Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) tomcica válasza Alg (#6700) üzenetére


tomcica
Topikgazda

irtam neki,meglatjuk mit szol

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6702) cekkk válasza tomcica (#6692) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem ma pihenés lett, és nem futás. Pedig tényleg olyan szép idő volt :O

(#6703) Alg válasza cekkk (#6702) üzenetére


Alg
veterán

ma nekem is pihenés...
a héten azért még 2 hosszú mindenképpen lesz, aztán szombaton a 35-ös Nahát (az elején van csak egy komoly emelkedő, utána nagyrészt sík, szóval még lehet ott is lesz némi futás, majd meglátjuk milyen kedvem lesz) - aztán vasárnap ha jó idő lesz még felmennék a Kevélyre, csak a kilátás miatt :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6704) cekkk válasza Alg (#6703) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor pihenő nap van. Kedvem se sok volt az egészhez.
Biztos szép lehet ott fent. :K :K

(#6705) tomcica válasza cekkk (#6702) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en is hulla labra voltam ma (vasarnapi resztavok es a tegnapi 24km fele tempos megviselt) megis megeroltettem magam es kimentem hosszu resztavokra,felmeztelen sose halunk meg alapon...nagyon jo volt,most alig elek de nem banom

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6706) cekkk válasza tomcica (#6705) üzenetére


cekkk
veterán

Több kitartás van benned mint bennem, bár nekem ma sajnos a térdem is fájt bele nyilallt néha, nem tudom ezt mire vélni, hogy az új cipő vagy a hűvösebb idő miatt. Bár inkább a cipőre gyanakodok.

(#6707) tomcica válasza cekkk (#6706) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem szabad feladni (idonap elott) en ket eve futottam torott kozepso labujjal es volt mar faradasos repedes is (durvan belilult) na akkor ket napig nem mentem tempot csak laza atmozgatot,de labon kihordtam..nem szabad ilyentol felni,az ember teste csuda dolog...szinte barmire kepes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6708) cekkk válasza tomcica (#6707) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem adom fel, de sok plusz kilóval futok, és ha fáj a térdem akkor aznap inkább pihenek, mint később bármikor bajom legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#6709) Perillustris válasza tomcica (#6699) üzenetére


Perillustris
senior tag

A softshell dzsekim és a thermo felsők mellé a napokban vettem egy - a kritériumaidnak nagyjából megfelelő - esőkabátot, ami már erős szélben le is vizsgázott kiváló eredménnyel. Talán csak ott bukik el, hogy nem a legszűkebb fazon, igaz, nem is bő szabású. Nem ígérem, hogy szakadó esőben is kimegyek futni a kedvedért, de ha véletlenül elkap a zuhé, írok majd arról is. :DDD

Az ugye mindenkinek megvan, hogy a Tchibo-ban futócucc-akció van? :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#6710) tomcica válasza Perillustris (#6709) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi,okvetlen tesztelj nekem egy kozepes esot 30percen feluli futassal,mert ez erdekelne...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6711) Alg válasza tomcica (#6710) üzenetére


Alg
veterán

It's coated with a water-repellent treatment

Az én fordításomban ez csak vízlepergető, nem vízálló (az waterproof lenne)

Multinavigator-nál vannak esetleg innov8 cuccok de heroinárban: [link] [link] - van XS is

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6712) szőröscica


szőröscica
addikt

Hello!

Elkezdtem futni, salakon, egy kör 400 méter elvileg, de legközelebb majd lemérem.
Jelenleg a hozzászoktatási fázisban vagyok. Ez a politikailag korrekt megfogalmazása annak, hogy nincs elegemdő állóképességem. Ma 4 kört tudtam futni, úgy hogy kettő után beiktattam 100 méter sétát. Még 1-2 kör talán belefért volna, ha lihegek és szájon át veszem a levegőt, de ha jól tudom, az nem ideális. Én a hidegre való tekintettel, a torokfájás elkerülése végett csak orron át lélegeztem.

Az mennyire normális, hogy a végére szinte lángolt belülről az orrnyálkahártyám?

Egyébként az a célkitűzésem, hogy 5 km-t le tudjak futni egyhuzamban. :B

(#6713) MmDorian válasza szőröscica (#6712) üzenetére


MmDorian
őstag

végre valaki, aki nem vasember, üdv a klubban :DDD
nekem 5 év dohányzás után hasonlóak a tapasztalataim. a hozzászoktatási fázis pedig egy igen találó kifejezés :DDD

(#6714) cekkk válasza Perillustris (#6709) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi a linket!

Kár, hogy csak online lehet megvásárolni :( Jó lett volna próbálni az üzletben.

Most nadrágot szerinted melyiket érdemes megvenni a szélálló futónadrágot vagy a termo-t? :D Mert a szélálló drágább de azt nem tudom mennyire jó télre a hidegbe :D :DDD

(#6715) cekkk válasza cekkk (#6714) üzenetére


cekkk
veterán

Most látom, hogy az üzletekben lehet próbálni, szóval így már oké. Ha ma este esik akkor inkább elmegyünk és szétnéztük mi van a boltba :D

(#6716) Alg válasza cekkk (#6714) üzenetére


Alg
veterán

Én nem szórakoztam, rendeltem :DDD
Ha nem jó, 30 napon belül visszaviszem a boltba és visszaadják az árát.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6717) cekkk válasza Alg (#6716) üzenetére


cekkk
veterán

Én meg este bemegyek a westenbe és megnézem :D 20 perc alatt ott vagyok :D Ennyit megér.
Bár a nadrággal bajban leszek, azt itthon tudom majd csak próbálni :D

Miket vettél? :D :DDD

(#6718) Alg válasza cekkk (#6717) üzenetére


Alg
veterán

Softshell nadrág, thermo nadrág, dzseki.

Westend nekem is útba esne hazafelé, de nem volt kedvem arra kerülni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6719) cekkk válasza Alg (#6718) üzenetére


cekkk
veterán

Én ezen nem megyek el, hogy a szélálló nadrág nem jó hidegben, de a termo nadrág meg átereszti a szelet a hidegben? :DDD :U

(#6720) tomcica válasza cekkk (#6719) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem sima termo nacim van telire - definicio szerint atereszti a szelet,de ezzel sosem volt meg problemam,mert nem fazott a labam meg benne

van egy saucony nomad szel-termo-esoallom is,de ez nem tapados hanem klasszikus,nem sokat volt eddig rajtam,varja azt az idot amire gyartottak (hal isten keveset van ilyen ido)

koszi Alg,ilyen inov-8 dzseki fazont keresek..na kezd kielesedni,Pearl Izumi-ban lattam meg ilyet,Salomon volt es nehany North Face.

Ar kb ez 100-150euro kozott,mar csak fizikailag kellene felprobalni bar egyet ;) es nem Gyorben (irtam a turacuccos csavonak,vissza is irt h Gyorben tudnam felprobalni van neki nehany komoly esokabatja)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6721) cekkk válasza tomcica (#6720) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor este bevásárlás lesz nekem :D :C utolsó pénzeimet elköltöm :D Úgy is akartam ilyeneket venni, de ezek jó árban vannak tényleg :D

[ Szerkesztve ]

(#6722) szőröscica válasza MmDorian (#6713) üzenetére


szőröscica
addikt

Én nem dohányzom, csak a kardió edzésre soha nem fordítottam figyelmet az életemben, és most szeretnék javítani az állóképességemen. Súlyzós edzéseken is hátráltat már ez a szinte edzetlenségem.

(#6723) Perillustris válasza Alg (#6711) üzenetére


Perillustris
senior tag

A inov-8 Race Elite 150-ről már elhiszem, hogy az, a másiknál ők is írják, hogy mérsékelten vízálló...

(#6715) cekkk: A tavaszi akcióban vettem cicanacit is és ilyen termót is, mindkettő tökéletes választás.

Perillustris

(#6724) cekkk válasza Perillustris (#6723) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

Majd ma este megnézzük, hogy mik vannak a boltba, remélem a nagy méretekbe bele férek :D :DDD

(#6725) tomcica válasza Perillustris (#6723) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azaz a inov-8 Race Elite 150 erdekel,nincs kompromisszum :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6726) Alg válasza tomcica (#6725) üzenetére


Alg
veterán

Decemberig el kell költenem ott még 5000-et, ha azt megteszem akkor már tudok partneráron is rendelni elvileg, szóval majd szólj ha oda kerülsz :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6727) tomcica válasza Alg (#6726) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gyanitom fel kell mennem Pestre a boltjukba es szemelyesen felprobalni mert cm-ben elvileg XS a meretem,de azert nem eleg csak egy mellboseg...van ujja is,meg valla,nehogy nekem szuk legyen v. rovid.Utana kell jarni mielott elverek ra ennyi penzt.
Amugy koszi ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6728) concret_hp válasza tomcica (#6472) üzenetére


concret_hp
addikt

nah van adidas kanadia 38 fontért sportsdirecten.
a kérdés, hoyg "de keszulj ra h durvan kemeny talpu teli terepcipo" ezt kifejtenéd bővebben? :R
pegasus shield pont elfogyott a méretben mire rendeltem volna :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6729) tomcica válasza concret_hp (#6728) üzenetére


tomcica
Topikgazda

merev,kemeny,rideg olyan mintha egy teglat kotottel volna a talpadra ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6730) concret_hp válasza tomcica (#6729) üzenetére


concret_hp
addikt

jó de ennek mi a következménye? fáj? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6731) tomcica válasza concret_hp (#6730) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,igazi lutri,lesz akinek nagyon faj (ebbol tobb) es lesz nehany ember akinek pont jo - erdemes lenne felprobalnod a hervisben v. valahol hogy legalabb erezd mire gondolok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6732) concret_hp válasza tomcica (#6731) üzenetére


concret_hp
addikt

questar cushion is ilyesmi? mert akkor inkább nézek vmi mást :) az valahogy érzem, hoyg nme tökéletes, bár nem mondanám, hoyg kimondottan nem jó

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6733) tomcica válasza concret_hp (#6732) üzenetére


tomcica
Topikgazda

latod azt nem ismerem...amire azonnal penzt adnek az a mostanaban learazott Adidas Adizero XT4 50euro kornyeken mar lattam,tokeletes terepcipo gyors es altalanos munkara...hosszu sima futasra (nem tempos) meg valami pihe-puha lagysag kell Pega shield v. Glide shield

esetleg a New Balance terepcipok kozul a 600-as szeriaban van jo arban jo cipo NB 610 peldaul

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6734) concret_hp válasza tomcica (#6733) üzenetére


concret_hp
addikt

ő izé kemény talajra néztem a kanadia roadot, nem terepcipőt keresek :)
várok inkább hátha lesz pegasus shield :)
de majd még lehet kérdezek :R :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6735) tomcica válasza concret_hp (#6734) üzenetére


tomcica
Topikgazda

emlekszem,de azert kellene a teli terepcipok fele kacsintgatnod,mert a sima cipo nagyon surun megcsuszik telen rekontanon is (a kanyarban) meg akar aszfalton/betonon is,ezert batorkodtam a teli terepcipok iranyaba terelni

de ha jo aron talalsz pega v glide shieldet akkor csak a sima talp miatt ne tantorodj el,majd ovatosabb leszel a csuszos napokon (szarazabb idoben viszont repulni fogsz veluk :D )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6736) concret_hp válasza tomcica (#6735) üzenetére


concret_hp
addikt

ja amikor full jeges minden akkor talán kevésbé terveznék futni :)
56 v 58 font a pegasus shield

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6737) tomcica válasza concret_hp (#6736) üzenetére


tomcica
Topikgazda

dehogynem..jegbe-hoba v. amikor kiscigany kolkok hullanak az egbol,csinalni-csinalni-csinalni... :DD

na az kb 20ezer ft + esetleg a postakoltseg..hat 20ala ugyse arazzak le itt nalunk se,amikor 20 akkor altalaban mar jocskan fpghijas a meretkinalat,szoval 58font az szerintem ok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6738) concret_hp válasza tomcica (#6737) üzenetére


concret_hp
addikt

ha nagyon fos az idő, akkor majd a bringát tekerem a görgőn :D meg úszni is kéne meg erősíteni, szóval nem fogok unatkozni :D
mást is rendelek, szóval eloszlik a postaköltség :)
itthon 8.5öst próbáltam meg 9.5öt, azok alapján pont az UK 9 kéne :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6739) tomcica válasza concret_hp (#6738) üzenetére


tomcica
Topikgazda

neked a Nike mereted pontos,mert nekem igen,egyedul az Adidasbol szokott neha egy picit nagyobb kelleni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6740) concret_hp válasza tomcica (#6739) üzenetére


concret_hp
addikt

az adidas questarom UK 8as az EUR 42 asszem, a sima utcai adidasból meg 8.5 kell (42 2/3) a pegasust meg a próba alapján írtam :) de egy eladó megerősített, hogy 1 mérettel van odébb számozva a nike meg az adidas futócipője.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6741) Alg


Alg
veterán

Még egy őszi akció 3 napig - Salomon és TNF terepfutócipők vannak a listában 15 ezer körül. Csak a körúti Overlandben.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6742) tomcica válasza Alg (#6741) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh azok a North Face terepcipok 17ezer kornyeken nagyon jo arban vannak am!

engem meg csabithat ez:

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6743) Alg válasza tomcica (#6742) üzenetére


Alg
veterán

Nekem már csak egy téli bakkkkancs kell, és akkor el vagyok látva futó/túracuccal jó pár évre előre (jó, egy esőkabát+nadrág még hiányzik, az csak vészhelyzet esetére jó pvc van )

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6744) MmDorian


MmDorian
őstag

jelentkezem megint.

vettem surranót. adidas stability 5. fölvettem, egyből beleszerettem. nagyon kényelmes, suhanok benne. gondolom lett volna jobb opció is ennyi pénzért, de ezt sikerült okosba megoldani.

a téli futással kapcsolatban vannak jótanácsok egy kezdőnek ? nem nagy távok lesznek. max 3k egy nap. 3-4x egy héten. símaszkon gondolkozom, de szerintem valami alsó fölső aláöltözék is kéne. decathlonba, amit kapok 5-6k körül, az elég télre póló pulcsival ?

(#6745) concret_hp válasza MmDorian (#6744) üzenetére


concret_hp
addikt

3000m alatt azért nem könnyű megfázni ha nem 1 szál pólóban mész ki :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6746) brownus


brownus
veterán

egy sört fizet a szponzor

mivel a fórumon nem szabad politizálni, ezért csak ennyit írok, hogy V, anyukád jól alszik, remélem Te is ;] :(
hatalmas teljesítmény, és ilyenre bezzeg nincs pénz...

mert engem 100x jobban motivál egy ilyen ember teljesítménye, mint a kurva foci, meg a stadionok, stb... persze azt mondják, hogy itthon is minden 2. gyerek focizni szeretne, és persze, mindegy, csak mozogjon a gyerek, de akkor is... kicsit aránytalannak érzem ezt az egész pénz elosztást a sportban (máshol is)

[ Szerkesztve ]

(#6747) tomcica válasza MmDorian (#6744) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy rendes kabat fog kelleni,mert 5fokig nagyjabol eleg a polo+alaoltozet (ha nem esik es nem fuj nagyon) de a hidegebb napokra,mert lesznek kelleni fog meg egy softshell kabat - tavtol fuggetlenul

kesztyu,simaszk,sapka v. fulvedo esetleg meg ezek kellenek attol fuggoen milyen telunk lesz (simaszkot nem vennek fel csak -10 alatt)

termo nadrag (akar tapados de az mindegy) is kell

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6748) tomcica válasza brownus (#6746) üzenetére


tomcica
Topikgazda

erre inkabb nem irok semmi,nalunk is igy van itt delen,a focit istenitik aztan meg nem tudnak kijutni egy normalis EB-re se,szoval hig xar az egesz - csak a penzeket mossak,kavarjak legalabb ha rendesen fociznanak akkor talan megertenem,de igy nagyon atlatszo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6749) brownus válasza tomcica (#6748) üzenetére


brownus
veterán

mint laikus, és mint hobbi szinten sportoló úgy gondolom, hogy nem a stadionokkal kellene kezdeni, hanem úgy, hogy az összes létező általános iskolának/giminek és szakközépnek igény szerint (de az összes ált. sulinak!) biztosítani füves focipályát, futópályát, és úszómedencét!! természetesen a fűtött tornaterem az alap kellene, hogy legyen!
(mint ahogy ezt tőlünk nyugatabbra tapasztaltam is) így a mozgás természetessé válna, és majd a gyerek eldönti, hogy mit akar csinálni.

(#6750) gombi01


gombi01
tag

(#6724) cekkk:
sikerült megnézned a tchibo-s futó ruhákat?
konkrétan a thermo nadrág érdekelne.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.