Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) cekkk válasza tomcica (#6300) üzenetére


cekkk
veterán

Nem tudom :D

Nincs a környéken olyan hely ahol ezt ki tudnám próbálni biztonsággal.
Bár ha van itt Pesti fórumos és mond ilyen helyet akkor kipróbálom.

egyébként a lépés végén nem kellene egyáltalán a saroknak leérnie? :D

Nem jársz mostanság Pesten? :D :U :DDD

Szer, de cska az egyik sarok csontom. Bár a masszőr azt mondta, hogy ez utalhat térd bajra is :D

[ Szerkesztve ]

(#6302) raggg válasza cekkk (#6301) üzenetére


raggg
senior tag

Volt itt egy videó nem túl rég ahol a csávó mutatott pár gyakorlatot amivel a futótechnikádon javíthatsz. Valami chirunningos videó volt asszem.

ragklaatPS

(#6303) cekkk válasza raggg (#6302) üzenetére


cekkk
veterán

Az meg van és hasonlóan is futok, viszont ott is úgy látom, hogy leér a sarka nem?
http://www.youtube.com/watch?v=J_aqCiziTaw

(#6304) raggg válasza cekkk (#6303) üzenetére


raggg
senior tag

Ja persze, leér. Nem lábujjhegyen fut.

ragklaatPS

(#6305) cekkk válasza raggg (#6304) üzenetére


cekkk
veterán

Én is hasonlóan csinálom, de lassú futásnál pl nem megy úgy a térd emelés :D

(#6306) tomcica válasza cekkk (#6301) üzenetére


tomcica
Topikgazda

leerhet,de epp csak siklik a talaj felett,mintegy erinti semmifelekepp NEM csapodik oda

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6307) cekkk válasza tomcica (#6306) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor ma ha nem esik az eső(Ne merjen innen üzenem neki ;] ) megpróbálok még jobban oda figyelni :D :K

Köszi! :R

(#6308) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

ezt egesz jo kis kesztyunek talaltam,az ar kozepes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6309) concret_hp válasza tomcica (#6308) üzenetére


concret_hp
addikt

én 3 vagy 4Ł-ért rendeltem valami csodát sportsdirectről, majd ha kcisit hüvibb lezs beírom milyen :D

ma összejött egy 24:55 / 4.4km (5:40 tempó) elsején 26:15 volt a korábbi legjobb ezen a körön :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6310) Alg válasza tomcica (#6308) üzenetére


Alg
veterán

Hmm ez milyen anyagú, mennyire szélálló?

Túrához/horgászni is megfelelne vajon?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6311) tomcica válasza Alg (#6310) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez az hogy nem lattam eloben,nekem is van egy learazott Berger kesztyum hervises,de az 0fok alatt mar igen keves,amugy szelet/esot egesz jol birja...remelem ez valami komolyabb minuszokat is kibir...keresek egy ilyen valamit de a 8000-es saucony arban kiverte nalam a plafont (fuggetlenul h thermo anyag stb.)

pecazni TOKELETES ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6312) cekkk válasza tomcica (#6311) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem egy decathlon-os van a legvékonyabb. Amikor kimentem benne fázott a kezem 10 perc után már jó volt a vastagabbak, már nekem sok lett volna. Érdekes ez :D

(#6313) tomcica válasza cekkk (#6312) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem meg latod a fejem nem fazik soha,meg minusz 15ben sem huzok sapkat,de a kezem meg 0 alatt le akar fagyni,na nem a temponal de amig bemelegszik es a kifutasnal a legvegen

apropo egy terd erosito szett,ha volt mar akkor ismetles

[link]

eleg sok minden benne van a plyo szettben amit hetente csinalok,de ez az ITB nyujtas ez jonak tunik,be is teszem a napi tornaba

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6314) cekkk válasza tomcica (#6313) üzenetére


cekkk
veterán

Mert neked van hajad :P
Úgy látszik mindenki másképp érzi a hideget.
En itt ülök, hogy menjek ne menjek futni. Picit fáj a sarkam, de a kitűzött célom elakarom érni, viszont ha meg jobban fog fájni akkor sokat kell kihagyni.

(#6315) cekkk válasza cekkk (#6314) üzenetére


cekkk
veterán

Na ma inkább pinehés, és elnézünk a sportdirectbe hátha van valami hosszabb nadrág őszre ami még nem olyan vastag mint a téli :D :K

(#6316) Alg válasza cekkk (#6315) üzenetére


Alg
veterán

Most voltam (Arénában) - hosszú aláöltözetet néznék, de össz 1 hosszúnadrágot láttam 15K körül meg nike felsőket 10K-ért...

Nomádban kellett volna múlt héten mikor féláron voltak

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6317) tomcica válasza Alg (#6316) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alaoltozetnek melegen ajanlom a decathlonban is kaphato KIPSHA markat (altalaban a focistak hasznaljak) hosszu es ujjatlan felso (tapados jofele anyag) es ha jol remlik volt nadrag ala is tapados alaoltozet.A hosszu felso 3500ft volt learazva (akkor epp csak a piros,de engem nem zavart van egy piros es egy fekete az arzenalban).Meg a tapintasa is jo neki es kifele vezeti az izzadsagot,de meglepoen melegen is tart.

Ma vegetert az orult forma amit mult heten es a het elejen produkalt a testem :DDD hirtelen ereztem is hogy ugyanaz a tempo mar jocskan faj... 2 x 600m + 200m (piheno 400m a szeriak kozt pedig 800m) 1:36 es 28.8 valamint 1.33 es 28.2

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6318) cekkk válasza Alg (#6316) üzenetére


cekkk
veterán

Én is ott voltam. Jó kör volt, mert nem vettünk semmit :D
Az ilyen vásárlásokat szeretem :DDD

Mi az a nomád? :D Nem ismerem a helyet :D

[ Szerkesztve ]

(#6319) Alg válasza cekkk (#6318) üzenetére


Alg
veterán

[link]

Nyugatinál. SZÉP kártyát elfogadnak (mindenfélét, étkezést szállást is :D) és néha elég jó akciók vannak, csak figyelni kell mert van hogy 1-2 napig tart az egész.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6320) cekkk válasza Alg (#6319) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! :R

(#6321) tomcica válasza Alg (#6319) üzenetére


tomcica
Topikgazda

talaltam is ket jo kis terepcipot:

[link]

[link]

ez mindketto nagyon jol szerepelt a teszteken,az elobbit nem is ismerem,marmint a markat..felenk nincs.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6322) cekkk válasza tomcica (#6321) üzenetére


cekkk
veterán

Én is ilyen decathlonos aláöltözékez használok, az árát teljesen megéri.

Néztem most addidas futó nadrágot 18 ezer volt, megköszöntem, hogy megmutatták és ki is fordultam a boltból :DDD

(#6323) tomcica válasza Apollo17hu (#6276) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apollo nem is irtal a Kinvara 2-rol...szoval mennyi km-t futottal bele,milyen feluleten stb..stb.. jovore tudod-e meg hasznalni?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6324) Apollo17hu válasza tomcica (#6323) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Hát, igazából nem tudom, mit írhatnék, elsőnek talán azt, hogy jó választás volt. :)

Év elején problémám volt a derekammal, meg egy ideje a csípőmre is vigyázok, de most nyáron szerencsére (vagy a cipőnek köszönhetően?) minden sérülés elkerült. Amióta (május) megvan a Kinvara, szerintem csak abban futottam, nagyon jól szellőzik, nem probléma, ha a futókör helyett az aszfalton használom, és nagyon jó érzés a korábbi cipőimhez képest, hogy alig van súlya.

Majdnem minden héten háromszor használtam 1-1 körre (5+ km), az elmúlt hónapban pedig a pénteki napokon 2 köröket mentem (haverommal, aki félmaratonra készült). Korábban írtam, hogy zsibbadt a lábfejem, de ez elmúlt, valószínűleg hozzáerősödött a távhoz a lábam. Szerintem olyan 300-350 km lehet benne.

Ha most ránézek, azt mondom, jövő tavaszt-nyarat még kibírja, de utána valószínűleg nyugdíjaztatni kell. Már most látszik rajta 2-2 kisebb repedés a cipő két szélén, ahol a lábfej hajlani szokott. Ezt nem is inkább a futásnak, hanem annak tudom be, hogy elég sok guggolást szoktam edzés végén csinálni, hogy erősödjenek a lábaim, a hajlítgatások nem kímélik az anyagot.

Nade a lényeg, hogy jó érzés benne futni, ill. az a jó, hogy nem érzem, vagyis nincs semmi zavaró tényező, ami akadályozna a futásban. Nem töri a sarkam, nem voltak vízhólyagjaim, nem is értem, hogy a Saucony üzletben miért akarták erőltetni a min. 10 perces próbát. :D

Amúgy megnézegettem a Shield-es cipőket (esős időre), de annyit nem akarok kiadni értük, amennyiért Mo.-n árulják. Valószínűleg az lesz, hogy felpróbálok egyet-kettőt, és ha vmelyik bejön, akkor megrendelem olcsóbban külföldről.

szerk.: Lecsekkoltam a cipőt gyorsan: összesen van 2 repedés rajta, és nem is szimmetrikusan. Ez akkor nem a guggolástól van, hanem attól, hogy az árvíz után eltaknyoltam a fellazult földből kilógó gyökerekben. :DDD Lehet, hogy még 2 nyár is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#6325) tomcica válasza Apollo17hu (#6324) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi az infot,valszeg jol jon a tobbieknek is...en 1000km felett vagyok a sima egyes kinvaraban,oldalt hasad ki a bal,meg a jobb talpan az egyik haromszog repedt be,de meg nem szakadt le...mivel telen nem fogom hasznalni valszeg meg a jovo evi tavaszt birni fogja,vagy ott hullik szet...nezegettem a kettes kinvarakat 15.500ft-re van learazva es pont van a meretemben meg,erosen gondolkodom :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6326) Apollo17hu válasza tomcica (#6325) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az én háromszögeim elég masszívnak tűnnek. Mondjuk nem is abban a tempóban suhanok, mint te. :)

(#6327) tomcica válasza Apollo17hu (#6326) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem koptak le az enyemen sem,csak a jobb elsok kozul az egyik berepedt a tovenel,meg nem szakadt le de idovel valszeg lejon,mondjuk attol meg siman futni fogok benne,mert a tobbi meg tud kapaszkodni...a sarka szinte le sem ert a foldre meg :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6328) tomcica


tomcica
Topikgazda

BB One v. eurosport 2 11.30-tol Bupa North Run... Heile,Bekele,Mo felmaraton

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6329) cekkk


cekkk
veterán

Tegnap vásárolni voltunk a dechatlonba. Vettünk őszi nadrágot 3990ft/db 2 pólót 2000/darab meg leértékelt pulcsit még asszony pajtásnak 4000. Egész jól jártunk, ennyiből egy márkás nadrágot nem vettünk volna. :)

(#6330) raggg válasza cekkk (#6329) üzenetére


raggg
senior tag

Én is most akarok ott nacit nézni, mert most nem nagyon fussa nájkira. Jó amúgy?

ragklaatPS

(#6331) tomcica válasza raggg (#6330) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kalenjit vett mind2 tanitvany,egyiknek egy tel utan elkezdett a varratoknal szetnyilni,mondjuk talalekony varrono meg talan meg tudja majd neki csinalni,a masik meg mukodik,ott is latszik h a varratnal lesz a gyenge pont,de meg egy szezont tuti kibir.Ha ket telet tulel akkor mar megerte az arat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6332) Alg


Alg
veterán

Nah úgy néz ki beszerveztek 13-án a spar maratonváltóba :U
Ha minden igaz a 8,6-os résztávot kapom, a lányok hagy marakodjanak csak a 13,9-ért ;]

Van 1 hónap, 45 perces idő jó lenne, szerintem teljesíthető is.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6333) Aristeus


Aristeus
tag

Nekem meg csak a héten jutott eszembe, hogy okt 6-án futok 10 kilométeres versenyt. :D
Most, viszont mióta meglett a pulzus mérős órám, főleg csak ilyen 130-140-es pulzustartományban futottam, azt hiszem itt az ideje egy kis gyorsítómunkának! Remélem a tavalyi PB-t (49:42) át tudom adni a múltnak. ;]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#6334) Alg válasza Alg (#6332) üzenetére


Alg
veterán

Aztabüdös.... most nézem a nevezési díjakat, ez mindenhol ilyen drága?

10K/?? :Y

Azt hiszem nem leszek gyakori vendég ezeken, maradok inkább a túráknál...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6335) tomcica válasza Aristeus (#6333) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Versenyen ugysem illik 130-140es pulzussal "totyogni" ;)

csapj a lovak koze akar fartlekkel vagy erosebb tempokkal (kozte keves piheno hogy valoban szarnyaljon az a pulzus)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6336) concret_hp válasza Alg (#6334) üzenetére


concret_hp
addikt

valamilyen kedvezméynt azér tmidnenki tud érvényesíteni szerintem :)

a korábban említett okt 6 10km, azért jóval olcsóbb, igaz nem is akkora rendezvény:[link] én inkább erre megyek :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6337) Alg válasza concret_hp (#6336) üzenetére


Alg
veterán

Nekem nem célom ilyen városi futóversenyekre járni, ez az egyetlen társaság akikkel fogok, ők meg ilyen érem-mániás gyűjtögetők :DDD Évente 1-2 azért belefér, főleg ha a rajtcsomag még használható is valamennyire.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6338) cekkk válasza raggg (#6330) üzenetére


cekkk
veterán

Arra jó, hogy kimenjek és fussak benne :DDD 15-20 ezret nem adnék egy márkásért, azért majdnem cipőt lehet venni :O :DDD

(#6331) tomcica

Nekem egy telet bír ki a téli igaz csak 5 ezer volt, de idén picit drágább változatot veszem meg. :DDD Sokszor kidörzsölte a belső combom :D meglátjuk a 7-10 ezres majd mit tud :D

[ Szerkesztve ]

(#6339) raggg válasza cekkk (#6338) üzenetére


raggg
senior tag

Pár hét múlva megyek Londonba, ott lehet egész olcsón találni ilyen cuccokat, viszont a hétvégén verseny és nem biztos hogy fasza idő lesz. :-/ Ezért kérdeztem; szerintem ha rotty idő lesz akkor maradok a decathlonosnál én is. :-) Nem ragaszkodom a 20 ezer ft-oshoz én sem, csak hát ha már lehet olcsón szerezni, hát na.

ragklaatPS

(#6340) cekkk válasza raggg (#6339) üzenetére


cekkk
veterán

Ha ilyen áron megtudnám venni akkor én is azt venném :D De nincs rá lehetőségem, egy nadrágért meg elvből nem adok 20 ezret :DDD Meg pólóért 12-t pulcsiért 15-t És a többiért :D Aztán egy ruhatár lassan 100 ezer lesz :W :DDD

(#6341) Aristeus válasza tomcica (#6335) üzenetére


Aristeus
tag

Dombedzésre gondoltam, meg repülőkre, és iramfutásra. Mivel már csak 3 hét van meglátjuk, hogy mire lesz ez elég.

Aztán még rátolok pár hét edzést a verseny után, és jöhet a félmaraton is! :D

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#6342) tomcica válasza cekkk (#6340) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert majd a harmadik olcso,dragabb,kozepes utan lehet mar atszamolhatod mennyi az annyi,mert egy rendes Saucony 16K az a plafon,de Asics es NIke neha van 10kornyeken,ezek betetesek,alul cipzar a labszaron,dupla varra,fenekenel dupla anyag nekem a harmadik szezonom a Sauconyban es egy picit bolyhosodik a combja,de amugy ugy nez ki mintha uj lenne...az asicsot is csak azert vettem meg mert le volt arazva,nem pedig azert mert felek h tonkremegy a masik,szerintem 4-5 telet kihuz a saucony,igy saccra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6343) tomcica válasza Aristeus (#6341) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy jo,az elso heten a laza 5K KOTELEZO (ne legyen pihenes) a masodiknal lehet opcionalis,a harmadiknal meg ugyi smar pihenes van!

Az erosito torna celozza meg a torzset es a csipot,ja nyujtast nem irtal sehova de ne hanyagold el azt se.

A domb tempo,elso heten legyen kemenyebb mint a 10K tempod (hacsak nem valami uber domb),a masodik hetnel a 10K-d tempoja legyen nagyjabol.

A harmadik het elso napja nagyon jo be van idozitve,ITT mar a tempok a 10K-d tempoja legyen,tudom h a labad sokkal gyorsabbat is elbirna,meg mar pihensz szepen ra (ugye nincs kilometeregyujto nap elotte) igy menne a test,NE menjen..figyelj a tempora,legyen a tervezett versenytempod gyakorlasa,ugye 2+2+1 kozte 500m kocogas az ugy emesztheto 5K nem veszelyes.

BESZAMOLOT majd kerunk,a harom hetrol is,a versenyrol plane (a melegitestol a kifutasig!) :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6344) szki válasza kk831228 (#6193) üzenetére


szki
őstag

A német nyelvet teljesen más német nyelvi környezetben tanulni, mint az iskolapadban :) A 20-25 éve megtanult kifejezések most jól jönnek nekem.

Közben futogatok itt Németországban a szőlőhegyek között. Állati jó futóterepek vannak errefelé! Rettentő meredek emelkedők. Aszfalt, kavicsos terep, földút, fű, szép környezet. Bár minden nap esett az eső. Többnyire szitálós apró szemű. Tiszta pára minden.
Beszereztem fejlámpát, és fényvisszaverő, led világítós karszalagokat. Szóval esténként, és főleg hétvégente gyűröm majd a kilométereket.
Kiváló minőségű sportruházatot lehet itt venni, és a fizetéshez mérten nagyon olcsón. Egyetlen pár futócipőt hoztam ki, és látom kell még 2 pár télire :)

[ Szerkesztve ]

(#6345) tomcica válasza szki (#6344) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D de joooo

ajanlom az Adidas adizero XT 4-es modellt,kedvezo aron van kint kb 70euro webshopban + posta...250gram koruli terep tempofuto cipo :D melle egy jo Salomon-t vagy North Face-t es barmi johet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6346) cekkk válasza tomcica (#6342) üzenetére


cekkk
veterán

Ha 10 körül lehetne venni jó nadrágot akkor nem sajnálnám érte de amiket most láttam nagyon drágák voltak és nem adnék érte annyit :D

Barátnőmnek pl tökéletes a tavaly téli nadrágja az enyém ment szét :D Szóval érdekes ez. :D

(#6347) tomcica válasza cekkk (#6346) üzenetére


tomcica
Topikgazda

9000ft volt az Asics 12.990-rol learazva Szegeden az Arkadban...igaz nem volt minden meret,de S-es pont igen,fekete szinu,oldalt narancs csikokkal,betetes,termo anyag,erositett varras,feneke felett zipzaros zseb es alul a labszaron cipzar,ugyanitt lattam 11.990-ert NIke Dri-fit termo-t,de nem tudom h annak az a teljes ara,vagy 16-17rol engedtek lefele.Azert a 10kornyeke mar elfogadhato ar ha tobb szezont is kibir,tudom egyszerre egy nadragert soknak tunik hiszen 20korul mar cipoket lehet valasztani,de a teli kabatra es nadragra nem szabad sajnalni a penzt,hisz azok fognak novembertol-marciusig vedeni,ha nem erzed jol benne magad,ha nem eleg meleg,ha hamar tonkremegy akkor hiaba olcso...

A masik meg a cipo amire nem szabadna sajnalni a zset,a polokon,rovid gatyan,zoknin lehet sporolni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6348) cekkk válasza tomcica (#6347) üzenetére


cekkk
veterán

Sajnos én nem vagyok egy plázába járós, ha tehetem messziről kerülöm őket :D :DDD

Most nézegettem a külföldi oldalakat és azzal sem lettem előrébb mert nem nagyon találok kifejezetten téli nadrágokat :D :( Vagy legalább is a kedves üzemeltetők ezt nem írják oda :D

Az itthoni oldalak meg semmi tájékoztatást nem írnak :W

(#6349) raggg válasza tomcica (#6347) üzenetére


raggg
senior tag

Sportsdirect-éknél is itt körül van a Nike, Asicsot meg Sauconyt viszont nem hiszem, hogy forgalmaznak. Egyébként érdemes sasolni az oldalukat is, kolléga szokott onnan rendelni (mostmár kevésbé hogy itt is van a városban, de van ami rendelve még olcsóbb).

ragklaatPS

(#6350) tomcica válasza raggg (#6349) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

a 15.50-es adidas questar es a 21fontos Nike peldaul nagyon jonak tunik...utobbibol minden meret van

mondjuk 20font + posta az nagyjabol 30euro EU-ba...tessek rendelni ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.