Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) mukibuci válasza concret_hp (#22000) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

26 alatt nem láttam sehol se 33ast, 31esből van itt 1db még 15ért, 45,5 méretben

ha minden jól megy, novemberben meglesz a 100km nekem is :B

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22002) inf3rno válasza kk831228 (#21999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért hagytam abba, mert nincs már terem, ahol tolhatnám, utazni meg emiatt biztosan nem fogok. Leginkább a húzódzkodási lehetőség, ami hiányzik.

Buliban hasznos! =]

(#22003) kolosanyi válasza inf3rno (#22002) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vegyél egy pár olcsó szerelhető kézisúlyzót (Decában jó áron van és korrekt minőségű is), azzal mindenre tudsz edzeni egy kis kreativitással. Esetleg hozzá beszerzel egy húzódzkodó rudat meg egy gimnasztikai labdát és tényleg minden megoldottá válik.

[ Szerkesztve ]

(#22004) tomcica válasza mukibuci (#22001) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy olcso 20K alatti Pega 32-33-ra en is raindulnek (40-es akar noi is lehet,csak ne pink) habar most nagy remenyt fuzok a NB Zante-hoz,az igazi mindenes es szerintem nekem boven eleg parnazottsagu (lehet a Pega mar-mar sok is)

Nekem a november ha igy halad (mar pedig igy fog) meglesz 700-710km

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22005) beltram válasza tomcica (#22004) üzenetére


beltram
tag

Nike store-ban tegnap lett volna 60 eur alatt 40-es kékben. :(

pace be with you

(#22006) beltram válasza inf3rno (#21993) üzenetére


beltram
tag

Moose nekem is bejött, olcsó és jó! :)

pace be with you

(#22007) mukibuci válasza tomcica (#22004) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

egész évben nincs 700km-em :O :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22008) medica válasza tomcica (#22004) üzenetére


medica
senior tag

Parndorfban van pega 31(62eu), 2/3 (nem emlékszem mennyi)meg sok más is a nike-ban, méret van. Viszont pearl izumi is van 60 eu (!) körül mind. Asics, adidas, salomon, puma, reebok outlet is van, nehéz nem venni.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22009) kolosanyi válasza mukibuci (#22007) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én van, hogy autóval nem megyek ennyit egy hónapban. :DDD

(#22010) inf3rno válasza kolosanyi (#22003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rudat vettem volna már, ha tudnám hova feltenni. Nincs olyan helyiség, amit tudnék edzésre használni, max pár dohos raktár, ahol meg nem edzenék szívesen. Egyelőre ennyi. Talán majd később változik valami. Kézi súlyzóm van, majd használom azt, viszont hátra is kellene sokat edzenem, arra meg nem kimondottan jó.

Buliban hasznos! =]

(#22011) margithid válasza inf3rno (#22010) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is van itthon 2 egykezes, meg egy kétkezes rudam ,meg kb 50 kg súlyom, néha elvagyok velük, de az biztos, hogy egy multifunkciós pad lenne jó, ahol tudnék fekve nyomni, lenne a végén egy lábgép, tárogatni stb

[ Szerkesztve ]

(#22012) kolosanyi válasza inf3rno (#22010) üzenetére


kolosanyi
veterán

Döntött törzsű evezés, egykezes evezés, áthúzás, felhúzás, állig húzás, oldalemelés döntött törzzsel, T-Y-I emelés, hiperhajlítás, jó reggelt gyakorlat. Most így hirtelen ezek a hát gyakorlatok ugrottak be. :)

[ Szerkesztve ]

(#22013) inf3rno válasza margithid (#22011) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát majd egyszer lesz egy komplett edzőtermem itthon, de attól még nagyon messze vagyunk. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#22014) concret_hp válasza mukibuci (#22001) üzenetére


concret_hp
addikt

én eddig 18ért vettem legdrágábban, pedig már a 3. párat használom ;)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22015) mukibuci válasza concret_hp (#22014) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én is ott körül vettem tavasszal a 32est :K , nyár elejéig még kb ki fogja bírni, akkor majd lövök egy féláras 33at :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22016) #78687232


#78687232
törölt tag

Hány km után érdemes cipőt cserélni? 1200-hoz közelítek.

(#22017) t1 válasza inf3rno (#21998) üzenetére


t1
addikt

Én szeretem a dupla napokat :)
Ez volt a heti adagom ~ 73km
Hétfő: 5,2km 5:14p/km
Kedd: 21km 5:41p/km @ 134HR
Csütörtök: 10km 5:22p/km @ 140HR
10km 5:51p/km
Szombat: 21km 5:34p/km @ 141HR
5km 4:25p/km

Azért picit fáradt voltam, de legjobban a csüt reggeli és a most esti 5 esett, legrosszabb a ma reggeli FM volt frissítés nélkül túlöltözve.
Eddig 259km-nél járok, kedden megyek egy 30-ast 1100m szinttel terepen csak lájtosan addig pihi :)

SwitcX

800-1000km körül már érdemes, de 1200 felett már biztosan. Bár ismerek nem egy embert aki 1600-1800 és 2000km-es csukákkal is rendelkezik :)

[ Szerkesztve ]

(#22018) inf3rno válasza kolosanyi (#22012) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! A vége úgyis az lesz, hogy veszek súlyokat meg rudat. Előre sajnálom a laminált parkettát... :D

Buliban hasznos! =]

(#22019) inf3rno válasza t1 (#22017) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én megállapodok 160 körül ebben a hónapban, még kedden tolok egy 10-est, addig meg pihentetem a lábam. A 1000km már nem lesz meg idén, ahhoz nem az utolsó 2 hónapban kellett volna megpróbálni behozni a maradék 500-at... :D

Ahogy nézem te a sok kicsi helyett inkább a 2 naponta sokat híve vagy. Nem túl megterhelő ez?

Buliban hasznos! =]

(#22020) Danika256 válasza t1 (#22017) üzenetére


Danika256
aktív tag

Na ez igen! Nem semmi pulzusértékek a pacekhez... Amúgy hány éves vagy? :D Csak, hogy legyen mihez viszonyítani. Azért nem kevés meló és idő lehet benne!

(#22021) t1 válasza inf3rno (#22019) üzenetére


t1
addikt

Edzettség kérdése szerintem, idén eddig 2600km-t mentem, leggyengébb hónap június volt 136km (sérülés de volt mellette 900km bringa) legerősebb január 302km, de átlagosan 215km körül voltam havonta, ahhoz képest nem sok emelés. Amúgy úgy vagyok vele hogy inkább 1-2 erősebb nap, és akkor van pihi mint,hogy csak napi 10-12km pihenés nélkül. Meg "elvileg" jobban hat a dolog, ha vannak hosszabb edzések is ( nálam ez FM nem szeretek felette menni) .

Danika256

Köszönöm :) :R
26 lassan 27 éves leszek 2éve űzőm előtte 143kg-os "állat" voltam, de megtaláltam az utamat :)
Van benne munka, de élvezem és alakul a dolog szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#22022) Danika256 válasza t1 (#22021) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát akkor ez még jobb eredmény, mint amire eredetileg gondoltam. Nagy gratuláció! Én is "mélyről" indultam, tavaly márciusban, de azért nem ennyire.. Jó 10 bpm-el jobb vagy már most, ilyenkor bánom igazán, hogy május után augusztusig elkutyálkodtam a dolgokat. De engem a meleg kikészít teljesen..:) Én igaz, hogy 31 vagyok már, de azért remélem, hogy képes leszek én is ilyen szép eredményekre, ezek szerint semmi sem lehetetlen!A komoly munkát már én is elkezdtem a cél érdekében :) Minden elismerésem! :R :R

(#22023) bandus válasza t1 (#22017) üzenetére


bandus
veterán

továbbra is minden elismerésem, nagyon szuperül tolod :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22024) junkhead válasza kolosanyi (#21980) üzenetére


junkhead
aktív tag

A Kiprunt néztem én is, elég stabilnak tűnik, viszont a belső talprészét olyan formátlannak érzem, 15 k körül vinném, de 24-ért sok, 20 alatt omni 15-t is kapok..kiváncsi vagyok a tapasztalataidra!

[ Szerkesztve ]

(#22025) parandroid válasza inf3rno (#21998) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Azért vannak hátrányai ennek a nagy kilóméter gyűjtős alapozós dolognak is. Most néztem, hogy nyárhoz képest eltűnt a bicepszem harmada, meg a mellizmom is visszahúzódott."

Ez biztosan a futástól van, véletlenül sem azért, mert nem edzettél fél éve, és a nem használt izmok szépen leépülnek, ugye? ;]

Decathlonos cipők egyébként nem rosszak, nekem egy anno 60 EUR-ért vett Kalenjim van, egyik legjobb és legkényelmesebb futócipőm (na jó, nem volt eddig sok, és szinte mindet szerettem) - persze annyi pénzért legyen is kb ott, ahol a nagyok. Léteznek egyébként belőle még drágább modellek is, de az már tényleg egy kicsit perverz egy saját márkás cuccért.

Érdekes dolog ez a saját márkázás is, tegnap futottunk egy decathlonos kört (vettem egy petzl tikkinát, ki is próbáltuk, de ez egy kicseszett fényágyú a 80 lumenjével, omg, mit tudhatnak a többszáz lumenes verziók???), és az a benyomásom, hogy folyamatosan tűnik el minden egyéb az áruházból, és lassan már tényleg csak a saját márkás cuccok maradnak. Régebben akár cipőből, akár sportruházatból, akár edzőeszközökből volt bőven nagynevű termék is, most már csak mutatóba van egy-egy adidas-nike póló, vagy egy darab skechers és asics, meg kétféle nike a cipők között. Kicsit azért kár érte, szerettem náluk az egy-két szezonnal korábbi márkás cuccokat vadászni, de így kénytelen leszek keresni egy outletet...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22026) kolosanyi válasza junkhead (#22024) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én nem tehetem meg, hogy válogatok, ha van méretben és kényelmesnek érzem, lecsapok rá, mert lehet, hogy fél évig nem találok ekkora csónakot. :D

Ma elviszem egy próba körre, kíváncsi leszek milyen.

(#22025) peterkeT
Elég sok pénzt beleraktak a saját márkáikba, érthető, hogy azt nyomják inkább.

[ Szerkesztve ]

(#22027) tomcica válasza t1 (#22017) üzenetére


tomcica
Topikgazda

T1 neked mik a terveid a 2017-es evre,melyik tavokon gondoltal erosebben szerepelni? Felmaraton?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#22028) inf3rno válasza parandroid (#22025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Régebb óta nem edzek felső testre, de komolyabb változás csak az elmúlt 1-2 hónapban volt, mióta többet futok.

Buliban hasznos! =]

(#22029) Newboy911 válasza tomcica (#22027) üzenetére


Newboy911
tag

Szerintem triatlon.

(#22030) t1 válasza tomcica (#22027) üzenetére


t1
addikt

Perpill nem tudom :)

Triatlon kiesik nincs időm megtanulni úszni, abbahagytam sajnos. Mindenféleképpen szeretnék aszfaltos és terepultràt is:) Persze minden tàvon javulni is szeretnék.

(#22031) parandroid válasza inf3rno (#22028) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az utóbbi fél évben én is áthelyeztem a prioritást az erőedzésről a futásra, az addigi 3-4 nap gyúrás vs 1-2 nap futás pont megfordult, most 3-4 napot futok, mellette kettőt azért fixen megtartottam erősítésnek (tricepsz-mell, és bicepsz-hát napok), de abbahagyni nem merem (akarom), mert kicsit sajnálnám azért azt a keveset is, amit eddig elértem. Amit még sajnálok, hogy a jógát nem tudom annyit csinálni, mint amennyit szeretném (bár most költözött a stúdió, elvileg az időpontok is jobbak lesznek), sajnos dolgozni, meg mellette még nyelvet tanulni is kell valamikor (alig várom a vizsgát, akkor legalább ez letudva), és mindezek mellett még családi életet is kéne néha élni (bár az együtt töltött idő sokkal több lett, amióta asszony is fut velem, de a gyerekek nem hajlandók), pedig mennyivel hatékonyabb tudnék lenni, ha ilyesmikre nem pocsékolódna el az idő és az energia. :DDD

Ma sem sikerült futni amúgy, reggel alig bírtam kimászni az ágyból (tegnap még dolgoztam, utána meg egész napos rohangálás, este meg még egy laza 11km), 10-től jóga, dél lett, mire hazakeveredtünk, ebéd, házimunka, szocializálódás, aztán toltunk egy 5-6 km-es kutyasétáltatást, ők is hadd mozogjanak, mire hazaértünk, már sötét is volt, meg volt egy csomó teendő még a jövő hétre. Szóval párszáz méter híján nincs meg az 50 km-em a héten, és elbúcsúzhatok így már az ehavi 200-tól is (160 körül vagyok, reálisan még egy olyan 20-25 néz ki a hátralévő napokban). :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#22032) kk831228 válasza parandroid (#22031) üzenetére


kk831228
addikt

Én is hasonló állásponton vagyok... Ha nem akarsz komolyabban versenyszinten futni, inkább gyúrás is legyen mellette... Nem baj ha van minimális izom van az emberen... Meg a 2 sport teljesen másképp fáraszt le... Mindkettő kell... Legalább is nekem... Így viszont egyikbe se lesz jó az ember de kit érdekel... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22033) kolosanyi válasza kk831228 (#22032) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kox nélkül úgyse leszel izmos, viszont jó futó még lehetsz... ;]

[ Szerkesztve ]

(#22034) inf3rno válasza parandroid (#22031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem jó az a 160 is. Úgyis még csak most kezdődik a szezon.

Rajtam tegnap kijött, hogy túl sokat futok, és alig eszek mellé. Tegnap futás előtt egyszer, utána meg még háromszor főétkeztem, aztán még mindig éhes voltam, de már nem mertem többet enni. :DD Ma újra van energiám. Még a holnapot azért kihagyom, és inkább keddel kezdem a jövő hetet. Kíváncsi vagyok elég e ennyi pihi a térdemnek.

Buliban hasznos! =]

(#22035) concret_hp válasza t1 (#22030) üzenetére


concret_hp
addikt

ne viccelj, úszni tök gyorsan meg lehet tanulni ;)

triatlonnal egyébként pont jön egy kis felsőtest is ;] (csak rendes nadrágot nem fogsz soha venni magadnak :D)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22036) Vertigo18 válasza concret_hp (#22035) üzenetére


Vertigo18
addikt

Vagy gyorsan bele lehet fulladni! :D ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#22037) Apollo17hu válasza inf3rno (#21993) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszi, akkor először a Kalenjit próbálom ki.

(#22038) t1 válasza concret_hp (#22035) üzenetére


t1
addikt

Ha van időd és van uszoda.
Nah időm annyi van hogy heti 60 órát nyomom a melót, reggel kéne úszni, de akkor edző kb nem edz, uszoda a fűzfőit most zárják be, Füreden nincs kész, Veszprémben meg tanuszoda van 5 sávval 25m medencével és mindenki odafog járni :( És akkor ott a futás / bringa + az asszony a gyerekkel :D

(#22039) kolosanyi válasza t1 (#22038) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ott a Balaton, most úgyis enyhe tél lesz. ;]

(#22040) medica válasza kolosanyi (#22033) üzenetére


medica
senior tag

Egyrészt lehetsz izmos kox nélkül is - talán nem annyira groteszk mértékben hogy megnyerd a mr lófasztuggyamit de ahhoz elég hogy ne olyan fizikumod legyen mint egy botsáskának. Másrészt a futók is koxolnak már amatőr szinten is- nyilván nem mindenki. Jónéhány amatőr futóversenyen robbanna szét a kémcső ha lenne doppingvizsgálat.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#22041) concret_hp


concret_hp
addikt

amúgy az 1ik őszi / téli cél, leapasztani a koksz készleteket itthon :DDD

fehérje, multivitamin, glutamin, bcaa, citrulin malát, omega 369, cla1000, l-arginin, camg, 3 féle porcerősítő meg egy kis l-karnitin a készlet így gyorsan átnézve :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22042) kolosanyi válasza medica (#22040) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nyilván minden sportágban megjelenik a dopping amatőr szinten is már, mert viszonylag könnyű hozzájutni, viszont a testépítés tipikusan az a sport, ahol kox nélkül nincs semmi. Ha nem hiszed, beszélgess versenyzőkkel, én megtettem, sőt együtt is edzettem velük. Ettől még benne van a munka, de még a szerencsés genetikájú versenyzőknek is szükségük van a cuccra. És ez szövetségtől független, a naturálnak mondott versenyeken is megy az ügyeskedés, na meg nincs pénz szűrésre.

(#22043) concret_hp válasza concret_hp (#22041) üzenetére


concret_hp
addikt

persze kb. mindből kevesebbet tolok, mint ami az adag lenne, így van amiből 1 havi adag 1 évig elég ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#22044) bandus válasza concret_hp (#22043) üzenetére


bandus
veterán

ahogy a blöffben is mondják: "rohadt nagy skót vagy" ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22045) kk831228 válasza bandus (#22044) üzenetére


kk831228
addikt

:DDD mint ahogy Te is, full nike stb... cuccokba... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#22046) bandus válasza kk831228 (#22045) üzenetére


bandus
veterán

van adidas is ;]

de azt hozzátenném, hogy egyik cipőmet sem vettem drágábban, mint 13k :D pedig nem az alsókategóriásakat választottam, most ugye van még lunarflyknit, lunaracer meg lunartempo. a legnagyobb futós beruházásom a terepfutó cipőm volt 20k-ért, meg persze az m400.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22047) margithid válasza bandus (#22046) üzenetére


margithid
veterán

Lunarstelosod nem volt?
Az se lehet rossz, elvileg holnapra ideér, kiváncsi leszek rá, 10k-ért nagyon ajándék szaga van :)

(#22048) Alg válasza bandus (#22046) üzenetére


Alg
veterán

Én idén ha jól emlékszem alig vettem valamit... egy zsák meg egy kompressziós szár és kb ennyi. Versenyekre több ment el, mondjuk a siófokira utazással-kajával-szállással kb 50k összesen két főre...

Mondjuk futni sem futottam nagyon, hogy koptak volna a cuccok :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22049) Alg


Alg
veterán

Apropó, Newton cipőket vajon lehet itthon valahol próbálni?

Tavasszal rárepülnék egyre amihez most megvenném a RWH ajándékkártyát...

Szerk: nyúlcipőnél mintha lenne...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#22050) inf3rno válasza concret_hp (#22035) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hidd el, vannak olyanok, akiknek nem megy annyira az úszás. :D Engem tanítottak azt hiszem egy évig, de talán háton nem fulladnék bele egyedül az ironman távba. Bár abban sem vagyok biztos, attól függ, hogy vannak e hullámok.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.