Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) inf3rno válasza ígyvanferi (#32998) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem létezhet.

Buliban hasznos! =]

(#33002) kk831228


kk831228
addikt

Használjátok ki a jó időt, most lehet PB - t futni, én már megtettem... :D ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33003) tomcica válasza kk831228 (#33002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megindult a lab itt is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33004) #78687232 válasza kk831228 (#33002) üzenetére


#78687232
törölt tag

Mi lett a végeredmény?

(#33005) parandroid válasza kk831228 (#33002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is csak 5k-t bírtam regenerálni, aztán ment 4k fokozóra, meg egy laza tempó még a végére. Jól esett a hűvös végre. Holnapra 3000-s nap lesz, 3k bemelegítés, 4x3k tervezett FM tempó (ezres pihenőkkel), 3k levezetés. Remélem, marad ez a fincsi ~18 fok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33006) mukibuci válasza kk831228 (#33002) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Én mar fázok ilyen idoben🤷🏻‍♂️😅

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33007) ígyvanferi válasza kk831228 (#33002) üzenetére


ígyvanferi
addikt

PB ugyan nem volt, de tök jót toltam én is, stabil pulzus, stabil tempón, még hozzá is raktam plusz 3 km-t, így lett 14 a tempó, mert nem akaródzott abbahagyni, nem kezdtem visszalassulni. vitt a láb. Jó volt a hűvös tényleg.

(#33008) kk831228 válasza #78687232 (#33004) üzenetére


kk831228
addikt

Nem nagy cucc, főleg itt a topikban... :B De az enyém... :DDD
[link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33009) bencze válasza kk831228 (#33002) üzenetére


bencze
senior tag

Hát, pech, de az este volt edzés, ma csak egy 5k regeneráló...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33010) ígyvanferi válasza kk831228 (#33008) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pulzust nem kímélted. :DDD Grat!

(#33011) kk831228 válasza ígyvanferi (#33010) üzenetére


kk831228
addikt

A heti 2 futás ennyire elég sajnos... :D Utolsó km nem volt egyszerű, az utolsó 400 m meg különösen nehéz volt, folyamatosan az órát neztem... :DDD

Mondjuk előtte ittam egy duppla presszót 18g kávéból, meg valamennyire diéta is van ami nem annyira segít...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33012) emvy válasza ígyvanferi (#33010) üzenetére


emvy
nagyúr

Mutatok egy felmaratoni atlag pulzust, ami elott 3 orat aludtam, es total beneztem ... kb. azt se tudtam a vegen, hogy hol vagyok

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33013) kk831228 válasza emvy (#33012) üzenetére


kk831228
addikt

Ez nem gyenge... :R :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33014) bencze válasza kk831228 (#33008) üzenetére


bencze
senior tag

Hát, érdekes, ezt nagyon megtoltad. Azok a zónák rendben vannak? Nekem a z5 az vo2max vagy fölötte kb. 40 percnek a felét nem bírnám ki darabokban, nem hogy egyben. A tegnapi vo2max edzés alatt (5x 1km, 4 x 400m) 13 perc Z5 gyűlt össze összesen.

Az abszolút szám nem számít csak érdekességnek, az előbbi 5k regenerálóm, 6 perc közeli pace, 110 átlagpulzus...
(álltam is meg meg lehet szar a pulzusmérő kicsit de 115 fölött érzésre sem volt)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#33015) kk831228 válasza bencze (#33014) üzenetére


kk831228
addikt

Zónák biztos nem pontosak... De nem tudom s foglalkozom vel nagyon.. Az átlag pulzust nézem meg a maxot...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33016) HarleyCustom válasza inf3rno (#32993) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Dona.
Az állítólag jó,egyik ismerősöm szedte a térdére ès azt mondta,hatàsos. Elmúlt a fájdalma.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#33017) tomcica válasza emvy (#33012) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy ilyet nagyon akarni kell,mert 12-14km utan mar nem egyszeru ennyire bent egni a tuzben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33018) parandroid válasza tomcica (#33017) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Arról nem is beszélve, hogy vagy nagyon fiatalnak kell lenni hozzá, vagy nagyon edzettnek. Azért 40 felé / fölött ez még max pulzusnak is durva, nemhogy átlagnak. Huszonévesen, sok év edzéssel meg igazából tök normális az a 10-15 ütés többlet.

Tényleg, kéne mérnem max pulzust (ha már a zónák is szóba kerültek). 185-tel szoktam kalkulálni, de attól tartok, az utóbbi időben ment ez lefelé....

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33019) tomcica válasza parandroid (#33018) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az edzesen erintheto max pulzus tud ingadozni az alapozos es kigyorsitos periodusban,akar 2-4utest is.Sot van akinel 5-7utes,ezert is erezheti azt h az alapozas vegere bizonyos erofeszitessel es sebesseggel rengeteget letud futni,de gyorsitani nem tudja,mintha beakadt volna a fordulatmero :) aztan a kigyorsitassal ujra megjon az ele (sebesseg,magasabb pulzus,tobb tejsav) akkor viszont elkezd romlani az alap allokepesseg(hez jaro pulzus).Akkor lesz jo egy felkeszules,ha a tervezett celversenyekre a ketto pont egyensulyban van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33020) inf3rno válasza kk831228 (#33002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ráér ősszel, bár azt hiszem idén nem fogok PB közelbe kerülni semmilyen távon. Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#33021) inf3rno válasza bencze (#33014) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ki lehet bírni, csak szoktatni kell magát hozzá az embernek. Amúgy nem közben a legrosszabb, hanem utána. Nekem ha ilyen pulzuson futok félmaratont, akkor jópár napig van, hogy fél percre rám jön valami rosszullét és le kell ülnöm. Ilyen ez a pop szakma. Gondolom a keringésben lehet valami, amit csak napok után tudok regenerálni.
Aztán persze lehet, hogy más, amikor már van rendes aerob alapod, de én úgy sejtem, hogy akkor is ugyanúgy le lehet futni nagy intenzitáson egy félmaratont, csak az ember mire kiépül az alap, nagyon elszokik tőle, mert szinte mindent aerob tartományban fut.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33022) inf3rno válasza HarleyCustom (#33016) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindegyiknél ugyanúgy glükózamin meg kondroitin a hatóanyag. Max tisztaságban, arányokban van különbség ezeknél. A Donában is elég sok van ránézésre.

Buliban hasznos! =]

(#33023) #78687232 válasza kk831228 (#33008) üzenetére


#78687232
törölt tag

Uhh ez nagyon jó, egy percet rávertél a rekordomra. Heti két futással szerintem nem tudnék ilyet elérni.

(#33024) inf3rno válasza parandroid (#33018) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sem fiatal, sem edzett nem vagyok, mégis ki tudom tolni a pulzust 199-ig. Valószínűleg te is ki tudnád, ha ráfeküdnél az anaerob edzésekre pár hónapig, és találnál még 2-3 fokozatot / ritmus váltást. Azért félmaratoni átlag pulzusnak tényleg elég erős, nekem olyan 175 körül szokott lenni, ha PB-re megyek, max 180-ra tudnám kitolni, ha minden ideális, annál magasabbnál már túlságosan besavasodok. Nyilván mostanában a túlnyomó részt aerob edzések miatt jóval lentebb van, amit bírok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33025) tomcica


tomcica
Topikgazda

Indul a Western States,iden nincs fent ho,annyival konnyebb az eleje.Gondolom meleg azert akad :P tapposd Jim!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33026) emvy válasza parandroid (#33018) üzenetére


emvy
nagyúr

35 vagyok, 203 a max pulzusom azt hiszem (kb. 52-54 a nyugalmi). 170-174 között komfortos, 155 körül van a beszélgető-zóna. Nem vagyok különösebben jó futó.

A lentebb említett félmaraton második 10 km-e végig 190 körül vagy fölött volt, irtózatosan rosszul éreztem magam. Most a SkyRun-on 600 szint volt, 178-as átlag, a végére elfogytam nagyon, de szuperül éreztem magam (kb. 16 km-ig). Így:

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33027) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sikerült meghúznom ma a vádlim murvás úton. Remélem ez most nem több hónap kihagyás lesz, és regenerálom egy hét alatt, de most rohadtul nem érzem úgy. Elég idegesítő, hogy mindig van valami. :S Kérek ötleteket izomlazítóra, kenőcsre, ilyesmire, kinek mi vált be?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#33028) parandroid válasza emvy (#33026) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahhoz a maxhoz stimmelnek a számok. Nálam kb minden olyan 15 ütéssel rendben van. 3 év sportmúlttal, 40 fölött ennek is örülni kell. Nyilván sok aktív év hozzá tud ehhez tenni, de önmagában ez is csak egy szám, sokat magában állva nem mond, kontextusba helyezve azért beszédesebb.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33029) emvy válasza inf3rno (#33027) üzenetére


emvy
nagyúr

Úszás.

while (!sleep) sheep++;

(#33030) margithid válasza inf3rno (#33027) üzenetére


margithid
veterán

Mindenkinek megvan a maga keresztje ahogy látom.
Nekem a cipők csinálják ki a lábam, húzódásom még kb soha nem volt pedig a bemelegités az mindig annyi volt, hogy séta a futópályáig.
Több hónap kihagyás azért durván hangzik... Ha ilyenem lenne és nem először, akkor azon is elgondolkodnék, hogy fussak-e egyáltalán bármikor is a jövőben...

Most elégé visszavettem a futásból amúgy, heti 1-2 megy, sajnos a lábam még mindig nem gyógyult meg teljesen, de nem akarom csak erre fogni:)
Nagy melegbe nem volt sok kedvem menni, most meg vb van:)
Helyette azért van kis itthoni edzés.

(#33031) tomcica


tomcica
Topikgazda

Western States:

3.5 merfoldnel a nemet csavo vezetett,a favoritok iden turelmesebben kezdtek be.

15merfold Jim elso,ketten uldozik 2perccel mogotte az egyik az UMTB gyoztes francia D'heane vagy hogy irjak.Lesz itt meg csata :C :Y

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33032) parandroid válasza tomcica (#33031) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem bírok sehol eredményt nézni, minden platform halott. Melyik német csávó? Moritz, vagy Flo?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33033) tomcica válasza parandroid (#33032) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Florian

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33034) kk831228 válasza #78687232 (#33023) üzenetére


kk831228
addikt

Semmit nem jelent, akkor lenne nagyobb dolog ha alapozó pulzuson menne ez a tempó... :B ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#33035) inf3rno válasza margithid (#33030) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekem mindig lenne, ami miatt nincs kedvem, azért nem is törődök már vele. Megyek azt kész. Igazából nem nagyon van más sport, amit csinálhatnék. Bringázni már nem szeretek, mert sokszor volt már, hogy pár centin múlt, hogy nem kenődtem fel egy kocsira vagy teherautóra. Úszni mindig utáltam. Maradnak az ilyen fekvő meg húzódzkodás meg ilyenek, azok meg önmagukban nekem kevesek, inkább kiegészítőnek jók futás mellé. Amúgy javult valamit az elmúlt néhány órában. Majd kedden kipróbálom egy 5-10k-n, hogy mi a helyzet.

Buliban hasznos! =]

(#33036) parandroid válasza tomcica (#33033) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi megvan. Florian ‘Run with the Flow’ Neuschwander a helyi celebritásunk itt a városban. Nagyon kenényen készült. Egyelőre hatodik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33037) margithid válasza inf3rno (#33035) üzenetére


margithid
veterán

Én szeretek úszni és itthon kondizni is, meg futni is. Úszást sajnos nem tudom hol müvelni...
Azt vettem észre ha erőltetek valamit akkor az nem fog menni.
Persze rá lehet állni, hogy rutinból menjen az ember mindig, csak akkor súlyzózni nincs erőm már.
Van egy érdekes megfigyelésem. Ha futok, akkor hízok, mivel többet eszem utána.
A másik meg, hogy a futás egyáltalán nem fogyaszt.
Nálam amint megfigyeltem a téli 2 órás sétáim ami alatt 13 km-t mentem, jobban fogyasztottak mint az 1 órás 12 km-es futás.
Nagyon érdekes azért. Úgy látszik, hogy fogyni jobban lehet a hosszabb időtávú alacsony intenzitású mozgástól.

(#33038) parandroid válasza margithid (#33037) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Úgy látszik, hogy fogyni jobban lehet a hosszabb időtávú alacsony intenzitású mozgástól.“

Ez már párszor elhangzott a topikban - kvázi alapelvként-, de a saját felfedezés mindig értékesebb...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33039) emvy válasza parandroid (#33038) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem mintha az alacsony intenzitas szamitana.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33040) tomcica


tomcica
Topikgazda

Cowboy Jim baratunk 43 merfoldnel elso,a francia UMTB-s uldozi 10perccel mogotte,ha jol latom mindketten rekordidon belul vannak (14 es 4 perccel)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#33041) mukibuci válasza emvy (#33026) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Jossz a skyrun hegyvidék-re is?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33042) emvy válasza mukibuci (#33041) üzenetére


emvy
nagyúr

Kene, tekintve hogy eleg hasonlo utvonalon szoktam futkoraszni. :)

while (!sleep) sheep++;

(#33043) parandroid válasza emvy (#33039) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Annyiban mindenképp, hogy magas intenzitáson hobbifutó nemigen fog a fogyáshoz eleget futni. Előbb lesz túledzett, ég ki pszichésen, vagy sérül le. Valamiért a nagyok is regenerálnak, még ha az ő regeneráló tempójuk gyorsabb is, mint amivel én akár 10k-t tudok futni.

Amúgy mindegy is, ha valaki heti 2-3x fut egy órát, akkor már célszerűbb nyugodtabb tempón csinálni, legalább nem állsz neki zabálni utána. Akármilyen intenzitáson is történik ez, nagyságrendi eltérés nem lesz a ledobott kalóriákban, egy jó vacsi utána gyakorlatilag többet visszatölt. Akkor már inkább egy nyugodt tempós 90 perc, el sem fáradsz annyira, kalóriát is többet égetsz, és a zabálást is könnyebb megállni, ráadásul gyorsabban regenerálod, meg könnyebben iktatsz be gyakoribb edzéseket.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33044) emvy válasza parandroid (#33043) üzenetére


emvy
nagyúr

Fogyashoz a sport amugy sem eleg. (Az esetek tobbsegeben.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#33045) parandroid válasza emvy (#33044) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Viszont rengeteget tud segíteni benne.

Amúgy nekem most az utóbbi két hónap heti 8-9 órányi futása látszik a testsúlyon, trendszerűen megindult azért kicsit lefelé.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33046) mukibuci válasza emvy (#33042) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Innen az Alföld közepéről elég halál volt ez is. Lefelé mondjuk egy fokkal mar jobb volt

de legalább visszafelé is lehetett futni, nem ugy mint a kekes csucsfutason

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33047) emvy válasza mukibuci (#33046) üzenetére


emvy
nagyúr

Te is voltal? Wow :)

while (!sleep) sheep++;

(#33048) margithid válasza emvy (#33039) üzenetére


margithid
veterán

Ezt, hogy érted?
Az idő számít, nem az alacsony intenzitás?
Azért számomra (laikusként, mielőtt nem olvastam utána) elég furcsa, hogy 1 óra futás kevésbé fogyaszt mint egy tempós séta ami után még ugyanannyit tudnék menni.
Ha le tudnék futni 24 km-t 2 óra alatt, arra lennék kiváncsi:)
Amúgy meg nem a fogyás a fő célom a futással, én inkább szálkásabb szeretnék lenni, 184-5 cm-hez vagyok 82-83 kg.

(#33049) Exodius válasza inf3rno (#32955) üzenetére


Exodius
őstag

Megköszönném, ha megtalálnád azt a cikket. :U :)

(#33050) Danika256 válasza parandroid (#33045) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát igen! Én inkább úgy mondanám, hogy a kaján múlik, de hogy tudd is tartani, abban segít rengeteget a sport, mármint az elégetett kalóriák szempontjából! Anélkül csak szenvedés lenne szerintem.. Én nem is bírnám..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.