Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) tisn válasza Studi (#65997) üzenetére


tisn
addikt

:)

van az 30mp is :)

(#66002) bandus válasza tisn (#65993) üzenetére


bandus
veterán

a garminnal nincs ilyen figyelmeztetés, mint a polarnal: "short training session. do you want to save it?" ;] ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#66003) inf3rno válasza tomcica (#65973) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Állítólag a bean to bars a legjobb, csak nem occsó. Lehet kapni kakaóbabot is, az talán még jobb is, mert nincs benne cukor és nincs agyon pörkölve. Nem sokára én is kipróbálom, már nagyon kíváncsi vagyok rá. Kicsit olyan ez, mint az újhullámos alacsony pörkölésű kávé, csak csokiban.

Buliban hasznos! =]

(#66004) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#65983) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem úgy rémlik, nem a Proból fog jönni az új, hanem a sima Apexből, aminek a forgalmazását már le is állították.

Én szeretem az Apex Promat, de tényleg a pontos igények meghatározása után lehet csak ajánlani órát, és elég gyakran nem a Coros lesz a befutó, mert azért még mindig sok mindenben lemaradásban van a Garminhoz képest. Nálam a selling point a zafírüveg+titánlünetta volt és a térképes navigáció, amiket így együtt jóval olcsóbban megkaptam, mint Garminnál. De ha már zenét is akartam volna hallgatni ezek mellett vagy wifi csatlakozás megléte is szükséges lett volna, az Corosnál csak a 250 ezres Vertix 2-nél adott (mondjuk újonnan Garmin sem ad ennyi mindent olcsóbban).
Emag újracsomagolt kategóriában néha ki lehet kedvezményesen fogni Garmint, az alapárnál olcsóbban, és kis szerencsével csak kibontva volt az eszköz. De ha használt is szóba jöhet, a multinavigátornál vannak egész jó áron korábbi modellek (6S Pro Solar 150 ezerért, 6 Pro 110 ezerért, stb.), amiket beszámíttattak a vásárlók náluk. Még gari is van némelyikre és átnézték őket, nem fognak zsákbamacskát árulni.

(#66005) Peterhappy válasza Studi (#65997) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C
GPS-t se talál annyi idő alatt.

(#66006) Chuck Norris válasza Never79 (#65981) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

és stefyY, Zozo0525, zzola, jimpo, tisn, emvy, Peterhappy, tomcica, LanyUs -nak +ha még kihagytam volna valakit véletlen, is a gratulációt. Tegnap még igencsak baktikáltam de mára már ismét egész jól vagyok.

(#66007) zzola válasza Chuck Norris (#66006) üzenetére


zzola
félisten

Nekem egy közvetlen ismerősöm van csak, aki képes 100+ kilométert lefutni, ráadásul 40+-os. Irigylem, nem is kicsit.
Én rájöttem hogy az ultra futás nem az én távom, a félmaratonon érzem a legjobban magamat.
De a rövid távú célok között szerepel egyszer 50km, illetve szeretném 4 óra alá behozni a maratont. Mondjuk az is jó lett volna, ha nem a Badacsony környékén próbálkozom elsőre....

[ Szerkesztve ]

(#66008) norby_42 válasza tomcica (#66000) üzenetére


norby_42
aktív tag

Akkor csak a futó kalandok?

Eat pasta, run fasta

(#66009) tisn válasza ígyvanferi (#66004) üzenetére


tisn
addikt

Emag újracsomagolt kategóriában néha ki lehet kedvezményesen fogni Garmint, az alapárnál olcsóbban, és kis szerencsével csak kibontva volt az eszköz. De ha használt is szóba jöhet, a multinavigátornál vannak egész jó áron korábbi modellek (6S Pro Solar 150 ezerért, 6 Pro 110 ezerért, stb.), amiket beszámíttattak a vásárlók náluk. Még gari is van némelyikre és átnézték őket, nem fognak zsákbamacskát árulni.

nemi szerencsevel es ugyeskedessel 300 ejro volt a 6x pro, vadiuj, amazon.de-rol.

(#66010) tisn válasza Chuck Norris (#66006) üzenetére


tisn
addikt

Tegnap még igencsak baktikáltam de mára már ismét egész jól vagyok.

ez egy kisebb 40km-es kocogas vagy 200km-es bicajtura kepeben realizalodott? :D

(#66011) ígyvanferi válasza tisn (#66009) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az elég jó üzlet volt. Pláne pár hónappal ezelőtt, 400 alatti euróárfolyamnál.

Ha valakinek oké, hogy vadászni kell az akciót, meg ügyeskedni, akkor persze, ki lehet ilyesmit fogni.

(#66012) tisn válasza ígyvanferi (#66011) üzenetére


tisn
addikt

volt egy stratosom, amit elegedetten hasznaltam, par hibaja ellenere, es regota nezegettem a garminokat. aztan igy kihagyhatatlan volt. 400+-os ejro volt mar sajnos.

(#66013) Agony


Agony
aktív tag

Akció figyelők és kuponmágusok segítségét szeretném kérni. :)
Mennyiért lehetne szerintetek eladni 0 km-es bontatlan állapotban Nike Vaporfly Next% -t?
(1 db EU46 Mango, 1 db EU45.5 Cyber White)

Én olyan 60K-ra saccolom/darab, de lehet van valahol valami ultimate akció, ami elkerülte a figyelmem.

Előre is köszi!

Start with a whisper, end with a scream!

(#66014) Peterhappy válasza Agony (#66013) üzenetére


Peterhappy
őstag

A 46-osra reális a 60k, a 45,5 viszont szerintem csak úgy 20k. És megy pü :D

Na viccezést félretéve eladnád vagy vennéd?
Ha utóbbi, akkor nemrég pl. még volt az ecipőn úgy 70k körül, de kérdés, arra mehettek-e akkor a 20-30%-os kuponok, ha igen, akkor azért elég jó áron be lehetett húzni.

Ha eladnád, akkor 60k reális lehet, hasznlátpiacon látni egy-kettőt jobb áron, de azok vagy használtak, vagy hát khm. erősen korlátozottak színben. Lehet, hogy picivel még több is mehet rá.

Magyarországon kb. nem kapni méretben (max talán offline), ide szállító külföldi cégeknél meg így hirtelen nem találtam 90-100k-nál olcsóbban, sőt (nem néztem friss árfolyamokat)...

[ Szerkesztve ]

(#66015) tisn válasza Peterhappy (#66014) üzenetére


tisn
addikt

:D

feheret ne vegyel, kb. 4x futottam benne 5km-t es mar mosni kellett olyan hanyasul nezett ki. jellemzoen a mas szinu cipoimet max 1x mosom ki amig futasra hasznalom :)

(#66016) Agony válasza Peterhappy (#66014) üzenetére


Agony
aktív tag

Nincs ám nagy különbség... amit használtam az egy 46-os mango volt, a 45,5-ös csak azért lett, mert nem volt 46-os, na meg mert tetszett a fehér. :B
(Ha valamelyik komolyan érdekel, megbeszélhetjük, akkor azt nem kezdem el hirdetni.)

Start with a whisper, end with a scream!

(#66017) Peterhappy válasza tisn (#66015) üzenetére


Peterhappy
őstag

:)

A múltkor lőttem egy női GT-2000-t lehetetlen rózsaszínben, nagyon agyaltam rajta, hogy maradjon, az első sarazásnál rommá koszoltam volna, de Zasszony nem engedte, hogy megtartsam, úgyhogy visszaküldtem :D

(#66018) Peterhappy válasza Agony (#66016) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szerkesztettem közben a válaszom, hogy legalább mondjak is valamit, ne csak beszéljek :)

Használ valaki Asics ÉS Hoka cipőket egyidejűleg? LanyUS esetleg? Valaki?
Ha Asics-ból 11-es cipő kell (régebben 10,5), Hoka-ból se lesz jó a 10,5?

Behúztam ma 23k-ért egy Rincon 3-t, nagyon bennem van a boogie, de félek, hogy kicsi lesz :U

(#66019) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#66004) üzenetére


Zozo0525
őstag

én apex pro-t hallottam de nem 100%. ( vertix használok de jobb az apex pro ez kicsit nagy számomra)
Igazad van, fontos az igény mert nem mindenkinek lesz tökéletes.

(#66020) sipi700 válasza HKorn (#65999) üzenetére


sipi700
tag

3 éve nem sok zenét tudó óra volt (most sincs). A 245M és 645M akksija gyenge (nekem) és triatlonosként sokra megyek vele, ha csak medencés úszást tud. Általam nem használt hülyeségeket persze olcsó is tudja, de nekem a drága modell funkciói kellettek :D

(#66021) HKorn válasza sipi700 (#66020) üzenetére


HKorn
addikt

Ja mondjuk így van ez, főleg Garminéknál, ahol pont úgy vannak elosztva a funkciók, hogy ami neked minimum kell, az valahogy mindig egy jó drága csúcsmodellben van csak meg.

Run&Ride

(#66022) Corpuscle válasza Peterhappy (#66018) üzenetére


Corpuscle
őstag

27,5 cm (UK 9) használok mindkét cipőből. Szóval sanszos, hogy nem.

(#66023) Peterhappy válasza Corpuscle (#66022) üzenetére


Peterhappy
őstag

Francba :( Köszönöm szépen!

(#66024) LanyUs válasza Peterhappy (#66018) üzenetére


LanyUs
senior tag

46-os lábam van. Hoka kivétel nélkül 48-as kell ( 13-as ). Asics Kayano 20-as is kellett a 48-as, viszont a Kayano 26-os nagy lett a 48-as, abból 47, esetleg 47,5 elég. Nike Pega trail 47-es és éppen jó, de a nagyobb méret nem lenne oké ( kijárna a sarkam ).
Sajnos a Kayano kinyírta a külső talpélem, így elment a barátomnak 15e-ért ( 50 km-rel ).

Az viszont jobban aggaszt, hogy pillanatok alatt ki tudom a tempóval nyírni magam. Értsd nyélgáz az emelkedőn 200m és a hr-t 100%-ig lököm fel vele.

(#66025) tisn válasza Peterhappy (#66017) üzenetére


tisn
addikt

rozsaszin az jo, fiuk negyede rozsaszinben focizik :)

(#66026) inf3rno válasza tisn (#66025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

ugyanezek kikérik maguknak, hogy meghatároztad a nemüket ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#66027) Alg


Alg
veterán

Ha már akciófigyelés, Hervis 30% kupon cipőkre és ruházatra: VIP30
Időszak: 2022.08.29-31

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#66028) inf3rno válasza Peterhappy (#66017) üzenetére


inf3rno
nagyúr

ez van, bezzeg ha hagyta volna, és elment volna otthonról, akkor nézegethetted volna a tükörben, hogy milyen csini ;]

Buliban hasznos! =]

(#66029) inf3rno válasza Alg (#66027) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#66030) Peterhappy válasza tisn (#66025) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jahhhh, csak lehet, hogy másik kapura játszik :D

OK, inf3rno beelőzött :D

[ Szerkesztve ]

(#66031) Peterhappy válasza LanyUs (#66024) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi szépen!
Akkor meglátjuk. Kayano 26-ból 10,5-m van, de pl. GT1000-11-ből már kellett a 11-es.
Nagyon 44,5 - 45 közötti a lábam, most ahogy néztem, a Hoka weboldalán, a 10-t 44 2/3-ra írják.
285mm bth-val. Nekem elvileg 275mm a talphosszom, szóval még akár jó is lehet, bár +15mm-t szoktak javasolni, úgy meg már nem.

Köszi!

Arra emlékeztem, hogy Te sokat kínlódtál a cipőkkel, akkor ezért nyargaltál át a Hoka-kra?

Kitartás, már úton a hidegfront, talán helyrebillen a pulzus is kissé!

(#66032) LanyUs válasza Peterhappy (#66031) üzenetére


LanyUs
senior tag

Asics GT2110-es volt a kezdő cipőm sarkas technikával -> térdek game over. Aztán jött a Clifton 1 a vastag, párnázott talppal és lehetővé tette 100+ tömeggel a futást középtalpas technikával. Én azóta csak a max. párnázottságra megyek.
"Sajnos" a fórum miatt belekóstoltam a a Nike vonalba, ami annyira bejött, hogy azok után a Bondi 7-est nehéz tanknak érzem :)

[ Szerkesztve ]

(#66033) Peterhappy válasza LanyUs (#66032) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm!

(#66034) ballazol válasza HKorn (#65999) üzenetére


ballazol
senior tag

a forerunner 55-öm pont elég lenne neki is
zenélni is tud
hívást is fogad
55E volt, most már kb. 50 sincs

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#66035) HKorn válasza ballazol (#66034) üzenetére


HKorn
addikt

Az egy kiváló kis óra, csak lehetne kicsit nagyobb, mind kijelző, mind óraház szempontjából. Viszont sipi700-nak nem lenne jó, mert nem tud triatlont.

Run&Ride

(#66036) HKorn válasza LanyUs (#66032) üzenetére


HKorn
addikt

Én is belekóstoltam a max párnázottságba egy NB 1080v11-el, jó benne futni, könnyű is, viszont érdekes módon azt vettem észre, hogy hosszabb távoknál elkezdem benne érezni a térdem és valahogy az egész lábam fáradtabbnak érződik futás után, mint egy kevésbé párnázott cipőben. Nem tudom mitől lehet ez, talán nem elég stabil, vagy nem tudom.
Pedig pont az ilyen krúzolós hosszúkra akartam, de ennek ellenére inkább tempófutásokra használom 10k alatt.

Run&Ride

(#66037) tomcica válasza zzola (#66007) üzenetére


tomcica
Topikgazda

"felmaratonon erzem legjobban magam" - akkor ideje tekerni a tempon,mert a FM az egyik legdurvabb hosszutav. Majdnem meg lehet kuldeni ugy,mint a 10K tempoja,de brutalis amit akkor csinal 13-15km kornyeken a testtel...es ki lehet 21ig tartani.
Maraton es a hosszabb tavok mar jooooval lassabbak,mashogy fajnak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66038) ballazol válasza HKorn (#66035) üzenetére


ballazol
senior tag

ohh, értem :)

igen, ez az első komolyabb órám
nagyon megszerettem :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#66039) inf3rno válasza tomcica (#66037) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyezek, egyedül a PB-mnél nem véreztem el 13-17km környékén. Szinte végig max pulzuson ki lehet futni, de könnyen megrogyik tőle az ember, mint a rohadt nád.

Buliban hasznos! =]

(#66040) HKorn válasza inf3rno (#66039) üzenetére


HKorn
addikt

Egész eltomosodtál, "egyezek", "rohadt nád" :D

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#66041) Never79 válasza Zozo0525 (#65983) üzenetére


Never79
tag

Köszi a tippet, azt nem is tudtam.
Most kezdek bele lakásfelújításba, szóval fájni fog anyagilag. Meglátom mi marad a félretett pénzemből, s az után fogok dönteni.

zzola: köszi a választ.

Nekem nagy üzemidő (1-2 éven belül szeretnék Chuck Norris lenni :D. Na jó csak fél Chuck Norris), és a térkép a fontos. Ezt eddig csak a felső kategóriás Garminok tudták, Coros ezen változtatott. A több funkció nekem is már csak plusz az óránál. 945-tel alapvetően nekem sincs gondom, egyszer fagyot csak, de az utólag kiderült, hogy egy rossz track okozta.

tisn: a nap mondata volt nálam ez a kudos dolog :D Amúgy meg ami nincs fent stravan tevékenység, meg sem történt :D

(#66042) tomcica válasza HKorn (#66040) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mar csak egy "combos" FM PB kell neki :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#66043) Never79


Never79
tag

Interjú Eszterrel az UTMB után:

[link]

(#66044) inf3rno válasza HKorn (#66040) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja próbálom átvenni a stílust, hátha ebben rejlik a titka. :))

Buliban hasznos! =]

(#66045) ballazol


ballazol
senior tag

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#66046) Chuck Norris válasza Peterhappy (#66018) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nekem Clifton 8-ból a 44 2/3 volt jó hosszilag, a 45 1/3 már picit nagy, az előbbi viszont keskeny volt azért vissza is küldtem mindkettőt. Létezik a legtöbből wide, azzal is lehet próbálkozni, már ha van éppen. Asics-ból 45-öst használok.

(#66047) Chuck Norris válasza zzola (#66007) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Igazából nem sokan vannak akik végig lefutják ezeket a távokat, én talán 1-2 embert ismerek akik képesek rá, elsősorban a szint meg a terepviszonyok miatt nem lehet, a vége felé meg nagyon sokan úgy vannak, hogy már minden mindegy csak érjenek be valahogy.

(#66048) Zozo0525 válasza Never79 (#66041) üzenetére


Zozo0525
őstag

A coros ember ezt írta ki: " we do not disclose specifics about future models prior to release. We can say, however, that the release of the next model of APEX are set to release late this year (November-ish)!" :D valaki azt mondta apex pro jön ki hiszin kilian azt teszteli. de lehet akkor az nem volt valós
mindegy valami jön :D

(#66049) Peterhappy válasza Chuck Norris (#66046) üzenetére


Peterhappy
őstag

Áhhh, köszi. Reménytkeltő, mert kb. egyforma a lábunk.
Nem tudom, ez széles-e, de baromira tetszik, remélem jó lesz a méret.

Amúgy érdekességképp: kereken két hónapja barefootozok, és több mint fél centit terült azóta a lábam. BF cipőt hordok az esetek 80%-ban és ha csak tehetem, mezítláb mászkálok (itthon, s melóhelyen :B is, ha nem megyek ki az irodámból). Kíváncsi vagyok, fog-e még "nőni" a lábam, mindenesetre 44,5 helyett már 45 méret kell pl. Asics-ból.

[ Szerkesztve ]

(#66050) Zozo0525 válasza tomcica (#65976) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez mekkora adag kb? kb negyed, fél müzlistál/ fő? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.