Hirdetés

2020. október 29., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-04-07 12:18:15

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#46001) ígyvanferi válasza tomcica (#45989) üzenetére

ígyvanferi
addikt

Köszi!
Nincs másik célversenyem, egy félmaratont szeretnék még idén megfutni, ott is a pb lenne a cél, aztán ennyi. Jövő hétre néztem ki egyet, de sajnos limitálták a létszámot időközben és már nem tudtam nevezni. Győrben, a Püspökerdőben lesz pedig, ahol sok éven keresztül róttam a köröket, ismerve minden fűcsomót, szóval ideális lett volna. Na mindegy. Így inkább majd valamikor október végén, november elején nézek ki egy verseny. Vagy max. futom versenyen kívül.
Illetve két hét múlva UB, ott lehet futok valamilyen távon egy felmérőt. Gondolkoztam azon is, hogy ott vállalok egyben egy félmaratoni távot, de még vacilálok. Amiket ugye az elmúlt 6 hétben edzettem, azt a 10K-ra állítottad össze, szóval lehet még kellene pár hét félmaratonra specializált edzés, hogy magabiztosan indulhassak neki. Plusz éjszakai szakaszok maradtak már csak, az meg azért necces, ismeretlen helyen, sötétben, fejlámpával ellenőrzőpontokon átrobogva hajtani a pb-re. :D

Szerk.: úh, az igen, gratulálok a PB-hez! :R

[ Szerkesztve ]

(#46002) emvy válasza tomcica (#45994) üzenetére

emvy
nagyúr

Respect, mondjuk így 20 évesen könnyű ;]

while (!sleep) sheep++;

(#46003) norby_42 válasza tomcica (#45994) üzenetére

norby_42
tag

:C

Eat pasta, run fasta

(#46004) LanyUs válasza tomcica (#45999) üzenetére

LanyUs
aktív tag

Ne bánkódj, délután újra próbálod!!! Bemegy az 14 alá!!! :DDD Elismerésem! :R :R :R

(#46005) Peterhappy válasza tomcica (#45997) üzenetére

Peterhappy
senior tag

Megdolgoztál érte, ÍME a jutalmad ;)

(#46006) tomcica válasza ígyvanferi (#46001) üzenetére

tomcica
Topikgazda

UB-n lefutni jo otlet,manapsag ugysincs (vagy nem biztos) egyik verseny sem.
10K-rol FM-re foleg az FM specifikus tempo a lenyeg,ezt kell gyakorolni kulonbozo leosztasokban.A gyorsasag mar ki van epitve,az FM-re szukseges allokepesseg az irany neked.
Igazabol okt vege-nov eleje (4-6het innen) hozhato,UB-t fel tudnad hasznalni egy lepcsonek.

Koszi,a gratulaciokat. :R

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#46007) tomcica válasza Peterhappy (#46005) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Ennyi :DD :K

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#46008) Agony válasza tomcica (#45997) üzenetére

Agony
aktív tag

Ja valami ott Szegeden romlott el... azóta non-stop futás van! ;] :P

(#46009) tomcica válasza Agony (#46008) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Megfertozodtel :O ;]

(#46010) inf3rno válasza tomcica (#45999) üzenetére

inf3rno
veterán

Grat, ilyen se minden nap van! :-)

(#46011) Vertigo18 válasza tomcica (#45994) üzenetére

Vertigo18
addikt

Ejjha! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#46012) inf3rno válasza Peterhappy (#46005) üzenetére

inf3rno
veterán

New achievement unlocked. :D

(#46013) nepszter1

nepszter1
őstag

Ki milyen eső kabátot használ?

(#46014) tomcica válasza nepszter1 (#46013) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Inov8 Raceshell 220...Inov8-tol van meg Stormshell,Ultashell es Ultrashell PRO ezek is jok,ami meg szoba johet Salomon Motion Fit 360 (az uj Goretex verzio).
Keszulj ra,hogy 50ezer ft alatt egyik sincs :P

(#46015) dabgergo válasza tomcica (#45993) üzenetére

dabgergo
őstag

Köszi és grat az 1:14-hez, beteg vagy! :DD

(#46016) Vertigo18

Vertigo18
addikt

Tegnap "hazai pályán", Szigetváron Végvár futás, ezzel kicsit megidéztük Zrinyi várból történő, 1566-os kirohanását. Nem verseny volt, örömfutás, kétféle távot hirdettek a szervezők, 1566 métert és 15.66 km-t. Első másfél km-en a nagyfiammal futottam, beszaladt a csapat a várba, onnan kiszaladva puskalövésekkel kettévált a mezőny, az egyik fele végzett, a másik ment tovább még 14 km-t. Innen beálltam 3 ember mögé, de a harmadik km. közben újraterveztem, úgy gondoltam az 5:15-ös km-eknél megy jobban is. Az új terv az volt, hogy kicsit 5-ön belül futom az összes fennmaradó kilit, akkor az átlag a végére 5:00 lesz, vagy azon belül...

Végül pont 5:00-ra jött ki :)

A családra is büszke vagyok, nagyfiam 10 éves (már bánja, hogy nem indult el a hosszabbon, eddig 12.4 km. volt versenyen a max neki), kislányom 4 és fél, kisfiam 2 és fél... :)

(#46017) tomcica válasza Vertigo18 (#46016) üzenetére

tomcica
Topikgazda

bravo :C igazi csaladi elmenyfutas :K

(#46018) Vertigo18 válasza tomcica (#46017) üzenetére

Vertigo18
addikt

állítólag az egész város hangosan hajrázott, amikor látták a kisfiamat szaladni! :)

(#46019) norby_42 válasza Vertigo18 (#46016) üzenetére

norby_42
tag

Ez igen!

(És most elmegyek vagy 2 órát terepfutni, a fiam bicajon kísér :)

Eat pasta, run fasta

(#46020) peterkeT válasza Vertigo18 (#46016) üzenetére

peterkeT
nagyúr

A két kicsi nem tűnik túl elégedettnek. Kicsit mckayla maroney-s az a mosoly. :/ :D

És mindenkinek gratula, persze!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46021) Vertigo18 válasza peterkeT (#46020) üzenetére

Vertigo18
addikt

Elégedettek voltak, már ma is mondták, hogy mikor megyünk versenyre. Csak elhúztam őket a fénykép erejéig a standtól, addig nem tudtak áfonyát, meg valami magot enni :)

(#46022) inf3rno válasza tomcica (#45994) üzenetére

inf3rno
veterán

Van neked valami strava vagy garmin profilod? Nem szoktad ezeket feltölteni?

(#46023) tomcica válasza inf3rno (#46022) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Nincs,papiron vezetem :K

(#46024) inf3rno válasza tomcica (#46023) üzenetére

inf3rno
veterán

Nehogy ellessék az ellenfelek mi? :D Vagy csak szimplán azért, mert a füzet bármikor elérhető szemben ezekkel a szolgáltatásokkal?

[ Szerkesztve ]

(#46025) tomcica válasza inf3rno (#46024) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Igy szoktam meg,csak ennyi. :K

(#46026) dabgergo válasza nepszter1 (#46013) üzenetére

dabgergo
őstag

Esőkabát/szélkabáthoz: mivel nagyon hosszan nem szoktam zuhogó esőben futni, nekem elég ez a dekás darab amit nagyon szeretek mert nem csak olcsó, de iszonyat könnyű és olyan kicsire össze lehet gyűrni h a mellény zsebébe is simán belefér, ez nyilván inkább szélkabát, enyhe esőben még jó, de rövid ideig, nekem pont ilyen kellett, nyilván terepversenyekre nem ilyen való, de edzésre tökéletes: https://www.decathlon.hu/ferfi-szeldzseki-terepfutashoz-id_8556432.html

[ Szerkesztve ]

(#46027) inf3rno válasza tomcica (#46025) üzenetére

inf3rno
veterán

Tudsz angolul? Egy q&a oldalon nem akarják elhinni, hogy havi 800-1000km lefutása lehetséges. Ha van kedved írj nekik valamit. [link] Amúgy engem is érdekel, hogy mik a hatásai.

(#46028) peterkeT válasza inf3rno (#46027) üzenetére

peterkeT
nagyúr

El se hinnék neki, nincs fent straván. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#46029) inf3rno válasza peterkeT (#46028) üzenetére

inf3rno
veterán

Ja, ami nem online, az nem létezik. :D Ettől függetlenül engem érdekel. A kérdés az, hogy milyen testi és szellemi hatása van ennek a futás mennyiségnek. Gondolom hirtelen kinyílik a világ, megjelenik Szűz Mária, megy a fejben számolás 20 számjegyes számokkal, stb. :D

Ja míg el nem felejtem, ti használtok masszírozó gépet? Én szerintem venni fogok egyet, mert a henger nem igazán használ, ahogy a kézi masszírozás sem. Van valami csomó a combomban, amivel nem tudok mit kezdeni. Szerintem a térdem is ez húzza, azért fáj.

[ Szerkesztve ]

(#46030) Never79 válasza inf3rno (#46029) üzenetére

Never79
csendes tag

Nem, de már hasonló gondolatok miatt nézegettem én is a kézi maszírozókat. Ha jól emlékszem 20 eFt-tól a csillagos égig (100 eFt) terjedt az áruk.

tomcica: most már igazán elmondhatnád melyik bolygóról jöttél (és futva?).

Vertigo18: grat, a családodnak(hoz) is :)

(#46031) Corpuscle

Corpuscle
senior tag

Grat Mindenkinek! Ez a kis lehülés meghozta az eredményeket. :)

"arany középút"

(#46032) tomcica válasza inf3rno (#46029) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Elmondom en mi tortenik heti 250km tartos tobb honapon at tarto terhelesnel.
Aki nem keszult fel ra megfeleloen (nehany evig 100-120km/het,utana 120-40,140-160,160-1800,180-200) az nagyon rovid idon belul tulfarad es/vagy leserul. A serules altalaban a gyenge pontokon tortenik, nem is mindig lab ;)
Aki tuleli ezt es csinalja tovabb per het utan talalkozik a kronikus szenhidrat hiannyal es leurulessel. Egyszeruen nem tudsz annyit enni, h fel tudd tolteni. Lecsoffad a testsuly, elveszited az erodet.
Aki ezutan is folytatja azzal talalkozik h 8ora alvas nem eleg, delutan 1-2-3orara le kell dolni. Napiedzes mellett talan 4-6ora munka fer bele, semmi mast nem tudsz elvegezni.
Jo esetben itt vegeter az alapozasod, csokkented es gyorsitod az edzest. Ha tovabb folytatnad az idegrendszer terhelodne tul, alvas minosege romlana ebbol adodoan es a szenhidrat allando leurulese miatt (napi 40kmfutasrol beszelunk ugye) szinte vegkimerulesig faradna a szervezeted.
Isten hozott a DARALOBAN :DD novembertol indul is ;]

(#46033) tomcica válasza Never79 (#46030) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Az utolso km 3:16 lett, na az 20km "elofarasztas" utan emberes terheles. Fiatalabb csikok se emesztenek jo szajizzel :DDD veteran futobol meg itt az orszagban delen egyet ismerek epp itt irogat :D ;]

(#46034) Peterhappy válasza peterkeT (#46028) üzenetére

Peterhappy
senior tag

Most hogy mondod, kezd gyanús lenni, hogy mindig csak az óráját fotózgatja.

Lehet, hogy igazából 5km-nél többet nem tud (azt is 30 perc alatt) és utána néhány sprinternek az óráját, akik 2-3 km-es futásokkal feljavítják a távot és az idejét ;]

(#46035) tomcica válasza Peterhappy (#46034) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Vagy bicajon csinalja :P

(#46036) Peterhappy válasza tomcica (#46035) üzenetére

Peterhappy
senior tag

Akkor viszont a 21km elég karcsú 1:14 alatt, én ezeket ~50 perc körül szoktam "elmorzsolni".
Ha valamikor Pest felé jársz, várlak szeretettel a darálóban :P

(#46037) tomcica válasza Peterhappy (#46036) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Erik mar evek ota egy forumtali, kozos edzessel ;)

(#46038) Vertigo18 válasza tomcica (#46037) üzenetére

Vertigo18
addikt

Beb@cna! :D

(#46039) norby_42 válasza tomcica (#46037) üzenetére

norby_42
tag

Nem véletlen nem jött létre, féltjük az életünket :)

Eat pasta, run fasta

(#46040) Hi!King válasza tomcica (#46032) üzenetére

Hi!King
tag

Akkor már értem, hogy miért mondják az élsportoló amatőrök azt, hogy miért nem lehet munka mellett versenyben lenni a világ élmezőnyével. Maratonban a magyar rekord 1965-ös, 2:12:10, aminek a mostani magyar élmezőny a közelébe sem ér. Viszont a szocializmusban csak papiron voltak az élsportolók amatőrök, mert a valóságban kaptak valami kamu állást, ami legfeljebb napi 4 óra irodai elfoglaltságot jelentett. Gondolom az ilyen eredményekhez kellett a heti 200-250 óra futás alapozó időszakban, és ha most is lennének profik itthon, akkor lehetséges, hogy lenne olyan tehetség, aki 2:10 alatt futná a maratont, csak erre full time munkakört nem fizetnének, mivel világ szinten a kenyaiakhoz, de a japánokhoz képest is kevés lenne.

Tájfutásban is ez van, skandinávoknál meg svájciaknál megoldják a klubok, amelyek a magyaroknál sokkal nagyobb létszámúak és jobb anyagi hátterűek hogy a legnagyobb tehetségeiknek legyen valami 4 órás irodai munkájuk, és így az edzésre koncentrálhassanak. Oroszok is rúgnak labdába, mert ott meg a katonasághoz kerülnek a legnagyobb tehetségek, ahol az edzés a munkájuk. Ehhez képest a magyar élmezőny ténylegesen is amatőr, illetve a legjobbak egy része Skandináviába költözik, és ott igyekszik élni a lehetőségekkel, de felnőtt világversenyen már jó ideje nem volt magyar helyezés.

Szerk.:
Most eszembe jutott, hogy van egy japán arc, aki a világ élmezőnyében van maratonban órás irodai munka mellett, de szerintem ő a nagyon kevés kivételek egyike.

[ Szerkesztve ]

(#46041) tomcica válasza Hi!King (#46040) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Ja-ja, pont jol irtad le. Ebbol az edzesmunkabol kell egy 10ev ilyen, meg a tehetseges sportoloknak is, mire kiepul akkora alap, amire olyan szintet probalhat felhuzni, amely a 2:10-es maratont ostromolja.
Yuki Kawauchi akirol irsz, miutan ket eve megnyerte a bostoni maratont a penzbol beallt a profi eletmodba. Felmondott az allami munkahelyen :K

[ Szerkesztve ]

(#46042) inf3rno válasza Never79 (#46030) üzenetére

inf3rno
veterán

Masszírozó pisztolyokat néztem, 10k-tól kezdődnek, de erősen kamu hamisítvány szaguk van azoknak. Az a benyomásom, hogy inkább olyan 40k-t kellene elkölteni rá, de nem értek hozzá. Utána fogok jobban olvasni. A 40 még belefér, bár inkább olyan 25-öt szántam rá. Az is lehet, hogy elmegyek valami gyógyászati segédeszköz boltba, aztán megveszem ott, hátha az minőségibb. Azt tudom, hogyha masszőrhöz járnék az alkalmanként 5-6k lenne, szóval pillanatok alatt elhasználnám a gép árát, és inkább valami olyasmi megoldás kellene, amit minden erősebb edzés után tudok használni.

[ Szerkesztve ]

(#46043) inf3rno válasza tomcica (#46032) üzenetére

inf3rno
veterán

Akkor te sem tolsz ekkora távot tartósan, ha jól értem, hanem ez az éves alapozás része? Hogy kell elképzelni, mennyi esik egy-egy hónapra egy évben?

[ Szerkesztve ]

(#46044) inf3rno válasza tomcica (#46037) üzenetére

inf3rno
veterán

Ha sikerül egyben letolnom valaha is 6 hónapnál többet, akkor szívesen megyek. Egyébként nem látom sok értelmét.

(#46045) Hi!King

Hi!King
tag

Random ránéztem néhány 2:10 közeli maratonistára a Strava pro profilok között, olyan 5-8 ezres éves futásmennyiségeik vannak, szóval ők sem átlagban futják hetente a 200 km-eseket, hanem valahol 100-150 körül jön ki nekik átlagban, gondolom alapozó időszakban mennek 200 fölé.

Mondjuk hobbisták között láttam már náluk táv mennyiségében extrémebb arcokat, de messze gyengébb rekordokkal.

(#46046) Agony válasza inf3rno (#46042) üzenetére

Agony
aktív tag

Az egyik legjobb recovery eszköz a henger mellett... Amikor megveszed, mintha a fogadat húznák, de hogy azóta reggel-este végigcsinálok egy 10-15 perces rutint a lábaimon és mintha egy órát gyúrták volna... hát baromi jó. :K Idővel az ára is emészthetőbb, ha vonogatod belőle a masszázsok árát, de a legnagyobb előnye szerintem, hogy hordozható és nem kell időpontot kérni. Ha neked minden nap csak 5-10 percre van szükséged, hogy átgyúrd valamid (pl. az IT szalagod), akkor nem tudsz napi szinten masszőrhöz menni meg fizetni, ezt viszont kényelmesen be lehet építeni a napi rutinba. :U

(#46047) tomcica válasza inf3rno (#46043) üzenetére

tomcica
Topikgazda

Nem tolok ilyet,csak kb 4honapot a 6honapos ciklusban(ergo evi kb 8honap).A maradek 2honap kb csak 160km/het.Versenyeknel lemegy neha 60-80km/hetre is ha kell,nem felek pihenni,ha oda van teve rendesen :K

Az iden modositok rajta,kb 180-200km/het viszont emelek a minosegen ;) megjegyzem a 180-200km es a 250km brutalisan kulonbozik,pedig nem tunik annak :K

(#46048) Csaby25

Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Befejeztem ezt a futás tervet, azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a hétfő és szombat mellett csütörtökön is legyen 20 perc futás vagy maradjon a séta?
[link]

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#46049) Chuck Norris válasza tomcica (#45994) üzenetére

Chuck Norris
senior tag

Gratula, nem semmi, ha publikus megmondod mennyi idősen sikerült ezt így?

(#46050) inf3rno válasza Agony (#46046) üzenetére

inf3rno
veterán

Te melyiket vetted? Én nem igazán tudom eldönteni még az árkategóriát sem, mert van 10-től 100k-ig vagy még felette is. Talán a középmezőny már elmegy. A legolcsóbb az tuti atom gagyi.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.