Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Alg válasza Kephamos (#5850) üzenetére


Alg
veterán

Evésről pont most beszélgettünk (igaz kicsit inkább edzés - teljesítménytúra viszonylatban.)

Az a lábfájás akkor szerintem inkább a "szokásos" csonthártya.

Víz: vannak kulacsövek, illetve akár a kezedben is vihetsz magaddal egy kisebb palackot. Léteznek ivótasakos zsákok, ezekbe általában 2-3 liter fér, és kis csövön tudod szívni a vizet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5852) Kephamos válasza Alg (#5851) üzenetére


Kephamos
addikt

Mi az, hogy szokásos csonthártya? Elég bizarrul hangzik. :) Nagy fájdalom nem volt, csak egyszerűen érzetem azt az izmot, mintha vér helyett sav lett volna benne. Szerintem csak megerőltettem kicsit.

Lehet nézek majd magamnak egy ilyen övet. Nekem 2-3 deci víz elég lenne, csak hogy ne száradjon ki a szám és a torkom.

(#5853) LLam válasza Kephamos (#5852) üzenetére


LLam
senior tag

A szokasos csonthartya az a csonthartya-gyulladas sztem. En piszok sokat kuzdottem vele, sot ha rendesen futnek akkor ujra elojonne..

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#5854) F34R válasza Kephamos (#5848) üzenetére


F34R
nagyúr

Nalam a 4 feju combizom egyik resze adja meg magat rendszeresen. valamiert nem egyszerre van terhelve.
nalam is van seta sajnos

(#5855) Kephamos válasza F34R (#5854) üzenetére


Kephamos
addikt

És esély sincs rá, hogy annyira megedződjön, hogy a sétát el tudja kerülni az ember?

(#5856) F34R válasza Kephamos (#5855) üzenetére


F34R
nagyúr

de van valoszinu, en elotte nem nagyon futtam es szerintem a talaj miatt is lehet mert en sem sik terepen szoktam.

(#5857) Kephamos válasza F34R (#5856) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem is erdőben jött elő és mindkétszer ugyanott, mikor ereszkedtem lefelé egy dombocskáról.

(#5858) szki válasza Kephamos (#5850) üzenetére


szki
őstag

Fájdalommal nem célszerű futni..
Lejtőn lefelé nagyon megterhelő. Sűrű, apró léptekkel célszerű lefele futni, és rogyasztott térdekkel. Picit hülyén néz ki kívülről, de legalább kíméli a lábakat. Versenyen persze más a szitu :D
A láb, azaz a futómű megerősödik az edzések által. De a fejlődésnek idő kell. A tüdő (keringés), és az izomzat gyorsabban fejlődik, mint ahogy az ízületek, szalagok, inak megerősödnének.

Iváshoz: én annyit szoktam egyszerre futni, hogy ne kelljen frissítenem, és megállnom. Tehát mostanában 10-13 km. Hűvösebb időben max 21 km. Ha mégis szomjazom, akkor betérek egy temetőbe inni :D Futás előtt 3-4 órával eszek utoljára. Futás után meg egyből kaja. Szénhidrát, és fehérjedúsan. És gyümölcsök is nagy mennyiségben.

[ Szerkesztve ]

(#5859) #72042496 válasza Kephamos (#5855) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pihend ki, a későbbiekben meg fog térülni. Ne a saját károdon tanuld meg, milyen az, amikor szopóágon vagy egy sérülés miatt - hidd el, hogy könnyű túllőni a célon, főleg az elején. Megerősödni is csak akkor tudsz, ha hagysz időt a pihenésre.

[ Szerkesztve ]

(#5860) Kephamos


Kephamos
addikt

Egy nap pihenő elég két futás között? Vagy inkább hagyjak egyszer-egyszer 3 napot?

(#5861) gombi01 válasza szki (#5858) üzenetére


gombi01
tag

(#5858) szki:
Hi, szoktál venni kiegészítőnek fehérje port vagy a kajával viszed be?
Csak mert pár hete leszoktattam magam a krumpli, rizs köretekről szinte mindig salátát tolok az ebédkor,
kenyér, kifli, zsemle helyett pedig teljes kiőrlésű kenyeret eszek a többi étkezéskor.
Kíváncsi leszek mennyit változok testzsír arányban kb fél évig megpróbálom így, de félek ha vennék proteint felfújna. Jó lenne ha egyszer legalább eltalálnám mit mivel kell enni, eddig még sosem sikerült.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5862) #72042496 válasza Kephamos (#5860) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem ezt neked kell érezni. Esetleg nézegess edzésterveket, ezek adnak támpontot, és amelyik szimpatikus, azt akár csinálhatod is. (Nem feltétlenül a linken levőket, csak ezeket adta ki a kereső és a Futaneten csak nem írnak nagy marhaságot. :) )

(#5863) tomcica válasza Kephamos (#5860) üzenetére


tomcica
Topikgazda

annyit pihenj hogy regeneralodjon a tested,ha 1 nap akkor 1 nap ha tobb kell akkor tobb...mellette mehet keresztedzes amely mashogy terhel,pl nyaron uszas,levezeto konnyed atmozgatas...en azt mondom az elejen a futasnal a KEVESEBB TOBB,inkabb ovatosabban :K

a vizhianyhoz majd hozzaszoksz,ugyis csak nyaron gond...en altalaban 0.5-1litert viszek ki flakonban es leteszem a karohoz v. fahoz...aztan melegites vegere oda erek vissza felet megiszom,terheles vegere ismet oda jutok vissza es akkor lemegy a tobbi,ha van csap/kut a kozelben akkor mosdas is megy melle ebben a melegben,idovel hozzaszokik a szervezet

csonthartya gyulladas kitarto is tud lenni,lehet vele edzeni csak kellemetlen,de nem veszes (az achilles az mar mas dolog lenne)

valtozatos edzest menj,ne cssak ugyannazt az iramot es tavot,sokkal gyorsabban fejlodsz ha tobbfele iramot es terepet (puha,kemeny,egyenetlen) is futsz

nagyjabol ennyi...ja es egy utolso jo tanacs,ha palyan versenyzel: MINDIG FORDULJ A KANYARBAN BALRA :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5864) szki válasza gombi01 (#5861) üzenetére


szki
őstag

Semmilyen táplálék kiegészítőt nem eszek. Kinőttem már belőle 15 éve :)
Úgy válogatom meg az ennivalóm, hogy legyen benne elég szénhidrát, fehérje, és vitaminok. A zsírokat nagyon kerülöm, de olajos magvakat eszek, és sok gyümölcsöt. Pár havonta kikockásodik a hasam, akkor mindig megijedek, és elkezdek zabálni, nehogy elfogyjak :D
Nekem speciális a helyzetem, mert nagyon sokat mozgok intenzíven (napi átlag 2 óra). Szerintem a futás miatt ne csökkentsd a testsúlyod. Ahogy jól érzed magad, úgy állítsd be magad!

(#5865) Kephamos válasza tomcica (#5863) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem éreztem, hogy a csonttal lenne gond. Egyszerűen csak iszonyúan kifáradt az egyik izom.

Balika911: Ha kétszer jobbat mentem, mint 2 napja, akkor gondolom már regenerálódott a szervezetem. Enyhe izomlázam volt reggel, de futás közben nem érzetem semmit, csak azt, hogy hurkalé vagyok. :)

(#5866) tomcica válasza Kephamos (#5865) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak igy hivjak,nem a csont,hanem a ratapado izom az ami finoman begyullad...a hirtelen terhelestol es/vagy kemeny talajtol,cipo es futoforma hiba is lehet,de mindez egyuttes komboja

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5867) F34R válasza szki (#5864) üzenetére


F34R
nagyúr

En is kezdek, mondjuk kell is erte tenni rendesen :DDD

(#5868) tomcica válasza gombi01 (#5861) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mondjuk ha a testzsir helyett szaraz izom van az nem egy rossz dolog :K es lehet h a testsuly nem is megy le tul sokat,de egesz mas a kompozicio

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5869) gombi01 válasza szki (#5864) üzenetére


gombi01
tag

(#5864) szki, (#5868) tomcica:
...hát fogyni csak pár kilót szeretnék (kb 75kg), de a kocka has jól jönne, felnőttként még sosem volt :))
anno 'sportrobi'-t ettem, de az már réges régen volt.
Gyümölcsre és a salátákra álltam rá, hogy bekockuljak.
Remélem lesz elég 'zöld' üzemanyagom a nike félmarcsin..
jah meg a spar maratonon mert arra is beneveztem.
Ha nem akkor marad a kolbász-szalonna kombó (abból már futottam ki 102 perces 21 kilit :) )

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5870) Kephamos válasza tomcica (#5866) üzenetére


Kephamos
addikt

Aha, hát akkor mindenképp óvatos leszek. Nem vagyok a saját magam ellensége. Vasárnap megpróbálok lelfutni 5-6 kilométert, mert sokad dobna az önbizalmamon, hogy 7 nap alatt eljutottam eddig. Ha érzem, hogy nem kóser, akkor inkább majd átváltok sétába.

(#5871) concret_hp válasza Kephamos (#5870) üzenetére


concret_hp
addikt

ha lesérülsz az meg sokat ront az állapotodon és lehet hogy elmegy a kedved tőle :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5872) tomcica válasza Kephamos (#5870) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nagyobb kepben gondolkodj,par nap alatt feltolni a km-t max kozelebe rovidlato gondolkodas,evekre rendezkedj be,csak ugyesen,a heti 3x futas + 2x erosito gyakorlatok (torzs,lab) esetleg egy setatura a het vegere mondjuk 2-4ora dinamikus seta a termeszetben sokkal jobb megkozelites,ne aggodj a sikerelmenyek nem maradnak el - tudom az elme mindig mindent akar es azonnal,de meg kell tanulni hogy mikor minek van itt az ideje :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5873) csiben1 válasza stranger28 (#5843) üzenetére


csiben1
tag

Na ma reggel kipróbáltam: zabpehely + tejcsokis fehérje és mikróztam 6 percet. Nagyon jó lett :D Tényleg mint egy kenyérszerűség. Bár legközelebb szerintem hamarabb ki fogom venni, olyan 4-5 perc után, mivel így 6perc mikrózással néhol elég kemény volt...

You can walk straight through hell with a smile

(#5874) stranger28 válasza csiben1 (#5873) üzenetére


stranger28
addikt

Nyilván függ attól, hogy mekkora teljesítményű a mikró; nekem kisebb van, azzal 8 perc kell.

(#5875) Kephamos válasza csiben1 (#5873) üzenetére


Kephamos
addikt

És ezt futás közben rágcsálod?
---
Van valami olcsó nem-cicanadrág, amin van két külön zseb, amik zárhatóak zipzárral? Errefelé Hervis és Intersport van.

[ Szerkesztve ]

(#5876) stranger28 válasza Kephamos (#5875) üzenetére


stranger28
addikt

Reggelinek jó ez inkább vagy nehezebb edzés után közvetlen. Nehezebb = szanaszéjjel pusztítod önnön magad.

Bemész, oszt' megnézed. ;] Mondjuk szerintem nem a legjobb, nekem mindig kidörzsöli a combom, ha zsebrerakok valamit. Úgyhogy inkább olyan tartót vettem, amit karra lehet felrakni. Személyi, teló, mp3 belefér.

[ Szerkesztve ]

(#5877) Kephamos válasza stranger28 (#5876) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem a kocsikulcs és a telefon kéne, hogy biztonságos helyen legyen. Ja és persze külön, mert nem szeretném, hogy a kulcs összekaristolja a telefont. :) Gondolkozok még egy karra szerelhető telefontokon is, de az valamiért sznobságnak tűnik nekem. :)

(#5878) stranger28 válasza Kephamos (#5877) üzenetére


stranger28
addikt

Kocsikulcs az gyilkos lesz.

Már miért lenne sznobság?

(#5879) Kephamos válasza stranger28 (#5878) üzenetére


Kephamos
addikt

Hogy érted, hogy gyilkos lesz?

Nem tudom miért volna sznobság, egyszerűen furcsa nekem a dolog. Persze lehet, hogy kipróbálom és megtetszik a dolog :)

(#5880) cekkk válasza Kephamos (#5879) üzenetére


cekkk
veterán

Hát ha nincs hova pakolnod mert kicsik a zsebeid vagy nincs is a nadrágon, akkor majd nem lesz sznobság neked se ;]

[ Szerkesztve ]

(#5881) stranger28 válasza Kephamos (#5879) üzenetére


stranger28
addikt

Zsebben kocsikulcs még gyaloglásnál is kellemetlen sokszor, hirtelen belegondoltam milyen lehet úgy futni... és ezt dobta.

Kicsit furcsa elsőre, de nagyon hasznos.

(#5880) cekkk: +1

[ Szerkesztve ]

(#5882) Kephamos


Kephamos
addikt

Eddig ilyen Columbia nadrágban futottam, amin vannak oldalzsebek meg minden, ebben jól elfért minden biztonságosan, de iszonyúan kidörzsöli a combom. Ezért kell valami megoldást találnom. Most így végiggondolva lehet, hogy mégiscsak a karpánt lesz a megoldás. :K

stranger28: Tudnál dobni egy linket arról a fajtáról, amilyen neked van? Nekem olyan lenne jó, amiben elfér a szifon és a kulcs de elkülönítve egymástól.

mod2: Most nézem miféle oroszlángyülekezet van itt. :)

[ Szerkesztve ]

(#5883) Alg válasza csiben1 (#5873) üzenetére


Alg
veterán

Lembas :DDD

Kephamos: ha már van kulacsöved, abba belefér a kulcs+lejátszó is szerintem

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5884) cekkk válasza Kephamos (#5882) üzenetére


cekkk
veterán

Én ajánlom neked, hogy vegyél futónadrágot, rövidet hosszút, hidd el megéri.

Elmész egy mobilos boltba és adnak neked olyat amibe elfér a telefonod.

(#5885) Kephamos válasza Alg (#5883) üzenetére


Kephamos
addikt

Nincs még semmim, csak egy jóféle cipőm és elszántságom. :)

cekkk: Mindenképp venni fogok, csak még ki kell fundálni, hogy milyet. A zsebkérdés az egyik legfontosabb, mert a telefonnak és a kocsikulcsnak külön helyen kell lennie.

(#5886) cekkk válasza Kephamos (#5885) üzenetére


cekkk
veterán

Nyíregyen és Miskolcon is van decathlon ott olcsón tudsz venni ruhákat. Vagy ha Debrecenben jársz akkor a sport direkt még jó alternatíva, a nike meg addidas stb nem érnek annyit szerintem mint amit kérnek érte :DDD

(#5887) Kephamos válasza cekkk (#5886) üzenetére


Kephamos
addikt

Az lesz. Végigjárok pár sportüzletet és válogatok.

(#5888) concret_hp válasza Kephamos (#5885) üzenetére


concret_hp
addikt

csak úgy zárójelben, futáshoz mi a lóf@sznak telefon?
én fogom a kezemben a lakáskulcsot, aztán megyek :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5889) deicide válasza concret_hp (#5888) üzenetére


deicide
veterán

Pl a terep félmaratonjaimon hálás lett volna fognom a lakáskulcsot, főleg, hogy vizespalack is volt a kezemben. ;]
A telefon a track rögzítéséhez kell gondolom.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5890) concret_hp válasza deicide (#5889) üzenetére


concret_hp
addikt

úgy olvastam nem félmaratonról van szó :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5891) cekkk válasza concret_hp (#5890) üzenetére


cekkk
veterán

És 1km-t vagy 5-t vagy 10-et nem is érdemes rögzíteni? :U

(#5892) concret_hp válasza cekkk (#5891) üzenetére


concret_hp
addikt

amikor arról van szó, hogy le tudsz-e futni 5km-t? minek?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5893) cekkk válasza concret_hp (#5892) üzenetére


cekkk
veterán

Mert van aki szereti rögzíteni ezeket, köztük én is látja az ember, hogy fejlődök stb. Ha neked nincs igényed rá akkor nem használod. Mellesleg én pl szeretek zenét hallgatni közben. :K

(#5894) F34R válasza concret_hp (#5888) üzenetére


F34R
nagyúr

En pl zenet szoktam rola hallgatni,

(#5895) deicide válasza concret_hp (#5890) üzenetére


deicide
veterán

Nem olvastam az előzményt, Te futásról írtál, arra írtam. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5896) #72042496 válasza cekkk (#5893) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az időt mérni mondjuk egy stopper/sportóra is tökéletes, azon látszik, hogyan fejlődsz.

A GPS-track már más, de amatőr szinten úri hóbortnak tartom az ilyet. (Aztán felőlem mindenki azt csinál, amit akar, ha valaki szeret ezzel foglalkozni, elnézegetni a részleteket, stb., akkor miért ne?)

[ Szerkesztve ]

(#5897) cekkk válasza #72042496 (#5896) üzenetére


cekkk
veterán

De mi abba az úri hóbort, hogy van ilyen telefonod és kihasználod rajta ezt a lehetőséget?

Szóval ha minden adott hozzá akkor miért baj ez ? Résztávokat kmeket jegyzetelni ott nem tudsz max átlagolni, ha stoperrel méred, valamint tök jó közösség van pl az endomondon is. Látjuk egymás munkáit, és jó ez.
Persze akinek nincs ilyen igénye vagy nem érdekli az nem használja és kész :DDD

(#5898) tomcica válasza cekkk (#5897) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ne bazz mar,telefonnal nem lehet futni,max gyorsan kocogni...eleg ha az ember odateszi magat rendesen az edzesen,mindegy mennyi perc lett,mennyi meter,azt majd versenyen kontrollaltan lemerik ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5899) Alg válasza tomcica (#5898) üzenetére


Alg
veterán

Azért a magamfajta koca-kocogó lelki világának jót tesz ha látja a fejlődést, főleg az első pár hónapban :K

Igaz én nem telefonnal hanem GPS-el, de úgy vagyok ha már megvan, elfér, nem zavar. Majd ha zavar, majd otthon hagyom :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5900) Kephamos válasza concret_hp (#5888) üzenetére


Kephamos
addikt

Zenéthallgatni, trackelni. Elég jó érzés, hogy látom mennyit javultam, éppen mióta futok, milyen köröket futok, stb. Ha már úgyis tudja a telefon, akkor miért ne használnám ki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.