Hirdetés

2019. december 6., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-12-15 15:49:16

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#31001) tomcica válasza petikeh (#30994) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Jo ez :K ez legyen a kozepes iramod,ebbol heti 1x meg legyen egy ilyen amelyik rovidebb pl 12-14km,de az utolso 4km felkapva 165-170es pulzusra.A tobbi nap laza kilometergyujtes/alapozas 135-145 koruli totyoges (mindegy milyen sebesseget ad ki,nem erdekes).

2-3honap ilyen,kigyorsitas (ez felmaratonnal inkabb eros tempo vagy fokozo tempo lesz) es mehet a 10km felmero,majd 1-2 hetre ra az eles felmaraton.

(azt a 10K felmerot majd 170-175os pulzussal kell futni,tehat nem 100% hanem marad benne,a felmaratont pedig 165-175-os pulzussal - amennyit elcsuszik annyival tobb mint 165,egyebkent azon csurogsz feleig turelmesen)

MOndjuk a max pulzusodat nem tudjuk,de ha 180-185 akkor nagyjabol jo amit irtam.

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#31002) petikeh

petikeh
(csendes tag)

Köszi! Ahogy írták 153 volt a 17k-n az átlag pulzus. :) Majd igyekszem néha napján beszámolni az eredményekről. :)

(#31003) concret_hp

concret_hp
(addikt)

ötpróba rióba-t nyomja valaki? hogyan kapja meg az ember a pontokat az eventekért?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31004) #78687232 válasza concret_hp (#31003) üzenetére

(törölt tag)

Naptár
Leírás
A baseball sapó már az enyém lehetne

(#31005) concret_hp válasza #78687232 (#31004) üzenetére

concret_hp
(addikt)

ez megvan, de a naptárnál csak az van, h megnézem, utána meg az h továbblépés a versenyre, ami meg átvisz a versenykiíráshoz :C

de hogyan regisztrálódik az 5próba oldalon h ott voltam a versenyen :F

(#31006) Peterhappy válasza #78687232 (#31004) üzenetére

Peterhappy
(senior tag)

Ez tök jópofa, nem is hallottam eddig róla.

ERRE a föld alatti futás dologra meg teljesen rápörögtem most, volt már valaki itt?

Jó lenne előkaparni valahonnan a p.csömet és rákészülni, jó alkalom is lenne az első félmaratonomra. Sajnos azt még nem tudom, Feleségemnek lesz-e suli, ha igen akkor bukta, én maradok otthon a Gyerkőcökkel...

Én EZT találtam a minap, ha jól láttam, nem volt még megemlítve.
Így, hogy a jelentkezési díj egy része neme célra megy, nagyon komolyan elgondolkodtam rajta.

korábbi felhasználói név: vighpeter

(#31007) #78687232 válasza concret_hp (#31005) üzenetére

(törölt tag)

Szerintem reg után hozzáadják. Asszem pár hónappal visszamenőleg is elfogadnak teljesített versenyt. Annyi ilyen papírt kaptam már, mégis mindig csak felületesen olvastam el. :(

(#31008) concret_hp válasza Peterhappy (#31006) üzenetére

concret_hp
(addikt)

én voltam pár éve amikor először volt. valami délutáni futamban. még másnap este is korommal volt tele az orrom (gondolom az h 4-5 órája meg volt gyújtva egy csomó fáklya nem segített a levegőnek :C). ezt leszámítva 1x jó poén :)

(#31009) Vertigo18 válasza Peterhappy (#31006) üzenetére

Vertigo18
(addikt)

Ez a Virtual nagyon tetszik!!! :C :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31010) jackbacsi87 válasza Peterhappy (#31006) üzenetére

jackbacsi87
(senior tag)

Én is voltam pár éve. Jó buli, egyszer érdemes kipróbálni.
A pincében kicsit hidegebb lesz, és csúszik is a talaj erre készülj. Több csoportban indítják a mezőnyt, ennek ellenére lent szokott lenni egy kis tumultus az elején, főleg ahol egy lépcsőn kell felmászni.
Lesz pár jópofa meglepi lent! :C

Jiayu G3T->Jiayu G4S->ZTE V5 2/8->xiaomi s3 prime->xiaomi redmi note 5

(#31011) Alg válasza Peterhappy (#31006) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Voltam 2x, szerintem jó bár volt pár szervezési probléma (elfogyott a póló és csak 3xl-es maradt a végén pl...).

Nekem nem volt gondom a korommal, viszont nagyon vigyázni kell mert bent sötét van, kátyús néhol és csúszik, mindig van pár ember aki erre nem számít :F aztán másnap megy a panaszkodás FB-on hogy miért nem világították ki az egész bányát :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more"

(#31012) Peterhappy

Peterhappy
(senior tag)

Wow, koszonom a tapasztalatokat! Sotet, hideg, csuszos palya es tumultus. Minden, amit utalok. Ott a helyem :)
A korom nem gond (33 leszek iden :D ).

korábbi felhasználói név: vighpeter

(#31013) Zola007

Zola007
(veterán)

Polar Beat és Polar Flow miért van annyira lehúzva Play értékelésben?
valakinek van velük hosszabb távú tapasztalata?

Olyan appot keresek, aminél a pulzusértéket ki lehet tenni teljes képernyőre

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31014) borix válasza Zola007 (#31013) üzenetére

borix
(őstag)

Polar Flow az csak elemző a Beat pedig fapados nem valami testre szabható.
Milyen sporthoz kellene az alkalmazás?
Olyan sport tracker alkalmazást nem nagyon találsz amelyiknél a pulzus adat a teljes képernyő nagyrészére kirakható,lefedi csak a sima Heart Rate Monitor alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#31015) inf3rno válasza petikeh (#31002) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Ha 153-as az átlagod rajta, akkor rendesen kifutva a 4:30-as tempó is menne egy félmaratonon. Szerintem 1:30-1:35 körülre tervezd majd az időt. Sok sikert a felkészüléshez!

(#31016) tomcica válasza inf3rno (#31015) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Jol latod 1:30 ala be lehet vele futni,sot ha a kigyorsitasra jol reagal es a magas pulzuson is tud futni hosszu tempot,akkor meg jobb felmaratonos idot is lehet faragni.

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#31017) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

30km konnyu tempo ADTA :DDD (vegre nem fujt szel,nem esett semmi,nem volt nagy sar stb...stb.)

(#31018) concret_hp válasza tomcica (#31017) üzenetére

concret_hp
(addikt)

mi a könnyű tempó a 30 kilire neked? 2 óra? :DDD

(#31019) tomcica válasza concret_hp (#31018) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

2:02 lett ma,jol ment

(#31020) Vertigo18 válasza tomcica (#31019) üzenetére

Vertigo18
(addikt)

Pffffff ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#31021) #78687232

(törölt tag)

Végül nem merészkedtem ki futni és jobb is így. Tekertem 25 km-t és pont elég volt varrattal a pofámban.

(#31022) bandus

bandus
(addikt)

Farah es kipchoge mellett mar bekele reszvetele is megerositve az aprilis 22-i london maratonon :K remeljuk most jobban fogja birni az oreg mint berlinben :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#31023) inf3rno válasza #78687232 (#31021) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Jobbulást! Én holnap kiugrok 10-15-re remélhetőleg.

(#31024) tomcica válasza bandus (#31022) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

En is remelem,h megint magara talal Bekele es szetcsapja a vilagrekordot (Kipchoge a mosolygo gyilkos meg nem hagyja) Mo Farah meg elso maratonjat fogja tolni? (te jo eg,hogy fog az fajni :P )
Apropo Bekele az oreg csatar 82-es szuletesu,Mo 83-as,Kipchoge meg 84-es szoval lehet mar a 90-es evek vegen ott volt a vilag elvonalaban,de csak azert mert fiatalon azon a szinten futott.Annyira nem oreg a tobbitol.
Heile mar lenne,neki a hivatalos sport passportja 74-es szuletest ir,ha jol remlik.Amikor utoljara gyulazott Bekele-MO parosnak angliaban az a futas elott (is) le a kalappal.Mahogy mukodik a test 40-en felul,de nagyon.

Tegnap en is betoltam egy gyumolcs szeletet 20km kornyeken,26nal meg mar ugy voltam vele,h kikotrom a zsebembol az ures papirjat es elragom azt is :O ma laza totyoges van,regeneralo,reggel mar atmozgattam 3km,kesobb egy hosszabbat is csurgok.

(#31025) petikeh

petikeh
(csendes tag)

Nem reklámozni akarok, ellenben aki új órában gondolkodik és elég neki a Polar M400-as tudása, annak ez-az opció érdekes lehet:

[link]

A rosebikes-nál 100 euró felett ingyenes a szállítás, ha újonnan regisztráltok és feliratkoztok a hírlevelükre akkor jár egy 10 eurós kupon is, amivel még további 10 eurót lehet faragni az árból (valamint a Rose magyar FB profilja minden kedden kupon keddet tart, ahol 10 db 10 eurós kupont osztanak ki, az első 10 kommentelőnek). Ez-az M400-as már az új generációs, amiben nincs az USB csatlakozón a gumiborítás, illetve jár hozzá a HR öv is.

Múlthét hétfőn rendeltem meg, délután és pénteken már hozta is a DHL.

(#31026) Alg válasza petikeh (#31025) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Volt ez már 80 euró is osztrák Hervisben :P

Ott most a 430 van 170 euróért, kicsit drágább csak és ha valaki el tudja hozni/hozatni szerintem jobban megéri.

"I love not man the less, but Nature more"

(#31027) bandus válasza tomcica (#31024) üzenetére

bandus
(addikt)

az a verseny óriási volt, ahogy épp 1 órán kívül ért be 10 mp különbséggel bekele és mo, aztán persze heile rá 1 percre :Y

itt ma terep félmaraton van tervben, de legalább 20 km. kicsit eltoltuk az idnulást a reggeli szakadó hó miatt :B ez lesz zsínórban a negyedik hétvégém, hogy van 20+ futás és azt kell mondjam meg is akarom tartani ezt a szokásomat.

bár tegnap valami volt velem, síkon a szigeten egyáltalán nem akart 150 alá esni a pulzusom, pedig az alap 6:30-as alapozó tmepó lett volna, ami mondjuk 5-tel kevesebbet szokott jelenteni általában. sajna ez az alapozás sem úgy fog sikerülni, ahogy szerettem volna, a volumen jön, csak rossz pulzuson, ritkán van 145 körüli futásom :/

(#31028) #78687232 válasza inf3rno (#31023) üzenetére

(törölt tag)

Köszi! Így szobabicajon azt hittem nagyon lemaradok majd, de elég sok kalóriát elégetek másfél órás tekerés alatt. Kellemes meglepetés, lassan jobban tetszik mint a futás. :)

(#31029) tomcica válasza bandus (#31027) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Csak turelmesen vele,ha a mennyiseg okes,akkor a pulzus is meg fogja talalni a helyet.

Nekem ma 20km extra laza,saros terepen.

(#31030) peterkeT válasza #78687232 (#31028) üzenetére

peterkeT
(nagyúr)

Szobabicaj, vagy rendes bicaj + görgő? Bicajos (triatlonos) ismerősöket ahogy végigkérdezgettem, szinte mindenki az utóbbit tolja, aki nem, az meg edzőterembe jár. Amúgy most a nagy divat a tabletet a kormányra állítani, vagy a tévé elé pakolni a bicajt a görgőn, és virtuális futamokat csinálni. :DDD

Szerk.: Kíváncsi vagyok, ez mikor szivárog át a futópadokra...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31031) #78687232 válasza peterkeT (#31030) üzenetére

(törölt tag)

Nem látom semmi értelmét a rendes bicajnak, félnék az eséstől, a kocsiktól, meg úgy egyáltalán nem vonz. Van hogy én is a gép elé rakom, nézek közben filmet és elvagyok mint a befőtt. Nem tudtam hogy ez divatnak számít, igaz nem is foglalkozok ilyen dolgokkal.

(#31032) peterkeT válasza #78687232 (#31031) üzenetére

peterkeT
(nagyúr)

Úgy értem, konkrétan többen együtt tekernek egy szoftverben, ami figyeli a pedálmozgást, meg a görgő ellenállását, és a képernyőre (tévére, vagy a tabletre) vetíti az ellenfeleket, vagy a csapattársakat. Konkrétan ki sem mozdulsz a lakásból, de a saját, valódi, kint is használható biciklidet tekered egy görgőre állítva, a barátaid otthon ugyanezt csinálják, és a tévén vetíti eléd a szoftver az utat, a teljesítményed alapján előznek le a virtuális (vagy valós, de fizikailag máshol tartózkodó) versenyzők, illetve a domborzat függvényében állítja a görgő ellenállását. Nem is annyira olcsó játék, de valahol érthető, hogy népszerű lett.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31033) borix válasza #78687232 (#31031) üzenetére

borix
(őstag)

Ha rákapnál a bringázásra ezek a félelmek elmúlnának mert nem valósak.
Más élményt ad a bringa mint a futás nem kell megszakadni feltétlen rajta de Pestről letekerni Gyöngyösre fel Kékestetőre majd vissza Pestre rengeteg élményt ad vagy nyáron a Balatont pár nap alatt körbetekerve,strandolva jól el lehet lenni.

(#31034) concret_hp válasza peterkeT (#31030) üzenetére

concret_hp
(addikt)

ez sztem nem divat, hanem egy megoldás arra, hogy ne unjad szét az agyad :D

viszonyításképp 1 óra pár percnél többet még nem sikerült egyben görgőznöm most a télen, de adott jó idő esetén kintre nem indulok el 2 óra alatt :D

(#31035) tomcica válasza concret_hp (#31034) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Tavaly csinaltam tobb gorgos edzest,akkor is az ev elejen,volt egy 100km,meg rengeteg 2oras.Mondjuk a laptopot odatettem + a kaja/ital :DDD
Tudo es keringesi rendszerre nagyon jo,de futasba direkt nem tudod atvinni azt a tipusu edzest.Testzsir lent tartasara is nagyon jo,mert kozben nem utod/vered az izuleteket (arra az uszas meg jobb).
Nyar vege ota viszont csak futok (meg egy kis torzs es felsotest,de csak sajat sullyal) az oszi alapozasnal meg minden feles energia a futasba megy,ha nem birok magammal kimegyek masodik futasra,de eleg magas a heti kilometer a heti 7db hosszabb edzesbol eleve.Nem igazan marad ido es energia gorgozni.

[ Szerkesztve ]

(#31036) inf3rno válasza tomcica (#31024) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Milyen gyakran mosod a ruháidat? Nekem valahogy semmi kedvem 3k-ra kimenni, hogy szétizzadjak egy adag ruhát, azért szoktam legalább 10-et tolni.

(#31037) inf3rno válasza borix (#31033) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Az eséstől való félelem tényleg nem annyira valós, ha nem terepen tolod (bár egész napos tekeréseknél nekem van, hogy kihagy a koncentráció és eltaknyolok), a kocsi szerintem jogos, 5-10%-ot ki se szabadna engedni az utakra, úgy vezetnek.

[ Szerkesztve ]

(#31038) inf3rno válasza tomcica (#31035) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Görgőhöz nincs valami keret, amivel nem kell egyensúlyozni a biciklivel?

(#31039) tomcica válasza inf3rno (#31036) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Kabatot evszakonkent 1x,a hosszu alaoltozetet 2hetente (de veszek ala polot mindig) a rovid gatyat kb havonta 1x.Cipoket evszakonkent,ha kibirjak addig es nem esnek szet.

Ja,Tacx magnesgorgo-m van egy hasznalt regebbi modell (a mostani Satori/Bushido-ra hajaz,van rendes kijelzoje es azon allithatod az ellenallast) a hatso kereket felteszed ra,mint egy bakra.Nem kell egyensulyozni,nem szabad gorgo.

(#31040) tomcica válasza inf3rno (#31036) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Reggeli 3-5k totyogosnel ilyen huvos idoben alig melegszem be,nemhogy izzadjak.Nyaron ha igen,akkor tobb a mosnivalo.

(#31041) inf3rno válasza tomcica (#31039) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Én a hosszú gagyát max 2. tudom felvenni úgy, hogy ne rohadjak bele, a pulóvert meg max 3x. Az egyebeket, póló, zokni, gatya meg minden futásnál cserélem. :S Nekem olyan 2k kocogás kell, hogy bemelegedjek, utána meg izzadok rendesen. Gondolom hozzád képest erősen túlöltözöm, de nincs kedvem idén is megfázni.

Valami ilyesmi a görgőd? [link] Nem zavaró, hogy állandóan lejtőn mész? :D

[ Szerkesztve ]

(#31042) tomcica válasza inf3rno (#31041) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

igen ilyen,hat megallas nelkul kell tekerni az biztos,de megszoktam mar

(#31043) #78687232 válasza peterkeT (#31032) üzenetére

(törölt tag)

Remekül hangzik, de ennyire nem érdekel a dolog. Kicsit sajnálom hogy nem látom minden km idejét, a futásban már túlságosan is hozzászoktam.

Borix, amolyan hobbiból mentem pár éve 50 km-t bicajjal és nem élveztem. Nyugdíjas tempóban tök jó, hajtok kicsit majd gurulok, jól érzem magam, társaságban beszélgetek, ilyenek. Ha túl nagy a sebesség és komolyan veszem, halálfélelmem van közben. Gyerekként ha elestem sírtam kicsit a földön, utána meg visszaültem a bicóra és mentem tovább. Pár éve ráestem a csuklómra és utána mindig rettegtem a borulástól. Hiába élek faluban, évek óta csak porosodnak a biciklik, inkább gyalogolok.
Mikor csoportosan futunk, mindig a forgalommal szembe haladunk. Gyűlölöm, attól is ráz a hideg.

(#31044) bandus válasza tomcica (#31029) üzenetére

bandus
(addikt)

hát szenvedtem egy sort ma is, meg is szakadt a 20-as sorozat, mert csak 19-ig jutottunk, a msodik panoráma körünk végén már nem másztunk fel az árpád kilátóhoz. dolgozott a boka rendesen, most fáj mindenem, holnap szerintem egy pihenőnapot is tartok, viszont szép volt a hármashatárhegy :K

(#31045) ígyvanferi válasza bandus (#31044) üzenetére

ígyvanferi
(addikt)

De véletlen a szép Hármashatárhegy helyett egy szőrös férfiember képét raktad be ide.

;]

(#31046) tomcica válasza bandus (#31044) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

A jeti :P

(#31047) kk831228 válasza bandus (#31044) üzenetére

kk831228
(addikt)

Akác..? ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#31048) tomcica válasza bandus (#31044) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Amugy nincs gond azzal,ha kicsit tobb vagy kevesebb a hosszu futasod,nem a kerek pontos szamoktol lesz jo alapod ;)

(#31049) bandus

bandus
(addikt)

így reklámozza magát az ember :D :D

ha már hosszú futás, ezt érdemes elolvasni, simonyi balázs blogján: [link] nagyon érdekes, hogy úgy készül ultratávokra, hogy egyébként nem is fut kifejezetten hosszúkat, azaz nincs 20 km-nél hosszabb futása. meg persze tud 1:17-es fm-t :D persze ahány ember, annyi működőképes taktika, technika.

(#31050) tomcica válasza bandus (#31049) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Gondolom ez attol is fugg,h milyen izomrost dominanciaja van az egyennek.En peldaul olyan vok,h ha nem figyelek oda akkor mar porog is fel a lab es robogok 3-5k iramon,meg meg ra is csavarok.Az alapozasnal kulon oda kell,h figyeljek erre.Amikor kigyorsitas van,akkor a mennyiseg felem is csokken (a konnyu tempok os eltunnek,vagy regeneralo futas van,vagy palyan porges).
Ha valaki evekig mennyiseget ment,annak 1-1 szezon kozeptavos jellegu munka aranyat erhet,de kesobb azert megint csak foglalkozni kell az alappal.
Ha csak ultrara keszulnek tuti lenne back-to-back MINDEN hetvegen,ertsd ugy h szombat reggel 20-25km,aznap delutan 20-25km,vasarnap pedig ugyanez,azzal h a delutani vasarnap direkt konnyu temposra futva hulladek labra.Mar ha nem "csak" teljesiteni szeretnek egy ultrat,hanem versenyezni azon a tavon.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.