Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) cekkk válasza stranger28 (#5550) üzenetére


cekkk
veterán

Mert olyan csodálatos íze van Debrecenben a csapvíznek :P Bár aki azon nőtt fel :DDD

Otthon szülőknél nincs is bajom vele :D Mondjuk ezért használok víztisztítót(sima olcsót), hogy íztelen vizet igyak :DDD

(#5552) cekkk válasza stranger28 (#5550) üzenetére


cekkk
veterán

Debrecenben én még nem ittam jó vizet :D

Ellenben itt barátnőm nővérénél a 5. kerületben nagyon is jó íze van :DDD

Na de, hogy ne csak off legyen :D

Végül a 9.kerültbe költözünk, maj ma este, holnap kezdem a pesti futásomat :D

Van itt olyan aki a Petőfi híd fele szokott futni és társat keres hozzá? :D

(#5553) tomcica válasza stranger28 (#5543) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A meggyes szinte atlatszo,a grepfutos az citromsarga.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5554) stranger28 válasza tomcica (#5553) üzenetére


stranger28
addikt

Király, köszi. Akkor szerintem veszek egy almásat meg egy meggyeset, aztán kiderül.

(#5552) cekkk: Akkor mondom úgy, hogy kémiailag rendben van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5555) DBAtti válasza tomcica (#5553) üzenetére


DBAtti
aktív tag

No, ma el is hoztam egy meggyest, de ez inkább az energiaitalos tuttifrutti ízvilág. A Taurinnak van ilyen íze talán? Mindegy, elvileg ez a leggazdaságosabb amit láttam. Ma szünnap van, holnap talán kipróbálom élesben is.

Re: (#5556) stranger28
Cherry van ráírva, elvileg tehát meggyes.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5556) stranger28 válasza DBAtti (#5555) üzenetére


stranger28
addikt

Én is vettem ma, meg is csapatom vele, aztán kiderül megérte-e.

Bár cseresznye az inkább, nem meggy, nem?

[ Szerkesztve ]

(#5557) DBAtti válasza stranger28 (#5556) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Kifutottam a szerkesztésből, és a sztaki szótár szerint tévedek, a cherry az cseresznye? :B
Vagy olyan ez, mint a marmelade fuckup...? :DDD

cseresznye mellett jelent még meggyvöröset... hát nem valami konzekvens dolog.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5558) stranger28 válasza DBAtti (#5557) üzenetére


stranger28
addikt

Alapvetően cseresznyét jelent, ha gyümölcsként használják és csak simán cherry. A meggynél a cherryhez még szoktak mondani valamit, vad, savanyú, ilyenek. Legalábbis én eddig így találkoztam vele.

Ezért nem olyan jók ezek a fordítók, mert csak gépszerűen átkonvertálják, aztán kezdjél vele valamit. És az a vicc, hogy néha ez még szavaknál is gáz, nem csak mondatoknál ugye.

Tök mindegy egyébként, csak mondta a kiscsaj, hogy meggyes amúgy sose volt, és adott egy cseresznyéset vigyorogva, azért mondom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5559) tomcica válasza stranger28 (#5558) üzenetére


tomcica
Topikgazda

cseresznye az...a meggy az SOUR CHERRY

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5560) Chosen


Chosen
addikt

Üdv újra! :)

Evésről tud valaki egy jó cikket? Arra gondolok, hogy egyes edzések előtt mit/mikor/mennyit ajánlott enni a test megfelelő ellátásához és az izmok fejlődéséhez.

(#5561) tomcica válasza Chosen (#5560) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ncore-n

Thrive: The Vegan Nutrition Guide to Optimal Performance in Sports and Life

es

Nutrition for Sport and Exercise

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5562) Chosen válasza tomcica (#5561) üzenetére


Chosen
addikt

Belenézegettem és baromi jónak tűnnek, az egyetlen gond, hogy angol. Nem vagyok rossz angolból, átlag szöveget simán fordítok, de egy főleg biológiai és táplálkozási témában írottal igencsak elvérzek sajnos. Ezeket nem adták ki magyarul esetleg?

(#5563) tomcica válasza Chosen (#5562) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem emlekszem magyar forditasra,en a masodik konyvet olvastam angolul KOTELEZO OLVASMANY,az elsot meg letoltottem,de meg nem nyalaztam at (pedig en nem eszem hust,de nem azert erdekes,hanem a benne levo mukodesi elvek leirasa miatt)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5564) tomcica válasza Chosen (#5562) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Anita Bean - Modern sporttáplálkozás

http://ebookbrowse.com/sp/sportt%C3%A1pl%C3%A1lkoz%C3%A1s

hirtelen ezeket talaltam,de nem olvastam oket

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5565) tomcica


tomcica
Topikgazda

A heten 150km eletem eddigi lehosszab hete,ennek az edzesszakasznak serulesmentesen vege,indul a visszavetel es tovabbi elesites - foleg palyan.Leptem pihenni :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5566) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Hervisben van-e valami akció mostanság hátizsákokra és utazótáskákra?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5567) Serpiko válasza haromegesz14 (#5566) üzenetére


Serpiko
addikt

Itt van akció [link] a Hervisben nem tudom.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#5568) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Pár hete kezdtem el futni a súlyzós edzéseimet kiegészítve. Heti 1-2x futok 5-6km-t. Sajnos elkezdett fájni ezzel párhuzamosan a bal térdem. Nincs súlyfeleslegem, előtte fél éve kezdtem el a súlyzós edzést, szóval a lábizmomat is edzettem rendszeresen, salakon futok és egy olcsóbb futócipőre is beruháztam.
Ilyenre: [link]

Szerintetek a cipővel van a gond vagy még hozzá kell szoknom a futáshoz vagy a futó technikámmal lehet a gond? Tudom így messziről lehetetlen megmondani az okot, de jó lenne ha kapnék tanácsot mi is lehet a probléma. Nem szeretném abbahagyni a futást ez miatt. Esetleg dokihoz érdemes lenne elmenni, ha igen akkor melyik doki foglalkozik ilyennel (ortopédia? ) ?

You can walk straight through hell with a smile

(#5569) tomcica válasza csiben1 (#5568) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert heti 1-2x futsz 5-6km-t az nagyon keves terheles,ugy ertem meg edzetlen labnak is tudnia kell.Foleg ha nem emelkedo,sprintek v. eros tempo,hanem mondjuk konnyutol kozepesig.
Az egyik kalenji cipot volt szerencsem eloben latni,a tanitvany hasznalta,felejtos de nagyon.A talpa felejtos.Alkalmi altalanos edzesre biztos jo,de rendesen tolni bele a lefutott km-t,na arra nem valo.Kar,pedig jo az ara ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5570) Alg válasza csiben1 (#5568) üzenetére


Alg
veterán

Nem merek nagyon találgatni, mert én is csak most kezdtem, de szerintem talán technika (is) lehet (én most az elején igyekszem nagyon figyelni rá). Ha nagyon sarokra érkezel, plusz az olcsóbb cipő nem megfelelő csillapítása okozhat talán ilyet. Esetleg Youtube - running form keresőszóval nézelődj kicsit, ha nem segít marad a doki.

Egyesek porcerősítő bogyókat is ajánlanak.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5571) Apollo17hu válasza csiben1 (#5568) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem az első cipőm egy Ekiden 50 volt. :D Amúgy amit linkeltél, annak a nevében is benne van, hogy "parkúrozásra" találták ki (ugra-bugrálni épületeken-korlátokon), de futásra is jónak kell lennie. Az első fél évben nekem is előjött térdfájdalom, akkor be is szartam, hogy tönkrevágtam a porcaimat. 2-3 hét alatt szerencsére rendbejött. De ezeket a heteket futás szempontjából ki kellett hagynom. Nem tudom, hogy nálad is hasonló lehet-e a probléma...

(#5572) stranger28 válasza stranger28 (#5556) üzenetére


stranger28
addikt

Megérte. Köszi tomcica.

(#5573) csiben1


csiben1
tag

Köszönöm a tanácsokat, nézegettek technikai videókat youtube-on. Megpróbálok a későbbiekben úgy futni és reméljük rendbe jön a térdem. Ha nem akkor tartok egy kis pihenőt és meglátjuk mi lesz :)

You can walk straight through hell with a smile

(#5574) tomcica válasza csiben1 (#5573) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem szabad lenezni a gyors setat/joggingot sem,ha serulessel bajlodsz nagyon jo kis ideiglenes terheles lehet egy 5-7km gyors seta.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5575) raggg válasza tomcica (#5574) üzenetére


raggg
senior tag

Nekem pont ez segített; kicsit sokat kapott a térdem/lábam, túl gyors tempót futottam, még ha nem is olyan hosszú távot valószínűleg, illetve a cipőm sem volt megfelelő szintén. Új cipő, ha érzem hogy sok, akkor mehet a 6-7 perces km, nem hiszem hogy gáz. Inkább később menjek mint a szél, mint egy életre lemondjak róla. ;)

ragklaatPS

(#5576) cekkk


cekkk
veterán

Hi!

Este regenerációhoz szed valaki valamit? :D Aminó savaknak BCCA meg Glutamin stb van értelme? Csökkentik vajon a fáradtság érzést a lábban és regenerálnak vagy nincs értelme? :D Esetleg ha van valami jó ötlet szívesen meghallgatom :D :R

(#5577) tomcica válasza cekkk (#5576) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam igy 40-hez kozelitve a REGENERACIO a kulcsszo,sokkal fontosabb lett,mint maga az edzes (de legalabbis egyarant fontos).Sok dolgot olvastam,kiprobaltam.A testepitok vilagaba is folyton benezek,mert a forumokon sok hasznos es kiprobalt dolog van (mondjuk a zabpehely mint kivallo energiaforras nekem onnan van,ott olvastam eloszor)

Leirom a mostani stackemet:
mega daily one plus,de csak 1 tabletta/nap (azaz fel adag) altalaban reggel a tobbi vitamint plane nyaron igyekszem felvenni taplalekbol
vaspotlas ez valamilyen tablettas vaskeszitmeny 15-20mg NEM kell minden nap,de a dupla napokon es a resztavosok utan altalaban megy plusszban (kiegesziteskent nem eszem hust mar 20 eve,a vasat nagyon nehezen tudom potolni ilyen mertekben)
szolomag orlemeny kb. 2 kiskanal (10-12gr) ez is az eros edzesek UTAN megy be,gyulladas csokkentesre es a regeneracio felgyorsitasara (termeszetes hisz csak leorolt szolomag meg olcso is) regebben 100mg-os Q10-est probaltam,de nekem nem jott be es piszkosul draga is folyamatosan szedni.
beta alanin: 3gr/nap ezt legalabb 2 honapig folyamatosan tolteni kell - jelen esetben FULL FORCE ocsojoska toltos,a konkurensek 30-50%-al dragabbak....EZ mukodik
Chia mag,kb 10gr edzes elott,ezt is csak olyan napokon amikor vagy nem tudok rendesen enni,vagy tul meleg van bereggelizni.Ugy nez ki mint a mak,amikor vizhez/nyalhoz er egy zseles allagot vesz fel,a gyomrodban tobbszorosere dagad igy telitettsegerzetet kelt,jo magas a feherjetartalma.Gyors megoldas ha rohanni kell v. ures a gyomor.
Kalcium-magnezium kulon nem hasznalom minden nap,ha kapkodja az izmom a gorcs akkor betolok belole a 100-as doboz eleg kb fel evig
Lenmag/kendermag olaj kb 2 kiskanallal,mivel nem eszem halat sem igy az omega zsirsavak halkeszitmenybol kihuzva,maradnak a novenyi olajak,tokeletesen megvagyok veluk
Aronia/sziberiai berkenye elerheto aru aszalt bogyo,magas antioxidans tartalommal,en ezt ugy eszem mint a mazsolat,amikor eszembe jut bedobok egy marekkal.
Barnakoles6honapos kura napi kb 5-10gr,utana 1 honap szunet...ezt az izuletekre szedem,segiti a kotoszovet regeneralodasat es nem muanyag
MSM- gyulladascsokkento es izuleti regeneralodast elosegito,ehhez nagyon jo aron jutottam hozza 22euro volt Berlinben az 1kg,napi 1-2gr-ot hasznalok addig terveztem amig el nem fogy,kb 2-3 evig el vagyok latva vele.Nalunk itt nagyon draga az MSM,olyan aron ahogy a testepito boltokban aruljak nem is vennek,de ha jo aron jut hozza az ember akkor belefer

Mint lathato a dolgok nagy resze a gyulladascsokkentes/antioxidans vonalon mozog,igyekszem minel gyorsabban visszaallitani a szervezet egyensulyat,a tobbit maga a szevezet/immunrendszer elrendezi.Ha nagy a gond 500mg aszpirin is szoba johet,ilyen is elofordul 2-3 havonta ha akkora a gyulladas hogy erzem,ilyenkor pihenonap + aspirin + nyujtas

Probaltam a ginseng,maca egyeb roborizalo dolgokat,kulon nem ereztem h dobtak volna az eronleten,pedig a macabol 1500mg-ot probaltam 2 honapig.

Porgetonek ha kell kave es zoldtea megy,osztol a zoldtea minden napi program egesz keso tavaszig.Valamint telen fahejat es kurkumat hasznalok jo sokat,segiti a vegtagokat melegen tartani.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5578) cekkk válasza tomcica (#5577) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!

Aminosavakkal te hogy állsz? Azokkal próbálkoztál már?
Erre gondoltam, hogy ki próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#5579) stranger28 válasza cekkk (#5576) üzenetére


stranger28
addikt

Én erre jutottam. Ebben elég sok minden van abból, amit tomcica is írt és bevált. Plusz edzés után fel szoktam oldani egy ezres C-vitamint vízben és megiszogatom estig, izomlázra nagyon jó. A fele kb. lemegy rögtön, utána mindig hígítom, ahogy ürül a shaker.

Plusz most ugye beszéltük ezt a bigyótekes valamit, tegnap szétbombáztam magam segítségével, és mégis lazább az izomlázam. Bár lehetett érezni, hogy pusztítás volt tegnap, mert 13 órát aludtam, közben volt egy reggeli, aztán vissza, és most keltem. :DDD

BCCA nekem van a fehérjémben alapból, szóval az is edzés után megy, nélküle még nem néztem, nem tudok nyilatkozni. Ízületvédőt megint szedek, mert szét volt menve a vállam és kellett rá. Utána meg inkább meghagytam megelőzésre. Ez hol a bigyóteké, hol a szájteké, bigyótekes jobb elvileg kicsit.

Plusz vegyél egy jó ágyat, nekem ilyen memóriahabos szarság van, nagyon atom. Olyat lehet rajta aludni, hogy úristen. És ugye az alvás az maga a regeneráció. Vizsgaidőszakban érződik nagyon, mert ugyanúgy 2-3 órát aludtam, mint a régin, mégsem mosott fekáliaként keltem.

[ Szerkesztve ]

(#5580) tomcica válasza cekkk (#5578) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyik tanitvany hasznal Scietec BCAA Xpress-t,neha szoktam inni belole,nekem nagyon felkavarja a gyomrom,szo szerint felfuj.Tablettas verziot nem probaltam
Bigyotek Nitron-t probaltam parszor,ilyen kis minta ampullakat.Nem alkotnek semmilyen velemenyt roluk,mert nem hasznaltam eleg hosszu ideig ahhoz hogy lassam rendesen.1-2 honapos periodus alatt kellene tesztelni,de eleg dragak h csak ugy hobbibol vegyen az ember rendszeresen.

Ja nalam a C vitamin az nem is kiegeszito,hanem alapveto cucc,napi 2-3 gr atlagban megy befele.

A feherjet tejsavoporbol(bioboltban igen olcso) szoktam potolni,vettem multkor csokis Power Pro-t az nagyon tetszett,de reggel nem ittam,meg lefekves elott sem,mert nincs szuksegem annyi feherjere,csak az edzes utani kapun toltam be 30gr-ot.Lehet meg venni fogok,kivancsi vagyok az eper-banan kombora,meg a vaniliara is,de ha nincs epp keznel az se gond.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5581) cekkk válasza stranger28 (#5579) üzenetére


cekkk
veterán

Én a PEAK MEGA A-Z-t szedem.

Ezek mind alap dolgok nálam is, de viszont a combomban lévő fájdalom és a kimerültség enyhítésére keresnék valamit :D

Tomica: :R

[ Szerkesztve ]

(#5582) stranger28 válasza cekkk (#5581) üzenetére


stranger28
addikt

Szerintem nagyjából mindent megtettél akkor, esetleg még tényleg azt megpróbálhatod, amit linkeltél.

(#5583) gombi01 válasza tomcica (#5577) üzenetére


gombi01
tag

(#5577) tomcica:

mega daily one: attól aztán lehet olyan zöldet pis@lni mint a shrek...

futás helyett hétvégén letekertem a gázló2013 retró hegyikerékpáros teljesítménypróbát,
gondoltam idén már 4x tekertem mit nekem egy kis montizás...
hogy is mondjam nem ártott volna edzeni 136km terepen kb1900m szintemelkedéssel, voltak
pillanatok amikor toltam :)
[tavalyi beszámoló]
annyi, hogy idén még plusz 30km de legalább nem fáztunk.
keresztedzésnek jó volt ez is ! mindegy csak mozogjunk!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5584) Alg válasza gombi01 (#5583) üzenetére


Alg
veterán

Én meg nézegetem, tök jó kis t.túrák voltak most hétvégén+lesznek következő hétvégén a környéken, és én pont most nem érek rá :O Pedig a Pilisi szirtekre jó lett volna elmenni (mondjuk volt helyette egy nem semmi horgászás :P ), meg a budai tájakon, és a cuha is biztos jó lenne (diplomaosztó helyette...)

Na majd talán a Pomáz körül-belül...

ON is legyen: kezdem érezni a ritmust, ma sikerült 5:40-re belőni pont az 5km-t - a vádli + achilles is szépen erősödik, jó lenne most már hosszabbakat futni, úgy érzem... csak megint jön ez a fránya kánikula.
Egyébként én nem bogyózom, előtte-utána mg-ca pezsgőtabi, hazaérve zabpehely, tej vagy teljes kiőrlésű kenyér+gyümölcslé.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5585) exlepra


exlepra
tag

Nyaralás közben egy kicsit abbamaradt a futás de volt helyette úszás , így a félpanziós ellátás ellenére sem híztam idén :)
Még maradok a 2km távnál, annyit változtattam csak, hogy a végén vagy közben nyomok egy sprintet majd a legvégén egy pici séta.

(#5586) TripleB


TripleB
senior tag

Kibomló fűzőre tudtok megoldást?
Kizárólag terepen futok és átlagban 2-3x meg kell állnom közben megkötni a cipőfűzőt.
A futótársam szigszalaggal ragasztja össze a fűzőket, de nekem ahhoz túl rövid sajnos ...

Erről a cipőről van szó

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5587) raggg válasza TripleB (#5586) üzenetére


raggg
senior tag

Itt korábban volt egy fotó, valaki betette (asszem egy szürke pega volt). Én is úgy kötöm, nem szokott bomlani.

Szerk hogy ne kelljen keresgetni:
[link]

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#5588) tomcica válasza gombi01 (#5583) üzenetére


tomcica
Topikgazda

eljenek a zoldet pisilooook :P

bravo szep keresztedzes...en meg vettem ma a decathlonba learazva 37ezer ft-rol 18,600-ra egy Asics DS Trainer 18-at,ket meret volt 40es es 45os,a kisebb pont jo,meg valami erdkes kek-narancs szinkombo,a piros siman 37ezer volt,hat mondom ez szuper tempo es resztavos nagy kilometer terhelest elbiro cipo,pont nekem talaltak ki :D szoval lecsaptam ra,majd megirom ha futottam mar benne parszor.
+egy kalenji futogatyat 2990ft

vettem valami nemet vastablettat is 990ft 60tabletta 18mg/tab

ja meg egy Moose kompresszios szarat 3200ert a spuriban,azt hazafele a kocsiban mar fel is vettem..jellemzo ;]

a haver meg lealkudta 16rol 10ezer ft-re a spuriban a NB RC950-et mar 2 eve ott all,egy darab es pont a merete 41,5-es..multkor is nezegette hogy milyen mar fent vagyunk a vilag vegerol es egy darab van pont az O merete,amugy 3-5K palyara versenycipo,konnyitett edzocipo (gyors munkara) 3 eve mar nem is gyartjak (van RC1400 es RC1600 helyette aranyarban)

ami meg jo volt 22ert van az Asics DS Racer 9,az van nekem is es tokeletes enyhen pronalo versenycipo/konnyu edzocipo,de merethianyos ha jol remlik 42es van meg nekik,meg egy db Asics Fuji Racer 17ert az terepcipo konnyitett...erdemes benezni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5589) kuntics


kuntics
aktív tag

hellosztok!

Lenne egy kérdésem,itt biztos kapok rá jó választ.Pár hete futás után elkezdett fájni a csípőm a jobb oldalon.Egy hetet kihagytam,mert már elmúlt a fájdalom,de az első futás után ismét előjött.Ma megint futottam ami előhozta a sérülést.Mi ilyenkor a teendő?Próbáljam pihentetni még tovább?bár meló mellett nem nagyon fog sikerülniVagy vannak valamilyen vitaminok amiket szednem kellene?Esetleg egy ilyet érdemes lenne beszerezni?Remélem nem hagytam ki semmi fontosat.

(#5590) tomcica válasza kuntics (#5589) üzenetére


tomcica
Topikgazda

siman lehet egyenletlen tartas is (akar abbol kifolyolag is hogy nem eleg laza,nyulekony az a resz ami koti ossze a csipot a combbal) letezik a youtube-on HIP (csipo) gyakorlat futoknak (donkey whip,clamshell ebbol 2 fajta,terdenallva hatrarugas stb.) az sokat segit a benyulasban es a helyrerakasban

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5591) Apollo17hu válasza kuntics (#5589) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A csípő az elég tág fogalom. Másfél éve nekem is egyre gyakrabban fájt két helyen is. Az egyik közvetlenül ott, ahol a combcsont töve is van, na arra azt mondta az ortopéd doki, hogy vmi ízületi tok gyulladt be. Igaza volt, gyulladáscsökkentővel néhány nap alatt elmúlt, de azóta is, ha túl sokat edzek, pihenőnap nélkül, akkor hajlamos begyulladni. (Persze lehet, hogy valamilyen szinten rossz a testtartásom is.)
A másik hely pedig a medencecsontnál volt, mintha át akarta volna szúrni a hasfalamat a csont. Ezt sebésszel nézettem meg, azt mondta, hogy kezdődő lágyéksérv, ki volt tágulva sérvkapu. Szerencsére nem "púposodott" ki, tehát nem volt sérvem, de az aszfaltos fociból vissza kellett vennem, mert a kemény talaj miatt jön elő a túlzott megerőltetés (sprintek, hirtelen irányváltás) miatt. Ezt még megnézettem az üzemdokival is, aki azt mondta, hogy nem lehet mit tenni vele, ha kialakul a sérv, akkor műtét, egyébként hasprésekkel lehetne erősíteni a hasfal alsó részét, de ezzel egyúttal a sérv kialakulását is kockáztatom. :D

(#5592) TripleB válasza raggg (#5587) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszi, a cipőfűző címszóra keresve nem volt találat. Sajnos ehhez a kötési módhoz végképp rövid a fűző, ráadásul nem látom a rációt benne, hogy az aljnövényzet hatására nem bomlik ki.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5593) cekkk válasza TripleB (#5592) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor miért nem veszel bele egy hosszabb fűzőt? :K

(#5594) tomcica válasza TripleB (#5592) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kalenji vagy egyeb markaju (van valami dragabb X-el kezdodo) CSAVART fuzot vegyel,az eletben tobben nem jon elo ez a problema - ejj ha csak ennyi "gondom" lenne hogy a fuzom mindig elszabadul ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5595) tomcica


tomcica
Topikgazda

Elso benyomas 25km futas uj cipoben (tudom meresz,de ez van) benne palyan: 1000m - 800m - 600m koztuk 350-400m piheno...2.55...2.17..1.37 porgos,utana azonnal 4km kozepes fokozo tempo 4.10-rol lefele 3.50-re mezitlab a fuvon,majd ismet az uj cipoben konnyu hosszu futas es 10x 50m valtogato faradt labra,jo a dinamikaja es eleget csillapit,de nem tulzottan (nem nyeli a lepest) mire elfaradt teljesen a labam es dolt volna befele pont eleg stabilitas adott neki...elso benyomasra pont jo kis tempo cipo lesz,amellyel nem vonakodik az ember felkapni az iramot ha kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5596) kuntics válasza tomcica (#5590) üzenetére


kuntics
aktív tag

Köszönöm a válaszokat,mindkét lehetőségnek utána nézek.A bemelegítést még kicsit elhanyagolom,az is közrejátszhat.Egyébként én is gyulladásra tippeltem,hétfő óta szedek is gyulladáscsökkentőt.Többet is használt mint az egy hetes pihentetés.

(#5597) stranger28 válasza cekkk (#5581) üzenetére


stranger28
addikt

[link]

Ajánlom figyelmedbe a végét.

(#5598) cekkk válasza stranger28 (#5597) üzenetére


cekkk
veterán

Most akkor működik vagy nem? Vagy én értek félre valamit, mert csak azt írja, hogy kell. Mondjuk én éhgyomorra megyek ki futni, :DDD

Mondjuk én fehérjét jelen pillanatban nem eszek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5599) stranger28 válasza cekkk (#5598) üzenetére


stranger28
addikt

Azt írja, hogyha nem eszel előtte, vagy intermittent fasting-ot (nem nagyon van magyar neve :D) csinálsz, akkor kell, másképp nincs értelme, mert jó eséllyel benne van a kajában.

Hogy jön ide a fehérje? :D

[ Szerkesztve ]

(#5600) cekkk válasza stranger28 (#5599) üzenetére


cekkk
veterán

De én nem eszem úgy mint egy testépítő :P :DDD

Hogy jön ide a fehérje? :D

Úgy, hogy van amelyikben van meg végül is ezek is azok nem, vagy is aminosavak? Most ebbe nem megyek bele, mert hülye vagyok hozzá :DDD Bár nem vettem még szóval nem adtam ki egy rakat pénzt érte :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.