Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) cekkk


cekkk
veterán

Egy izmom a combomon a térdnél még mindig ugrál :(
Ez a vasárnapi futás óta van.
Mit csináljak vele? Azóta nem futottam inkább. Merjek így futni vagy pihentessem?

(#6952) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Sziasztok!
Méretprobléma miatt eladó egy ÚJ (0km-es) Adidas Galaxy Elite 2 férfi futócipő 46-os (UK11) méretben. Privátban keressetek ha érdekel valakit.

(#6953) cekkk


cekkk
veterán

Mivel nem múlik a rángás így emelek a magnézium bevitelen, vettme ilyen Magnosolv granulátumot valamint plusz B vitamin, hátha idegi alapú :d
Úgy hogy most öntöm magamba :D :DDD

(#6954) Bocsek válasza cekkk (#6953) üzenetére


Bocsek
aktív tag

nem tudom mennyi annak a hatóanyaga, de szerintem ár/érték arányba a scitec-féle calcium-magnesium nagyon jó!

(#6955) cekkk válasza Bocsek (#6954) üzenetére


cekkk
veterán

Van itthon ilyen is, de ez könnyebben felszívódik.
Ez már gyógyszernek minősül, több fajta magnézium van benne.
Szóval most inkább ezt szedem :)

(#6956) Newboy911


Newboy911
tag

Úgy néz ki szombaton megyünk Budapestre, a Szentendrei úton kinéztem egy cipőt. A Dózsa Gy. út és a bolt között másik helyet tudtok ahová érdemes benézni ? Nincs semmi konkrét sürgős, de 1-2 technikai póló, bélelt gatyó, terep vagy "téli" cipő jöhet.

(#6957) kemcso válasza Newboy911 (#6956) üzenetére


kemcso
Ármester

http://www.spurifutobolt.hu/ a váci úton van

[ Szerkesztve ]

(#6958) DBAtti válasza Tomi_Sci (#6931) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Huh, de régen olvastam már a fórumot.
Még ki kellene próbálnom pár cuccot nekem is, hogy legyen összehasonlítási alapom, de eddig a Proenzi, Béres porcerő, és még pár amire nem emlékszem után a DM-ekben fellelhető DR. Chen termékcsalád hozta az elvárt szintet költséghatékonyabban.
Ezek tehát működnek, hogy van-e még jobb ezen az áron, azt nem tudom. Össze szoktam vetni a hatóanyagtartamot, és elvileg hozza a Béres és más drágább készítmények szintjét.

Dr. Chen Patika - Csont Max - Korall Kalcium Komplex (igen, ez mind a neve)
Dr. Chen Patika - Porc - VitaC (5 proenzim)
ezt a kettőt együtt kúraszerűen, ha érzem, hogy kell, mert sokat kapnak a virgácsok.
(+ a Biotek cseresznye edzés előtt és után, vagy csak utána)

Vásárláskor érdemes megnézni mennyibe kerül egy tabletta, és a feltüntetett hatóanyagokat hány tabletta tartalmazza, sokszor egyik gyártó 60 tablettájában sincs annyi, mint a másikból egy 40-esben.
(bár régi motorosként ezt gondolom eddig is tudtad)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6959) DBAtti válasza Newboy911 (#6956) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Ha már a Spuriig eljutsz, érdemes lehet még benézni a Duna Plaza Intersport-ba. Én néha meglepődtem milyen jó áron vannak cipők benn.

http://www.intersport.hu/standorte/standortdetails.html?outletId=414

A másik, ami már messzebb van, az Allee-ben van egy Intersport és vele szemben egy Intersport outlet. Én arra laktam, és ezért mindig bejártam, de nem mindig van jó fogás.
A Nyúlcipőbe akkor érdemes bemenni, ha neten látsz akciós darabot, és megbeszéled melyik üzletben van.
Ééééés: http://www.nyulcipobolt.hu/ --> zárva tartanak szombaton. :(((

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6960) Tomi_Sci válasza DBAtti (#6958) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi a választ!
Igen, én is néztem ezeket (meg még vagy másik százat a DM-ben), de semmi visszajelzést nem találtam róluk eddig. Én ezt néztem, de ha jól látom amit Te linkeltél, az ennek a fullosabb változata.
A költséghatékonyság nálam is fontos, főleg azért futok mert szezonon kívűl olcsóbban megúszom (sokkal), mintha bringáznék, de ha vagyonokat kell költeni, hogy bírja a térdem, akkor már nem olyan csábító.
Szerintem megpróbálok ezekkel egy kúrát.
Ja és tomcicának is köszi a választ még a témában!

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6961) Newboy911 válasza DBAtti (#6959) üzenetére


Newboy911
tag

Köszönöm, akkor holnap körbenézek.

(#6962) Ilidzser válasza Tomi_Sci (#6960) üzenetére


Ilidzser
tag

http://www.prevenciopatika.hu/vmchk/csont-izulet-porcepitok/45-dona-filmtabletta?gclid=CP3Dtf2Ix7oCFQhc3godqyMA0g

Én a Dona-t ajánlom. A térdemet, amivel egy évig szenvedtem 2 hónap alatt rendbe kapta. 3 hónap egy kúra. Simán jó, már egy csomó minden próbáltam...

Kalcium-magnéziumra a Lenkeit szedem kiegészítésképp. Annyit kell megnézni, hogy mekkora a dózis kapszulánként...

[ Szerkesztve ]

(#6963) cekkk válasza Ilidzser (#6962) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor már inkább ezt, több tabletta is van benne, valamint olcsóbb és több a hatóanyaga is :D :U

(#6964) Ilidzser válasza cekkk (#6963) üzenetére


Ilidzser
tag

A por a leggazdaságosabb. Én 750mg-os tablettát vettem akcióban 60 db-ost 2800-ért. Megérte!:-)

(#6965) cekkk válasza Ilidzser (#6964) üzenetére


cekkk
veterán

Az jó.
Amiket most én láttam tabletta csak 250 volz, és 3000felett sajnos :(

(#6966) Ilidzser válasza cekkk (#6965) üzenetére


Ilidzser
tag

Pingvin Patikákban volt augusztusban akciós, akkor vettem 3 dobozzal. Egy haverom ajánlotta, neki is rendbe vágta a térdét...
Az 1500mg kell napi adagban!

(#6967) cekkk válasza Ilidzser (#6966) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor majd körbe nezek, hogy hátha van-e akció valahol megint. :)

(#6968) DBAtti válasza Ilidzser (#6962) üzenetére


DBAtti
aktív tag

A Dona-t én is hozzácsapnám az ajánlásaimhoz, csak az tartott vissza tőle, hogy általában drága, de gyógyszerészek nyugdíjasoknak is ajánlják csontritkulásra, szóval erős cucc, és biztosan működik.

szerk: én megelőzésre nem, csak baj hárítására használnám.
szerkszerk: bár a franc se tudja. Még nem hallottam olyanról, hogy valakinek túl erős volt a csontozata és ez problémát okozott volna :U

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6969) jeri válasza DBAtti (#6968) üzenetére


jeri
tag

Csak a tisztánlátás véget: nem rossz, de nem is csodaszer. Itt is érvényes az apróbetűs szövegben a lényeg+segédanyagok leírása,esetleg extra hordozó anyag, de ezt vastagon színes betűvel kiemelik.

Dona 1500 mg por belsőleges oldathoz
1884 mg kristályos glükózamin-szulfát (1500 mg glükózamin-szulfát + 384 mg nátrium-klorid) tasakonként.

A glükózamin endogén anyag, a porcszövet poliszacharid-láncainak és az ízületi folyadék glükózaminoglikánjainak a természetes alkotórésze. In vitro és in vivo vizsgálatokban kimutatták,
hogy a glükózamin serkenti a fiziológiás glükózaminoglikánok és proteoglikánok chondrocyták általi,
illetve a hyaluronsav synoviocyták általi szintézisét.
A glükózamin hatásmechanizmusa az emberben nem ismert.

(#6970) Ilidzser válasza jeri (#6969) üzenetére


Ilidzser
tag

Proenzire is csak állatkísérletek vannak.
Nem tudom, én 20 kg-t fogytam csak étrendváltoztatással, ami megmutatta azt is, hogy mennyi mű cuccot vittem be. Ehhez képest a 3 havi Dona úgy, hogy rendbe jött a lábam, elviselhető...:-)

Amúgy a fekete kagyló kivonatra mondják még, hogy kiváló szer. Én próbáltam, de a Dona jobban bevált.

(#6971) raggg válasza Ilidzser (#6970) üzenetére


raggg
senior tag

A proenziben van feketekagyló kivonat, nem? Csak emlékeimben rémlik, jelenleg nem szedek semmit.

ragklaatPS

(#6972) exlepra


exlepra
tag

Ha Pamela Anderson lefutotta a maratont akkor nekem is menni fog :)

(#6973) DBAtti válasza jeri (#6969) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Azt értem, hogy nem csodaszer, egyik sem az persze.
Az utolsó bekezdés ha jól fordítom, azt jelenti: Azért csak ésszel! :U ;)

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#6974) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

1 apró mínusz a Kinvarának (meg nekem, hogy abban mentem futni): a szigetkör alatt hatszor kötődött ki a cipőfűzőm a nyálkás-szitáló időben. Szerdán valószínűleg felavatom a terepcipőt.

(#6975) Alg


Alg
veterán

Nagyot álmodok, megfutom Ezt
Többnyire ismert, parkerdei kényelmes utakon, kevés szinttel. Cél 3 óra alatt beérni :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6976) tomcica válasza Apollo17hu (#6974) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en nyaron is duplara szoktam kotni,foleg ha valami tempot megyek es nem szeretnek megallni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6977) Apollo17hu válasza tomcica (#6976) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nyáron nem is volt vele semmi gond. De ilyen időben talán tényleg jobb, ha bedobozolom.

(#6978) tomcica válasza Apollo17hu (#6977) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en mar bedobozoltam,az ido meg lehet engedne a gyorsasagi munkat,de mar valtottam az oszi/teli edzes szakaszomra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6979) deicide válasza Alg (#6975) üzenetére


deicide
veterán

Akkor mehetnénk együtt is akár, én gyalog, Te kocogva. :DDD
Vasárnap 22.5-et gyalogoltam 400 szinttel 3:05:26 alatt, 7.3km/h átlag. :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6980) Alg válasza deicide (#6979) üzenetére


Alg
veterán

Ezt nem tudom, hogy csinálod, én ha 6-nál gyorsabban akarok menni, akkor már nem kényelmes a gyaolglás, elkezd fájni a sípcsontom (mert bokából dolgozom) - főleg lejtőn, inkább akkor laza kocogás (pedig a lépéshossz megvan, a 185 centimmel)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6981) deicide válasza Alg (#6980) üzenetére


deicide
veterán

Régóta csinálom, eleinte nekem is fájt elöl, hátul, a lábfejem, mindenem, de idővel megerősödött. Aztán kemény tud lenni ez a terhelés a csípőre és a medencére is, mert ilyen sebességhez azokat is dolgoztatni kell, de csak idő kérdése és elmúlik. Terepen mindez kiegészül a szint miatt azzal, hogy combban is erősnek kell lenni, hogy lefelé se kocogj bele és felfelé is bírd tartani a konstans sebességet.
Egyébként azt vettem észre, hogy a hosszú léptekhez sokkal inkább combból kell menni, ezért aszfalton átálltam a sűrűbb, rövidebb léptekre, azzal tudok most már 8km/h felett is haladni. Hegyen jó a "hosszúlépés" :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6982) Aristeus


Aristeus
tag

Közel egy hónap kihagyás után (vírusos betegség) legyengülve, de végre újra futhatok én is. Persze ilyenkor volt csodás futóidő az egész október, de sebaj így lehet készülni a jövő évi szezonra kilométergyűjtésekkel.
Amint lehet be fogok nevezni a 2014-es Budapest Maratonra. :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#6983) TripleB válasza Apollo17hu (#6974) üzenetére


TripleB
senior tag

Csináld azt, mint én: szigszalaggal körbetekerem a fűzőt. :K

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#6984) Pablo


Pablo
csendes tag

Izom ilyen-olyanra magnézium meg jégzselé (no és a gondolat, hogy jobb lesz, mert jövő héten is futni akarok!!) elég jó tud lenni. Ha akkor sem az igazi, akkor szvsz pihentetni kell pár napot :)

A porcerő és egyebek terén nekem van egy nem bizonyított, bár nem is teljesen alaptalan tapasztalatom, mert erről azért elég sokat lehet olvasni: szóval zeller. Tudom, másra is javasolják.. szóval nekem a csípőm sajgott olykor, próbálkoztam mindenfélével, futás közben általában már bemozgott,de előtte, utána éreztem. Doki, röntgen nem talált semmit (gondolom a kopás kimutatásához több kell egy szimpla röntgennél), aztán valaki elmesélte, hogy zeller+fokhagymából hogy sajtol valami levet, de ezt bonyinak véltem, így maradt az esszencia. Nem kell rendszeresen tolni, és nem rosszabb nyersen - szerintem -, mint a karalábé.. :)

(#6985) Pablo válasza Apollo17hu (#6974) üzenetére


Pablo
csendes tag

Vagy próbálkozhatsz a hegyifutó-csomóval, nekem bejött eddig:

(#6986) tomcica


tomcica
Topikgazda

apropo a Puma Faas 500-as megerkezett,futottam benne egy edzest,fuves terepen kozepes iramjatekost....elso eszrevetelek,a talpa eleg kemeny,a felso resz nagyon puha,kenyelmes viselni,de nem
lazito cipo lesz az biztos,inkabb elesebb tempo-resztavos...29euro volt mire ideert hozzam,ennyiert nem hagyhattam ki (sportsdirect-rol hozattam,szegedig hozta az illeto,oda pedig atment a baratnom erte)

az iden nem hiszem hogy sokat megyek benne,a locsipocsi idore mas cipot hordok,hoba megint mas,gyorsra meg van egy "felbontott" NB 890-em,de ha jovore hasznalom akkor irok rola egy hosszabb beszamolot,ami erdekel az a kopas,szakadas erosebb palyamunkanal,illetve hogy esetleg puhul-e idovel (mert elofordul az ilyen is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6987) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Kösz a fűzős tippeket, de tényleg inkább cipőt váltok. ;)
(Egyszer próbáltam úgy fűzni, ahogy a képen van, de a Kinvarának nem elég hosszú a cipőfűzője hozzá, meg számomra kicsit kényelmetlen, mert macerásabb a szorosságon állítani.)

[ Szerkesztve ]

(#6988) Newboy911 válasza Aristeus (#6982) üzenetére


Newboy911
tag

Örülök hogy meggyógyultál, és hogy újra futsz.
Tavaly én is hasonló tervekkel vágtam neki az évnek, 2 félmaraton után egy maraton.
Mert azt gondoltam, az a valami. Az ismerősök arra már felkapják a fejüket.
De augusztusban rájöttem, amit nemrég egy itt a fórumon linkelt blogban is olvastam.

" hogy mik a céljaim futásban, akkor azt válaszoltam, alapozzuk meg, hogy tíz év, húsz év múlva is futó lehessek, élethosszig."

Persze nem lebeszélni akarlak, hajrá !
A én tervem 2014-re, a rövid távokon gyorsulni.
Hisz a maraton is 400 méterekből áll :)

(#6989) raggg válasza Pablo (#6985) üzenetére


raggg
senior tag

Én így kötöttem a cipőm sokáig, azonban ha túl szorosra húztam hajlamos volt a vérkeringésre negatív hatást gyakorolni sajnos :DDD

És a másik sajnos hogy nekem kicsit később jutott el a tudatomig, hogy a nedves cipőfűzőre fokozottabban kell figyelni, így ma szippantottam egy mélyebbet az egyik útszéli sövénybe. Hálistennek komolyabb sérülés nélkül.

ragklaatPS

(#6990) deicide válasza Newboy911 (#6988) üzenetére


deicide
veterán

Alapvetően egyetértek a cikkel (csak most olvastam), két dolog. Nem gondolom, hogy a 184cm, 93kg az jelentős túlsúly lenne, személy szerint 187cm/90kg-al futok/gyaloglok/bringázok és nincs rajtam "túlsúly". Persze ha túlsúly alatt azt érti, hogy felesleges izmokat cipel, akkor igen, de nekem, aki terepen haladok legtöbbet, minden deka izom jól jön az emelkedőkön.
A másik, hogy azért 1 év alatt lehet egy olyan alapot összehozni (állóképesség, izomzat, ízületek megerősítése), amire támaszkodva már lehet szenvedés nélkül maratont futni. Ismét csak magamat hoznám példának, ugye szeptemberben futottam terep maratont, 800 szinttel, 4:11:00 alatt, de ellentétben a cikkel, nem volt nyögvenyelős, könnyed volt, jól éreztem magam végig és ugyanúgy üvöltöttem egy nagyot amikor meglett a táv, mint bárki más, aki először teljesíti ezt a távot.
Viszont nincsenek olyan távoli céljaim, hogy pl 4 órán belüli maratonokat fussak, mert ugyan az időeredmény engem is doppingol, de nem az időre megyek, hanem edzek, ahogy jólesik, néha kényelmesen, néha kifulladásig, néha 4-5 órán át és az idő annyi amennyi, nem hajtok egyre jobbra, csak örülök, hogy az átlag egyre javul, mert abból látszik, hogy előre haladok. (kivéve a gyaloglást, ott el akartam érni idén a 8km/h-t, ezért ott tegnap reggel komfortzónán kívül mentem, 8.3km/h lett, 1 órán keresztül).
Összességében én kocafutónak mondanám magam, mert nincsenek kifejezett céljaim, csak a formám fenntartása és kicsi fejlődés a cél, de tényleg sok olyan embert ismerek, aki a saját határait túllépve próbál célokat megvalósítani, aztán abból valóban komoly sérülések is lehetnek. Kezdő szinten tehát legalább 1 évnyi alapozás, ami mindenképpen szükséges lehet, hogy minden testrész, de főleg a láb és ízületei bírják a terhelést, legyen az gyors futás, vagy lassú, hosszú.

szerk: persze azért valamennyire fanatikusnak mondanám magam, ennek is köszönhető az hogy idáig jutottam kicsit több, mint 1 év alatt, lévén ma is már túl vagyok 10km futáson. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6991) Pablo válasza raggg (#6989) üzenetére


Pablo
csendes tag

A szorosra húzással vigyázni kell, de azt elvileg egy normál fűzéssel is elkövetheted.
Nekem nem egyértelmű, bebukfenceztél a sövénybe, egy vizes fűző miatt? Ez hogy történt (mire figyeljek legközelebb)?

(#6992) Alg válasza Pablo (#6991) üzenetére


Alg
veterán

Gondolom hogy ne lépj rá a kioldódott fűzőre ;] :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6993) Pablo


Pablo
csendes tag

Bár lehet, hogy lerágott csont, de kezdeményeznék egy kis diskurzust - természetesen nemcsak öncélúan - a téli futásról..

Nadrág, térdmelegítő:
- semmit, szimpla hosszú futónadrág?
- téli futónadrág (itt-ott vastagabb)?
- nadrág aláhúzott sí vagy motoros vagy bármi térdmelegítő (hol vetted?)
- nadrágra ráhúzott akármi, pl, asszony régi aerobic kötött cucca vagy más?
- dupla nadrág (alul futó felette mackó vagy alul futó felette pamut short)?
- ??

Felső:
- én ezt favorizálom: szellőző póló + pamutpóló + 1x vagy 2x pulcsi, -5/-10 C körülig (utána már levegőt venni is hideg van!), + Betörő a szomszédom"-sapka, kesztyű

Cipő:
Hát én nem cseréltem eddig, bár lehet, hogy mint a téli gumit, kellene egy készlet téli - dráága

Reklám:
Télen futni ugyanis szerintem tökjó, bár a jeges talaj gáz, de pl. havon többet tudok futok kényelmesen, küzdés nélkül, mint más talajon (gondolom mert jó ruganyos, mert az egyenetlenség miatt változatos, nincs monotonitás)

(#6994) Pablo válasza Alg (#6992) üzenetére


Pablo
csendes tag

Gonosz megjegyzés, ehhez nem kell vizesnek lennie a fűzőnek ;]
No meg azt érzed is, mikor kezd lazulni a cipő, "lötyög"..

(#6995) Alg válasza Pablo (#6993) üzenetére


Alg
veterán

Felső: pamutpólót nem ajánlom, ha picit is beleizzadsz elkezdesz fázni.

Nekem most kb így néz ki a teljes felszerelés:

felül: hosszú aláöltözet (szintetikus), hosszú ujjú vékony futófelső (nike technikai outletből bagóért), széldzseki (Tchibo-s) - esetleg van még egy Quechua 300-as szteccspolárom, de az már szerintem sok.

alul: Thermo futónadrág, ha kell rá melegítő vagy softshell. A gore cipőm elég meleg, abba nem kell vastag zokni, szóval szerintem marad a saucony vékony.

Túrázásnál még erre jöhet egy vízálló-lélegző kabát+nadrág, sárban, nagy hóban kamásli. Ja, meg egy kétrétegű zokni: Ryvan bi climasocks, nagyon bevált.

Ez így réteges, jó hőtartó, lélegző, szélvédelem is van ha kell, és minden időjárásra jó.

Szerk: kesztyű kimaradt, még nem szereztem be, valami szélálló lesz. Meg egy csősál kell még, azt akár maszknak is lehet használni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6996) Alg válasza Alg (#6995) üzenetére


Alg
veterán

Jah, és én is várom már a havat, legalább világos lesz és nem kell a Hősök tere felé futnom a világítás miatt... (meg egyébként is inkább hóban mint vízben-sárban)

Múltkor is volt ott valami happening, rendőröket kerülgettem, de nem szóltak hogy menjek másfelé, csak furcsán néztek (meg az öltönyösök is... :U )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6997) deicide válasza Alg (#6996) üzenetére


deicide
veterán

A havat én is, amikor elsőként mehetek fel a hegyre a szűz 20-30-40 centi havat taposni, lekeveredni az ösvényről, mert nem látod az utat, stb. Meg úgy önmagában is gyönyörű a téli erdő.
Az idei téli/tavaszi túrák mind nagy hóban voltak, 20km elég jó kihívás 30 centi hóban, mert vagy tolod a lábad előre, vagy mindig kiemeled, de mindegyik jól fáraszt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6998) tomcica válasza Pablo (#6993) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo otlet,nezzuk csak:

nadrag: en a duplat kerulom meg -10nel is,egyszeruen sok,tul sok,amig birok rovidgatyaban futok kb 5fokig,aztan thermo cicanadrag (jelen esetben saucony es asics) betetes,alul a vadlinal zipzaros,en fole nem veszek rovidgatyat,de itt a kornyekben mindenki ismer (kis varos elonye/atka) igy nem nezik

felso: polo,kipsha alaoltozet (stretch) es idotol fuggoen vagy egy thermo fleece/bluz 1/2 zippes ez kb 0 fokig,vagy ha szeles/havas hidegebb az ido akkor softshell kabat (thermo vizallo es szeldzseki egyben)
retegesen szeretek felul oltozni,ha valtozik az ido akkor le tudjak dobni valamit (palyan az oltozobe,kint meg a derekamra kotom)

cipo: havas/jeges konnyu futasra teli terepcipo (talp nem csuszik) minden masra telen Saucony Ride 5 es NB 890 (foleg letakaritott palyan,mert kulonben csusznanak a kanyarban)
en a teli cipot 3 szezonig tudom hasznalni,szoval ha igy nezem nem draga,de neha aranyat er

kesztyu/sapka/sal: en kesztyut hasznalok 0fok kornyeketol,de a sapka es a sal kimarad,engem nagyon zavarnak,van egy fejpantom ha nagyon-nagyon hideg lenne,ez eddig csak 2x fordult elo ;)

Yak-trax nevu cipore csatolhato "holanc" is letezik,azt dicserik a kulfoldi forumokon (annyira nem is draga,ez foleg jegre valo)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6999) deicide válasza Pablo (#6993) üzenetére


deicide
veterán

Én a lassú tempómból kifolyólag (5:00-5:30/km) jól be szoktam öltözni, nem zavar, ha izzadok, mert úgyis a háznál hagyom abba, rögtön tudok átöltözni.

A ma hajnali 4 fokban volt rajtam 1 hosszúujjú technikai felső és egy neoprén szerű másik, vastagabb felső. Rá még egy széldzseki a szél miatt. Kötött sapka, rá a fejlámpa, alul pedig technikai cicanadrág és rá egy vastagabb technikai hosszúnadrág. Vékony kesztyű és quechua túrazokni, meg sima futócipő.
Ez 0-8 fok között jó nekem, ez felett az egyik hosszúujjú az rövidujjú, kesztyű, sapka nincs és nadrág is csak egy cicanaci és rá egy rövidnadrág.
0 fok alatt még egy rövidujjú aláöltözet, vagy a széldzseki helyett vastagabb softshell kabát, vastag kesztyű, balaklava és vízálló cipő.
A március 15-i hóesésben, amikor az utak beálltak, ez utóbbiban voltam kint 10km sétára, amikor az M7-esen is sétáltam, mert le volt zárva. Az az idő még így is durva volt, főleg, mikor pont szembe kellett menni a 100km/h-s széllel ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7000) Pablo válasza Alg (#6995) üzenetére


Pablo
csendes tag

Így hirtelen az első megjegyzésedre: lélegzőt veszek a pamut alá, ez nekem nagyon bejött, mert jó meleg van, a lélegző nem enged fázni, de a vizes cucc sem ér el hozzám.
A vastagzokni nálam sem játszik, nagyon hamar melege lesz a lábnak, szóval ugyanaz a cipő + egy zokni -- ponnyó! :)

Érdekes, csak én vagyok lusta bíbelődni aláöltözettel? Igaz, nem otthonról megyek futni, meló után tekerek (a késői futás nekem nem vált be, utána annyi endofrin jön, hogy nem tudok elaludni :D )

Amúgy néha én is "meredeken" érzem magam a téli futócuccomban, bár egy bicajos futár sem matyóhímzés télen, vagyis fő a praktikusság - de azért a pékhez nem merek beugrani abban a cuccban, mégha a kapucnit lehúzom előtte (már csak egy anonymous maszk hiányozna :DD )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.