Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) ladybug válasza Hi!King (#70999) üzenetére


ladybug
őstag

Amit az elmúlt év végén megtanultam az az, hogy sajnos már nem vagyunk fiatalok. Ami még 2-3 éve ment mozgás- és hajlékonyságügyileg, az most már nem megy.
Ezt el kell fogadni. Figyelni kell a testünkre és segíteni neki ezeket a hibákat/deficiteket enyhíteni.

Nem erőből dolgozni, hanem ésszel. Azon az életkoron már túl vagyunk, hogy bizonyítani kelljen. Viszont egyszer élünk, az egészségünkre most tudunk figyelni.

Nem a végletekig tűrni, hogy fáj meg nem működik, hanem elmenni orvoshoz és kikérni a véleményét. Ez nem gyengeség, hanem ésszerűség.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#71002) norby_42 válasza Peterhappy (#71000) üzenetére


norby_42
aktív tag

A fiam 4-5 éves volt, amikor ment nálunk a geoládázás, minden hétvégén mentünk, kb. 6-8 km, 2 óra legalább. Persze készülni kellett, volt egy pár motivációs technika készenlétben.
Most már nem csinálná még (a lányom most ment két napos gyaloglásra, ő más eset)

Eat pasta, run fasta

(#71003) -Pepe- válasza ladybug (#71001) üzenetére


-Pepe-
tag

Fiatal vagy még a lemondások korához Katica!
Ezért küldenék neked egy kis hangulatjavító muzsikát. Ladybug nem volt, ezért helyette ezt kapod: [link] ;] :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71004) -Pepe-


-Pepe-
tag

tomcica
Neked pedig ezt a nótát küldöm, hallgasd jó sokat, főleg futás közben, mert ebből erőt tudsz meríteni. :K [link]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71005) ladybug válasza -Pepe- (#71003) üzenetére


ladybug
őstag

Ez nem lemondás, csak ismerni kell a test korlátait.
Te még könnyen beszélsz.
Alig 40 fölött én is azt hittem, hogy mindig mindenre képes leszek. Azóta visuont eltelt pár év és bizony nem úgy működik minden, mint azelőtt.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#71006) tomcica válasza -Pepe- (#71004) üzenetére


tomcica
Topikgazda

eeeskudj :DD aaaa

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71007) tomcica válasza -Pepe- (#71004) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]
Pepenek a nepi hosnek kuldenem ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71008) Studi válasza -Pepe- (#71004) üzenetére


Studi
addikt

Van ennek valami loop verziója, azt be lehet rakni akár egy maratonra is, aztán uccu! :DDD

(#71009) inf3rno válasza Studi (#71008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ez tényleg motivál, hogy hamar végigfussa az ember. Állítólag valaki dubstep verzióval is készült belőle, de annyira brutális lett, hogy belehalt az első meghallgatásába. Ez van.

Buliban hasznos! =]

(#71010) -Pepe- válasza Studi (#71008) üzenetére


-Pepe-
tag

:C Mikor előjön a fáradtság, akkor kell hallgatni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71011) tomcica válasza -Pepe- (#71010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

apropo faradtsag, ma 27km evezes ment (13+14) van etvagyam :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71012) -Pepe-


-Pepe-
tag

Ezt a bandának küldeném, inspirálásnak, hogy minden mélységből van kiút.
[link]
Úgy dobja le az ember hallójárataiban található érrendszerről a plakkokat, hogy a planéta túloldalán lakók sóhajait is meghalljuk. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71013) -Pepe- válasza tomcica (#71011) üzenetére


-Pepe-
tag

Gratulálok, nem apróztad el. Vízen nem szoktál menni, csak padon? Mehetnél hosszabb vízitúrákra is. Ott a Tisza. :K
Ilyen távoknál már nincs diéta. Mit termelsz be ilyenkor? Zsír, krumpli, hús, magvak, tejtermékek, gabonából készült ételek?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#71014) LanyUs válasza -Pepe- (#71013) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sokszor indul a Tiszán Szeged felé, de az áramlás megvicceli. Légvonalban nem jut messzebb 1580 méternél. Közben szikkadt nádat csócsál és piranhat grillez fél kézzel :D

(#71015) tomcica válasza -Pepe- (#71013) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ma thai volt a menu...vegyes zoldseg szojaszosszal + rizs,desszert gyumolcskenyer (rumos mazsolaval + fugevel).
Reggeli a tegnaprol maradt borsofozelek + egy sor 85%-os csoki + banan
Nem szoktam vizen,nincs itt ido erre :N csonak se :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71016) Alg válasza tomcica (#71015) üzenetére


Alg
veterán

Sört reggelire? ;] :P :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71017) inf3rno válasza -Pepe- (#71012) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kedvenc hozzászólásom, hogy ezek után én már a jéghegyet sajnálom.

Buliban hasznos! =]

(#71018) Peterhappy válasza norby_42 (#71002) üzenetére


Peterhappy
őstag

Evek ota keszulok a geoladazasra, de meg soha nem jutottam el odaig.
A Lanyod elott oriasi kalapemeles!!!

(#71019) Chuck Norris válasza Peterhappy (#71018) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Odáig ne is menjél, biztos van sokkal közelebb is :D
Nem próbáltam még ezt de ahogy nézem egész jó áron van: WAVE ULTIMA 13, kék, zöld

(#71020) jimpo válasza tomcica (#71015) üzenetére


jimpo
aktív tag

Hosszába vagy keresztbe? :DDD

Amúgy én régebben tényleg azt hittem hogy vízen evezel, majd rá kellett jönnöm hogy nem. :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#71021) TripleB válasza ladybug (#71001) üzenetére


TripleB
senior tag

Nekem is rá kellett jönnöm, hogy máshogy kell hozzáállnom a dolgokhoz. Szemléletváltás kell. Van ez a borrelia-dolog, ami az ízüleimet és az idegrendszeremet cseszteti, két covid, aminél az utóbbi rendesen földhöz vágott az év végére, aztán lehajoltam egy teherautó akkuért és úgy maradtam... másfél hét kellett hozzá, hogy kiegyenesedjek.Lehet még kapni trabi hycomat-ot? :D

Nike Pegasus 36 kérdésem lenne a Nagyérdeműhöz.
Legalább 3 éves modell, mennyit veszthetett a csillapításából a dobozban? Gondolom semmit :D Két 38-as trail és egy shield van itthon, a 38-hoz képest átlag halandó észre venné a különbséget?

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#71022) Peterhappy válasza Chuck Norris (#71019) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D
En most cipokkel jol allok. A jelenlegi futomennyisegemhez kepest meg sok is. :( 5 egesz km-nel tartok a heten, a delelotti es kora delutani programok koze megprobalok meg egy futast belogisztikazni, de nem lesz konnyu...

(#71023) bandus válasza TripleB (#71021) üzenetére


bandus
veterán

dobozban nem lett neki semmi baja :) emlekeim szerint talan nem erzodik annyira csillapitottnak, mint a 38-as, de nekem sajna a 36-37-es szeria pont kimaradt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#71024) TripleB válasza bandus (#71023) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszönöm a választ!
13 e Ft és van több méret, annyit biztos megér. 🙂

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#71025) tomcica válasza jimpo (#71020) üzenetére


tomcica
Topikgazda

keresztbe :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71026) norby_42 válasza TripleB (#71021) üzenetére


norby_42
aktív tag

Elkoptattam 2 36ost, most 38asok vannak, de nem érzek különbséget.

(13ezerért még a doboz is megéri lassan :)

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#71027) Alg


Alg
veterán

Nem jött be a lábamnak a Hoka Sppedgoat, ha valakit érdekel kb. beszerzési áron, 25ezerért vihető, jan. 22-én a WTF COLD-on átvehető.

Fekete-narancs Speedgoat 4 GTX, 46-os, kétszer volt a lábamon sétálgatni kicsit - mindenhol túl szűk nekem, még a saroknál is... sajnálom, mert amúgy nagyon tetszik, de nem bízom benne, az első használatnál 4km alatt csinált mindkét sarkamon vízhólyagot + az achillesem is törte.

Pár nap múlva meghirdetem helyi aprón 90EUR-s indulóáron, de gondoltam bedobom először ide.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71028) bandus


bandus
veterán

van kedvenc edzesprogramotok also hati szakasz nyujtasara, erositesere? kismillio video van youtubeon, de gondoltam megkerdezem hatha van bevalt, letesztelt. ezt mindig hanyagoltam, de mindig szerettem volna ezen valtoztatni :) itt az ido

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#71029) tomcica válasza TripleB (#71021) üzenetére


tomcica
Topikgazda

35-36-os a szeria (36 volt a facelift) en imadtam oket...35-bol volt tobb par is,tobbek kozott a bulibaros (fekete+arany)...36bol meg most is hasznalok egy Shield verziot.
Kemenyebb es porgosebb cipok,mint a 38-39es szeria :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71030) sherlock82


sherlock82
senior tag

Nem bánom hogy reggel elmentem még sötétben futni, mert délre már orkán keleti szél volt. Remélem holnapra a beígért eső délután legalább elmarad mert különben lőttek a futásnak.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#71031) Studi válasza TripleB (#71024) üzenetére


Studi
addikt

Holholhol? 🙈🤣

(#71032) tisn válasza LanyUs (#71014) üzenetére


tisn
addikt

Szoktam látni ahogy elhuz szolnok fele a motorcsonakokat lehagyva :DD

(#71033) tisn válasza bandus (#71028) üzenetére


tisn
addikt

Almasy csilla videók.

(#71034) ladybug válasza bandus (#71028) üzenetére


ladybug
őstag

Nekem két kedvencem is van. A videókat mindennemű nyújtásra használom.
[link]
[link]

Nézd meg, hátha megtetszik valamelyik.
Instagramon is követhetők.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#71035) Zozo0525 válasza Alg (#71027) üzenetére


Zozo0525
őstag

sajnos nekem ez csónak :-)

(#71036) TripleB válasza Studi (#71031) üzenetére


TripleB
senior tag

Holdosi Pétert keresd a Facebook-on. Vettem már tőle pár cipőt. 🙂

Köszönöm mindenkinek a Pegasus 36-ra adott válaszokat. 🤘

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#71037) norby_42


norby_42
aktív tag

Tegnap elmentem egy hosszabb körre, de azért érzem a decemberi lazaságot: igen elfáradtam a végére, és folyamatosan a mai menüt terveztem :U
De sütött a nap, láttam dolmányos varjút, szarkát, hollót, tilosban járó kecskéket, sár is alig volt, szóval megérte.
link

Eat pasta, run fasta

(#71038) totron


totron
addikt

A szokásos színvonaltalanság adja fel a leckét megint termékleírásilag, Adidas nevezéktanban segítsetek már légyszi. Supernova M, Supernova W, Supernova, mik az eltérések, jelentések? Man, Woman, Multisport?
Ez tényleges neutrális, nem pedig szupinálóknak kedvező talpkialakítással megtoldva? Ugyeigen? Mert az pont nem lenne jó.

(#71039) Studi válasza TripleB (#71036) üzenetére


Studi
addikt

Meg van, kár, hogy csak egy szín. :)Legalábbis most ennyit látok, de köszi, figyelek! ;)

(#71040) ígyvanferi válasza totron (#71038) üzenetére


ígyvanferi
addikt

M az férfi, W az női modell. Ha nincs betű, akkor unisex.
Nincs szupinálóknak kialakított talp.

(#71041) totron válasza ígyvanferi (#71040) üzenetére


totron
addikt

Valóban nincs, a kérdés nem is ez volt. Azért fogalmaztam úgy ahogy, mert tudom, hogy nincs külön nekik. Olyan viszont van, hogy egybe veszik a neutrálissal. Az Asics Gel Pulse 13-mal már eljátszottam ezt, hogy állni is kínszenvedés volt benne, mivel van egy-egy emberes emelés benne külső talpélen, kedvezve a szupinálóknak. Jelezném, hogy aki lúdtalpas annak számára nem holmi halovány plusz ez a talpban, holmi opció, amit nem használ ki vagy idővel kitapos, hanem teljesen használhatatlan számukra. Ég és föld. Egy mezei neutrálissal ellennék, de most nem tudom eldönteni, hogy ez az-e. Olyan modellt keresek, ami biztosan az. Ez az? Tudjuk? Nem? Más modelleknél fogjuk tudni? Ott sem? Miért nem? Miért csak az értetlenkedés/félreinformálás megy? Miért ilyen bonyolult egy csak neutrális cipőt találni? Miért nincs ez értve, hogy mekkora különbség van?
Erre most ugyanez megismétlődik ezzel a pongyola leírások miatt, papíron ez is neutrális, másik helyen neutrális vessző szupinális, egy tesztben meg egyenesen stabil közeli jegyekről számol be a használója. Melyik van a 3 közül? Vagy akad itt bárki, aki finanszírozza a visszaküldési költségeimet? Nem mellesleg már szükségem is lenne a cipőre, a meglévő megszolgálta már az idejét, fájdalmat okoz a használata. Tehát lekötelez, ha legalább te értesz és nem félre. Felrobbanok komolyan.

Jöhet tipp 30-ig ténylegesen csak neutrálisra, az külön eszményi, ha stabil elemei is akadnak, de ha nincsenek is csak kibaszás (talpéli emelés) ne vegyüljön a történetbe. :R Épp elég alapjáraton is üzemeltetni a talpamat.

(#71042) Alg válasza totron (#71041) üzenetére


Alg
veterán

Kicsit túlreagálod a dolgot...
Nem felrobbanni kell, hanem elmenni felpróbálni valahová, vagy megrendelni olyan helyről ahol ingyenes a visszaküldés... A Supernova nem egy borzasztó ritka cipő, biztos találsz valahol. Vagy maradsz az eddig használt típusnál, akkor nem lesz zsákbamacska.

Jellemzően a hosszabb távú futásokra, laza napokra kitalált cipőkben több a stabilitás kicsit, de ez nem alátámasztást jelent hanem inkább kicsit merevebb építést, pl. több oldaltámaszt a sarok körül.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#71043) Studi válasza totron (#71041) üzenetére


Studi
addikt

Nincs egzaktul körülhatárolható, mérhető paraméter, ami alapján egy cipő kategorizálható lenne. Hogy is lenne elvárható, ha már a méretezésben sem tudnak megállapodni a gyártók?
Van stabil cipőm három különböző gyártótól, teljesen eltérő az alátámasztás mértéke, jelenléte. És ez ráadásul változhat is, ahogy a használat során a talp tömörödik, elhasználódik.
Nem b@szogatásból, de ha nem napi egy maratont futsz, akkor volt időd gondolkozni a következő cipőn. Ha nagyon kritikus a téma, akkor bizony nincs mese, próbálgatni kell, akár offline boltban, akár olyan helyen, ahol többet előre le tudsz rendelni kockázat nélkül.

(#71044) tomcica válasza Studi (#71043) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ha napi 40km-t tol,akkor nem lesz ezzel gond :N havonta kiprobalhat egy uj cipot :K olyan gyorsan fogynak ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#71045) Never79 válasza norby_42 (#71037) üzenetére


Never79
tag

Jó ez a kép :). Én is elmentem az egyik kedvenc helyemre a Gerecsében, de nálunk csak ritkán sütött a nap, inkább borús volt, nem is volt onnan most szép a kilátás.

(#71046) norby_42 válasza Never79 (#71045) üzenetére


norby_42
aktív tag

A vicces az, hogy közben a lányom a fennsíkon járt (a középső hegytől balra a távolban látszik a széle) de 20 méterre nem láttak a ködben

Eat pasta, run fasta

(#71047) LanyUs válasza norby_42 (#71046) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hétvégén reggel még le volt fagyva a rekortán. Illene felfűteni, hogy puha szemcsék várják a futókat :P Kifutottam a gyerek focipályára. A fű olyan puha érzést adott, mintha felhőkön futnál ( a Te képeden is hasonló lehetett az ösvény ). A műfüves focipálya is csillapít rendesen. Amikor csak tehettem kifutottam a rekortánról oda :)

Épp a középső hegyre akartalak küldeni :D

[ Szerkesztve ]

(#71048) jimpo


jimpo
aktív tag

#akció
Ugrálókötél Red - GymBeam 390Ft
Szivacshenger edzéshez Fitness Roller Black - GymBeam 14 x 33 cm 2 890Ft :C

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#71049) tisn válasza LanyUs (#71047) üzenetére


tisn
addikt

A műfüves focipálya is csillapít rendesen. Amikor csak tehettem kifutottam a rekortánról oda :)

en is futottam ott parszor, de a 300m-es korok eleg uncsik. aztan most kiproblatam a futogepet (valaki irta, hogy az a legjobb a terdnek). tenyleg az, a retro tokyoban futottam, amit csak konditeremben hasznalok, nem igazan csillapitott a nimbushoz kepest, es igy is nagyon kenyelmes volt. de sz@ros 2km-en halalra untam magam :(aztan kimentem a rekortanra, mintha betonon futottam volna olyan erzes volt :)de kozben meg szep erdei kornyezet, csinos es kevesbbe csinos csajok es 1.5km-es korok :)

(#71050) LanyUs válasza tisn (#71049) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem próbáltam még! De Neked elhiszem, mint "térdtárs" :) Az a baj, már nincs hely több gépnek a vásznas helyiségben. Azért a trappolás rajta gondolom hangosabb, mint a halk tekerés?
Általában a gyengébb szerkezetű ALDI-s szoba bringát tekerem szinte ülő helyzetben. A film vége felé kezdem az erősséget növelni. Szinte soha nem ülök át az ipari spinningre.
Ellenben elkezdtem a guggolást labdával a térdek között szorítva óvatosan növelni. Már 4x20 db-nál tartok. Hátha besegítenek a térd körüli izmok.
A hrm még ultra fos. Kipróbáltam 1 km-ert és villám gyorsan elérem a 180 hrm-ert ( 97-98% ). Majd alakul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.