Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5101) #72042496 válasza Newboy911 (#5100) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem a bokasúly a nyerő. Van belőle 20 kilós? :)

(#5102) tomcica


tomcica
Topikgazda

Most hulyultok,de a heten jon meg a sulymellenyem ha jol remlik 10.5kg Bremshey.Futni nem szandekozom benne,de guggolas,kitores,fellepes,ugralokotel(ezt ovatosan) setalas,kirandulas stb. kezdetnek,ja es mondjuk 2-3kg-vel kezdve utana novelve szepen kilonkent fel maxig.

Vett a csapat egy ernyot is,3000ft volt a szerb "vateran",na az nagy moka a sprintekhez :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5103) Newboy911 válasza tomcica (#5080) üzenetére


Newboy911
tag

akkor kovetkezzek egy rovid cipoteszt az utobbi nehany evben hasznalt cipokrol:

Két hete vettem egy kinvarat, kérdezték a boltban hogy elég gyors vagyok -e hozzá ?
Most már tudom hogy nem :D

(#5104) tomcica válasza Newboy911 (#5103) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D hehe apropo "eleg gyors vagyok hozza",pont ez volt az elso feelingem a Fastwitch 5-el kapcsolatban amikor az elso 200m-t lefutottam benne,hogy nem vagyok eleg gyors hozza 26os interval 200-al

az a leggyorsabb az osszes kozul,valahogy tol elore (na a kinvara is gyors joszag,de puhabb igy egy picit leengedsz benne,a FW az viszont kemenyebb igy csak tolod-tolod-tolod)

jut eszembe tolod: mai laza 22km pici emelkedo benne meg 2 x 1.5km konnyu tempo 4.15os - csemege,a szel meg majd lefujt a palyarol :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5105) #72042496 válasza tomcica (#5104) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem meg csak a cipő miatt futsz gyorsan. :) (Vicc.)

Fájdalmasabb téma, sérülés... a hétvégi túrában sok volt a lejtő, és az utolsó harmadára beállt az IT-szalag a bal térdemben. A lefelék innentől rohadtul fájtak, de szerencsém van, mára gyakorlatilag helyrejött. A földszintre még nem szívesen megyek gyalog, viszont délután jólesően és tünetmentesen futottam egy 24:19-es szigetkört. (Ha fájt volna, akkor abbahagyom.)

Mivel tipikusan a futóknak van ezzel kínja, ezért itt kérdezem, hogy súlyosabb esetben mit lehet tenni vele a pihentetésen kívül? Érdemes fáslizni, esetleg gyulladáscsökkentőt szedni rá? A túrán ezt javasolták, de azért bemondásra nem kötném gúzsba magam, és az Algoflex-et sem kezdeném el zabálni. Soha ne is legyen rá szükség, de nem árt, ha valamennyire ilyen téren is tájékozott a (sportoló) ember. Főleg, ha olyan hülye, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#5106) horvathd válasza #72042496 (#5105) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nekem is volt vele problémám, és azt javasolták, hogy miután rendbe jött a térdem, kezdjem el nyújtani az IT- szalagokat, akár minden nap. Nekem ez a gyakorlat jött be leginkább: [link]

"The Kid just rages for a while."

(#5107) #72042496 válasza horvathd (#5106) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tényleg, a nyújtást is akartam kérdezni, hogy amennyiben érdemes, melyek a bevált gyakorlatok. Bár erre ott a kereső is, de mégis jobb, amikor valaki leírja a saját tapasztalatát, úgyhogy köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#5108) DBAtti válasza horvathd (#5106) üzenetére


DBAtti
aktív tag

+1
aka "4-es pozíció" a szótáramban ;)

én magamnak is kitaláltam egyet -vagy láttam valahol és azt hiszem én tojtam a spanyol viaszt-:
- álló helyzetben
- kézzel támaszkodsz magad előtt (opcionális)
- kicsit előredőlsz (érzés szerint)
- a nyújtandó lábbal lábkereszt -> pl. jobb láb a bal mellé balról, úgy hogy a külső élén támasztasz, mindkét láb nyújtva marad
- akkor jó ha fáj :DDD najó, nem, de lehet így nyújtani komplett "külső lábra" és bokára is. Ha van hivatalos változat, szívesen fogadom.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5109) szki válasza tomcica (#5099) üzenetére


szki
őstag

:Y :R
Hát én nem csinálok ilyen durva edzéseket, de mostanában azért gyorsítgatok magamhoz képest. 3:07-es 1 km nekem most elérhetetlennek tűnik.
Mostanában keveset futok viszonylag, de azt jó gyorsan :D Mai 10 km 1000/1000m fartlekben, és így is 44 percen belüli lett. Múlt héten fáradt lábra, és 5 km könnyed tempó után nyomtam egy 20:26-os 5 km-t. Szóval gyakorolgatom a 4:00-ás kilométereket, és szerintem hamarabb összeáll a 40 perces 10 km, mint gondoltam :))

(#5110) tomcica válasza szki (#5109) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en uj szintre emeltem a terhelest,mai nap ismet ket edzes: 16km es 14km volt bennuk minden sebesseg,a 3.45-os tempo mar szinte beszelosnek tunik...iden eddig lefutva 1950 km

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5111) #72042496


#72042496
törölt tag

Ha valaki még egyszer azzal a baromsággal jön, hogy gyors vagyok, annak megmutatom ezt a topicot. :) :R

(#5112) Nyugdíjas válasza #72042496 (#5111) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pl. én? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5113) szki válasza #72042496 (#5111) üzenetére


szki
őstag

Mindenkinek más a tempója a különféle edzéseken, versenyen. Persze tomcica más kategória. Rá kell adni a 10 kilós mellényt és a fékezőernyőt, hogy partiban legyünk vele :D

Hétvégén K&H-n futtok ugye? Na majd ott kell gyorsan futnotok :K
Én nem megyek. Esetleg 06.15.-én Szombathelyen futok egy félmaratoni versenyt, ha reggelre kiheverem a céges bulit. Amíg meg ilyen kellemes hűvös idő van, addig pörgetem a 4:00-ás ezreket a lábamba. Ha meg kijön a jó idő, akkor irány az erdei terepfutás rengeteg dombbal :D

Ha már K&H futás vasárnap: Az esemény idén az 56-osok terén lesz, az útvonal az Andrássy úton és a Városligetben vezet, ezen a részen nem tartunk árvíztől :-) Nehogy a Kossuth térre menjenek vasárnap!

[ Szerkesztve ]

(#5114) #72042496 válasza szki (#5113) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen-igen, én a félmaratonon indulok, kinn lesz még néhány haver/ismerős is. Kíváncsi leszek rá. Nagyon szeretném 1:35 alá vinni, sőt, minél inkább 1:35 alá vinni, de még magam sem tudom, mi a realitás. Amúgy is sokmindenen múlik, de hamarosan kiderül. :)

Azért a 4 percesek már durvák, sőt, számomra lélektanilag is egy vízválasztó tempó. Ez kb. a földi halandó és az ufó határmezsgyéje. :) Na jó, talán nem ufó, de az biztos, hogy igen komoly sebesség, főleg ha sikerül majd 10 km-en át tartanod! :)

(#5112) Nyugdíjas: ;]

(#5115) tomcica


tomcica
Topikgazda

Na osztottam a szamnak :D 74 km 3nap alatt (nem totyoges,nem ultra futas ez kerem ;] ) most egy cseppet sikit a test,holnap piheno es pentek egy duplaval folyt kov. Ket utvonalat latok kirajzolodni,vagy beedzodik ujra ahogy szeretnem,vagy szetesik,harmadik verzio nincs,ennyi :K

UI: gyerekek ezt otthon ne csinaljatok utanam :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5116) gombi01


gombi01
tag

Úgy nèzem itt mindenki belehùzott ;)
mióta elkezdtem a cross fit edzèst olyan izomlàzam van , hogy csak totyogok futàs helyett. k&h -t kihagyom èn sem megyek pedig tervbe volt, majd a kèkes csùcs jövô hètv3gèn.
jön valaki arra?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5117) #72042496 válasza gombi01 (#5116) üzenetére


#72042496
törölt tag

"jön valaki arra?"
Én most szombaton voltam. :)

Egyébként egyszer én is szeretnék eljutni a csúcsfutásra, de az idén sajnos nem fér bele.

(#5118) gombi01 válasza #72042496 (#5117) üzenetére


gombi01
tag

Mèg nem voltam egyszer sem, kell a medàl ! Gondolom kemèny lenne ha bekezdenèk gyors tempoval, de inkàbb tartalèkolok. Azt mondtàk verseny utàn lehet futni lefelè valami turista ùton... meglàssuk mire kèpes a tömb testem :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5119) Newboy911 válasza gombi01 (#5118) üzenetére


Newboy911
tag

Nekem is fáj a fogam a medálra, de most kihagyom, pedig be volt tervezve.
Én most pénteken utazom a Mátrába 2 napra. Remélem belefér majd pártíz km.
Két hét múlva lesz egy félmaraton a környéken, arra megyek.
Utána viszont készülök az első maratonomra.
Viszont korrekt árban nem nagyon találtam versenyt ősszel.
Így marad a Balaton Maraton november 16-17.

(#5120) #72042496 válasza gombi01 (#5118) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az aszfalton nem ismerem a járást, de állítólag a második felében van egy pihentető rész, és a vége erősebben emelkedik. De ez az infó nem tudom honnét származik, még az is lehet, hogy ebből a topicból.

Lefelé sok irányba indulhatsz, Füredre a zöld sáv visz le. De ha kaland kell, akkor megnézed a sárgát. :)

[ Szerkesztve ]

(#5121) szki válasza Newboy911 (#5119) üzenetére


szki
őstag

FB-n nézd meg ezt a csoportot: [link]
Vannak jó tippek olcsó futóversenyekre. Olyanokra is, amik futónaptárban sincsenek.
A maraton engem nem vonz. Persze ki fogom futni majd évente egyszer egy nagy versenyen. De sokkal jobban szeretem a félmaratoni versenyt futni.

#5115) tomcica: szerintem senki nem csinálja utánad a napi két erős edzést :)
Mai adag megint csak 10 km, 4:40 átlagtempóval, és szinte alapozó pulzussal. Klasszul ment, és érződik a gyorsító edzések hatása.
Szerinted jó lenne olyan fartlek, hogy 300 méter tempó, 200 méter kocogás (mondjuk 10x). És előtte utána pár km bemelegítés, kifutás. Úgy néz ki mégse veszek vissza a futásból nyárra, és heti 5-7 óra beleférhet időmbe, ha munka után lesz még erőm futni :)

(#5122) gombi01 válasza Newboy911 (#5119) üzenetére


gombi01
tag

(#5119) Newboy911:
idén én a Spar maratonra gyúrok, tavaly megvolt a 30 km idén növelem a tétet :)
(B)(#5120) Balika911(/B):
hát akkor sárga, nem kérdés (mondjuk nem ártana oda visszaérni ahol lerakjuk a kocsit start előtt :) )

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5123) #72042496 válasza gombi01 (#5122) üzenetére


#72042496
törölt tag

A sárga nyugatnak indul (ez a Mátrabérc egy szakasza is amúgy), és ha követed, egy kis hurokkal levisz Mátraházára. Onnét Mátrafüred gyalog sincs messze, sőt, szerintem fölfelé is ott fogtok átfutni.

De nézd meg térképen. Jó lesz amúgy, amikor az ember azt hinné, hogy ez durva, az igazi szopás csak azután jön. :)

(#5124) exlepra


exlepra
tag

Kezdő futásom első napjai:

Első lépésként vettem futócipőt, Saucony Phoenix 5, a 6 lett volna eredetileg de abból nem volt 10.5 méret.

Kedden este munka után, és korábban egy adag videót megnézve naivan azt gondoltam mindent tudok a futásról, így 108bpm ritmussal a fülemben nekivágtam. Hamar beláttam, hogy ez így nem fog menni vissza kell vennem az arcomból, aznap mindössze 1km-t futottam.

Szerdán már nem is firtattam a ritmust, a célom az volt, hogy egyenletes tempóban 2km-t lefussak, órát sem vittem. Futás közben inkább apróságokkal foglalkoztam; ne úgy álljon a fejem mint Zidane-é a fejes előtt, a karomat ne magam előtt mozgassam, hanem magam mellett, ez egyébként nehezebb mint gondoltam. Közben próbáltam még a fel le mozgást is csökkenteni, de ez későbbre marad.

Ma este kosarazás, majd holnap 2km megint.

(#5125) tomcica válasza szki (#5121) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a 300-200as fartlek vagy a 400-100as sokat tud dobni a kondin :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5126) Newboy911 válasza szki (#5121) üzenetére


Newboy911
tag

Köszönöm a tippet, Lábatlan maraton 2.000 ft pólóval. Ajándék!

(#5124) exlepra Hajrá

(#5127) szki válasza Newboy911 (#5126) üzenetére


szki
őstag

Maratont versenyen kifutni az igazi, mert a frissítés megoldott. Néztem ezt a lábatlani maratont. Tényleg jó hangulatú buli lehet majd az ősszel!

Számomra ez a verseny nagyon jó bulinak néz ki: 4. Pétfürdő - Öskü - Pétfürdő félmaraton július 14.-én. 2000 Ft a nevezés, és az első 20 női és férfi befutó egy üveg bort kap ajándékba :)

(#5125) tomcica: 300-200 v. 400-100 fartleket majd nem pályán futom, hanem aszfaltos úton. Számolom az út menti fényvisszaverő oszlopokat, melyek 50 méterenként vannak kb. Tempókat még nem tudom, de gondolom ráérzek majd az ízére :DDD 40 perces 10 km, és 1:30-as félmaraton a célom továbbra is.
Tegnap vettem észre, hogy a gyors tempók milyen szépen javítják a karmunkámat, és a test mögötti lábmozgásomat. Összeállt a mozgásom, és javult a lépéshosszom.

(#5124) exlepra: Csak hajrá! Nem egyszerű helyesen futni. Sokat kell gyakorolni, csiszolni a futótechnikát. Kezdetben felesleges tempóval, távval foglalkozni. Szerintem úgy kell csinálni, ahogy jól esik, és nem okoz sérülést. Ha megy már 5 km könnyedén egyben, akkor már érdemes elgondolkozni a hogyan továbbon.

(#5128) tomcica válasza szki (#5127) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En a helyedben ha 4perceseket ilyen jol csinalod 10km-n siman a 3K-s ritmusommal mennek 300at es kocogas 200 melle,a 3K kb 3.30-40es sebesseg ha a 10K 40perc

egydeul a darabszam a kerdes,az elejen 4-5db lehet eleg is ha ilyen gyors,aztan szepen fel lehet tornazni 10db-ra,majd levenni a pihenot azaz 400-100at futni

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5129) gombi01 válasza szki (#5127) üzenetére


gombi01
tag

(#5127) szki
4. Pétfürdő - Öskü - Pétfürdő félmaraton ez buli lehet tavaly csak a balesetem miatt nem mentem, de idén tervben van, dimbes-dombos, ha más nem ott csak találkozunk hiszen nem lesz 1000 induló :)

Idén ősszel lesz a 20. Várpalota-Ősi-Várpalota félm. az is jó szokott lenni szintén van bor, póló és tésztaparti a verseny után. 3eFt a nevezés.
Ami szerintem a legszebb vidéken rendezett félmaraton volt az a Bakonyban ősszel a cuha patak mellett Zirctől a Cseszneki vár felé. link

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5130) szki válasza tomcica (#5128) üzenetére


szki
őstag

Még sokat kell edzenem a 40 perces 10 km-re, de majd összejön. Mai adag 10 km 46 perc, benne 3,5 km erős tempóban (3:50-es ezrek).
Fartleket jövő héten csinálom majd. Meg jövő héten veszek egy új, és könnyű futócipőt gyors munkára ;] A mostani cipőm túl súlyos a maga 800 grammjával :D Bár nem is fáj benne a lábam sose :)

(#5129) gombi01: A Bakonyban szívesen futnék többször! Szép tájak vannak arrafelé. Persze a Zalai Dombság se rossz nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#5131) tomcica


tomcica
Topikgazda

uj szintre emelkedett az edzes,legalabbis a penteki 200-as intervalok...nem meselek sokat,mert nem alszatok majd jol,csak annyit mondok hogy a sarokban sirok epp :D meg bele is kellett setalnom (igen SETALNI)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5132) TheMarci válasza tomcica (#5131) üzenetére


TheMarci
addikt

Csak hogy ne csak read only módban legyek, átérzem a dolgot, mi szerdán futottunk, 8x400-at, 1.5p pihenőkkel, 63-66 között voltak, de nem esett jól. :) Hozzá kell tenni, hogy heti 1x edzünk pályán, többit erdőben, meg erdei utakon. Amúgy meg hajrá mindenkinek, tavaly még én sem gondoltam, hogy így fog menni, csak elhatározás kell hozzá -najó, meg edzés. :)

Do You Dream?

(#5133) szki


szki
őstag

tomcica, TheMarci: Hu de keményen nyomjátok! :R
Képzelem milyen 200 méteres interval lehet, ha bele kell sétálni!
Az a 8 db 400 méter meg brutál gyors, és kemény így egymás után!

Találtam egy jó kis írást a futás felkészülésről: [link]
Az energia rendszerek fejlesztése, használata különösen érdekes számomra.

[ Szerkesztve ]

(#5134) #72042496


#72042496
törölt tag

Egyre inkább kezd megjönni a kedvem ehhez az edzéshez. Itt van szó szerint a szomszédban a pálya, és elsősorban úgyis 5-10 km-en szeretnék gyorsulni... meg a hegyen fölfelére is tuti jó lesz ez. Át is tanulmányozom, mit írtatok, hogyan kell nekikezdeni.

Jól sejtem, hogy ez fárasztó? :D

[ Szerkesztve ]

(#5135) tomcica válasza TheMarci (#5132) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a 400-as resztavos az TUD fajni :D plane ha 70 alatti,szep munka....az a 1.5 p piheno allo piheno?

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5136) tomcica válasza #72042496 (#5134) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szoval van melletted egy palya?! jol ertem? :D egy egyszeru valtogatot javaslok ilyen kedvcsinalonak 200m tempo es 200m lassu,annyi kor amig birod :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5137) #72042496 válasza tomcica (#5136) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bizony! :)
Pályának pálya, mondjuk nem túl jó. Salakos, kicsit egyenetlen is, de kezdésnek is jó lesz. Köszi, úgy csinálom! A gyors milyen tempóban menjen? Ami 400-on kifér?

[ Szerkesztve ]

(#5138) tomcica válasza #72042496 (#5137) üzenetére


tomcica
Topikgazda

attol fugg mire keszulsz,ha rovidre akkor siman :D viszont ha hosszabbra mint 3km akkor eleg a 3km-s tempoddal futni (pl. 40-es 200m es 200m konnyu futas,de akkor ebbol illik 10db-ot menni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5139) #72042496 válasza tomcica (#5138) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem-nem, inkább a minél gyorsabb 5, ill. 10 km a cél.
Gondolom, heti egy ilyen edzés elég, legalábbis - mondjuk úgy - középhaladó szinten.

(#5140) tomcica válasza #72042496 (#5139) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti egy ilyen az elejen boven eleg,gyors cipoben rendesen bemelegitve jo amit irtam 3K ritmusban 200m (kb 40mp erezd ugy hogy jooooval gyorsabbat is tudnal,ez messze nem a max sebesseged ezen a tavon,ez egy tempo sebesseg) a piheno pedig 200m lassu kocogas es annyi kort igy amennyi belefer 10x mar jol hangzik es meg is csinalhato,ez a sebesseg a 3.20-as ezrek interval sebessege,persze ezt utana meg ossze kell fuzni szoval nem ad azonnal ilyen temposebesseget,de legalabb gyakorolja a labad.10perces 3K es 16.40-es 5K jonne ki belole,ha 10db megvan es mar konnyu akkor modositani kell majd rajta,de elobb csinald meg.

apropo 2014km a idei eddig (a mai nelkul) egy picit bele lett huzva ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5141) Timyyy


Timyyy
őstag

Most jöttem meg futásból, tudom, ez itt a 99,9%-nak röhejesen kevés és gyenge, de nekem ez volt a 22. kilométerem amit futok másfél év tespedés után, és most először futottam egyben 4 kört a tó körül, 2-vel kezdtem, egy ideje 3-at futottam, és most megvan a 4. :B
Előtte pár karkörzés, bokakörzés, ilyesmik, utána kb 1 perces nyújtás, és éreztem, hogy jobb is lett tőle.
Most megittam egy pohár magnéziumos pezsgőtablettát, és irány a kád. :))

/Egyébként ezeknek a pezsgő tabiknak van értelme?/

(#5142) PazsitZ válasza Timyyy (#5141) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hát nem tudom, valami értelme csak van, legalább is gondolom.
Én C vitamint, magnézium és kalcium-ot tolok.

Sok esetben nekem is az az érzésem, h szégyenletesen amatőr vagyok, pedig már tolom egy ideje.
De másik oldalról nézve, nem akarok élsportoló lenni, és az átlag emberhez képest ez is simán jó és sokkal több, mint amit ők csinálnak.
Szóval ez alapján szerintem szégyenkezni egyáltalán nem szabad. Egy kis elégedettlenség persze nem árt, h legyen ami inspiráljon. ;)

- http://pazsitz.hu -

(#5143) tomcica válasza Timyyy (#5141) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Minden futas ertekes (az en szememben legalabbis az).En a pezsgotablettakat kerulom,nem eleg hatekony a felszivodasuk es altalaban a legolcsobb es silanyabb osszetevokbol allnak (altalaban ipari hulladekok,tisztelet a par kivetelnek,de azoknak aruk is van).Magneziumot kulon megnovelve hasznalok kedden es penteken,direkt felszivodasu 300mg-os magneziumot por formalyaban.Ez mellett naponta egy Scietec kalcium-magnezium is bemegy,a tobbit felveszem a taplalekbol.(pl. barnakoles)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5144) #72042496 válasza tomcica (#5140) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm az alapos leírást! :R

Embertelen az a 2000 km, főleg hogy még gyors is. :)

(#5145) Newboy911 válasza tomcica (#5131) üzenetére


Newboy911
tag

bele is kellett setalnom (igen SETALNI)

Ezt a hozzászólást elmentem :)

[ Szerkesztve ]

(#5146) tomcica válasza Newboy911 (#5145) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megszaladt (szó szerint) ez a hét 118km ment bele,ma mar csak egy utazó tempójú 5K-ra futotta 19.15 lett nem feszitettuk sehol csak igyekeztünk utazni benne

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5147) Timyyy válasza tomcica (#5143) üzenetére


Timyyy
őstag

A müllerben szoktam pezsgő tabit venni, tudtommal ott azért drágább minden, mert olyan cuccok kerülnek oda, amit külföldre szánnak forgalmazásra, nem pedig MO-ra, ezért az összetevőjük is más, minőségibb.
Ezt el is hiszem, direkt tettünk egy próbát milka csokival, vettünk egyet a tescoban és egyet a müllerben. Mindenki tudta 1 kockából hogy melyik melyik. Ebből gondolom, hogy talán a tabik is értelmes összetevőkből vannak?! Legalábbis remélem :))

(#5148) gombi01


gombi01
tag

sárban is lehet zsírt égetni :)
Megvan az öröme és az eredménye:


meghagyom az aszfaltot versenyre :D

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5149) #72042496 válasza tomcica (#5146) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért hihetetlen, hová el lehet jutni, sok futónak még a rekordja sincs ennyi! Versenyen mennyi idő alatt futnád az 5-öt?

Közben megvolt a félmaraton, de sok örömet nem okozott. Két napja lebetegedtem, láz, hidegrázás, stb... ma reggel sem voltam jól, a versenyközpontban 110 körüli "nyugalmi" pulzust mértem, ez máskor 60-70. 4 körös volt az egész, az elsőt összeszenvedtem 4:50-esekkel, a többit meg gyakorlatilag legyalogoltam, még az is rosszul esett. 2:28 lett a vége.
Ez most ilyen volt, nem örülök neki, de betegen nem fogok fölöslegesen ugrálni, annyit nem ér az egész. Majd legközelebb, egészségesen lefutom.

(#5150) #72042496 válasza gombi01 (#5148) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hogy sikerült a csúcsfutás?

Mindenhol ilyen saras? Merre mentetek utána, megnéztétek a sárgát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.