Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) concret_hp válasza tomcica (#6600) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt a középhíd alátámasztás témát nem vágom, mi az?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6602) concret_hp válasza concret_hp (#6601) üzenetére


concret_hp
addikt

a talp formára vonatkozik? [link]

itt írja:
To determine the correct type of running shoe for your feet, use the tried and tested "wet foot test". Dip your foot into water and then stand on a surface that will show your footprint - a towel or piece of paper or cardboard. The shape of your wet footprint indicates the amount of stability you might need in your shoe. If your footprint looks like the one on the right (with a very narrow band or no band at all between the forefoot and the heel) then you should choose shoes from the cushion category on this page Cushioned shoes generally have the softest midsoles and the least added stability. They're built on a semicurved or curved last to encourage foot motion, which is helpful for runners who have rigid, immobile feet (underpronators). You should buy these if you're an efficient runner whose feet don't roll inwards excessively (overpronate) when you run.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6603) concret_hp


concret_hp
addikt

ill nike esetén a "shield" megjelölés a téli cuccokra voantkozik vagy mire? pl [link] ha jól nézem azt írják, hoyg a víznek jobban ellenáll, de ha megfagy benne a lábam az nemoylan király :D

szerk: jól elvagyok itt amúgy :C

ill nike és adidas számozása teljesen egyforma?

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6604) tomcica válasza concret_hp (#6603) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mondom is,a NIke-nel a Shield az enyhe idojarast bir el csak,NEM TELJESEN VIZLEPERGETO az a GTX jelzes (gore-tex anyag)

nekem az adidas szamozasa neha elter a nike-tol felfele egy harmaddal (modelltol fugg)

amit irtam kozephidat az akkor kell ha szeretnel stabilabb cipot (ergo legyen alatamasztasa valamennyi,ha netan befele dolne a labad faradasnal)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6605) cekkk válasza tomcica (#6604) üzenetére


cekkk
veterán

De a gtx nike cipők csak télen használhatóak? :D

Szerinted a pega vagy a Ride 5 a jobb cipő? :)

(#6606) tomcica válasza cekkk (#6605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj nekem meg nem volt GTX-em,egyik tanitvanynak van,nyaron belefol a laba (beizzad) igy nem tudja hasznalni,ez egy adidas olcsobb gtx modell,lehet a komolyabb cipok azert mashogy vannak felepitve,ezt latod nem tudom.

Szemrebbenes nelkul a Ride 5,nem is kerdes...pega max harmadik ciponek,azokra a napokra amikor csak lassan atmozgatod a total lefaradt testet (de erre a Ride 5 is jo,forditva viszont nem mukodik,a tempot nem tudod ugyanugy futni a pegaban,mint ahogy a ride-ban)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6607) cekkk válasza tomcica (#6606) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

Akkor eldőlt nekem, hogy ha lesz a boltba még Ride 5 22 ért a méretemben akkor az lesz az én cipőm :D :DDD

Telet is kibírom majd benne :D :DDD

Szomorú ezt olvasni, na szerintem barátnőmet sem eresztem el egyedül futni :(

[ Szerkesztve ]

(#6608) tomcica válasza cekkk (#6607) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En is telre es az atkoto periodusokra (mint pl. ez az utobbi nehany nap az eso miatt) vettem a Ride 5-ot,viszont meglepodtem milyen jol hasznalhato komolyabb tempo es resztavos munkara is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6609) cekkk válasza tomcica (#6608) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor majd beszámolok róla, hogy mire jutottam a boltban :D

(#6610) tomcica válasza cekkk (#6609) üzenetére


tomcica
Topikgazda

okes...nezz szet kivancsi vagyok mibol mi maradt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6611) cekkk válasza tomcica (#6610) üzenetére


cekkk
veterán

A nyúlba az van ami a honlapon kn, de az már nincs feltütetve, hogy melyik boltba.
Én is most szívattam meg magamat, mert elmentem a Budapi boltba de a másikba van a cipő elméletileg :( :W

(#6612) Alg válasza cekkk (#6611) üzenetére


Alg
veterán

Nem tudják áthozatni neked?
Nomádban én is jártam így, de áttelefonáltak, igen van, és rá pár napra elhozták a BP-i boltba.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6613) cekkk válasza Alg (#6612) üzenetére


cekkk
veterán

kiderült, hogy ott sincs most telefonáltam oda.
Bekaphatják, hogy nem lehet a weboldalt frissen tartani :W :W

(#6614) cekkk


cekkk
veterán

Hm, na 5ös ilyen akciós áron már nem lesz sehol, ahol van méret ott eredeti áron adják, de a 5 és a 6 között 1500 forint a különbség.

Szerintetek a 6-s milyen lehet? Megéri a pénzt? :DDD

(#6615) tomcica válasza cekkk (#6614) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kovetkezo valtozasok tortentek az 5os es 6os kozott,a Progrid csillapitas helyett egesz talpas PowerGrid jelent meg,allitasuk szerint konnyebb (par grammal) de tartosabb.A kulcsin esztetikailag valtozott csak,a varrasok stb. nagyjabol ugyanott vannak.Igy a meret is ugyanaz maradt.

Szerintem 1500ft kulonbseget meger,4-5000ft kulonbseget messze nem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6616) cekkk válasza tomcica (#6615) üzenetére


cekkk
veterán

Én sem adnék érte annyit, hacsak lenne méret belőle, De sajnos nincs :( Ahol van att csak 1500 a különbség.

Holnap elmegyek megnézem, hogy milyen aztán lehet megveszem, de lehet nem :D

(#6617) tomcica válasza cekkk (#6616) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy milyen cipok vannak a meretedben learazva (markatol fuggetlenul) ? Mert egy Puma Faas 500 is jo cipo am,csak ugy mondom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6618) cekkk válasza tomcica (#6617) üzenetére


cekkk
veterán

Méretben csak ez az egy fajta volt :D

Most meg épp szétvágtam a kezem, mert a teás kancsó nem bírta a meleget és szét pukkant amikor öntöttem bele a forró vizet :O :W

(#6619) tomcica válasza cekkk (#6618) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallottal te valaha arrol a torvenyrol,hogy a jelenlegi hangulatod/erzesvilagod/energiad magad kore vonzza a neki megfelelo szituaciokat? :DD

Tessek egy tokeletes es meglepoen olcsora learazott,a meretedben kaphato cipore osszpontositani,es arra a csodalatos erzesre ahogy futni fogsz benne,minden serulestol mentesen...csak ugy majd "szet vet a boldogsag olyan jol vagy" fazonban ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6620) cekkk válasza tomcica (#6619) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig pont ezt kérdeztem a boltba, hogy ugye bírja a meleget nem reped szét? :D

Erre a régi üvegkancsó szét is pukkant :D Volt vagy fél éves, a sok gyógynövény meg szépen nézett ki ahogy elárasztotta a konyhát :DDD

(#6621) tomcica válasza cekkk (#6620) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

ha itt a forumtagokkal arra gyurunk hogy megnyerd a lottot,akkor veszel nekunk 1-1 futocipot?! :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6622) cekkk válasza tomcica (#6621) üzenetére


cekkk
veterán

Kettőt is :DDD
De szerintem abból a jelenlévő tagoknak életük végéig ellátnám cipővel :D

Már csak lottózni kéne :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#6623) tomcica


tomcica
Topikgazda

en egy ilyet kerek,S-es meret

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6624) tomcica


tomcica
Topikgazda

10fok eso,egesz nap...azert meg rovid gatyaban lehet edzeni,de felul mar feloltoztem jobban...kipsha alaoltozet es egy kalenji szeldzseki (ami at is azott az edzes masodik felere,de turheto)

17km...ami lenyeg benne 6 x 400m (piheno 200kocogas) 66-os atlagra,ez az edzes mar a teli fele kacsintgat,szepen novelem fel 10db-ra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6625) Alg


Alg
veterán

Nah hétvégén kimaradt könnyű bepótolva.
Nagyon komoly 6:27-es átlaggal, másfél óra, majdnem 14 km. Könnyedén, nézelődve, elmélkedve. Kicsit későn indultam, hamar rám sötétedett, de nem zavart, hétvégén kicsit lelkileg megborultam (protip: ne menj egyedül, labilis lelkiállapotban republic koncertre), most jó volt ez a kis magány a sötétben.

A vége felé már elég nehéz volt lent tartani a pulzust, fel is ment az átlag 151-re (140-150 volt a cél). Igazából éhes-szomjas lettem a végére, azért hagytam végül abba, ment volna simán még szinte bármeddig. Ez alapján mostani állapotomban egy 2 órás félmaraton "simán" meglenne szerintem.

Nagyon jó idő volt, rövidnadrág+hosszú aláöltözet+póló. Egyesek hihetetlen módon túl tudnak öltözni, sorban jöttek szembe a melegítős-sapkás-kesztyűs emberek, sőt valakit softshellben is láttam :Y

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6626) MmDorian


MmDorian
őstag

sziasztok!

nemrég elkezdtem futni. viszont egy kis akadályba ütköztem. kb 800-1000 méter után iszonyatmód elkdezd fájni a vádlim, és a sípcsontom között. a képen be van karikázva. kép
mondták, hogy lehet lúdtalp, vagy valami gyulladás. ti tudtok valami okosat mondani erre ? esetleg valami megoldás ? futócipőn gondolkodom, de ha az magába nem oldja meg a problémát, akkor egy betéttel együtt már 40-50 ezer között járnék és ennyit nem szívesn költenék rá.

igazából a célom pályán 2000m 8-9 perc körül. többet nem tervezek futni, ennyi kell a felvételihez. inkább tekerek, ha kardioról van szó, abban van tapasztalatom. szóval röviden ennyi. ha valakinek van átfogó válasza, azt megköszönöm. :)

ja igen. azt nem tudjátok, hogy budapesten akármelyik futós boltba elfogadják-e az OTPs patikakártyát ?

[ Szerkesztve ]

(#6627) concret_hp válasza MmDorian (#6626) üzenetére


concret_hp
addikt

hát elég sok mindentől lehet.
pl lehet hogy nem jó a futócipőd, másfajta kéne
vagy lehet hogy jó a cipőd, de a technikád nagyon nem jó és pl odavered a sarkad minden lépésnél
vagy lehet hogy ha sokáig nem mozogtál, akkor az achilleseddel is lehet gond [link]

meg úgy nagyjából még 1000 féle egyéb oka is lehet :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6628) Apollo17hu válasza MmDorian (#6626) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szerintem max. 2 hét alatt elmúlik. Nincs hozzászokva a lábad a futáshoz. Ennyi idő alatt megerősödnek az izmok, utána már nem fogod érezni. Addig viszont ha előjön, állj le, futás után pedig nyújts rendesen!

(#6629) cekkk


cekkk
veterán

Na nekem is majd kell kezdenem valamit a futó technikámmal, mert sokat kell még javítanom rajta :D

A tegnapi 15.7 után olyan helyen fáj a talpam ahol eddig soha :D Érdekes, hogy az egyik bokám fáj a másik nem, lehet az érzékenyebb, vagy azt verem oda jobban?

Ma megyek a spuriba megnézem, hogy mit árulnak ott :)

(#6630) tomcica válasza MmDorian (#6626) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ranezesre igy latatlanul :D csonthartya gyulladast mondanek,nem kell felni tole,ki lehet labon is hordani,hirtelen kapott tul sok terhelest.Van akinel hetekig elo-elojon,de nem lesz semmi bajod tole.

Ha bemelegites utan megszunik mondjuk 2-3km konnyu futas utan akkor mehet az edzes,ha nem szunik sot egyre rosszabb akkor viszont csinalj valami mas tipusu edzest aznap.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6631) cekkk


cekkk
veterán

Hú azért ezt is végig csinálni nem semmi :R :R

Én egy napot nem tudnék, nem hogy 30-szor egymásután :)

(#6632) tomcica válasza cekkk (#6631) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na ez a szalkas test,nem en :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6633) cekkk válasza tomcica (#6632) üzenetére


cekkk
veterán

Azért te sem panaszkodhatsz :D

Bár lehet egy ilyen hónap alatt én is megszabadulnék minden feleslegtől :D

(#6634) concret_hp válasza cekkk (#6631) üzenetére


concret_hp
addikt

ha hozzáveszed, hogy Szőnyi pár éve sportol csak :D (még nincs 10 sztem) Fábrynál is volt 1x vendég pár éve, akkor azt modnta 3 éve tanult úszni :D

jövőre 1x-esre gyúrok :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6635) tomcica válasza concret_hp (#6634) üzenetére


tomcica
Topikgazda

baxki hogy nez ki amikor kijott a vizbol es ezt nem csak egy napon kell megcsinalni,hanem faradtan megint bele,megint,megint...hujjuj

maximalis TISZTELET azoknak is akik esetleg feladtak ut kozben :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6636) concret_hp válasza tomcica (#6635) üzenetére


concret_hp
addikt

napi 10 000 kalória felhasználás azért leszálkásít ám :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6637) cekkk


cekkk
veterán

És a holnapi szülinapomra való tekintettel megleptem magam egy ride 6-al :D :C

Jó volt a spuriba bemenni, sokkal kellemesebb és jobb légkör volt mint a nyúlcipőbe.

Végül is a lábam enyhén pronál(én inkább kifelé dőlőnek hittem), de külső élre érkezem ott futkároztam és azt mondták inkább maradjon a neutrális cipő.

(#6638) tomcica válasza cekkk (#6637) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gratula elore is ;) majd kerunk beszamolot rola,mert a 6os meg nem volt a labamon (csak a kezemben)
nekem is volt egy kellemetlen tapasztalatom a nyulcipoben azzal a terhes novel egy par honapja,nem tudott bennunket kezelni (mondjuk en ugy szoktam vasarolni h tudo mit akarok,tudom az arakat,tudom a konkurencia arait is-sot :D szoval nem szeretett) de a spuri az nagyon profi,turelmesek pedig volt meg vevo bent,barmit meg lehet beszelni,a megoldast keresik nem a kibuvot :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6639) cekkk válasza tomcica (#6638) üzenetére


cekkk
veterán

Holnap szerintem egy 5K futok és akkor majd ezt viszem magammal :D

Jó hangulat volt ott nagyon, és segítettek is.

Viszont érdekes, mert itt meg mindenki a sarokra érkezés híve ha futásról van szó :) :DDD
Meg azt is mondták, ha bevált egy cipő akkor érdemes ugyan olyat venni :)

Most majd edzek itthon kicsit és már akkor ez a cipő lesz rajtam, kicsi ugráló kötél is lesz, legalább strapálom kicsit a cipőt :D

(#6640) tomcica válasza cekkk (#6639) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaja,konnyu seta,otthoni teves-veves jo lesz h egy picit benyuljon,de siman lehet edzeni holnap benne,engem nem tort fel egyaltalan.

melyik szinben talaltal? kek?

nekem a tarka 5os van

en ehhez a sarokra kontra lab elso felere valo erkezesbe nem szolok bele,mindenki ugy fut ahogy akar...lathato h a kenyai elitfutoknal is vannak am durva beidegzodott feles mozdulatok (kez kalimpalas oldalra stb.) attol meg repesztenek mint allat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6641) cekkk válasza tomcica (#6640) üzenetére


cekkk
veterán

Ilyen:

És ők előre vagy hátra érkeznek? :D

(#6642) tomcica válasza cekkk (#6641) üzenetére


tomcica
Topikgazda

elore...Mo Farah az elmult nehany evben valtoztatott futotechnikat,ahogy Salazar edzo keze ala kerult,mert minden mas mar rendben volt,csak labkozepre erkezett...ezen dolgoztak az utobbi idoben,valamint a sebessegen (ami durvan ki is jott 3.28-as 1500m-t futott az iden,kozben nem is az a fo tavja)

ekozben kenyaban,az iteni edzotabor,kozpont:

[link]

jaaa kerem nincs rekontan,akkor marad a salak!

sehol nem vagyunk,elkenyeztetett nyugati piperkocok vagyunk,igy erzem mikozben ezt a videot nezem :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6643) cekkk válasza tomcica (#6642) üzenetére


cekkk
veterán

Na most akkor az előre érkezés a tappancsra érkezés vagy a lábujjhegyre? :D

(#6644) tomcica válasza cekkk (#6643) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tappancsra,labujjhegyre max ha sprintelsz...sot a tappancsra erkezesnel van egy pillanat amikor a sarkad surolja a talajt (ahogy engeded le es csillapitod a becsapodast)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6645) cekkk válasza tomcica (#6644) üzenetére


cekkk
veterán

Így van, én tappancsra érkezem és van az a sarok csillapítás.
Na de akkor hogyan kell jól futni mert én már elvesztettem a fonalat :DDD

(#6646) tomcica válasza cekkk (#6645) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy hogy magad ala lepsz (tehat nincs "overstride" - azaz nem lepsz tul nagyot) a labad elso felerol indul a lepes,arra is erkezik de ha rugozni kell akkor siklik a sarok a taljra (nem utodik oda,hajszalfinoman surolja szinte)

akik durvan sarokra erkeznek azok sarokkal fognak talajt es altalaban labkozeprol inditanak

[link]

egy ilyennel mar meg is lehet elegedve az ember ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6647) cekkk válasza tomcica (#6646) üzenetére


cekkk
veterán

Egy életre :D

Köszi a linkeket :D :R

Vissza térve a téli cipőre beszéltem pár szót Szűcs Csabával is, azt mondta, hogy nem kell aggódni, kicsit beázik az gyorsan szárad és közben lehet futni :DDD :DDD

Mondjuk ezt tapasztaltam én is télen, hogy beleléptem a vízbe éreztem a hideget de pár perc után már nem.

(#6648) concret_hp válasza tomcica (#6635) üzenetére


concret_hp
addikt

a napi 30 ironmanben egyébként az a poén például, hoyg 1 hónap alatt szétb@szol egy zsír új cipőt :D
5400km bringán egy zsírúj bringalánc is majdnem kuka kb. meg ilyen dolgok :D :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6649) tomcica válasza concret_hp (#6648) üzenetére


tomcica
Topikgazda

baxod,tenyleg :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6650) Aristeus


Aristeus
tag

Halihó!

A hétvégén rendezik meg a 2013-as Budapesti Futófesztivált, amire már nagyon régen beneveztem (anyagiak is elrendezve), viszont úgy alakult, hogy a hétvégén mégsem tudok rajta részt venni, ezért a nevezésemet ingyen átadnám bárkinek, aki elég erőt érez magában a 10 kilométeres távhoz.
A verseny főbb adatai:

2013. október 6. 11:00 - 10 km-es Futás női, férfi egyéni

Információk: 10 km-es Futás és Váltófutás (11:00)
Útvonal: Rajt: Vérmező ( I. ker. Attila u.135) - Attila u. – Váralja u. – Lánchíd –
Andrássy út – Hősök tere – Városliget útjai - Cél: 56-osok tere (Felvonulási tér)

• Díjazás: A versenyszámok 1-3. helyezettjeit kategóriánként díjazzuk.
Minden nevező egyedi emblémázott pólót és az első 300 nevező(irodánkban) sportzoknit vehet át.
A célban mindenkit befutócsomaggal várunk.
• Rajtszám és chip átvétele szeptember 20-tól a Szövetség irodájában, illetve a rajt helyszínén.
• Váltóhely: Hősök tere ( Műcsarnok előtt )
• Ruhatári buszokkal a rajt helyszínéről a versenyzők ruháit a célba szállítjuk.

Siessetek a válasszal, csak 1 hely van, aki a leggyorsabban ír, azé a nevezésem!

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.