Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) itouchfan válasza #76500480 (#87998) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ezek tuti nem egészséges dolgok, sportszakmában dolgozóként több ilyen előadást volt lehetőségem meghallgatni a Covid időszakban és azóta is, szerintem ez nagyon nem játék. Még a legjobb esetben is szívizomgyulladás vagy bármi gyulladás állhat a háttérben, nem beszélve komolyabb szövődményekről. Tudom, hogy nem olcsó, de én mindenképpen elmennék orvoshoz. (Terhelésélettani vizsgálat a neve).

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#88002) tomcica válasza LanyUs (#87990) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Goliath maga csak toltse fel az elemeit,amit kisutott attol a fel pohar kadarkatol ;] :P hat ide jutottunk,ide?! :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88003) tomcica válasza #76500480 (#87998) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elolvastam a hsz-t ugy erzem magam,hogy most azonnal be tudnak ugrani operalni a Veszhelyzetbe :K :DDD :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88004) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Leteszteltem sétálva a VN2 FM-et. 0°c 25kmh szél. Azt kell mondjam, hogy a VN1 WTR-nél egy picivel jobban átengedi ugyan a szelet, de a sima VN1-nél sokkal jobban véd. Gyanítom, hogy épp ezért nyáron melegebb lesz...de lepjen meg :)
Már az első méterektől gördülékeny a lépés/nincs csattogó falepke érzés.
Könnyűnek érzem lábon is a cipőt (le kéne mérni)
Szóval első benyomásom az, hogy száraz körülmények között használható fagyponton is.
Szerdán ha nem esik elviszem Z2 -re+ rövid gyorsításokra...meglátjuk mit ad.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88005) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#88004) üzenetére

Én is pont ma avattam fel a VN2 FM-et. Eleinte kicsit fázott benne a lábam de aztán bemelegedett és nem volt gond. Kissé pattogósabbnak tűnik mint a Hokám de kell még ugye vagy 30-40km hogy bejárassam majd akkor mondok véleményt.
Viszont az egyik fűzője 3km után kikötődött (sima kötés, semmi extra), pedig azt hittem ez a recés fűző majd milyen jól fog tartani.

Més que un club!

(#88006) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#88005) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A fűzője tényleg egyszerű mint a faék, de ez legyen a legnagyobb baja...max kicserélem jobbra. Én a pumákat alapból duplán csomózom.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88007) #76500480 válasza itouchfan (#88001) üzenetére


#76500480
törölt tag

Troponint már többször vizsgálták(gyulladást, szövet elhalást jelzi) + képi anyag nagyjából mindent kizár. Sport közben meg bármi megtörténhet…. Persze én könnyen beszélek, nagyjából tudom, hogy mikor van gáz.

(#88008) Pttypang


Pttypang
veterán

Itt mindenki reggel vagy del korul szokott futni? Vagy van, aki jol alszik, ha este megy, egy oraval lefekves elott?
Kezdem osszekotni, hogy este kilenckor kimenni egy orat futni es fel 11-kor meg 11-kor lefekudni nem fog tul pihenteto alvast eredmenyezni :D

Everybody lies.

(#88009) inf3rno válasza #76500480 (#87998) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ez inkább mérési hiba lesz, alig változott a pace, és úgy ugrott fel a HR maximum közelébe. Ilyen nálam csak durva kiszáradásnál jelentkezett. Lehet még szívroham is, ha valós az érték.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#88010) tisn válasza Pttypang (#88008) üzenetére


tisn
addikt

ha futas utan egy forro furdot veszel az nem almosit el?

mondjuk a deli futas + ebed utan siman el birnek aludni

(#88011) LanyUs válasza Pttypang (#88008) üzenetére


LanyUs
senior tag

19:00 után végzett edzés ( kondi, fallabda, úszás, bringa, futás ) nekem kitolja az elalvás idejét. Felpörgök tőlük.

tisn : én meg most bírtam volna aludni :) A kicsi állandóan felköhögött :( Viszont a hajnali laza futás jól esett! Ahogy beértem dolgozni kellett 1 liter cola :)

[ Szerkesztve ]

(#88012) inf3rno válasza Pttypang (#88008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nem szokott gond lenni a futás utáni alvással, inkább pont, hogy könnyebben alszok tőle. De el tudom képzelni, hogy valaki meg nehezebben.

Buliban hasznos! =]

(#88013) tisn válasza LanyUs (#88011) üzenetére


tisn
addikt

hat este 20-22h kozotti foci utan en mar szeretek 11 korul elaludni.

(#88014) tisn válasza LanyUs (#88011) üzenetére


tisn
addikt

jobbulast a gyerkocnek

lefekudtem 11-kor, 2-ig nem birtam aludni, kb folyamatosan kohogtem pedig vettem be kohogescsillapitot. sajna tegnaptol mar dolgoznom kell, hiaba vagyok rohadt fosul meg mindig :(, igy keltem 7-kor (mivel a 6:30-as ebresztot kinyomtam es beallitottam a 7h-t)

szerk: nagyon kellene mar futni, decemberben meg nem voltam :(

[ Szerkesztve ]

(#88015) xy.zsolt válasza Pttypang (#88008) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Reggel könnyedebbnek érzem a futást mint ebéd vagy vacsora után. Sötétben meg amúgy sem élvezem annyira mint nappal.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88016) LanyUs válasza tisn (#88014) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én nem tudom mi történt, de még mindig nem kaptam el ezt a köhögőst sz.rt. Mindkettő gyerek + a feleségem is full takony + köhögnek. Azért a tegnapi mínusz 7-es tekerés adott egy lökést a lejtőn, főleg, amikor nyélen suhantam haza full izzadtan, de még kitartok :) Pulzus is oké még, ahogy bejön hajnalban a plusz megdolgozom én is a szívem. Lássa Tom, hogy nem csak a komfortban mozgok. Még a végén bezár az öltözőbe :U

(#88017) tomcica válasza LanyUs (#88016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88018) Alg


Alg
veterán

Nekem a holnapi kihívás az lesz hogy találjak valahol olyan útvonalat, ahol 5k tempón tudok résztávozni háborítatlanul, jégmentesen :B :U remélhetőleg letakarították 3 nap alatt a szokásos parkomban az aszfaltot

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88019) inf3rno válasza LanyUs (#88016) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Erős paprika, gőzölés illóolajjal, Salvus vízzel, ilyesmik kihajtják. Nekem az arcüregem durrant be tőle. Én holnap megyek futni, ma gyaloglás van a városban. Hajrá!

Buliban hasznos! =]

(#88020) norby_42 válasza LanyUs (#88016) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem jó neked semmi, már az is baj, hogy nem kapod el? :N
Biztos olyan gyors a villanyparipa a bacik nem győznek kapaszkodni

Eat pasta, run fasta

(#88021) Peterhappy válasza LanyUs (#88016) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én nem tudom, miért akartok mindenáron kijutni az öltözőből. Odakint csak Tom van, meg a hideg. Egyik rosszabb, mint a másik. Bent van mindenki, aki jó arc ;]

Jobbulást a Lányoknak és a most annyira nem is száraz Vörösnek ;)

[ Szerkesztve ]

(#88022) xy.zsolt válasza Alg (#88018) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Donaukanal mellett bringaúton?.....tuti takarítva van és nincs nagy forgalom.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88023) tisn válasza Peterhappy (#88021) üzenetére


tisn
addikt

5 napja bezarva, nem aludtam egy jot, nem futottam, nem szexeltem, étvágyam alig, cserebe ugy kohogok hogy kikopom a tudom :)

Inkabb kinlodnek a futópályán. :)

Leguti vacakr utan mikor kezdtek ujra edzeni?

Ja es hrv statuszom meg mindig zold, garminka eszre se vette, hogy halalomon vagyok :))

(Izuletek is fajnak.)

(#88024) Alg válasza xy.zsolt (#88022) üzenetére


Alg
veterán

Vagy az lesz, vagy a Volksgarten -> 450m-es kör, igaz van benne 2 éles kanyar, de 2km-el közelebb van mint a Kanal :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88025) bandus válasza Alg (#88024) üzenetére


bandus
veterán

ahogy nézem nem nagyon kell még olvadásra számítanunk. vasárnap nagyon szépen csúszkáltam a jégfoltokon, ma már talán kicsit jobb lesz a helyzet :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#88026) Peterhappy válasza tisn (#88023) üzenetére


Peterhappy
őstag

Teljesen igazad van, neked kint van a helyed. Aztán Tom úgy megfuttat, hogy b.szhatod :D
Szerintem se alvásra, se evésre nem lesz utána gondod, úgyhogy már csak a köhögéseddel kell kezdeni valamit :)

Jobbulást amúgy, nem tréfás ez cseppet sem. Tök mindegy, hogy ez most épp covid, influenza, vagy egyéb trópusi-szezonális nyavalya. Komolyan kell venni, észnél kell lenni.

(#88027) xy.zsolt válasza bandus (#88025) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Alg-tól is kérdeztem, ide nem tudtok bejutni? Auf der Schmelz 10, 1150 Wien
Közelebb van hozzátok mint pl a Volksgarten és gondolom takarítják is

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88028) bandus válasza xy.zsolt (#88027) üzenetére


bandus
veterán

nekem mindkettő messze van, ez az általad mutatott pl 5 és fél km-re. ami közel van az ez, ide talán éves 70 eur a tagdíj. de nem használnám ki, így végül nem fizettem be: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#88029) xy.zsolt válasza bandus (#88028) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Oké, értem.....Alg viszont a célja eléréséhez szükséges interval edzésekkel kihasználná szerintem. Én elfutkosok itt falun a főúton is, de Bécs nagyon más szitu...még a parkok is zsúfoltak járókelőkkel

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88030) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#88029) üzenetére

Nyáron voltunk Bécsben, az a nagy park ahol a TV torony van a Duna holtága mellett nekem nagyon ideálisnak tűnt futásra. Viszont az már eléggé a város széle felé volt.

Més que un club!

(#88031) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#88030) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen, az is jó....meg mellette a Donauinsel is, ahol imádtam görkorizni, este buliznni, kajálni....régi szép idők :) Akkoriban ugye egy métert sem futottam, pedig a lakhelyem mellett volt rekortán pálya.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88032) Alg válasza xy.zsolt (#88029) üzenetére


Alg
veterán

még a parkok is zsúfoltak járókelőkkel
Reggel 7kor, télen, -5 fokban nem annyira :DDD Amúgy reggelente a Volksgarten pont jó, 2km kb. oda bemelegítés, és majdnem pont egy 400-as kör... holnap megnézem mennyire van takarítva. Ilyen erősebb 5k vagy gyorsabb intervalt úgyis ritkán csinálok télen, inkább 10k-félmaraton tempók vannak, hosszabb terep versenyre meg félmaratonra készülök. Inkább az a gond hogy időben fel tudjak kelni, megcsinálni az edzést és beérni legkésőbb 9re munkába... tudom, papírkutya vagyok :B
Ilyen időben szerintem majd a terep lesz erőltetve, macskaköröm fel a cipőre aztán uzsgyi neki a wienerwaldnak.

@Napfénysüti: Igen, az a Donaupark, ott szokott leni a már emlegetett szombat reggeli Parkrun - na az nekem fél óra metró, vagy 9km futva csak oda :DDD Mondjuk azon a környéken minden ideális a futásra, ott a Duna-part is, a sziget, ott a túloldalt a Prater...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#88033) Fred23 válasza tisn (#88023) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jobbulást!
Én ma Fehérváron a Bregyó mellett voltam, szóval az erdőben, nem a rekortánon.
Egész sok futó volt.

(#88034) norby_42 válasza Fred23 (#88033) üzenetére


norby_42
aktív tag

A levél alatt milyen út van?

Eat pasta, run fasta

(#88035) Chuck Norris válasza norby_42 (#88034) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Útlevél, bocs :DD

(#88036) Napfénysüti válasza norby_42 (#88034) üzenetére

Az ilyen murvás. földes út lesz.
Még jó régen (kb 8 éve) jártam ide az atlétikai pálya melleti rekortánra futni. Itt tartják a Gyulai memorialt.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#88037) norby_42 válasza Chuck Norris (#88035) üzenetére


norby_42
aktív tag

:C:DD

Eat pasta, run fasta

(#88038) Fred23 válasza norby_42 (#88034) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sima földhöz és fűhöz volt szerencsém, néha sárhoz is. De nem voltam mindenütt, majd még a héten megvizslatom alaposabban. És igen, van murvás része is.

[ Szerkesztve ]

(#88039) norby_42 válasza Napfénysüti (#88036) üzenetére


norby_42
aktív tag

Akkor jó, csak olyan furának látszott, azt hittem lebetonozták az erdőt

Eat pasta, run fasta

(#88040) tomcica válasza Chuck Norris (#88035) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaa :DD ez fajt :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88041) Peterhappy válasza Chuck Norris (#88035) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

(#88042) tomcica válasza Alg (#88032) üzenetére


tomcica
Topikgazda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#88043) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Hát skacok, helyesbítem a Puma VN1 WTR-ről írt eddigi véleményem. Ma először tudtam tapadós hóban + csúszós járdán + autók okozta latyakban tesztelni. 6,5k 30p volt -1°c-ban az etap. Nos, ez idő alatt egyáltalán nem ázott be a cipő és végig kellemes melegen tartotta a lábamat. Érkezéskor csekkoltam a zoknit és száraz maradt :Y ....annyira, hogy akár maradhatott is volna rajtam. A kezemet bedugva a cipő orrába szintén kb száraz volt...talán csak a lábam melege és a cipő csökkentett szellőzése miatt. Azok után, hogy esőben eddig nyirkosabb zoknival érkeztem (szintén 30p futás után) ez a mai teszteredmény szinte hihetetlen. Az pedig hab a tortán, hogy nagyon frankón tapad a a Puma Grip®....de ezt eddig is tudtuk.
Ha ez így megy továbbra is akkor az év vétele volt 14k-ért :K

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88044) bandus válasza xy.zsolt (#88043) üzenetére


bandus
veterán

ne kiabáld el, még rengeteg lehetőség van hátra vásárolni ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#88045) xy.zsolt válasza bandus (#88044) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C 99,9999%, hogy idén már semmi futós dolgot nem veszek. De lepjenek meg :DDD
Mondjuk az eddigi ár/érték bajnok Rebel v2 16k-ért holtversenyben végzett a WTR-rel. :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88046) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#88045) üzenetére


xy.zsolt
őstag

De még itt a 3,5k-s dekás szélmellény is :DDD Szóval szerencsésen fogtam ki idén a cuccokat....pl 5 kiváló cipőt, eltérő funkciókkal, átlagban 20k alatt. Hála a topikban megosztott akcióknak, véleményeknek.....tehát jónéhányatoknak :R

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#88047) Napfénysüti válasza xy.zsolt (#88043) üzenetére

Ma futottam én is 8 km-t esőben, nem volt gondom a VN 2-vel kivéve a cipőfűzőt. Mindkét lábamon kétszer kellett újrakötni. A Hokán 330 km alatt egyszer se kellett futáskor újrakötnöm... :U

Adhatnátok egy videót hogy van az a spéci kötés amit többször említettetek már. :D

Més que un club!

(#88048) norby_42 válasza Napfénysüti (#88047) üzenetére


norby_42
aktív tag

Dupla nyuszifül ;]

Eat pasta, run fasta

(#88049) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#88043) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én tegnap lepődtem meg az Asics-féle AHAR gumiborítás teljesítményén a Nimbus 24-en. Este havasesőben voltam kint, menet közben kezdett lefagyni a járda, szépen csillogott is a végére. De nem csúszkáltam így sem. Ha már van egy kis hó, akkor a Puma persze előnyben van a bütykös talpával. Egy TR-es Asics viszont már felveheti a versenyt vele ilyenkor is ez alapján, annak ugye szintén bütykös a talpa, nem olyan viszonylag sima, mint az alap Nimbuson/Cumuluson/Novablaston/stb-n.

(#88047) Napfénysüti: heel lock fűzéssel is meg lehet akadályozni a kikötöződést.

[ Szerkesztve ]

(#88050) xy.zsolt válasza Napfénysüti (#88047) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ahogy írták előttem: dupla csomózás a megoldás VAGY csere egy normális fűzőre, mert ez nem az :( (inkább egy széles madzag, spárga :DDD ) De ez legyen a legnagyobb gondja. Mondjuk ebbe a hóba, latyakba ki nem vinném a fehér macskát :N , hiába tűri jobban a hideg szelet.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.