Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) tomcica válasza Peterhappy (#81999) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mindig mondogattam,hogy tessek kigyorsito edzesnel nekivagni a hereket a falhoz vagy 10-20x (gyk. 10-20x 400m kopkodos) de soha nem gondoltam,hogy lesz aki szo szerint megcsinalja ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82002) Peterhappy válasza tomcica (#82001) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D az a gond, mig fiatal voltam, nem tudtam csapkodni. Most, hogy a terdemig log, mashogy nem is megy...

(#82003) tomcica válasza Peterhappy (#82002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82004) tisn válasza Peterhappy (#82002) üzenetére


tisn
addikt

lehet ezert ennyi a terdproblemas a topikban :D
tul kemeny a tokunk :P

(#82005) HKorn válasza tomcica (#81996) üzenetére


HKorn
addikt

:D Ez ilyen hobbitláb, rövid, de tömör, stabilan állok vele a talajon, cserébe a cipők nagy része szűk.

Run&Ride

(#82006) Peterhappy válasza norby_42 (#81994) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezeket talaltam

Bodri-kor [link]
Egercsehi!!! [link]
Szombathely [link]
Pilisszanto [link]
Pilisszentkereszt [link]

Ezek kisebbek, olcsobbak, de terep.

Vagy osszefutunk ;) Tatan es hatszor korbefutjuk egyutt a tavat.

(#82007) tomcica válasza HKorn (#82005) üzenetére


tomcica
Topikgazda

W - wide verzios cipok? NB gyartott valamikor egesz palettat?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82008) Peterhappy válasza tomcica (#82003) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

@Tisn: :D

(#82009) norby_42 válasza Peterhappy (#81999) üzenetére


norby_42
aktív tag

Mindenesetre kezdj el keresni fiatal orvosnőt az öreg fickók helyett, csak hogy jó kezekben legyél ;]

Eat pasta, run fasta

(#82010) norby_42 válasza Peterhappy (#82006) üzenetére


norby_42
aktív tag

A Tata nem hülyeség, mikor lesz olyan tókör?

Eat pasta, run fasta

(#82011) SirRasor


SirRasor
őstag

Jól sikerült a tegnapi recézés :D

32 °C-al még annyira meleg se volt; csak egyszer álltam meg inni.

Make Love not war!

(#82012) HKorn válasza norby_42 (#82010) üzenetére


HKorn
addikt

Maratont már ritkán rendeznek, FM szokott lenni, aug 5 lesz Minimaraton, FM tav lesz ott is. Ősszel, október környékén szokott lenni tófutás, talán ott lesz maratoni táv.

Run&Ride

(#82013) HKorn válasza tomcica (#82007) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, de ezek neten akcióban sosincsenek. Boltban lehet.

Run&Ride

(#82014) tomcica válasza HKorn (#82013) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ezt nem tudom,azert ti ott EU-s rendeleseket is tudtok hazhoz szallitatni...nezz szet a kontinens webshopjaiban :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82015) Studi válasza parandroid (#81942) üzenetére


Studi
addikt

Én pont az ON-ban látom az influencer cipőt, és a Hokában azt, hogy azért már bizonyított. Nem, persze biztos nem rossz az On sem, de nekem az a talp eleve b@ziság, fóliába csomagolva engedném csak árulni. :DDD No de azt nehezen hiszem el, hogy a látvány-lukak nem mennek a tartósság rovására.

A Hokában inkább a koncepciót látom: ők a többi gyártó előtt kezdték emelni a talpmagasságot, és az ez által nyújtott pihe-puhaság bejött az amatőr futóknál. Persze vannak határozottabb, gyorsabb cipőik is, de ha lehet márkajellemzőt mondani (amit azért utálok, mindenkinél elég széles a skála), akkor a Hokánál a párnázottság, kényelem lenne az.

Az ONnál nem látom az indokát, miért a lyukak, azok mit adnak hozzá az egészhez. És ha megnézzük, a gyorsabb cipőiknél már minimálisak ezek a lukak (Cloudflash), a Cloudboomnál meg már csak mutatóban van, annak majdhogynem "rendes" talpa lett.

(#82016) Peterhappy válasza norby_42 (#82010) üzenetére


Peterhappy
őstag

Amikor szeretnéd ;)
Szervezett most nem lesz, legalabbis egyelore nem latom. Tavaly oktober 1-rol? raktak at november 1-re?
De iden nem latom.
Kiccsalad addig elsetalgat, mig mi elkocoraszunk.
Szerintem Nevert is ra tudjuk venni, hogy csatlakozzon, ha raer, sotha ossze tudjuk hangolni, talan meg Mr. Norris is emelne jelenletevel a szeansz fenyet. Csak ra varni kellene, mert O szerintem bringaval jonne-menne, hogy el is faradjon :)

(#82017) jimpo válasza tomcica (#81989) üzenetére


jimpo
aktív tag

Leírtam mit gondolok. Úgy is azt vesz amit akar, egyébként sem én futok majd benne...

Jelentem, én csak a homokozóban szaladgálok. :U :C

Stryd Next Gen

(#82018) xy.zsolt válasza HKorn (#82013) üzenetére


xy.zsolt
őstag

írd ide pontosan melyik cipő kell, mekkora, max mennyiért....aztán aki belefut a neten megosztja veled.

ON-t akkor sem használnék ha szponzorációban ingyen kapnám (ilyen veszély mondjuk nem fenyeget :D )
Számomra nagyon ronda az a talp

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82019) Peterhappy válasza Studi (#82015) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nyuszicipo szervez kedd delutanokra kozos futasokat, es lehet elotte/utana/kozben? ON cipoket probalni. Ingyenes, csak regisztralni kell. Hatha erdekel Teged, vagy esetleg mast. Epp tegnap kaptam a linket.
[link]

(#82020) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Délelőtti futás ma elmarad mert szakad a víz az égből :) ....kivételesen talán délután tolok egy 'jóllakott napközis' könnyűt ha nem esik

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82021) tomcica válasza jimpo (#82017) üzenetére


tomcica
Topikgazda

De ott legalabb mezitlab!? :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82022) Studi válasza Peterhappy (#82019) üzenetére


Studi
addikt

Végülis ma délután épp ráérek, még csak alig csináltam ki reggel a lábaim. :DDD
Az a baj, hogy nem látom az elérhető típusokat. Ha azt mondanák, hogy Cloudflash próbálható, akkor még rá is mozdulnék kíváncsiságból. Nyilván Cloudboom Echo 3-ról kár is álmodni. :D

(amúgy ha túlárazottság: ez utóbbi drágább, mint a maratonokon elég sikeresnek mondható Alphafly 2...)

(#82023) tomcica válasza Studi (#82022) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ON-bol a Cloudsurf 7 (2023-as) ami er valamit :K igazi mindenes,nem kemeny,nincs benne lap.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82024) stefyY


stefyY
őstag

Semmit nem tesz hozzá; az imidzs része csak.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#82025) sherlock82 válasza norby_42 (#81978) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ha esetleg van ilyen ( ? ) akkor ez nem csak engem érdekelne.
Vidéki versenyek talán kicsit olcsóbbak.
Melyik régio az ami neked jó itthon?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#82026) Studi válasza tomcica (#82023) üzenetére


Studi
addikt

Yepp, de ha ránézek az árára, akkor meg azt látom, hogy abból kb kijött nekem egy Takumi Sen 8 egy Turbo Next Nature, és még maradt is egy ebédrevaló a helyi bisztróban. :D

Tudom a gyártási mennyiségek, retailer hálózat mérete miatt nem fair összehasonlítani a mainstream márkákkal, de amikor a zsebemre megy a tét... Akkor is elköltök ugyanannyit, csak inkább két lépőre. :DDD

(#82027) vargacs0909 válasza Peterhappy (#81991) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Szóval...

Huszonx éve futok, gyakorlatilag kizárólag Asics GT-1000/2000 (illetve elődei) cipőkben. Az utóbbi két évben jött ezekhez a Saucony Guide 14/15 váltócipőnek, terepre meg a Nike Pega Trail család.

Heti öt futás, a heti km adag felosztva 15% - 20% - 15% - 30% - 20%-os távokra, ez 12-33km közötti távokat jelent, heti egy tempó (16-17km 4:40 körüli átlaggal), kéthetente domb, a többi 5:30 körül.

175cm/71-72kg

Aszfalt, a hétvégi hosszú terepen (alföldi futóhomok :) )

Öreg vagyok (50) a PB már nem hajt, nem sietek sehová. Maraton és afölötti távok jobban izgatnak, mint egy FM.

(#82028) jimpo válasza tomcica (#82021) üzenetére


jimpo
aktív tag

Háttal, kézen-állva bokasúllyal... :DDD
Nem szoktam meziknájkolni egyébként. :B

Stryd Next Gen

(#82029) tomcica válasza Studi (#82026) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalunk epp ON learazas van,valszeg be akarjak kicsit vezetni Szerbiaba....TS 8 es Turbo Nature meg joval dragabb :F
Amugy kapasbol Takumi Sent vennek :DDD csak lenne meret,nalunk foghijas 42 alatt semmi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#82030) Never79 válasza norby_42 (#82010) üzenetére


Never79
tag

Most volt 2-3 hete a szervezett maraton. Nem sokan voltak rajta tudtommal.

Ha mentek Peterhappy-vel, vagy csatlakozom, vagy segítek frissítésben, ha kellene :).

(#82031) norby_42 válasza Peterhappy (#82016) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ha nem találok jobbat, akkor B tervnek tökéletes :K
Lehet közvetíteni, hogy úszik el a 4 órás cél...

Eat pasta, run fasta

(#82032) norby_42 válasza Never79 (#82030) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ja, most nézem, július 8. Mondjuk ez is 6 kör, de azt még túl lehet élni
De köszönöm a felajánlást :R

Eat pasta, run fasta

(#82033) norby_42 válasza vargacs0909 (#82027) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azért ez emberes mennyiség :R
(és 50 felett van csak igazán élet)

Eat pasta, run fasta

(#82034) xy.zsolt válasza vargacs0909 (#82027) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Fittség terén te sem panaszkodhatsz :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82035) ígyvanferi válasza Peterhappy (#81999) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Piócásember kell ide. Vagy még inkább japán szűzlány. Az tuti leszívja a duzzanatot seperc.

(#82036) vargacs0909 válasza jimpo (#81987) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Stabil cipők közül Saucony Guide-ot még nem igazán láttam megérősen. Igaz erre ritkábban is keresek rá...

(#82037) Peterhappy válasza Studi (#82022) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D passz. Hivd fel oket, kerdezd meg :)
Haverom is megy ma, en is agyaltam rajta, de holnap nagyon koran kelek, elvileg bringazni megyek, szoval szerintem kihagyom.

(#82038) vargacs0909 válasza xy.zsolt (#82034) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Sajna az utóbbi időben egyre több gebasz van a szerkezetben és ezeket egyre tovább is tart kiheverni. Ezért is engedtem el a PB-k hajkurászását is. Gyorsulni már nem fogok, akkor meg minek szakítsam meg magam? Inkább megyek lassabban hosszabb távokat.

(#82039) Peterhappy válasza vargacs0909 (#82027) üzenetére


Peterhappy
őstag

Dehogy vagy Te oreg :) Eleg komolyakat futsz, lehet hogy inkabb osztogatnod kellene a tanacsokat, es nem kerni. :R

En maradnek a GT vonalon, terepre is jo a cipod, a tempos edzeshez loj egy pattogosabb cipot - ettol meg nem kell, hogy gyorsulj, csak ahogy irtak, legyen masfajta "benyomas" is.

Mondom ezt ugy, hogy nekem is GT-1000 a daily trainerem, szintugy Pega trailben terepezek (vagy a GT-ben), temposra van New Balance Rebelem. Az (BestSecreten egesz jo aron ment mostansag) vagy a ma linkelt Reebok Floatride Energy 5 szerintem egyarant jo lehet neked, es ar/ertek remek vetel.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#82040) tisn válasza HKorn (#82012) üzenetére


tisn
addikt

Milyen anyagú a tő körül ut? Pénteken viszem oda a kolkot, lehet futnek egyet.

(#82041) Peterhappy válasza Never79 (#82030) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

@Ígyvanferi: :) japán pióca kellene ide, sajnos hímnős állatok, nem tudom, az is jó-e.

(#82042) vargacs0909 válasza tomcica (#81989) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

A szélesebb talpú neutrális cipő mit jelent? Valami konkrét ajánlás?

(#82043) norby_42 válasza tisn (#82040) üzenetére


norby_42
aktív tag

"A tó körüli sétány felerészben aszfalt borítású, a másik fele erdei kemény talaj. Esős idő esetén helyenként laza pocsolyás talaj is lehetséges"

https://ttt-tata.hu/D/Fut/2023/Tofut/2023-05-20-Vkiiras.pdf

Eat pasta, run fasta

(#82044) tisn válasza norby_42 (#82043) üzenetére


tisn
addikt

koszi, akkor ezt kihagyom.

(#82045) ígyvanferi válasza vargacs0909 (#81984) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A Sportsshoes amúgy orrba-szájba akciózza a Saucony cipőket. Pl.: Saucony Guide 15 75 euró.

Szerintem tegyél próbát azokkal, amiket rendeltél. Jó alternatívái lehetnek a GT-1000/2000 szériáknak. Ha már a szobában kiderül, hogy valamelyik nem jó, akkor gondolom vissza tudod küldeni és nem buksz semmit. Aztán lehet, hogy csak egy-két futás után válik biztossá, hogy nem ilyen lovat akartál, ebben nyilván van némi anyagi kockázat. De nem baj az, ha többféle márka többféle cipőjével is van tapasztalat, a későbbiekben jól jöhet, hogy egy-egy extra akciót ki tudj használni könnyebben.

[ Szerkesztve ]

(#82046) HKorn válasza ígyvanferi (#82045) üzenetére


HKorn
addikt

Ez pl asszonynak ingyen van szinte 336€-ért :) : [link]

Run&Ride

(#82047) HKorn


HKorn
addikt

Puma Liberate Nitro, szuperkönnyű tempócipő 41, 42,5 méretben (fél számmal nagyobb lábméretre jó) 18K [link]

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#82048) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Hát skacok, 2 tányér palócleves és 4db almáspite után most bezzeg szuper futóidő lett....friss a levegő, de telehassal futni :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#82049) tisn válasza xy.zsolt (#82048) üzenetére


tisn
addikt

ettol a hsztol hiztam 3kg-ot ;]

(#82050) vargacs0909 válasza ígyvanferi (#82045) üzenetére


vargacs0909
csendes tag

Szállítással 83 euró -> az már sok egy cipőért. 30k a lélektani határ. Nekem.

Egy GT-1000-t 24-25k huf körül (ingyen szállítással) már ki lehet fogni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.