Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) DBAtti válasza stranger28 (#5482) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Én a strukturáltabbat inkább arra érteném, hogy egybefüggőbb, funkcionálisabb... a szerzőt (Paul Wade), vagy egy haladóbb stádiumban levő gyakorlóját megnézve nincs puffasztás, ha nagy a bicepsz, nagy mellé más is, nincsenek "kiugró" testrészek. Testépítők közül is van aki ezt fontosnak tartja (aki ésszel dolgozik), de sajnos sokan nem. Nagyon nagyokat nyerítek a minden nap felsőtest nap srácokon piszkafa lábakkal.
Nem tartom a fegyencedzést kizárólagos szentírásnak, sőt, de azt gondolom, hogy súlyzókkal, és saját súlyos gyakorlatokkal teljesen el lehet hagyni a gépeket, feleslegesek. Csak akkor jó, ha célcsoportra mész rá, avagy nem funkciót, hanem formát szeretnél.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5502) stranger28 válasza DBAtti (#5501) üzenetére


stranger28
addikt

Funkcionális, ez a kulcsszó. :K

Egy nem idióta már tudja, hogy mindenre kell edzeni, különben szánalmasan fogsz kinézni. A piszkafa lábú, de felül kidolgozott, borzasztó kemény járású egyedeken én is jót szoktam vidulni. :DDD :DDD

Valóban el lehetne hagyni, mert ott a súlyzó. Én is próbálok mindent szabad súllyal csinálni. De, ha valaki meg van sérülve, vagy korábbi sérülés miatt valami már nem tökéletes, akkor sok esetben a gép a helyes megoldás. Plusz pár gyakorlatnál csak előnye van szvsz.

Saját súlyos dolog viszont kifejezetten butaság kategória tud lenni. Túl nagy súly általában, és csak szétmennek az ízületek. Persze, annak nem gond, aki edzésben van, de, aki egyáltalán nem, vagy "annyira nem", annak merész. Plusz nem is tudsz úgy átdolgozni mindent, ez tény. Jó eséllyel lesz egy aszimmetria benned, amire csak ráerősítesz. És nem csak izomcsoportokban, hanem bal-jobb oldalak valamelyikén is.

Funkcióra visszatérve pedig: kisebb súly, lehetőleg nem gépen, helyes végrehajtás. Ha az utolsó nem stimmel, akkor csak nagy buta izmokat csináltál, amik a bokasúly kategóriába esnek szvsz. Pláne, ha mindezt gépen.

[ Szerkesztve ]

(#5503) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnapi vidam felmerore ma egy dupla edzes,muszaj voltam felcserelni a holnapival (ez van) szoval delelott resztavos 5 x 400m + 200m erosre, valamint 3km kozepes tempo faradt labra,este pedig 4 x 400m + 200m konnyebb a tanitvanynak huztam az iramot (mondjuk azert nem lassu 65s) mai ossz km = 31

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5504) stranger28 válasza tomcica (#5503) üzenetére


stranger28
addikt

Gép vagy. :DDD

(#5505) tomcica válasza stranger28 (#5504) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lesz "picsogas" holnap :D valszeg teljes piheno,vagy csak egy edzes az is este laza hosszu kifutas max konnyu-kozepes 3-5K tempoval,de nem feszegetve :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5506) stranger28 válasza tomcica (#5505) üzenetére


stranger28
addikt

Szarni bele, mondá az úr. :DDD

2000m 7:40 alatt mennyire lehetetlen? Unom már néha (mindig :DDD), hogy mindig csak ~1 óra lassan, aztán tűzés haza. Ha meg meghúzom, sose nézem az időt, csak simán halálig. Ezt pedig most találtam, csak kérdés kitűzzem-e célnak.

[ Szerkesztve ]

(#5507) #72042496 válasza stranger28 (#5506) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ne röhögtess, az talán még nekem is menne. Fusd meg délután aztán tűzd ki a 7:20-at. :)

(#5508) stranger28 válasza #72042496 (#5507) üzenetére


stranger28
addikt

Ne röhögj már ki 'zzeg, sose mértem még le. :DDD

Ránézek akkor. :K

(#5509) deicide válasza #72042496 (#5507) üzenetére


deicide
veterán

5-6%-os lejtőn nekem is ;] Síkon biztosan nem, ahhoz a 93kg sok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5510) #72042496 válasza stranger28 (#5508) üzenetére


#72042496
törölt tag

Távol álljon tőlem, csak motivációnak szántam a hozzászólást. :)

(#5509) deicide: Én meg csoffadt vagyok, úgy könnye(bbe)n ugrálok. De jövőre most már tényleg kigyúrom magam. :)

(#5511) stranger28 válasza #72042496 (#5510) üzenetére


stranger28
addikt

Ja, az más. Mindegy, elérted a célt. :DDD

(#5512) #72042496 válasza stranger28 (#5511) üzenetére


#72042496
törölt tag

Most már csak Neked kell elérni! ;) :D

(#5513) tomcica válasza stranger28 (#5506) üzenetére


tomcica
Topikgazda

7:40-es 2km az emesztheto meg egy nem annyira gyors futonak is,gyakorolni kell azt a sebesseget a 3:30-3:40-es ritmust (kisebb emesztheto formaban: 4 x 500m,3 x 700m v. 3 x 800m v. 2 x 1K)

pl 4 x 500m keves pihenovel 200m piheno (lassi kocogas) az 500-ak ideje ezesetben ugye 1:45-1:50

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5514) stranger28 válasza tomcica (#5513) üzenetére


stranger28
addikt

:R

(#5512) Balika911: Kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#5515) szki válasza deicide (#5509) üzenetére


szki
őstag

A testsúly sokat számít a gyorsaságnál. De 7:40-es 2 km-t 93 kilósan is ki lehet futni ;]

Más: az utolsó 4 hétben keveset futottam. Persze keresztedzésnek bicajoztam, és felső testen izomtömeget növeltem :)
Azért 2 napja edzésnek egy 1:45-ös félmaratont letudtam. Mondhatom, hogy rápihentem az őszi futó szezonra :)

[ Szerkesztve ]

(#5516) tomcica válasza szki (#5515) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A "pihenes" szo valahogy most elkeruli a szotaramat,ez van...meg ket het es indul a banzaaaaaj :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5517) Alg


Alg
veterán

Amikor a talpamban érzek egy húzó-szúró kellemetlen, de nem erős fájdalmat az mitől van? Vasárnap is, és ma is szinte ugyanakkor, 6km körül jött elő. Pici séta után enyhült, további 1 km futás után eltűnt...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5518) gombi01


gombi01
tag

Nekem is volt egy terep félmaraton a hétvégén...
Már a 3. km után gondolkodtam, hogy nem kellene annyira erőltetnem most ezt a futást,
majdnem el is csábultam az 5km-es visszafordító nyíl láttán, de elég égő lett volna a haverok előtt..
úgy 6 km után a szőlő mellett felfelé a dombon tűző napon, hát... elegem volt!
Aztán eltötyörögtem az ősküi fordítóhoz és azzal a tudattal, hogy már a fele megvolt nem volt olyan szörnyű.
Mivel mostanában 2x csípett meg kullancs így hosszú nadrágban voltam a gaz miatt, (amúgy más hülyét nem láttam így beöltözve a 27 fokban)
Legjobb a mazsola meg a dinnye volt a frissítőknél :)
jól bekajáltam, meg is lett az eredménye 1:50 :DD no de sebaj edzésnek jó buli volt!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5519) Alg válasza gombi01 (#5518) üzenetére


Alg
veterán

Kullancs-helyzet elég sz*r mostanában, főleg aljnövényzetben kell figyelni - múltkor a pilis után 3at szedtem ki magamból (rövidnadrág+derékig érő fű - odafelé még lesöpörtem vagy 2-3-at, visszafelé elfelejtettem megállni és csak itthon néztem át magam) - de a dobogókői kalandozás után is megtalált egy, pedig direkt hosszúban voltam

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5520) stranger28 válasza Alg (#5519) üzenetére


stranger28
addikt

Spray vagy az a tabletta nem ér semmit?

(#5521) raggg válasza stranger28 (#5520) üzenetére


raggg
senior tag

Erre énis kíváncsi lennék, esetleg valami bevált-e valakinek... nem féltek a betegségektől amúgy (Lyme kór..)?

ragklaatPS

(#5522) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok!

Régen jártam már erre (kb. februárban). Akkor elkezdtem egy edzéstervet, de sajnos a rossz idő és egyéb elfoglaltságaim miatt abbahagytam a futást. :(
Most újult erővel és kedvvel nekivágtam ismét a BSI féléves edzéstervének. Az első hét megvolt, minden rendben. Remélem sikerül teljesíteni a tervet és elérni a célt. :B

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#5523) tomcica válasza Alg (#5517) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Altalaban elfarad a tarto inszallag,azt erezheted,meg kell erositeni (persze a futas is erositi,de kulon hangsulyt helyezni ra: labujjhegyen lepkedni,mezitlab lepkedni egyenetlen terepen stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5524) raggg válasza Andris837 (#5522) üzenetére


raggg
senior tag

Hajrá! :)

ragklaatPS

(#5525) Alg válasza stranger28 (#5520) üzenetére


Alg
veterán

Spray-t, krémeket 10 perc alatt leizzadod (meg a legtöbb illatos csoda nem sokat ér, én horgászboltos régi jó SzuKu-t használok, ha már valamit - jó büdös ;] ) - tablettát nem próbáltam

Betegségek: ha időben és megfelelően eltávolítod (nem nyomkodod-kenegeted mikor benne van) akkor szinte minimális a veszély. Encephalitis (agyhártyagyulladás)-ra van védőoltás, Lyme-ot meg antibiotikummal szokták kezelni... nekem még szerencsére nem volt gondom

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5526) gombi01


gombi01
tag

Kullancsokat nagyon gyűlölöm és tartok is tőlük, nehéz észrevenni (nagyon picik).
Én inkább szenvedek a hosszú gatyában mert szerintem sem ér a spray semmit (leizzadod) tablettát pedig ezért nem fogok bevenni.

Nincs valami jó reggeli-ebéd-vacsora kombó már leírva itt a topikban? (bevallom lusta voltam visszanézni)
Jó lenne egy kicsit szálkásítanom valahogy csökkenteni a testzsír %-om.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5527) mate317 válasza stranger28 (#5506) üzenetére


mate317
tag

Szerintem egy átlag futónak kell több hetes felkészülés, majd a teszten mindent bele kell adni, akkor teljesíthető.

Alg: talpi ín húzódás, szakadás is lehet, ha pukli van rajta. nekem is az van, mondjuk nem nagyon zavar.

[ Szerkesztve ]

(#5528) raggg válasza Alg (#5517) üzenetére


raggg
senior tag

Nekem a lábboltozatom környékén szokott fájdalom lenni, gyorsan el is múlik, remélem ha erősödik a lábam eltűnik.

ragklaatPS

(#5529) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, milyen izotóniás italt / egyéb termékeket használtok regenerálódáshoz?
Szedem a Peak multivitamint, meg a porcerősítőmet, de ez nem változtat azon, hogy meleg van... Legutóbbi élményem, hogy véletlenül megnyújtottam a távomat 14km-re, ami nekem már szokatlanul sok. Hazaérve minden bajom volt, de nem fájdalom, hanem kimerültség. Ettem, ittam, ittam, ettem, ittam, és nem akart elmúlni. Másnap is eléggé satnya voltam még.

Szóval jó kajákon felül mi az, ami egy erős edzés után helyrebillent?
Egyelőre ez jutott eszembe... ;]

Isostaron gondolkoztam, de láttam DM saját márkáját is, nyilván féláron, minősége kérdéses. Egyikhez sem ragaszkodom, várom a javaslatokat. :R

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5530) Alg válasza DBAtti (#5529) üzenetére


Alg
veterán

Melegben szerintem a legfontosabb a folyadék+ bevitel...
Aztán majd aki ért is hozzá biztos mond majd valami okos high-tech cuccot :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5531) stranger28 válasza Alg (#5530) üzenetére


stranger28
addikt

Nálam ez úgy néz ki, hogy víz-só-szőlőcukor. Az íze borzasztó, így annak a veszélye sem áll fenn, hogy túl sokat innék egyszerre. :DDD

(#5532) tomcica válasza DBAtti (#5529) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en az iden a bigyotekes hipotoniasat iszom 100 adag - 3500ft most epp a grepfrutosat,elotte a meggyes,beletolok 1gr aszkorbin savat,mert az van keznel meg 2gr MSM (most van keznel,ha nem lesz akkor ez kimarad)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5533) szki válasza DBAtti (#5529) üzenetére


szki
őstag

2 éve még használtam iso italokat, de kinőttem belőlük. 3 hete 35 C fokban 190 km-eket bicajoztam bruttó 8 óra alatt, amire 3 kókuszród, kis sós mogyi, és 2 db szendvics elég volt. A folyadékot nyomtam magamba, amibe multivitamin, és Mg tablettát tettem.
Futásnál is ott tartok, hogy 21 km-es versenyen csak vizet iszok már. Mondjuk én rengeteg piros gyümölcsöt eszek, meg diót. Nyomom a konyhasót is magamba, amikor sokat izzadok. Meg a kalóriabevitel is mindig megvan, mert a sok sport mellett kemény fizaikai munkát is végzek. Múlt héten egyik délután benyomtam egy 400 grammos nutellát (2200 kCal) desszertnek. Pedig akkor nyaraltam, és nem is volt sportos hetem :)

Tehát feleslegesnek tartom az iso italokat. Vitamin kell, és ásványi só. És persze folyadékbevitel rendesen mindig, azaz nem csak sportoláskor.

[ Szerkesztve ]

(#5534) kk831228 válasza szki (#5533) üzenetére


kk831228
addikt

Üdv!!

Nem tudtok valami alkalmazást androidra ami méri a km-t, távot, max speed-et, átlag sebességet. Biciklizéshez...?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5535) gooool válasza kk831228 (#5534) üzenetére


gooool
őstag

Hello!

Endomondo-t és a SportyPAL-t tudom ajánlani első soron. Mind bringához, mind futáshoz rendben vannak. :)

Üdv, Balázs

(#5536) kk831228 válasza gooool (#5535) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm kiprócálom!!! :R :R :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5537) Andris837 válasza kk831228 (#5536) üzenetére


Andris837
senior tag

Endomondo-t használom én is. Remek alkalmazás. Igaz nekem jelenleg WP8-am van, de használtam droidon is. Mindent mutat, még azt is, hogy milyen zenét hallgattál sport közben. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#5538) DBAtti válasza szki (#5533) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"2 éve még használtam iso italokat, de kinőttem belőlük."
Akkor nekem van még nagyjából 18 évem a használatukra ;) amúgy is külön kategória vagy :R
Az italt talán könnyebb tárolni/ magaddal vinni, mint az energiaszeleteket.? Nem tudom. Energiaszeletre nem kell innod? Ha már kell úgyis folyadék utánpótlás, talán egyszerűbb rögtön a sportital. Mondjuk sima vizet még talál az ember mindenfelé, forrás, közkút, becsöngetsz random házba, stb...
A Nutellának meg a látványára is hízom, gyerekkorom óta -úgy 16 éve nem ettem. Jobb is így, akkor rendesen túladagoltam mindent, most meg szívok.

Re: (#5532) tomcica
"en az iden a bigyotekes hipotoniasat iszom 100 adag - 3500ft"
bigyotekes márkanévvel még nem találkoztam, kifejtenéd kicsit bővebben? :U

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5539) deicide válasza DBAtti (#5538) üzenetére


deicide
veterán

[link]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5540) DBAtti válasza deicide (#5539) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Bigyotek - Now I see :U :B
Biotechnél kicsit mindig aggódom, hogy csak a reklámmaszlagot fizeti az ember, de ha jó, akkor jó.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5541) deicide válasza DBAtti (#5540) üzenetére


deicide
veterán

Nekem is mondták, hogy a Biotech-es L-Karnitin jó zsírégető, de mire rávettem volna magam, nem nagyon maradt mit elégetni, úgyhogy én maradtam a hagyományos módszereknél. Sót ropival és tökmaggal viszek be, vitamint napi 2-3 almával, banánnal, emellett Ca és Mg tabletta, plusz heti 4 liter tej reggelihez Kálium és még Kalcium pótlására, ezzel így birok bármit. Plusz durva igénybevételkor/után Ca/Mg pezsgőtabletta.
Ezek mellé természetesen ész nélkül tolom a szénhidrátot is, mert befordulnék energia nélkül 93 kilósan a napi átlag 2 óra mozgással. Biztos ismerős az az érzés, amikor mindenáron érzed, hogy cukor/szénhidrát kell. Na ezt előzöm meg napi 2 kakaós csigával és kólával (ez utóbb nem jó, de szeretem...).

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5542) cekkk válasza DBAtti (#5540) üzenetére


cekkk
veterán

Szájteknél szerinted nem azt fizeted? :D

Van pár gyár európában akik előállítanak ilyen termékeket, majd ezek a nagy cégek onnan megveszik és átcímkézik, vagy már eleve az ő dobozukba készül. A sájtek fehérje ha jól tudom pl Németországból jön.

(#5543) stranger28 válasza tomcica (#5532) üzenetére


stranger28
addikt

Ez színezve van, vagy átlátszó?

(#5544) cekkk válasza stranger28 (#5543) üzenetére


cekkk
veterán

Ez melyik terméke a bigyónak mert én nem találom :D

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#5545) stranger28 válasza cekkk (#5544) üzenetére


stranger28
addikt

(#5546) brownus


brownus
veterán

nekik jó poruk van én a sárgaborsót próbáltam tőlük, rendben volt!

(#5547) DBAtti válasza cekkk (#5542) üzenetére


DBAtti
aktív tag

"Szájteknél szerinted nem azt fizeted?"

Dehogynem, a két marketingguru között nem akartam egyiket sem kiemelni, elnézést. :B
De ezért is érdekelne, van-e valami épp olyan jó egy fehér címkével, amit lehet dm-ben, vagy spár budzsetben, vagy teszkó gazdaságosban kapni. Utóbbiak azért hagynak általában kivetni valót maguk után, de néha akadnak jó dolgaik is.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5548) stranger28 válasza DBAtti (#5547) üzenetére


stranger28
addikt

3200 pénz 1 liter, és 10 ml kell belőle fél liter vízhez. Szóval durván 40 forintban van minden ~fél liter szmötyi. Ebből persze könnyen lehet, hogy az utolsó 10 forint csak a név miatt van ott. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5549) cekkk válasza DBAtti (#5547) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem biztos, hogy vásárolnék ott, de ez egyéni kérdés. meg kell nézni az összetevőket, és az alapján dönteni.

http://www.bodybuildingbolt.hu/
Itt nézz még szét, jó árai vannak és jó termékek. Több üzlete is van már.

(#5548) stranger28

Inkább az utolsó 30 :DDD Múltkor volt egy cikk egy palack vízről, hogy az ára mit tartalmaz, a vízet ami benne volt már fel sem tüntették :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5550) stranger28 válasza cekkk (#5549) üzenetére


stranger28
addikt

Cshapvíz barátom, cshapvíz. :DDD

Ott Pesten meg itt Debrecenben pl. teljesen jó a minősége, nincs értelme ásványvizezni. Plusz az a PET palack nem a legjobb döntés.

(#5551) cekkk: Itt nálunk baró az íze is, amennyire a víznek van íze. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.