Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) tomcica válasza LanyUs (#51998) üzenetére


tomcica
Topikgazda

latom kijott a Hoka Clifton 8...szoval lehet vadaszni a 7-es learazottakat :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52002) inf3rno válasza tomcica (#52000) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ilyesmit szoktam venni, ez 53%-os Callebaut: [link]. Olyan 60% körül van a határa édességeknél, ha a töltelék nem cukros. A 70% már túl keserű. Van ebből 80%-os is: [link] Árban azért messze veri a boltban kaphatóakat. A 85%-os Lindt pl 900Ft/100g körül van, ez meg 575Ft/100g-ra jön ki, és akkor itt drágább, mint ahonnan venni szoktam. Sajna az a bolt már bezárt. :S Ahogy nézem Szegeden is tudsz venni, ha átruccansz, ott csak 375Ft/100g: [link] [link]
Ki kell, hogy ábrándítsalak, de szerintem a 85% feletti rész az cukor a Lindtben is. Van amúgy most itthon 99%-os Lindt, na azt tényleg nem lehet túlzásba vinni, napi egy kocka bőven elég. Nem mondom, hogy nem élvezhető, de nem lehet úgy habzsolni, mint a cukrosakat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52003) ígyvanferi válasza tomcica (#52001) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Majd csak június 1-jétől lesz elérhető, addig még ki kell bírjuk.

(#52004) Hi!King válasza inf3rno (#51999) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem ugyanolyan gejl szemét volt régen is a Snikers, Mars, Twix, meg a Milka is, és ez alatt osztrák beszerzést értek, mert a 90-es évek elején ha volt otthon, ott vettük. Csak az ember ízlése finomodik, a túlcukrozott dolgokat gyerekkorában jobban szereti.

@tomcica
Bajai kollégák mondták, hogy van valami jugoszláv időkből nosztalgiának számító mogyorókrém, ami szerintük sokkal jobb, mint a Nutella, és manapság ugyanazzal a recepttel gyártják más-más néven Horvátországban és Szerbiában.. Azt ismered?

Lindt csokit én is szeretem, bár nem eszek sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#52005) tomcica válasza Hi!King (#52004) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van az Eurokrem (olasz recept) az a regi jugo,meg van a Cipiripi az mar modernebb,mindketto retro :K finomak...tomeny cukor,de arra tokeletes ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52006) LanyUs válasza ígyvanferi (#52003) üzenetére


LanyUs
senior tag

A Clifton 2 is remek cipő, a Stinson 6 ATR-ben is 600km felett járok, mintha új lenne a felsőrész és a csillapítás is. Tegnap szó szerint másztam vele csúszós füvön-dombon, nagyon szuperül fog a talpa, pedig még a nagyobbik gyereket is toltam a kezemmel. Köveken is pazar. Nem pörgős darab 400g/db ( 48-as ). Egyedül a vizes aszfalton csúszkál, amikor erőset húzol. A Clifton 6 írtam, hogy tervezési error, ellenben a 7 szuper megint és gyors, minta a villám ( nekem :) )
Láttam akciós Clifton 5-öst, de nem mertem próba nélkül...

Hi!King ezt nézd: [link] ( 350g - 2.000,- Ft :) )
100g / amelyből cukor 8,3 g
Duo mogyoró és fehércsoki krém
Hozzáadott cukor nélkül
Bűntudat nélkül fogyaszthatóak

[ Szerkesztve ]

(#52007) Corpuscle válasza tomcica (#52005) üzenetére


Corpuscle
őstag

De szerettem gyerekkoromban mindkettőt (most sem vetem meg). Cipiripit ettem egy pár éve, az asszony hozta a szabadkai piacról. Az Eurokrém íze már nincs meg. :)

(#52008) tomcica válasza Hi!King (#52004) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy tudnak egy jo kis listat osszerakni,hogy mit kell megkostolni azoknak a forumtagoknak,akik ide vetodnek delvidekre ;]
A turos burek (ez sos,dizsnozsiros turos teszta...megall benned,mint a beton) + joghurt kombo a kezdes.Ez a joghurt mas,mint nalatok,surubb,zsirosabb natur ivojogurt.
Akkor ott van meg a Cocta,ez a coca-cola 80-as evekbeli koppintasa,azota is gyartjak (tarsaval a Jupi-val,ami a narancsos Fanta utanzata)...a Cocta-t merem ajanlani,mert van akinek jobban bejon mint a kola.
A Smoky...ez kb mint a chio flips,foldimogyoros kukorica pufi,de naaaagyon el van talalva,ez is letezik mar vagy 40-50eve valtozatlanul :K
Van 1-2 sor,de szerintem azzal nem dicsekednek,talan a munkas sorok kozul egyiket,csak az ize vegett,meg mert nem a vizszeru Heinekken kategoria,ebben van alkohol rendesen :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52009) inf3rno válasza Hi!King (#52004) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem volt benne ennyi cukor és nem volt ennyire égett íze sem. Kitalálták az élelmiszer gyártók talán 20 éve, hogyha valaminek karamell íze van és cukrosabb, azt jobban veszi a nép, de már nagyon túltolták.

Mogyorókrémet én Lindtből ettem nagyon jót nemrég. Igaz drága, de abban legalább mogyoró és kakaó van, nem pálmazsír meg cukor, mint a Nutellában. Ha lenne jó malmom, akkor csinálnék magamnak krémet. Majd idővel lesz. Amikor tanultam annak idején, akkor csináltunk baromi jó mag krémeket ipari eszközökkel. Volt tökmag krém is, az valami rohadt jó volt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52010) Hi!King válasza LanyUs (#52006) üzenetére


Hi!King
őstag

Szökőévente eszek ilyesmit, mert nekem túl édes, akkor is palacsintába, de ha már ilyet eszek, akkor kizárt, hogy édesítőszerest.

(#52011) LanyUs válasza Hi!King (#52010) üzenetére


LanyUs
senior tag

Megértem, amúgy is háromszoros ára van. Pl. egy 400 Ft-os fehérje szelet 50g. Mi ilyeneket eszünk, hogy elkerüljük a cukrot, de legyen azért édesség is. Előbb-utóbb hozzászoktam az ízéhez.

(#52012) inf3rno válasza tomcica (#52008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amúgy lehet átvinni a határon mondjuk egy rekesz sört, vagy lefoglalják a határőrök és megisszák? :D

Buliban hasznos! =]

(#52013) norby_42 válasza tomcica (#52008) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hú, a Cocta-t pár éve fedeztük fel Szlovéniában. De az nálunk csak 'olyasmi, mint a Kofola' :)

Burek tényleg nagy tudás, nálunk asszony sütött hasonló rétest

Eat pasta, run fasta

(#52014) tomcica válasza LanyUs (#52011) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Add csak ide,majd en megbirkozom azokkal az elkerult cukrokkal :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52015) tomcica válasza inf3rno (#52012) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Marmint melyik oldalon,mert oda HU-ba befele mindennel szoroznek...ide vissza meg int a vamos,hogy haladjaaaa' :P (gondolom HU rendszamos kocsival pont forditva !!?)
Nem is tudom 10-20 sor/fo az engedelyezett? Na most h 0.5l normalis,vagy 0.33 pici,az nem tudom.
Megallsz a ket hatar kozott es megiszod :K ne vegyek mar el :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52016) inf3rno válasza tomcica (#52015) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Oda fele gondoltam, de majd az élet megmondja akkor, ha egyszer arra járok. :-)

Nálatok a töltött káposzta, ami komoly még. Egész más, mint itt nálunk a sváb változat. Azt hiszem talán Erdélyben is. Volt egyszer Borbás Marcsi Zentán, ő is mutatott egy-két dolgot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52017) tomcica válasza inf3rno (#52016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,itt ezek mind a 300+ ev torok uralom miatt szivarogtak at onnan Nandorfehervartol delebbrol :K szarma amire gondolsz,mas izvilag.
Van meg a muszaka (mondjuk ez inkabb gorog) az ilyen vegyes rakott tepsis krumpli.Meg egy rakat gabanyica/gibenyica (falutol fuggoen az elnevezes) azok retes szeru edessegek,csak mas a tesztaja.A szerbek sosan is csinaljak az egyfajta hamis burek lesz,mert gyorsabban keszul es nincs benne fel disznoolnyi zsir ;]
A torok kave amit itt meg szeretnek,en nem annyira,akkor mar inkabb presszo.
Meg gondolom van meg egy vagon cucc,amit eszre sem veszek,mert ebben nottem fel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52018) tomcica válasza inf3rno (#52016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

voltak itt egyszer a Winklerek is a Totalcar-al mokazni,arra meg emlekszem is :K

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52019) tomcica válasza tomcica (#52018) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ahol az elejen borotkal fel a tiszai toltesen,na ott futok en cikk-cakk emelkedoket ;] most epp ekkora a fu is nagyjabol,nehol derekig er,igen embert probalo ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52020) Peterhappy válasza tomcica (#52008) üzenetére


Peterhappy
őstag

Disznozsiros? Vegakent az meg szodaval elmegy kategoria?

En is a lidl-s, aldi-s 85%-os csokikra eskuszom, neha a Lidl-ben van 95% is, az mar tenyleg kemeny, bar en szeretem.
Mondjuk en ezeket konkretan elszopogatom. Egy kocka (jutifalat) naponta, esetleg ketto, ha tul jo kisfiu voltam.

(#52021) tomcica válasza Peterhappy (#52020) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,van az az allapot amikor elmegy,napi szinten azert meg full husevokent sem ajanlanam ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52022) inf3rno válasza tomcica (#52018) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Komoly, nekem a teherautó tetszett a legjobban. :D Fater annak idején csinálta egy 20 évig a fenyő és zöldség kereskedést, aztán rengeteget mentünk Szegedre a piacra. Valami hasonló stílusú teherautóink voltak. Ez az igazi, nem a mostani modernek. :D

Buliban hasznos! =]

(#52023) inf3rno válasza tomcica (#52019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát gondolom a fű rendesen visszafog. Ha már szó volt a futásról én mindjárt kimegyek a gumis pályára, kíváncsi vagyok milyen lefutni egy 15 kört az aszfalthoz képest.

Buliban hasznos! =]

(#52024) inf3rno válasza Peterhappy (#52020) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egy jó zsíroskenyér hagymával az totál vega kaja. ;] A disznózsír az kb. ugyanaz, mint a pálmazsír összetételre. Amíg nincs benne hús, addig tökmindegy.

Buliban hasznos! =]

(#52025) Vertigo18 válasza inf3rno (#52023) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem a "fű" nemhogy visszafog, de egyenesen szárnyakat ad... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52026) Corpuscle válasza Vertigo18 (#52025) üzenetére


Corpuscle
őstag

Hát, nem én futottam FM PB-t a napokban. ;]

(#52027) inf3rno válasza Vertigo18 (#52025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szóval ez a titkod?! :N

Buliban hasznos! =]

(#52028) LanyUs válasza Corpuscle (#52026) üzenetére


LanyUs
senior tag

Fű ide vagy oda, de többet gurult, akkora lejtő volt! Aztán begurult 1:41 alá :)Lehet a Mecsekről szabad esett...Ki tudja...Szeretetből írom ám!:)

tomcica: a töltésed valóban kis domb, ezzel annyi a "baj", hogy lendületből felérsz rá... Az az igazi, amikor lendület elfogy -> majd a comb is elkezd komolyabban dolgozni -> az is elfogy -> majd ha még folytatódik az emelkedő, akkor HR is felszalad -> majd még tovább minden elszáll és csak az akarat visz tovább -> majd game over :) Persze a Te esetedben még 50-100m szint sem érződik annyira, ezért nyakadba vehetsz felfelé:D

[ Szerkesztve ]

(#52029) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kamerát esetleg próbált itt valaki futás felvételére? Mármint ilyen fejre vagy mellkasra applikálható valamire gondolok, amit bringások is szoktak, nem mobiltelefonra.

Buliban hasznos! =]

(#52030) Peterhappy válasza inf3rno (#52024) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D
Ooook.

Felesegem par eve vega, O a hajas tesztas sutiket sem hajlando megenni, ezert merult csak fel bennem a kerdes.

En ket hete probalok vegatizalodni, egyelore meg sikeresen, de nem konnyu, mivel a kedvenc eteleim mindegyike husos :)

(#52031) Hi!King


Hi!King
őstag

Én előbb tudnék lemondani a húsról, mint a sajtról. Az antibiotikum miatt 3.5 hétig csak reggelente ettem sajtot, és a végén már alig bírtam. Ellenben volt egy szlovén-horvát nyaralásunk pár éve, ahol a beszart elektromos hűtőtáska miatt másfél hétig nem ettem húst, sajtot viszont rengeteget, azt nagyon jól viseltem.

(#52032) inf3rno válasza Hi!King (#52031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én le tudnék mondani róla, ha lenne helyette hal. De mivel nem lakunk a tenger mellett, ezért kizárt.

Buliban hasznos! =]

(#52033) tomcica válasza LanyUs (#52028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat igen,hozott anyagbol dolgozunk,jobban orulnek en is egy hosszabb es laposabb emelkedonek :K cserebe amikor ezen dologzol 1.5-2orat (az adag) akkor a vegen nem lendulsz te mar sehova :N szep lassan,modszeresen,a darabszam teljesen lefarasztja azokat az izmokat amik szuksegesek a felfutashoz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52034) Vertigo18 válasza tomcica (#52033) üzenetére


Vertigo18
addikt

Van nálunk egy gát, nagyon gondolkodtam, amikor megláttam a múltkori garminos vonaladat... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#52035) xy.zsolt válasza tomcica (#52005) üzenetére


xy.zsolt
őstag

eredetileg pécsi vagyok és a 80as évek elején átjártunk jugóba mert pl jobb csokik voltak.....volt pl az az óriás rizsescsoki :) de banánt is csak ott tudtam venni....ahogy yassa dzsekit, cezár konyakot, kókuszlikört, speedo gatyát és adidas cipőt is

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#52036) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#52035) üzenetére


Zozo0525
őstag

rizses csoki nagy kedvenc volt :D
(tényleg ilyen kapható még? ebben az izben)

(#52037) parandroid válasza Zozo0525 (#52036) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, rengeteg féle van felénk is, de tény, hogy a délszlávoknál jobban megy (horvátoknál, szlovéneknél is nagyon népszerű).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#52038) Zozo0525 válasza parandroid (#52037) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez fontos kérdés, reggel megnézem a tescoba, (hasznos lesz a fogyókúrámnak :D )
de ma már jó volt a derekam meg kell jutalmaznom :D

(#52039) HKorn


HKorn
addikt

Garmin a VO2Max-ot hogy számolja? Gyakorlatilag nálam egyre csökken, 43 ról indultam 2 hónappal ezelőtt, mai futás után már csak 40-et ír, aszondja az ön fitnesz életkora 46 év. Mondom köszi, megtiszteltetés így 41 évesen. :D Lehet sok a lassú hosszú futás?

Run&Ride

(#52040) tomcica válasza Vertigo18 (#52034) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hajra :K videot kerunk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52041) sharp4 válasza HKorn (#52039) üzenetére


sharp4
őstag

Nekem 55 a VO2max, de én is kíváncsi lennék. A másik érték a kalória, azt vajon hogy számolja?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#52042) HKorn válasza sharp4 (#52041) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk tény hogy a Covid óta nincs elég levegő a futásoknál érzésre, gondolom emiatt is lehet. Covid előtt 46 volt a max, a 40 ahhoz képest jelentős visszaesés. Mondjuk nem annyira érdekel, majd lesz jobb is.

Kalóriát a testsúly, magasság, életkor plusz a pulzus és edzés időtartama alapján kalkulálja elvileg.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#52043) ballazol


ballazol
senior tag

mai 10km-em a szokásos 61perc :)
legközelebb már csak akkor írok, ha megdöntöttem az 58:35-ös 'űridőmet'... :)

a vakcinákhoz, ha gondoljátok, nézzétek meg, elhangzik egypár érdekesség:

Dr. Rusvai Miklós virológus az MTA doktora és dr. Tamasi József belgyógyász

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#52044) inf3rno válasza HKorn (#52042) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy nem tudja kezelni a hirtelen visszaesést, és még mindig valahogyan átlagol az előző értékekből és a mostaniakból.

Buliban hasznos! =]

(#52045) Zozo0525 válasza sharp4 (#52041) üzenetére


Zozo0525
őstag

kalóriát? egyszerű a súlyod a nemed a korod a pulzusod alapján.
ma végre megjavult a derekam :-)
egy lassú 15 km teszteltem és semmi fájdalom

(#52046) tomcica válasza HKorn (#52039) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En ugy vettem eszre a pulzus/tempo arany ami a legtobbet dob a Garmin vo2max erteken. Viszont ez csalos, mert az izomerot, gazdasagossagot nem vonja be. Talan majd lesz olyan ora a jovobrn, amelyik a szenzorokrol lehozza a stride lenght, cadence, watt ertekekey, esetleg non invaziv laktat erteket, es ugy pontositja, na az mar eletszerubb. Miert mondom ezt? Mert magas heti km alacsony intenzitasu alapozasnal (240-270km/het,minimalis gyors futassal) dobott 72es vo2max-ot es 1:14 teteje felramatont. A teli speci munka dobott 63-as vo2maxot es 1:13 teteje felmaratont. A jelenlegi vegyes forma fenntartas dobott 64es vo2maxot es 16K-n uj PB-t. Szoval tolem irhat 55os vo2-t is a garmin, csak menjen a versenytempo :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52047) bajnokpityu válasza tomcica (#52046) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem akkor ment felfelé, amikor sokat mentem terepen. Ugye ez azért fura, mert eleve sík úton kéne mérni, akkor ér valamit. Illetve, ott pont h magas a pulzus és alacsony a tempó. Így nekem egy ideje 20ev fitness eletkorom:) hahaha

Nekem egyebkent nagyon lássa változik. 36rol indultam két éve, most már feldobott 46ot,de akár hosszút akár rövidet csinálok, 45.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52048) tomcica válasza bajnokpityu (#52047) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na latod, akkor passz. Trukkos a garmin algoritmusa :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#52049) bajnokpityu válasza tomcica (#52048) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az egyetlen értékes dolog benne a fitness kor. Az sztem igen jó motiváló dolog. Más kérdés hogy tudományosan zéró..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#52050) HKorn válasza bajnokpityu (#52049) üzenetére


HKorn
addikt

Jaja engem is motivál mikor már 1 hónapja tudatosan futok es bedob egy olyat, hogy 46 év a fitnesz életkor :DDD

Mondjuk tökre lényegtelen mit ír, igaza van tomcicának, ha érzésre elégedett vagy és megy is a futás.

Jók ezek a marhaságok, de nem kell véresen komolyan venni. Body battery is volt amikor reggel 100%-ot mutatott de amikor 11 kor elmentem futni alig volt energiám, szarul is ment. Máskor meg 30-as BB-vel lenyomtam 10km-t.

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.