Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) tomcica válasza ballazol (#90999) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A hetfo-szerda-penteki "menut' LanyUs-nak ajanlom :K ;] :P :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91002) tomcica


tomcica
Topikgazda

itt meg egy kis ebreszto a woke kedveloinek ;) amikor az a nagy "nemek osszemosasa" stb. talalkozik a valosaggal:
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91003) sherlock82 válasza Alg (#90997) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ez nagyon jó kis hely ahol futsz, meg nem zavar senki téged.
Én ezért futok reggel 6 kor vagy mégkorábban az utcán mert legalább nincsenek ekkor emberek.
Abban a kastély parkban egyszer voltam, remélem elfogok még jutni oda.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#91004) Pttypang válasza tisn (#90987) üzenetére


Pttypang
veterán

Ugorj be, én gondolkodok, hogy majd amelyik versenyre nem megyek, bejelentkezek segitonek, hatha kell frissitopontra, vagy hasonlo :D
#90958tomcica
:R
#90995norby_42
Be akarom jarni ugyis elotte, kell a fajdalom.

Everybody lies.

(#91005) norby_42 válasza ballazol (#90999) üzenetére


norby_42
aktív tag

körtés ruccolasaláta fenyőmaggal

Egy ismerősöm emlékezetes mondása szerint: ettől sem sz*rsz vastagat...

Eat pasta, run fasta

(#91006) norby_42 válasza tomcica (#91002) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ennek nincs sok értelme, engem pont így gyorsulna le a csaj

Eat pasta, run fasta

(#91007) tomcica válasza norby_42 (#91006) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jol van,most ferfirol beszelunk :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91008) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

WU+Bejáratós interval+CD @155bpm✅.....5x1000/W30/R200
Talán mégis jobb így, hogy a gyorsak után állok meg, majd a lazából indítom a gyorsat :U4:20 helyett 4:10-4:15 lett a gyors tempó :B ....talán ez még nem üt vissza ;)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#91009) tomcica válasza xy.zsolt (#91008) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep munka,turelmes :K igy kell

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91010) tomcica


tomcica
Topikgazda

Aki ennyi gyors munkaval operal a heti ciklusban,annak sosem szabad fullos edzest tolnia :N iparos mind,es hagyni hogy az ossz munka egyuttes hatasa atformalja.
Egyik edzes se legyen gyorsabb,mint ami kell,egyik edzes se legyen hosszabb vagy nagyobb mennyisegu,mint amit elbirsz.
Ami neked hetente fel van irva az igen komoly mennyiseg gyors munkabol. A minoseg is boven benne van abban a skalaban ahol kell lennie.
Amikor ugy erzed ez mar szinte unalmas,fogsz egy 5K v 10K-t kifutod felmerore,es az alapjan majd igazitunk az edzesen,ha valoban indokolt :K

LanyUs-nak mashogy van ez,neki a pulzuslimit gondoskodik arrol,hogy ne lepje tul amit nem szabad (de ne is lazazza el,amit nem kell ellazazni)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91011) xy.zsolt válasza tomcica (#91010) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azért a 170bpm-et had érjem már el az edzéseken ;) :P Ez ma 163ig kúszott csak fel mert nem volt cél a több....de hétfőtől 170-175ig terveztem edzésen a maxHR-t, ahogy előtte volt 2 hétig. Vagy annyi se legyen meg? A totál maxHR-em 187 volt decemberben, de idén még nem futottam ki :U

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#91012) ballazol válasza norby_42 (#91005) üzenetére


ballazol
senior tag

:DD :DD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#91013) tomcica válasza xy.zsolt (#91011) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fuss egy felmerot es utana latni fogjuk :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91014) xy.zsolt válasza tomcica (#91013) üzenetére


xy.zsolt
őstag

de az energiapazarlás ;] :P ....attól csak kevesebb marad az edzésekre bennem. Úgy gondoltam, hogy 3-4 ciklus után tolok csak egy majdnem besz@rós kretént :DDD
A dedikált felmérőnapot amúgy sem kedvelem (stresszel).....jobb az mikor érzem már bemelegítésnél, hogy aznap nagyon ADJA és akkor futok maxon :K
Más az ha tényleges versenyről lesz szó.....akkor kitolom ami bennem lesz aznap.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#91015) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#91014) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azt figyeltem meg maratonfutóknál, hogy 1000m interval-nál a versenytempójukat futják. Mivel nálam a 4:00 a céltempó 10k-n ezért gondoltam, hogy nem mennék ennél lassabban.....pláne, hogy már 2 hónapja is közel voltam ehhez a 10k-n 4:07es tempóval.
A köztes lazákat kellene lassítanom 6:00ig és csökkenteni 2-300m-re ennek távját.
Ez így szerinted vakvágány?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#91016) tisn válasza tomcica (#90993) üzenetére


tisn
addikt

Meg a legjobb minosegu rekontanert is csak akkor utttaznak 30km-t,ha felmerot akarnak futni ;)

lekocogsz, felmered magad es visszakocogsz :)

(#91017) tisn válasza tomcica (#91002) üzenetére


tisn
addikt

itt meg egy kis ebreszto a woke kedveloinek ;) amikor az a nagy "nemek osszemosasa" stb. talalkozik a valosaggal:

azt hittem nagy hoax, hogy valami ausztral u15-os csapat megverte az ottani noi focivalogatottat.

aztan nemreg lattam fradikanal ugyanezt :)

pedig a 14 eves sracok meg messze nem olyan erosek/akceleraltak jellemzoen, meg nem oriasi a fizikai dominancia, amit a felnott jatekosnok technikai es taktikai kepzettsege ne tudna ellensulyozni...

de megis :)

(#91018) tisn válasza ballazol (#90999) üzenetére


tisn
addikt

ha valaki komolyan gondolná a fogyást,
étkezési terv ebből a könyvből: [link]

ezt valami sziberiai munkatabor receptkonyve? :)

(#91019) tisn válasza norby_42 (#91006) üzenetére


tisn
addikt

engem meg barmelyikotok. recovery futassal :D

(#91020) tisn válasza xy.zsolt (#90994) üzenetére


tisn
addikt

focipalya nagyon jo futasra + raadasul ahogy irtad nalatok fuves van, semmi sem kimeli annal jobban a labat. ha azon futsz, nem lesz terdproblemad.

(a rekortan ugye csak par mm vastag gumi az aszfalton)

(szerintem a salak puhabb, foleg igy osz-tavaszi szezonban)

(#91021) tomcica válasza xy.zsolt (#91014) üzenetére


tomcica
Topikgazda

akkor fuss egy felmerot 170-es pulzuson,mar abbol is latni fogunk dolgokat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91022) tomcica válasza xy.zsolt (#91015) üzenetére


tomcica
Topikgazda

De ok nem hetrol-hetre futnak 8x1K-t a 10K versenytempojukon :N
Ha 200m a piheno akkor ujra le kell engedni 4:10-re es addig csinalni,amig meg nem szokod a rovidebb pihenot es AZUTAN lepni 4:05-re,majd harmadik lepes 4:00...ugy jarhato :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91023) tisn


tisn
addikt

Nem mindennapi tolvajhoz riasztották a rendőröket a borsodi Csincse településére. Egy tiszalúci férfi betört az egyik boltba, majd egy doboz édességgel elsietett a tetthelyről. Kiderült, hogy a dobozban 54 darab túrórudi lapult, amiből ő még azelőtt megevett 29-et, hogy elfogták volna a rendőrök Mezőkövesden.

asszem ez en lehettem. mar meglehetosen ehes vagyok ;]

(#91024) Peterhappy válasza tisn (#91017) üzenetére


Peterhappy
őstag

A felnőtt játékosnők mije ne tudná ellensúlyozni? ;]

Az u-15 azt hiszem stimmel, az ország USA volt. Az akkor épp regnáló olimpiai és/vagy világbajnok női csapat. Tükörsima meccsen nyertek a fiúk.

Mint a csodálatos női nem óriási tisztelője, és hódolója vallom, hogy a női foci nem sport. :) :B
Elsősorban a fizikális tényezők számítanak. Rúgóerőben, elrugaszkodásban, és az esetek döntő többségében sprintelésben egyszerűen más kávéház a két nem. Ha esetleg valaki egyikben kiemelkedő is, másban jó eséllyel elvérzik.
Azt tisztelettel elismerem, láttam már olyan női játékost, aki nálam jobban játszott, de ilyet férfi u-15 fiú mezőnyben találomra találni.
A női labdarúgás valaha volt egyik legjobb játékosa a magyar származású Marozsán Dzsennifer, ahogy Ő lát a pályán, úgy a férfi mezőnyben is csak kevesen, de attól még egy NB1-es, de szerintem még egy NB2-es csapatba sem biztos, hogy beférne.

De pl. a női teniszben, a Wlliams testvérek (akik nyers erejüknek köszönhetően dominálták a női mezőnyt) is simán kikaptak pályájuk csúcsán egy férfi játékosról, akinek a nevét szerintem itt (sem) senki sem tudja, és amúgy a világranglistán a legjobb 200-ba sem fért be akkoriban. (A Google a barátom: Karsten Braasch volt az elkövető).

(#91025) Peterhappy válasza tisn (#91023) üzenetére


Peterhappy
őstag

Még épp időben, már épp indultam Bonyhádra letenni az óvadékot, de akkor Dunaföldvárnál nyomok egy balost :D

(#91026) Alg válasza Peterhappy (#91024) üzenetére


Alg
veterán

...és ezzel nincs is semmi gond, pont ezért játszanak külön ligában - nem csak képletesen hanem szó szerint is a nők és a férfiak.
Az ilyen összevetések mint az említett u15 vs. női válogatott csak indulatkeltésre meg szenzációhajhászásra jók.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#91027) xy.zsolt válasza tomcica (#91022) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én is csak hétfőről péntekre futom :P ....de jogos :R , pláne, hogy szerdán ott a 10x400 is, sub 4:00en.
Azt figyeltem meg magamon, hogy én annak örülök piszkosul ha már a keményebb edzést terv szerint teljesítem....kb egy klassz felmérő örömével élek meg minden ilyen alkalmat. :B

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#91028) Peterhappy válasza Alg (#91026) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, teljesen igazad van.

(#91029) -Pepe-


-Pepe-
tag

Tom ez, nem 5km, de most ennyi volt. Kaptam az első kilométeren egy pirosat, de átmentem rajta, nem vártam meg a végét, így is elszállt az eleje.
[link]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#91030) norby_42 válasza tisn (#91023) üzenetére


norby_42
aktív tag

Látod LanyUs mennyit edz, őt nem érik utol. Mondjuk ő nem állna meg 29-nél ;]

Eat pasta, run fasta

(#91031) LanyUs válasza norby_42 (#91030) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát ez az! :R Épp nemrég beszéltük veled, hogy valójában nem is edzek/futok sokat. Minden másnap egy vállalható 70-110 perc között attól függ mennyi időm van hajnalban. A kulcsa az egésznek, hogy tökéletesre lőtt célpulzus alapján vannak az edzések. Tehát egy felesleges percet sem töltök nem kívánt zónákban. A pulzus segít abban is, hogy betegen se csapjam szét magam. Ez szigorú kontroll! A kontroll, ami nem átlag ütem, hanem az edzés minden percében élő limit. Ha rekortán, akkor körönként kétszer pillantok az órára, de egy ideje már érzem amikor több a pulzus és azt is ha a tempó csökken.

De bármennyi is az edzés Tom még mindig bárányfelhővel etetne és vízzel itatna mellé ha megakad a torkon :C
A másik, ami Zsoltnál is kényesebb pont a felmérő nap. Azokon rendesen megcsapom magam én is. A legrosszabb az egészben a kényszer jellege, de arra megoldás amit Tom írt, egy felsőbb zóna limit, aminél valószínűsíthető egy jó tempó is. Tegnap pl. felsprinteltem egy 40 szintes dombra / 300m, de a tetején sétáltam egy kicsit annyira dolgozott a szív :U

(#91032) tisn


tisn
addikt

Ez a terepfutás nem az en asztalom, elso 10men sikerült pofára esni egy gyokerben. Visszafele megint megbotlottam benne nagy okosan :)

(#91033) tomcica válasza -Pepe- (#91029) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aaa,ezt igy nem lehet...melegits be rendesen,es kontrollalt korulmenyek kozott fuss eros tempot :K (ahol nincs forgalom stb.)
3:40-nel meg eri az arcod a szel :D az mar halados

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91034) tomcica válasza LanyUs (#91031) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,ne vicceskedjuk el...baranyfelho meg okes,de tudod h vizet csak akkor kapnal,ha mar alakul az a testsuly ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91035) tisn válasza -Pepe- (#91029) üzenetére


tisn
addikt

miert nem bicozol/autozol ki a rekortanhoz es ott tolod le nyugiban?

(mar tokre varom, hogy kiprobaljam, mar rengeteg helyen voltam :) )

(a legcukibb tiszakecsken van, kispalya korul, ~150m :) hosszu)

(#91036) -Pepe- válasza tisn (#91035) üzenetére


-Pepe-
tag

Majd meglátod milyen! A kanyarban emelkedő, sehol nem sík. Kalandos pálya. :D
Mikor lejössz, futunk egy kört együtt, vagy többet. :)
Keresem a sík terepet, olyan van, ami lejtős és nincs forgalom, de azt meg csalásnak élném meg, így nem hiteles.
Azért 400-on szeretnék bemenni 3.40 alá, mert ez így karcsú.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#91037) LanyUs válasza -Pepe- (#91036) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jó tanács! Lágyék alapos bemelegítése is fontos! Én szobabringa 10 perc + kocogok 5 perc előre - hátra, törzskörzés, láblendítés, sarok fel, térdemelés előre-oldalra, térdkörzés hajlított térddel. Közben berobban a bcaa és a glutamin is felszívódik, izmaimat körülveszi a védőpajzs majd visszafekszek aludni, futkározzon a radai rosseb...

[ Szerkesztve ]

(#91038) sherlock82 válasza xy.zsolt (#90825) üzenetére


sherlock82
senior tag

xy.zsolt

Én azt mondom amit te. Az ember egyen igyon amit szeretne, és ami jól esik nyilván a józan ész határain belül.
Amíg kb minden szabadnapomon elmegyek reggel futni, addig megveszem magamnak amit szeretnék.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#91039) -Pepe- válasza LanyUs (#91037) üzenetére


-Pepe-
tag

Köszi. Azt kihagytam, nem is szoktam bemelegíteni, elkezdem a futást lassan, majd fokozom. Törzskörzés, meg lábemelés abszolúte nincs. Biztosan kellene, csak lusta vagyok hozzá. Sőt külön ilyen napok is kellenének. Egy kis futás, meg ezek a gyakorlatok.
Külön aminosavakat, vitaminokat nem is szedek, étkezéssel viszem be.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#91040) ígyvanferi válasza LanyUs (#91037) üzenetére


ígyvanferi
addikt

"(...) majd visszafekszek aludni, futkározzon a radai rosseb..." :DDD Így is kell.

(#91041) norby_42 válasza LanyUs (#91037) üzenetére


norby_42
aktív tag

:D
gondolom előtte azért eszel valamit...

Eat pasta, run fasta

(#91042) norby_42 válasza tisn (#91035) üzenetére


norby_42
aktív tag

Egerben még nem jártál? Van egy 1300 méteres rekortán a Népkertben (ez a városi park)

Eat pasta, run fasta

(#91043) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Csináltam étrendes topikot: [link] Lehet tápkiegészítőkről is írni, ha valakinek van kedve megosztani a tudását. Lehet fogyásra vagy nyavalyákra való étrendről is. Nekem pl. most vált világossá, hogy a bélgyulladásomtól lobbannak be az ízületeim is, és ha azt tudnám kezelni antibiotikum helyett étrenddel, akkor valszeg a futás terén is minden sokat javulna.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#91044) LanyUs válasza -Pepe- (#91039) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pepe ez így még oké lehet, de amikor a 10x400m 95s azaz 03:57-es tempó, majd az utolsót én ha adja nap van akár 82s-re futom( 03:20 ) ott megfelelő bemelegítés nélkül hirtelen elkezd sajogni itt-ott...

Norby :D

(#91045) itouchfan válasza -Pepe- (#91029) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ha egy jó tanácsot megfogadsz, szerintem ha bő két km-en 4:20 a max, vagy 1 km-en 3:59-4:00 környéke, akkor a hosszabb futásaidnál a 4:30-4:40 nem igazán nevezhető lazának, sőt... Szóval a laza legyen tényleg laza (ilyen maxnál szvsz bőven 5 percen kívül), a gyors meg gyors, de a kettő között nem érdemes sokat időzni, max speciális esetben. :K :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#91046) bandus válasza inf3rno (#91043) üzenetére


bandus
veterán

a 444-en voltak ezek a schwab-os podcastok, azokat meghallgattad? eleg jonak tunik az ott megszolaltatott gasztroenterologus, en ezekkel a speci problemaimmal egesz biztosan elmennek az o klinikajara.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#91047) tisn válasza -Pepe- (#91036) üzenetére


tisn
addikt

hat egyutt biztos nem, ket kort lenyomsz, mire en egyet :D

(#91048) inf3rno válasza bandus (#91046) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudnál linket adni? szerk: megvan közben.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#91049) Alg


Alg
veterán

Napi WTF:
A parkrun-okon többet nem fogják nyilvántartani a győzteseket, a legjobb időket, a körrekordokat, töröltek minden koirábbi eredménylistát mert... kapaszkodjatok:

Egyesek "elrettentőnek" találják ezeket, meg kirekesztve érzik magukat emiatt és ezért nem mennek el.
Anyám borogass, az ilyenek hogy tudnak létezni? :W
Ha nem érdekli a saját ideje/teljesítménye, akkor nem mindegy számon van-e tartva? Ha meg érdekli akkor ne a gyorsabbakra panaszkodjon hanem szedje össze magát és tegye bele a munkát.

Nem vitaindítónak szánom, már így is több energiát szenteltem a témára mint amit megérdemel...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#91050) -Pepe- válasza itouchfan (#91045) üzenetére


-Pepe-
tag

Nem annyi, csak elment az eleje nagyon. 4 perc lett volna az első is. 4.50-5p környéke a könnyű, a 4.40 már közepes, 4.30-4.20 a gyors. Az utóbbit csak egyszer futottam.
5 perc felett próbáltam már, de nem ment, talán a hosszabb lábaim miatt. Kényelmetlen úgy futni, mindig begyorsulok. Te ezt nem tapasztaltad magadon? Tehát, ha futsz egy lassút és észrevétlenül is elkezdesz visszagyorsulni az alaptempódra. Nálam mindig ez van. Azért köszönöm. :R

Run fasta, eat cipőpaszta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.