Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) deicide válasza Alg (#6500) üzenetére


deicide
veterán

Igen, a Toporgás lesz, lévén Sukorón lakom, nem távolság Pázmánd. :DDD
Jó, mert ha nincs kedvem a 45-höz , lehet 35 is.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6502) cekkk


cekkk
veterán

Holnap a Budaörsi és Pesti addidas outletben le lesznek értékelve a futó nacik is ilyen 8-9 ezerre de mintha lenne 3ért is. Én holnap benézek és megnézem, hogy van-e téli nadrág. Aki tud menjen be, de aki elviszi előlem a nagy méretet lefutom :P ;] :DDD

(#6503) Alg


Alg
veterán

Náthásan ajánlott futni, vagy hagyjam inkább pár napig?

Már nem vagyok olyan levert mint tegnap, de az orromon nem nagyon kapok levegőt :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6504) TheMarci válasza Alg (#6503) üzenetére


TheMarci
addikt

Én szoktam, általában segít, kicsit betegen is, az az elv, hogy vagy jobb, vagy rosszabb lesz (általában rosszabb nem), csak amire figyelek, hogy utána gyorsan át/ fel kell öltözni. Egyedül a láz az, amivel semmiképp nem futok.

Do You Dream?

(#6505) tomcica válasza TheMarci (#6504) üzenetére


tomcica
Topikgazda

detto :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6506) Alg válasza TheMarci (#6504) üzenetére


Alg
veterán

Koszi, akkor megyek - csak erjek haza :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6507) stranger28 válasza Alg (#6503) üzenetére


stranger28
addikt

Jót tud tenni, ha teletömöd magad C-vitaminnal és nem húzod meg nagyon. Egyszer meghúztam, 1 hónap fekvés lett belőle, pedig nem szoktam betegeskedni. :DDD

(#6508) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Közben megjött a New Balance M790v2. Nincs sok tapasztalatom cipők terén, de nekem jónak tűnik. Durva, hogy ilyen vékony talpba micsoda csillapítás elfér :Y Kényelemről sajnos nem tudok nyilatkozni mert még csupa vízhólyag a talpam, de majd megosztom a hosszútávú tapasztalatokat. Köszi az ajánlást tomcica :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6509) gombi01


gombi01
tag

Nekem is megjött az Asics DS trainer 18 csak sajnos nem volt kényelmes... lett helyette egy Mizuno Insp. 9.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6510) Alg válasza Alg (#6506) üzenetére


Alg
veterán

Nos.

Kimentem, a biztonság kedvéért felvettem a póló alá a korábban linkelt aláöltözetet (egyébként egészségesen nem kellett volna, de most biztos ami biztos alapon, ne fázzak). Egyébként nagyon jó a cucc, tartotta a test melegét, de nem fűtött, csak kellemesen meleg volt, miközben egyáltalán nem éreztem ahogy fullra rámizzad :DDD Aztán mikor megálltam rögtön elkezdett hűteni, de csak a karomon, ahol kint volt a póló alól (könyökhajlatban van rajta jobban szellőző rész).

Másik újdonság, vittem a polar pulzusmérőt. Első kör könnyed, figyeltem hogy 160 alatt maradjon, végül 153-159 között változó pulzussal bő 2,5 km.

Második kör már forszírozva, fix 173-174-es pulzussal, na ez az ami már hosszabb távon szenvedős, 2km után le is álltam (eléggé zavart hogy nem kapok rendesen levegőt...)

Utolsó kör közepes, 165 körüli pulzus.

Átlag 161 pulzus lett a vége, 8km/47 perc nagyjából.

Tempókat nem tudok pontosan mert lehalt a sportstracker, nagyjából 6:00-5:00-5:30 körül lehetett, de elég pontatlan becslés...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6511) Newboy911 válasza Alg (#6500) üzenetére


Newboy911
tag

Nevezési díj 1.200 Ft. :C

(#6512) Alg válasza Newboy911 (#6511) üzenetére


Alg
veterán

Teljesítménytúra, ezek ilyenek :)

De pólót, rajtcsomagot ne várj, max kis üdítőt, banánt, mazsolát 1-2 ponton, végén esetleg egy tál meleg étel+kitűző, oklevél

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6513) tomcica válasza gombi01 (#6509) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Irtam hogy kemeny cipo :D na de ha megvan helyette a csere akkor ok :C

Nekem ma megjott a Kinvara 2-es 15.500ft ennyiert nem hagyhattam ott,a regi meg mar kezd teljesen kifogyni a csillapitasbol igy jocskan 1000km felett :DDD

Nem irok beszamolot,a ket kinvara szinte ugyanaz,amikor meg ilyen jo ido van akkor akar hosszura is ki lehet vinni oket,de persze a gyors iramnal mutatjak meg magukat igazan.Telen mennek a dobozba.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6514) cekkk válasza gombi01 (#6488) üzenetére


cekkk
veterán

Én tegnap kipróbáltam az elsőt és működött, nem is lett hólyagom :D

Köszi a linket! :R

MÁS!

Ezen addidas nadrágok közül vajon melyik a téli? :D Esküzöm én nem találok róluk semmi rendes infót :W
SN L Ti (Z26390), SN L TI W (W51690), SN L Ti (W49352),RSP L TI (W64901)

[ Szerkesztve ]

(#6515) tomcica


tomcica
Topikgazda

A szomszedasszony valamelyik nap meglatta a labamon a moose kompresszios szarat es eszebe jutott,hogy neki van egy tiszta uj viszerszorito zoknija,amit sose hasznalt mert S-es es kicsi neki,valami ilyen:

[link]

Az elobb athozta es most rajtam van,hat EZ a kompresszios cucc,ilyen kremszinu pont...szoval aki nem akar nagyobb osszeget kiadni (egy saucony 8000ft,salomon 10felett) hogy kiprobalja annak tokeletesen megteszi.
Mikkel nem kiserletezik itt az ember kelet europaban :D meg hogy a penz nem szamit?! :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6516) Alg válasza tomcica (#6515) üzenetére


Alg
veterán

Nekem egy 2500 Ft-os Nike sportszáram van, ami lábméretre jó, de vádlira elég szoros, nekem az lesz a kompressziós szár :DDD ráadásul a zokni része is jó, pont ott párnázott ahol a futóziknik.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6517) tomcica válasza Alg (#6516) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az is szemtelenul jo ar.Eleg szoros?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6518) raggg válasza tomcica (#6517) üzenetére


raggg
senior tag

Amugy sportsdirectben ezek is fa*a árban vannak, ha valakinek van a közelében. Én mondjuk csak sima zoknit vettem múltkor (2 pár NB futózokni, 2 rongy). A cink hogy méretenként különböző az ár. :D

ragklaatPS

(#6519) cekkk válasza cekkk (#6514) üzenetére


cekkk
veterán

Egyik sem az volt :(

Na valahova elkéne menni próbálni egy pega 29eset és kintről megrendelni a shildet mert itthon nem lehet kapni sajnos :(

(#6520) tomcica válasza cekkk (#6519) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt a labamon sima pega 28,a meret a szokasos NIke meret (nalam 40-es) megegyezett az Asics es Saucony meretemmel.Egyedul az Adidas tud alkotni neha fura dolgokat ott van 40-es minimal odellem,de 40.7-es is vagy mi annak a merete 40 2/3

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6521) cekkk válasza tomcica (#6520) üzenetére


cekkk
veterán

Most azon gondolkozom, hogy veszek egy Ride 5-t.

Viszont érdekes, hogy senki nem csinál a Nike-on kívül téli cipőt sajnos :(

(#6522) tomcica válasza cekkk (#6521) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En a tavaly telet pont a Ride 5-el csinaltam,azzal hogy volt melle egy valtas cipo (Saucony Ignition 2).A ket gyors napot csinaltam benne a palyan, 1K-s resztavosat es a 400-as resztavosat,valamint neha a tempot.Az iden is meg mukodni fog,azzal hogy az Ignition szet lett futva,jott helyette egy Asics DS Trainer 18,igy csere lesz,asics gyors munkara,Ride5 minden masra.

Apropo letezik Ride 6 GTX pont telre,de egyelore csak nyugaton jott ki.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6523) cekkk válasza tomcica (#6522) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

És szerinted ebbe van elég csillapítás a 100+ kilómhoz? :D :DDD

nem is írtam, hogy tegnap megint futottam egy jót és a legutólsó 10. kilométeremnél fáradt lábbal sikerült egy 6 perc alattit futnom, A 10km alatt általában 6.10-30 közötti időket futok :D

[ Szerkesztve ]

(#6524) deicide válasza cekkk (#6523) üzenetére


deicide
veterán

Néztem Endo-n is, egyre jobbak az idők. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6525) tomcica válasza cekkk (#6523) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pihe-puha lagysag,kibirja siman :D nem gondolkodtal meg azon hogy hosszabb tavon egy kis sulycsokkentes jol jonne? (meg ha izomtomegbol is veszik akkor is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6526) cekkk válasza tomcica (#6522) üzenetére


cekkk
veterán

Megkérdeztem az itthoni forgalmazót két héten belül lesz itthon is, de csak két pár és 35 ezer körül :U

A kérdés az, hogy megér-e ennyit a cipő :D

Most írok is nekik és lefoglalom magamnak a 46.5-s méretet :D

(#6524) deicide
Köszi!
alakul igen, remélem, ha fogyok is akkor még jobb lesz :D

(#6525) tomcica

De igen, de eszek mint a hülye sokszor, bár most már elindult az övön érzem.

Bár majd egy labort kellene csináltatnom, hogy minden rendbe van-e velem.

[ Szerkesztve ]

(#6527) tomcica válasza cekkk (#6526) üzenetére


tomcica
Topikgazda

35 ezer? annyit nem er egyik cipo sem...nalam 30 a felso hatar,de akkor valami miatt nagyon szuksegem van ra,ha megveszem annyiert,inkabb fazzon a labam telen.

Nem kell oda labor,csak zarj egy kicsit a kaloriacsapon.Ehhez nem hulyeseg egy-ket hetig teljes tapanyagtablazatot vezetni,mennyi ment be es mennyi egett el.Egybol rajossz hol log ki a lolab.Aztan azokat a pontokat kicsereled valami lajtosabb kajara/piara es a tobbit ledorgoli rolad az edzes.

35-ert inkabb vennem kulfoldrol a Salomon Sense Mantrat (120dollar + posta) az teli futasra nekem eleg is lenne.Esetleg az Asics Fuji Trainer 2-t 110 dollar.

Amugy a GTX-re figyelj oda,mert abban jocskan melegszik a labad,telen kivul maskor nem tudod majd hasznalni.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6528) cekkk válasza tomcica (#6527) üzenetére


cekkk
veterán

Én tudom, hogy hol lóg ki a ló lába :D

Sok a szénhidrát bevitelem :D :DDD :DDD Viszont este edzés után nem tudom mit kellene enni. Mert haza jövünk 9 fele és hát éhes az ember, és kellene valami amivel csillapítom is és finom is :D :DDD

(#6529) tomcica válasza cekkk (#6528) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mit szolsz a magvak+aszalt gyumolcs kombora,persze modjaval olyan 50-50gr eleg is boven?! Nalam bevalt ilyen gyors megoldasnak,valamint a CHIA mag is csudat tud tenni 10gr + egy 2deci viz lekuldve utana,kepez egy oldatot a hasfaladon,bedagad tobbszorosere es ugy erzed nem is vagy annyira ehes,csak ures.Igen magas a feherjetartalma is,szoval nem ures kaloria.

A peket pedig azonnal felejtsd el,ott semmi eheto nincs,SEMMI!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6530) deicide válasza tomcica (#6529) üzenetére


deicide
veterán

Azért ne temessük szegény pékeket, heti 1 kg kenyeret eszem, meg 10 kakaóscsigát, stb és 45kg-t fogytam. Szóval pékáruk mellett is lehet fogyni. Az más kérdés, hogy nem egészséges, de manapság mi az?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6531) tomcica válasza deicide (#6530) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amit megtermelsz vagy megveszed attol a termelotol aki meg haztajiban utazik,felenk ez meg el.
Esze en is kenyeret,de otthon suti a noverem,tonkolyliszt es magvak 3-4napig elall es taplalo.

Amugy elfogadom en azt is ha valaki japan szuzlany veren tudja fenntartani magat,csak irom h nalam mi vallt be eddig. :B

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6532) cekkk válasza tomcica (#6531) üzenetére


cekkk
veterán

Most találtam egy nagyon jó pékséget, 1 pogitól jól lakok amíg más ilyen fújt dolgoktól meg 3-4 is kell :DDD

Diák csemege jó is lenne, abba van minden :D

Ön uralom kellene még a kajáláshoz de sokszor az nincs sajna meg :D

Viszont olyat nem tudok megenni ami nem ízlik, mert az nekem szenvedés :U

(#6533) raggg válasza deicide (#6530) üzenetére


raggg
senior tag

Fogyás témához: én kevésbé tudatosan "fogyózok".. azaz: nem vezetek naplót, viszont átálltam reggeli pékcuccokról müzlire (minden ropogós magvas cuccot müzlinek hívok, szóval nem csak ez lehet), ebédre normális főtt kaja, lehetőleg nem zsíros (ezt a legkönnyűbb megállni mert sem a zsírosat, sem az olajosat nem szeretem), vacsira a lehető legkevesebb - ez az utóbbi a legnehezebb lépés, mert egy jó ideig csak este ettem főtt kaját, abból viszont sokat. A süteményt csokit (stb.) édesszájú lévén jól el kell dugnom magam elől, de ha nem látom, akkor eszembe se jut, hogy egyek.. sőt!

A max. táv amit futottam az a most hétvégi 24 órás váltón volt, 2x 10km és körülbelül május óta futok rendszeresen (heti 3x). Lényeg a lényeg, hogy elkezdtek lógni rajtam a nadrágaim. Igazából nekem a hasamon van fölösleg, máshol nem nagyon (182 cm/85-90 kg vagyok), de elkezdett kevesebbet mutatni a mérleg... bár nem annyival kevesebbet szerintem, mint amennyit igazából fogytam, mert körülbelül olyan 3 kg -t mutat, de sokkal izmosabb vagyok (elég vaskos testfelépítésű vagyok egébként is).

Edzés után én nem szoktam túlzásba vinni, általában egy pohár tej/gyümölcs, meg kb. egy üveg víz elalvásig :-D (este futok).

Reménykedtem benne, hogy nem kell kőkemény diétára váltanom és bár kell némi türelem de azért megvan az eredmény.. ha még 4-5 kiló lemegy, akkor már igazán jó lesz. :-)

ragklaatPS

(#6534) tomcica válasza cekkk (#6532) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ebben nekem nagy szerencsem van,neha unalmas enni,ha lenne olyan h egy tablettaban benne van minden tapanyag ami egy etkezeshez kell es mukodne is akkor idonkent siman hasznalnam.Nem azt mondom h nem szeretem mondjuk a pizza izet,de nekem hetente nehany alkalom eleg amikor elvezem az etel izet,a tobbi csak nyug hogy betoltsem a kaloriat. :(((

Apropo fogyas,a noverem mar evtizedek ota tulsulyos (neki jutott a genetika rosszabb resze) es az iden sikerult szamtalan dieta es kombinacio utan attorest elerni,megpedig MAJTISZTITO KURAVAL.Nem mondom h ez a csodaszer,de nala mukodott,valszeg a maja volt az egyik ludas az egyensulytalansagban.Szoval ezek a tisztitokurak azert segithetnek,es ne csak lebojt kurara gondoljunk,mert epp nem ilyet csinalt mariatovis olajjal kuralta a majat 3 honapig,mellette modjaval de normalisan evett.Kesobb jott egy vizes kura,de ott is szabadott enni,csak fel kellett noveleni a bevitt viz mennyiseget egy idoszakra,de nagyon.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6535) cekkk válasza tomcica (#6534) üzenetére


cekkk
veterán

Tudsz adni egy linket ehhez a fajta kúrához?
Én imádok enni. Ez a baj :)

(#6536) tomcica válasza cekkk (#6535) üzenetére


tomcica
Topikgazda

persze ossze van eleg jol gyujtve doksikban,dobj egy mail cimet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6537) deicide válasza raggg (#6533) üzenetére


deicide
veterán

Ez persze mindenkinél más, meg intenzitásfüggő is. Én átlag napi 2-2.5 órát vagyok kint, futás, gyaloglás, bringa és sokkal többet eszem 90 kilósan, mint ettem 135kg-al. Derékban több, mint 20cm-t fogytam. De valakinek meg nem megy diéta nélkül, szóval én szerencsésnek mondhatom magam, mert a kajáról nem tudnék lemondani, imádom a zsíros hazai ételeket. De azért a 2-2.5 óra mondjuk nem mondható átlagosnak.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6538) raggg válasza deicide (#6537) üzenetére


raggg
senior tag

Semmiképp sem átlagos :-) és valóban egyénfüggő.

Az előzőekhez hozzátartozik még hogy én nem nagyon éreztem még rá sohasem, hogy pontosan mi is az, amitől gyorsabban fogyok, egyetlen kivétellel, ami pedig a rengeteg víz bevitele (napi 4-5 liter akár). Sajnos melóhelyen 2 órás meeting közben 4x wc-re menni már nem olyan menő dolog. :D

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#6539) Alg


Alg
veterán

Igaz nekem nem kellene fogyni (185/75) viszont szálkásodni szeretnék - az esti főttétel-kajálásról én is leálltam, most úgy néz ki, hogy
reggeli: szendvics(NEM fehér kenyér, lehetőleg teljes kiőrlésű), gyömölcs, müzli (erre is figyelni kell, legtöbb főleg kukorica/fehér búzalisztes, ami megint nem az igazi), joghurt

Ebéd: ritkán van időm magamnak főzni, így marad az irodaház kifőzde: csirkemell+saláta, tészták, rizses dolgok... Hasábburit igyekszem kerülni.

Uzsonna/vacsora: kb. mint a reggeli

Eredményt nem tudok mondani, de jól érzem magam, és a múltkor valaki megjegyezte hogy mintha vékonyabb lennék...
Aztán néha rámjön a zabálhatnék, mint pl most hétvégén 3 napig minden este hamburgert enni lett volna kedvem, de erős voltam :DDD

cekkk: Asics-ból van rengeteg fajta GTX, igaz terep, de télen latyakban az talán nem is baj. Egyébként én nyáron a legnagyobb melegben is tök jól elvoltam a GTX túracipőmben, ráadásul viszonylag vastag zoknival. Igaz, nem túl izzadós a éábam, és nem is futottam, csak túráztam.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6540) Alg válasza Alg (#6539) üzenetére


Alg
veterán

Lejárt a szerk.
Pl. Ez szinte biztos direkt téli, a neve alapján :)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6541) raggg válasza Alg (#6539) üzenetére


raggg
senior tag

Nekem is inkább ez a "megjegyezték hogy fogytam" kategória van most, de már csak azért is mert mérni nem nagyon szoktam magam. Ja és igen, normális kaja mellett sokkal jobban érzi magát az ember!

ragklaatPS

(#6542) cekkk válasza Alg (#6539) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi a linket!

Melyik müzlit eszed? :DDD

(#6543) Alg válasza cekkk (#6542) üzenetére


Alg
veterán

Mikor melyik akad a kezembe, nem kimondottan egy fajtát.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6544) GGFOREX


GGFOREX
csendes tag

Sziasztok!

Az intersport kuponfüzetében van egy Asics Gel Supremacy 3 futócipő 18990-ért. Szerintetek ez jó vétel ennyiért?

Itt lehet megnézni a 28. oldalon: [link]

Most keresgélem az első komolyabb futócipőnek valót, annyit már sikerült kiderítenem hogy kicsit pronál a lábam. Próbáltam már több cipőt, legjobban a Saucony Progrid Ride 6 tetszett viselés szempontjából, de nem akarok most 27e Ft körül cipőre költeni.

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#6545) Alg válasza GGFOREX (#6544) üzenetére


Alg
veterán

Ha jol latom ez stabil cipo, azaz akkor ajanlott ha befele dol a bokad.
A linket koszi, lehet benezek hetvegen hozzajuk.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6546) Alg válasza Alg (#6545) üzenetére


Alg
veterán

Benéztem, igazából a két szett érdekelt. Allee-ban voltam.

Ami nagyon jó áron lenne, a hosszú felső+hosszú nadrág 10-ért, abból felsőből csak S, XL és XXL van, nadrágból pedig 3 db XXL.

cekkk, nem tudom mennyire kell nagy méret, esetleg ránézhetsz...

A másik, póló+nike nadrág asszem 17-ért, abból volt több is, nem nagyon néztem, annyit nem adok érte, akkor már inkább valami aláöltözet nadrág 5-10-ért + melegítőalsó.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6547) gombi01 válasza GGFOREX (#6544) üzenetére


gombi01
tag

(#6544) GGFOREX:
A Saucony Ride 6 normál lábra való Neked a Guide 6 kellene az a pronáló változat, én is néztem de szűk volt elöl a 44-es...talán az 5-ös jó lett volna de már kifutott.

Miután a spuriban meg a nyúlcipőben is megerősítettek benne, hogy tényleg pronál a bokám minden normál cipőm nyugdíjazása mellett döntöttem...
Pár este alatt szétolvastam a futóoldalak kommentjeit 2 jelöltem lett aszfaltra edzőcipőnek:
- Asics ds tranier18 volt az első választás de nagy bánatomra nyomta a varrás a felsőrészen a jobb lábam :(
- Mizuno Wave Inspire9 lett helyette ! 5csillag és 192 komment volt a runningshoesguru-n. Mivel a boltban nagyon kényelmesnek tűnt megvettem...

Nyomtan tegnap este egy kis kört (8km/39perc).
Jól passzol mindenhol, a felső rész mint ahogyan sokan írták jó szellős, télen vastagabb zokni kell majd. Az offset 12mm, és érzésre keményebb a talpa és nehezebb mint a pega+29, de nem bánom ha cserébe vigyáz a lábamra. Árban elég drága volt 32eFt ez már nekem is a felső határ, de kellett vennem valamit.
Eddig legalább 15 féle cipőt próbáltam (márkanevet nem nézve) a 3 év alatt, vettem-eladtam kerestem a nekem valót talán most egy darabig nyugton maradok.

Félmaratonra marad az Asics ds racer 9 az jóval könnyebb (240gramm/44-es),
terepre Salomon Speed cross2(280gramm) és Asics torana5(340gramm).

bocs kicsit hosszúra sikeredett...

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6548) deicide


deicide
veterán

Hát, nem kaptam végül a kinézett hátizsákot, csak "M"-es méretben volt, azt meg nem tudtam összecsatolni magamon. :DDD Úgyhogy vettem egy kulacstartós övet, kulaccsal, amin van egy nagy hálós tároló rész is, belefér banán, kókuszrúd, zselé, kulcs, szalámi/sajt, pár zsebkendő. Ennek kell elégnek lennie a holnapra tervezett futáshoz. Kulacsot menet közben tudok tölteni, mert terepen 20+km-en a 1/2 liter valószínűleg édeskevés lesz.

gombi01: én meg még mindig a 4990Ft-os Kalenjiben futom a távokat, valahogy sajnálom a pénzt ilyen drága cipőkre. Vízhólyagom ebben sincs, de tudom persze, hogy a csillapítás miatt jobb lenne egy drágább cipő...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6549) gombi01 válasza deicide (#6548) üzenetére


gombi01
tag

(#6548) deicide:
Kalenjit még soha nem próbáltam bevallom, valahogy mindig csak átsiklok felettük...
viszont minden zoknim kalenji a rövid és hosszú futógatyám szintén.

Vízhólyagom pont a pega+29-ben lett a nike félmarcsi alatt, előtte a 30km pedig egy sem, lehet, hogy csak rosszul kötöttem meg a fűzőt.

2 hete figyeltem a futókat a stadionban amikor tolták a 1200-at 80/79/80-ra és az egyik srácon pont kalenji volt. Mondjuk rekortánon nem kell nagy csillapítás...

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6550) Alg válasza deicide (#6548) üzenetére


Alg
veterán

Előtte azért mérd fel az útvonalat hogy hol vannak kutak (bár gondolom helyi lakosként ismered már eléggé) mert mintha azt írták volna hogy korlátozott víztöltési lehetőség van...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.