Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-12-15 15:49:16

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4001) cekkk válasza tomcica (#4000) üzenetére

cekkk
(veterán)

790 az nem sok :D

Én is láttam olyan árakat :D Sőt 8-15 ezer között is. Csak lestem :DDD

(#4002) tomcica válasza cekkk (#4001) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Nem vagyok hive a felesleges koltekezesnek,plane ha megprobalnak hulyere venni,en nyaranta heti 20km-t atlagban mezitlab futok a fuvon,erositve igy a labamat.Azutan johogy elbirja a kikopott/szetfutott cipot is.Rajtam nem fog ez a sportagzat meggazdagodni :P

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#4003) cekkk válasza tomcica (#4002) üzenetére

cekkk
(veterán)

Remélem rajtam sem :P Bár elég jól megnézem én is, hogy mit veszek. :D

Mondjuk amit mondtál Nike 1990ért én csak egy párat találok. :B
Majd benézek valamikor a hervisbe.

(#4004) DBAtti válasza tomcica (#4002) üzenetére

DBAtti
(aktív tag)

Ezt úgy kipróbálnám én is, de hol van ma olyan terület, ahol biztonságban lehet futni kilométereket mezitláb?
(üvegszilánk/ fémforgács/ kutyagumi (a kisebbik rossz)/ éles kövek, stb)
Sportpályán talán?

Meg aztán el kell jutni addig otthonról, valahol le kell tenni a cipőt, és ma már azt is elviszik lassan, akármilyen szakadt szar legyen, hát még egy rendes futócipőt. :(((

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#4005) tomcica válasza DBAtti (#4004) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

En a focipalya szelen szoktam korozgetni edzes utan,levezetonek,nagyon lassan.Mivel nem tul sok km igy nem is unalmas az a 15-20kor.A gyepet nyirjak,nincs semmi szilank,semmi tormelek.

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#4006) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

Orkan ereju szel volt ma,meg melle szemelt az eso is,nekem meg 3 x 1000m ismetlesem volt a palyan,olyan kopkodos tempoban (90-95%) vegul tuleltem,egesz jo lett,valoszinuleg a teli alapozas kezd kifizetodni.A vegen amikor elkeszultem mindennel meg egy madar is lexarta a vallamat,ezt jo omennek veszem ;]

(#4007) whited

whited
(addikt)

Üdv újra!!
Olyan volt velem tegnap ami döbbenet, elmentem futni előtte néztem 1 filmet (Peaceful warrior), az elején a futásnak ez járt a fejembe, utána semmi, csak mentem előre, és mikor hazaértem mit láttam?? :Y
-2perc/km-t javítottam azon a távon ahol előtte 2 nappal is mentem :Y

Eladó dolgaim, nézz be, hátha valami megtetszik :) http://hardverapro.hu/tag/whited#aprohirdetesei

(#4008) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

[link]

egyik nap irtunk itt a jo oreg Asics DS Trainerrol,itt egy friss teszt,angol de konnyen ertheto

(#4009) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

[link]

itt egy jo arfekvesu egyszeru,de nagyszeru zokni

(#4010) DBAtti

DBAtti
(aktív tag)

Tegnap mentem uszkve 11km-t (nálam ez már nagy szó egy alkalomra), és meg kell mondjam ez a GEL csillapítás valami zseniális az eddigi (nem sok) tapasztalataimhoz képest.

Móricz - Mom-Park - Déli PU. - Budai Vár - Sikló utcán a 0km-hez - Rakpart - Gellért - Móricz volt kb a kör.
Felfelé - lefelé macskakövön, azt hiszem ez elég jó teszt stabilitásra. És tart, és csillapít, és zseniális. Mikor már épp kezdtem volna érezni, hogy valami nem jó a lábammal, hirtelen: mégis csak jó, megy még a gép. :DDD
Talán mostanra sikerült betörni rendesen ~ 30km, mintha ruganyosabban üzemelne, vagy csak melegebb volt tegnap, mint az első pár alkalommal. Remélem még sokáig kitart.

BTW.: idétlen kérdés, de a GEL betéten mit kezd el érezni az ember, ha a végét járja? Ugyanúgy elvész a tartás, mint a légbetétnél?

[ Szerkesztve ]

(#4011) tomcica válasza DBAtti (#4010) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Elfarad,kemenyebb lesz

(#4012) kk831228 válasza DBAtti (#4010) üzenetére

kk831228
(addikt)

Üdv!! Kezdő kocogó -futó vagyok és érdeklődnék milyen cipó-t kellene venni aszfaltra? Idáig asics gel pulse 3-at és 4-et próbáltam. Próbáltam nike-ot is de 20 körüli árban az asics tünt kényelmesebbnek.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4013) cekkk válasza tomcica (#4011) üzenetére

cekkk
(veterán)

Na tegnap nekem sem ment a futás :(

Van most két sérülésem is, az egyik, hogy kidörzsölődött a belső combom, a másik meg a hólyag az egyik talpamon.

Én ilyen olcsó decathlonos nadrágban futok, de a ülepe nem olyan jól passzol rám, így kidörzsölődött a combom tegnapra már nem fájt, most megint kikezdte. Jövőre veszek valami márkásabb jobb nadrágot :DDD

A másik, hogy azt hittem elmúlt a hólyag, de a 3. kör (nem focipálya kör), elején előjött megint :W :o

Vasárnapig pihenek :D

Viszont tegnap a derekam fáradt el futás közben, azt milyen gyakorlatokkal lenne érdemes erősíteni?

A másik fáj a lábam első része picit a futástól, amit a képen pirossal jelöltem, próbálom én is elől leérkezni mint a poise running technikánál (ezért sokat kell még benne fejlődnöm), de pl ezt a részét a lábamnak mivel tudom erősíteni? :B :R

(#4014) mate317

mate317
(tag)

tomcica: tényleg jó az a zokni, annyi a baja hogy idővel látványosan elhasználódik. de 1 évig simán bírja.

cekkk: a mélyizomzatot kell edzeni. youtube-on core excersises. a láb meg idővel megedződik.

(#4015) Polacheck válasza tomcica (#4009) üzenetére

Polacheck
(HÁZIGAZDA)

Nekem ettől tele volt vízhólyaggal a lábam hosszabb futásoknál, azóta csak ~5 kilis távoknál használom.

less qq more pewpew!

(#4016) cekkk válasza Polacheck (#4015) üzenetére

cekkk
(veterán)

És melyik vált be neked?

(#4017) Polacheck válasza cekkk (#4016) üzenetére

Polacheck
(HÁZIGAZDA)

run 500 nekem bejött, 1500 ft két pár

less qq more pewpew!

(#4018) tomcica válasza cekkk (#4013) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

[link]

2:21-tol vannak a gyakorlatok,esetleg masik ABS for runners,core for runners videot is nezz meg

azt a reszet a labadnak pipiskedessel,szokdelessel,lepcsozessel,emelkedokkel szep lassan fokozatosan be lehet erositeni (persze nem kulon csak azt hanem ugy cakum-pakk az egesz labfejet)

(#4019) cekkk válasza tomcica (#4018) üzenetére

cekkk
(veterán)

Hát sajna itt nem sok emelkedő van :D
Pipiskedést az itthon is tudom csinálni :D

Köszi a videót :R

Polacheck

Köszi neked is! :R

[ Szerkesztve ]

(#4020) tomcica válasza Polacheck (#4017) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Hallod meg az is korrekt arban van,ha egy evig birjak a strapat akkor okes is.

(#4021) tomcica válasza cekkk (#4019) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

lepcsozes is jo,de eleg egy egyenelten terep is (akar park)

(#4022) cekkk válasza tomcica (#4021) üzenetére

cekkk
(veterán)

Lépcsőznék én, de 4 emeletes a társasház ha itt elkezdek futni kivágnak :D

egyébként meg itt is síkság van szóval parkokba sincs semmi lépcső, vagy max ilyen 5-7 fokos :W

Kerestem volna már én is ilyen helyet ahol tudok lépcsőzni :D

(#4023) DBAtti válasza kk831228 (#4012) üzenetére

DBAtti
(aktív tag)

Szia!

Én is kezdő vagyok, ezért gondolom véletlen, hogy nekem címezted a HSZ-t, de megpróbálok a lehető legértelmesebben válaszolni:
- először is tudni kell milyen típusú lábad van (pronáló, normál, szupináló ebben a sorrendben: befelé dőlő (ide tartozik a lúdtalp, bokasüllyedés is), normál, külsővel lépő)
- Ha ez megvan, akkor ennek megfelelő cipőt kell nézni, még ha csábít is más típusúra egy akció, az állandóan fárasztaná a lábad, mert természetellenes pozícióba tartaná.

Sok tapasztalatom nincs, a GEL Pulse sem volt a lábamon. Maga a GEL-betétet épp az imént dicsértem, szerintem magasabb tömeghez jobban passzol a légbetétnél, de a boltokban azt mondták sorra, a NIKE-nak is vannak olyan jók a magasabb kategóriás cipői, mind kényelemben, mind anyagban, futásteljesítményben.
Ha NIKE-ot vennél, ahogyan korábban említették már itt, sokkal olcsóbb lehet külhonból rendelni (SportsDirect).

A lényeg, hogy mit érzel. Érdekes, hogy ilyen rövid ~1 éves hobby múlttal is azért meg tudtam mondani, hogy a Phoenix 5 a Virage 6-nál (ami akciós, és 6k-val olcsóbb lett volna) mivel jobb, és úgy éreztem szükségem van rá. Ezt csak azért hozom fel: akkor igazán jó egy cipő, ha belelépsz, és pár perc után, és a futópadon tesztelve azt érzed, ez úgy jó ahogy van, nem változtatnál semmin. Igazából ezt kell keresni, a GEL betétnek is vannak szintjei, a Pulse nem tudom hol áll a ranglétrán, de jónak tűnik. Szűkítsd le a kört pár típusra, és ha teheted mindenképp próbáld fel őket.
Saucony-nak is vannak igazán jó cipői, amivel érdemes lehet próbát tenni, a honlapjukon külön szimpi volt a részletes leírás, és besorolás.

Ha mondasz egy lábtípust (rendes boltokban ebben is segítenek), akkor el tudom mondani a viszonylag friss élményeimet (főleg pronálókkal kapcsolatban).

[ Szerkesztve ]

(#4024) tomcica válasza cekkk (#4022) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

az a tarsashaz tokeletes,kint a bejarat elott ha van 4-5 lepcso az eleg,egylabas felugrasok (ha mar nagyon megy akkor dupla lepcsore) en eddig valahogy mindenhol meg tudtam oldani az edzeseimet,futottam folyoson is mar (meg a katonasagnal) mezitlab,homokban,vizben sorolhatnam,legy kreativ ha latod melyik izmot kell terhelni/munkara birni akkor a hatar mar csak a kreativitasod (en itt a boltban ahol dolgozom pl. 2 x 4literes auto olajjal lepek ki,es egy szekre lepek fel valtott labbal meg ilyenek :D)

(#4025) cekkk válasza tomcica (#4024) üzenetére

cekkk
(veterán)

Végül is igazad van :D:D

Egyébként ezeket futás előtt, után vagy más alkalmakkor érdemes csinálni? :D

(#4026) tomcica válasza cekkk (#4025) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

jobb ha be vagy melegitve,en kulon napon szoktam csinalni (egyik pihenonapon) de lehetne futas utan

(#4027) cekkk válasza tomcica (#4026) üzenetére

cekkk
(veterán)

Szerintem holnap a terembe majd inkább ilyeneket csinálok :D
Ugrálás, lépegetés, pipiskedés, guggolás kitörés :D

Valami még esetleg? :B

(#4028) kk831228 válasza DBAtti (#4023) üzenetére

kk831228
(addikt)

Köszönöm!! :R Múltkor ahogy néztem az intersportban állva normál típusú -nak gondolnám a lábam. Futás közben meg mint ha kicsit külső élen futnék ahogy meg figyeltem. :U Persze Nike-ból is a magasabb kategóriások sokkal jobbak. De valahogy az asics tűnt jobbnak az olcsóbb kategóriában. Nike-nak volt még dual fusion ami nem volt drága de az inkább jó néz ki és nem volt olyan kényelmes. Persze azért nehéz eldönteni a próbák alatt hogy mi lesz jó hosszú távon. :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4029) DBAtti válasza kk831228 (#4028) üzenetére

DBAtti
(aktív tag)

Nekem normál irányból a Saucony Ride és Jazz sorozatot ajánlották.
NIKE-ból nem tudom mit lenne érdemes a Dual Fusion / Structure nekem nem tetszett, furcsa volt ez a kettős szerkezet, de lehet használat közben változott volna a véleményem, ami tetszett az a Pegasus, csakhogy az 30k itthon.

Én 20k körül egyébként a látottak alapján lehet inkább Saucony-t néznék. (22-23k a fent említett két széria, és igen jók, több tesztben, nemzetközi viszonylatban is szeretik őket). Nem a GEL pulse-ról akarlak lebeszélni, csak mint opció és jó cipőket ajánlom a fenti Ride és Jazz sorozatot.

(#4030) tomcica válasza cekkk (#4027) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

esetleg torzs/hasizom foleg a passziv kitarto fajtak,lebego ules,konyeken kitartas,ugyanaz labemelessel,szek pozicio konyeken,valamint nyujtott kezzel,fellepes,bordasfalon vagy nyujton valtott lab emeles amilyen lassan csak tudod (ollozas derekszogig),ugyanez paros labbal terdhajlitassal derekszogig (ez konnyebb) meg ha jo a hasizom akkor nyujtott labbal legalabb derekszogig...fekvotamsz pozban helybenfutas,ugyanugy paros labbal jobbra-balra kicsiket (itt az egesz torzse emeld ugye)

(#4031) tomcica válasza DBAtti (#4029) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

egyezem,ezen az aron Ride v Jazz,ha pronalo kell Omni,Phoenix

NIke dual fusion felejtos,az altlanos edzocipo nem futocipo (hiaba hivjak annak)

(#4032) cekkk válasza tomcica (#4030) üzenetére

cekkk
(veterán)

Köszi. :R
Majd akarok ugrálni dobogóra, ott a lábbal hogyan érdemes ráérkezni mint futásnál, az első részével? :U

(#4033) tomcica válasza cekkk (#4032) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

igen,meg a lent mradt lab is pipisedve tartson,akkor hatekonyabb

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4034) cekkk válasza tomcica (#4033) üzenetére

cekkk
(veterán)

Én páros lábbal akartam kezdeni :D De majd lehet akkor holnap kipróbáljuk ez a féllábas szökkenések is :D

Bár ennek a féllábas dolognak mi az angol neve? :D Mert magyarul se nagyon találok róla semmit :D :B

most vettem észre a linkeket :D

Köszöntem ezt is :) :R

[ Szerkesztve ]

(#4035) DBAtti válasza tomcica (#4031) üzenetére

DBAtti
(aktív tag)

"...az altlanos edzocipo"

Olvastam már én is ezt a besorolást, de akkor mire jó gyakorlatilag egy általános edzőcipő? Komolyan kérdezem. Akkor ez a fogalom gyakorlatilag minden sportcipő együtt, amiben nincsen rendes csillapítás :U ?

(#4036) tomcica válasza DBAtti (#4035) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Nem konkretan futasra van,terembe edzeni,setalni,kocogni ilyenek.

(#4037) tomcica válasza cekkk (#4034) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

(box) step up
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4038) cekkk válasza tomcica (#4037) üzenetére

cekkk
(veterán)

Hú ez nagyon jó :)

Ezer hála! :)

(#4039) tomcica válasza cekkk (#4038) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

eloszor ugy csinalnam h nem ugrok igy fel a fenti labbal,csak fellepni siman,de par edzes utan mehet igy is,sot akar ket kezi sulyzoval

(#4040) cekkk válasza tomcica (#4039) üzenetére

cekkk
(veterán)

Fellépegetni szoktam egy 20 kilós rúddal a nyakamba :DD :DD De ezt a féllábas módszert nem ismertem :Y

Holnap majd csinálni is fogom :D :DD

(#4041) tomcica válasza cekkk (#4040) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Ezt a fellabast lehet oldalt is csinalni,akkor mas izmot terhel.Oldalrol lepsz fel a dobozra.

Meg a bolgar egylabas kilepes is jo a futoknak nagyon.

[link]

en nem szoktam igy elorehajolni,de jo igy is

[ Szerkesztve ]

(#4042) cekkk válasza tomcica (#4041) üzenetére

cekkk
(veterán)

Köszi :)

Ezt a csajok szokták csinálni, csak az erő keretben, majd kipróbálom, szerintem össze szarom magam közbe :DDD

(#4043) DBAtti

DBAtti
(aktív tag)

Most hogy küldtétek ezeket a gyakorlatokat gyorsan kipróbáltam pár alapot, és meglepődtem milyen puhap*cs vagyok XD, illetve már érzem, hogy segít a koordinációban, a lábaimmal nem szoktam gyakorlatot végezni mostanában, csak futkosom (+ a lábfej erősítők, mióta először írtam hogy könnyen fárad). Megvan nekem is az új napi rutin pár része. :K

[ Szerkesztve ]

(#4044) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

Apropo tegnap beszeltunk ugye a boka,lab,labfej erositeserol,az egyik legjobb dinamikus gyakorlat az ugralokotelezes (persze nem teli talppal,mint valami troll,hanem mint egy balerina,labujjhegyen tancolva) napi 5perc es noveleni fel 30percig,regen sokat csinaltuk csak mar el is felejtettem.
Mielott valaki jon nekem azzal hogy nincs hely,meg ugyetlen stb. elmondom hogy kotel nelkul is meg lehet csinalni,mint ahogy a boxolok arnyekboxolnak,a lenyeg hogy labujjhegyen kis lepesekben "tancolj" kezeddel meg kovetheted mintha lenne benne kotel.

(#4045) DBAtti válasza cekkk (#4013) üzenetére

DBAtti
(aktív tag)

A lábfej első részének fájása szerintem nem annyira a gyengeség/ edzetlenség jele, inkább kenés hiánya (ízületi nedvek) --> fáj, legalábbis laikusként így gondolom, így érzem, mivel nekem is volt ilyen problémám. Ízület erősítő rendszeres szedése (porcerősítő, magnézium) és pihentetés szokta megoldani.

szerk.: ez így összefoglalva tulajdonképp kimeríti az edzetlenség jelenségét, szóval ártani nem fognak a gyakorlatok sem. :R

A másik opció, hogy rossz futótechnikád (esetemben a gyenge cipő, nagy tömeg, kezdő techika/ technikátlanság okozta, ha jobban meggondolom mostanában nem is jött elő). Ahogy kicsit visszaolvastam, látom nem a cipő lesz a szűk keresztmetszet ;)

Tehát az összesített:
- szokja a lábad az új mozgást
- táplálékkiegészítők, hogy megkapják az ízületek, amire szükségük van, és ne fájjon
- ha már fáj ne erőltesd!
- hozd rendbe a mozgásod, ha még nem ok (mondani könnyű, nekem is elkelne a futóiskolázás, de azért odafigyeléssel magától is javul az ember. Az energiaminimum elve kívánja a jobb mozgást. Néha nézem magam elhaladáskor kirakatüvegben, vagy más tükröződő felületen, és ha úgy nézek ki mint egy rendes futó akkor rendben vagyok ;) Egyébként az vettem észre, hogy rövidebb lépéseknél tudom magam jobban összerakni)

[ Szerkesztve ]

(#4046) cekkk válasza DBAtti (#4045) üzenetére

cekkk
(veterán)

A technikai rész lesz a kérdéses ízület védőt már lassan két éve szedek, a kondi terem miatt. :DDD

Ha lenne itt valami futó iskola szívesen elmennék rá, csak azért nem szívesen utaznék fel pestre. :DDD

(#4047) DBAtti válasza cekkk (#4046) üzenetére

DBAtti
(aktív tag)

Bocsánat, csak most néztem vissza, hogy régebbi motoros vagy már... :B

Akkor csak a technikára gyanakszom, vagy egyszerűen nem elég az anyag, talán pont a kondi miatt. Nagyobb adagot próbáltál már szedni/ erősebb hatóanyagot? Akik gyúrnak simán esznek kiegből kétszer annyit, mint a hétköznapokra ajánlott/ szükséges.

Csak próbáld ki kúraszerűen, hátha lesz változás. Az egyik napi adagot beduplázod, vagy 1.5x ha tablettás. Ha por akkor meg tetszőlegesen x%-al többet a szokottnál (ahol x nem a római 10-es ;))

Futóiskola meg saját tréner hiányában a neten. Összemixeled a kenyai hosszútávosokat Usain Bolttal és már mehetsz is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4048) cekkk válasza DBAtti (#4047) üzenetére

cekkk
(veterán)

Csak ő nem szól rád, ha mégis rosszul csinálod :D

Ezért nem szeretem a konditermet sem ,mert ahogy csinálod, azt hiszed az a legjobb, aztán meg kiderül, hogy tök rosszul csinálod :D
Mondjuk szerencsém van, mert a személyi edző segít nekem sokszor.

Tuti, ha mert akkor a keretbe guggolni se nagyon tudnék :DDD :DDD

De majd egyszer kipróbálom, bár pont az ízületvédő az aminek a hatása nem 1-2 alkalom után jön elő, hanem akár 1 hónap is kell neki. Csoda MLM-es dolgokat meg nem vagyok hajlandó venni ;] :P

(#4049) DBAtti válasza cekkk (#4048) üzenetére

DBAtti
(aktív tag)

"Ezért nem szeretem a konditermet sem ,mert ahogy csinálod, azt hiszed az a legjobb, aztán meg kiderül, hogy tök rosszul csinálod"

True story
Nekem állandó félelmeim vannak ezzel kapcsolatban, épp keresek edzőtermet, ahová megfizethető áron lehet járni és személyi edzőt hasonló paraméterekkel tudnak biztosítani (mint ahogy fehér A4-es papírlapom cserélném hasonló paraméterekkel rendelkező Audira). Egyébként a nálam láthatóan tapasztaltabb edzőpartnerek is ajánlottak már eltérő fogást/ hajlást, stb egy-egy gyakorlathoz. Erre meg ott a builder.hu a videókkal és ábrákkal, csak megint nem látod magad kívülről. Bár kisebb súlyokkal/ üres rúddal az ember tudja még nézni akár a tükröt is... Aztán rendesen megpakolva már közöd nincs a kicsivel begyakorolthoz :O

[ Szerkesztve ]

(#4050) cekkk válasza DBAtti (#4049) üzenetére

cekkk
(veterán)

Erre meg ott a builder.hu a videókkal és ábrákkal, csak megint nem látod magad kívülről.

Elég szar videókkal és ábrákkal :DDD
Mondjuk én a helyesben 1-2 hónapra befizetnék egy olyanhoz aki megtanít rendesen edzeni és nem csak körülötted legyeskedik. Hidd el vissza hozná az árát hosszú távon. Én is még olyan sok gépet nem tudok használni :DDD :DDD

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.