Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) deicide válasza concret_hp (#9000) üzenetére


deicide
veterán

Kb ennyi értelme volt a cikknek, igen. :U
Csak akkor a versenysportot ne keverjék ide, amihez lövésük sincs.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9002) Alg válasza deicide (#8997) üzenetére


Alg
veterán

Erről most megint Tomcica japán szűzlányos mondása jutott eszembe :K

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9003) deicide válasza Alg (#9002) üzenetére


deicide
veterán

:DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9004) tomcica válasza deicide (#8997) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy sejtem a velemenyemet nagyjabol mar ismeritek errol ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9005) concret_hp válasza deicide (#9001) üzenetére


concret_hp
addikt

semmi máshoz sincs lövésük, csak valamit kell írni :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9006) tomcica válasza concret_hp (#9005) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nagyobb haszon lenne az egeszbol,ha csak ugy beszkennelnek a vizelet- es szekletmintam eredmenyet...ez a velemenyem...ismerem az ujsagirokat felenk,elvereznenek a bemelegitonktol :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9007) Aristeus válasza Alg (#9002) üzenetére


Aristeus
tag

Már mentettem is a szállóigéim közé! Ezt kellene kitenni első hozzászólásba! :DDD

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#9008) imyourfriend


imyourfriend
őstag

[link] Mai nap fürgébbre vettem az iramot, legközelebb igyekszem 5:00 környékén vagy alá bevinni a km átlagot, azzal meg is elégednék egy ideig. :) 1 óra trx után ennyire sikeredett. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9009) raggg válasza Aristeus (#9007) üzenetére


raggg
senior tag

+ "Vannak napok, amikor ADJA..."

No offense! :)

ragklaatPS

(#9010) Aristeus


Aristeus
tag

Reggeli olvasnivaló: 105 kilós dagadt disznó láncdohányosból sztárfutó.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#9011) SirKero válasza Aristeus (#9010) üzenetére


SirKero
őstag

Nem hiába Nomen est omen :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#9012) tomcica válasza Aristeus (#9010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep munka,de mindig eszembe jut,hogy egy ilyen tehetseges ember mit futott volna,ha idoben kezdi taposni 2.13-2.11?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9013) Aristeus válasza tomcica (#9012) üzenetére


Aristeus
tag

Na ezen a pályán ki tud 2:40-es 800métert? ;]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#9014) gombi01 válasza tomcica (#9012) üzenetére


gombi01
tag

tomcica:
érdekes ez a cikk.
-"2006-ban futott egy 3:07.08-as maratont"
- aztán felhagyva a futással 1,5év alatt 105kg-ra hízott (evett-ivott-cigizett)
- aztán gondolt egyet és saját magának kidolgozott egy fél éves edzéstervet :)
- 2008-ban meg 2óra 35perces maraton...
persze... fél év alatt leadott több tíz kilót (csak mert 2,5óra alatt nem a 90+ os sporik érnek be...)
futkorászott és hipp-hopp olyan gyors lett mint addig még sosem :)) a többit már nem is írom.

Fél éve futok hetente 2x gyorsítókat 3x egyéb mást, edzek, tekerek stb... és perceket tudok csak javítani.
Lehet, hogy nem futja hanem szedi a gyorsítókat.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9015) Aristeus válasza gombi01 (#9014) üzenetére


Aristeus
tag

Ezt én is furcsálltam, valami fordítási hiba, vagy elírás lesz mert a saját oldalán ezt írja: "Went from this, ... to this over a period of 3 years by getting off my backside, losing around 5 stone (31.7515 kg) in weight and giving up smoking."

[link]

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#9016) tomcica


tomcica
Topikgazda

ugy latom megy az orulet....en ma duplat mentem eleg kozel is voltak 11km konnyu 9tol-10ig majd 11tol 17km benne 4km emelkedos a tobbi laza...nem faztam :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9017) Perillustris válasza Aristeus (#9010) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nekem meg az jut eszembe, hogy mégiscsak az a legjobb, ha valaki nem megy át ezen az átalakuláson, oda és vissza sem, s ez meg akkor is jobb összességében, ha nem ér el ilyen eredményt.

Perillustris

(#9018) DopeBob


DopeBob
addikt

Tegnap este minden ideális volt a futáshoz, viszont a pulzusom rendetlenkedett... múlt héten 5:40m/km átlagpulzus 142. Tegnap 7:30-as "tempónál" is 160 felett volt a pulzusom... Mással is szokott ilyen lenni? Nem éreztem se rosszul magam/se gyengének. Nem tudom mi a fene lehetett :O

MZ/X

(#9019) raggg válasza DopeBob (#9018) üzenetére


raggg
senior tag

Ahogy észrevettem fáradtság, kevés folyadék okozza (nálam).

ragklaatPS

(#9020) tomcica válasza DopeBob (#9018) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod ez igy keves info...sok minden kihathat ra,akar faradt is lehetsz,a meleg is,kialvatlansag stb.
amennyiben komoly ciklusokat futsz (12het intenziv es ugy a piheno) akkor is kijohet ilyen a kozepen/vegen barmikor...kenyai modra kell "leszarni" a napi format ugy ahogy van,ne is meregesd olyankor a tempot,csak csinald meg az edzest ahogy tudod v. ha nem megy akkor piheno es megy az elet tovabb,masik nap amikor ADJA akkor majd osztasz a szadnak ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9021) gombi01 válasza DopeBob (#9018) üzenetére


gombi01
tag

Nálam pont akkor nem szokott felmenni a pulzus ha fáradt vagyok.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9022) DBAtti válasza DBAtti (#8967) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Meh, hát megérkezett, de ez az út nem valami csábító egy félmaratonra. 3 kör, nem túl látványos helyeken - gondolom. Nem akarom elvenni senki kedvét, de kicsit jobbra számítottam.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9023) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Időjárás miatt ma nem tudtam elmenni futni, belefér szerintetek ha holnapi nap bepótolom ezt? így 2 nap kihagyás lesz 1 helyett de ez remélem nem jelent nagy gondot (amúgy 1 nap kihagyásokkal szeretném vinni a 10km-es etapot.)

(#9024) ígyvanferi válasza imyourfriend (#9023) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én sosem úgy gondolok a következő futásra ilyenkor, mintha bepótolnék valamit. Ha valamiért nem tudok aznap menni, amikor terveztem eredetileg, hát akkor nem megyek. Majd megyek másnap, vagy azt követő nap. Én fixen heti háromszor futok, de hogy épp melyik nap, az nincs kőbe vésve. Egyedül arra figyelek, hogy meg legyen az egy nap kihagyás. Nagy ritkán az is előfordul, hogy csak két futás van az adott héten, de emiatt nem megyek a következőn 4-szer.
Szóval mint amatőr az amatőrnek azt mondom, semmi nem történik, ha most kivételesen nem egy, hanem két nap kihagyás lesz két futás között.

(#9025) tomcica válasza imyourfriend (#9023) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem+nem+nem...nem szabad utolag potolni,csak siman folytasd ami sorba jon,lesz meg ido pumpalni felfele,de kar kiegni v. leserulni az elejen :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9026) Alg válasza gombi01 (#9021) üzenetére


Alg
veterán

Nekem is elszállt a pulzusom (+15 ütés májushoz képest kb.), de szerintem ez azért van, mert az utóbbi 2 hónapban kimaradt a futás (új munkahely, nyári programok... most hogy lenyugodott minden folytatom), illetve nagyon durva trópusi meleg-párás klíma van a Ligetben... ja meg nem is nagyon ettem délutánonként :B

Más:
Ma az utolsó 500m-re megkaptam a rádióból ezt :C :))

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9027) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Köszönöm, akkor holnap lefutom aztán vasárnap. Igazából nincs nagy terv, csak 3-4 hétig minden második nap lefutni egy 10-est 5:00-5:20-as tempóban hogy edződjek valamit, aztán utánanézek egy verseny félének és felkészülök rá. :)

(#9028) concret_hp


concret_hp
addikt

ma futottam a zuhi után a ligetben egy rövidet:
2.33km / 13p és 1.82km / 7:42 (4:15 / km kb. ) utóbbival az a baj, hoyg ez az 1:30as félmaratoni tempó :D :Y

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9029) concret_hp


concret_hp
addikt

hátha valaki vágja
garminnal van olyna parám, hogy mindenféle szinkronizációs hiba volt. most az új tevékenységeket pikkpakk szinkronizálja a garmin express, de van 3 régebbi, amiket nem akar feltölteni. tudom neki valahogy azt mondani, hogy na ezeket szinkronizáld?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9030) tomcica válasza concret_hp (#9028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pont ezert nem kell ezeket merni,csak futni fejbol tolni-tolni-tolni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9031) concret_hp válasza tomcica (#9030) üzenetére


concret_hp
addikt

pont az ironmanes edzések nincsenek meg, pedig ott kiváncsi lennék a pulzusom alakulására 1 sima edzés pont mindegy lenne nyilván

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9032) imyourfriend válasza tomcica (#9030) üzenetére


imyourfriend
őstag

Személy szerint azért mérem, hogy betudjam állítani a saját tempómat későbbre (úgy mondván nézni szoktam az órát, egy konstans tempót kialakítva.) Legutóbbi futásomnál már csak bedugtam a fülest és hallgattam a km időket. Ha ez nem jó megoldás akkor mit javasolsz? Érzésre 5-6 futás után még nem tudom megállapítani hogy ez most milyen tempó, csak futok aztán azért figyelem hogy érzésre megjegyezzem a későbbiekre nézve. Várom a javaslatokat. :R Elnézést ha amatőr a kérdés, viszont kezdő vagyok még a futás témában és ezért érdekel hogy miként oldjam meg.

[ Szerkesztve ]

(#9033) Apollo17hu válasza imyourfriend (#9032) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Érzésre szerintem nem is fogod mindig tudni. Illetve ha tudod, hogy teljesen pihent vagy, tudod, hogy szélben/esőben/hőségben hogy bírod, akkor meg tudod saccolni (+/- 10 sec) a kilométeridőidet.

A pulzusodat úgyis tudod, mikor ugrik föl (mikor veszed pl. szaporábban a levegőt), de lehet 180-as a pulzusod 4 perces kilométereknél vagy akár 5 perceseknél is, ha esetleg 40 fok meleg van vagy a szervezeted még nincs túl a tegnapi edzésen.

(#9034) DBAtti válasza imyourfriend (#9023) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ezt neked kell érezni. De ha szükség van két nap pihenőre, akkor ne erőltesd. Ha valahol fáj, akkor meg már rossz.
Két nap kihagyás helyett csak egy lesz jelleggel még lehet pótolni edzést szerintem, csak dupla mennyiséget ne akarj egyszerre, ahogyan a súlyzózásnál sem akasztanál kétszer annyit a rúdra, mert egy edzés kimaradt.

Re: #9002 Alg / japán szűzlányvér
Kicsit túlzásba is vittem itt az új cipővel, meg a meleg is kimerít, meg az ISO-m is elfogyott, és nem bírok élni nélküle :DDD , szóval csak ésszel.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9035) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Apropo ISO italok: most mi az ajánlott éppen?
Maradjak továbbra is a Biotech pumpás palacknál (kicsit már unom, de működik), vagy van szebb/ jobb/ olcsóbb megoldás?

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9036) tomcica válasza imyourfriend (#9032) üzenetére


tomcica
Topikgazda

amennyiben meg allitgatod a tempokat akkor okes,arra gondoltam amikor valaki mindig az elozo hethez/honaphoz viszonyit es preselgetne ki magabol szinte minden egyes temponap az altala futhatonak velt tempoiramot,kozben nem figyelve arra,hogy lehet a szervezete epp fel perccel lassabb tempot futna

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9037) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Köszönöm, hát péntek előtt kimaradt két nap. Futottam 17km-t és másnap reggel fájtak a térdeim alatt picit de máshol nem. El is fáradtam a végére, viszont az utolsó km-t fürgébbre vettem ami azt jelenti hogy van még bőven tartalék. De nem lehet 1 hét után félmaratont futni, furcsa is lenne. ;] [link] Másrészt 30km tempós bringázás meg 1 óra trx után futottam ezt, lehet fürgébben kellett volna mert a végére már szerintem az idő volt a sok nem is a táv. Viszont megmaradok 10km-es távnál azt hiszem, az könnyedén megy és múltkor hogy lefutottam 5:00-val úgy érzem hogy 4:30-4:40 körül lehet most a max teljesítőképesség de 5:10-el rosszabb napokon is tudom teljesíteni. Mondjuk most úgy néz ki, pénteken 30km bringa 17 futás, szombat 73km bringa és ma 90,6km. De mindig a következő napot tervezem pihenőnek. :DDD

Úgy gondolom 10km-re beállítok valami tempót aztán azt fogom futni, majd idővel ha megedződtem akkor fürgébbre veszem az iramot de egyelőre meg kell szokjam ezt a mozgásformát. :K

[ Szerkesztve ]

(#9038) raggg válasza DBAtti (#9035) üzenetére


raggg
senior tag

A sciteces por szörnyű szerintem, a biotech meg ragad folyik mocskos... azért én is az utóbbit iszom.

ragklaatPS

(#9039) DBAtti válasza raggg (#9038) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Japp, nálam sem teljesen szigetel, de már megvan alá a bejáratott spéci csészealj :))
igazából csak az íze ami már a könyökömön jön ki két cherry palack után.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#9040) Perillustris válasza DBAtti (#9035) üzenetére


Perillustris
senior tag

Otthonra egy-két évig ezt vettem, aztán áttértem a citromosra, az nekem jobban ízlik, és az összetétele is szimpatikusabb.

Utóbbi is csak 144 forintra jön ki adagonként, a narancsos még jobb árú.

Perillustris

(#9041) gombi01 válasza concret_hp (#9029) üzenetére


gombi01
tag

Szia. A szgépen nézz körül a köv helyen: c:\users\felhasznalo\AppData\Roaming\garmin\devices. Ide hoz lètre egy mappàt ahol dàtum szerint talàlod az aktivitàsaid. Egyesével tudtommal nem lehet ùjraszinkronizàlni.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#9042) concret_hp válasza gombi01 (#9041) üzenetére


concret_hp
addikt

jó lett, így:
1. Power on the watch
2. Press the "mode" button
3. Select "History"
4. Arrow key up to and select "Transfer All"
5. Run the Express upload

vagy fullba vagy sehogy :D

(#9043) tomcica


tomcica
Topikgazda

kemeny het volt a mult heti 135km eletem eddigi leghosszabb hete...minoseg es mennyiseg is,de nem allhat meg az elet ma mar berobbantottam egy reggeli palyamunkat 5x300m (piheno csoffadt 100m kocogas!) 43..44..44..44..44 az uccso kettovel voltak gondok,ott mar taposni kellett,mert a tulso fele rohamosan elkezdett lassulni

folyt. kov. :DDD amugy mizujsag? fut itt valaki vagy nyaraltok? :P

pentektol Montenegro hegyi edzotabor 9nap,en vezetem (meghalunk mind) reggel 1ora atmozgato jellegu konnyu futas (mindegy mennyi km) nap kozben strand es uszas (legalabb 30perc kotelezo) esete 7tol egy ora minosegi edzes (tempok vagy emelkedok) majd utolag beszamolok,ja kajat is mi rendezzuk szoval nincs palacsintas nutella meg ilyenek,gyumolcs/magvak,kis hal a husevoknek,konnyu etrend
aki osszeesik kap gratisz egy kiskanal mezet es egy kisebb kulacs forrasvizet,ha nem birja folytatni az edzest akkor persze O mosogat ;) szoval jo lesz,csupan moka es kacagas :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9044) Alg válasza tomcica (#9043) üzenetére


Alg
veterán

hegyi edzotabor 9nap,en vezetem (meghalunk mind)

:DDD :C

Most nyugodott le a munkahelyváltásos nyaralásos időszakom, szóval lehet újrakezdeni/folytatni... múlt héten az esőerdei időben 2szer 7,5km 6:20-ra (elég volt...) szombaton hasonló időben 30km túra (ez is :D)

Folyt. köv., őszi túraidőszakra bírni kell az 50-eseket megint.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9045) raggg válasza DBAtti (#9039) üzenetére


raggg
senior tag

A narancsos fogyasztható, de kicsit uncsi egy idő után az is.. viszont árban nagyon jó.

ragklaatPS

(#9046) laci9422


laci9422
újonc

Sziasztok!
Futócipőt keresek heti 3-4x 10-15 km-es távra szupináló lábra. Eddig Ekiden 50-es cipőt használtam, de most már szeretném lecserélni egy komolyabbra. Kalenji márkájú cipőben gondolkodom.

Laci

(#9047) Aristeus válasza tomcica (#9043) üzenetére


Aristeus
tag

Megy a futás errefelé is, a múlt héten megvolt az első 60 km-es hetem. :)) Mondjuk ebből Vasárnap volt egy 30-as hosszú.

Nekem Aug 16-tól kezdődik majd a "nyaralás". Két hét szabadság, ami alatt szeretnék futni egy 10K felmérőt, valamint maximalizáli a maratoni felkészülésre a kilométerszámot/edzésszámot/aerob munkát. Így még marad 6 hét a maratonig a gyorsítómunkára. :)

Jó pihenést és készülődést az őszi versenyszezonra mindenkinek!

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#9048) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Két futáson vagyok túl a pegasus-al de valamiért most a 2. futásnál többször érkeztem a talpam hátsó részére és fáj is kicsit a sípcsontom.

Attól függetlenül, hogy furcsának tünik úgy futni lassabb tempot is, hogy a talpam elejére érkezek attól még ez lenne a helyes módja a futásnak?
Lehet megfogok kérdezdeni egy versenyzőnek tünő arcot majd a pályán. :) Amikor leérkezek akkor úgy mond elkell szökkeni?
Jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj mindig túl bonyolítok mindent. :D

(#9049) tomcica válasza swoody (#9048) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

ezert meg sokan a fel labukat odaadnak (persze akkor meg nem tudnanak igy futni,ehh 22es csapdaja)

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#9050) balazs025


balazs025
senior tag

Sziasztok!
Ha véletlenül van köztetek nyíregyházi, megmondhatná, hogy a MÁV stadionban (kertvárosi) lehet-e futni, mindenfajta bejelentkezés és fizetés nélkül?
Elnézést, ha hülyeséget kérdeztem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.