Hirdetés

2020. október 21., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-04-07 12:18:15

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6101) tomcica válasza Grass (#6100) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Tobbe lenne a benzin mert nincs kozel,csak akkor jutok fel Kecskemetre ha van mas dolgom is (jo ha evente nehanyszor) szoval mi a hosszu futonadragnal megtanultuk a lecket.A 16ezres saucony 2 eve teszi dolgat es nem ugy nez ki hogy hamar tonkre fog menni.

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#6102) concret_hp

concret_hp
addikt

nah hosszú idő után megvolt az első 6 perc / km-n belüli futás :)
és a hosszú az tényleg sok :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6103) tomcica válasza concret_hp (#6102) üzenetére

tomcica
Topikgazda

bravo,en mar csak tudom ertekelni a regi jo format :K

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#6104) concret_hp válasza tomcica (#6103) üzenetére

concret_hp
addikt

hát a ~10 évvel ezelőtti forma még messze van :) de nem sokáig :D

(#6105) tomcica válasza concret_hp (#6104) üzenetére

tomcica
Topikgazda

nincs lehetetlen (ha veletlen van akkor az lehetetlen) ;]

(#6106) kk831228

kk831228
addikt

Nem ide tartozik, de Tomcica talán értékeli, "plank" saját rekord megdöntve 17 percecskére... :C :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#6107) tomcica válasza kk831228 (#6106) üzenetére

tomcica
Topikgazda

szep,te vagy a forumbajnokunk plankben :P meglasd jol jon ez a torzs egy rendes temponal

(#6108) kk831228 válasza tomcica (#6107) üzenetére

kk831228
addikt

:DD :R Az a baj youtube-on megnéztem a rekordot 1 óra 20 perc... :Y :U Kicsit még messze van... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#6109) tomcica válasza kk831228 (#6108) üzenetére

tomcica
Topikgazda

mondjuk tuti nem ennyit probalkozott vele az oreg..raedzett rendesen :K

(#6110) tomcica

tomcica
Topikgazda

Az ember hetfo tajekan csapja szet magat,az megalapozza az egesz hetet ;]

18km benne: hosszu bemelegito,10x szokdeles emelkedore (kb 50m ) 2km konnyu tempo, 1500m tempo dombon (ez megfozte rendesen a labam am) 1km atmozgato,3km progressziv tempo 3.44-3.29-3.18 = 10.32,1km atmozgato, haziom + huzodzkodas nyujton, 10 x 50m valtogat ez mar palyan,hosszu kifutas

valahol az 1500m dombnal elkeszult a lab,ahhoz a 3km erosebbhez mar igen le kellett menni az aljara,a 10 x valtogatonal pedig mar sikitott...most csendesen csak nezek ki a fejembol :DDD

(#6111) t-bali3 válasza tomcica (#6110) üzenetére

t-bali3
senior tag

Én most hétfőn 3 hónap kihagyással felavattam az új cipőmet egy szigetkörrel és jól szétcsaptam magam.
A kihagyott időszak alatt bicikliztem, így kíváncsi voltam mennyire fog menni. Őszintén, jobbra számítottam: kerek 28 perc lett 5,35 km, 175-ös átlagpulzussal.

A cipő (Saucony Grid Shadow Genesis) kényelmes, könnyű és nagyon jól szellőzik. Végig olyan érzésem volt mintha vinne előre. Sajnos a vádlimat pont emiatt rendesen beállította :)

(#6112) Alg

Alg
veterán

Nah... ideje növelni a távot

11 km

első 5K 6:06, második 5:31... jól éreztem én szombaton, hogy kezdek erősödni :K
Főleg hogy maradt még erő bőven a végére, és most a talpam sem fájt... viszont valamit ki kell találni unalom ellen, talán hangoskönyv kellene vagy rádió vagy valami... vagy fartlek ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more"

(#6113) cekkk

cekkk
veterán

Runkeepert használt valaki?
Csak nálam nem akar csatlakozni a webes felülethez vagy másnál sem?

Itt mit állítsak be, hogy bemondja az utolsó megtett KM idejét? :D Mert az nem találom :D

(#6114) tomcica válasza Alg (#6112) üzenetére

tomcica
Topikgazda

unalom,mi..hehe...csak fuszerezz bele egy 2peres 500at es nem lesz unalmas :D

-------
A jo oreg Shadow Genesis,kemeny joszag-porgos

(#6115) PazsitZ válasza cekkk (#6113) üzenetére

PazsitZ
addikt

Nem értem, mire gondolsz a webes felülethez csatlakozáson :F

A beállítások menüben az audio cues alatt lehet beállítani, h milyen időközönként, hány km-ként mondjon eredményt. Az utolsó km. azt hiszem a current pace lesz esetleg a current split pace. ha km-re állítod a triggert.
Én konkrétan az időt (time), távot (distance) és az átlagot használom (average pace).

(#6112) Alg:
Én zenét szoktam hallgatni, de van egy haverom, aki hangos könyvet nyomat közben :)
Na meg az én esetemben pl. a Tisza part, gáton azért elnézegeti az ember a környezetet, hajókat, madarakat... Külön jó is az egész napi irodába zártság után :).

Ami a mai futásomban idegesítő volt, hogy ezek a kis árvaszúnyogok vagy mik, mikor bolyban vannak és belefutsz szemed szád tele lesz tőlük, idegesítő jószágok. Nem elég, h a nap szembe sütött visszafele, még ezeket is könnyezhettem és dörzsölhettem ki a szememből :((( .

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#6116) cekkk válasza PazsitZ (#6115) üzenetére

cekkk
veterán

Azt, hogy a mai mérésemet nem tölti fel a webes felületre mert nem tud csatlakozni.
Azt használtam ma és teljesen másokat mondott be, mint amit végül kiírt a splitnél. Ezért is vagyok bizonytalan, hogy ennél a proginál melyik is az ahol ezt belehetne állítani.

(#6117) Alg válasza PazsitZ (#6115) üzenetére

Alg
veterán

Zene megy nekem is... lehet majd azon is váltok már, valami más szóljon.
Igen, terepen biztos jobb lenne, csak a VII. kerületben nincs túl sok belőle :D Mert egyébként egész nap elvagyok egyedül is, ha túrázom, sőt ha horgászom.

Az egyéb látnivalókból persze több akad, de a ligetben annyira az sem jellemző :DDD ellentétben a szigettel. Ráadásul szemüveges vagyok, szürkületben már nem az igazi az éleslátás

[ Szerkesztve ]

(#6118) PazsitZ válasza cekkk (#6116) üzenetére

PazsitZ
addikt

Az általam írt dolgokat, amit bemond az megegyezik az utána a felületen olvasható értékekekkel.
Azt, h a legutóbbi km még nem próbáltam, de szerintem vagy a current pace vagy a current split pace kellene szetintem, h legyen, amire gondolsz.
A feltöltést tudod újranyomni, a konkrét activity-ből vagy activity-n a context menüből valami "resend to runkeeper". Néha van, h nem tölti fel rögtön vagy valamiért nem sikerül neki, de ezzel utána mindig jó volt elsőre.
(feltöltés után minimális eltéréseket láttam már, de ez csak pár másodpercet, tized km-t jelent)

(#6117) Alg:
Hát igen, Pesten ez nehezebb, optimális útvonalat és környezetet találni a futáshoz.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#6119) Cathfaern válasza Grass (#6098) üzenetére

Cathfaern
nagyúr

Futós cuccokban nincs tapasztalatom (még, mert most beszereztem egy settet), biciklis ruháikkal viszont igen: vállalható kategória, szerintem decathlon saját márkás cuccoknál simán jobb (nyilván egy 30ezer Ft-os márkás ruhával nem veszi fel a versenyt, de nem is egy mezőnyben indulnak. És nem is biztos van akkora különbség, mint árban).

(#6120) mate317

mate317
tag

indexes cikk

ennek elég bullshit szaga van...
mi az, hogy nem izzad valaki a technikai pólóban? max elvezeti a bőrfelszínről a ruha külsejére, de tapasztalatom szerint ez sem ér sokat érzésre.

[ Szerkesztve ]

(#6121) Serpiko válasza mate317 (#6120) üzenetére

Serpiko
addikt

Tényleg hülyeség nem izzadsz benne nekem ilyen van és tényleg jó elvezeti az izzadságot rendesen. A legjobb benne, hogy jó érzés viselni és ebben futni. [link], [link]. Mondjuk izzados vagyok elég keményen jobban mint az átlag.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#6122) concret_hp válasza mate317 (#6120) üzenetére

concret_hp
addikt

hozza azt a szinvonalat, amit a legtöbb cikk :U

(#6123) cekkk válasza mate317 (#6120) üzenetére

cekkk
veterán

Én még nem olvastam ott futásról normális cikket :D

(#6124) Revolit válasza Serpiko (#6121) üzenetére

Revolit
senior tag

Én is baromi izzadós vagyok, már majdnem ezért mondtam le anno a túrázásokról, mert főleg táska alatt úgy beizzadtam... aztán rájöttem, hogy sportoláshoz évek óta ilyen technikai pólokat használok, kiránduláshoz mi a frászért nem :DDD A lényeg hogy ugyan úgy izzadok benne szerintem, de nem lesz 2 kilós a póló miatta, és gyorsan szárad. Nincs az, hogy beleizzadok ,eltartom egy kicsit, de csak annyit érek el, hogy áthűl és aztán jól megfázok... szóval én határozottan ajánlom a futó pólókat (van nekem mindenféle igazából, decathlonba múltkor olyan volt akciós, ami ilyen általános edzésre való, de futni is futottam már benne, tökéletes oda is).

szerk.: kerékpáros pólók is ugyan ez a kategória szerintem, csak varrnak rá 1-2 zsebet hátulra és rádobnak pár ezrest :P Meg ennyimnek pl gumis az alja belülről, de csak hátul, ami szerintem tök jó lenne futáshoz is...

[ Szerkesztve ]

(#6125) Serpiko válasza Revolit (#6124) üzenetére

Serpiko
addikt

Meloban is szoktam technika ruhát hordani alsó rétegként és nagyon bevált, mivel kint dolgozok a szabadban egész évben. Télen ha megizzadok akkor sincs probléma nem szoktam megfázni szerencsére. Imádom az ilyen ruhákat drága, de megéri megvenni mert tartós is, meg nem kell több réteg ruha melegen tart a kevés is.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#6126) cekkk

cekkk
veterán

Én inkább abban kérném a segítséget, hogy ki mit eszik vacsorára? :D

minden hol nagyon jó ebéd ötleteket lehet találni, de nekem inkább az esti étkezés ami nehéz. Már mint hogy ne egyek túl sokat :D

Szóval ki vele ki mit eszik vacsira, vagy esti futás után :D

(#6127) Alg válasza cekkk (#6126) üzenetére

Alg
veterán

Mikor hogy... egy időben gyakran a másnapra főzött ebédet vacsoráztam, na arról már leszoktam (a túl sok volt a probléma nekem is), mostanában kb ugyanaz a menü mint egy reggelinél lehetne (müzli, tojás, szendvics, gyümölcs, joghurt) - esetleg valami kis adag könnyű melegétel (pl. tészta). Azért néha a sültkolbász/császár is befigyel :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6128) Revolit válasza cekkk (#6126) üzenetére

Revolit
senior tag

Natúr túró :P
Vicc nélkül.. régen kondiztam, ott rászoktam, és megszerettem a 10%-os túrót, sőt, a 20% nem is ízlik. Szoktam hozz áenni puffasztott rizst vagy pl győri édes zabfalatokat (natúrt) bár azt ritkábban ,de iylesmiket, vagy akár kölest, de van ,hogy natúrban, illetve régen banánnal ettem mindig, marha jó volt. Persze azért nem mindig ez a vacsi, van amikor hetekre mellőzöm de mostanában pont megint rákaptam :)

(#6129) concret_hp válasza Revolit (#6128) üzenetére

concret_hp
addikt

ez már majdnme olyan mitn a zab magába vagy vízzel :)

(#6130) deicide válasza cekkk (#6126) üzenetére

deicide
veterán

Amihez épp kedvem van ;]

De általában 17:00-kor ebédelek (ez előtt 7-kor reggeli, 12:00-17:00 között 2 kakaóscsiga, ropi, sok gyümölcs és olajos magok), hogy az esti 1.5-2 órához legyen elég energia, aztán utána leves, kis nasi, gyümölcs, szalámi, attól függ, mennyire sok kalóriát égettem, mennyire kívánja a szervezet az utánpótlást. Tehát kaotikus.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6131) cekkk válasza deicide (#6130) üzenetére

cekkk
veterán

Köszi mindenkinek! :R

Te más kategória vagy :P Ha én is annyit mennék mint te én se gondolkoznék azon, hogy mit egyek és mit nem :D :DDD

(#6132) t-bali3 válasza mate317 (#6120) üzenetére

t-bali3
senior tag

Ezek a technikai pólók nagyon jók! Sokat érnek, nyilván abban is izzad az ember, de elvezeti.

(#6133) deicide válasza cekkk (#6131) üzenetére

deicide
veterán

Igaz, torzítom a képet a sok mozgás miatt. :B

(#6134) Balika911 válasza cekkk (#6126) üzenetére

Balika911
nagyúr

Én tegnap leküldtem egy margarita pizzát, de házilag felturbóztam sonkával, kolbásszal, hagymával, paprikával (mert a zöldség fontos) és sajttal. Tetejére ketchup, mellé egy fél üveg kóla, utána szőlő a kertből. De én most futás helyett gyúrok, és zabálok mindent, ami jólesik. (A rizscsirkét meg leszarom, más sem azon él és mégis megnő.) :)

[ Szerkesztve ]

(#6135) Revolit válasza Balika911 (#6134) üzenetére

Revolit
senior tag

Jajj, azon én is röhögtem, testépítő étrend:

Reggeli: Zabpehely fehérje porral
Tízórai: Rizs csirkemellel
ebéd: rizs csirkemellel
uzsonna: rizs csirkemellel
vacsora: zöldségköret csirkemellel
edzés után: fehérjeturmix

:DDD

Most így elképzeltem egy tüntetést ahol csirkék ilyen táblával hőbörögnek, hogy "tiltsák be a testépítést" :))

[ Szerkesztve ]

(#6136) concret_hp

concret_hp
addikt

itt is van 1 kis erősítéses írás: http://hunrun.com/gyors-hasizmok

(#6137) cekkk válasza deicide (#6133) üzenetére

cekkk
veterán

Csak egy picit :P

(#6134) Balika911
Én egyszer próbáltam ki azt, azóta csirkére nem nagyon tudok ránézni :D
De még ha attól nőnének ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6138) Alg válasza Revolit (#6135) üzenetére

Alg
veterán

Na de mi lesz szegény csirke többi részével? ;]

(#6139) deicide válasza Alg (#6138) üzenetére

deicide
veterán

Farhát jó a kutyának... ;]

(#6140) mate317 válasza t-bali3 (#6132) üzenetére

mate317
tag

Persze, csak arra céloztam, hogy az "elvezeti" és a "nem izzadsz tőle" nem ugyanaz. Bár nekem az elvezetés is csak 1 futódzsekinél működött, ami vastagabb, mint egy póló. Gondolom ezért nehezebb eláztatni, és el tudja párologtatni a cseppeket.

Revolit:
jajj ne is mondd, egyszer volt olyan hóbortom, hogy heti 5x csirke+rizs ebédre, pár hónap után már rá se bírtam nézni. Pszichésen nagyon nehéz ezt a monoton étrendet tartani.

[ Szerkesztve ]

(#6141) Balika911 válasza Revolit (#6135) üzenetére

Balika911
nagyúr

Nekik ez az ideális, de hobbi szinten szerintem is fölösleges ilyen elvetemülten csinálni. Én egyébként szeretem a csirkemellet (sokféleképpen el lehet készíteni), de ha nem kívánom, akkor nem fogok csak azért is azt enni. Nyilván a vacsorám se minden este pizza: valamennyire odafigyelek a kajára, de nem ez tölti ki a mindennapjaimat.

[ Szerkesztve ]

(#6142) tomcica válasza cekkk (#6126) üzenetére

tomcica
Topikgazda

altalaban egy marek mag (tokmag,napraforgo,foldimogyoro ami epp keznel van) ha nagy a baj egy szelet tlejes kiorlesu hazi kenyer (tonkoly) + kis sajt vagy vajkrem ra,melle paprika-paradicsom,nagyon szegeyn a vacsi

(#6143) Revolit válasza Balika911 (#6141) üzenetére

Revolit
senior tag

Egyébként (bocsánat nem offolok emiatt többet, de ezt még leírom) ne értsetek félre, minden elismerésem a testépítőknek, még ha legtöbben (főleg profi szinten) doppingolnak is. Igen nagy fegyelem kell ahhoz, hogy valaki eljusson oda (nem, nem elég az hogy napi két szuri és Mr. Olimpia...). Sok mindenről le kell mondaniuk, a napi szigorú edzések... pszichésen is ott kell lennie az embernek, az egyszer tuti...

Persze vannak a tipikus "izomagyú" barmok, akik rontják a testépítés hírnevét, de hát ez van...

Csak tényleg amit mondtál is, hogy több ilyen amatőr, komolytalan oldalon meg fórumon ajánlják ezt boldog boldogtalannak... :) Mellesleg a profi testépítők étrendje is színesebb azért :P

Pl számomra kiderült, hogy nekem nem való a testépítés. No, profi karrierről soha nem is álmodtam :) de mondjuk egy ilyesmi testről igen :DDD Bár ez már eléggé a profi szint...
Na, a lényeg, hogy egyszerűen nem bírtam hétről hétre elmenni a maximum + 1 ismétlésig, tele volt tököm, és volt hogy kevesebbet csináltam és dobtam is el inkább a súlyt, merthogy "úgyse sikerül".

(#6144) szki

szki
őstag

Ma 10 km folyamatos futás, benne 5x 4/3 perc fartlek. Pulzus elszállt az égbe. Csak a 2. gyorsat tudtam megfutni épp 4 perces kilométerre. Az 5. meg vmi rettenet lett. Nagyon gáz!
Na csak mondom, hogy összejönnek pocsék edzések is :) De legalább futottam ma is :)

A hétvégi Nike-n futóknak sok sikert! Úgy néz ki melegük lesz...

(#6145) tomcica válasza szki (#6144) üzenetére

tomcica
Topikgazda

nincs azzal az edzessel semmi gond,ez van es kesz :K

(#6146) szki válasza tomcica (#6145) üzenetére

szki
őstag

Persze. Lesz majd jobb edzésem :)
Íme egy jó kis buli verseny 09.22.-re: Tőkétől a Pohárig Szőlőhegyi Futóverseny, Tekenye Zalaszentgrót közelében. 18 km szőlőhegyes terepen. Előnevezés 1000 Ft, melynek fejében kapsz:
Részvételt a versenyen
Emblémázott technikai pólót az első 100 előnevezőnek (kerékpár és futás)
Frissítést
Ásványvíz a célban (futók és kerékpárosok)
Ebéd (gulyás vagy lángos)
Részvételt a versenyt követő Szüreti Felvonulás programjain
Egészségsátor (szűrővizsgálatok, tanácsadás) szolgáltatásait

Na az ilyen buli versenyeket komálom. Ez nem BSI rendezvény! Nincs eredmény kényszer se. Csak azért futunk ilyen versenyen, hogy jól érezzük magunkat, és mert jó a társaság!

[ Szerkesztve ]

(#6147) mate317

mate317
tag

(#6148) szki válasza mate317 (#6147) üzenetére

szki
őstag

Sok szatír van. Ellátnám a bajukat!

Másik ajánlat buli futóverseny (5, 10 km): Felsőhegyi Futóverseny, Hosszúpereszteg 10.12. Idézek: "Bemelegítés: pálinkával" :D

(#6149) tomcica válasza szki (#6148) üzenetére

tomcica
Topikgazda

bemelegites palinkaval :D hujjuj ;]

(#6150) gombi01 válasza szki (#6144) üzenetére

gombi01
tag

(#6144) szki:
bakker ne emlegesd a meleget a nike-n :)

voltam most egyet kocogni, kipróbáltam 10km keresztül a pulzus kontrollált módszert hát... ölég unalmas.
5:55-ös ezrekkel lett 139 az átlag pulzusom.
Inkább mennék a pálinkás meg a boros futóversenyekre, jó buli futások ezek, nah mindegy nemsokára megyek szüretelni (puttonyolni) majd ott adok a folyadékpótlásnak :)
Annak azért örülök, hogy egyre több ilyen kisebb versenyt hirdetnek és jutnak el a futókhoz nem csak a méregdrága futások vannak.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.