Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Megjött a Go Run Ride 3. Kicsit párnázottabb, mint amire számítottam, de duplatalpbetét van benne. Az egyiket ki is fogom venni, ezzel csökken a sarokemelés. Tavaszig dobozban a helye. :)

(#11002) Alg válasza tomcica (#10997) üzenetére


Alg
veterán

Vivicittáig semmi versenyt nem tervezek.

Túra ahogy majd adja az időjárás meg a szabadidő, Vulkán lehet hogy kimarad most, BUÉK viszont jó lenne, meg ilyen TGYV, Budai piros, ilyesmik... 50-es túrát télre nem tervezek, mert az már nagyon sötétbe hajlik és egyedül az nem olyan jó poén...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11003) Newboy911 válasza concret_hp (#10995) üzenetére


Newboy911
tag

Köszönöm a választ, akkor marad minden a régiben. :R
Márciusig semmi verseny, max szilveszteri futás 2,2 km, de lehet hogy az sem mert a rendezésben segítek majd.
Nekem is megjött a goRun3, de haza még nem mertem hozni, csak a munkahelyen próbáltam fel. :D

(#11004) Agony


Agony
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis szakmai segítséget kérni pronáció meghatározásához. Lassan a jelenlegi cipőmnek is lejár a kihordási ideje és szakbolt híján (vidék), nem olyan egyszerű a választás.

A futást ~2 éve egy Asics Gel-Phoenix 5-tel kezdtem és panasz nélkül 1500km után cseréltem. Akkor vettem egy Gel-Kayano 20-at, azzal is tökéletes volt minden. A Phoenixet neutrális lábra ajánlották, a Kayano viszont befele dőlő lábra, mégis mindkettő jó volt. Ezen felbátorodva vettem egy Nike Zoom Pegasus 31 Flash-t őszre/télre, mondván biztos jó nekem a neutrális cipő, ha a Phoenix jó volt, de amióta azt is használgatom, azóta a jobb bokámmal/vádlimmal valami nincs rendben.

Szerintem határozottan befele dőlő lábam van, de örülnék ha valaki megerősítené/megcáfolná, mert nem szeretnék egy rossz cipő vásárlásba belefutni.

Itt egy kép a lábamról és általában heti 50Km-t futok 10-15 km-es részletekben (5x10,2x10|2x15).

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Levi

Start with a whisper, end with a scream!

(#11005) kolosanyi


kolosanyi
veterán

A tegnapi dombos tempó után enyhe izomlázzal ébredtem, így ma ráterheltem és csináltam egy láb-törzs erősítést, mert csak. :DDD
Utána jól lenyújtottam és most baromi kellemes érzés az egész, holnap - ha nem fogok nagyon fájni - megpróbálkozom egy hosszabb futással. :)

(#11006) bandus válasza Agony (#11004) üzenetére


bandus
veterán

a legegyszerűbb, ha a cipőd sarkát nézed meg (persze ez sem árul el mindent, nyilván, de támpontnak jó). ha a sarok belső fele kopott, akkor valamilyen stabil cipőt érdemes nézned, ha a külső, akkor meg jó a párnázott/neutrális. de állítólag, ha megtanulsz helyes technikával futni, akkor meg majdhogynem mindegy, jól mondom urak? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11007) Apollo17hu válasza kolosanyi (#11005) üzenetére


Apollo17hu
őstag

...meg ha nem fog esni az eső :P

(#11008) kolosanyi válasza Apollo17hu (#11007) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jogos. Ha esik, akkor ugrókötél. :DDD

(#11009) bandus


bandus
veterán

közben azt hiszem pontot teszek a téli cipőkérdés végére ezzel: [link], ez elvileg mindenre jó lesz, + a goretexnek köszönhetően át sem fog ázni, jee :) plusz karácsonykor mindig jön valamennyi ajándékutalvány, ezt nyúlcipőék el is fogadják, szóval win-win a dolog.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11010) Alg


Alg
veterán

Ez a sequence miben különbözik az Adios-tól?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11011) tomcica válasza Alg (#11010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

"csupan" egy jo 50gr kulonbseg van kozottuk,valamint az Adios joooooval kemenyebb,hatarozottan kemeny cipo,ugy pattan el a lepesed,mintha bolha csipett volna meg (lesz is akinek ez 3-5K utan mar gondot okoz,szoval az Adios az pengeeles fegyver)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11012) Alg válasza tomcica (#11011) üzenetére


Alg
veterán

Akkor nem veszek :U

Várok tovább egy akciós Adiosra, vagy méginkább Asics Hyperspeedre :K

Ma végre voltam reggel futni (2k + 3x1k 4:30-ra 1k pihenővel + 3k), erre visszajövök és kapar a torkom :( remélem nem lesz komolyabb

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11013) kolosanyi válasza Alg (#11012) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem múltkor fájt a torkom és elkezdtem zsálya teát inni, meg c vitamint szedni, pár nap alatt elmúlt úgy, hogy tudtam mellette edzeni.

(#11014) Polacheck válasza Alg (#11012) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én rászoktam reggelente + futás után egy 2-3g aszkorbinsav egy kanál mézzel. Nem tudom mennyire lesz hasznos hosszútávon, de legalább finom :)

less qq more pewpew!

(#11015) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Az egyik lány ismerősöm futócipőt szeretne magának venni! Max 20 ezret tudna rászánni, és sajnos bokasüllyedése van! Valaki tudna ajánlani valamit? Márka mindegy, hogy milyen, a lényeg, hogy azért ne essen szét pár hét alatt!

Előre is köszönöm szépen!

(#11016) tomcica válasza Polacheck (#11014) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szerintem az ugy tokeletes,nem sok az a 2-3000mg csak szeretnek ezt velunk elhiteteni,foleg egy sportolonak

Alg: a Hyperspeed foleg 10K-ig lett tervezve (aki nagyon hatekonyan fut annak felmaratonig) az Adios pedig ugye maratonig

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11017) Agony válasza Alg (#11012) üzenetére


Agony
aktív tag

Itt érdemes körülnézni, mert elég jó akciókat ki lehet fogni.

Start with a whisper, end with a scream!

(#11018) Agony válasza bandus (#11006) üzenetére


Agony
aktív tag

Megnézem este a cipő sarkát, de az orránál is a belső fele volt kopva a Phoenix-nek, úgyhogy szerintem marad a befele dőlő lábra való cipő. :)

Minden esetre köszönöm a gyors választ!

Start with a whisper, end with a scream!

(#11019) Alg válasza Agony (#11017) üzenetére


Alg
veterán

És tényleg, megint le van nyomva az adios... :Y Nem értem én ezeket, naponta változik hogy mi mennyiért van... :F

Egyébként jó egyáltalán ez a cipő az én majdnem-minimál-talpközepes stílusomhoz?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11020) tomcica válasza Alg (#11019) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ennyiert vedd meg ne habozz,ez lesz a rovid verseyncipod v. gyors palyacipod,nem kell allandoan hasznalni,de legalabb tudod h van mihez nyulni ha extra sebesseget akarsz epp csinalni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11021) Alg válasza tomcica (#11020) üzenetére


Alg
veterán

Estére úgyis megyek Adidas outletbe, majd nézek méretet (bár szinte biztos 46 2/3 kell), remélem addig nem emelik vissza

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11022) tomcica válasza Alg (#11021) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vigyazz ra,mert jo szuk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11023) bandus


bandus
veterán

Meg egesz eros izomlazam van az egyik cimbomban, mit csinaljak igy ma? Erosites, nyujtas + 5km, vagy 10km? En az elobbi fele hajlok :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11024) Alg válasza bandus (#11023) üzenetére


Alg
veterán

Nekem ilyenkor egy laza átmozgató szokott jól esni, de lehet Tomcica megcáfol és azt mondja most kell neki a legkeményebben tolni ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11025) kolosanyi válasza Alg (#11024) üzenetére


kolosanyi
veterán

Gyenge net miatt dupla.

[ Szerkesztve ]

(#11026) kolosanyi válasza Alg (#11024) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem a múltkor, amikor távolsági rekordot döntöttem, majd másnap tesin köredzést csináltunk, amiben gyakorlatilag ingafutás volt a pihenő, azt mondta, hogy ez a tuti, mert több helyen is használják az egymást követő 2 kemény napot. :DDD

Egyébként nekem a hétfői intenzív futás után jól esett a tegnapi törzs meg láb edzés, pláne utána a teljes testes nyújtó program. Ma egész pihentnek érzem a lábam, pedig 4 sorozat guggolást toltam bukásig. :DDD

(#11027) concret_hp válasza bandus (#11023) üzenetére


concret_hp
addikt

olyankor köll bringázni ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11028) kolosanyi válasza concret_hp (#11027) üzenetére


kolosanyi
veterán

Persze, de futva tolni és hegynek fel. Lehetőleg valami régi, orosz, dögnehéz járgányt. :DD

(#11029) Alg válasza kolosanyi (#11028) üzenetére


Alg
veterán

Pásztó50 túrán láttunk nem sokkal a Múzsla alatt, full köves-sziklás-bozótos ösvényen egy rozsdásodó bicajvázat (a régi "kemping")... fogalmam sincs hogy kerülhetett oda, és hova tűnhetett a maradék része :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11030) concret_hp válasza kolosanyi (#11028) üzenetére


concret_hp
addikt

comb izomlázra amúgy tényleg jó egy lazább (de azé' nem az elalszunk) tekerés :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11031) tomcica válasza bandus (#11023) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak egy laza atmozgato eleg lesz ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11032) bandus válasza tomcica (#11031) üzenetére


bandus
veterán

szuper, mert úgyis elaludtam az erősítést :D akkor futok egy 5-8 km közöttit és kész :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11033) tomcica válasza bandus (#11032) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg csak ennyire se hatarold be,kimesz es jolesoen atmozgatod...mindegy mennyi a tav

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11034) kolosanyi válasza concret_hp (#11030) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem az úszás szokott bejönni. :)

(#11035) Newboy911


Newboy911
tag

Ma jött meg az SMR henger, kipróbáltam, ezért most nekem ez jött be a tegnapi után.

(#11036) kolosanyi válasza Newboy911 (#11035) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ó, az nagyon jó, már régóta szeretnék egyet. :)

(#11037) concret_hp válasza kolosanyi (#11034) üzenetére


concret_hp
addikt

az nem jó, mert még eléggé a lábtempó visz előre :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11038) kolosanyi válasza concret_hp (#11037) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én mellúszásban versenyeztem anno, az a legpihentetőbb nekem. Gyorson is indultam, de ma már az nem pihentet, háton kínlódok, pillangóban meg vergődök. Mellen viszont még mindig egész jól tudok haladni, nyáron úsztam 2 hetet (sajnos ilyen 1-2 hetekre megyek csak el úszni, pedig jó lenne rendszeresíteni), aztán néztem egy coopert, 550 métert úsztam mellen úgy, hogy előtte vagy 5 évig vízben se voltam, vagy talán még több. :)

(#11039) concret_hp válasza kolosanyi (#11038) üzenetére


concret_hp
addikt

12p alatt? kb. én is akörül tudok most :) csak én most tanulom a rendes gyorsúszást és viszonlag rendszeresen úszok :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11040) kolosanyi válasza concret_hp (#11039) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jaja. Viszont azt vedd számításba, hogy régen egy úszóedzésen 2-4 km-eket leúsztunk és minden hétköznap volt egy. Igaz még gyerek voltam, de megtanultam gazdaságosan mozogni a vízben, ami azóta persze átalakult, mert nem vagyok olyan ruganyos, illetve az azóta felszedett izomtömeg negatívan befolyásolja az úszóteljesítményem, de mégis olyan alap, ami azóta is meglátszik. Egyébként mellen kifejezetten jó voltam mindig is, az valahogy ösztönösen ment. Most is ugyanolyan tempóval úszok mellen, mint gyorson ha hosszú távról van szó. Mondjuk én amúgy is rövid távokon indultam, max 100 m-en versenyeztem. Persze máshol esélyem se lett volna, mindig nagyobb/nehezebb voltam az átlagnál, amit sprintnél erővel tudtam kompenzálni, de hosszú távon végem van. Futásnál is ez van, de azért próbálkozom. :DDD

Most, hogy így mondtad, megjött a kedvem az úszáshoz. Úgyis itthon leszek februárig, mert vizsgaidőszak van, holnap le is ballagok a városi fürdőhöz és veszek egy bérletet. :)

[ Szerkesztve ]

(#11041) bandus válasza tomcica (#11033) üzenetére


bandus
veterán

hát nekivágtam egy kigondolt útvonalnak, kb. 6 perces tempót akartam belőni, és egészen össze is jött :)

viszont lehet hogy csak beképzelem, de egyre kellemetlenebb a lunar flyknit-ben futni, úgy látszik túl sok nekem ez a 11 mm körüli drop, néha a sípcsontom érzem, néha a vádlim, néha meg a lábfejem, de valamit mindig. a lunaracerben semmi ilyesmit nem tapasztalok. szerencsére a kinézett fuji trainernek is csak 7 mm a dropja, így azt bátran megvehetem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11042) tomcica válasza bandus (#11041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hallod Nike-m mar 2004 ota nem volt,szoval nem tudok hozzaszolni,utoljara egy NIke Skylonnal toltam,az nagyon porgos cipo,kar h mar nem gyartjak,nagyjabol a mostani NIke Fly-nak felelhet meg,esetleg a Zoom Elite-nek (attol azert konnyebb volt)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11043) Alg


Alg
veterán

Nem bírtam magammal és elhoztam a Sneakerz-ből az utolsó 47 1/3-os Adiost... Tényleg szűk (nem egy Merrell glove kaptafa...), de egyáltalán nem nyom, remélem összebarátkozunk.

Viszont most aztán tolni kell neki rendesen, elég a lazsálásból, mert a cipőtől nem leszek gyorsabb :B

Most tűnt csak fel hogy nem miCoach-kompatibilis, gondolom nem volt hely a talpában a podnak.

Ja, és az adidas ouletben meg találtam faintos hosszúnadrágot, már ősz óta kerestem ilyet: könnyű technikai anyag, a vádlin feszes mint a tapinaci ( -> nem akad bele semmibe), de térd felett normál melegítő-fazonná tágul

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11044) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Egyébként a triatlonisták hogy a fenébe csinálják, hogy 3 sportot nyomnak egyszerre? Plusz még mellette kell erősítés is gondolom, tehát akkor az a negyedik mozgásforma. Én például tökre szeretek futni is meg úszni is, de már a futás meg az erősítő edzések összehangolása is problémát okoz nekem. Vagy úgy tudnám megcsinálni ha rendszeresen akarnám mindegyiket végezni, hogy 1 nap futás, 1 nap úszás, 1 kerékpár és egy erősítés. Négy-öt edzésnél többet nem tudok megcsinálni egy héten, akárhogy is próbálom. Egyrészt a regenerálódási képességem miatt, másrészt az időbeosztás miatt. :N

(#11045) bandus válasza tomcica (#11042) üzenetére


bandus
veterán

jah, persze, nem is vártam megoldást, inkább csak a tapasztalataim írtam le :)

kolosanyi:
nyilván ez is attól függ, hogy milyen szinten. szerintem az amatőr versenyzők mondjuk tolnak 6 edzést egy héten, mindenből kettőt. a profik azért naponta többet is, így simán összejön 10 edzés egy héten. ismerek 1-2 jó versenyzőt, meg azért akikkel mostanában edzek néha ők is ott vannak a szeren, és így csinálják :) nincs mese, nekik is csak 24 óra egy nap.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11046) kolosanyi válasza bandus (#11045) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, de mellette hogy dolgoznak meg élik az életüket? :DDD
Én amikor komolyan elkezdtem foglalkozni a röpivel és olyan heti 6-8-10 edzésem volt (6 minimum), akkor azt úgy tudtam csinálni, hogy anyukám hordott kocsival mindenhova és baromira nem tanultam a suliban hétköznapokon. A tanáraim rendesek voltak és tudták, hogy egész délután a pályán vagyok, ezért nem csesztettek a felelésekkel, vagy előre szóltak ha ilyesmit terveztek, tudtam készülni mindig. De enélkül esélyem nem lett volna ennyi edzést bevállalni. És így is hulla fáradt voltam állandóan.

(#11047) tomcica válasza kolosanyi (#11044) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csak az ironmanre keszulo ket haveromat tudom,hogy hogyan keszultek,hajnalban uszas altalaban 6tol,az szinte minden nap volt,a bringa es a futas kulonbozo lebontasban voltak,volt h csak bringa v. csak futas,de volt h 2ora bringa es 1 ora futas volt a nappali edzes,egybol a bringarol bele a futasba,tobbszor volt olyan is a vegso szakaszban,hogy 80km bringa es egybol 20km futas (a futas sebessege mar tetszoleges volt,ott parszor besegitettem kb 4.40-50es iramot futottunk)

heti 12 edzes megvolt nekik,abbol heti 2x extra hosszu lett :K

telen bent tekertek alvanyon (vagy hogy hivjak)

Alg: na most mar mindened van,nincs kifogas :P gratula az Adioshoz,jol jon az majd amikor kell

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#11048) kolosanyi válasza tomcica (#11047) üzenetére


kolosanyi
veterán

Rendkívüli elszántság kell ehhez, minden tiszteletem az övék. Mivel én is végigedzettem a gyerekkorom, pontosan tudom, hogy mennyi munkát kell belefektetni egy versenybe és az ilyenek előtt megemelem a - nem létező - kalapom. :R

(#11049) Polacheck válasza Alg (#11043) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ha már mindenki cipőt vesz, én sem akarok kimaradni:

Hello trail :DD

Karácsonyra magamtól :C , már csak ki kell várni, hogy járhatóak legyenek a budai erdők. (18,5k volt, nem bírtam otthagyni ennyiért, igazából csak azt sajnálom, hogy a hoka projekt így csúszik, két trail cipőre nincs szükségem)

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#11050) tomcica válasza Polacheck (#11049) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:C jo kis cipo,csapaaaasd

innen tudnek en is szemezni:

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.