Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) LanyUs válasza tomcica (#75000) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tom runner ma ütötte a villámokat. Ez a nátha szerű lappang azért. 30 perc kellett mire a pulzust 165-re fel tudtam tornázni ( 89 % ). 80 perc ment ezen a közepesen, benne 6x100m tempó ( 04:00 körül ).
Érzet hozzá azt mondom megfelelő volt :) Azt hittem érzetre megpusztulok, a háááááátam közepére nem kívántam az egészet. :)
13.38 km 5:45 /km Elevation 44 m Calories 1,619 Elapsed Time 1:24:05 ( saras földes + 10 cm magas fű volt a talaj -> térdem rendben is van, cserébe tetű az átlag ).

60. perc környékén elkalandoztam a zenében és azt vettem észre, hogy a darabos mozgás kisimul és érzetre minden jobb lesz. Ránézek a pulzus 174/185 ( 94% ). Hoppácska ez a Tom említett felfelé menekülés. Nem menekülsz Te sehová vissza 165-re, érzet újra kutyaszar. Nem kell ide óra :D

[ Szerkesztve ]

(#75002) tomcica válasza LanyUs (#75001) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75003) tomcica válasza LanyUs (#75001) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amikor mar par km lement 165-on mittomen 3-4km akkor ott mennyi a temposebesseg? Mennyi az utolso 2-3km-en 165-os pulzuson a temposebesseg?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75004) tisn válasza SirRasor (#74994) üzenetére


tisn
addikt

Maga a Garmin edző nem jó? Pont erre találták ki.

pont ezt akartam javasolni. mondjuk tegnap valami sprintet javasolt, en meg a toltesen voltam, nyilvan a gorongyos fuvon fogok sprintelgetni :) szoval ezt skipeltem.

(#75005) inf3rno válasza zzola (#74970) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kisebb adagokat kell enni többször vagy ugyanannyiszor. Inkább szénhidrátra érdemes alapozni az étkezést, azon belül is keményítőkre, mint zsírra. Krumpli, tészta, rizs, zöldségek. Inkább főtt, mint olajban sült. Édességeknél is jobb kerülni a krémes jellegűeket, vagy minimálra venni a fogyasztást, vagy az legyen a főétkezés, és mást ne egyél annál az étkezésnél. A kalória úgy is meglesz. Fehérje maradhat a normál szinten.

Futás terén a rendszeresség a lényeg, ha máshogy nem megy, akkor legalább a napi 5km-t mindig tartsd ha esik, ha fúj. A maratonra érdemes vinni magnéziumot, és be is szedni legalább az első óra után, illetve rá 1-2 órára is, ezt jobb, ha kitapasztalod előtte, mert valakit fosat. Ha nem vagy hajlamos görcsre, akkor talán nem kell, de ártani biztosan nem árt. Vizet is jobb vinni kulacsban, hogy ne kelljen a frissítőpontokra hagyatkozni, illetve só tabletta és gél is kötelező elem. Májusban esetleg naptej is kellhet vagy sapka, ha szoktál abban futni. Én tavaly voltam, sajnos jó időt fogtam ki, aztán szénné égtem, meg be is görcsöltem. Valahogy végig kínlódtam, mert első maraton volt, de jobb tanulni ezekből.

Buliban hasznos! =]

(#75006) inf3rno válasza tomcica (#74999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#75007) tisn válasza inf3rno (#74996) üzenetére


tisn
addikt

de lukek vagytok ;)

(#75008) zzola válasza tomcica (#74999) üzenetére


zzola
félisten

Oké, jöhet. :DDD

(#75009) LanyUs válasza tomcica (#75003) üzenetére


LanyUs
senior tag

05:43, 05:36, majd a végén 5:43, 5:48, 05:52
Tehát megvan az egyenletesség, csak érzetre volt ma különösen szar. De tegyük hozzá, hogy betonon, sima földesen és rekortán pályán gyorsabb a munka + a telefon gps sem egy precíziós műszer. Feleségemnek Watch 8 lesz valószínű. Én továbbra sem veszek.

(#75010) SirRasor válasza tomcica (#75000) üzenetére


SirRasor
őstag

A mosogatószűrőben lévő ételmaradék volt benne :))

zzola amióta ide járok, kevesebbet futok :D

Make Love not war!

(#75011) tomcica válasza LanyUs (#75009) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az mar ugy nagyjabol egyenletes,plane ha a domborzat nem az...ugye az ennek a modszeres lepegetesnek az egyik lenyege,hogy addig nem lephetsz fel a kovetkezo pulzusra,amig a jelenlegi tempocskad nem stabil vegig (-+ 5bpm adott tempon,de ez futhato korulmenyekre vonatkozik,a domborzat,a homerseklet,szel stb. idealis).
Amikor elerted ezt a 165bpm-en,stabil ES NEM FARADSZ EL csak ugy kellemesen a vegere,addig NEM lepsz fel a 165-168 bpm-es letrara :N
Nalad ez a stabilitas mar ott van,meg az kell,hogy ez ne erzodjon ennyire melosnak :K szoval marad ez a tempocska limit 162-165.
Apropo 200m/200m-ed mikor lesz?

@SirRasor - mer' vaj a szivunk es vigyazunk rad,aze' :K amikor mar lesz kondid,javaslunk olyan edzest,hogy mar elolvasva ugy erzed 48ora teljes piheno kell ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75012) SirRasor válasza tomcica (#75011) üzenetére


SirRasor
őstag

Tényleg, ha már pihenő: ki hogy érzi a Garmin által ajánlott pihenőidőt? Rendszeresen kapok 48-72 órákat egy-egy futás után, de picit sokallom.

Make Love not war!

(#75013) tomcica válasza SirRasor (#75012) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az regeneracios edzest jelent,NEM TELJES PIHENOT :N szoval ha azt irja 48ora,az nalunk 2nap laza atmozgato km gyujtes :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75014) ballazol válasza tomcica (#74998) üzenetére


ballazol
senior tag

nem sokan élnék meg a nyugdíjaskort :)
de az, hogy a tolószékgyártók kaszálnának, borítékolható... :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75015) LanyUs válasza tomcica (#75011) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ma sík pályán toltam, de valóban nem elég az alapom a 165-höz. Valójában nem is tartok ott csak néha bepróbálkozom, mert dec.- jan. -febr. 158 hrm, március léptünk 162 hrm és most április lesz a 165 hrm hónap csak. Ennek ellenére szénné szaggatom magam 04.29-én.
Előre tervezett extra edzés terhelés addig:
2023.04.09. 07:30 22 km 400m szint terepen Papival 165-168 hrm kontroll, benne 10x100m tempó hátha felmegy a pulzusa 130 fölé ( a 210-ből :) )
2023.04.15. vagy 16. 15 db 200/200, köv. héten még egy 165 hrm nap és utolsó héten már csak szoba bringa a térdek miatt.

(#75016) tisn válasza LanyUs (#75009) üzenetére


tisn
addikt

asszonynak van nagyon jo oraja (valami amazfit) mindket oramnal 10%-al tobbet mer (stratos, fenix6)

legkozelebb en is olyat veszek :)

azert nem mindegy, hogy egy felmaraton az 21km vagy 19 :)

(#75017) LanyUs válasza tisn (#75016) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is látom az android gyengeségeit gps terén, de nem olimpikon leszek. A strava azért csal a javunkra, mert érzi, hogy több van bennünk :) Ilyen egyszerű ez :D Viszont a szifon trackje meglepően pontos. Feleségem útvonala szinte kifogástalan track szempontból. Kicsit combos kérések ezek. Maga a teló se volt olcsó, meg az ipad, meg most az óra. Remélem nincs újabb ötlet már :)

(#75018) tomcica válasza LanyUs (#75015) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igy jo terv :K barmikor ha ered h kerulget valami nyavaja csak szedd le 160-162re a 165os napot es kesz :K plane ha tudod h jon a verseny ahol a startnal mar annyi lesz a pulzusod ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75019) LanyUs válasza tomcica (#75018) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem gond. Hoka otthon marad! Kangoo jumps cipőben nyomom le :D [link]

(#75020) ígyvanferi válasza tomcica (#75018) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én is tervezgetek, a május 27-ei FM-ra. 8 hét van még ugye addig, ebből az egyik héten UB, aminél mindig az utolsó pillanatban derül ki hány km, hány szakasz jut, de azért egy 10-15 km-es felmérőt szeretnék beiktatni.

Két combos edzés lenne egy héten egyébként, plusz egy az erőre/mozgásfejlesztésre. Az egyik combos egy darabolt tempó/résztáv, tölcsérként, 8x1K, 3x2K, ... fel mondjuk 4x3K-ig, FM tempó és kb. FM+30 mp tempó lenne a cél. Ez lenne hétvégente, kvázi a hétvégi hosszú.
A másik erős egy váltogató 1K-1K-1K vagy fokozó vagy egyben 25-30 perc tempó, utóbbi valamivel a céltempó fölött (ilyen +10-20 mp-cel), a fokozónál is csak a végére érintve a FM tempó, esetleg egy egész rövid ideig, 2-3 perc a végén 10K tempó. Hasonlóan az 1-1-1K is, az utolsó lenne csak a céltempó környékén. Ezeket váltogatnám hétről-hétre, épp amit, mondjuk szerdánként. Pénteken meg lenne egy rövid intenzív, tezsem azt emelkedőre pár gyors ismétlés vagy 200-400-as körök, de csak ilyen 8-10 db max., bőséges pihenővel közöttük.
A többi nap természetesen laza.

Ezt az elképzelést így milyennek találod?

(#75021) tomcica válasza ígyvanferi (#75020) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az a hetvegi igen eros edzes :K az ad eleg versenymunkat...a masik eroset ebben az eseben 25-30perc lazabb tempora vennem,hogy ne legyen tul sok FM sebesseg :N
Az a 25-30perc mehet ugy ahogy irtad ilyen kb maratonos kruzolas,ha adja nap van utolso 10percet elkezded kicsit csavarni FM-15K-10K ritmus kb 3percenkent fokozod,ha csak tulelos nap van akkor 25perc tempocska eleg.

igy a 200-400-as naphoz is maradna energiad,ilyen 10K-5K sebesseg ez esetben eleg ezeknel 400-ak 10K sebessegen,eleg pihenovel...200-ak 5K sebessegen joooocskan visszafogva.Vagy par rovid emelkedo sprint...ezek mind kiegeszitik a masik ket combos edzest...nem is szabad beloluk sokat.Ugy erezd epp csak kicsit porgetted,de siman birnal meg ennyit csinalni,akkor hagyd abba.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75022) tomcica válasza tomcica (#75021) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a 25-30perces nap es a 200-400porgos nap akar kovethetik is egymast (a 200-400as legyen elobb) ha ugy erzed,h a hetvegi hosszu eros edzes utan tobb laza nap kell...az ugy siman hozhato hetrol hetre...pl hetvege eros es szerda 200-400-emelkedo + csutortok 25-30perc tempocska...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75023) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma közepes avg5:00 tempó, 10k 2x500m kigyorsítással, kb avg145 HR, avg210W volt a menü....jólesett :K Tegnap du 4kor ettem előtte utoljára 3 kiflit körözöttel (reggel csak kv).....ez így elég keto :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75024) ígyvanferi válasza tomcica (#75022) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó ötlet ez a beosztás, köszi! A többit is majd úgy igazítom, ahogy írod.
Még az emelkedőzéshez: jó rég tudtam utoljára ilyesmit művelni, de ahova most költöztünk, ahhoz megint közel van a Duna, úgyhogy az Árpád hídi felhajtón pöpecül tudok pörgetni felfelé párat. Múltkor ez sikerült:

Ez így valószínűleg túlzás, távban, darabszámban is, azt gondolom, de most ez amolyan hibrid valami lett. Szóval kb. 250 m hosszú, 2% körüli (legalábbis az 5 m elevation alapján) emelkedésű szakasszal tudok gazdálkodni, ide milyen hosszan kellene, és hányszor felkocogni, amivel eléri a foglalkozás a célját, de nem is tolom túl?

(#75025) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#75024) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Flórián tértől (Bécsi úttól) indul a Kiscelli utca....azon van emelkedés rendesen, több mint 2%os :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75026) -Pepe- válasza LanyUs (#75019) üzenetére


-Pepe-
tag

Ez hatalmas királyság! Pepének kell egy ilyen. :K Jöhet bármilyen kemény felület a pattogós mozgás megmarad. Nehéz sportolóknak szintén nyerő. Igaz a természetes mozgásforma megy a levesbe, de időnként használnám. :C
Azért a combizmot is edzi. Olyan ez, mint a görkorcsolya: térdkímélő.
Tom ezekben mekkorákat pattogna. :DD

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#75027) tomcica válasza ígyvanferi (#75024) üzenetére


tomcica
Topikgazda

5-10db...ha regen csinaltad akkor eleg 5db ilyen :K igy megkuldve jo is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75028) tomcica válasza -Pepe- (#75026) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy lepes es soha nem esnek le :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#75029) #76500480


#76500480
törölt tag

[kép] 4:36 os időről legtöbbször az jut eszembe, hogy pont 13km/h… és még mindig k..vagyenge részemről :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75030) Peterhappy válasza tomcica (#75000) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C

(#75031) LanyUs válasza -Pepe- (#75026) üzenetére


LanyUs
senior tag

8-10 évig ugráltam a csajokkal. Szép kis időszak volt az is. Aztán a feleségem megismerkedésünk után kifejezte nem tetszését, így abbamaradt. De tudod mit? Egyik nap kipróbálom milyen tempót tudok benne mekkora pulzussal. Beteszem az erősítő rugót nehogy szétdurranjon a talpam alatt. Jártak edzésre amúgy 120-130 kg-os tömegűek is és a térd valóban megmarad :K

(#75032) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#75025) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Áh, bőven elég ez is, köszi. Alföldi gyerek vagyok, már a 2%-oson is émelygek. :DDD
A Kiscelli emelkedős része már túl messze ahhoz, hogy odafussak, ott megcsináljam a munkát és még haza is fussak, ez meg pont bemelegítési távra van, ha egyenesen oda tartok, akkor kb. 2,6-2,7 km.

(#75033) Peetta14 válasza zzola (#74972) üzenetére


Peetta14
tag

Fent-lent. Hobbi sportolók vagyunk, bármennyire is csinálják egyesek vérkomolyan, nem ebből élünk. Vannak céljaink, de ezeket nagyon sokszor át kell tervezzük szinte mindig külső tényezők miatt. Nem szabad, hogy ez befolyásoljon minket, hiszen futni szeretünk, és csak ez után jönnek a PB-k, versenyek, célok. Én is kihagyom most a hétvégi maratont, elhúzódó betegség miatt szétesett a felkészülésem, le tudnám futni, de nincs kedvem odaállni, ha nem jött össze a felkészülés. Lesz majd másik...én is elmúltam 40. Hajrá!

(#75034) -Pepe- válasza LanyUs (#75031) üzenetére


-Pepe-
tag

Azt hittem, hogy poénból írtad, de ezek szerint tényleg van ilyen cipőd. Mennyire hatékony amúgy? Fáradtság / megtett táv hányadában mérve. Mi volt a leghosszabb távod velük?
Mennyire stabil a kanyarokban?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#75035) -Pepe- válasza tomcica (#75000) üzenetére


-Pepe-
tag

:C Vinnék, mint a cukrot a mazochisták.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#75036) LanyUs válasza -Pepe- (#75034) üzenetére


LanyUs
senior tag

Keveset futottam benne ( max. 1 km ), mert az edzés helyben történt koreográfia alapján. Ketten-hárman voltunk fiúk a hátsó a sorban, a lányok pedig előttünk pattogtak :K De írok majd beszámolót ha lenyomtam a 10 km-ert.

(#75037) zzola válasza Peetta14 (#75033) üzenetére


zzola
félisten

Igen, tudom. De mégis akar és többet akar az ember.
:R

(#75038) SpaceKombajn válasza tomcica (#75000) üzenetére


SpaceKombajn
tag

aTOMrunner különkiadás

spacetime

(#75039) LanyUs


LanyUs
senior tag

Elfelejtettem mesélni tegnap kipróbáltam a plankot szabályosan könyéken támaszkodva. A futás valamennyit erősíthet rajta, mert régebben 5x1 percet csináltam. Most nem edzek rá évek óta és 3x2 perc ment, majd ráült a hátamra 20 kg, akkor 1 percre csökkent, de remegtem, mint a kocsonya :D

(#75040) xy.zsolt válasza LanyUs (#75039) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Dehogy vagy erősebb ha nem edzettél core-ra....csak most 20kg-mal könnyebb vagy mint régen ;]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#75041) HKorn válasza SpaceKombajn (#75038) üzenetére


HKorn
addikt

Van ilyen óra amúgy, Tomtom Runner [link]

Run&Ride

(#75042) Melorin válasza SirRasor (#74994) üzenetére


Melorin
addikt

Próbáltam már tavaly, nem bírtam az iramot :D
[link]

(#75043) SpaceKombajn válasza HKorn (#75041) üzenetére


SpaceKombajn
tag

de ez ATOM (villanás) lenne, nem "csak" Tomtom (volt/van ilyen navigáció is).

spacetime

(#75044) #76500480


#76500480
törölt tag

Sok gyógyszer mellékhatása [kép] Szabad ilyen szerzett “tünettel” intenzív futást végezni? Kardiológusom soha nem beszélt erről a QT szakaszról :U UHn is egy balkamra megnagyobbodast állapított meg.

(#75045) -Pepe-


-Pepe-
tag

Na, ez még a bolondnak is megéri, főleg akciósan! [link]
Erre a gyártóra én már régóta nem találok megfelelő jelzőt. A többi cipője sem piskóta.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#75046) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok!
Sajnos a Rebel 2 kicsi lesz vér hólyag lett a nagylabujjamon.
Esetleg vkinek valami ötlete van ?
Visssza küldeni már nem tudom sajna , 14 napom volt rá

[ Szerkesztve ]

(#75047) -Pepe-


-Pepe-
tag

Na ez viszont a bohóckodás után tényleg komoly!
[link]
[link] :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#75048) ígyvanferi válasza -Pepe- (#75047) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Légyszi ezeket az egyértelműen kamu oldalakat hanyagoljátok. Ott vannak az ajánlott, megbízható webshopok listája az első hsz.-ben, azokból tessék válogatni.

(#75049) -Pepe- válasza ígyvanferi (#75048) üzenetére


-Pepe-
tag

Elnéztem volna? Mondjuk az eredetin nincs akció az igaz. Ez az oldal nagyon élethűre sikeredett.

A Goolge+ már nem is létezik, pedig feltünteti. Akkor bocsánat! :B
Máskor inkább nem akarok jót, mert a végén a jó futást kívánok miatt valaki a nyakát szegi. :DDD
Bakker ég az arcom. :(((

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#75050) Peterhappy válasza Peetta14 (#75033) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ennyi. Köszönjük :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.