Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) t-bali3 válasza Aristeus (#2994) üzenetére


t-bali3
senior tag

Szia!

Bár én nagyon kezdő futó vagyok mindenképpen ajánlanám a pulzusmérős órát, mert sok mindent megtudhatsz így magadról.
Miután komolyan veszed a futást érdemes lenne olyan órát venned, ami valamely módon (foot pod, gps esetleg beépített gps) képes sebességet, távolságot netán lépésszámot is mérni a pulzusod mellett.

Ha megy az angol, akkor ezen az oldalon kedvedre olvasgathatsz, mert nagyon komoly teszteket ír a blogger.
Azt javaslom ne kapkodd el a vásárlást, először olvass el sok tesztet, határozd meg az árküszöbödet és azt is, hogy mire van szükséged.

Eddigi áskálódásaim alapján a következő gyártók jöhetnek szóba: Garmin, Polar, Suunto, Timex, Nike

Én belefutottam abba a hibába, hogy nem olvasgattam előre és beugrottam egy elég alap fitnesz Polar (FT7) órába, szinte alig tud valamit, igaz amit tud azt viszont hiba nélkül teszi :)

(#3002) gooool válasza tomcica (#2995) üzenetére


gooool
őstag

Pont mikor írtál, akkor futottam az első kört kb. :D
A rendezvény maga eszméletlen volt, sokan voltunk és a Gyulai István Atlétika Stadionban voltunk, szép nagyon. :)
Sok szép eredményt értünk el, majdnem el is ment a hangom.

De a lényeg:
Nos a futást követően nagyon csalódott voltam...
12-en indultunk a korcsoportban, az elején iszonyat jól mentem, 2. voltam és szépen tartottam az első versenytársat, jól nyújtottam a lépést, szép időt mentem.
Majd 1100-1200 után beállt a rendszer és mikor a mögöttem lévők még tudtak újítani én már sajnos nem...Így végül is 7. lettem és az idő sem volt valami acél, 4:59:70.
Szóval most már tudom, hogy melyik részét kell jobban edzeni a futásaimnak.

Összegezve:
Fárasztó, de csodálatos nap volt. :)

Üdv, Balázs

(#3003) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, mert bár lassan haladok a futással, de bármi hasznos tanács jól jönne.
A problémám főképp az, hogy hamarabb érzem azt, hogy úgymond "tüdővel" nem bíroma futást, mint hogy egyébként fizikailag.
Bár lehet csak rosszul érzem, mert azért fizikailag is érzem, hogy van hatása.
Mivel lehetne ezt javítani? Vagy csak simán nyomjam és kész, erősödik a tüdőm is a testemmel?
Mondjuk van rajtam felesleg is, alapvetően ezért is kezdtem el a futást, és alakul ez is. Ha elérem az optimális súlyomat, attól már esetleg jobban helyreáll a problémám?

Jelenleg csak nevetséges 3 km körüli távot futok ~16 perc alatt.

Próbálnom kellene inkább a fent említett, rövidebb távú (400-800m) sprintekkel erősítenem esetleg?

- http://pazsitz.hu -

(#3004) tomcica válasza gooool (#3002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nezzuk csak-nezzuk csak: mennyi volt az elso 1000m? valamint mennyivel nyertek a versenyt? mi az elso 6 ideje (nagyjabol)?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3005) gooool válasza tomcica (#3004) üzenetére


gooool
őstag

Az első 1000m 3:12 volt, ami számomra igen erős.
Az eredmények így jöttek:
4:41
4:50
4:51
4:53
4:56
4:59
és én szintén 4:59, csak a vége...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#3006) tomcica válasza PazsitZ (#3003) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en azt mondom meg rovidebb "sprintekkel" - pont erre talaltak ki az 50m gyors 50m lassu valtogatot na abbol tessen csinalni minden futaskor egy jo 10db-ot (4-el eleg elkezdeni es szepen novelni fel) de a sprint az 90% vagy gyorsabb legyen,ez helyreteszi az allokepesseget,melle persze gyujtogetni kell szepen a lefutott kilometereket az se baj ha 2km-t lefutsz,megallsz nyujtas egy percet es lefutsz megint 2km-t szoval igy,az meg az oxigennel torteno altalanos allokepessegedet javitja mind2o kell hogy rendesen tudj futni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3007) tomcica válasza gooool (#3005) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez korosztalyos orszagos volt vagy valami megyei?
3:12? Azert beloktetek a WC ajtot rendesen ;] nem csoda ha dolt utana az "aldas" ... ha kozepesen kedtel volna be mondjuk 3.25-el akkor lehet a vege bement volna 4:50-4:55-re

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3008) gooool válasza tomcica (#3007) üzenetére


gooool
őstag

10. Nemzetközi Atlétika Verseny, Debrecen, hogy pontos legyek, voltunk vagy 200-300-an, Svájcból is jöttek.
Igen :DDD , aztán már én is rájöttem, hogy az elejét elfutottam, hiszen én tipikusan a megfontolt kezdésekkel futok jól...de sajnos ez jött...Legközelebb okosabb leszek. :)

Üdv, Balázs

(#3009) mate317 válasza PazsitZ (#3003) üzenetére


mate317
tag

Ez 5:20-as tempót jelent, ami szerintem átlagon felüli. Persze itt a fórumon nem, de én a szigetkörön ilyen tempóval 10ből 8 embert leelőzök.
Ha hosszút futsz, próbálj meg lassabban, de tovább futni. Persze ne túl lassan, mondjuk 6perces kilométerekkel. Pl lefutsz 3-at 18 perc alatt, aztán kettőt 10-11 körül.
A tüdődről annyit, hogy nálam van egy pont, ahol érzem, hogy nem egészséges innentől erőltetni. De ez a pont jóval az után van, hogy fogy a szufla.

[ Szerkesztve ]

(#3010) PazsitZ válasza tomcica (#3006) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen, mondjuk ilyen intervallum futást tervezgettem korábban, de még sosem kezdtem el.
De lehet ma megpróbálom ez a váltott 90%-os sprint, lassú kocogás kombinációkat.

A megállok pihenek résszel az a bajom, hogy egyre hűvösebb van, jelenleg kicsit beteg is vagyok, szóval nem nagyon merek megállni leizzadt állapotban.
De télen lehet rámegyek futópadra ott teremben nincs ilyen para.

(#3009) mate317:
Ha átlag szintet hozza, akkor már örülök :).
Sok évet kihagytam sportolásban sokáig cigiztem is, de futni régen is szerettem, bár inkább közép-hosszabb távot.
Lehet majd próbálkozok a lassabb tempóval is, de nekem még nehéz megállapítani a saját tempómat. :B
De érdekes kérdés, hogy lassabb tempóval vajon mennyivel bírnék több távot futni.
Ezt is ki kellene próbálni, majd keresek valami relax zenét, hogy ne vigyen az ütem :D

Köszi szépen a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3011) szki válasza PazsitZ (#3010) üzenetére


szki
őstag

Szerintem gyenge az aerob alapod. Mondanám, hogy bringázással javíts rajta, de már itt az ősz. Ettől függetlenül, ha teheted, akkor bringázz is még!
3 km 16 percet nem tudok hova tenni. Valakinek az 5:20-as tempó szinte gyaloglás, másnak meg sprint:) Szerintem próbáld meg minden 2. futást lassabbra venni, de hosszabbra. A másik futásokon meg menjen a tomcica féle módszer. De szerintem amíg nincs aerob alap, addig felesleges sprintelgetni. De ez csak az én véleményem:)

(#3005) gooool: Gratulálok! De tudjuk, hogy ennél jobbra vagy képes ;]

Más: futottam kettőt is ma: 4 km aszfalton, amiben akartam egy gyors kilit futni, de csak 3:40-es lett. Kevés volt a tüdőm, és 10 ütéssel elmaradtam a max pulzusomtól, tehát szerintem nem melegítettem be eléggé.
Aztán utána egyből futottam egyet terepen is. 22,5 km dombos nehéz talajon. Laza 5:40-es tempó alapozó pulzussal. 2 hét múlva félmaratoni verseny, amin 1:37-et szeretnék futni 4:35-ös átlagtempóval.

(#3012) mate317 válasza PazsitZ (#3010) üzenetére


mate317
tag

"nekem még nehéz megállapítani a saját tempómat"
elég bármilyen gagyi stopperóra, plusz google maps-en leméred, hogy ahol futsz hol vannak a kilométerek, és már tudod is számolni a tempódat

"De érdekes kérdés, hogy lassabb tempóval vajon mennyivel bírnék több távot futni."
biztos vagyok benne, hogy úgy az 5km elsőre menne. próbáld csak ki.

(#3013) szki


szki
őstag

Megint le van árazva az Endomondo PRO Sports Tracker, hogy elérték a 25 millió letöltést! Azt hiszem csak ma 55 Ft. Régebben az energiatakarékos funkciót használtam 8 órán túli bicajozásnál. És még az intervalt kellene kipróbálnom. Androidra: [link]
PRO features:
* Interval programs: Choose from three programs or create your own and let the audio coach guide you
* Graphs: View graphs with your lap times, heart rate, speed and altitude throughout the workout
* Beat yourself: Set a previous workout as your goal and the audio coach will help you perform better this time
* Low power mode: Increase the battery standby time by using this feature for long workouts
* Time goal: Choose a duration for your workout and the audio coach will help you reach the time goal
* Calorie goal: Set a calorie goal for your workout and the audio coach will guide you

[ Szerkesztve ]

(#3014) Aristeus válasza szki (#3013) üzenetére


Aristeus
tag

Pont erre pályáztam, köszi a tájékoztatást!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3015) tomcica


tomcica
Topikgazda

goool-nak es aki meg szeretne a gyorsasagi allokepesseget maximalizalni a kovetkezo mai edzest ajanlom:

17km benne: hosszu bemelegito,torna,gyorsitok,rovid eros tempo,szokdeles stb.

palyan:

500m (piheno 400m) 300m

piheno 4 perc

500m (piheno 400m) 300m

hosszu lassu futas es nyujtas

elso szett - 1:19 es 44s
masodik szett - 1:25 es 43s

elfutottuk a legelejet 29s 200m es 44s 300m itt kezdtunk visszavenni mert lattuk h hujuj-van...62s 400m lett onnan kiengedtuk - ez jo jel

legutolso 300m ismet idei legjobb 300m kozeleben van pedig minden volt mar a lab csak nem pihent :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3016) szki


szki
őstag

Na ezt most találtam Endon: Annette Fredskov Jensen - 366 Marathons in 365 days - www.annettefredskov.dk
Nem semmi egy nő!!!

#3015) tomcica: :R

[ Szerkesztve ]

(#3017) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Végre sikerült, 2 km 8:12 :))) Egyéni rekordom :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3018) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Most toltam egy intervallum futást, egész jónak éreztem, pedig induláskor volt egy kis izomláz a vádlimban.

15 - 25 másodperces gyors-lassú intervallumokra lőttem be a runkeeper-t.
gyors részből leggyorsabb: 3:45, leglassabb: 4:33
lassú részből leggyorsabb: 4:39, leglassabb: 6:31
előtte utána 3-3.5 perc melegítés, levezetés volt.

A bemelegítés és levezetés most olyan 6-6.5 perces átlaggal ment, nem tűnt túl megerőltetőnek, legközelebb szerintem megpróbálok ezzel a tempóval lefutni kerek 5km-t.

(#3011) szki: Jó annak akinek az a tempó gyaloglás :). Egyébként nincsenek konkrét terveim, nem akarok versenyezni vagy bármi ilyesmi, csak szeretnék fitt lenni, és a cigizéssel terhelt tüdőmet, általános állóképességemet erősíteni.
De ugye pont azért kérek tanácsot, mert ezt a szintet még én sem érzem elégségesnek.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3019) tomcica válasza PumpkinSeed (#3017) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep+szep...mertek benne reszidoket? 500 v 1K-t ha igen milyenek voltak?Egyedül futottad?kimért pályán?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3020) mate317 válasza PazsitZ (#3018) üzenetére


mate317
tag

6 vagy 6:30 nem mindegy, utóbbi már inkább csak kocogás. írtad, hogy 5:20-akat futsz 3km-en, úgyhogy 6:00 legyen az az 5km.
a végén meglátod az utolsó kilométer még gyorsabban is menni fog.

(#3021) tomcica válasza mate317 (#3020) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na ezzel egyezem,tessen azt a tempot temposan futni ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3022) szki válasza PazsitZ (#3018) üzenetére


szki
őstag

Magadhoz képest kell kiderítened, hogy az 5:20-as tempó mit jelent! Egy pulzusmérő segíthet ebben, ha pontosan tudod a max pulzusod. Gyakori hiba, hogy (újra)kezdő futók túl gyors kilométereket futnak, és minden futáson kihajtják magukat, mintha verseny lenne. Én is elkövettem ezt a hibát, és jöttek is a sérülések.

Túlsúly lefaragásra, és aerob képesség javításra a bringázás nagyon jó! Kíméli az ízületeket!
Egy futóverseny nagyon jó buli, és motivációt ad! Szerintem kell néha, hogy megméressük magunkat másokkal.

(#3023) PumpkinSeed válasza tomcica (#3019) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Egyedül futottam Edomondo-val. Részkörök: 4:05; 4:07
Többit nem mérte. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3024) Aristeus válasza Aristeus (#2998) üzenetére


Aristeus
tag

tomcica még egy kérdésem lenne:
Az 1K alatti távokat is csak egyszer fussam ki? Vagy 2x, vagy mennyiszer?
Pl. 200 méternél: lefutom a 200 métert, pihenek egy 5 percet, majd fussak egy másodikat is?
Hogy legyen ez a 200/300/400/600/800m -nél?
Gondolom az 1K, 1,5K és 2K esetében elég 1x.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3025) PazsitZ válasza szki (#3022) üzenetére


PazsitZ
addikt

Bringázásra nem nagyon van lehetőségem.
Nincs hol tárolnom, jelenleg nincs rá keretem...
A pulzusmérő talán jó ötlet, de először egy normális cipő is kellene, most még nagyon hobbista minimál szinten tolom, régi használt cipően, sima telefonnal mérve a távot, időt.

mate317, tomcica : igyekszem majd akkor 6-os vagy inkább az alatti idővel tolni, ma pihenő napot tartok, de holnap felszívom magam :) és bepróbálom, azt az 5km-t.
Addigra múlhatna végre a megfázásom is, bár nem olyan komoly, de úgy talán még jobban menne, feltételezem...

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#3026) tomcica válasza Aristeus (#3024) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1x csakis 1x...melegitsd be es MAXIMUM versenyiramod kell nekem tehat 200m sprint,utana allo piheno,lassu kocogas amig teljesen vissza nem all a tested,ha kell akar 10-20perces piheno! Utana mered a 400m-t (a 300at kihagyhatod,a 200/400-bol tudni fogom)

A 800-at masik nap fusd le teljesen pihent labra! (600m is kimaradhat,vagy eleg ha a 800 soran ranezel 600nal es latni fogod)

1K kulon nap
2K kulon nap

ennyi nekem eleg...szoval ez igazabol 4 nap alatt merheto fel

NEM ismetleseket kell futni,hanem a leggyorsabb iramot azon a bizonyos tavon!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3027) tomcica válasza PazsitZ (#3025) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem tudom vitaminokbol es antioxidansokbol (akar gyumolcs,bogyok) hogy allsz,de ha engem kerulgetne a megfazas napi 3 x 1000mg C-vitamin ugy menne be mint a sicc...reggel-delben-este...igy is 1-2000mg Cvitamin megy naponta be,ha eros a terheles.
Antioxodansok kozul meg foleg a gyumolcsok granatalma,szolo,ribizli,erdei cuccosok (szeder,afonya stb.) szolomag,sargabarackmag olaj stb...stb..

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3028) Aristeus válasza tomcica (#3026) üzenetére


Aristeus
tag

Rendben! :)
Akkor a hetet rászánom, időt szakítok mindre, hogy meglegyenek. Aztán, ha megvan mind, jelentkezem mester! ;]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3029) tomcica válasza Aristeus (#3028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

oksza-doksza...en meg teljes pihenohetet tartok,vege az evnek...egy kis atmozgatas es teljes izomregeneracio,aztan indul szepen a teli alapozas marciusig

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3030) Newboy911


Newboy911
tag

Tegnap lefutottam életem első versenyét a Hírös félmaratonon (7km).
Fantasztikusan nagy élmény volt, jó hangulatban, idő 38:15 lett.
Ami reális, viszont az átlag 179-es pulust soknak tartom.
A rajt előtt kb 150-160 volt :)
Kedden futottam egy laza 6km -t 150 alatti pulzussal idő: 33:28.
A pénteki kimaradásom ennyire megterhelte a szervezetemet ?

(#3031) szki válasza Newboy911 (#3030) üzenetére


szki
őstag

Na akkor jó buli lehetett Kecskeméten!

A 6 és 7 km-es futásod kb azonos tempójú, de a pulzus jelentősen eltér. Nem tudom mit csinálhattál a két futás között...
Csak annak függvényében lehet sok a 179-es átlagpulzus, hogy nem futottad meg azt az időt, amire képes lehettél volna. Szerintem 7 km versenyre 31:30-32:00 perc lenne reális nálad a 6 km 150-es pulzusadat alapján.
Az egyes távokhoz tartozó versenypulzus függ a max pulzustól, az edzettségtől, és a laktátküszöbtől.

[ Szerkesztve ]

(#3032) Newboy911 válasza szki (#3031) üzenetére


Newboy911
tag

Kedd. laza 6K, csütörtök 4K laza Péntek kimaradás (berúgás :W ) szombat regerenáló 2K, vasárnap verseny.

(#3033) tomcica válasza Newboy911 (#3032) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jól mondja szki nagyon nincs ám ez aranyban,egy sima berugas n tud ennyit rontani max egy 5%-ot,ez viszont jóval több

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3034) Newboy911 válasza tomcica (#3033) üzenetére


Newboy911
tag

Akkor nem tudom, mi lehetett.
Izgultam, kicsit meleg volt 26-27 C, 11_00 start (délután, este szoktam futni), az össztáv kicsit több volt, 7,3K asszem, bár ez gondolom elenyésző tényező.

Mind egy is, összességében nagyon élveztem a versenyt.
Ahogy hátulról előre törtem és sorra hagytam le a nőket, sántákat, és járókereteseket. :D

(#3035) tomcica válasza Newboy911 (#3034) üzenetére


tomcica
Topikgazda

300m tud az lenni 1perc is ha fáradt a láb ;) ahh szóval nem csak én alazom a dagikat,asztmasokat és a rekrealokat :))

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3036) szki válasza Newboy911 (#3034) üzenetére


szki
őstag

Előfordul velem is, hogy fennakad a pulzus tempós futásnál kánikulában. De azért ilyenkor is lényegesen gyorsabban futok, mint alapozó pulzusos tempónál. Szóval majd a többi futásod, versenyed biztos jobban sikerül!
Minimálisan lehetett hosszabb a táv mint 7 km, mert 3 kör volt egy félmaraton (21097,5 m).

Elkapott a hangulat, és a versenyszellem látom! :D
2 hete Kanizsán én is sprinteltem az utolsó 250 méteren. És épp nem tudtam megelőzni egy fiatal srácot. Ő nagyon örült ennek. Csak én 25 km-t futottam, míg ő 21,1-et...

Más:
Nekem meg a Győr Maraton motoszkál a fejemben (október 28.). Sokkal olcsóbb, mint a Spar Bp. maraton, és úgy érzem még lenne időm felkészülni egy 3:30-as futásra.

[ Szerkesztve ]

(#3037) PumpkinSeed válasza szki (#3036) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ma meghúztam, új egyéni rekord! 3:44/km :))))

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#3038) tomcica válasza PumpkinSeed (#3037) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD ez AZ 4 perc alatt kezdodik az elet ;] (3 alatt meg erdekesse valik) :Y

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3039) gooool válasza tomcica (#3038) üzenetére


gooool
őstag

Mennyi esélyem van, ha már itt tartunk, hogy 3 perc alá vigyem az 1 kilom még májusig? :DDD
Most ugye olyan 3:05-3:10 körüli a maximum. (Kiindulva a hétvége 3:12-es idejéből)

Üdv, Balázs

(#3040) tomcica válasza gooool (#3039) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem tul sok ido maradt mar a gyors munkara,ahogy beut a szeles/hidegebb ido ugy el kell tavaszig halasztani...5mp gyorsulas 1000m-en amugy nem egy nagy trukk,neha eleg ha van melletted valaki aki megfeleloen huzza a tempot es fogja a szelet (1 meterrel kell mogotte futni a tokeletes szelarnyekhoz) ha viszont tenyleg a 3.05 a legalja akkor marad az alapozas,erosites es tavasztol a gyors munka 200-ak/400-ak

marciustol ahogy javul az ido van 2-3 honap az booven eleg lesz akar 2:55-re is

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3041) mate317 válasza tomcica (#3038) üzenetére


mate317
tag

hogy lehet ilyen tempót (3:00) könnyed mozgással futni? milyen edzés vezet rá? vagy idővel jön? mert ehhez 18-as százakat kell futni, ami nem lassú, ott bár nem is teljes erőből de sprintelni kell, legalábbis nekem. ez pedig sok energiát kivesz az emberből, kezek járnak le fel, térd is magasabbra lendül szerintem.

pl ezek az emberek úgy látom hatékonyan tolják:
http://www.youtube.com/watch?v=SCQT93T-ckI&feature=related

[ Szerkesztve ]

(#3042) gooool válasza tomcica (#3040) üzenetére


gooool
őstag

Nem vagyok türelmetlen, csak megkérdeztem, hogy reális cél-e még ez az idei tanévre. :)

Na amiket most írtál ki is ütött. :DDD
Jó éjt! :R

Megnézem majd mit tehetek, nem futottam 1000-et maxra régóta. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#3043) tomcica válasza mate317 (#3041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem jon csak ugy idovel,komoly gyorsasagi allokepesseg kell hozza ahhoz meg rengeteg 200/400/600 mind-mind 30as 200m-es irammal gyakorolva,en anno mentem 10x400m 58-60mp-re mind,piheno 250m lassu futassal...na akkor a 3K 8:55 volt,az 1K 2:35 es en meg csak nem is szamitottam a gyorsak koze,inkabb jol birtam az iramot

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3044) tomcica válasza gooool (#3042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

attol fugg hanyszor probaltad az 1000m-t ha csak nehanyszor es 3.12 lett akkor meg a heten le lehet pihent labra futni,meg jovo heten is elotte nap egy jo kis 2x 400m maxra,teljes pihenovel h gyors legyen a labad...ha viszont a nyaron tobbszor is probaltad es eddig toltad le akkor kar eroltetni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3045) tomcica válasza mate317 (#3041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az "oreg" egesz jol tolta :D par hete mentem en is egy felmero 1500-at 4:29 lett az kb 4:50es merfold..szinte ez a tempo,talan a vegen kicsit tobb marad a finishre,de az eleje/kozepe ugyanez,ez 2 ev komoly edzessel hozhato,de akarni kell minden edzesen!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3046) szki válasza PumpkinSeed (#3037) üzenetére


szki
őstag

Na az már klafa! :R

(#3041) mate317: Annyit tennék hozzá, hogy azért nem mindenki képes 3 perces km-t futni. A legtöbben nem képesek rá, bármennyit is edzenek, mert léteznek genetikai határok is. Nekem például 20 kilóval kellene könnyebbnek lennem, hogy futóalkat legyek. De ki akar agár kinézetű lenni?! :) (bocs a vékonyaktól)
24 éves kor után meg már csak lassulunk. Csökken a max pulzus, és az izmok, inak rugalmassága, és robbanékonysága.
Azért az elég megdöbbentő, hogy a 42 km-es maratont 3 percen belüli tempóval futják a profik.

(#3045) tomcica : Na igen. 5 perc alatti mérföldnél ritka lehet a levegő:)

[ Szerkesztve ]

(#3047) Nyugdíjas válasza szki (#3046) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

De ki akar agár kinézetű lenni?! (bocs a vékonyaktól)
Nincsbocsánat ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#3048) Aristeus válasza Newboy911 (#3030) üzenetére


Aristeus
tag

Előfordul az ilyen, nem kell túlmisztifikálni, tegnap 5K rekordkísérletet akartam futni, de semmi sem jött össze, pedig pihentnek éreztem magam. Eleget is aludtam, izomlázam sem volt, de már a bemelegítésnél éreztem, hogy ez nem lesz okés, vagy nagyon szenvedős lesz.
Azért nekiindultam, de már az első kilométerben sem engedelmeskedtek a lábaim, nem jöttem rendesen lendületbe, a második kilométerben meg szó szerint szenvedtem, de legalább azt gondoltam, hogy tartom a tempót, aztán jött az audiocoach és bevitt egy gyomrost... :D
Azt gondoltam, olyan 4:30 körüli tempóval száguldok, közben meg 4:50. pfff... :DDD

Nem is erőltettem tovább, szerintem bennem van még a pénteki 10K-s verseny.
Legalább ezt is megtapasztalhattam. Gondolom ennél mégrosszabb lehet, mikor egy hosszú versenyen jön a az a bizonyos "fal". :W Találkozott már vele valaki?

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#3049) tomcica válasza Aristeus (#3048) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A "fal"-al...aaa... sose :B

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#3050) szki válasza Aristeus (#3048) üzenetére


szki
őstag

Kinek, mi a hosszú verseny:) Nem vagyok tapasztalt futó, de futásnál 2x találkoztam már a fallal, és át is váltottam gyaloglásra. Mindkétszer túl melegen öltöztem, és eléheztem.
Bicajozásnál sokszor ütköztem falba. Többféle fokozatot tapasztaltam meg. 1x jutottam súlyos állapotba, azaz ájuláshoz közel, mert minden ásványi sót kiizzadtam. Aztán egy Sparnál töltöttem fel magam. Egy órányi megálló után nem volt komoly bajom, és folytattam utamat. Még kettő olyanra emlékszem, hogy nagyon eléheztem, és csak 120-ig tudtam kihajtani a pulzusom. De ezek mind 200 km feletti, extrém körülmények közti bicajozások voltak (szél, hőség).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.