Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Vertigo18 válasza tomcica (#47000) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem mertem feladni,le ne bassz. Már bánom,most nem tudom felhúzni a cipőm, holnap meg melózok.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47002) parandroid válasza Vertigo18 (#47001) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De legalább fájt. Én emiatt a hozzáállás miatt nem futok lassan egy éve. Csak mondom...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47003) Vertigo18 válasza parandroid (#47002) üzenetére


Vertigo18
addikt

No, akkor most jött el a regeneráció azon szakasza, amikor már ki tudtam mászni az ágyból és tudok írni kicsit... Jöjjön egy rövidebb beszámoló.

Ugye egy hete nem futottam, azóta pihenek. Ami azt jelenti, hogy kétszer voltam nappalos, meg kétszer éjszakás, de talán Mickey fórumtárs mondta, hogy ez le van szarva :D

Szóval szépen kicentiztem, jó idő volt, kétszer cseperészett kicsit az eső. Igazából, ha szakadt volna, azt sem vettem volna észre, csak hab lett volna a tortán. Egész jól kezdtem, de az első videónál (igen, készült 3 videó), amint rányomtam a "Stop" gombra, valahogy "lecsúsztam" az útról és a bal talpélem belsejét beütöttem a padkába. Nem is értem, mert ha lecsúszik, akkor legyen húzódás, vagy kibicsaklik, vagy esetleg lehorzsolódik, de ez "megütődött". Mondhatni, olyan lett, mint én. A második videóban, talán 16 km. körül már említem is, hogy tök fura, nem fáj, csak olyan "kellemetlen" érzés, mint amikor egy kavics megy a zokni és a cipő közé, két lábujj közé. Nem szúr, de minden lépésnél érezni, hogy ott van. No, ez 20km-nél már máshogy volt, annyira fájt, hogy el kellett kezdenem kímélni azt a lábamat, mert lesérülni meg nem akartam. Emiatt 30nál elértem odáig, hogy a másik lábamat annyira leterheltem, hogy begörcsölt a jobb vádlim - persze, hiszen a bal lábamat szinte alig terheltem. Nekem nagy ellenség a görcs, így elkezdtem úgy futni, hogy a jobb vádlim ne legyen terhelve, amit persze úgy lehet, hogy a balt terhelem jobban, ami meg nagyon fájt. Nem nagyon találtam megoldást erre, így próbáltam azt a mozgáskoordinációt folytatni, amivel a legkevesebbet használom a bal talpamat, meg a jobb vádlimat - aminek az lett a vége, hogy 33nál begörcsölt a jobb combom. Ugye ez már annyi görcs, meg sérülés, hogy nem nagyon tudtam mit tenni, sírni tudtam volna, addigra már úgy fájt a bal talpam, ráadásul a görcsök folyamatossá váltak, 35-től konkrétan a bal-jobb combban és a bal-jobb vádliban. Nos, akinek hozzám hasonlóan voltak már görcsei, az tudja, hogy egy verseny, az itt száll el. De ekkor felrémlett, ahogy tomcica kiabálná, hogy milyen szar vagyok, így - bár 7 percen túli körökkel - lefutottam az egészet. Nem biztos, hogy jó megoldás volt, a futás után rögtön lefényképeztem a lábamat, fogalmam sincs mi történt vele, olyan, mintha gennyel lenne feltelve. Azóta meg, mint már írtam, kb. 3x-osára dagadt. Éppen csak fel se tudom húzni a cipőmet.

Szóval a lényeg, hogy a vége 4:25 lett, amit épp leszarok, kár volt végigcsinálnom. Talán már mondtam, de "soha többet maraton"! Készítettem 3 videót, sajnos 16 és 42 között egy se ment, mert olyan fájdalmaim voltak, hogy megszólalni sem tudtam. Azt még nem tudom, hogy feltöltsem-e, mert eléggé bensőségesre sikerült az utolsó.

Fogalmam sincs mi ez, de már nagyon dagadt... Ez közvetlenül a futás után készült, itt kezdett el dagadni. :O

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47004) Hi!King válasza Vertigo18 (#47003) üzenetére


Hi!King
őstag

Gratulálok, és jobbulást kívánok a lábadnak! Nagyon kemény vagy, biztos vagyok benne, hogy a "soha többet maratont"-ból ismét újabb maraton lesz jövőre.

(#47005) Vertigo18 válasza Hi!King (#47004) üzenetére


Vertigo18
addikt

Bebaszna! :D

Majd, ha LanyUs-t leeszi a penész ide! :D

Köszönöm! :R Bár még mindig azt mondom, hogy fel kellett volna adnom. November másodikán új munkakörrel bíznak meg, ha holnap elmegyek (haha, mintha el tudnék menni...) tápra, akkor az is ugrott. Drága lehet ez nekem.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47006) Vertigo18


Vertigo18
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=BbgvdoM_S4w&list=PLVCl3GWArlSWBlcXYcGNvXd_Hx3j3ooZW

Egymás után jön mind a három videó.

Én nem szoktam kérni semmit sem nagyon, de kérem, akinek valami negatív kommentje lenne a harmadik videóval kapcsolatban, az inkább tartsa magában! Épp elég bajon volt vele, fel sem akartam tölteni...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47007) Mercutio_ válasza Vertigo18 (#47003) üzenetére


Mercutio_
félisten

Uhhh, elég csúnya:Y jobbulást!
Jegeled?
Flector kenőcs?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47008) tomcica válasza Vertigo18 (#47003) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mit kell a kepen nezni?...nincs annak semmi baja...holnap mehet a gyorsito munka ;]
Jegeld baxod...lokrem...mindent IS kenj ra.Reggel ha kelsz akkor lesz csak "mokas",de nem lesz az olyan veszes ha elindul a verkeringes.Nem kell az elso par percben bekakalni...reggel az olyan :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47009) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kösz a tanácsokat! Főleg a biztatókat! :D

Nem, tomcica... ez most nem neked szólt! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47010) Chuck Norris válasza Vertigo18 (#47006) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szép munka, rendesen elkészültél gratulálok :R Én azt tanácsolom, hogy polcold fel a lábadat meg sörözzél de gondolom ezekre már magadtól is rájöttél :)

(#47011) Vertigo18 válasza Chuck Norris (#47010) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem iszom alkoholt. A lábam meg vízes borogatásban van éppen, mert eléggé bedagadt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47012) tomcica válasza Vertigo18 (#47009) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig mar epp meg akartalak dicserni,hogy ha ilyen szepen fejlodsz akkor nemsokara be tudnalak tenni a lassabb lany csoportba :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47013) Vertigo18 válasza tomcica (#47012) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ohhh, ott pont jó helyem lenne, ha zuhanyozhatok is velük! :P

Neeem, rosszul mondtam, nekik lenne szerencséjük, ha lábra tudnék most állni és zuhanyozhatnának velem! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47014) tomcica válasza Vertigo18 (#47013) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A legdelcegebb fellabu maratonista a kornyekek :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47015) Vertigo18 válasza tomcica (#47014) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem a "láb" a lényeg! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47016) inf3rno válasza Vertigo18 (#46999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! A lényeg, hogy lement. Na és hol a fogadalom, hogy többet ilyet soha?

Buliban hasznos! =]

(#47017) norby_42 válasza Vertigo18 (#47003) üzenetére


norby_42
aktív tag

Sajnálom, hogy nem lett vidámabb, de a kitartásod tiszteletreméltó.
Megajánlok egy SZMMJ dicséretet (Szívasd Magad Minél Jobban mozgalom)

Eat pasta, run fasta

(#47018) myckey válasza Vertigo18 (#47003) üzenetére


myckey
veterán

Hát backi, ez nem jött össze....
Ezt elqrtad :D

Egyébként meg, szöveg..... ! Majd ami eddig rávitt, az úgy is rákényszerít, fura érzést hagy maga után, ha nem töltöd ki esetleg mással. ( az a zuhanyzós dolog, az mondjuk jó lehet, akkor nem szóltam ! ) Azt majd elnyel a fekete lyuk ;]

Na de a lényeg, majd ha alszol rá egyet, előrébb leszel. Utána megszépülnek a dolgok, reméljük színesedni nem fogsz.

Amúgy meg....
Cimborám, lezúzta bokáját szolgálatban....olyanabbbb volt, mint a képed.
Aztán ez így nem frankó...szóval betekerte minden nyavajával, stabilizálta meg a fene tudja milyen pipamocsokkal kente még be, és szépen elment vele lenyomni egy rendezvényt, ilyen 100km es hegyesvölgyes móka és kacagás.
De másik havernak múltkor szakadás lett a vállában, mert jöttünk lefelé és olyat zúgott, hogy nem bírtam ki röhögés nélkül.
Én már nem is tartom számon, annyi helyen eresztek, ahogy a TG uraság fogalmazott.
Görcs az meg állandó, valahol mindig elkap, leginkább az első 65km es hegyi mókázás volt kellemetlen a Bükkben. Itt konkrétan alig tudtam menni, havert úgy küldtem el mert szétfagyott majdnem az állás miatt, így csak én fagytam szét a szakadó hóesésben meg a mínusz nem is tudom hány fokban és szélben. Ráadásul egyéb eü gondom is lett, amire a kesztyűm lett a megoldás, de a hó kicsit zavaró volt. :DDD A végén mégis én motiváltam be a célig egy játékost, mert nagyon nem volt hangulatánál. Én meg már belecrtm az időbe, annak lőttek, de tudtam menni és jó volt a kedvem, ennek is örültem.

De még sorolhatnám, sajnos vagy nem sajnos...tapasztaltam már ezt és azt ( 1,5 évig alig tudtam járni, kaptam hideget meleget mindenféle bizottságtól " fejestől" stb....de jah, tényleg lenne még miről hablatyolnom, e van. )

Egyébként meg, az Én napom is elszaródott, jah ! Mondjuk nem pumpáltam fel a bokámat, csak az agyamat.
Elmentem ilyen AllTrails mókázásra. Lehet nem is látni a profilt, na nem baj. Lényeg....Mátra, kb.: 30km 1500 körül szintemelkedés, meg esés is . ( több lenne, mert ki kell mászni a csúcsokra és azt nem jelöltem) meg ilyen 56% os dombocskáig alakulnak a dolgok. Ez a 5 peaks of Matra, csináld magad bulika. Hát én ilyen útvonalat csináltam hozzá....

Na de, benyaltam ám rendesen ! :C Első csúcs keresése bajos volt nagyon, igazi dzsungelharc lett belőle. 2 szarvas majdnem letarolt, előttem pár méterre szakították szét a bozótost, ahol én alig tudtam keresztül menni.
Aztán a technika legyőzött. Telo nyomvonal rögzítés nem jött össze, 3x indítottam újra és fagyott le és szállt el az adat. Feladtam a dolgot, adat nélkül nem érvényes. Ok. Akkor csináljunk szép képeket, mert hát na.....4-5 próbálkozásig számoltam, ennyiszer fagyott le és alig akart életre kelni, ami azért baj.....Itt már nem bírtam cérnával és ráhagytam, rám is sötétedett rendesen.Késő kezdtük el. ( Nyári öltözetben plusz csősál )
Így csak 24km és 1100-1200 szint körül lett. De itt már nem mértem semmit, mondták haverok a végén. Szerencsére volt sár ( mocsár ), így természetesen megtörtem a bokámat, még inkább. Mert ezen a terepen, sziklás helyen rendre törik. Jó szokásom amit el kellene engednem.

De nem gond ! Vagyis de, viszont mozogtam egy kicsit....jó helyen voltam, szereztem tapasztalatot és sztm pár nap múlva újra nekivágok. De akkor már 36km és 1600+ szintet tervezek be, mert most puhapöcs voltam. Lehettem volna felkészültebb is, vagy nem de az biztos.....( Aztán 2 hét és jöhet a Badacsony meg a 42km 1600 körüli szintes trailrun, elméletileg, majd kiderül. Nyugtával a napot ! )

Biztos változni fog a véleményed meg a hangulatod, most én sem vagyok toppon. Majd valahogy kiszenveded a melót, meg a sérülést és jön a többi is. Lesz még új a nap alatt !
Szóval, javulást és kitartást ! :K :R


Itt még móka és kacagás, jó idővel repesztettem le Lajosházáig.


Na itt kezdődtek a bajok, Üstök-főre felmásztunk, keresztül azon a szúrós/ágasbogas dzsindzsáson amit látni a kép előterében.( majdnem itt raktak meg az állatkák, amik kicsit jobb erőben voltak mint én ) Háttérben van a majdnem cél.Kékestető és környéke, asszem.

Itt talán Galyatető alatt voltam, vagyis éppen fenn Nyesettvárnál.

Szemben Kékestető, már közelebb de aztán elég távolra került.....pedig onnan már nem lett volna sok vissza, pár kilo.

Sajnos tovább nem bírta a technika, meg az idegrendszerem sem. Ezeknek talán több értelme van, mint a halandzsámnak. De ha gáz, TG törli. :R

Legközelebb, ügyesebben, többet, magasabbra !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47019) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Gratulálok, mert atom kitartó vagy!

Engem meg futás közben elutott egy kocsi. Mármint a visszapillantoval. Látott, csak leszarta. Majd elhajtott. Utána futás közben hívom rendőr havért, hogy hat no, és aszongya ha nem akarok hetekig rendőrségre járni, @kkor hagyjam.. Szerencsére műanyag volt a tükör, így semmi bajom nem lett. Villoghatsz te, ha délben jó oldalon kocogva 30as táblánál elcsapnak..

Ez most nem futás, csak bringa(Lukas gumival Kőszeg írottkő retúr)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47020) inf3rno válasza Vertigo18 (#47003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem valószínű, hogy genny, 1-2 óra alatt nem képződik nagy mennyiség. Inkább csak valami folyadék felgyűlt benne. Fel kell polcolni, akkor leapad, meg érdemes betolni valami gyulladás csökkentőt, nekem az algopyrin használ a legjobban, de szerintem mindenkinek más.

Buliban hasznos! =]

(#47021) inf3rno válasza Vertigo18 (#47003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Előtte szedtél be kalcium-magnéziumot? Érdemes előtte fél-egy órával, vagy akár indulásnál. Olyan 1 óra mire elkezd hatni nálam. Én úszásnál görcsölök be mindig, ha hideg a víz, arra egész jól használ. A te eseted kicsit más, ilyen egyoldalú terheléseknél valszeg ezzel is ugyanúgy begörcsöl. A comb görcs az elég szar, annál talán a farizom görcs, ami rosszabb, de nagyjából egy liga.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#47022) inf3rno válasza bajnokpityu (#47019) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezek max sisak kamerával védhetőek ki. Bringánál engem is lezúznak az útról sokszor, azért már nem megyek. Elegem lett. Nincs kedvem elpatkolni azért, mert ezek a fasszopók nem tudnak közlekedni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#47023) tomcica válasza myckey (#47018) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Dehogy toroljuk, az ilyen elmenyek miatt van ez a forum :K ti csak pakoljatok a beszamolokat.
Remelem Sarkany Ur jol van, meg a vegen az lesz, h n bir a mellekhelysegig kimaszni es abba a kek pisiuvegbe fog uriteni... ereztem en, h az arra lesz :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47024) LanyUs válasza Vertigo18 (#47005) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lejövök majd, csak apadjon a női szigor a háznál, mert nem tudok munkán kívül fél napokat távol lenni. Még finn szaunázni sincs időm eljárni, pedig csak 3 óra időtöltés ( volt ).
Azért annak is örülnék, ha 100 körül futnám le a 40-et életemben először és nem 110 környékén. Amúgy is féltem, hogy csak feltartottalak volna :D
Ezeknek a hirtelen ötleteknek félek, hogy ízületeim látják kárát. Úgy örülök jelenleg, hogy napi 10-el nincs fájdalmam. Egyedül a bordaközi izmok gyengélkednek a levegőért :D

Gratulálok! Kemény voltál! A melóba bemenni ám! Az a legfontosabb! A videókat is megnéztem! Nagyon jók voltak! Megkönnyeztem :D

[ Szerkesztve ]

(#47025) LanyUs válasza Vertigo18 (#47011) üzenetére


LanyUs
senior tag

Húú azért sajnálom a lábad ám! Nem biztos, hogy lefutottam volna. Tehát ha együtt megyünk és én bekapok egy ilyet, akkor egyedül mész tovább. Nekem a lényeg a folyamatos mozgásban levés. Ilyenkor rápihenek és 1 hét múlva újra próba! Tomcica célja sem az, hogy sérülés miatt kiessünk a futásból, most függetlenül attól, hogy mondja a kemény edző tanácsokat. Mielőbbi jobbulást!

(#47026) Agony válasza Vertigo18 (#47006) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi, jók voltak ezek a videó! :K Grat, a távhoz!

Start with a whisper, end with a scream!

(#47027) tomcica válasza LanyUs (#47025) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neki csak a vicc kedveert. Persze h nem cel a serules, en eleve ki se mentem volna 42.2km-t letolni megfelelo edzesmunka nelkul. Viszont minden oruletet es poenbol virtuskodast tamogatok, a nyugati embernel ennyi maradt az elet kalandor oldalabol ;) kimenni es az aznapi teljesitokepesseg hataraig tolni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47028) LanyUs válasza tomcica (#47027) üzenetére


LanyUs
senior tag

Eddig nem mertem elárulni, de heteken belül átadják a 400m-es vadiúj rekortán pályát városunkban. Nem lesz mentség, hogy forgalom, autós, gyalogos ... :))

(#47029) tomcica válasza LanyUs (#47028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A kigyorsito munkara pont jo lesz, az a kovetkezo lepcsod (ha mar kimaxoltad amit a multkor felvazoltam).
Szepen lehet majd a 4perces 1000m-re gyors munkat csinalni (200ak 45mp-re,400ak 90-95mp-re)
Meg felulrol is a tempos munkat.
A felmero 1000m is ott kell h menjen.
:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47030) LanyUs válasza tomcica (#47029) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én eddig nem futottam ilyen pályán. Jól látom, hogy a belső sáv 400m és kifelé +7 méter?
Tehát: 400m-407m-415m-422m-430m-437m-445m-453m. Ezt hogyan kezelitek ha pl. 45 sec a cél/kör?

(#47031) válasza LanyUs (#47030) üzenetére



addikt

Belül futnak?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#47032) tomcica válasza LanyUs (#47030) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor preciz 200-400-at futsz akkor az elso palyat hasznalod.Felmeronel is.Versenyen is amilyen gyorsan lehet bevagsz az elso palyara (vagy beallsz az elotted futo moge) NEM maradsz kint a kettesen :N
Ha edzesen tobben vannak a palyan,akkor kerulgetsz,en ott gyorsitani szoktam (vagy ha figyelnek ram,mert azert szoktak :K ) akkor elengednek.Focistak kozul sok paraszt es neveletlen van,volt hogy epp "rosszkor" koptem...meg kell mondanom gyorsan tanulnak,de lehet inkabb a tiszteletet adjak csak meg,hogy van itt meg egy oreg aki 10kor+ tavoknal romma veri oket ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47033) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#47003) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Durva, hogy mindezek ellenére végigtoltad. :R Lábadnak javulást hamar.

(#47030) LanyUs: edzésen nincs jelentősége, ha egy picit több lesz, mert kerülgetned kell. Felmérőt próbáld azért legbelül, ahogy Tom is mondja.

[ Szerkesztve ]

(#47034) LanyUs válasza tomcica (#47032) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Pont erre voltam kíváncsi, mi van ha tömeg van :) Vagy pl. csoportos felmérő. Sejtettem, hogy a belső sáv. Normál tityi-totyira jó a 8-as is :)

[ Szerkesztve ]

(#47035) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#47019) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kis koromban mindig Bükfürdőn nyaraltunk, olyankor egy-két nap kirándultunk Kőszeg környékén, fel az Írottkőre, Velemnél, meg még nem is tudom merre. Nagyon szép helyek vannak ott.

(#47036) myckey válasza LanyUs (#47034) üzenetére


myckey
veterán

Legjobb, mikor tornaóra van a pályán.
Róják a bemelegítőköröket, "hatalmas lelkesedéssel"....
Óra végén pedig furán nézegetnek, mert még mindig taposom. Látni rajtuk, hogy nem tudják elképzelni, miféle betegségben szenvedek. :) ;] ( pláne ha előkerül valami huncutság is a kelléktáramból ) .
Én mondjuk kint megyek, meghagyom nekik a belsőt. Úgy is elkopnak gyorsan.
Szeretem a rekortánt a stadionban, tiszta felüdülés ahhoz képest, hol szoktam edzeni meg nyomulni.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47037) LanyUs válasza myckey (#47036) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen! Olvastalak :) De érdekes dolog ez, mert ahogy váltottam családos életre úgy maradoztak el a "szingli" terepfutások és váltották fel a babakocsis városiak. Eleinte utáltam a városi környezetet, de pár évet lehúztam már pörgő kerekekkel ( főleg ezt a Bob Britax Dual Ironman gépet szeretem ) és hozzászoktam. Már az a furcsa, ha kimegyek terepre. Szokás kérdése az egész :D
Ma aerob közben eszembe jutottál. Van egy 40 szintes emelkedő és a lábtolóhoz hasonló pumpa érzés fogta el a combom. El lehet kerülni valahogy, hogy ne alakuljon ki ez a durranás érzés? Ennyi szinttel a lábad alatt biztosan tapasztaltad már :)

(#47038) norby_42


norby_42
aktív tag

Újabb 200as honap behúzva.
Azt hiszem ősszel szeretek a legjobban futni, ma csipkét szedtem, a múlt héten még volt szőlő is

Eat pasta, run fasta

(#47039) myckey válasza LanyUs (#47037) üzenetére


myckey
veterán

Én mondjuk direkt keresem a hegyeket, nem is nagyon erőltetem a dombságokat meg a síkabb terepeket/aszfaltot. Futóedzéseket csinálok "határban", az síkabb rész, illetve változatosságnak néha beiktatom rekortánt vagy salakot -hol itt hol ott, a pályán.

Pedig a fizimiskám nagyon nem magaslatra való, szoktak is furán nézni, meg beszélgetni velem stb...De nagyon szeretem az összetettségét a dolognak, és még sok sok egyebet.Majd szeretnék ilyen helyekre kimenni vagy más egyebekre is MatterhornUltraks, UTMB....ide pedig kell a szint erősen. Aztán fene tudja mikor hagyok fel az egésszel, mert egyszerre több minden is akad.

Ez a "Bob" eléggé adja, nem semmi masina ! :C

Én hegymenetben próbálok változtatni a technikákat, beledőléssel a botra támaszkodva és farból erőltetni, vagy kicsit felegyenesedve és talpközéppel érkezni, combból erőltetve....esetleg nagyon lendületes karmozdulatokkal operálni és láb első harmadával-lábszárból rugózni. Botot mindig erőltetem, prbálok felsőtestből minden kihozni. vagy sikerül vagy nem. Így váltogatom, hogy hova helyezem a terhelést és mikor mit pihentetek. Lényeges a súlypont, megfelelő törzshasználat stb...

Mondjuk ha zsírégető tevékenység van, akkor szintezésnél óvatosan, ne nagyon erőltesd izomból a felmenetet, akkor vegyél lentebb a lendületből és koncentrálj a légzésre meg a szívverésedre.Ne izmozzál, nem kell az extra pumpa a húsba/adott testrészbe.

Még kikerülni azzal tudod,( vagy nem ) ha direkt ráedzel a lábadra, ilyen jellegű terheléssel, sztm. Persze lehet ezt azt bekapkodni is, ami javít elvileg a szervezeten ( pl.: arginin ). Szóval ha mondjuk felszakasz előtt lenyomsz x mennyiségű hatüteműt, és utána sprint a tető ( vagy ami megy ) esetleg guggolást ( mellényben ) vagy törpejárást, vagy magas ismétléses guggolás a teremben/ kitörés / gumiköteles medvézést / nagyobb szintek hosszabb ideig stb.... és akkor már nem jelent gondot a 40 szint :B kiröhögöd a gravitációt, nem lesz idegen a terhelés minősége.
De felfelé fokozottan cipeli az ember a súlyát, ami nálad is akad szépen. Szóval a vérbőség az normális is a megnövekedett aktivitás hatására, adott testrésznél ésatöbbi....

Én a helyedben lentebb tekernék a felmenetben, hogy ne legyen olyan extra igénybevétel a testnek amire nincs felkészítve, és akkor nem lesz nem várt reakció. Elég ha felviszed magad, bárhogy is....aerobnak.

#47038norby_42
Zemplénben voltam egy százas eseményen, mikor épp szüreteltek. Csak csak kértem egy kis szőlőcukrot. :C :)
( volt ám nagyon csinos menyecske is, meg is jegyzetem....de őt nem adták útravalóul :( :O

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47040) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Itt lehet kezdeni az alapozást, összejött az idénre kitűzött nagy cél, megvan az új pb félmaratoni távon is.
Helyszínnek a jól ismert győri Püspökerdőt, meg a Mosoni-Duna töltést választottam, ahol jó pár évig róttam a köröket. Eljöttünk a hétvégére lazulni, meg hogy én itt lenyomjam ezt a kis privát versenyt. Viszont az elmúlt három hét nagyon nem úgy alakult futás szempontból, ahogy terveztem, nem igazán éreztem a csit, egész héten az volt bennem, hogy ez most ezzel a rákészüléssel nem fog menni (bár igyekeztem elhessegetni a negatív gondolatokat). Szóval ma délután úgy indultam el, hogy lesz, ami lesz, ameddig bírom a tervezett tempót, addig megyek azon, de ha nagyon erőltetni kell, akkor kiszállok, és elkönyvelem egy hosszabb felmérőnek. Jövő hét végére úgyis beneveztem egy félmaratonra, akkor majd ott rápróbálok megint. Viszont meglepően jól indult, a 3. km után vissza is kellett vegyek, mert elszaladt velem a ló, már bőven 4 percen belüli ezrek voltak. A töltés szélén 200 m-enként vannak a szelvényeket jelző betontuskók, azokhoz próbáltam belőni a 48 mp-et. Többnyire be is csúszott ez alá, 46-47 mp-re. Magamat is megleptem, hogy egész kényelmesen tudtam ezen haladni, úgyhogy olyan 10-11 km környékén úgy döntöttem, akkor ez most már legyen meg, ne szarozzunk. Szerencsére továbbra is f.sza volt minden, egész kb. a 19. km végéig, nagyjából itt ütött be a megfelelő alap hiánya, ziháltam, szétesett a mozgás, minden bajom volt. De robot módba kapcsoltam és végigvitt a szívem. A 21. km-re már egészen lelassultam, de az már mindegy volt szerencsére, meglett a pb bőven.
Ebből azért okulva jövőre a cél egy sokkal biztosabb alap kiépítése. Most meg végre lehet lazán szaladgálni, meg terepezni.
(Bedobom a strava linket, hátha érdekel valakit még ez után a wall of text után is [link])

[ Szerkesztve ]

(#47041) tomcica válasza ígyvanferi (#47040) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#47042) myckey válasza ígyvanferi (#47040) üzenetére


myckey
veterán

Gratulálok, ügyes voltál !

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47043) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#47040) üzenetére


Vertigo18
addikt

Huhh, ez már nagyon szép, gratula!!!

Kérdezni szerettem volna mindenkitől... Ha 1:45 a Pb-m félmaratonon, akkor mennyi meló (időben) levinni 1:45 alá? Most szerintem olyan 1:52-t tudnék (lófaszt, MOST éppen 3 óra lenne kb...), mennyi idő alatt lehetne melóval ezt betolni 1:45 alá?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47044) myckey válasza Vertigo18 (#47043) üzenetére


myckey
veterán

Lábad ?
Nem lett szivárványos?
Kelleni fog a Maratonhoz ;)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47045) norby_42 válasza ígyvanferi (#47040) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez szép :R

Eat pasta, run fasta

(#47046) norby_42 válasza Vertigo18 (#47043) üzenetére


norby_42
aktív tag

A sohatöbbetmaraton csak félig?;]

Eat pasta, run fasta

(#47047) Vertigo18


Vertigo18
addikt

A havi egy félmaratont betartom ezentúl is. Szerintem a videóban tökéletesen el van magyarázva. Tényleg nem futok többet maratont, egyszerűen nem nekem való és kész. Persze, fel lehetne rá készülni, meg minden, de nincs rá indíttatás. Az elsőt megfutottam, hogy elmondhassam, maratonista vagyok. Bevallom, a személyes ismeretségi körömben 2 maratonista van rajtam kívül és ez büszkeséggel töltött el. Azonban, mint említettem, egy Garmin oldalon kívül, meg egy Garmin kitűzőn kívül semmim sincs róla. Ezért 3 éve azon gondolkodom, hogy KIZÁRÓLAG csak akkor ismétlem meg, ha látok egy olyan versenyt, amin szép a befutóérem, nem túl drága, nem megy el egy napom vele és nem sok az oda-vissza út. Valljuk be, ilyen nem nagyon lehetett volna a pandémia nélkül.

De most minden adott volt EZEN feltételek közül.

A lábam? Érdekes... Az izmok érezhetően regenerálódnak, tegnap kizárólag ülőmunkát végeztem, ritkán keltem fel, akkor is minek... Úgy mentem, mint a börtönben a gyengébb rabok, akiket seggberaknak. Már, ha mentem. Mára sokkal jobbak, mindenhol fáj, izületeknél, izmoknál, de nem nagyon, nem elviselhetetlen. A talpélem viszont most szép, kék, meg zöld és be van dagadva. Folyamatosan polcolom, ha lehetőség van rá és borogatom, de ez hétvégén még elmegy, ma, meg holnap éjszakába megyek, ott már nem tehetem meg, hogy lerúgom a félig felhúzott cipőt.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#47048) myckey válasza Vertigo18 (#47047) üzenetére


myckey
veterán

A futós meg motivációs stb részét nem kommentálom, fejben dől el a dolog, össze kell rakni a racionalitást meg az érzéseket, aztán amelyik felülkerekedik, vagy megtalálni az egyensúlyt.
Aztán a lényeg meg annyi hogy neked jó legyen !

De a sérülésedet kenhetnéd Balzsam...vagy olcsóbb Meru Help illetve Lioton
Balzsam nekem már sokszor segített," múltkor" a 4 napos balatonos versenynél is rendre bevált, napról napra kenegettem.
Meru is jó lehet, ez is használ. Most ez van. Balzsamot jobbnak vélem.
Lioton pedig a zúzódásra, ütés miatt arra gondolok. Ez is be szokott válni, ha más sportágnál levernek és csúnyaságok keletkeznek rajtam, meg úgy egyáltalán.
Sajnos egyik másik elég drága. :(

Ötletnek.
További javulást !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#47049) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#47040) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez már bőven az űridő kategórián belül van :C Ha ezt a jövő héten még tudud űberelni akkor lehet nem merlek már tegezni.

(#47050) kilinked válasza tomcica (#46959) üzenetére


kilinked
csendes tag

Wow, ez nem semmi futás volt, gratula. :R
Gondolom, ha lett volna konkurencia, aki végig ott liheg a nyakadban még több is kijött volna belőle. Egyébként fénykorodban mennyit tudtál 800-on? (Vagy az éppen most van? ;) )
Vajon itt Magyarországon egy hasonló versenyen lennének erősebb ellenfelek is, ismersz a korosztályodból hasonlóan kiváló futókat ezen a távon?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.