Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) tomcica válasza Aristeus (#6650) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez milyen szep gesztus :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6653) tomcica


tomcica
Topikgazda

szetcsapos nap,szeles mint az allat...hosszu intervalok...amikor felenel raebredsz hogy megallithatatlan vagy es tolod 1000-el,aztan a haromnegyedenel meg bekoszon sav-bacsi hogy "hallo,fiatalember" :D imadom :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6654) Alg válasza tomcica (#6653) üzenetére


Alg
veterán

Bennülős nap, megint csak most értem haza, és ebéd óta nem ettem... szóval ma is "keresztedzek" :(

És ez még legalább 2 hétig így fog menni (egyébként észrevettétek, hogy reggel bármilyen korán mentek be dolgozni, sosem végeztek hamarabb?)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6655) concret_hp válasza cekkk (#6652) üzenetére


concret_hp
addikt

szokott ezeken nagy sorállás lenni v ilyesmi? vagy ha mondjuk du 2kor odamegyek, valószínű sehol senki? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6656) cekkk válasza concret_hp (#6655) üzenetére


cekkk
veterán

Fogalmam nincs :D

Soha nem voltam még ilyenen :D

(#6657) kemcso válasza concret_hp (#6655) üzenetére


kemcso
Ármester

Én a tavasszal voltam ilyenen ott, 1 ember volt előttem (kb du. 2kor :D ) és amíg cipőt válogattam folyamatosan jöttek rá az emberek, de sor egyszer se volt.

(#6658) Aristeus válasza Aristeus (#6650) üzenetére


Aristeus
tag

Senki sem akar ezen indulni a hétvégén?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#6659) concret_hp válasza Aristeus (#6658) üzenetére


concret_hp
addikt

de csak már be van fizetve, ráadásul a diák :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6660) Alg válasza Aristeus (#6658) üzenetére


Alg
veterán

Nem leszek itt a hétvégén sajnos :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6661) tomcica


tomcica
Topikgazda

Lenduletben mar zsinorban a harmadik nap,van ez igy...ilyenkor nincs mit tenni TOLNI kell mint az allat :D
szoval 21km benne 9km fartlek konnyu terepen 5x kis dombkor is benne...5km progressziv tempo 3.42 3.48 3.40 3.35 es 3.20 = 18.08 (atlag 3.37) a tobbi konnyu tempo fuvon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6662) Alg válasza Alg (#6654) üzenetére


Alg
veterán

Nah majd most...

Kaja persze megint semmi, de már itthon sincs :DDD hazafelé bedobtam egy gyenge közepes gyros-t, most indulás futni, aztán vissza, mosakodás, és tesco, holnap korán kelés mert legalább 2 napi meló gyűlt fel, aztán még vonat szülőkhöz... ollééé, talán szombatról vasárnapra már pihenni is tudok :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6663) tomcica válasza Alg (#6662) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tekints ra ugy mint egy terheleses edzesre...olyan ultra fazonban...javul a mentalis allokepesseged

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6664) Alg válasza tomcica (#6663) üzenetére


Alg
veterán

Köszi ;)

Erős voltam, már 8 km-nél eszembe jutott hogy talán elég lenne, meg ezer dolgom lenne itthon, meg hűvös is van, meg sötét...

Aztán mentem több mint 15-öt, mert annyi volt mára betervezve :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6665) cekkk


cekkk
veterán

Ride 6 élmények :D

Ma futottam a cipőben 5K-t. Érdekes talán ebbe jobban oda tudok figyelni a technikámra mint az asics cipőmbe.

Úgy érzem ez a cipő inkább gyorsabb munkára termett mint a másik, csillapítása egész jó bár ez én túlsúlyos testemhez jobb a másik cipő. Kicsit érzem is a térdeimet, bár lehet azért mert most egy métert nem futottam a rekortánon. Jó cipő lesz, fogynom kell hozzá az tuti :D
Így, hogy ennek alacsonyabb a sarka jobban tudok benne futni sé a sarkamat sem verem oda.

(#6666) Alg válasza Alg (#6664) üzenetére


Alg
veterán

Levezetésként séta boltba, hogy legyen reggelim holnap :DDD

Ezzel ma meg is lesz a félmaraton szerintem ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6667) gombi01


gombi01
tag

sziasztok,
tegnap este 9 kor elmentem egy lazát kocogni hát (kb70perc)... meg kell mondjam igen makkfagyasztó idő volt.
Nem elég, hogy sötét volt még hűvös is brrr, remélem várat még magára a 0, -5, -10°C. Jó lenne még egy kicsit futkározni esténként, a konditeremes futópados rettenet nem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6668) Alg válasza gombi01 (#6667) üzenetére


Alg
veterán

Én még 6kor mentem, gondokoztam hogy kell-e már a pulcsi, de még éppenhogy elég volt az aláöltözet...

Elvileg jövő héten még lesz vénasszonyok nyara :K

Egyébként meg én télen is a szabadban tervezem :U (a sötéten sokat javít mjd a hó ;] )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6669) tomcica válasza Alg (#6668) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En meg kemenykedem igy tegnap is rovid nadragban futottam,felul azert feloltoztem,de nem este hanem delutan 2kor kb 10fok lehetett,azert megneztek az emberek (foleg akik mar sapkaban voltak) :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6670) Alg válasza tomcica (#6669) üzenetére


Alg
veterán

Jaaa rövidnadrágban nyomtam én is, Hősök terénél a hídon csak pislogtak a népek, póló alá vettem csak egy felsőt :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6671) raggg válasza tomcica (#6669) üzenetére


raggg
senior tag

Jó olvasni, hogy nyomjátok, az kicsit zavar hogy én meg nem. :-( Két hete verseny volt hétvégén, kicsit pihentem.. aztán meg sikerült megbetegedni. Jövő héten Anglia, lehet bepakolom a cuccot (bár ez nem mindig úgy sül el ahogy szeretném). Ott meg remélem sikerül bevásárolni meleg cuccból!

ragklaatPS

(#6672) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Szerda este én is rövidgatyában toltam. ...kapucnis pulcsival, sapkával és kesztyűvel. :D
Hosszúnacihoz még meleg van, szerintem beleizzadnék.

Ha megtalálom a fényképezőgépet, készítek egy fotót a Kinvaráról. Ki lett mosva, a kisebb repedéseket leszámítva úgy néz ki, mint új korában. (A cipőfűzője már ragadt a sótól, ami nyújtáskor a tenyeremről rákerült izzadságból maradt vissza.)

(#6673) mate317


mate317
tag

kicsit off:
ismer valaki olyan felső aláöltözetet, ami téren melegen tart, de a pamut atlétánál kicsit komolyabb? pl thermo anyag. ujjatlan lenne a legjobb. szinte csak műszálas cuccokat látok a neten, amiket nyárra ajánlanak, izzadtságelvezetés céljából.

(#6674) tomcica válasza mate317 (#6673) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nike pro-combat? esetleg Under Armour Coldgear,de azert leteznek emberi aron is pl. a decathlonban a Kipsha markaju 3-4000ft nekem mukodik (mondjuk telen kell fole egy softshell dzseki azert,de most pl nagyon jo futni benne)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6675) Alg válasza mate317 (#6673) üzenetére


Alg
veterán

Nekem azt mondták, hogy a 3 alapvető fajtából (pamut, gyapjú, szintetikus) az aktív sporthoz (futáshoz) inkább a szintetikusat ajánlják. Én hosszú ujjút vettem ilyet, mostanában abban futok (egy pólót veszek rá), szerintem teljesen rendben van, rám izzad, de nem hűl ki, melegen tart, és egyáltalán nem érzem nedvesnek.

Lidl-ben csütörtöktől lesz ilyen 3 ezres, lehet megnézem azt is tartaléknak...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6676) tomcica válasza Alg (#6675) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyenre gondoltam en is.En ez ala szoktam venni egy sima rovidujju polot v. ujjatlant ami epp keznel van.Telen meg fole egy rendes futodzsekit es ennyi,nem szoktam tobb reteget huzni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6677) mate317 válasza tomcica (#6676) üzenetére


mate317
tag

kösz a válaszokat, azt elfelejtettem írni, hogy nem futáshoz kell:) csak utcára a hidegbe. a nike pro combat hyperwarm jó lenne, de nincs belőle rövid ujjú vagy ujjatlan. adidas climawarm dettó.
sima műszálas nem elég meleg úgy tapasztaltam. gyapjú, vagy ezek a fenti csodaruhák talán működnek feltéve, hogy nem csak bullshit az egész.

[ Szerkesztve ]

(#6678) Alg válasza mate317 (#6677) üzenetére


Alg
veterán

Ujjatlanból nem lesz olyan ami meleg is...

Aláöltözetből van pamut, vagy gyapjú ami jól melegít. Nomádban nézz szét (limkeltem) - ott van elég sokféle, és talán olcsóbb mint a nike, adidas cuccok (de ha bemész és előadod nekik a problémát akkor is biztos segítenek)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6679) tomcica válasza mate317 (#6677) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A turaboltokban,hegymaszos uzletekben kell nezelodni,amugy kipsha van ujjatlan is meg hosszu ujju is (a foci reszlegnel kell keresni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6680) raggg válasza tomcica (#6679) üzenetére


raggg
senior tag

Azt hiszem pro combatbol is van rövid ujjú egyébként (csak piszok drága).

[link]

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#6681) tomcica


tomcica
Topikgazda

tegnap indult az oszi/teli periodusunk,nekem ismet 100km/het a terheles (egesz fel 130ig szepen) oda kell figyelni mert meg jocskan gyors a lab,konnyu elfutni a tavokat tul gyorsra, 7 x 400m volt (piheno 200m kocogas) ma pedig dombedzes,konnyu tempos

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6682) Alg válasza tomcica (#6681) üzenetére


Alg
veterán

130 :Y :R
Az már időben se semmi, én most próbálom 50re felvinni a heti adagot, plusz újra túraszezon, talán belefér még pár teljesítménytúra idén.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6683) tomcica válasza Alg (#6682) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na igen napi 1x edzessel mar nem is menne konnyen,muszaj duplakat iktatni. 8 edzesbol mar tarthato + 1 crossfit es egy plyo edzes. Oraszamban tekintelyes heti idotoltes :D kb 16ora igy saccra,majd kiszamolom ha ott leszek

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6684) Perillustris


Perillustris
senior tag

GRATULÁLJUNK!

Emberfeletti. Elképzelni sem tudom.

:C :DD :C :)) :C :K :C :) :C :D :C :DDD :C :DD :C

Perillustris

(#6685) tomcica válasza Perillustris (#6684) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :R :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6686) cekkk


cekkk
veterán

Még egy kis tapasztalat a Ride 6ról

Tegnap futottam benne és azt kell mondanom, hogy tényleg jóval kevesebb benne a csillapítás mint az asisc cipőben, néha éreztem is a térdem, hogy fáj benne, valamint a lábam sem úgy viselkedett mint kellett volna.

Az biztos, hogy erősödnöm kell ehhez a cipőhöz(meg fogynom is), majd kiderül mi lesz belőle, egyenlőre még nem mondanám, hogy ez nekem jó vétel volt :D :DDD

(#6687) Alg válasza Perillustris (#6684) üzenetére


Alg
veterán

Rudinak is kijár, bár itt kicsit off

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6688) tomcica válasza cekkk (#6686) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tessek hozzaerosodni ahhoz a jo kis Ride-hoz,mi lenne ha valami valoban minimal csillapitasu cipo lenne a labadon (minimus,fastwitch,ronin stb.) ?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6689) cekkk válasza tomcica (#6688) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjuk nem 70 kiló vagyok, azoknak biztos jó :D De súlyosabb embereknél én inkább az asics cipőket fogok javasolni, abba soha nem fájt a térdem pl :U
De akkor most fogyózás lesz és meglátjuk mit tud a cipő :D Meg én is :D

(#6690) tomcica válasza cekkk (#6689) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fokozatosan allj at az uj cipore,eloszor csak a konnyebb (rovidebb) edzesekre vidd ki :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6691) cekkk válasza tomcica (#6690) üzenetére


cekkk
veterán

Most még csak 5K-t futottam benne kétszer. Ma lesz egy 10K lassú oda a régit viszem, Van abba is még elég sok KM szóval így a télen majd két cipőt hordok :D :DDD

(#6692) tomcica válasza cekkk (#6691) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kell is esoben/latyakban minimum egy valtascipo,sokkal tartosabb ugy.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6693) exlepra válasza Perillustris (#6684) üzenetére


exlepra
tag

Ez csakugyan durva, hogy lehet egyik napról a másikra pihenni egyáltalán, a kaja is érdekes lehet.

(#6694) raggg


raggg
senior tag

Futódzsekit milyen időtől érdemes hordani? 0 fok alatt elég?

ragklaatPS

(#6695) tomcica válasza raggg (#6694) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha szeles,borus akkor mar 5fok alatt jol johet...ez maximalisan egyenfuggo,sot ha faradtabb vagyok akkor sokkal jobban szoktam fazni,mint amikor pihent vagyok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6696) raggg válasza tomcica (#6695) üzenetére


raggg
senior tag

Igen ezt én is megfigyeltem (ha fáradt vagyok jobban fázok). Általában "fázósabb" vagyok, de mióta rendszeresen sportolok azért jobb a helyzet (gondolom a vérkeringésem lehet jobb?). Azon vacillálok hogy érdemes-e most befizetni egy ilyen dzsekire, vagy még várhatok vele novemberig.

ragklaatPS

(#6697) tomcica válasza raggg (#6696) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert varnal mert novemberben olcsobb? vagy h addig ne legyen kiadas? ki lehet november elejeig huzni ez nelkul,de csak akkor ha nem koran reggel v. sotetedes utan futsz,hanem nap kozben amikor melegebb van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6698) raggg válasza tomcica (#6697) üzenetére


raggg
senior tag

Gondolom egy kicsit drágább lesz ahogy jön a hideg, azonban most nem nagyon jutna rá pénz, novemberben már annál inkább.

ragklaatPS

(#6699) tomcica


tomcica
Topikgazda

En eletem legjobb esokabatjat keresem,a kriteriumok: vekony legyen es konnyu,valamennyire lelegezzen benne a testem,komoly vizet birjon el,a szabasa karcsusitott legyen (akar noi is szoba johet,valami emberi szinben) amiket neten talaltam azok a Salomon Bonetti,nehany Pearl Izumi kabat es egy Gore-tex modell.
Sajnos ezt netrol nem mernem megrendelni ugy hogy nem probaltam fel elotte,felprobalni meg nem tudom mert nem talalok ilyet a kozelben.

Nagyjabol 150-200 euro amibe egy ilyen kombo kerul,de osszesporoltam mar a nagyjat.Aki tud valami ilyet ne fogja vissza magat :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6700) Alg


Alg
veterán

Adidas outlet: következő futócipő-nap (30% kedvezmény) október 24, csütörtök

tomcica:ez alapján valami gore cucc kell, van valaki aki hoz be kanadából-usából, mindjárt keresek linket

Szerk: pü megy

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.