Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Vertigo18 válasza dabgergo (#35999) üzenetére


Vertigo18
addikt

Amikor már nincs talpa, vagy eleje... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36002) dabgergo


dabgergo
őstag

:) Arra gondoltam, hogy bizonyos táv után a talp elveszti rugalmasságát stb. s már nem jó a térdeknek, lábnak. Ez hány km után szokott megtörténni?
Idén kezdtem el futni így tapasztalatból még nem tudom, még csak 820km-nél tartok.

Másik ami érdekes problémám, hogy azt vettem észre h túl lefogyok a futástól, nem vagyok egy nagyon testes alkat, de 1 éve ilyenkor még inkább az volt a bajom h kezdek elhízni, most meg az h hiába eszek sokat (értsd nagyon sokat :D ) fogytam vagy 5kilót.
Étkezésben nektek mi vált be? Meg tudom kéne vmi Xtraining...

(#36003) inf3rno válasza dabgergo (#35999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Attól függ mennyire bírja a lábad, hogy egyre gyengülő csillapítással futsz. 1000 körül már erősen érezhető a különbség egy új meg egy használt között. Én volt, hogy rongyosra hordtam egy cipőt, gyakorlatilag már nem volt csillapítás benne, és csak apró sérüléseim lettek tőle, azok is inkább az egyenetlen talaj miatt, pl amikor járdaszegélyre léptem, és egy kicsit bicsaklott a bokám.

Buliban hasznos! =]

(#36004) parandroid válasza dabgergo (#36002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

“Étkezésben nektek mi vált be?”

A fosós-hányós vírus. Végre átlendített a holtponton, lement 2 kiló. Most ezt megpróbálom tartani. A havi 300+ km-től én csak híztam. Nagyon rendbe kellene rakni a kajálást, de ez a karácsonyi időszak megint nem ideális erre.

Komolyra fordítva: örülj neki, ha testtömegelned kell, az az egyszerűbb, némi erőedzés, meg mértéktelenül fogyasztott protein, fehérje, fehér húsok, és egészséges szénhidrát (rizs cumbájspíl). Mehetnek a hüvelyesek is (borsó, bab, lencse), csak óvatosan a mellékhatásokkal.

Vagy jössz, és eleszed előlem mindig a kajám felét, szerintem mindketten jól járnánk.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36005) dabgergo válasza parandroid (#36004) üzenetére


dabgergo
őstag

Hát az kemény ha havi 300km-től csak híztál! Én havi150-160km-eket futok de egyértelmű a fogyásom, pedig pofátlan mód eszek, persze nem biztos h túl rendszerezetten, meg nem is biztos h jót... pl reggeli valszeg szerényebb mint kéne.

Mértéktelenül fogyasztott protein, fehérje, fehér húsok jó tipp, köszi, ráállok ezekre :)

Erőedzéssel csak az a baj h nincs hozzá kedvem :D Országúti bringázás nem jó erre mi? Ott is vékony mindenki, szóval gondolom nem jó... Fallabdázás megtenné?

inf3rno: köszi, akkor majd ha a cipőben lesz 800 veszek egy másikat és legalább lesz összehasonlítási alapom, aztán használhatom őket párhuzamosan is.

(#36006) bandus válasza dabgergo (#35999) üzenetére


bandus
veterán

én kb. pont 1000 km-nél éreztem, hogy elég volt a pega 34-nek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36007) inf3rno válasza dabgergo (#36005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem akarsz súlyzózni, akkor is kell legalább fekvőtámasz, húzódzkodás, hasprés, plank, ilyesmik.

Buliban hasznos! =]

(#36008) kk831228 válasza danielsz (#35994) üzenetére


kk831228
addikt

Persze hogy jobb a stabil, de nem azt mondtan csak hogy a pega szerintem puhább picit a támasztástól eltekintve...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#36009) parandroid válasza dabgergo (#36005) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Alkattól, korról is függ. Van, aki soha életében nem lesz képes meghízni, de az átlagos az, hogy 30-40 között nagyon megváltotik az anyagcsere. 38 éves koromig semmit nem mozogtam, ahhoz képest a 84 kg nem is volt olyan vészes a 175 cm-hez, sokkal csúnyábban is járhattam volna. Év elején leszek 41, az utolsó egy évben olyan 72-73 kg között átlagoltam mindig, ami akár ok is lehetne, de kevés az izom, és túl nagy az úszógumi. Nem számolom a kalóriákat, de az elmúlt 20 év étkezési szokásait pokoli nehéz levetkőzni, iszonyat önuralom kell ahhoz, hogy ne zabáljak fel mindent, amit elém tesznek, legyen az akár 4 emberre való kaja. Fejlődök, persze, de néha előjönnek a régi reflexek, és eltüntetek egyedül egy családi pizzát, meg ilyesmik.

Izmot építeni amúgy kardióval nem fogsz (illetve csak aránytalanul nagy ráfordítással). Mindenképpen érdemes rásegíteni legalább az alapizmoknak (core, mell, hát, váll), a futás is jobban fog menni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36010) #78687232 válasza dabgergo (#36002) üzenetére


#78687232
törölt tag

Én kövér vagyok, 800 km után repül a sarokba.

(#36011) tomcica


tomcica
Topikgazda

Kezd az ero visszaterni,hetfo-kedd extra laza,szerdan mentem egy 14km-t 3:50-4:00 ugy ereztem kicsit korai meg.Csut laza,majd ma ereztem h jon a booggie,17km benne 10km fokozos = 36:20 havas/szeles.
Alakul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36012) bencze válasza dabgergo (#36002) üzenetére


bencze
senior tag

Nekem sem húzzák 1k-nál tovább, de nekem is van súlyfeleslegem, azt hiszem ez elég sokat számít. Amúgy próbálok rekortánon is futni és rotálom a cipőket, így kiszorítok még egy kicsit belőlük. Van 1200km-es, de van ami 1k-nál már érezhetően túl szar lett.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36013) dabgergo válasza bencze (#36012) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi a tanácsokat, sokat tanulok belőlük!

(#36014) borbelyfer válasza dabgergo (#36013) üzenetére


borbelyfer
csendes tag

Nalam 1050 - 1100nal fejezik be a szolgalatukat.

(#36015) tomcica válasza bencze (#36012) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy-igy,a rotalassal ugymond kicsit pihen a cipo is,sokkal tobb km-t ki lehet hozni 3-4 cipobol,ha egyszerre vannak meg es rotalod oket (laza napra csillapitott v epp minimalista,egy enyhe terepes de ami nem sibakancs hanem amiben tud a bokat mozogni - nalam Inov8 Xtalon epp,es tempos porgos cipo) mintha egyszerre csak egy cipod lenne.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36016) dabgergo


dabgergo
őstag

Egyébként ez az 1000km körüli táv nem annyira sok, ez azt jelenti hogy évente egy-két cipő simán elmegy...

(#36017) tomcica válasza dabgergo (#36016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vagy havonta-masfel havonta egy ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36018) dabgergo válasza tomcica (#36017) üzenetére


dabgergo
őstag

Akár :D

nike.com-on szokott nagyobb leárazás lenni blackfriday-en kívül?
Szeretnék venni egy ilyesmi hosszú gatyát meg majd egy felsőt is, de elég húzós az áruk...

[ Szerkesztve ]

(#36019) Peterhappy válasza dabgergo (#36018) üzenetére


Peterhappy
őstag

December vegen januar elejen nezelodj, talan akkor.
Barat(no)m Hada-ban (Corvin placca) turkalt 1500 hufert egy vadonatuj, cimkes sosem hasznalt futonadragot, nem emlekszem milyen markajut, de megneztuk, atlag 10-12k korul mozog itthon az ara.

Olasz Amazonon akciodus a Polar m430, fekete, feher, narancs, atszamolva kb. 43k (Afa-kulonbozettel, postaval egyutt), konverziotol fuggoen (pl. bank valt-e stb) lehet kicsit tobb is, de erosen joarasitott igy!

(#36020) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én egyelőre 5k sétákat tolok. Még mindig fáj bal oldalt a varrat környéke néha. Sokkal lassabban gyógyul az az oldal, mint vártam. Talán amiatt lehet, hogy a sebész mélyebbre ment, amikor újra műtötte, passz. Múlt keddre terveztem, hogy elkezdek újra kocogni, de ránézésre jövő kedd is korai neki még. Mellette meg a futással álmodok persze. :( Szerintem Hajag kupa sem lesz ebből idén, talán 8k-ra benevezek, aztán lekocogom. Meglátom még, már nincs sok vissza addig...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36021) danielsz


danielsz
tag

Ma rájötttem, hogy a 0 fok körüli hőmérséklet teljesen korrekt futni, feltéve ha nincs szél. A dombóvári Negyedik Láng versenyen toltam 10k-t, 40:29.8-as idővel 3. hely, még kb.100 m szint is volt benne. Bár a pulzus pörgött rendesen, sehol nem éreztem kimondottan élesnek a helyzetet, úgyhogy szeretném azt hinni, hogy fejlődök :DD Megint azt tapasztaltam, hogy sokan indokolatlanul elfutják az elejét, hogy minek, azt ők (se) tudják...

(#36022) inf3rno válasza danielsz (#36021) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem vinni szokott az első 1-2 km-en a versenydrukk. Utána vissza szoktam venni utazó tempóra, aztán a végét megint megküldöm ami a csövön kifér. Ez azért elég jól bevált recept PB futásra, ha az edzéseket nem így tolod.

Érdemesebb kicsit hidegebben öltözni, úgy a pulzus is valamivel alacsonyabban szokott maradni nálam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36023) danielsz válasza inf3rno (#36022) üzenetére


danielsz
tag

Ja, most a futódzsekit nem vettem fel, csak egy póló + hosszú ujjú + még egy póló felül, elég is volt. Máskor van, hogy fázom még úgy is, hogy felül a póló helyett dzseki van, most nem éreztem, vagy csak nem foglalkoztam vele :D Azt se éreztem, hogy a torkom kihűl, vagy ilyesmi, pedig máskor szoktam.
Igyekeztem nem elfutni sehol sem, 2 körös volt, a második csak 15 másodperccel volt lassabb az elsőnél, szóval nagyjából sikerült is.

(#36024) inf3rno válasza danielsz (#36023) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula amúgy, jó ez a 40-es idő, még egy kicsi kellett volna, és megvan 4 perc alatti ezrekkel. :-)

Buliban hasznos! =]

(#36025) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Dekában, Lidliben, ilyen helyeken tudtok valami használható olcsó lámpát futáshoz? A mostani csiptetős cuccok inkább csak helyzetjelzőnek jók, olyasmit akarok, amivel azért ellátok egy darabig, de nem a csúcs kategória.

Buliban hasznos! =]

(#36026) zaskar válasza inf3rno (#36025) üzenetére


zaskar
senior tag

A múltkor linkeltem ezt a lámpát. Én többnyire a közeli sötét kerékpárúton ezzel futok, oda felesleges a komolyabb lámpám. Földúton, ismert terepen is mentem vele, 5:00-5:20-as ezrekkel, de azért jobb szilárd talajon maradni vele. A másik használható olcsó lámpa az Aldis, 3000 Ft-ért és 140 lumenes. Igaz, az néhány hónapja volt az ajánlatban, kérdés, maradt-e valamelyik boltban. De a Dekában is talalsz ilyen kategóriájú lámpát biztosan.

(#36027) inf3rno válasza zaskar (#36026) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Ilyesmire gondoltam. Dekában körülnézek majd, az jobban útba esik. Aztán ha nem tetszenek, akkor megveszem ezt a Penny-set hátha van még náluk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36028) tomcica válasza danielsz (#36021) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo-bravo,itt azert ma hajnalban nem volt tul melegem ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36029) Chuck Norris válasza zaskar (#36026) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Tortúrán voltál, jól sikerült? Én kísérleti jelleggel csináltam meg félig túrázós félig kocogósban, nem mondom, hogy már 100%-os de sokat javult a lábam egy hónap pihentetéstől.

@danielsz gratulálok.

(#36030) dabgergo válasza danielsz (#36021) üzenetére


dabgergo
őstag

Tegnap este 22:30-kor lementem futni egy 10eset, felöltöztem szépen és pozitív meglepetés volt h egész kényelmes volt így ez a -6 fok :) életemben most futottam először mínuszban, de nem utaljára :)

vighpeter: köszi! Ez lesz végül, karácsony előtt már nem veszek semmit, de majd utána nézelődöm :)

[ Szerkesztve ]

(#36031) danielsz válasza tomcica (#36028) üzenetére


danielsz
tag

Köszi. Általában fázós vagyok, pénteken pl. kb. 0 fok volt szintén, de a szél miatt kb. -10-nek éreztem, mi lett volna hajnalban vagy este, amikor már alapból a mínuszok röpködnek... De szél nélkül most korrekt volt teljesen.

(#36032) danielsz válasza inf3rno (#36024) üzenetére


danielsz
tag

Köszi, amúgy csak 9,9 km-nek mértem. Nem akartam teljesen maxra futni, 41 perc valamennyit tartottam reálisnak előzetesen, 40 percen belülre próbálni eléggé necces lett volna.

(#36033) zaskar válasza Chuck Norris (#36029) üzenetére


zaskar
senior tag

Voltam a Tortúrán, 8:13 lett a vége. Nem voltam túl felkészült, az elmúlt 2-3 hónap elég betegesen telt el, úgyhogy most ennek is örülök.Tavaly 8:59 volt, de úgy rémlik, fent jóval nagyobb hó volt, ami engem iszonyatosan lelassít. Persze száraz, hideg időben mentem már 7:09-et is, de az már a múlt...

(#36034) Chuck Norris válasza zaskar (#36033) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ne hülyéskedj ez is nagyon szép eredmény, biztos benne voltál az első 5%-ban :R
Tavaly igaz, hogy nagyobb volt a hó de talán melegebb volt és nem volt szél sem, ilyen még nem fordult elő velem, hogy a hátizsákom első zsebeiben lévő szopós kulacsaimba belefagyjon a víz menet közben.

(#36035) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mekkora edzési hatása van -9.5 fokban állni testpáncélban 7 órán keresztül egy helyben? Sajnos nem találtam olyan részét a Fenix 3-nak, ami ezt értékelné!

;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36036) oxox válasza Vertigo18 (#36035) üzenetére


oxox
addikt

ha gumibot is van nálad, és néha megsuhintod, akkor súlyzózás, vagy kardió :DDD ...ha meg füstöt kapsz az arcodba lehet akár valamilyen gázos merülés..."sarkvidéki merülés" jelvény jár érte :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36037) bencze válasza Vertigo18 (#36035) üzenetére


bencze
senior tag

szerencsés esetben találsz valami megverni való arrafele ténfergőt.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36038) parandroid válasza bencze (#36037) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak bóklásznak arra kutyasétáltatók, vagy járdafestő kétfarkús aktivisták.

Csak azt tudnám, hogy ha most az ország összes testpáncélosa a stratégiailag fontis épületek körül alkot élőláncot, akkor ki hajkurássza a határon a migránsokat?

Másik oldalnak azért jobb dolga van, ők legalább nagyokat sétáltak, azért a Kunigunda utca nem egy köpésre van a Kossuth tértől. Szerintem kikapcsolódásnak csatlakozz a sétálókhoz, amikor épp nincs rajtad testpáncél, egészségesebb dolog, ha már haza úgysem engednek. Vagy nincs rá idő, gyűjteni kell a túlórákat, hogy gyorsan meglegyen a 400?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36039) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Félig off. Hátha valakinek jól jöhet. Bringás topicban linkelték.

Természetjáró, a túratervező

(#36040) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Sajnos nem nyilatkozhatok...

Legyen elég annyi, hogy sokminden máshogy van, mint ahogy a legtöbb ember látja. Nem értünk egyet mi sem, de... no comment.

On: ma valszeg megkapom az új futósapkám, ma, 00:00-kor a Kunigundán ért a szülinapom és már előre mondta a nejem, mikor elvittek, hogy siessek haza, mert itthon vár az ajándék! :D Lehet ki is tudom ma próbálni! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36041) Peterhappy válasza Vertigo18 (#36040) üzenetére


Peterhappy
őstag

(#36042) Vertigo18 válasza Peterhappy (#36041) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C :C :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36043) oxox válasza Vertigo18 (#36040) üzenetére


oxox
addikt

már rád is állt egy mühold.... :B

amúgy meg érjen bokáig! :DD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36044) tomcica válasza Vertigo18 (#36035) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sok boldogsagot :C latom van meg kemeny legeny a "gaton" :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36045) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Köszi mindenkinek! Későn kaptam meg a sapit, ráadásul ittam kis pezsit, így ma ez kimarad. majd holnap, meló alatt, már kaptam rá szolgálatból időt! :D

Ott-e, balra! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36046) Peterhappy válasza Vertigo18 (#36045) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ennyi. Ahogy öregszel, úgy jönnek egyre könnyebben a kifogások ;]

(#36047) tomcica válasza Vertigo18 (#36045) üzenetére


tomcica
Topikgazda

toltam en ma helyetted este csunya minuszban egy laza 17km-t benne 5x 1000m (R250m) 3:20-as atlagra ;] nyikorgott a varratoknal,mint a huzat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36048) kk831228 válasza Vertigo18 (#36040) üzenetére


kk831228
addikt

Boldogot!!! 🥂👊😉

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#36049) inf3rno válasza parandroid (#36038) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha jól tudom náluk nincs ilyen korlát.

Buliban hasznos! =]

(#36050) inf3rno válasza Vertigo18 (#36040) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Isten éltessen! :C

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.