Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Dekáéknál a Kiprun cipőkből van egy-két egész jó akció. Tudom, hogy páran előszeretettel használjátok a márkát.
Én nem ismerem, de most megtapogattam a cipőket, kimondottan jófélének tűntek.
Ennyi pénzért (15k vagy 21k) lehet, hogy érdemesebb egy ilyet bevállalni, mint egy belépő szintű Adidast/Asicsot/Niket.
Online van, de most pl. a soroksári Auchanban meglepően sok méret volt még.

[ Szerkesztve ]

(#78002) ígyvanferi válasza Peterhappy (#77999) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Engem biza' ne másszon meg senki.

(#78003) Peterhappy válasza ígyvanferi (#78002) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D :D :D

(#78004) sherlock82 válasza ballazol (#77997) üzenetére


sherlock82
senior tag

Alacsony hőmérséklet és pici fordulatszámú centrifuga.
Mai futás esedékes a mosás. :D
Mondjuk sárba ritkán megyek, földes úton rendszeresen.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#78005) tisn válasza sherlock82 (#78004) üzenetére


tisn
addikt

30fok?
40fok?
400-800-1000-1200 fordulat?

itt beszeltek le a futocipo mosogepezesrol, pedig mint linkeltem mar nagyon raferne.

(#78006) bandus válasza tisn (#78005) üzenetére


bandus
veterán

30 fok 800-as fordulat egy törölközőbe belecsomagolva amennyire lehet. még soha nem lett baja ettől egyik cipőmnek se. gore-tex membránosat nem mosnék ki.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#78007) tisn válasza bandus (#78006) üzenetére


tisn
addikt

thx. en is igy mostam oket, de megijesztettek, es akkor egybol ereztem, hogy mar nem csillapit elegge a hab :D

[ Szerkesztve ]

(#78008) bandus válasza tisn (#78007) üzenetére


bandus
veterán

ugyanmár :) mondjuk én 1000 km-enként cserélem a cipőket, és akkor kerülnek kimosásra, közben nem látom értelmét a dolognak. így komoly összehasonlítási alapom nincsen, de hidd el, hogy egy rövid mosás nem árt egyáltalán a cipőnek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#78009) Studi válasza tisn (#78007) üzenetére


Studi
addikt

Mindig elérnek egy pontot, amikor már nem lesz úgysem mocskosabb, azt az állapotot kell fenntartani. :D Nem bálba megy a futócipőben az ember. :D
Mondjuk versenyenek szoktam is nézni, mennyien futnak zsír új cipőben, ez nekem tök fura. Mindig van itthon vadiúj cipő, de ezeket mindig fokozatosan avatom, rövidebb távokkal kezdve. Pedig alapvetően igénytelen lábam van, jó értelemben véve: nemigen szoktak nyomni/szorítani/dörzsölni/körmöt lekapni az új cipők sem.

(#78010) stefyY válasza tisn (#78005) üzenetére


stefyY
őstag

Ne magában tedd be, én 40 fok és 600-as centri felett nem mosnám, a szárítógépet mindenképpen kerüld. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#78011) tisn válasza stefyY (#78010) üzenetére


tisn
addikt

szaritogepbe nem szokta,m annyi cipom van mint a rohadas, elszaradgat az ablakparkanyon belul.

(#78012) tisn válasza Studi (#78009) üzenetére


tisn
addikt

kicsit zavar, bar nem vagyok tul igenyes, de mar rettento koszosak.

kösz mindenkinek a mosasi tippeket.

(igen, türcsikkel együtt rakom be, meg párnahuzatba is berakom, de azokat utana mosom megeccer)

[ Szerkesztve ]

(#78013) ballazol


ballazol
senior tag

ja, a következő kímélő mosás lesz
de egymagában is elvan, annyira nem kell félteni őket :)
az első részen, ahol hajlik a lábfej, ott gyógyult bele jobban a feketére rohadt vizes falevél ettől a terror időtől...
legközelebb kímélőn mosom egy kicsit magasabb hőfokon...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#78014) sherlock82


sherlock82
senior tag

tisn

Autómata mosógép.
30 fok, 600 fordulat bőven elég, valami rövidebb programon.
Szemrevételezéssel ítélem meg hogy mennyire koszos.
Évente pár alkalommal szoktam kimosni.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#78015) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ami koszt az eső nem mos le az ott rohadjon rajta.....szerintem :) Csakis talpbetétet előbb mosnék

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#78016) -Pepe-


-Pepe-
tag

Közben befutott Pepe is.
25 fok volt, kellemes meleg. Az elején lassan kezdtem kényelmesen, majd jött az utazó sebességem, a végét szokás szerint jól megnyomtam. Nagyon jól esett, nem is fáradtam el annyira. 18.2km-el zártam a napot. Jó volna elérni a heti 120-at, így viszont még kétszer kellene 18-at futni. :U

Run fasta, eat cipőpaszta

(#78017) -Pepe-


-Pepe-
tag

Tom az izomraktárak növelésén töprengtem. Tehát ez nekem addig nem fog számottevően növekedni, amíg az eddigieknél nem futok hosszabbakat? Gondolom a túllövés a cél az extra hosszúkkal (25-30km). Ez növeli a raktárak méretét. Amiket most megyek már nem növelnek tovább, mert beálltam egy szintre, vagy egy picit mégis rátesznek?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#78018) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Megfuttattam a Nike Zoom Fly 5-öt 10 km-en (átlag 5:15-ös tempóval). Volt benne sík járda, göröngyös aszfalt és rekortán is. Kétségtelenül nehezebb és merevebb, mint a többi cipőm, leginkább a Puma Deviate Nitro 1-re emlékeztet. A Tempo Next valóban jobb tempósabb futásra, ugyanakkor nekem ez is tetszett. Kellemesen szilárd utazást biztosított jó sok párnával a talpam alatt, igaz csak az első 2 km után. Addig azért szokatlan volt (pedig vannak lemezes cipőim). Mindent összevetve nem bántam meg, bár tény, hogy kicsit szokni kell, de szerintem a hosszabb, lassabb futásoknál szeretni fogjuk egymást. :DDD

"Együtt vagyunk senkik"

(#78019) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nekem olyan jol sikerült a délutáni futás a helyi bicikli úton hogy futottam egy 10 km ( PB ) - t :). Pedig ma nem is volt ez cél. :D
47'49"
kb fél percet javítottam az eddigi legjobbomon
Fúleg ugy hogy az utolsó 3 km - ek voltak a leggyorsabb kilómétereim.
most már nyugodt szívvel dobom be a cipőm a gépbe. : )

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#78020) Peterhappy válasza sherlock82 (#78019) üzenetére


Peterhappy
őstag

Gratulálok! :R

(#78021) -Pepe- válasza sherlock82 (#78019) üzenetére


-Pepe-
tag

Még sok ilyet kívánok. Aztán küldjük Tomot a lány öltözőbe, na nem a fiatalok közé, hanem a mamik öltözőjébe. :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#78022) stefyY válasza sherlock82 (#78019) üzenetére


stefyY
őstag

:R :R :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#78023) tomcica válasza -Pepe- (#78017) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amit most csinalsz az is noveli,adj neki idot :K rengeteg az napi szinten,szepen kiepiti a raktarakat.
A heti egy hosszabb raer kesobb,mondjuk osszel,ha mar ez olyan iparos,megszokott lesz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78024) tomcica válasza sherlock82 (#78019) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78025) tomcica válasza -Pepe- (#78021) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tom csak akkor megy a lany oltozobe,ha mashoz van kedve ;] tegnapi 25.5km benne 20km @3:57 utazos iparos (nem mondom,hogy unalmas,de mar-mar az :DDD ).
Szoval lesz ott munka,ha nyugdijazni akartok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78026) -Pepe- válasza tomcica (#78025) üzenetére


-Pepe-
tag

Szép volt! Jó utazós az, ahogy látom te már rendesen kiépültél. :C
Rendben hagyom őszre, úgyis jön a meleg.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#78027) xy.zsolt válasza sherlock82 (#78019) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:R az igen.....gratula!

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#78028) SirRasor válasza tomcica (#78025) üzenetére


SirRasor
őstag

Komolyan mondom felfoghatatlan tempót diktálsz. Egyszer ha Pesten járok, megnézlek magamnak, mert UFO-t még sose láttam :D

Amúgy köszi a tippet a *verseny* előtti utolsó edzésre, eléggé megviselt az előző is meg ez is :))(4 perceket szoktam pihenni intervallumozásnál. Az 1 perc sokkolt, de jól esett)
Egyébként ez az 5x(200m gyors, 1 perc lassú) úgy tippelem Firstbeat analytics alapján anaerob\anaerob...lehet nem ilyen gyorsan kellett volna futnom, mert alig tudtam kitartani a 200m-eket. Hmm vagy pont ez volt a lényege.

Make Love not war!

(#78029) norby_42


norby_42
aktív tag

Elmentem egy kis esti stresszoldó futásra a szőlőbe

Pepe, meg akartam mutatni, hogy látszik a tempón, amikor összeállt a sár a cipőmön, de úgy tűnik, csak éreztem, nem látszik

Eat pasta, run fasta

(#78030) Peterhappy válasza SirRasor (#78028) üzenetére


Peterhappy
őstag

Valami komolyabb távcsövet is hozz majd magaddal ;)

(#78031) Peterhappy válasza norby_42 (#78029) üzenetére


Peterhappy
őstag

Péntek este már hétvége. Ott már futás nélkül se szabad stresszelni!

(#78032) sherlock82


sherlock82
senior tag

Peterhappy, -Pepe-, stefyY, tomcica, xy.zsolt.

Köszönöm szépen a kedves szavakat. :)

Fábry Sándor utána szabadon. Az élet olyan mint a bejgli. A vége nem jó. :)
A futás vége sem volt az. :D

Ma pihenőnapot tartok futásban, holnap futok egy lazábbat majd.
Addig is szép napot mára, reméljük az idő remek lezs.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#78033) tisn válasza SirRasor (#78028) üzenetére


tisn
addikt

Egyszer ha Pesten járok, megnézlek magamnak, mert UFO-t még sose láttam :D

szabadkan :)
akar at is futhatsz edzeni a mesterhez :)

(#78034) ballazol válasza sherlock82 (#78019) üzenetére


ballazol
senior tag

:DDD

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#78035) sherlock82 válasza tisn (#78033) üzenetére


sherlock82
senior tag

Zenta ha jól tudom. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#78036) Peterhappy válasza sherlock82 (#78035) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K
Ebből is látszik, tényleg UFO. Hol Pest felett látni, hol Szabadkán, hol Zentán, néha Szegeden... Különös ismertetőjele, hogy alacsonyan repül.

(#78037) tomcica válasza SirRasor (#78028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor hosszabb piheno van az intervallnal,akkor pihen az anaerob rendszer annyit,hogy minden ismetlesnel jocskan be tud segiteni...ennek megvan a helye egy elezes elejen (ahol a nyers kiepitett aerob alapra aktivizalni kell az anaerob rendszert).
Versenyzesre viszont vagy felhozo versenyekkel/felmerokkel tudsz elesiteni format,vagy olyan resztavokkal,amelyek szinte osszefolynak...keves piheno. Ugy is kell,hogy erezd magad,mint egy verseny kozben.
Persze esszel kell ezeket,olyan mint a fuszer,megvan h mikor es mennyi,kulonben az edzesen "hagyod a versenyformad" :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78038) tomcica válasza SirRasor (#78028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aaa tegnap lattal volna,konnyed totyoges,ereztem am amit csinaltam a heten (21km + 20km) :K
Mondjuk attol meg ma lesz hosszu 28-30km,benne 60perc @155bpm,de sehol nem fogom feszegetni,csak letudom.
Holnap majd pihenek,az ugye 16-18km extra laza a bandaval.Jon at Edvard kollegam,es mesel az UB-rol,milyen is volt egyedul 27ora alatt megcsinalni :K
(amugy Zenta,Tisza menti varos...itt lehet engem megtalalni,tempoknal a stadionban,laza/hosszunal a folyo/erdo melletti toltesen,nalunk fuves/foldes a teteje nincs aszfaltozva...felfele a szomszed faluig Adorjan a hazamtol pont 10km egyik irany...szoval van hogy fordulni kell meg egyszer :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78039) tomcica


tomcica
Topikgazda

Apropo fules,tegnap nyugdijaztam a huawei pro-t(2eve birt hoban-fagyban-esoben,tette a dolgat rendesen),ma bontom a Jabra Elite 4 Active-ot.Durvan learaztak a mult heten es lecsaptam ra,ugyis kozeledik a szulinapom ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78040) LanyUs válasza -Pepe- (#78026) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pepe toljad neki! :C Ma 20-ig meg sem állni! :) 20.00 km 1:53:15 5:40 /km Elevation 51 m Calories 2,419 Elapsed Time 2:01:45

Zóna teszt 2023.02.06. ( -5 fok ) nincs betegség -> 2023.03.21. ( 8 fok ) nincs betegség -> 2023.05.20. ( 15 fok ) enyhe orrdugulás
Hrm 130 2km 14:40 -> 14:04 -> 13:48
Hrm 140 2km 13:40 -> 12:44 -> 12:50
Hrm 150 2km 12:30 -> 11:34 -> 11:58
Hrm 160 2km 11:10 -> 10:38 -> 10:54
Hrm 170 2km 10:00 -> 09:42 -> 09:42
Hrm 180 2km 09:00 -> 08:54 -> 08:56

Hrm 186 1km 04:15 -> 04:00 -> 03:46 ( ez nem a zóna teszt része )

2 hét múlva teljesen egészségesen ismétlem. Most is jól vagyok, de zóna teszthez lehet nem eléggé. Fura, mert jobban érzem magam minden zónán, de 2 hónap után ugyanott vagyok ( még ha volt közben 2 hét súlyos ledöglés is ).

(#78041) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Én is érzem/látom a hetenkénti fejlődést mióta HRM alapon futok :K Csökkent az átlag pulzus, de gyorsult a tempó és nőtt a lépéshossz. Ma ismét Vo2max emelkedés volt (56) ...ezzel már értékben megelőztem végre én is a koromat:DD

Gratula :R

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#78042) tomcica válasza LanyUs (#78040) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne se aggodj a 170-180bpm-en,meg nem is edzed oket ;) ido kell mire az also zonak ujra megmozdulnak,de fognak meg javulni :K
Ami fontos h erzed magad pl 85-89% temponal,az sokat elarul a kondirol.Abbol lesz majd 90-93%-on nyelgaz FM-en.
Ja,a nyari felmerok majd a meleg miatt tudnak rosszabb atlagot dobni,nem kell megijedni,osszel "visszakapod" :K ha lassabb iram kell nyaron a meleg vegett,akkor lassitasz es kesz.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78043) tomcica válasza xy.zsolt (#78041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

te hany cm magas vagy?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78044) xy.zsolt válasza tomcica (#78043) üzenetére


xy.zsolt
őstag

már csak 178 :O de a lépéshosszban eddig a max 1.38 volt. Ezen a táblázaton az átlag van ... a Z2es csoszogásokat is tartalmazza :)

Ma végre 16°c volt, bár 80% pára....az új atléta volt csak rajta.....azért a 3.4.20as 1k után már nyirkos lett....de jobban bejön mint a T-shirt :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#78045) tomcica válasza xy.zsolt (#78044) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O akkor lehet ezen is majd szepen dolgozni :K plyomerikus,ero,emelkedo,repulok,lepcso...szokdeles is stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78046) xy.zsolt válasza tomcica (#78045) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jah, de minden egyszerre nem megy :N A célom tudod...amint az megvan majd ráfexem kimondottan az erősítésre. Tavaly az emelkedős sprintekbe és a sajáttestsúlyos sarokemelésbe "rokkantam le"....szóval ezektől még tartok.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#78047) tomcica válasza xy.zsolt (#78046) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem is szabad egybol :N viszont ha tul sokaig hanyagolod,na akkor az meg rosszabb :K szoval itt-ott erinteni kell,olyan napon amikor jol muzsikal minden.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#78048) inf3rno válasza Studi (#78009) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért van, mert tartanak külön verseny cipőt. Legalábbis nekem van olyan, ami gyorsabb, mint amiben edzeni szoktam, és csak versenyekre veszem fel legtöbbször.

Buliban hasznos! =]

(#78049) inf3rno válasza tisn (#78007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én vödörben szoktam nagy ritkán olyan 40 fokos vízzel. Nagy különbséget nem éreztem. Fogkefével meg fogkrémmel is lehet a talpát, ha nagyon alapos vagy. A centrifuga, amit nagyon nem ajánlanak, mert attól eldeformálódik meg a magas hőfok, gondolom a hab is attól mehet tönkre. A mosószerekkel kapcsolatban van ilyen városi legenda, hogy a hab szétmegy tőlük, szerintem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#78050) -Pepe- válasza LanyUs (#78040) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez szép volt, jó építgetést. :C Gyors felépülést.
Ma nem ment, csak satnya 12.5km lett. 25 fok árnyékban, végig tűzött a nap. Ma igazán puding voltam, dühöngtem is rendesen, de el kellett engednem és visszafordulni. :(((
Csak zavaró, hogy megszakad a folyamatosság.

Run fasta, eat cipőpaszta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.