Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) tomcica válasza LanyUs (#76999) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Laza napok vegen tegyel be 5-10x rovid (8-10mp) emelkedot felfele kuldd meg 80-90%-os erobevetessel,lefele setalhatsz. Az edzes vegen legyen,kulon. A pulzust itt mar nem kell merned,allitsd le a pulzuskontrolos km gyujtes edzesed mereset.
Ha meg akarod merni itt is a pulzust,tavot,akkor kulon indits el egy uj merest/edzest. Habar a tavot nem nehez kiszamolni :DDD
Ideje kulon faradtabb labra is edzeni azt az emelkedot is.

Tempocskas napon,a vegen ugyanez CSAK sikon.Ott 5-10x 50-70m gyorsito,vissza seta.Tempocska UTAN.
Ott se vedd bele a tempocskas bpm meresedbe ezt a kulon reszt :N

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77002) tisn válasza LanyUs (#76999) üzenetére


tisn
addikt

hat igen, en sem orultem az elmult 45 evben minden nap, hogy jo a tergyem es a derekam. termeszetesnek vettem :)

ha a kovetkezo verseny elott is lesz valami gebasz, akkor hagyd a francba, fuss az oromert. nem mindegy, hogy tomegben futod meg a 2 oras maratont, vagy csak ugy magadban? :DDD

asszony azt mondja abbahagyja a futast :( normal bmi, 90%-ban salakon fut, most mar bondiban, soha nem focizott ecceruen felfoghatatlan, hogy fos a terde. egyertelmuen a futastol, mert elotte jo volt.

nem nagyon van otletem, orvoshoz sem akar menni, mert aszondja, hogy o nem mutteti meg ha kell.

pedig o normal idoket (55p/10k) es tavokat (15km) is futott

(#77003) nepszter1 válasza tomcica (#76963) üzenetére


nepszter1
addikt

Amikor vannak a 1000 méter illetve 400 méteres távok előtte gondolom fussak vagy 5 perc bemelegítőt és a végén is 5 perc levezetés nem ?
Nem lesz rövidek ezek az edzések?

(#77004) tomcica válasza nepszter1 (#77003) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Persze,rendes bemelegites menjen ne csak 5perc inkabb 2-3km...es nem lesz rovid az a 3-4x 1000/1000m az 6 es 8km + bemelegites+kifutas...siman ossze lehet 12km-t csurogni,annyi boven eleg. 400-as nap rovidebb,de az direkt :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77005) tomcica


tomcica
Topikgazda

Amikor odaersz az 1000-es es 400-as edzesekhez,ott fontos,h teljesen ki legyen a tested pihenve rajuk,kulonben nem lesz jo.
A 2het mini km gyujtesnel belemehetsz a faradtsagba...igaz alacsony pulzuson,de mehet a heti max mennyiseg :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77006) nepszter1 válasza tomcica (#77004) üzenetére


nepszter1
addikt

Az első 2 hét mekkora távolságokra gondoltál?
Mondjuk ha 3x tudok menni edzeni

Szerk: illetve ha csinálok repülőket 70m utána mennyi idő pihi kell kozte?

[ Szerkesztve ]

(#77007) Peterhappy válasza LanyUs (#76999) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szeptemberben verseny?
Szólj a Családnak, hogy augusztusban hozzánk költözöl pár hétre ;)

Vagy otthon októberi versenyt mondj, hátha akkor rosszul időzítik a bacikat ;]

(#77008) LanyUs válasza tomcica (#77001) üzenetére


LanyUs
senior tag

Úgy látom, jön a fáradt láb ingerlése szakasz :) Ez most érdekesen hangzik a légúti fertőzés és a hasmenés vírus után, de úgy érzem, hogy ez az alapozás / rétegezés jól működik és jó formába kerülök tőle ( magamhoz képest természetesen ). Szóval jó lesz ez, köszönöm :R

tisn: hát sajnálom. Esetleg futótechnika váltás nulla sarkazással és tempó csökkentése 06:30 körülire? Táv is csak max. 10? Feleségem jelenleg Clifton 8-asban pörgeti szerintem magához mérten túl gyorsan, de 6-7-8 km elég a térdeinek.
A jobb térd belső szalag szakadás miatt voltam térd MR-en, de semmit extrát nem láttak egy normál kopáson kívül. Akkora mértékűt, mint mindenki másnak. Én nem varrattam össze, mert azt mondta a doki, hogy átveszi a többi és nem érzem a hátrányát. Ennek már vagy 8-10 éve. Azóta pár ezer km belement. Nem rosszabb, mint a másik.

Peter: köszönöm :C :R Szerencsére nyári szünet van előtte :D De átgondolva Never79 és Tom álláspontja a célszerű. Ekkora hátránynál a versenyt valóban el kell engedni :K Én bíztam a széles aerob alapomban, nem tudtam mennyire korlátozza a betegség ( hát nagyon :D ).

[ Szerkesztve ]

(#77009) Peterhappy válasza tisn (#77002) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem lehet valami gubanc a technikájában? Szoktad nézni a mozgását, nem lóg ki sehol a lóláb?
Hol fáj a térde? A Bondi amellett, hogy klafa cipő, speciel épp alacsonyabb a dropja és amúgy neutral cipő, hiába masszív, mint állat, lehet hogy Feleségednek klasszik stabil építésű cipő kellene.
Lábállásvizsgálaton voltatok? Spéci futótalpbetét esetleg? (bár a Bondinak marha jó betétje van, ha oké a lábállás, azt nem érdemes cserélni)

Bemelegítés? Nyújtás? Fájhat a térde pl. a combhajlító feszülésétől is.

(#77010) tisn válasza LanyUs (#77008) üzenetére


tisn
addikt

mostanaban csak 6:30 koruli 6-7km-eket fut.

(#77011) tisn válasza Peterhappy (#77009) üzenetére


tisn
addikt

nekem jonak tunik a technika, nem csampi, nem x lab.

Hol fáj a térde? A Bondi amellett, hogy klafa cipő, speciel épp alacsonyabb a dropja és amúgy neutral cipő, hiába masszív, mint állat, lehet hogy Feleségednek klasszik stabil építésű cipő kellene.

belul. es alig bir vele gugolni (nekem is eloszor a klasszik jobb kulso fajas - futoterd jutott eszembe)

azt en is mondtam neki, hogy hasznalja kicsit a regi cipojet (asics gel cumulus talan), hatha a bondival nem kompatible a mozgasrendszere

nem, vizsgalaton nem volt.

bemelgites/nyujtas na ebben o alapos, nem olyan mint en :)

jar amugy jogazni is.

(#77012) jimpo


jimpo
aktív tag

" asszony azt mondja abbahagyja a futast :( normal bmi, 90%-ban salakon fut, most mar bondiban, soha nem focizott ecceruen felfoghatatlan, hogy fos a terde. egyertelmuen a futastol, mert elotte jo volt. "

Ha abbahagyja a futást sem lesz jobb a térde, maximum nem érzi olyan gyakran hogy fáj. A cipőt érdemes cserélni, nem pedig ugyanabban futni, mert az milyen kényelmes...
Simán lehet hogy máshol is van gyulladás és azért fáj, nem eszik mostanában többet valamiből? pl. Cukor, igaz azt nem csak enni lehet, tesznek a finom Italokba is. :U

Egy kis ízületvédő nem árt, akár növelt adaggal. Én ezt a Joint Complex -et szedem, egy-két doboz dupla adaggal.... Igaz nem Proenzi, de 3x2 kapszula fő étkezések mellé már egész jó. :K Hozzáteszem én anno akciósan vettem pár dobozzal...

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#77013) tomcica válasza nepszter1 (#77006) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2het,amennyit elbirsz :K
70m utan vissza setalva eleg.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77014) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma voltam egy rövidet tekerni, csak átmozgatás céllal és eszembe jutott, hogy aki nem akar futáshoz futóövet hordani az futhat 1-2 számmal nagyobb bringásmezben is. Szerintem kényelmesebb hátra pakolni és van olyan ahol zipzáras a 3 zseb közül az egyik.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#77015) tisn válasza jimpo (#77012) üzenetére


tisn
addikt

Köszi. Nem egy edessegevo :) cipőt en is mondtam, hogy valtogassa. Ízület védőt szedett, most dona-ra valtott, merthogy az a jó :F

Hat azért ha nem futok/focizok nekem is jó a térdem. (Nincs terhelés)

(#77016) Never79 válasza xy.zsolt (#77014) üzenetére


Never79
tag

Igen egyik ismerős bringás mezben fut kora tavasszal, késő ősszel cuccokat oda teszi hátra.

(#77017) Studi válasza xy.zsolt (#77014) üzenetére


Studi
addikt

Az már ugrálni fog egy teli kulaccsal, nem lesz igazán komfortos szerintem. Bár láttam már olyanokat, akik ezt a megoldást választják.

(#77018) xy.zsolt válasza Studi (#77017) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nem is teli kulacsra gondoltam mert az a futóövbe sem férne be és bárhol lötykölődne....inkább kulcs, mobil, széldzseki, stb

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#77019) Peterhappy válasza tisn (#77015) üzenetére


Peterhappy
őstag

Akkor tőled kapta el.
El lesztek tiltva egymástól :D

(#77020) tisn válasza Peterhappy (#77019) üzenetére


tisn
addikt

lehet, a futast is tolem kapta el :)

(#77021) nepszter1 válasza tomcica (#77013) üzenetére


nepszter1
addikt

Szóval 70 méter iramos futás 70 méter laza kocogas ? És ez mondjuk 5x 6x ? Vagy mennyiszer kellene?
és ez a 2 hét 140-150 pulzus között legyen.

[ Szerkesztve ]

(#77022) Studi válasza xy.zsolt (#77018) üzenetére


Studi
addikt

Ja, sry, én futóövben simán elviszek 1l folyadékot egy hosszabb futásra, két fél literes soft kulacsban. :)

(#77023) -Pepe- válasza #76500480 (#76998) üzenetére


-Pepe-
tag

Nálam most a bal bokám szalagja kezdi megérezni. Heti 110km-re ráálltam. Bele sem gondolok mi lenne, ha jobb cipőben nyomhatnám. Jól esik futni a hosszúkat, nem tudok mit csinálni. Mindegy egyelőre nem emelek, mert ilyen cipőben nem is tudnék( most van benne 2800km), meg amúgy sem hajszolom szét a lábaimat. Egy csekély combizomfáradást érzek csak, ami másnapra teljesen lemúlik. Kevesebb gyorsítót teszek bele, mint ezelőtt, inkább adott sebességen haladok, csak a végét nyomom meg mindig jó keményen. Próbálom az állóképességet fejleszteni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77024) norby_42 válasza -Pepe- (#77023) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azért a a cipő már fakír kategória....

Eat pasta, run fasta

(#77025) -Pepe- válasza norby_42 (#77024) üzenetére


-Pepe-
tag

Másnapra valamennyit ismét puhul. Főleg terepen megyek vele hosszabbat, aszfalton már kevesebbet. Az is sokat számít, hogy lefogytam(-26kg ment a levesbe), így már nem érzem olyan vészesnek. A futótechnikám is sokat javult emellett. A cipő brutális, hogy mit kibír, remélem lesz majd hasonló a minőségibb kategóriában is. Az nem pálya, hogy majd emelem a futás mennyiségét és kéthavonta dobálom ki a cipőket. :N

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77026) xy.zsolt válasza -Pepe- (#77025) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Te érzed milyen a cipőd, de én biztos 1k-t sem kocognék naponta egy 2800k alatt leharcolt cipőben....a 70kg-os súlyommal sem :( Az egészség értékesebb mint, hogy a heti 100k meglegyen egy ramaty cipőben.....szerintem. De az a te lábad és a te felelősséged.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#77027) -Pepe- válasza xy.zsolt (#77026) üzenetére


-Pepe-
tag

Semmi baj, ne legyél szomorú. :D
Írtam, hogy már főleg terepen használom. Lesz majd jobb is, most ennyi van, ennyivel kell beérni. Az egészségem jól van, sőt fejlődök egyre inkább szerencsére. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77028) xy.zsolt válasza -Pepe- (#77027) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Oké, csak tudom a saját példáimból, hogy a sérülések sokszor máról-holnapra történnek....nálam pl 2x is bármi előjel nélkül....ami után 2hónap kispad lett volna ha nem vagyok makacs, de mivel az voltam így 3-4hónap lett. Ja és én is jól voltam előtte, 5k és 10k PB-t is futottam, stb

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#77029) jimpo válasza zzola (#76995) üzenetére


jimpo
aktív tag

Venni kellett volna némi müzlit és akkor "ingyen" jön. De legalábbis lett volna mit majszolni próbafutás közben, mellé maradt volna 500 forint a zsebben. :K :C
A napokban én is így rendelem, ha nem lelek mást ami kell onnan. :DD

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#77030) LanyUs válasza -Pepe- (#77027) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jut eszembe cipő! A borvidékin egy srác mezítláb ment el mellettem a végén :R Cipő nem volt nála... Hogy letette valahol, de hol, mikor vagy úgy is ment végig 20 km-ert azt nem tudom, de meglepődtem ahogy hallottam csattogni a talpait :D

(#77031) -Pepe- válasza LanyUs (#77030) üzenetére


-Pepe-
tag

Az már tiszteletre méltó! Most már tudod mit kell tenned, hogy a futás mennyei óceánjába evickélj! El kell dobnod a Hokákat. :K Miután így letolsz egy fél évadot, bátran küldheted Tomot a kispadra pityeregni. Az más tészta, ha ezt megneszeli Tom és ő is elkezd mezítláb futni.
Ettől lesz egy egybefüggő bőrkeményedés az ember talpa. Vissza a vadonba, vissza az ősök által taposott ösvényre, vissza a barlangba. Na jó, talán a barlangba ne. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77032) -Pepe- válasza xy.zsolt (#77028) üzenetére


-Pepe-
tag

Látod, valaki mezítláb tolja. Mit neked fájás! A felfogásoddal van baj!
Ne a Zsolt legyen sérült, hanem a sérülés Zsoltos.
A mai bölcseletemet nem kell megköszönni! :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77033) -Pepe-


-Pepe-
tag

Tom nagyon hallgatag is estebéd tájt! Szerintem elbóbiskolt és nem futott semmit. :DDD

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77034) LanyUs válasza -Pepe- (#77031) üzenetére


LanyUs
senior tag

:C Ezeket a szösszeneteket élvezet olvasni :R Jókat derülök rajtuk :) Pepe Te nagy figura vagy :R

(#77035) xy.zsolt válasza -Pepe- (#77032) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem a felfogásom kapott csonthártya gyulladást :N
Na, de fátylat rá....drukkolok, hogy előbb legyen jó cipőd mint bármilyen sérülésed

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#77036) tomcica válasza nepszter1 (#77021) üzenetére


tomcica
Topikgazda

5-6x az pont eleg/edzes....igen a 2het amennyi km belefer 140-150 pulzussal (+ a gyorsitok ahol nem kell merned a pulzust...ezt a gyorsito 70metert ugy kepzeld el,hogy elindulsz es fokozod egyre jobban kb 50meter mire elered a 90%-os erobevetest...utana csak engeded porogni es magatol lassulni...ennyi)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77037) -Pepe- válasza xy.zsolt (#77035) üzenetére


-Pepe-
tag

:R Köszönöm és iparkodom jól lenni.
Tudod mi futók néha túllövünk a célon, nem úgy, mint Tom, aki homlokán pihentetve a girját alszik, mint a mormota. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77038) tomcica válasza xy.zsolt (#77028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Varjaaa' Pepe meg szinte kolyok :K (jelszo: "40 az uj 20") 40korul meg sok mindent elbir a test...50korul mar megfontoltabban kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77039) -Pepe- válasza LanyUs (#77034) üzenetére


-Pepe-
tag

Ó köszönöm, micsoda bók, pirul bele a könyököm. :B :DDD
Újabban végre a jó ötleteim már nem csak a porcelán csészén megpihenve születnek, hanem futás közben is. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77040) tomcica válasza -Pepe- (#77033) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Fogorvosnal voltam...de elotte lezuztam 21.5km-t,a vegen 10x100m repulovel a fuvon,es nem talalod ki,de ez utobbi MEZITLAB :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77041) -Pepe- válasza tomcica (#77038) üzenetére


-Pepe-
tag

Így van még csecsszopó állapotban leledzem, csak mikor ezt előadom szép hölgyek társaságában ismerkedéskor, akkor repüél a pofon. :D
Az 50 nem az új 30?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77042) -Pepe- válasza tomcica (#77040) üzenetére


-Pepe-
tag

A fogorvos meg nézett, mint Káin az Istenre, mert a székben ülve is tartottad a girjákat jó magasan. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#77043) tomcica válasza -Pepe- (#77041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Zsolt-ot kerdezd az 50-e az uj 30 ;] en meg csak 47 leszek..felig meg kolyok :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77044) tomcica válasza -Pepe- (#77042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt mondta,nem tud fogadni csak 2het mulva...de jo ismeros...ugorjak be,majd kitalal valamit..ranezett a kiesett tomesre,es azt mondta megoldja ;) beletomott 4adag kalciumot,luhuzta a felesleget (mint valami vakolasnal) es johetett a kovetkezo paciens,aki epp soron is volt :P
Na mondom,legkozelebb futopadon edzes kozben is meg tudna ezt csinalni,ha kell :DDD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77045) Peterhappy válasza LanyUs (#77030) üzenetére


Peterhappy
őstag

Pár napja olvastam egy cikket, hogy a faszi megdöntötte a fennálló rekordot és öt órán belül futotta a maratont.

Egy kiszabott hűtővel a hátán. :D

(#77046) norby_42 válasza -Pepe- (#77041) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az 50 az 50, de lehet nem rosszként megélni :K

Eat pasta, run fasta

(#77047) Peterhappy válasza tomcica (#77044) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C

#77043tomcica: Ha engem kérdeztek, a 38 az új 58 :D :B
Na jó, addig még van egy hónapom.

@Norby: :R

[ Szerkesztve ]

(#77048) tomcica válasza Peterhappy (#77047) üzenetére


tomcica
Topikgazda

38 vagy? Jol tartod magad,egy nappal sem nezel ki idosebbnek 55nel ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#77049) parandroid válasza tomcica (#77048) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De ha óvatosan edz, még megérheti azt az 58-at. Vagy legalábbis, hogy annyinak nézzen ki.

Mondjuk ezzel a kinézettel én jó vagyok, minap a röntgenen is mondták a nejemnek, hogy anyuka kint várhat, amíg kész lesz. Majd leestem a székről, pedig az akkor nagyon fájt volna. :DDD

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#77050) LanyUs válasza tomcica (#77044) üzenetére


LanyUs
senior tag

Túl sok a kopogós lépő Tom! Több párna és kevesebb kiesett tömés :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.