Hirdetés

2019. december 5., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-12-15 15:49:16

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6801) Alg válasza cekkk (#6800) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem nyolcadikán

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more"

(#6802) cekkk válasza Alg (#6801) üzenetére

cekkk
(veterán)

Akkor remélem szerdán megkapom én is.

[ Szerkesztve ]

(#6803) Perillustris

Perillustris
(senior tag)

Aki még akar a Tchibo-ból rendelni, tegye azt ma vagy holnap, mert ingyenes a kiszállítás.

És aki akar plusz 20%-ot spórolni, annak itt egy kuponkód: "quattro2013pack" Többször is jó, nem kopik el :K

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#6804) cekkk válasza Perillustris (#6803) üzenetére

cekkk
(veterán)

Na ez a kód jól jött volna egy hete :)

[ Szerkesztve ]

(#6805) Perillustris válasza cekkk (#6804) üzenetére

Perillustris
(senior tag)

Megrendeled újra, olcsóbban (mondjuk más névre, címre). Ha megjön, visszaviszed a boltba a bontatlant, és persze a múltkori számlával. ;]

Perillustris

(#6806) cekkk válasza Perillustris (#6805) üzenetére

cekkk
(veterán)

Ezen törtem én is a fejem éppen :D :DDD Meddig él a kód? :D

[ Szerkesztve ]

(#6807) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

holgyeim a sportsdirectben 30euro a Puma Faas 500,a NB 790(780is ha stabilabb kell) valamint a regi legendas konnyu terep NB MT110 (ezt epp vonjak ki a forgalombol 1010 jon helyette azzal az erdekes talpmintazattal,olyan hexagonok) ne fogjak vissza magukat,igaz nincs minden meret,de ne az legyen h nem szoltam ;]

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#6808) Alg válasza Alg (#6797) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Nos...

Softshell nadrág: L-est rendeltem, természetesen bő rám (185 centi, 75 kiló :U ) de nem annyira, hogy egy jó övvel ne lehetne megoldani, a hossza viszont kell. Egyébként jó kényelmes, a puhább fajta softshell anyagból van, belül pedig nem a bolyhos polár, hanem ilyen technikai szerű, rugalmas anyag. Bokánál cipzár, szellőző anyaggal.

Dzseki: derékban szintén kissé buggyos :DDD de megoldottam az összehúzóval. Kicsit a "susogós"-ra emlékeztet az anyag, hónalj-könyék és hát részen vannak "szellőzőnyílások", itt másfajta, puhább, vékonyabb anyag van. Az ujján a belebújós fél-kesztyű nagyon profi :K

Thermo nadrág(nem a szélálló, a másik): na ez már szerencsére nem bő :DDD hasonló anyag mint az adidas melegítőm, belül kicsit bolyhos-polár szerű. Bokánál zipzár, és legalul belül rászegve egy kb 2 centis gumis-tapadós cucc. Szellőző-zóna hátul a térdhajlat-vádli részen.

Úgy nézem marad mindhárom, a méretet is sikerült eltalálni.

[ Szerkesztve ]

(#6809) Perillustris válasza cekkk (#6806) üzenetére

Perillustris
(senior tag)

Év végéig.

Perillustris

(#6810) cekkk válasza Perillustris (#6809) üzenetére

cekkk
(veterán)

Köszi! :R

(#6811) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

vannak olyan napok amikor nagyon adja...MA ADTA :D (pedig szeles ido van most itt delen,de legalabb nincs elborulva...az azert sokat segit neha a hangulaton)

apropo latom a pesti saucony uzlet serenykedik behozta a Ride 6 GTX-et,az ara mar mas kerdes,de telre piszkosul jo cipo,ha sok feletek a ho/latyak/sar stb.

[ Szerkesztve ]

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#6812) gombi01 válasza tomcica (#6811) üzenetére

gombi01
(tag)

nemsokára jön a Guide7 is...
[link]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6813) tomcica válasza gombi01 (#6812) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

nofene-nofene...mondjuk en nem hasznalom,de johetne ide HU-ba valami konnyu terep Peregrine vagy Kinvara TR...a stabilak kozul ianyolom a MIrage-t mar a harmadik modellnel jarnak odakint,konnyu cipo de van benne tamasz,erdekes lehet hosszabb tempkra

meg lattam jon az uj szoges hosszutavcipo Endorphin LD4 ahol a szoges resznel bevagdostak azt a muanyag merev reszt,en ilyet meg nem latta,az eddigi altalam hordott szogesknel az teljesen merev...szoval majd lesegetem ha emberi arba kerul es kaphato is lesz,akkor lehet jovore befizetek egyre

[ Szerkesztve ]

(#6814) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

beleneztem a naplomba,a mai 20km-el egyutt (esoben terepen tempozas..."moka") 4033km az iden eddig lefutott ossz kilometerem,ha igy halad 5 siman meglesz,habar karacsony es ujev kozt ki szoktam engedni de az csak egy het,max 10 nap

(#6815) concret_hp válasza tomcica (#6814) üzenetére

concret_hp
(addikt)

én örülök ha le fogom tudni tolni a félmaratont, valszeg inkább a tudás útjára megyek (nov 10), a siófokit meg átcserélem a tavaszi vivicitára :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6816) tomcica válasza concret_hp (#6815) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

azon a vivicittan mennyi km a tav?

(#6817) cekkk válasza tomcica (#6816) üzenetére

cekkk
(veterán)

Fél maraton :D

Ma megjött nekem is a ruha. Egész jó minőség, mindenképpen jobb mint az ugyan ennyibe kerülő decathlonban kaphatóak.

(#6818) tomcica válasza cekkk (#6817) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

o,azt hittem valami jo ki sporgos 3-6km :DDD

(#6819) Alg

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Én a héten nem tudtam menni egy métert sem :( De legalább melóhelyen kezd finisbe érni a nagy projekt, szóval talán a közeljövőben jobb lesz.

Viszont a heti 40-et tartani kell, szóval hétvégén valami túra mindenképpen lesz (Ha találok fuvart Írottkő35, ha nem akkor hősök40...)

Már olyan elvetemült ötletem is volt, hogy felkelek reggel 5kor és akkor megyek pár kört ;]

(#6820) tomcica válasza Alg (#6819) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

a heten szembesultem vele ujra,hogy barmilyen faradt is vagyok,barmilyen kegyetlen is az ido - tudok futni

(#6821) kemcso

kemcso
(Ármester)

Sziasztok,

lenne egy olyan gondom, hogy jó 2 hónapja fáj a talpam. Egy darabig ráfutottam, óvatosan, de attól jobb nem lett :DDD Azóta futni nem futok (csinálok mást), achillest nyújtom, de nem igazán akar múlni. Van vmi 5let, hogy mit lehetne tenni vele?

Cekkk: köszi, a számhordozás is megvolt :)

[ Szerkesztve ]

(#6822) Alg válasza kemcso (#6821) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

[link]?

(#6823) kemcso válasza Alg (#6822) üzenetére

kemcso
(Ármester)

köszi!
A jegelésen és a gyulladásgátló szedésén kívül kb ezt csinálom vele, de túl sok javulást nem tapasztalok. Akkor marad a további pihentetés, meg elkezdem jegelni, hátha az jó lesz.

(#6824) concret_hp válasza tomcica (#6820) üzenetére

concret_hp
(addikt)

kemény vagy, mint a kád széle :D

(#6825) tomcica válasza concret_hp (#6824) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

ha kell a kadban is futok :D

talp fajdalom egy honapig? WTF? cipot nezted,esetleg probalgattal masik cipot vagy betetet hozza? talaj amin futsz? esetleg fuvon javul-e a helyzet stb.? talajfogas helyessege? (nagyon odacsapod-e es esetleg telitalppal?) azt hiszem nincs tobb kerdesem

(#6826) Aristeus válasza tomcica (#6814) üzenetére

Aristeus
(tag)

Az szép! Durván tolod! :R

Nekem ez a 2. futóévem, tavaly 626 kilométerrel zártam az évet, idén az 1000 a cél, vagy a 626 duplázása. :)
Már majdnem 900-nál járok, szóval nagyon bízom benne, hogy ez meglehet.
A másik - a nagyobb falat -, hogy végre 2 órán belüli félmaratont fussak. :D
Úgy érzem meg tudnám futni, csak mostanában mindig közbejött valami, nagyon foghíjasak lettek az edzések, ennek ellenére 1-3 héten belül lemérem a tudásomat! Szóval küldjétek a chi-t! ;]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#6827) tomcica válasza Aristeus (#6826) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Tedd a kezed a monitorra :P

(#6828) kemcso válasza tomcica (#6825) üzenetére

kemcso
(Ármester)

Utóbbi 1-1,5 hónapban egy centit se futottam mégis fáj.
Amúgy aszfalton futok, többnyire lunarglide 4-ben. Talajfogás helyessége jó kérdés, nem látom magam futás közben :) (és igazán azt se tudom, hogy mi lenne a helyes...)

(#6829) tomcica válasza kemcso (#6828) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

amikor nem futsz akkor elmulik teljesen? ha setalsz akkor nem faj?

(amugy a glide az altalaban mukodik mindenkinel es nagyon jol csillapit)

(#6830) kemcso válasza tomcica (#6829) üzenetére

kemcso
(Ármester)

Nem múlik el, sétánál is fáj. Hol jobban hol kevésbé.

(ez a tapasztalatom nekem is, a térdem a glide előtt többször fájt futás után, mióta ebben futok egyáltalán nem)

(#6831) tomcica válasza kemcso (#6830) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

ez esetben lehet erdemes lenne felkeresni egy szakorvost,de legalabb egy sportorvost

(#6832) kemcso válasza tomcica (#6831) üzenetére

kemcso
(Ármester)

Azon vagyok, de orthopédiára időpontot szerezni nem oly egyszerű... Gondoltam addig is hátha van vmi jó 5let, hogy végre futhassak újra.

(#6833) tomcica válasza kemcso (#6832) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

en nem kockaztatnek ha igy all...keress valami jo kis keresztedzest (uszas,kerekpar -akar teremben,evezes stb.)

(#6834) kemcso válasza tomcica (#6833) üzenetére

kemcso
(Ármester)

Így teszek, jobb híján. Köszönöm a segítséget

(#6835) concret_hp

concret_hp
(addikt)

nah megjöttek a cuccok, ki is próbáltam egy részüket :)
adidas response gatya jó, egy 2 centivel lehetne hosszabb a szára (még sosem volt ilyen szők futógatyám, szóval igazából nem tudok viszonyítani)
nike pro core hosszú ujjú felső szintén jónak tűnik
a pegasus shield is, bár egy negyed számmal talán lehetne kisebb, viszont egész más futni benne, mint a questarban, az izületeimet kevésbé érzem utána.

(#6836) tomcica válasza concret_hp (#6835) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

nezd csak,ha picit nagy a cipo (nekem is volt mar ilyen,egy egesz szammal nagyobb) akkor ez a fuzesi technika jo lehet,egy probat meger:

[link]

ezen belul a "problem: NARROW FOOT"-ot keresd,ugye mintha keskeny lenne a labad a cipohoz.

(#6837) kuntics

kuntics
(tag)
LOGOUT blog

Üdv

Nekem az achilles inam fáj,de csak futás közben.Akkor is kb 1km után elmúlik a fájdalom.Szoktam közben pihentetni,de teljesen még nem múlt el.Voltarennel kenegetem talán segít rajta valamit.Ezzel érdemes folytatni a futást vagy hagyjam teljesen meggyógyúlni?Elég magas a lábboltozatom ésitt azt írják,hogy az miatt is fájhat az achilles.

Kicsit más téma:
A túlöltözés mennyire probléma?Ma 17 fokban mentem el futni és elég sok futót láttam hosszú futónadrágban és dzsekiben.Én meg rövidnadrágban és pólóban futottam,így is melegem volt.

(#6838) concret_hp válasza tomcica (#6836) üzenetére

concret_hp
(addikt)

hosszra nagy kicsit, szélességre okés, de hosszra is épphogy
de jók a képek :D

(#6839) tomcica válasza kuntics (#6837) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

az achiles az kenyes dolog,lassan gyogyul mert keves ver jut el oda (ezt irjak) egyszer labon kihordtam egy komolyabb ilyen serulest,egesz mar megjelent a csomo benne - az ugye a szakadas elotti allapot - na ott mar muszaj volt visszavenni a futasbol...nekem sokat segitett az eccentric drops nevu gyakorlt,ami egyben labfej erosito es achiles nyujto,de amikor mar faj akkor nem szabad nyujtani,mert csak jobban serul,viszont ha visszahuzodik akkor azonnal napi szinten el kell kezdeni erositeni/nyujtani,erre jo lepcson vegzendo,en mai napig rendszeresen csinalok 1-1 szeriat

kentem en is ki tudja lehet meg japan szuzlany verrel is (feketenadalyto krem,fastum,voltaren,brufen,sportkrem stb.) jegeltem is,azzal is ovatosan kell mert ha mar gyulladt akkor erzekeny ra nagyon,masfel honapig szorakoztam vele,mar azt hittem sosem mulik el egyszer csak hopp rendbe jott es azota erosebb mint uj korban ;)

(#6840) Alg

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Mai élmény: kialvatlanul nem jó a futóteljesítmény :D

Azért egy másfél óra megvolt, igaz kicsit szenvedősebben a szokásosnál.

(#6841) tomcica válasza Alg (#6840) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

en azt mondom JO EZ...amikor majd valami hosszabb versenyen a tobbiek is elfaradnak,te mar keszen fogsz allni :K

(#6842) deicide válasza Alg (#6840) üzenetére

deicide
(veterán)

:DDD Próbáltam én is párszor hajnalban, kevés alvás után, de az tényleg nem élmény, csak inkább szevedés, de persze akkor is erősödsz, csak nem esik jól.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6843) kuntics válasza tomcica (#6839) üzenetére

kuntics
(tag)
LOGOUT blog

Köszi a választ,akkor még fuhatok vele amíg nem lesz rosszabb.Ezt a gyakorlatot ismerem,szoktam is néha csinálni.A rojtospatájú varacskos ölyv csőre sem használt? :)

(#6844) tomcica válasza kuntics (#6843) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

:D ahhoz most nem jutottam

(#6845) raggg

raggg
(senior tag)

Nem mondanám hogy nem áztam rommá, de isteni volt ma futni! Viszont a pega kicsit csúszkált a latyakban. :-( (Ja és életem legdurvább szivárványát is láthattam :) )

ragklaatPS

(#6846) gombi01

gombi01
(tag)

Lekocogtam ma egy felmaraton Vàrpalotàn, nagyon jò volt az idō. Elèg erōs volt a mezōny, komolyan toltàk, 65percre èrt be az elsō... nekem 99perc kellett ;) de èn màr vetràn I kategòriàban indultam.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6847) Alg válasza gombi01 (#6846) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Nekem is megvolt életem első maratonja, kicsivel 8 órán kívül :DDD 1400 körüli szinttel - Szentendre - Dobogókő és vissza, közben kis hullámvasutazással.

Szerk: nem választ akartam, bocsi

[ Szerkesztve ]

(#6848) tomcica válasza gombi01 (#6846) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

ajjoj,65 perces az mar fajhat :O

a veteran kategoriaba mennyivel nyertek? (az nalatok 40-en felul-t jelent?)

(#6849) concret_hp válasza tomcica (#6848) üzenetére

concret_hp
(addikt)

nekem szerintem a 2 órás is fájni fog :))

(#6850) cekkk

cekkk
(veterán)

Ma voltunk kint a Budaörsi decathlonban. Hát egyre jobban drágább és drágább ott is a futó ruházat :(

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.