Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) ballazol válasza Peterhappy (#93999) üzenetére


ballazol
senior tag

betegen hagyd a francba
tessék előbb meggyógyulni

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#94002) Pttypang válasza Never79 (#93994) üzenetére


Pttypang
veterán

Szintrajzbol nem tunt veszesnek, eddig a voros ko-nel volt egy jo szivas a pilis-trailnel, amit megjegyeztem, hogy masztunk a majdnem fuggoleges emelkedon :DDD

Everybody lies.

(#94003) Peterhappy válasza ballazol (#94001) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jaja, hát még ez az opció is benne van. Észnél leszek, feleslegesen nem reszkírozok. De ha nem lesz ennél rosszabb a helyzet vasárnap, akkor megyek.

(#94004) -Pepe-


-Pepe-
tag

Egy reddites ember írta:

If I’m being honest you need to accept the limitations of a wrist based, optical HR sensor. It’s not a chest strap that’s based off electrical signals, it’s looking for tiny vibrations in your arteries that are synonymous with your heart rate. But, banging your legs on the floor while you run can also mimic that, as can waving your arms around loads. I’ve been able to artificially raise my heart rate by having a shave and shaking the razor in the water.
Bicep placement limits the artificial increases caused by waving your arms around, as you get much less movement closer to the joint (shoulder) than what you do at the extremities.

Jól gondoltam...

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94005) tisn válasza Peterhappy (#93999) üzenetére


tisn
addikt

Te mindent elkapsz a neten keresztül is :)

Nekem is vacakol a derekam, tegnap rossz volt, mara halasztottam a tesztfelmerot focibirolnak (40*75+25), reggel meg jonak tunt, de most megint fajl :(

Áprilisban még nem futottam, kellene nagyon.

(#94006) Never79 válasza Pttypang (#94002) üzenetére


Never79
tag

Talán csak a vége 200-300 méter annyira meredek a Muzslának, de előtte már folyamatosan emelkedik, kiveszi az emberből az erőt rendesen. Ha látod a csúcskövet onnan még hullámzik kicsit, s mikor meglátod Szurdokpüspöki templom tornyát, akkor onnan már tényleg csak lefelé. A Mátra ezen része amúgy baráti, jól futható, kivéve ha esős idő lesz, akkor azért az nagy szívás. A présházaknál is kemény sár tud lenni, meg a Muzsla előtt is.

(#94007) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Enyhén supináló lábtartás, laza edzés, recovery, inkább kocogás betonon túlsúly miatt:

Asics gel-nimbus 26
New Balance 1080 v13
Nike Vomero 17
Saucony Triumph 21

Melyiket ajánlanátok, vagy inkább mik azok a különbségek, amik nekem számíthatnak, illetve méretben van-e ami problémás, vagy pl. túl keskeny elől, így wide verzió javasolt?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#94008) tisn válasza Tigerclaw (#94007) üzenetére


tisn
addikt

ezek kozul korabbi vomerokat es nimbusokat hasznaltam.
a nimbus jobb tulsulyhoz, parnazottabb, nekem a hoka bondival a kedvenc ket cipom.

betonon ne fuss (akkor inkabb a szelen, fuves, salakos reszeken)

nimbusbol es vomerobol nekem szeles labfejjel is jo volt a sima.

(#94009) bandus válasza Tigerclaw (#94007) üzenetére


bandus
veterán

nimbusbol inkabb a 25-os szeria a 26 helyett, puhabb, kellemesebb erre a celra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94010) tisn válasza bandus (#94009) üzenetére


tisn
addikt

ne mar, elrontottak?!

(#94011) Pttypang


Pttypang
veterán

Az valid, hogy gyros meg valami toltott tesztas orosz cucc utan elszall a pulzusom? Konkretan 8 perc koruli recovery helyett 11 perces km-ek mentek, igy is random felugrott tizet a hr.

Erdekes volt, pedig erzesre semmi nem volt kb.

Everybody lies.

(#94012) Dottorei válasza Tigerclaw (#94007) üzenetére


Dottorei
tag

nekem nincs széles lábfejem de a vomero 16-ot vissza kellett küldenem annyira keskeny volt (hátul meg már kiléptem belőle, ebben még csak saroknál volt zoomix, a 17-nél full), pedig az egyik legjobb cipőm a vomero 9 eddig. Nike-ból Invincible 3-at vagy ha jó a vomero 17-et nézek én is 90 kilóval futok (testzsír alacsony), de nekem sima neutrál kell. Nimbus-t meg Kayano-t is koptattam el már (a kayano stabil de nem tudtam, fura is volt először aztán vagy megtanultam őt vagy ő engem ez nem világos azóta sem). Most egy adidas solarglide van, nagyon bevált az árához képest.

(#94013) Dottorei válasza Pttypang (#94011) üzenetére


Dottorei
tag

ha nehezebben emésztetted akkor persze viszont azt érzi is az ember, de lehet csak napi forma (stressz, nem aludtál jól, stb). Komolyabb futkorászás előtt fehérjét én speciel csak nagyon keveset vagy max 3 órával előtte

[ Szerkesztve ]

(#94014) tisn válasza Pttypang (#94011) üzenetére


tisn
addikt

kaja utan ez mozdulni se birok, nem hogy futni :)
reggel ugye kvazi ehgyomorra futok, delben egy 3-5 oraja megett zabkasara, szoval elkepzelni se tudom, hogy egy rendes foetkezes utan teli pocival milyen lehet kocogni. tuti nem jo :)

(#94015) bandus válasza tisn (#94010) üzenetére


bandus
veterán

csak valtoztattak kicsit :) szerintem ezert is foleg az ujrahasznositott habok a felelosek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94016) tomcica válasza Pttypang (#94011) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak ha amfetamin volt benne ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94017) Pttypang válasza tomcica (#94016) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor megyek ma is egy kort ;)

Everybody lies.

(#94018) ígyvanferi válasza tisn (#94014) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De gondolom nem minden főétkezés után érzed azt, hogy mozdulni sem bírsz. Vagy legalábbis remélem, mert az nem hangzik túl egészségesnek.

(#94019) tomcica válasza Pttypang (#93992) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A back-to-back challengedhez :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94020) tisn válasza ígyvanferi (#94018) üzenetére


tisn
addikt

sajnos most peterhappy miatt ;] nem merek rendesen enni :O

de valojaban igen, ugy szeretek kajalni, hogy rendesen :DDD

(#94021) tomcica válasza tisn (#94020) üzenetére


tomcica
Topikgazda

erdekes,amugy az ilyen zabalastol nem fajdul meg a derekad vagy a terded? ;] (trolloolooooo)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94022) Peterhappy válasza tisn (#94005) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, szerintem le kellene cserélnem a Windows Defendert, túl sok kártevőt és vírust enged át mostanság. :)

(#94023) tisn válasza tomcica (#94021) üzenetére


tisn
addikt

valoszinubb, hogy a ulomunka + kor (+futas) kombo

asszony is ezekkel kuzd (o vekony) meg haverommal is talalkoztam kondiban, meseli, hogy nem megy UBre iden, hanem a terddokikat jarja. dereka regota vacakol, azzal meg ilyen gyogytornasz, gerinctorna kombot hasznalt.

csak te meg csaknorrisz birtok ki mindent is :D

(A terdem azert valoszinu, hogy a tulsulyos foci / futassal nyirtam ki.)

[ Szerkesztve ]

(#94024) Peterhappy válasza tisn (#94020) üzenetére


Peterhappy
őstag

:DDD :R

(#94025) Pttypang válasza tomcica (#94019) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem lesz az challenge, azt irjak, csak ugy rendszeresen a hosszu futasokat toldjuk meg egy extraval, nem? Csak uldogelunk a halalsoron, ott is a noi reszlegen ;]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#94026) Studi válasza tisn (#94014) üzenetére


Studi
addikt

Az életmód váltás valahol ott kezdődik, hogy annyit együnk, amennyire a testnek szüksége van, és ne annyit, amennyi belénkfér. :DDD De amúgy sokszor én is túltolom a kajálást.

(#94027) tomcica válasza Pttypang (#94025) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk a halalsort ki kell erdemelni :P :K nem lehet csak ugy "odaulni" :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94028) Pttypang válasza tomcica (#94027) üzenetére


Pttypang
veterán

Mar probaltam jelentkezni par eve, de szerintem elavult mar azota. :DDD


Meg voltak itt jo honapok

Everybody lies.

(#94029) tomcica válasza Pttypang (#94028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94030) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Szerintem elkezdődött nálam az 1-2hetes meleghez való akklimatizálódás....elég nehezen tudtam tartani 4x2k-n a 4:00tempót. :O Sikerült, de nem volt örömfutás a mai sem :(

Szerdán a cipőt rugtam le majdnem a lábamról minél messzebb :DDD ...ez egy ilyen hét

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94031) tomcica válasza xy.zsolt (#94030) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk is ez megy :K annyit modositottunk,h a pihenokben iszunk egy kortyot es mosdunk.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94032) Pttypang válasza xy.zsolt (#94030) üzenetére


Pttypang
veterán

Megsultem tegnap a vn2-ben, az is igaz. Durva

Everybody lies.

(#94033) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Nem irigylem azokat akik hétvégén versenyeznek :P ....én elpusztulnék féltávon éles versenyen most, bármilyen táv is legyen FMig

nekem nem a meleg miatt volt gond a cipőmmel....bárcsak annyi lett volna.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94034) mike1334


mike1334
veterán

Kicsit off topik, de gondolom, aki fut, sokat van a napon :D
Tudtok ajánlani naptejet? Nagyon fehér a bőröm, tavasszal is leégek elég hamar a napon. Olyan kellene amit napjában többször is könnyen fel tudok kenni a nyakamra, arcomra, karomra, és nem ragad, mivel sajnos nem napozás lesz a strandon, hanem egész napos kinti meló.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#94035) -Pepe- válasza mike1334 (#94034) üzenetére


-Pepe-
tag

Valahogy megragadta a tekintetem, hogy egy néger ember avatarjával beírod, hogy nagyon fehér a bőröd. :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94036) Alg válasza mike1334 (#94034) üzenetére


Alg
veterán

Bringán Piz Buin Mountain 50+-t használok, nekem bejött. Nem olcsó, de legalább drága :D
Túrázáshoz meg a nagy flakonos 30-ast.

De amúgy szerintem manapság bármelyik márkásabb drogériás 30-as jó lehet, nagy különbség nincs köztük.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#94037) xy.zsolt válasza Alg (#94036) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Piz Buin-t még a 80as években vettem valutás boltban (anno voltak ilyen boltok). Piszok jó illata volt és aranybarnára sültem tőle.....már akkor sem volt olcsó cucc :N

:C

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94038) tomcica válasza -Pepe- (#94035) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo,de nem az avatarja van kint a napon,hanem O ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94039) -Pepe- válasza Alg (#94036) üzenetére


-Pepe-
tag

Nagy tempónál nem folynak le a bőrről, valamint nem tömítik a pórusokat? Izzadásnál jól jön a szabad pórus.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94040) -Pepe- válasza tomcica (#94038) üzenetére


-Pepe-
tag

Poén volt Tom. A hülyeségre mindig legyen elég idő, ez az én mottóm. :D
Ráadásul ma kicsit kicsinált a pulzusmérő, így délután fele kiengedtem.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94041) Peterhappy válasza -Pepe- (#94040) üzenetére


Peterhappy
őstag

És ha nem javul meg estére, akkor kint is fog aludni?

(#94042) tomcica válasza -Pepe- (#94040) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ertem en :K
Apropo akartam is irni,hogy a melegben el-elszallhat a pulzus konnyen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94043) -Pepe- válasza Peterhappy (#94041) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez jó volt, felnevettem. Köszi, egy kis jó is van. :R :D
Igen, de ez most a szokásos nyavalya volt. Emeltem a tempón és ott is ragadt a pulzus. Valamikor meg lassan mentem és elkezdett nőni. Erre ideges lettem, hogy már mindegy és elkezdtem gyorsítani, majd tartani, így meg helyben toporgott, de olyan is volt, hogy elkezdett csökkenni.
Levittem teljesen 5:30-ra és 140 felett mutatott. Ne már! Aztán leszedtem a csuklómról, hogy megfordítsam és még mindig mért és még mindig 140 felett. Egészen hihetetlen. :F
Többször megálltam csuklóról mérni és lassabb volt jóval. Egyenletes is, akkor megnyugodtam és jó alaposan belesz@rtam, elkezdtem gyorsításokat csinálni. Az jól esett. A héten volt egy pici gyors is.
Képzeld a gyors izmok meg elkezdtek csoffadni, mert nem használtam őket. Nehezebb volt felvenni a tempót.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94044) tomcica válasza -Pepe- (#94043) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem szabad a gyors mozgast elhanyagolni teljesen,meg akkor sem ha turelmes alapozas zajlik

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94045) Pttypang


Pttypang
veterán

Ma is random ugralt a hr, csereltem elemet a pantban, 2.98V elvileg meg jo lenne, de meglatjuk. Ha igy se, holnap futok csak az oraval, hatha megis bennem van a hiba.

A meleg csak nem tesz be ennyire :D (de, valoszinuleg amiatt van)

Everybody lies.

(#94046) xy.zsolt válasza -Pepe- (#94043) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ezért a néha előforduló hibáért én nem vennék fel pántot, pláne nyáron. Amúgy meg lehet nem is mért a jelzett résznél rosszul mert eléggé megviselt voltam már ott. :U Mindegy, én az ilyet a helyén tudom kezelni. Pl annál a résznél még emelkedő is volt...1-2% de van mikor ennyin múlik, hogy ne essen vissza kellően a HR

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#94047) -Pepe- válasza xy.zsolt (#94046) üzenetére


-Pepe-
tag

Nem ér ez már nekem ennyi idegességet. Hibás értékeken meg mit nézzek? Nem tudom majd hova tenni a futásaimat. A másik opció, hogy abbahagyom a pulzusmérést, már ezen is gondolkodtam. Az nem pálya, hogy futok 135-ös pulzuson egyenletesen, emelkedő mentesen és a semmiből felugrik. Először meg candence lockkal 180-ra ment fel. Sok ember szenved az órájával és mindenhol egy tanács van: pánt.
Az óra ettől függetlenül szuper, főleg a Pod 2-vel.
Úgy látom, hogy ez a készülék a kiegészítőkkel fogja a maximumot nyújtani.
Szerintem futok én annyit, hogy megérje, ezt már nem spórolom el.

Szerintem ez anatómiai kérdés is. Kinek mennyire fekszik fel a kezére az óra, mennyi az adott ponton a kapilláris hálózat. Nálam le szokott lazulni, ha agyon húzom szorít.
Elhiszem, hogy nálad szuperál, meg még jó pár embernél is, nálam sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94048) tomcica válasza -Pepe- (#94047) üzenetére


tomcica
Topikgazda

" Nem tudom majd hova tenni a futásaimat" - elmondom en hova tedd, 4:00-tol lassabb laza az lanycsoport vege.. :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94049) -Pepe- válasza tomcica (#94048) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez mekkora válasz! :C :DD
Nem kell itt méregetni, meg gatyázni, a sor végére kell sorolni, abból baj nem lehet!
Lany várj, jövök én is. :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#94050) tomcica válasza -Pepe- (#94049) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nincs itt szoszmotoles +1-2 pulzussal :N belovood kb 10utes tartomanyra az alapozast...taposod a mennyiseget (amit meg regeneralni tudsz szepen masnapra! EZ FONTOS,mert tul lehet tolni a laz amennyisegit is!) megtolod heti 1-2x laza fokozos tempoval,vagy rovidebb fix erosebb tempoval. Teszel bele kis dinamikat,nehany repulo gyorsito,emelkedore rovid sprint...nehany 30mp gyors 30mp laza valtogatos iramjatekot (ezt is lehet kint foldesuton is akar).
Ha nagyon elfaradsz,vagy kerulget a betegseg akkor PIHENSZ,ha nagyon jon a forma akkor benvezel egy versenyre,vagy kifutod felmeronek :K
ENNYI

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.