Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) Peterhappy válasza -Pepe- (#93000) üzenetére


Peterhappy
őstag

Itt szeretnélek emlékeztetni, hogy két esztendeje, 40 évesen kezdtél el futni.

Itt jegyezném továbbá meg, hogy számtalan, nálad sokkal régebb óta futó amatőr összetenné a két kezét egy olyan félmaratonért (1:36:26), amilyet Te kisujjból kiráztál a minap.

Pl. én is.

(#93002) Pttypang válasza tomcica (#92990) üzenetére


Pttypang
veterán

Mostmar tenyleg erdekel, hogy nez ki ez a szokdecseles, van rola valami video? Megtartanam a nehezebb napjaimra, pl ma is meggyotorhetne.

Everybody lies.

(#93003) -Pepe- válasza Peterhappy (#93001) üzenetére


-Pepe-
tag

Köszi Péter!
Megnéztem a rekordját. 3:52/km átlag félmaratonon. Eleve egy 3:37-es km-el kezdett be!
Azért ez nagyon durva.
Erre nem tudok licitálni, Tom futott itt szerintem 3:30p/km-es félmaratont.
Agony penge még nagyon ekkora távon.
Igazad van, vén szivar vagyok, nincs mit tenni, de a 400-ra rámegyek, ha bele gebedek is. :DD
Kezd az elmémbe begyűrűzni a Strava betegség. Sebaj legalább az össztáv van. Erre meg majd bejelentkezik egy helyi faszi, hogy ő most 60 elmúlt,de 150-eket fut.
Ott végleg mattolva leszek, fogom a csukáimat és felgyújtom. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#93004) Pttypang válasza -Pepe- (#93003) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezert kell terepen, dombokon futni, a 600 meter szint mellett mar senkit se erdekel a sárban futott idő, csak a teljesülés, meg a pulzus ;]

Everybody lies.

(#93005) Peterhappy válasza -Pepe- (#93003) üzenetére


Peterhappy
őstag

Amilyen tempóban gyorsultál az elmúlt két évben, simán lehetnek még tartalékaid :)
Tombold ki magad, aztán ha lehiggadtál, kezdheted növelni a távokat végre. Ne izgasson az 1:30-as FM, ha futhatsz helyette 3:10-es (vagy még jobb) maratont ;)

(#93006) -Pepe- válasza Pttypang (#93004) üzenetére


-Pepe-
tag

Ultrásnak, terepezőknek abszolúte nagy tisztelet! Amit itt Chuck is leművel időnként az nem semmi. Ott azért figyelni kell a lépésre és bizony emelkedő is van, nincs ám trükközés a lejtőkkel, tolni kell felfele is!. Meg Lany is a súlyával robog az emelkedőkön, sárban, bokatörő utakon. :R
Maratonra képtelen lennék az biztos. Növelni? A 21 is elég. Amúgy igazad van, majd néha rápakolok a félmaratonokra távban időnként egy picit.
Most sem lekvárosodtam el(nyelvújítás), hanem valami szemetet beszedtem, meg lehűlt az idő. Tegnap már kínlódtam, pedig minden nap tökéletes a regeneráció. Ezért sem futottam hosszút, szerintem ma sem fogok. Ezek a nyamvadt frontok nyamvasítanak. :U

Run fasta, eat cipőpaszta

(#93007) xy.zsolt válasza -Pepe- (#93003) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C
ki az a csóka staran?....majd jól meg'flag'elem, aztán nézhet mint hal a szatyorban ;] :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93008) SpaceKombajn válasza xy.zsolt (#93007) üzenetére


SpaceKombajn
tag

biztos elekromos rásegítésű cipőben fut ;]

spacetime

(#93009) xy.zsolt válasza SpaceKombajn (#93008) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ePega :DDD egy kis villanymotor rásegít a talpban lévő karbonlapra extrém nyomatékkal elrugaszkodáskor

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93010) Studi válasza ígyvanferi (#92989) üzenetére


Studi
addikt

Ha matek, akkor néha egész extrém dolgok is ki tudnak jönni. Bő 600-at mentem a Saucony Guide ISO2-vel, de 14-ért vettem, 4-ért elment utána Vinteden. A Peterhappytől származó Hoka Rincon hasonló futásteljesítményt ért el, valahogy picivel 20 felett vettem, 10-ért ment el szintén Vinteden (ezt szerintem jól vitte az ár, sokan is érdeklődtek..)
Szóval a kelendő cipőket még el is lehet pattintani (korrekt állapotleírással, előélettel of course) egész korrekten, hogy ne otthon porosodjon utána.

(#93011) xy.zsolt válasza Studi (#93010) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Sosem értettem miért ad bármennyi pénzt 100-600k-t taposott cipőért valaki :F ....de az ő dolga

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93012) Pttypang válasza xy.zsolt (#93011) üzenetére


Pttypang
veterán

Mert nem futni akar benne. ;)

Everybody lies.

(#93013) norby_42 válasza -Pepe- (#93000) üzenetére


norby_42
aktív tag

Te sírtál, hogy csak punnyadás van, nem fut ott senki...

Eat pasta, run fasta

(#93014) Lortech válasza tomcica (#92748) üzenetére


Lortech
addikt

Kösz a tippet, meg is jött. Még kissé szokni kell a gondolatot, hogy ebben mutatkozzak, de jó lesz ez. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#93015) Peterhappy válasza Lortech (#93014) üzenetére


Peterhappy
őstag

Rendelj mellé egy lózsaszín topánkát, azzal együtt teljes a szett, és egyből nem is lesz annyira zavaró ;)

(#93016) Lortech


Lortech
addikt

Csak be ne rántsanak este a bokorba a rekortánról.
Én már a fekete rózsaszín VN2-re is kaptam furcsa pillantásokat. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#93017) tomcica válasza Pttypang (#93002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hirtelen csak ezt talaltam,de igy nez ki :K
[link]
ja aszfalton/betonon nem ajanlom...fuves v. foldes :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93018) Pttypang válasza tomcica (#93017) üzenetére


Pttypang
veterán

Aaaaa koszi, abszolut nem ez jelent meg a fejemben eddig

Everybody lies.

(#93019) -Pepe-


-Pepe-
tag

Mindegy, enyhén enerváltan, de megjavítottam a felüljáró melletti futás rekordját. :D
[kép]
Meg lett pár ilyenem is: [kép]
Nem sok, annyi sem, de legalább nem tespedtem. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#93020) -Pepe- válasza norby_42 (#93013) üzenetére


-Pepe-
tag

Azért ennyire sem kell túlzásba vinni. :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#93021) tomcica válasza Lortech (#93014) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aranyat fog erni a kanikulaban meglasd :K egyik kedvencem

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93022) tomcica válasza Pttypang (#93018) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kepes 5-10mp-t javitani az atlag kilometeres tempon,ha be van iktatva ebbol kethetente egy combos edzes (az felenk 60perc ilyen munka fent-lent kocogassal egyutt).
Mas mint az emelkedore felfutas...ez plyometrikus edzes,az inakat,inszallagokat es az izmot kondicionalja futospecifikusan. Persze az emelkedore futas is aranyat er,de ez a lepeshosszt es a talajerintesi idot drasztikusan megvaltoztatja.
Ugy szoktuk mondai: "rugot epitunk a labba"
(persze el is kell birni egy-egy ilyen edzest...fel kell hozza nolni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93023) nejad válasza tomcica (#93017) üzenetére


nejad
aktív tag

Hello, ezt a gyakorlatot mekkora távon csináljátok és az ismétlések közt mennyi pihenő van? A fent-lent kocogás alatt mit kell érteni? Kösz!

(#93024) -Pepe- válasza tomcica (#93022) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez amúgy tényleg nagyon hasznos tanács, minden futással foglalkozó sportoló ajánlja, egyet sem láttam, akinél ez az edzés ne szerepelt volna.
Még a szeniorok is alkalmazzák. :K
Szerintem nekem ezt 10km-en át kellene nyomnom, hogy fejlődjek. :DD
Ilyen bekötött, szar izmokkal nem csoda, hogy nem haladok előre.
E mellé még jól jön a kitörés is. Nem a dühkitörésre gondolok Tom!

Run fasta, eat cipőpaszta

(#93025) tomcica válasza nejad (#93023) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4 sorozat van idore 4x15perc. Egy sorozatban 12percig megy a kovetkezo felfele valtott labu szokdeles (nem sebessegre,ennel jobb ha lassabban csinalod,emeled a terded es erosen elrugod magad!) kb 20-30meter dongolt foldesen meredek emelkedore. Fent par mp seta,majd kb 50m lassu kocogas egyik iranyba 50m vissza. Lefele porgetjuk a vegen fekezessel (ez igazi bokaerosito,es comb is a fekezes vegett) lent kb 30-40meter kocogas egyik irany es 30-40m vissza az emelkedo labahoz. Ugye ez megy 12percig az kb 4db emelkedo. Ezutan a szett vege jon SIKON 3x70-100m gyorsito kb 90%-s sebessegig (nem teljes sprint!) vissza seta v. laza kocogas. Igy 12+3perc az egy szett.
Innen indul egybol a masodik szett,es igy vegig 60perc a negy szett.
Elsore egy szettet javaslok,ha az megy ket alkalom utan mar mehet 2szett,azzal nem lesz gond,sot a harmadik szettet is igen gyorsan hozza lehet majd tenni.
A negyedik szettre mar igen elfarad minden alkatresz,ahhoz adj idot magadnak egy 8-10 alkalommal mar elotte csinalj 2 v. 3 szettes verziot.
Utana mar nem lesz gond,ha nem hanyagolod tul sokaig.
Ja alacsony epitesu cipot javaslok,semmi agyon-habositott billegos holdjaro :N alacony drop,vekony talp,dolgozzon a lab minden alkatresze :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93026) tomcica válasza -Pepe- (#93024) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kitores,kitores sulyzoval (20-40kg ruddal) majd kitores emelkedore es kitores emelkedore sulyzoval :K
Amugy a sprinterek huzzak a gumit is emelkedore,de nekunk az nem kell (sikon boven eleg)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93027) ballazol


ballazol
senior tag

Köszi-köszi!

Legközelebb akkor posztolok, ha bejöttem 50 perc alá. :K

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#93028) Alg


Alg
veterán

Megvolt a heti intervall, 8x1000m @ 4:20, R300 - most kevésbé haltam meg a végére mint 2 hete, igaz vasárnap futottam utoljára :B
Bár a Garmin szerint most is eléggé megzuhant a stamina az utolsó 2 ismétlés alatt (min. 5%).
Gyűlik a km az Endorphin Speed-be :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#93029) xy.zsolt válasza Alg (#93028) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ugye milyen jó móka ez?! ;) :R
Ahogy legutóbb is mikor ide kiraktad, ez vár most is rám is holnap. :K
2hetente fixen csinálom...bár én R350m-rel.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93030) norby_42 válasza xy.zsolt (#93029) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jó móka, hát közben nem ez jut eszembe...
Már most nem piszkálom, de maraton után tervem az én 6-os szériámat is 8-ra felhúzni :K

Eat pasta, run fasta

(#93031) Alg válasza xy.zsolt (#93029) üzenetére


Alg
veterán

A 20x400@4:05-re nem mertem meg raprobalni, az ijesztonek tunik :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#93032) xy.zsolt válasza Alg (#93031) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem is kell elkapkodni :N ....majd ha ezen a tempón már iparosnak érzed akkor érdemes.
Nálam ez több hónapig tartott :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93033) tomcica válasza Alg (#93031) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugyan-ugyan :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93034) zzola


zzola
félisten

A holnapi Balatonlellei futásra jön valaki?

[ Szerkesztve ]

(#93035) Jofi81 válasza zzola (#93034) üzenetére


Jofi81
őstag

Én tavaly voltam, de idén sajnos kimarad.

(#93036) zzola válasza Jofi81 (#93035) üzenetére


zzola
félisten

:((

(#93037) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ekozben mashol:
[link]
na ez ultras munka :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93038) Lortech


Lortech
addikt

Én is kínoztam magam ma egy kis intervallal: 10x400 @ avg 3:59/km -> közte pihenő amíg vissza nem állt 150BPM-re @ avg 5:57/km
A leggyorsabb 400m 1:22 lett, a max HR 171. Az új rövidgatya jól szuperált, rövidujjúban voltam, mások alul-felül hosszúban futottak, nekem így is melegem lett hamar. :D

Thank you to god for making me an atheist

(#93039) tomcica válasza Lortech (#93038) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jofele porgos :K mennyi ido alatt allt vissza a pulzus? Nekem elso 4-5db-nal visszaall 100m alatt (mondjuk tobbet pihenek) de utana mar tobb kell.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93040) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

8x1000@4:00/W15/R350@5:00

ma engem ez megdolgoztatott rendesen :K ...nem volt 'adja' nap sajna :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93041) Lortech válasza tomcica (#93039) üzenetére


Lortech
addikt

Áh, nehezen állt vissza. Itt ott szándékosan nyújtottam is a pihenő végét picit erősebb tempóval, hogy helyrerázódjak. :DD
0.4@3:25
0.35@5:36
0.4@4:00
0.42@5:28
0.4@4:07
0.26@6:04
0.4@4:12
0.28@6:04
0.4@4:03
0.74@5:52
0.4@3:59
0.33@6:02
0.4@4:06
0.50@6:08
0.4@4:07
0.32@6:01
0.4@4:14
0.50@6:10
0.4@3:43
0.34@6:15
1.37@4:48 (végére ráadás, hogy meglegyen a 10k)

Thank you to god for making me an atheist

(#93042) xy.zsolt válasza Lortech (#93041) üzenetére


xy.zsolt
őstag

klassz meló :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93043) Studi válasza xy.zsolt (#93011) üzenetére


Studi
addikt

Azok a cipők, amiket feldobok, ~6-700km-t futottak, a felsőrészük gyakorlatilag makulátlan, a talpukon normál kopás van, persze a habanyag fáradtabb, de nem futottam egyikkel sem annyit, hogy barefoot érzés legyen. Lehet azért veszik, hogy kipróbáljanak egy adott márkát/modelt olcsón, lehet azért, mert nem futja többre. Párezer Ft-ért kapnak így egy cipőt, ami 3-400km-re még simán jó lehet. Nekem meg jobb, ha nincs itthon, csak útban lenne, kidobni meg sajnálnám őket.

(#93044) tomcica válasza Lortech (#93041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

"Papiron" jol nez ki az atlag,de igazabol igy csak becsapod magadat.A piheno jelzi,hogy tul erosen dolgozol a munka szakaszban :K (az meg h meg erosebben dolgozol,azert h tobbet pihenhess teljesen felesleges).
Erdemesebb 5-10mp/km-el visszabb venni,betartani mindegyiknel,tervezett pihenot is...es esetleg ha marad annyi a csoben,akkor az utolsonal megkuldheted.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93045) xy.zsolt válasza Studi (#93043) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Óoooh....a te oldaladról totál megértem, hogy eladod őket :K

Más: Visszatöltés szalonnás, kolbászos, tarjás paprikás krumplival✅
Nesze nekem vega kaja🤣 Holnap úgyis pihenőnap

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#93046) tisn válasza xy.zsolt (#93045) üzenetére


tisn
addikt

Eloetelnek elég lehet :)

(#93047) jimpo válasza jimpo (#92655) üzenetére


jimpo
aktív tag

Jelentem még élek. :U
Ma voltam futni, ezelőtt egy héttel voltam utoljára.
Akkor a két egymást követő nap futás betette a kaput.
Így rátoltam még egy hét pihenőt, csak oda mentem ahova muszáj volt. Meló, bolt, mellé se séta se semmi. Tehát szinte teljesen inaktív durván két heten vagyok túl, leszámítva a múlt heti két futós napot.
Nem is kívántam a futást, meg a legutóbbi után nem voltam túl jól. Még be is lázasodtam, plusz a gyomrom is szétcsapta. Közben kellett is a papírzsepi... :O

Ma a tüdőm teljesen oké volt, továbbá az orrot sem hagyta el a "szokásosnál" több váladék. Egy minimális mindig van, nekem is dugul az orrom futás közben. Igazából két nappal ezelőtt már nem is volt semmi tünet, most csábított el az idő. :DDD
Persze a futás nem ment úgy mint három héttel ezelőtt, de nem is vártam. Szokatlan volt, a talpam sokat lustult. A combom éreztem picit, de azt egy repülő hatására.. :B

A súlyom nem tragikus, 73.3 kg futást követő kajálás után. A VO2 max 59 -re csökkent közben, illetve a versenyjelző idők is lassultak. Ami igazából nem érdekel annyira. :N

Az már érdekesebb hogy a HRV is alacsony... Mondjuk érzem is hogy fáradt vagyok, de majd csak elmúlik.
Főleg hogy a túl passzív létet sem komázza a testem, lazább heteken van hogy fáradtabb vagyok mint mikor tolom neki. Illetve jobban érzem az ízületeket, talpat, gyulladást itt ott. :F

Remélem futottatok rendesen, aki odatette magát annak gratula. :R
A fórumot direkt hanyagoltam, de a napokban visszaolvasgatom. ;)

Mindenesetre két három hetet futkározok majd, aztán csak futok egy Coopert... ;] A többi meg a jövő zenéje. :K

Stryd Next Gen

(#93048) bandus


bandus
veterán

ma elvittem egy hosszabb körre a boston 11-et, sajna nem leszünk jó barátok szerintem. adok neki még pár alkalmat azért. maga a cipő tetszik nagyon, de a boltban sajna a szokásos méretemnél eggyel nagyobb mellett döntöttem és nem fogja rendesen a sarkamat, még vastagabb zoknival sem :/ szóval valszeg kuka, és a 12-esből veszek majd a szokásos us9-ból.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#93049) Peterhappy válasza jimpo (#93047) üzenetére


Peterhappy
őstag

Alacsony HRV :F

nekem 76 (november) a rekord, most jottem fel dgy het alatt 64-rol 69-re :U februarban 60 alatt voltam...

(#93050) jimpo válasza Peterhappy (#93049) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nálam a 100 ms alatti HRV igen alacsonynak számít. Szokott az 120 ms is lenni, melllé a nyugalmi pulzus 38 bpm körül. Az alvás közbeni átlag pulzus meg 40 bpm... :U

Akkor szokott 90 ms körül lenni a HRV ha jól beszivattyúzok alkoholból. Egy évben egyszer, kétszer. :DDD

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.