Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) tomcica válasza xy.zsolt (#87000) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mehet egy ilyen recovery het :K benne amikor erzed h jon a boggie,akkor egy 5K felmero is belefer...persze ha szeles,hideg az ido akkor nem biztos,hogy annyira fenyes idot fog dobni,de ha az effort a helyen van (95-97%) akkor mar elerte a celjat.
Ahogy te epitkezel abban nagyon fontos,hogy bizonyos rendszeresseggel fuss felmerot (5-10K) vagy nagyon eros tempot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87002) xy.zsolt válasza tomcica (#87001) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ahogy nézem köv héten csak hétfőn lesz 10°c felett kicsivel...szélmellényes, rövidgatyás klíma. Gondolom a sprint tempók update-elése miatt fontosak nálam a felmérők. Na, ha jónak érzem bemelegítésnél a futóművet akkor rástartolok hétfőn a 3:59 tempós 5k-ra. Attól függően, hogy érzem magam 5k-nál eldöntöm, hogy kitolom-e a felmérőt 10k-ig. De bárhogy is alakul Z2ben tolom le a hét további részét.

A 95-97%ot nem értem.....annyi legyen az átlag (ott hamar besül a motor) vagy az legyen a max HR?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87003) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#87002) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Inkább maradnék a fix 4:00 körüli tempón.....a HR meg lesz amennyi lesz.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87004) Never79 válasza tisn (#86990) üzenetére


Never79
tag

Erre a részre reagáltam, hogy itt vagyok példának én:

“bocs, ezt nem igazan hiszem el. en meg nem lattam heti 50km sracok kozul olyat, aki nem fogyott le szalkas, vekony, hosszutav futo alkatra”.

zzola: akkor nálam mi múlik? :F Mozgom, azért nagyjából alszom rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#87005) tomcica válasza xy.zsolt (#87002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

95-97%-os erobevetes,a max 5K erobeveteshez kepest (amit egy versenyen tolnal) igy ertettem :K ez egy belso erzes,nem pulzus,nem iram...plane ha a korulmenyek nem idealisak,olyankor erre kell hagyatkozni

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87006) xy.zsolt válasza Never79 (#87004) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Múlik az anyagcserén, étkezésen, alváson, egészségen, stresszfaktoron, stb ....ezer változós egyenlet. El kell kezdeni és ha 4hét alatt nincs kellő változás akkor módosítani a dolgokon és 4hét múlva ismét dönteni, stb. Előbb utóbb meglesz a tuti módszer és addig sem lesz plusz hízás, legrosszabb esetben szintentartás.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87007) tomcica válasza xy.zsolt (#87003) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az 4:00-as iram jo kezdet,ha erzed hogy jon a kraft nagyon akkor gyorsitasz kicsit 3km kornyeken es eleg az 5km aznapra...ideje elkezdeni beiskolazni a "mentalis" jatekot is,szoval elore eldonteni h 5K v 10K es barmi van tartani hozza magadat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87008) tisn válasza tomcica (#86999) üzenetére


tisn
addikt

alig varom a gyerek meccsen a 2 ora alldogalast.

(#87009) #76500480 válasza Never79 (#87004) üzenetére


#76500480
törölt tag

Valaki írta, hogy 70% étkezés 30% sport. Nem tudom mennyit eszel mennyiségre és miből, vérkép nem mutat jelentős eltérést akkor lehetséges a fogyás. Ha fejben nem sikerül eldönteni ezt a zebe-zaba dolgot és neutralizálni az ételt akkor szakember(dietetikus, pszichológus ), rosszabb esetben gyógyszeres kezelés. Amikor visszavettem a tarthatatlan sport mennyiségből, engem is büntetett a kalória többlet 7kgval.(2022 november 189/68) idén voltam 80kg is.

[ Szerkesztve ]

(#87010) Fred23 válasza tomcica (#86994) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tartósan túl sok edzés mellett mindenki lecsoffad, és bár lehetnek hatalmas eltérések emberek között abban, hogy ki mit és menyire tolerál, ha jön a tartósan magas kortizolszint, majd a beeső tesztoszteron, a történet vége ugyanaz. (Aki túl sok kortizolt termel tartósan, annak nem lesz elég pregnenolonja ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű tesztoszteronhoz jusson.) Mind a magas kortizol, mind pedig az alacsony tesztoszteron izomvesztést okoz, és akkor az még szóba se került, hogy a glikogén visszatöltés és az izomszövet építése se megy egyszerre a legtöbb embernek, vagy legalábbis nagyon rossz hatásfokkal történik az, amelyiket a test éppen másodlagosnak tekint. És úgy tippre egy hosszútávfutó teste inkább akar glikogént tölteni, mint izmot építeni, ha választania kell. :)

Never79: Endokrinológus látott már? Pajzsmirigyed rendben?

[ Szerkesztve ]

(#87011) tomcica válasza Fred23 (#87010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyi :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87012) LanyUs válasza tomcica (#87011) üzenetére


LanyUs
senior tag

Megmértem most többször a 10 évvel ezelőtti 41-es kar leugrott 37,5-re :) Igaz a tömeg sem 103, csak 96, ideje tömegelni :D

(#87013) tomcica válasza LanyUs (#87012) üzenetére


tomcica
Topikgazda

majd 89-nel ;) addig csak faragd azt a "David" szobrot :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87014) xy.zsolt válasza #76500480 (#87009) üzenetére


xy.zsolt
őstag

189/68 :Y ....na, az már tényleg beteg volt. :P Ehhez képest az én 179/67-em egy elhízott napközis állapot :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87015) Alg válasza xy.zsolt (#87014) üzenetére


Alg
veterán

20 évesen voltam kb. annyi, bár lehet a 70 kiló megvolt :B Meg talán durvább vizsgaidőszakok után.

Mai etap kipipálva, 19km a szélben, benne a közepén egy 5k parkrun (ingyenes 5k "verseny" bruttó időméréssel) 4:55-4:40-4:20-4:40-4:55, a többi zone2 teteje/zone3 alja (széliránytól függően...).

Jó ez a parkrun, kár hogy nagyon messze van tőlem, fasza 5k felmérő lehetőség: sík, gyors pálya, és van bőven versenyzési lehetőség. 15:23 a pályacsúcs, most is volt több 16 perc környéki futó, hajszál híján úsztam csak meg a lekörözést (3 kör az 5km). De azért legközelebb nem álldogálok a rajt előtt 10 percet a hidegben, olyan volt az első 500m mintha fából lennének a lábaim.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#87016) xy.zsolt válasza Alg (#87015) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Neked van messze? :U Elolvastam az oldalukat....szerintem tavasszal én átugrom egyre biztosan, jó buli. :K

Egyedül az "Altersklassenrekord"-ot (legalul) nem értem, hogy mire vonatkozik

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87017) Alg válasza xy.zsolt (#87016) üzenetére


Alg
veterán

Mihez képest :D Fél óra metró+20 perc bemelegítő kocogás... amúgy egész jó az a környék futás szempontból, lehet oda kellene költözni Belső-Florisdorfba :DDD

Majd szólj mikor jössz

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#87018) xy.zsolt válasza Alg (#87017) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ismerem....görkoriztam ott sokszor :DDD

Betolnék egy jó spare ribs-et is a Strandcafé an der Alten Donau-ban.....ha már ott vagyok :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87019) Alg válasza xy.zsolt (#87016) üzenetére


Alg
veterán

Itt van leírva... kb. egy mindent figyelembe vevő pontszám amivel összehasonlíthatsz különböző nemű, életkorú futókat. A 100% elvileg a korosztályos világcsúcs környéke

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#87021) #76500480 válasza xy.zsolt (#87014) üzenetére


#76500480
törölt tag

Kaptam is egy enyhe zsírmájat, éhgyomorra és “pózna” testre való edzéshez alkalmazkodnia kellett a szervezetnek :B Lehet játszani gyomortágitás-túlevés majd kompenzáló excessziv sportot, végeredményt ismerjük. Ortopédia/reumatologiai sérülés, kaja vonalon hasnyálmirigy, epeúti gyulladás.

[ Szerkesztve ]

(#87022) xy.zsolt válasza #76500480 (#87021) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jah, :U én úgy értelmeztem, hogy eleve a sportolás okán lettél "piszkafa" .....nem pedig vékonyan kezdted állóképességi sporttal maximálisan stresszelni a szervezeted.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87023) Napfénysüti

Ma is elég tré idő van jó hideg, erős széllel de ha felkeltek a lányok tuti elmegyek futni. Cuccot már kikészítettem.
Útvonalon gondolkodom de lehet hozok nektek valami szép képet. :)

Més que un club!

(#87024) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#87022) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én mondjuk 4-5éve edzek délelőtt, gyakorlatilag 14órás éhgyomorral.....szerintem hozzászoktam. Pl délután, egy ebéddel bennem nem is megy olyan könnyen. :(
A sajátsúlyos edzéseket viszont délután végzem....annak értelme sem lenne éhgyomorra.

a pofaszeles részt próbáld fák vagy épületek részleges takarásában futni......vagy csak oldalszeles útvonalat választani. Ha egyik sem megy akkor legalább lejtőre essen a pofaszél. :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87025) ballazol válasza tisn (#87008) üzenetére


ballazol
senior tag

pont most olvasom David Lynch életrajzi kötetében, hogy az ő gyerekkorában eszébe sem jutott a szülőknek gyerekmeccsre járni
az a gyerekek szabadidős tevékenysége volt, nem is várták el, hogy szülők nézőként elvegyék a koncentrációt gyerektársaikról :))

náthás vagyok, tegnap hajnalban még órákat szenvedtem a torokfájással
mára az elmúlt
pár szakaszon csak sétálni tudtam felfelé, de lefelé pattogtam, amennyire a köves-saras terep engedte egyes szakaszokon :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#87026) norby_42


norby_42
aktív tag

Ide nem ért el a szél, délutáni sárdagasztós

Eat pasta, run fasta

(#87027) szimpláncsak


szimpláncsak
tag

Sziasztok! Ma futottam először órával :). Végül black friday-en vettem egy garmin venu sq 2 musicot. El is mentem egy körre, menet közben nézegettem az adatokat, azt hittem, hogy a pace azért annyi amennyi, mert két dombra is felfutottam itt Miskolcon, sár is volt stb. Mikor a ház elé értem 7.2-őt mutatott a távolságra. Mondom, akkor már a 8 legyen meg :DDD . Leállítottam, sokkal jobban elfáradtam, mint gondoltam, de betudtam annak, hogy ez volt idén a 13. futásom (bringán megtettem már 8150km-t :) )Szóval természetesen kiderült, hogy mindent mérföldben mutatott menet közben :DDD, így 12.8km lett a vége :DD . A pulzus is jól elszállt. Kell ennél jobb motiváció? :)

[ Szerkesztve ]

(#87028) tomcica válasza szimpláncsak (#87027) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez mekkora :DDD kellemes meglepetes ;]
milyen magas vagy,hogy 167 a lepesszam?

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87029) szimpláncsak válasza tomcica (#87028) üzenetére


szimpláncsak
tag

180cm, de szerintem a sok lépcsőzés miatt lett az annyi :)

(#87030) Napfénysüti

Ma futottam egy szép kerek 13,33 km-t ami az eddigi legnagyobb távom. Viszont ebben a hideg szélben már rendesen fel kellett öltöznöm.
Hoztam egy képet amit közben lőttem Fehérvár egyik híres épületéről: Bory-vár.

Més que un club!

(#87031) norby_42 válasza Napfénysüti (#87030) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jó futás, jó kép:C
Voltunk ott pár éve, érdekes volt.

Eat pasta, run fasta

(#87032) sherlock82 válasza #76500480 (#87009) üzenetére


sherlock82
senior tag

Tényleg nem rosszból írom, de én még nem láttam ilyen képletet ami meghatározza az étkezés és a sport arányát százalékban vagy bármi másban.
Szerintem mindkettő fontos figyelni, egyik nincs a másik nélkül.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#87033) sherlock82 válasza Alg (#87019) üzenetére


sherlock82
senior tag

Beírtam egy átlag futásomat, ezt választ kaptam magyarra lefordítva. Ha szépen megkérlek leírod nekem ez mit jelent a gyakorlatban?

" .....54,13%-os korosztályozási százalékot eredményez. "

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#87034) komlo654 válasza #76500480 (#86997) üzenetére


komlo654
csendes tag

Hát nem volt gyenge az biztos, főleg a második kör, az még szelesebb volt mint az első :DDD

(#87035) LanyUs válasza Napfénysüti (#87030) üzenetére


LanyUs
senior tag

+norby! Nagyon szép képek! :R Most elképzelem majd a rekortan pályán, hogy ott vagyok :) Lehet a szemem is becsukom, de általában kiesek a sávból :)

(#87036) tomcica válasza sherlock82 (#87033) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha jol emlekszem a 100%-os korosztaly fedne le a jelenlegi aktualis vilagrekordot az adott tavon.Tehat a 40+ korban elkezd finoman hozzaadni mp-perceket es ugy jon ki.
A 54-55% azt jelenti a te korosztalyod amit teljesithetne (teoretikusan 100%) abbol kb a fele.
A 85-87% szokott lenni kb egy orszagos szint adott korosztalyban,a 90% kornyeke a nemzetkozi elvonal adott korosztalyban.
Ez orszagfuggo angliaban pl az 5-10K nagyon popularis (plane az 5K parkrunok) igy ott nagyon eros a korosztalyos elvonal. Felenk egy 75-80%-os teljesitmennyel mar surun dobogos tudsz lenni egy korosztalyos OB-n annyira gyatra a felhozatal :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87037) Hi!King válasza tisn (#86976) üzenetére


Hi!King
őstag

Mert egyrészt a többség nem csak alacsony pultustartományban fut, és ez alatt nem csak azokat értem, akik savasodási küszöb felett is futnak, hanem azokat is, akik az aerob tartomány felső részén. Másrészt bizonyos mennyiség felett, ilyen minden nap 30-40 km-nél már tényleg nincs az az étrend, hogy ne menjen le. De attól nem fog, hogy heti 50 km-t 1-es, 2-es pulzuszónában lekocog. Gyúrósok is kocognak vagy sétálnak, ha jól csinálják, náluk szigorúbb hogy alacsony pulzustartományban legyen, ami jelentős izomtömegnél nem úgy van, hogy 5-6-osokkal kocognak, és az az aerob futás mint nálam aki csontsovány vagyok hozzájuk képest, hanem lehet hogy nekik tényleg séta vagy 7 perc/km-nél lassabb kocogás.

(#87038) tomcica válasza Hi!King (#87037) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti 50km az nem futomennyiseg :N attol nem valtozik meg jelentoseg az izomtomeged,felteve ha normalisan visszatoltesz es kipihened.
Sot annyi mennyisegnel boooven futnam a gyorsabb aerobot,a kuszob mindket felet es a rovid porgoseket is (emelkedo + sik egyarant) kulonben igen sokaig eltart mire valami format tudsz epiteni annyibol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87039) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Szerintem tényleg egyéni, hogy kinek mire reagál jobban a szervezete....ki kell tapasztalni. Pl ha valaki hosszú hónapok óta egy bizonyos futásmennyiségtől vagy intenzitástól nem közelít a céljához akkor célravezetőbb változtatnia valamit a kaján és/vagy edzésfajtán....szerintem.

Csekkoltam én is....77-78%ot ad ki az eddigi PB időm a táblázat szerint. LanyUs-nak felhívom a figyelmét, hogy 10k-n leadott kilónként fél perc gyorsulással számol az algoritmus.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87040) LanyUs válasza tomcica (#87038) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nekem ma megvolt a jeges rekortan pályán a 15 K fokozó erős nap 159-170-es pulzussal, de nem ezért írok. Papi futott Siófokon abszolút 8. lett, korosztály 2.. Szél brutál volt, terítette őket a hullám a parton. Az elején utol kellett érje az élmezőnyt, azért a gyors km. Itt a strava:

[ Szerkesztve ]

(#87041) tomcica válasza LanyUs (#87040) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aaaz nagyon bator futas am ilyen idoben :C :R kalap le,plane hogy O nem az a hobbit meret,ergo a boyban sem tud ugy "elbujni" a szel elol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87042) zzola válasza LanyUs (#87040) üzenetére


zzola
félisten

:C

(#87043) Peterhappy válasza LanyUs (#87040) üzenetére


Peterhappy
őstag

Azzzigen :R

(#87044) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Aldis teli futonadrag + futofelso (akciosan lottem 2-2000 forintert, talan tavaly) + aldis futokesztyu es -sapi (2-2k szinten) + dekas szeldzseki.
Majdhogynem melegem volt hajnalban -2fokban.

Orulok. Okosan kocoraszva siman menni fog a teli alapozas, fagyok eseten is.
Mas kerdes, hogy alig van most idom/lehetosegem futni, 2x11km jott ossze a heten, most hetvegen.

Max riszpekt mindenkinek, aki nincs cukorbol, es fut ilyenkor is :R

(#87045) LanyUs válasza Peterhappy (#87044) üzenetére


LanyUs
senior tag

Aldi, Lidl jó választás esetén gazdaságosan fel lehet télre öltözni! :R A téli naodragbol nekem is van 2 db, de annyira meleg, hogy csak -9 körül használom, tehát szinte soha :) Maradt a tavaszi hosszú nadrág+ 3/4 alá öltöző.

Zsolt: fél perc? Az szép lenne :R Tiszta jég volt ma a rekortan. Minden talajtól való elrugaszkodásnal megcsúszott a talpam... Ez ment 75 percig :) Torta volt a reggeli :U Pega 39-ben téli zoknival is faztak a lábujjak!

[ Szerkesztve ]

(#87046) xy.zsolt válasza LanyUs (#87045) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem is rendben vannak funkció szempontjából az Aldis, Lidlis téli futócuccok....ár/érték bajnokok. A dizájn megítélése pedig már egyéni és az is, hogy az kinek számít.....nekem pl kevésbé, de sajna lemaradtam az idei akciós hétről, mikor kapni lehetett.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#87047) LanyUs válasza zzola (#87042) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egy féle terepen tudom fogni ezt a fajta brutális futógépezetet, méghozzá sárban. Mentem már vele többször. Rekortán pályán nem is szívesen megyek vele, terepen sem mozdul ki a pulzusa velem, de a csúszós felületen nem tudja kihasználni az erejét és nagy koncentrációt igényel, hogy talpon maradjon. Na ekkor egálban futunk :)

Péter: nincs itt senki cukorból, Tom túl szigorú! Számomra ugyanolyan értékes minden megtett km és tempó, legyen az akár 08:00-as tempó, mintha valaki maratont fut vagy 03:30 körül :R Egy a lényeg! Elindult és mozgott :R És itt többen is tudjuk, amikor azt hisszük, hogy még egy kicsit... még egy kicsit... és a megszokott mozgásforma görcsösebbé válik a gyorsabb tempó elérése érdekében... na még egy kicsit és lassan PB aztán húzódik itt-ott :D

[ Szerkesztve ]

(#87048) tomcica válasza LanyUs (#87047) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo,azert tegyunk kulonbseget az "atmozgatott","joleso regeneralot" futott, es az "edzeni" volt kozott :K mindkettonek megvan a szerepe,de ne mossuk ossze a kettot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#87049) Fred23 válasza Napfénysüti (#87030) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szuper lett a kép, és gratula a távhoz! Nekem az alltime rekordom eddig távban a 12 km. Tegnap éjjel kocogtam 6-ot lassan, le se mértem, mert akkor kicsivel gyorsabb akartam volna lenni.

tomcica: Nekem anno a heti 50 km még 90 kiló fölött egyértelműen túl sok lett volna, mert túl sok volt a 40 is. De megértem, ha elhízott kezdő kocogókkal nem is számolsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#87050) tomcica válasza Fred23 (#87049) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kezdonek sok persze,kevesebb kell es felepiteni szepen.
En arrol irtam,hogy heti 50km futas nem szedi le az izomzatot,ha megfeleloen visszatoltesz, es rendesen ki tudod pihenni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.