Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) -Pepe- válasza tomcica (#80989) üzenetére


-Pepe-
tag

Ezekre a lassúkra biztosan fogok, nagyon bejöttek. :K :)
A boltba már eleve be fogok telefonálni, hogy az adott márkából tartanak-e.
Még pántot is? Kizárt, semmi koloncot nem szeretek magamon, az óra is zavar, se gyűrű, se fülbevaló, a hajam is nullással van letolva. Meg nem győzöm itt olvasni, hogy nem mér pontosan, lecsúszik, elszámolja. Kihagyom. Meg egy dolog veszne akkor igazán oda, ennek az egésznek a misztikuma, nem szeretnék precízen kimért laborállatka lenni. Tudom furcsán hangzik, de jó így, élvezem, nem kell nézegetni, ahhoz igazodni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#81002) tomcica válasza -Pepe- (#81001) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem kell allandoan hordani :N bizonyos "ellenorzo" alkalmakra felveszed,ott kimeri ami epp van es kesz. Tobbi napon futhatsz meztelen.
3-4 hetente egyszer felveszed,lemered amit kell es kesz.Arra viszont nagyon is jo ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81003) Aksomatic válasza -Pepe- (#81001) üzenetére


Aksomatic
senior tag

de akkor honnan tudod hogy 90 volt a pulzusod? leszámolod?

(#81004) bandus válasza stefyY (#80990) üzenetére


bandus
veterán

egen, igenyli ezt a test :D nembaj, van sok kut, szenvedunk egyet. mondjuk mar a nyugalminpulzusom is 70 koruli ma reggel, igy remek lesz ez a futas... :) bar mas 10 kilometereket fut ilyen pulzuson, szoval nem lesz baj :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#81005) stefyY válasza bandus (#81004) üzenetére


stefyY
őstag

29 fokig mondja csak, nem lesz olyan meleg... :U

Holnap valaki megy még a Futóestre? :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81006) patyil


patyil
tag

Ha már a pulzusról van szó tegnap hosszú idő óta először kimentem egy gumis futópályára futni, kitesztelve az új szerzemény garminom.
és szomorúan tapasztaltam hogy az 5 évvel ezelőtti közepes tempóm (5-5:20) most 180tól 193!!ig mászatta a pulzusomat. Meg is álltam 7.5kili után mert aggódtam hogy mi van. Kerékpározásnál sose megy így fel. (25 vagyok, régen vívtam ahol fontos volt a dinamika, sok futóiskola, sprintek és hosszú futás is volt a felkészülés része)
[kép]

Sajnos lehet hogy ennyit számít az ülőmunka/szemét kaja/mozgáshiány de most motivált lettem hogy ezen változtassak.

jól érzem hogy egy emberes alapozással és a kb 7-8 kg súlyfeleslegem leadásával kéne kezdeni az első pár hetet/hónapot?
mi lenne az az alapozó pulzus amit ti belőnétek a fentiek fényében? 150 körül 6:00-6:10 tempón kényelmesen birok 13-15km-et, én erre gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#81007) bandus válasza patyil (#81006) üzenetére


bandus
veterán

Jol. Minel alacsonyabb. A lenyeg, hogy egy kellemes veszelgetos tempot tarts.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#81008) -Pepe- válasza Aksomatic (#81003) üzenetére


-Pepe-
tag

Fent írtam.

Te vagy itt a helyi vicces gyerek. ;)

Run fasta, eat cipőpaszta

(#81009) Peterhappy válasza Never79 (#80977) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

@Zaskar + All: Aboutyou-n megint akad egy-ket merethianyos BB. Telefonrol nem linkelgetnek, most epp egy GT-2000 11(!)-bol van egy 42.5-os, 26k-ert! De lattam meg par finomsagot, nezzetek ra, hatha talaltok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#81010) tomcica válasza patyil (#81006) üzenetére


tomcica
Topikgazda

145-150 bpm az jo...ilyen melegben esetleg elmehet 155ig...de utana lassits...alapozas elso reszen nem erdekes h milyen tempot dob melle,a pulzust figyeled :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81011) tomcica válasza tomcica (#81010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Viszont nem javaslom a konstans 150bpm alapozos napokat sorban :N inkabb legyen 145bpm egyik nap (regeneralobb,idovel ez eshet be 135ig is,nem baj h lassu tempot ad) masik nap 150-155bpm ez lesz a normal alapozos nap. Igy lepdelsz,ha hosszu futast csinalsz akkor ezt ebben a szakaszban csakis lazan 145-150bpm :K ha kell setalsz neha benne.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81012) Peterhappy válasza Peterhappy (#81009) üzenetére


Peterhappy
őstag

BS-en a Rebel3 megint 26k alatt!
[link]

(#81013) stefyY válasza Peterhappy (#81009) üzenetére


stefyY
őstag

Csak BB? Törley, Martini nincs? Egy jó kis Asti... :O :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#81014) bandus válasza -Pepe- (#81008) üzenetére


bandus
veterán

sorry. itt mindenki jo fej es eddig senki sem kerdojelezte meg az odakat amiket le szoktal irni. igaz, a hazai top senior futok nem edzenek ennyit meg ilyen tempoban, mint te. de ez a 80-as pulzus mar sok volt :)

najo beda szabi mondjuk igen, o nemreg tolt egy 300+-os hetet :DD

a valasazal ne faradj, vegre eljott a pillanat, hogy elofizwssek a premium tagsagra, igy ugysem fogom latni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#81015) Never79 válasza tomcica (#80982) üzenetére


Never79
tag

Erre a kérdésre visszatérünk 2-3 hónap után :). Én is kívávncsi vagyok. De amint írtam, ő pl. már most végigtolatja velem Börzsönyt, lehet azért, mert érdekli meddig bírom ("B" versenynek jelöltem). Az előző edző 158-160-at, ő 164-167-et írt elő (még abban a helyzetben vagyok, hogy látom mindkettőt). Azért ez jelentős különbség szerintem. Úgy gondolom nem állóképességel lesz itt amúgy gond, hanem izomzzattal nem fogom bírni. De inkább nem is gondolok rá, ne legyen fejben ez a negatív gondolat.

Igen nehéz online, ezért is bánom kicsit a váltást. Szerintem 1-2 év kellett hozzá, mire megismerük egymást, meg nekem is ki kellett tapasztalnom saját magamon, hogy mi jó, mi nem jó, és ezt folyamatosan kommunikálni felé.

(#81016) patyil válasza tomcica (#81011) üzenetére


patyil
tag

Köszi :R

(#81017) Never79 válasza patyil (#81006) üzenetére


Never79
tag

Érzésre milyen volt? Könnyű, inkább elfáradtál, vagy kifutottad magad? Ja alap építés, ahogy tom írja. Fiatal is vagy, sportmúlt, hamar épülni fog.

(#81018) Never79


Never79
tag

Valaki tud nekem is BS meghívót küldeni? :B

(#81019) Never79 válasza stefyY (#80984) üzenetére


Never79
tag

Hajrá!

bandus: huuuu az kemény lesz. Én télen az egyik szakasznál majd meg főttem. 2-3 km aszfalt, szembe sütött a nap. hajrá nektek is!

(#81020) xy.zsolt válasza bandus (#81014) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Most futottam 9k-t 2x3.5k gyorsítóval 5:15- 4:00tempóig. A mai maxom 170bpm lett csak. Amióta melegebb idő van nem tudok 170-175bpm-nél többet kicsavarni.....hogy van ez? 🤔

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81021) tomcica válasza patyil (#81016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mit szamtalanszor irtam mar,attol h alacsony pulzusos alapozos epitkezes lesz programon egy ideig (melegben extra turelem kell :K ) a max sebesseg kornyeket nehany mozgasbol gyorsulo repulovel erinteni kell minden heten 1-2x 5-10db 50-100meter (vissza seta!) ennel nem erdekes a pulzus.
Illetve lehet rovid meredek emelkedo 40-70meter eros tempo felfele (seta v kocogas lefele) 5-10db 1-2x hetente.
Ha van mas mozgas a napirenden kosarlabda,roplabda,foci stb. akkor nem erdekes,ott kapja az ivet a futomu :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81022) Never79 válasza tomcica (#80981) üzenetére


Never79
tag

Van egy ismerősöm (faxom mindig ezzel jövök, már nekem gyanus :D), ahol én futok 150-155, az neki a bemelegítés alja. 164-167 körül futja az alap állóképességi futásait. 50 felett van, kicsi alacsony nő, nem tudom számít-e.

szerk: ezt csak érdekességnek írom.

[ Szerkesztve ]

(#81023) patyil válasza Never79 (#81017) üzenetére


patyil
tag

Köszi neked is.
Érzésre is magas volt a pulzus,nem csak a számokra támaszkodva ezért is álltam le inkább.
Kicsit szív környékén 190 fölött diszkomfort érzésem volt, nem fájt meg semmi de éreztem hogy erölködik és hogy nem tudnám ezt a pulzust sokáig fenntartani.
Levegővétellel és a lábaimmal nem volt gond, azok vittek volna még :D

Úgyhogy tényleg alapozással indulok, meg kicsit próbálok a táplálkozásra, és a kevesebb koffeinbevitelre is figyelni ez most jó volt hogy felnyitotta a szememet.

Ti amúgy hogy visztek/ visztek egyáltalán magatokkal vizet hosszabb futásra? főleg ilyen melegben?
Hogy érdemes? Futópadon én 10-15 kilin simán elkortyolok egy litert is akár, most nem vittem magammal és már 7 után is elég száraz volt a szám pedig előtte fokozatosan ittam néhány pohárral

Vigyek kulacsot a kezemben? vagy érdemes egy ilyen öv féleségre beruházni puha kulaccsal?

(#81024) tomcica válasza Never79 (#81022) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod vannak anomaliak itt nalunk is ;] (ez nem noi nev :N Anomalia)
Beci kollegam ugy fut 3:50-3:40-en mint aki halalan van,nem esik neki jol...legzes is szar..kozben meg 32:XX a 10km-es utolso futasa par hete,meg 8:50 a 3K :K
Egyszeruen nem gazdasagos a mozgasa azon a sebessegen...felgyorsul 3:30-tol gyorsabbra es ugyanaz a legzes,csak sokkal gyorsabban szedi a labait.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81025) xy.zsolt válasza patyil (#81023) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Tipp: Válasz olyan hosszú köröket amik teljesítésénél mindig ihatsz egy odakészített kulacsból....így nem kell cipelni frissítőt.
Ha olyan hosszúakat futnèk, hogy frissíteni kelljen én biztos inkább ezt tenném

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81026) tomcica válasza patyil (#81023) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Iszunk bizony...en ilyen melegben 30percenkent megallok egy kutnal,vagy a palyan a csapnal :K ha nem lenne ilyen lehetoseg akkor van egy compressport ovem + 0.5 l soft kulacs (igaz annyi viz keves,de ilyen melegben nem is megyek messzire a viztol)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81027) Never79 válasza Never79 (#81018) üzenetére


Never79
tag

xy.zsolt nagyon szépen köszönöm :R

(#81028) Never79 válasza patyil (#81023) üzenetére


Never79
tag

Egyik legjobb, ha nem a legjobb beruházás szerintem a salomon/compressport freebelt/soft kulacs kombó. Mégha mindkettőnek szintén felment az ára :( . Érdemes nem online venni őket szerintem, mert főleg compressportnál vannak méretbeli "hülyeségek". Nekem pl. XL már nagy (pedig az van), az L meg kicsi.

(#81029) HKorn válasza Never79 (#81028) üzenetére


HKorn
addikt

Ja, most rendeltem online egy Freebeltet, méret szerint XS-S méret kellett, de ez úgy szorítja a hasam hogy ebben biztosan nem lenne komfortos futni. Mondjuk legalább stabil. Most vagy eladom, vagy visszaküldöm.

Run&Ride

(#81030) -Pepe- válasza bandus (#81014) üzenetére


-Pepe-
tag

Van egy rossz tulajdonságom újabban, ugrok mindenre, ha úgy érzem szívóznak velem, az ökörködés más. Anno ezt tűrtem, sajnos sokáig is és ez tett be, ma már nem, a rendőrökön kívül ugrok mindenkire, az sem érdekel, ha az arcom törik be miatta. Ez van.
A következő. Lehet, hogy a pulzusban tévedek pár ütést(nem húszat), de a távokban is? Az óra meg pontos időt mutat. Mi értelme majd ide bírnom több, mint egy éve a távokat? Áltatom magam és a jegyzettömbbe naponta fals adatokat írok be? Ennek mi értelme lenne? Több, mint 500 távolság adat kézzel leírva, valahol idő is. Lássuk be, ilyet még egy fogyatékos sem csinálna passzióból. Azért ennyire tört, mert mindent igyekszem pontosan kimérni, a lépcsőkön kivéve. Ehhez a finom léptéket használom. Vannak előre letárolt útvonalak is, ezek pedig összefűzöm, majd kiegészítem, ha kell.
A másik. 80-at induláskor írtam az elején pár száz méteren, azután természetesen nekem is felment 100-ig. Volt, hogy beesett, mert lassítottam. Futás közben ingadozik, mivel szinte soha nem megyek egyen tempót. Tegnap direkt igyekeztem a betegség miatt nagyon lassan futni magamhoz képest. Az alap 42 környéki, a séta, egyéb tevékenységek 60-70. Gyaloglásnál is alacsony. A levegővétellel is folyamatosan variálok. Mély beszívás, tele tüdőre. Ez is képes lejjebb vinni a pulzust, azt megfigyeltem. Nyugalmi állapotba hozza az idegrendszert is. Régen a séta volt a nyugalmi pulzusom.
Nem vagyok gyors, csak rövideken. A sok hosszú tette, a 25kg fogyás, étrend váltás.
Régen meg a betegség miatt az alap volt 80, vagy 100, az orvosok sem tudták, hogy mitől.
Izgalmi állapotkor 180 ülő helyzetben. Most izgalmi állapotban, mint lépcsőzéskor 120.
Megette volna a fene, ha semmit nem fejlődök tavaly február óta.
Nincs veled semmi bajom, csak régen sokan szívták a vérem és emiatt bebolondulok elég gyorsan.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#81031) LanyUs válasza Never79 (#81028) üzenetére


LanyUs
senior tag

Beleszoksz a 165-ös pulzustartományba is! Látod, hogy tudatosan én is úgy építem fel a kontrollt, ahogy Tom ajánlotta. 158->162->165->168-> utána jött volna a 172, de inkább újrakezdtem a 158-al. Minden 4. nap közepes nap, köztük pedig 140 bpm ( de én hrm-et helytelenül jobban szeretem ) km gyűjtés. Keresztedzés 2 naponta. A mozi nap szoba bringán. Valójában kulcsszerepe van! Egyrészt helyreteszi a térdeket, másrészt felső test erősítés + térd erősítő gyakorlatok vannak porondon + masszázspisztoly + extra nyújtás. Ha alszok inkább helyette, akkor érzem a hiányát a testen. Neked szerencsére jó a futómű és nincs ezekre szükséged :R

(#81032) -Pepe-


-Pepe-
tag

Tom, köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet erre az emberre. Ez valami egészen fantasztikus!
Itt egy videó róla, ahogy teker fel a hegyen. [link] Az a pulzus és mellette a másiké.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#81033) Agony válasza -Pepe- (#81030) üzenetére


Agony
aktív tag

Már néhány száz hozzászólás óta olvasom a bejegyzéseidet, de esküszöm nem értelek.
Te kategórikusan kijelented, hogy nem érdekel az adat, nem akarsz laborállat lenni, meg ahhoz igazodni... de akkor minek méregeted ezeket a tippelt távokat, tempókat és pulzust?

Én egy adatbuzinak tartom magam és ezért mérem ami érdekel, hogy utána objektíven összehasonlíthassam, kiértékeljem. De annak mi értelme van, hogy invalid adatokat gyűjtesz és számolsz be róla? Komolyan érdekel! :K

Ha azt mondod a futás öröméért futsz, akkor csináld azt.. elmész óra meg minden biszbasz nélkül futni egy kört és minden más lényegtelen. Ha meg érdekel a táv, tempó, pulzus, akkor mért normálisan, mert ez így nem sokat ér. Én is felírhatnám minden nap a naptárba, hogy érzésre 3:30-ba futottam félmaratont, a pulzusom is baromi magas volt, nagyon erősnek éreztem, aztán amikor egyszer tényleg megmérettettem magam, kiderül, hogy 4:30-on haldokoltam.

Én a helyedben megfogadnám Tom tanácsát. Nem kell 24/7 kütyükkel futni ha nem akarsz, de attól hogy van egy órád meg egy pulzusmérőd és 3 havonta tolsz egy felmérőt, attól még nem leszel laborállattá válni.

Start with a whisper, end with a scream!

(#81034) tomcica válasza xy.zsolt (#81020) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fusd meg 3x 2km stabil 4:00-an mindet (piheno 2-3perc laza) es ott lesz majd a pulzuson ahol szeretned :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81035) mark939


mark939
csendes tag

Egy kis helyzetjelentés. Mennek a heti körök, csinálom a dolgom ha esik ha fúj, most olyan heti 40 km környékére emeltem az adagot, nem akarom rögtön kinyírni magam, nem vagyok egy sérülős, de nem is szeretném kockáztatni, izmos is szépen fejlődnek és szoknak hozzá a terhelésre.

Ha már nagyon kütyü témában utazunk most: Eddig egy Samu Galaxy Watch 4-el futottam, vegyesek voltak vele az érzéseim, már tavaly is szenvedtem a melegben, mert ha úgy érzékeli, hogy nem bír a hőfokkal ami a tokjában uralkodik akkor lekapcsol minden passzív és aktív funkcióját és átvált kizárólag óra üzemmódba. Már többször is sikerült megszívatnia, ugyanis néhány alkalommal megszakította így az épp rögzített futásomat a közepénél, arról ne is beszéljünk, hogy zenével egy 2 órás edzést nagyon csücskösen tudott kibírni.

A hónapban ünneplem a születésnapom, így gondoltam meglepem magam valami újabbra, szebbre és HASZNÁLHATÓBBra. A választásom sok keresgélés után egy Epix Pro Gen 2-re esett, 2 napja használom, de esküszön nem gondoltam volna, hogy mennyi minden testreszabható, mennyi mindent rögzít és monitoroz a napi rutinomból. Az edzés rögzítését már meg sem említem, olyan szépen egyenletesen működött, hogy végig vigyorogva teljesítette a mai 10-esem. :DDD

A választás azért rá esett, mert megszoktam az amoled kijelzőt, nekem ez tetszik, modern hatású mégis jól látható, továbbá az új szenzort kapta meg, van Stamina funkció, és zseblámpa, ami számomra eszméletlen hasznos tud lenni, ha éppen éjszakás vagyok. Meglehetősen szoknom kell, de eddig túlszárnyalta az elvárásaim. :R

Földön kívüli intelligencia? Először a Földön találjunk valamit!

(#81036) tomcica válasza mark939 (#81035) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy felenk mondanak az egy NASA :K szarmat (toltott kaposzta) is foz ;] bravo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#81037) -Pepe- válasza Agony (#81033) üzenetére


-Pepe-
tag

Megválaszolom.
Na most kapaszkodj meg, mert ilyen válaszra biztosan nem számítasz! :D
Azért kérlek alássan, mert nincs kinek elmondanom és más is beszámol itt róla. Körülöttem szinte csak züllött emberek élnek és életek régen is, akik maximum hülyének néznek amiatt, hogy futok.
Ráadásul a tanácsok nem azért kellenek, mert versenyezni szeretnék, hanem mert fejlődni. Ebből nem következik, hogy versenyezni szeretnék. Nekem a futás egy utazás, ma is nézegettem a fákat az eget, este a csillagokat az égen és gondolkoztam is időnként. Ahhoz, hogy ezt a szép állapotot fent tudjam minél tovább tartani, fejlődnöm szükségeltetik. Kis futás=kevés nézelődés, kevés idő a természetben.
Semmi, de semmi értelmét nem látom a versenynek. Elmondom, hogy miért, remélem emiatt tényleg nem sokallsz be rám. A következő miatt: nem nyerhetek és valószínűleg nem állhatok fel a dobogóra, akkor meg minek? Azt a távot le tudom futni versenyen kívül is. :) Csak távolsági adatokat gyűjtök, azért azt már csak felírom, hogy lássam mennyit fejlődtem távban, nem időben, távban.
Abban az esetben, ha érvénytelennek találod a Google műholdak által felhasznált távolsági adatok pontosságát, azt velük közöld, én bízok benne, hogy azért nagyjából hitelesek. Mint írtam nem egyet kimértem bringával, amin van óra és stimmelt.
Én sem érzésre futottam az adatot, hanem órák segítségével. Remélem azért az óráim nem összevissza járnak.
Tudod mikor látnám értelmét ahogy te fogalmaztál a sok kütyünek? Mikor élsportban indulnék akkor. Egy Sorokin, akit itt gyakran emlegetnek, na az igen. Akkor még vért is vennék mintára, hogy kimérjem a lakátot. Meg elmennék ánuszrózsa vibráció bemérésre a NASA-hoz, nehogy az is belassítson menet közben. :D
A pulzust azért nézegetem, mert érzem azon is, hogy fejlődtem és megosztom, de ha itt ez több embert zavar, akkor csak jó droid módjára annyit fogok ezentúl csak beírni, hogy voltam futni. Ezért kérek Tomtól tippeket, hogy ezt az állapotot, hogy lehetne még növelni. A fáradás sem mindegy. Javuló pumpafunkció=nagyobb teljesítmény. Emellett érdekel az anatómia egyre jobban.
Apropó ma 27 fokban mentem és alig tudtam 120-on tartani. Hol hideg áramlat jött, hol meg meleg. Volt, hogy 130 fölé kúszott.
Megfigyeléseket tettem azzal kapcsolatban is, hogy este alacsonyabb. Este megint megyek és csak azért is mérem, hogy neked rossz legyen olvasni. :DDD Mert bizony ki fogom írni ide. ;]
Hopp, majdnem kihagytam egy fontosat! Az átlagtempó sem tipp, mivel órával mérem le. Azután hozzájön a távolság és a hab a tortán ez a kis oldal: [link]
Köszönöm a figyelmed. :R

Run fasta, eat cipőpaszta

(#81038) xy.zsolt válasza -Pepe- (#81037) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ezt értsük úgy, hogy futás közben próbálsz tapintással pontos HR-t mérni? :Y
Én sem mértem HR-t több mint egy évig pedig az erre képes garmint viseltem futás közben. Aztán meggyőztek az érvek, hogy fontos.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81039) Agony válasza -Pepe- (#81037) üzenetére


Agony
aktív tag

Én csak kérdeztem és elég magasról érkezett a válasz, de számomra továbbra is egy önellentmondás amiket leírsz.

A verseny szó egyszer sem szerepelt a hozzászólásomban, amire azért leírtad 4x, hogy te nem akarsz versenyezni. Azt írod számodra egy utazás a futás és nem a számokért csinálod, utána meg hogy célod a fejlődés, ami ugye a teljesítmény javulása/növelése. :F

"Este megint megyek és csak azért is mérem, hogy neked rossz legyen olvasni. :DDD Mert bizony ki fogom írni ide. ;]"

Ehhez nem is tudok mit hozzáfűzni, ezek a te fikcióid... Én ahogy a hozzászólás elején is írtam, csak kérdeztem. Nekem nem lesz se jobb, se rosszabb attól hogy te hogy futsz, de ha egy hónapig nem futsz, nekem attól se fog jobban menni. Kicsit olyan ez mintha a futóversenyen a jobb helyezettre haragudnál, mert nem sikerült megelőzni... dehát válljon egészségedre. :R

"A következő miatt: nem nyerhetek és valószínűleg nem állhatok fel a dobogóra, akkor meg minek?"

Na látod, ezzel a hozzáállással ezt nem is fogos soha megérteni! :U

Asszem csatlakozom Bandushoz, aztán majd én is írok ha megtanultam futni. :B

u.i:

tomcica nagyon haragszom rád, amiért pár éve a Szegedi Félmaratonon előttem értél be! ;] :P

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#81040) tisn válasza Agony (#81039) üzenetére


tisn
addikt

itt volt a mester es en nem neztem meg?

de akkor legalabb tudom mi az a 300m-es egesnynom a toltes tetejen :D

(#81041) ígyvanferi válasza tomcica (#81034) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pont ezt írta fel nekem mára a Garmin. :Y 3x8 perc 4:00 tempón (tehát 3x2 km...), köztük 2 perc reco.

Sikerült mára egy bazihosszút aludnom, hulla lettem a héten csütörtök délutánra, így este 7-től ma reggel 6-ig csak egy kisebb megszakítással végigdurmoltam, szóval van energia bőven a maira. Kíváncsi leszek pulzust pl. ez befolyásolja-e vagy legalábbis az érzetet, mert mostanában kevés volt az intenzívebb edzés, lehet el is szoktam kicsit már tőle.

(#81042) tisn válasza -Pepe- (#81037) üzenetére


tisn
addikt

egy ilyen oraval kezdtem meregetni a sportokat

[link]

az arahoz kepest nagyon jo ora, nem egy garmin azert, de futasra tokeletes volt (azert csereltem, mert a bicajnal baszakodott a pulzusmerese, en is 60-70-es pulzussal tekertem 50km-eket (ha olyan napja volt) (ami nyilvan nem valid))

filleres tetel.

(#81043) tisn


tisn
addikt

garmint napok ota 72h regent javasol :)
jo ez a szabi idoszak, napi 4-5 ora sportocska

(#81044) Agony válasza tisn (#81040) üzenetére


Agony
aktív tag

Áhh, ez már régen volt. :)

Asszem ott találkoztunk Tommal először élőben 2018-ban a Szegedi Jótékonysági Félmaraton decemberben. Akkor futott Tom 1:14-et én meg valami 1:25-öt és amikor mondták a dobogón a nevét, akkor esett le, hogy ő a PH fórumos Tom. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#81045) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#81038) üzenetére


xy.zsolt
őstag

na, a lényeg amit írni akartam az az, hogy vagy méred a HR-t futásnál rendesen vagy nem méred, de akkor hivatkozni sem érdemes rá. A futás után, egyhelyben állva lehet tapintással is mérni, de az keveset árul el a futás alatti történésekről....pedig az edzés lényegi része akkor történik, így akkor érdemes kontrollálni is.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81046) LanyUs válasza tisn (#81040) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tőled 45 percre van! Akármikor együtt tudtok edzeni! Tőlem már közel 200 km + gyerekek miatt időbeosztás + Tom kötött napirendje. Nem egyszerű a közös edzés :DDD

2018 óta eltelt 5 év! Az 1:14 már nyélgáz Tomnak, hamarosan elkapjuk! :)

[ Szerkesztve ]

(#81047) Agony válasza LanyUs (#81046) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem 5 év alatt se sikerült, pedig van ~10 év előnyöm. :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#81048) -Pepe- válasza Agony (#81039) üzenetére


-Pepe-
tag

Semmi ellentmondás nincs benne.
Hogyan is fogalmaztam?
Az utazás a futás.
Kis futás=kevés nézelődés
Ez hogy jön ki? Több futás több nézelődés? Fejlődéssel, amivel nagyobb távokat is le tudok küzdeni. Esetleg naponta többet lefutni, pihenőnapok nélkül.
Nagyobb távot, tehát hosszabb futást mégis miképpen hajtsak végre, ha nem fejlődnek az izmok, tüdő, szív?
A verseny más. Mit ír mindig Tom? Versenytempó. Na nálam az marad ki, a hosszan kitartott magas sebesség. Röviden jó vagyok, szeretek sprintelgetni, ezért marad az intervall.
Értem én, hogy jó társaságban futni, meg húznak a többiek a versenyen, ezt viszont barátokkal is meg tudom tenni. Futóbarátok nincsenek jelenleg, remélem a későbbiekben lesznek.
Nálam a verseny, az verseny, stresszel jár, a belem kidolgozom, hogy odaérjek. Mindenben ilyen a mentalitásom. Jó, hogy ebben nem, mert bele is döglenék amilyen makacs vagyok. Nem szeretném felvállalni, aztán belesérüljek. Meg mekkora hátrányom van a többihez képest? Így minek induljak bármin is, most kezdtem csak. Aztán mellém áll a fickó és bemondja, hogy ő már gyerekkora óta fut. Ja!
Köszönöm, amúgy megyek este is, ha csak belém nem csapódik egy meteoritdarab. :D
Az kimaradt, hogy 9300m volt, aztán írtam neked, majd elmentem dinnyéért, az meg 700m.

Addig megállok, tudom vacak megoldás, de ez van. Azért még az én pulzusom sem esik be addig. A régiek is így mértek, analóg módon, jó ez nekem, meg most már nem fogom mérni, mert emiatt gyűlöl meg itt mindenki. :U

Run fasta, eat cipőpaszta

(#81049) xy.zsolt válasza LanyUs (#81046) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Óh ha csak a befektetett időn és energián múlna, hogy bárki 1:14 alatt fussa az FM-et. Ehhez a teljesítményhez már olyan adottságok is kellenek részben amit nem érhet el bárki pusztán edzéssel. Szóval a többségünk addig nem éri be Tomot amíg ő a kora miatt nem lassul le annyira. A most 20éves hobbifutók még reménykedhetnek ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#81050) -Pepe- válasza tisn (#81042) üzenetére


-Pepe-
tag

Nálam nem azért annyi a pulzus, mert rossz az óra, hanem, mert annyit ver a szívem. Most mit csináljak? Régen nekem is gyorsabb volt, sőt, mikor kezdtem, majd kiszakadt. A nyugalmim sem ennyi volt az elején. Attól, hogy bebeszélem magamnak a tachycardiát még nincs az és nem is fog felmenni tőle. Írjam azt, hogy 170 és akkor jó lesz? Mennyi lenne itt az elfogadható? :F Tudod te, hogy mennyire örülök neki, hogy végre lement? Még legyen lelkiismeret furdalásom emiatt? Sokat fáradoztam, sokszor fájó lábakkal kínlódtam, de csak elmentem, hogy végre tovább jussak akár a 6km-nél is és ne kelljen belesétálnom, mint az elején.
Rendben falsot mértem. 170 a pulzusom, a nyugalmim 80 és nem 5perceket futok, hanem 7-et.
A kilométereim is falsok amit megtettem, jó, ha évi 500-at futok. A heti 100 is kamu, csak 10. A GPS lépték is téved. Semmit nem fejlődtem ennyi idő altt, csak heti 1 km-t.
Most már nagyon bánom, hogy belekezdtem és leírtam ezeket. :W

Run fasta, eat cipőpaszta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.