Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Never79 válasza tomcica (#42997) üzenetére


Never79
tag

Mi nem ezt csináljuk, de én terepultrákra készülök.
Nekem sokat kell futnom z2ben. Vannak gyorsító edzések is, de nem klasszikus intervallozás. Na jó, volt valami hasonló néha pl. 5x30 mp majdnem full gázon dombon felfele 2x, közte szünet 5p. Alap esetben egy edzés bemelegítés + kb 80 % "zsírégető"+ 20% LT-10 pulzuson tempózásból áll. Ahogy jön a célverseny, attól függ mi lesz megváltozik a struktúrája. Ettől függetlenül gyorsultam z2ben is és LT környékén is. Fmem 2 éve 2:26, most 1:44 és uaz a pulzusátlag. Ez pl. fm esetén LT-10, utolsó 4k LT. Ezt ki is tudom futni,de full LTn már nem biztos. Hozzáteszem én prolifutó vagyok 😁és nem fm és maraton pbre gyúrok. Szóval még +1 a kurv@sok alapozásnak 🙂
Ja és a legfontosabb 2 x 2 hét sérülésem volt, az is a saját hülyeségem miatt.

(#43002) ígyvanferi válasza Never79 (#43001) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A zónákat a sima százalékos képlettel számítjátok? Esetleg Karvonen-formula? És hogy alakulnak a százalékok? Pl. én a movescount számítása alapján 134 alatt kéne fussak z2-ben, ugyanez a zóna endoban, a Karvonen-képlettel számítva 148 alattit jelent. Ami azért nem mindegy. Inkább a saját fejem után szoktam menni (futni), nem szoktam feltétlen ezekhez a zónákhoz ragaszkodni, csak rossz látni mondjuk movescounton, hogy már megint a piros zónában volt majd' az egész futásom, közben meg "csak" 156 az átlagpulzus.

(#43003) Hi!King


Hi!King
őstag

Ha már pulzus. Én azt tapasztaltam, hogy mikor novemberben elkezdtem alapozni, nagyrészt a max. pulzusom 70%-a alatt (ami nálam 131 alattit jelent, főleg 120-130 között szoktam amúgy, ha felugrik 131-re, vagy magasabbra, akkor lassítok), akkor látványosan fejlődtem 6:30 körüli tempóról 5:40 körülire ebben a pulzustartományban, úgy hogy közben heti egyszer csináltam valami intenzívebbet (dombozás, 200, 400, 800 résztávok, Strava szegmensek, rövid sprintek). Aztán februárban elkezdtem több intenzív edzést csinálni, végül március 14-én előre hoztam a félmaratont, amire április 5-re készültem. Az eléggé kiütött, szóval az azt követő héten keveset futottam, de végülis visszaálltam az alapozó, lassú futásokra, ezen a héten már jelentősebb mennyiséget akarok futni.

Na, a lényeg, amit írni akartam, hogy a félmaraton óta az elmúlt 2,5 héten sokkal lassabb voltam 131 alatti pulzuson. A mélyponton 7:30 körüli tempóval futottam, mostanra 6:00-6:15-re javult vissza, de még messze van a korábbiaktól. Jól gondolom, hogy amikor intenzívebb edzéseket csináltam (tempó, résztáv), akkor az amellett, hogy magasabb pulzustartományban gyorsított, alacsony pulzustartományban meg lassított? Nyilván a 7:30-nál még amúgy sem lehettem rendben, de most már egyébként bőven kipihentnek és fittnek érzem magam egyébként, azután is, hogy ma reggel futottam 22 km-t.

(#43004) Aristeus válasza ígyvanferi (#43002) üzenetére


Aristeus
tag

Régebben én is a Karvonen-formulát használtam, de tényleg érdemes egy futópados tesztet megcsinálni vérből laktátméréssel, mert jelentős lehet a különbség. (Pl. sérülés után térsz vissza, vagy túledzettség miatt módosulnak az értékeid, stb.)
Az én példámon keresztül: A Z1 annyira más értéket mutat, mint az átlag, hogy borítja az egész Karvonen-t.
Zóna - Karvonen - Terheléses teszt
Z1 - 135 - 162
Z2 - 149 - 168
Z3 - 163 - 175
Z4 - 178 - 184
Z5 - 192 - 189


Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#43005) Hi!King válasza ígyvanferi (#43002) üzenetére


Hi!King
őstag

Én a Polar Flow zónáival vagyok, vagy legalábbis voltam kicsit bajban, mert a max. 60-70% kicsit alacsonynak tűnt 2-es zónának, kevesen is edzenek rendszeresen ennyire alacsony pulzuson, ami amúgy ezen a fórumon is igaz, meg máshol is, amiket olvasok. Persze tudom egyén függő, meg szabadon is állítható. De mégis eszerint kezdtem el edzeni egy ideje, és nekem egyelőre bevált, régebben pulzusmérő nélkül valószínűleg ennél magasabb pulzuson futottam, valahol 70-80%-án a max. pulzusomnak.

(#43006) Never79 válasza ígyvanferi (#43002) üzenetére


Never79
tag

Tesztfutást kellett csinálni, meg nekem volt adatom félmaratonra, pulzussal. Tesztfutásról biztos hallottál, 10 p bemelegítés 2 p pihi + 30 p amiacsövönkifér, de úgy, hogy azért egyenletes legyen. A közepére - végére megkapod az LT-t. Nem tudom mivel számolta ki az edző, de nekem 175 lett az LT-m és 150-153 között kell futnom, gyorsításokon pedig 167-re kell felnyomnom a pulzust. Kezdetben 6:40-7:00 p tartozott 150-153-hoz és 5:50 - 6 p 167-hez. Most 5:10-5:20 és 4:25-4:40 (3-5 p szakaszokhoz). Ez 2-2,5 év munkája, kezdetben heti 4 most heti 5 edzéssel. Közben azért fogytam is 15 kilót.
Érdekes amúgy az edző felfogása, inkább többször kevesebbet, mint hogy nagyon hosszúakat. Én ezzel nem teljesen értek egyet, mert nem tapasztalom meg mi van pl. 40 -50 km környékén, csak éles helyzetben.

Ensportnál bemérik amúgy az LT-t, de nem tudom megéri-e ennyi pénzt kiadni.

(#43007) vans? válasza Aristeus (#42994) üzenetére


vans?
őstag

En is elkezdtem most a tobbiek javaslatara a lassu totyogest (gyak. a nullarol, csak teremfoci megy mellette, de az nagyon mas), meg a felesegem is gyorsabban fut nalam. :) Ahhoz, hogy 150 alatt tartsam a pulzust, bele kell setalnom neha, 9-10 perc kozti kilometerekkel. Probalom most honapokig turelmesen csinalni ezt, lockolca a 3-as tartomanyra a Polar-on, aztan kozben talan gyorsulok majd egy kicsit eszrevetlenul.

hábm bábm

(#43008) tomcica válasza Hi!King (#43003) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az intenziv elezes feleli az alapot,meg komolyabb alapot is :K ezert kell egy bizonyos periodusra korlatozni es utana kifutni a versenyt(eket).Utana pedig vissza az alapozashoz es epiteni ujbol,ez igy megy nalam is ;) evek alatt annyi valtozott,h egy kigyorsitas-versenyforma utan nem esik annyira vissza a 140-145bpm zona,mint regen (nincs ilyen 5:30-as iram 145-on,ugy hogy egy hete 1:16-os FM ment :P regen volt ilyen...most 10-20mp kulonbsegere szukult,es eleg 1-2 het h visszaalljon a szokasosra).
Viszont,ha nem elezed ki magad,akkor nem tudsz a felso hataron versenyt futni :N egyszeruen nem megy a labad,pedig a pulzus birna :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43009) tomcica válasza tomcica (#43008) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,csak hogy a kontra is itt legyen,az alapozas csucsan amikor 180-220km/het terhelesnel a tempo/pulzus beall ilyen 145bpm - 4:20 iram,es ugy erzed az orrodon tudsz levegot venni,meg futni a vegtelensegig akkor a felso zonak kopnak el.3-5K sebesseg nem akar jonni :N talan egy jo maratont tudnal futni,de mar a FM is kerdeses (oda azert mar bele kell nyalni a felso zonaba,de nem kicsit).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43010) Chuck Norris válasza Never79 (#42991) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Pont jó is volt a P3 mert a kód előtt egy jó száz méterrel taknyoltam egyet így legalább ki tudtam pihenni a stresszt. Amúgy tényleg nagyon szép az útvonal talán ez a legszebb az összes instant túrák közül amin voltam.

(#43011) dabgergo


dabgergo
őstag

Egy tachnikai kérdés: ismerősöm Garmin FR 245-öt rendelt, kérdésem az h mivel abban nincs barométer, lesz-e aktivitás közben elevation data screen? Lesz minden mint ha lenne barometer csak az adatokat GPS-ből szedi vagy van olyan adat (pl. elevation gain) ami csak utólag lesz meg de aktivitás közben nem?

(#43012) zaskar válasza dabgergo (#43011) üzenetére


zaskar
senior tag

A használati útmutató alapján csak a pillanatnyi magasság mutatása állítható be adatmezőként:
https://www.garmin.hu//files/letoltesek/hasznalati/forerunner_245_om_hun.pdf
Ennek ellentmond kissé, hogy a Forerunner 310XT-m, ami 11 éves konstrukció, annak ellenére tud magasságnövekedés/csökkenés adatmezőket, hogy abban sincs barometrikus magasságmérő. Bár ahogy rémlik, sok hasznát nem is vettem, mert ezek elég fals adatok voltak, csak a Connect-be feltöltve lettek javítva. Tehát lehet hogy emiatt nem is látták értelmét ezeknek a mezőknek az újabb órákban, amelyekben nincs barométer.
De pontos infót természetesen az tudna adni, aki rendelkezik ilyen órával.

(#43013) Never79 válasza Chuck Norris (#43010) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok (na nem az esésnek). Én a P3tól 300 méterre lakom légvonalban. Nagyon szeretem a Gerecsét, hétvégenként ott nyomom. Többek között ezért sem költöztem fel Pestre.

[ Szerkesztve ]

(#43014) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na ma itthon az udvarban oda-vissza kocogva elkezdtem a mozgást. 10-12 év után.
Apple Watch 4-en alapértelmezett edzés appal(kültéri futást indítottam) mértem:

Nem tudom mennyire pontos a távolság mérése. Strava jobb lenne?

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#43015) tomcica válasza gyuromoj (#43014) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyen edzesnel amig nem ersz el 20-30perc folyamatos mozgast,addig felesleges merni a tempot...majd ha kint futsz hosszabat akkor szepen meregeted ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43016) inf3rno válasza tomcica (#43015) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vannak ilyen statbuzik, mint én is, akik szeretik látni, hogy honnan indultak.

Buliban hasznos! =]

(#43017) Peterhappy válasza inf3rno (#43016) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K

(#43018) Vertigo18 válasza inf3rno (#43016) üzenetére


Vertigo18
addikt

Vagyunk egy páran... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#43019) Danika256 válasza tomcica (#43008) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ezt komolyan megerősíthetem tapasztalatokkal is, ahogy korábban is írtad tényleg úgymond feléli az alapot a szervezet!
Én több mint fél évig toltam tavaly ultra keményen a spinracinget, lett is egy jó kis FM PB futás decemberben, de amikor elmentem diagnosztikára, nagyon meglepődtem!
A zsírégető sávom 1/3-ada elveszett, igaz az cserébe erővel ki is volt maxolva egy nagyon jó erőállóképeséggel. Nagy tanulság volt tényleg, mert ha a szervezetet huzamosan rákényszeríted a komoly szénhidrátos edzésekre, erős leszel, de el fog felejteni zsírból dolgozni és akkor egyszer csak nem lesz majd tovább a fejlődésben.. Szóval ezt én sem ajánlom senkinek!

Más:
Ma végül megpróbálkoztam a napi két edzéssel! Nem volt rossz, de igencsak lóg a nyelvem :)
Tegnap este 22k tiszta alapozó, ma reggel 21k bringa csapatósabban és este meg 16k terepezős futás, jó kis dombos földeken, ahol kellett csapatva..
Én Trainingpeakset használok, abban tervezek, tudtam hogy kemény lesz, de azért a holnapi -46-os forma igencsak meglepett :DD DE akkor is csak 1 nap pihit szeretnék, majd meglátjuk a szombati rövid hogy fog menni -30 körüli értékkel.. Sajna kellene a 2 nap pihi.. ismét..

(#43020) dabgergo válasza zaskar (#43012) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi az infót azért!

(#43021) tomcica válasza Danika256 (#43019) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Javaslom a duplaknal az egyik edzest eeextra lazara csinalni regeneralo es alapozos leglassabb sebessege, ilyen 125-135bpm-rol beszelunk.
Masik a szendiratot novelni kell ennyi edzesnel, mert allandoan alacsony lesz a tank.
Par hetig mehet a felvezetes, azaz ha kell 2nap piheno, kesobb egyik heten 1nap piheni, masikon 2x,utana 1 nap piheno. Ha ez megy, akkor egyik heten menj fel piheno nelkulire, de csak egy het.
Utana heten ismet beteszed a pihenot, kombinalgasd. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43022) tomcica válasza inf3rno (#43016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor merjen pulzust es eltelt idot, hozza a tempot felesleges. Ha egy jo orat mar tud a megfelelo pulzus zonaban futni, akkor elkezd ra-ranezni az iramra is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43023) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ja, es ha ugy all, h beut a gebasz, gondolok itt ilyen 24h kijarasi, akkor a napi 3x edzes nem hatekonyabb a duplanal. Inkabb legyen dupla, amibol egyik rovidebb es regeneralos (nalam altalaban ez a hajnali edzes) a masik pedig hosszabb es az alapozos zona tetejen. Aki kivancsi es ki szeretne azt a periodust hasznalni az a harom edzest oszthatja 1-1-1 orara v 1/2ora,1ora, 1 1/2 orara. Ezek tarthatoak, a 2ora + 1/2+1/2 az nem a legjobb. Egy het ilyen "daralo" izelitonek, karantenos edzotabornak boooven eleg, erdekessegnek ki szabad probalni. Az edzesek utan szieszta v alvas 30-45perc aranyat er :K az anyagcsere a plafonon lesz, de fejben tudni kell h mit csinalsz, mert durva dolog.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43024) Never79 válasza tomcica (#43023) üzenetére


Never79
tag

Szénhidráthiányt miből veszi észere az ember? Vagy ez egyéntől függ?

(#43025) tomcica válasza Never79 (#43024) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy erzed semmi erod, es a laza futasok is joval lassabbak, nehezebbek lesznek, az mar jelzi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43026) emvy válasza tomcica (#43025) üzenetére


emvy
nagyúr

Kb. ugyanaz, mintha koronavirusos vagy ;]

while (!sleep) sheep++;

(#43027) norby_42 válasza Never79 (#43024) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nutellával eszed a kakaós csigát :)

Eat pasta, run fasta

(#43028) tomcica válasza emvy (#43026) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na, akkor legjobb kombo 24h karanten, napi 3x edzes, melle a tested full bekened nutellaval es felhuzol egy maszkot... ja es az a polo legyen rajtad, amelyiken azt irja: "ha osszeesek allitsatok meg a Garminom" :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43029) Danika256 válasza tomcica (#43021) üzenetére


Danika256
aktív tag

Köszönöm úgy lesz! Nem is lett volna gond ha nem maradtak volna ki hetek, még ha nem is fojton.De jól bezuhant az állóképeségem. Olyan 5-10% / héttel lehet számolni átlagban. Tudom, hogy kell a plusz szénhidrát, csak az a nehéz, hogy a kihagyott hetek alatt hagytam elszállni a súlyomat, mert a zabálásal vigasztaltam magam. Szóval keményen minuszosnak kell lennem, mást nem tehetek, mint hogy időzitem a bevitelt, meg pihi napokon töltök..

Egyébként ma úgy ébredtem, mintha másnapos lennék, és agyonvertek volna. Kemény ez a -46 os szint, aki ismeri a TP-et az tudja mit jelentenek ezek a számok! :DD :DD

(#43030) tomcica válasza Danika256 (#43029) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na ez a masnapos,mintha 2hete vernenek ez nalam is szokott lenni,par honap utan mar csak megvonod a vallad es mesz edzeni :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43031) inf3rno válasza tomcica (#43022) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, de akkor nem látja a gyorsulást azonos pulzuson. ;-) Mondjuk ennek a 6 percnek nem látom semmi értelmét. Inkább akkor vegyen vissza aztán gyalogoljon egy órát, ha ennyire nem megy.

Buliban hasznos! =]

(#43032) vans? válasza tomcica (#43022) üzenetére


vans?
őstag

Ezt nagyon ala tudom tamasztani most a sajat peldammal. A Polart ugy allitottam be, hogy csak a pulzust es az eltelt idot mutassa, szerintem (ujra)kezdoknek igy tok jo, nem frusztral az ido.

[ Szerkesztve ]

hábm bábm

(#43033) Hi!King válasza inf3rno (#43031) üzenetére


Hi!King
őstag

Vagy kocogás-gyaloglás kombó.

(#43034) Never79 válasza norby_42 (#43027) üzenetére


Never79
tag

Most, hogy így mondod és elképzelem. Hmmmm :D

tomcica: köszi

(#43035) Aristeus válasza tomcica (#42997) üzenetére


Aristeus
tag

(#42997) tomcica
Na, megvolt az 5000-es felmérő:
2019.12.08 - 22:36 (4:31 min/km) - avgHR: 177. [link]
2020.04.03 - 22:09 (4:26 min/km) - avgHR: 171. [link]

A 400-as pálya zárva határozatlan ideig, így aszfalton. A decemberihez képest érzésre végig feszesebb volt (bár a pulzusra rá se néztem futás közben, az alacsonyabb átlagot adott.) viszont most az utolsó 2km-ben sem esett szét a mozgásom, sőt az utolsó kilométerben még rá is tudtam tenni egy kicsit. Sajnálom, hogy nem lett meg 22 perc alatt, na de majd legközelebb!

Ez a 27 mp-es javulás úgy lett, hogy a közel 4 hónap alatt (10 nap kimaradt februárban betegség miatt) egy db specifikus edzés sem ment 5000 méterre. Heti 4 edzés, - a 10 nap miatt 2 hetet kiszedve a statisztikából: 707km, 14 hét alatt, 50,5km / hét.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#43036) tomcica válasza Aristeus (#43035) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Korrekt :K boven van ebben meg,de azon a felso pulzuson kell tudni utazni (es a hozza jaro sebessegen) de ehhez mas munka kell,ahogy emlitettem is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43037) tomcica válasza norby_42 (#43027) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;] :P es azt hinned ez nem igaz,de van az a heti km,aminel a vegen a nutellas "bodon" is elokerul...kesobb kenyer,ujjnyi szelet vastag vaj,nutella,banan raszeletelve :K persze elotte ettel mar normalisan mindent (zabpehely,feherje,chia mag,aszalvanyok stb...stb...de arra kelsz ejjel,hogy ehes vagy :O )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43038) tomcica válasza tomcica (#43037) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja,es nem azert mered a sulyod minden reggel,mert felsz,hogy megy felfele,hanem mert elkezdtel lecsoffadni :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43039) norby_42 válasza tomcica (#43037) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hosszú futás felétől már azon jár az eszem, mit lehet majd otthon enni...
(szerencsére bármennyit eszem, semmi nyoma, ezt örököltem)

Eat pasta, run fasta

(#43040) tomcica válasza norby_42 (#43039) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43041) norby_42 válasza tomcica (#43040) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az nagyon cudar volt, amikor belefutottam egy palacsintasütés illatfelhőbe, és volt még hátra pár kilométer...

Eat pasta, run fasta

(#43042) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Basszus, de jó ez a pagasus. Viszont valami gáz van megint. A héten szerdán kocogtam egy picit, ma mentem a hetvegi 20as karikára, és leszállt a pulzus. Idei legmagasabb volt. Az idő nem lett nagyon rossz, de 3 x nyújtottam, mert azt vettem észre hogy 180 a pulzus. Lejtőn felfelé, de lassú tempóval. 39evesen..

Törökbálinton találkoztam egy futó csajszival egy oraja a Hegyalja úton, kilátó felé ment. Üdvözlöm, V

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43043) tomcica válasza bajnokpityu (#43042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mi a kerdes? ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43044) w.miki


w.miki
veterán

Kis méretű, kompakt zenelejátszó-t tudnátok ajánlani?
Futáshoz ne kelljen telefont cipelni, de lehessen zenét hallgatni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#43045) tomcica válasza w.miki (#43044) üzenetére


tomcica
Topikgazda

apple shuffle...neha meg van itt-ott az amazon,ebay,rakuten,alibaba stb.
B terv SansaClip

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43046) bajnokpityu válasza tomcica (#43043) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A mi a turoert ment fel a pulzus, és honnan tudom meg ki a csajszi. :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43047) tomcica válasza bajnokpityu (#43046) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tulfaradas,stresszes nap,dehidratalt allapot,sok kv barmi lehet ;) mennyi a max pulzusod h 180-at mar sokallod?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43048) bajnokpityu válasza tomcica (#43047) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az óra 1x mert 203at,de 190nel már jön a legszomj, azt rövid ideig bírom. Így 21km alatt 165os átlag az sztem nagyon sok. Már végre lement 154korulre általában. Mindig stresszesen futok, nagyrészt munkát vezetek le.
39 év, 98kg,195cm

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43049) tomcica válasza bajnokpityu (#43048) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj,ha egyszer-egyszer ilyen elojon az siman belefer,foleg ha jol erezted magad...ha mar az a "szemeid befordulnak a koponyadba" fajdalom van,az mas lenne :K meselj a lanyrol ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#43050) bajnokpityu válasza tomcica (#43049) üzenetére


bajnokpityu
félisten

legfőképpen meglepett a dolog, a semmmiből jött, mikor éppen nyújtottam. nagyon fitt volt, cuki, mosolygós, nagy V betűvel köszönt. nem "futó" alkat, inkább az izmosabb. mármint érted, a futók is ozmosak, de inkább szikárak, ő meg nem ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.