Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) parandroid válasza Zozo0525 (#59998) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy annak idején utánaolvastam, valami olyasmi van, hogy ez mindenkinek egyéni érték, és egészen extrém is lehet. Valójában nem fejleszteni tudod, mert a korral mindenképpen csökkenni fog, hanem az edzéssel azt éred el, hogy lassabb legyen a csökkenés, illetve hogy minél jobban ki tudod használni a max közeli értékeket. Azaz ha 180 a hr maxod, azt nem fogod feltolni 200-ra, de a 180 közelében több időt fogsz tudni tölteni, illetve ahogy öregszel, lassabban veszíted el a felső tartományt.

Most így hirtelen ezt a threadet találtam ( [link] ), itt is nagyjából erről van szó, csak gyorsan átfutva.

Érdekes téma, biztos kutatták is sokat, de nem ma fogok elmélyedni benne, sry. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#60002) Zozo0525 válasza parandroid (#60001) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nálam a max pulzus 158 az hova csökkenhet?:DD

(#60003) parandroid válasza Zozo0525 (#60002) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos fog az még. Nekem 190 körül volt még 5-6 éve, amikor elkezdtem futni, most talán 185, de egyértelműen érzem, hogy a zónáim is mennek lefelé. Az is igaz, hogy nem is igazán edzettem magas intenzitáson, vagy erre irányulva, illetve az edzettségem sem ugyanaz, mint 2 éve volt.

Ezek szerint neked eleve alacsonyabb volt amúgy a bázis. Ismerősök között van mindkét véglet, olyan is, aki hobbifutóként 50+ évesen 5 perc alatti km-eket tud 140-es pulzussal, meg olyan 40 körüli is, aki 180-as értéken futja a laza edzéseit.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#60004) HKorn válasza parandroid (#60003) üzenetére


HKorn
addikt

Amúgy ez az egész pulzusmizéria csak azért érdekelt, mert szinte minden edzés után a Z5-ben volt az edzés nagy része, és kezdtem azt hinni, hogy széthajtom magam, vagyis túk sok az anaerob edzés, pedig egyáltalán nem éreztem úgy. De így már más a dolog.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#60005) ígyvanferi válasza stefyY (#59983) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor csak a 745 nem tud ilyet? Sorry, abból indultam ki, mert az ilyet nem mutat vagy csak ennyire nem ismerem még azt sem. Futás közbeni 4. datascreenre beraktam a GTC balance-t is többek között mindenféle huszadrangú adat mellé, de épp ezért kb. sosem léptem oda, nem tudom mutat-e valamit. A connectben üresek a talajérintési idő, GTC balance, függőlegese arány menüpontok. :(

(#59970) Agony: teljesen igaz, versenyen vagy PB döntési kísérletkor amúgy se mérek pulzust (vagy legalábbis nem nézem), szóval ott úgyis mindegy, hogy most a 175-öt vagy a 178-at tekintem LTHR-nek.

[ Szerkesztve ]

(#60006) stefyY válasza ígyvanferi (#60005) üzenetére


stefyY
őstag

Sosem használtam még, lehet, hogy akkor nekem is csak dísznek van ott? :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60007) ígyvanferi válasza stefyY (#60006) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát... :D van erre vonatkozó adatsorod a connectben? Ma szünnapom volt futásügyileg, de holnap sasolni fogom menet közben azt a datascreent is. Bár ha utólag nem látok adatot, akkor kétlem, hogy menet közben lenne. Ettől még a 245 akár tudhatja is.

(#60008) stefyY válasza ígyvanferi (#60007) üzenetére


stefyY
őstag


Nem leltem, csak az órán, de reggel meglesem én is. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60009) LanyUs


LanyUs
senior tag

A Pega Trail 3 göröngyös terepen nem annyira stabilan tartja a bokát, mint a Stinson 6 ATR. Mindkettő klasszis cipő terepen ( csillapítás, talafogás ). Vízállóságban a Pega Trail nyer, viszont bokatartásban a Stinson 6 jobb. Mostanában ahol csak lehet kifutok a fűre/földre a beton helyett és megköszöni a térd a gondoskodást...

(#60010) bajnokpityu válasza LanyUs (#60009) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a terra kiger még kevéssé, de ettől még brutálisan jó cipő.
egyébként nekem sose jöttek be a vastag talpú, brutál erősen bokafogó cipők, nekem konkrétan inkább kiforditják a bokámat olyan göröngyös terepen, ahol még simán izomból/inból megfognám.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#60011) emvy válasza bajnokpityu (#60010) üzenetére


emvy
nagyúr

+1, oszinten szolva a bokam szempontjabol a legjobb a Vibram Fivefingers volt, mert akkor szokott kimenni a bokam, amikor a cipo talpa nem eleg flexibilis es/vagy a felso resze nem fog eleg jol.

while (!sleep) sheep++;

(#60012) tomcica válasza emvy (#60011) üzenetére


tomcica
Topikgazda

+1 detto...Inov8 minimalok a legjobbak terepre,mozogjon a boka szabadon amerre akar :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60013) stefyY


stefyY
őstag

:B :B :B

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60014) LanyUs válasza bajnokpityu (#60010) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az lehet, amit emvy ír. A felsőrésze a Stinson 6-nak stabilabb. Simán fogom benne bokával a fagyott föld barázdákat oldal irányból stb. Nike-ban már előbb kifordulna és nagyobbat is kell tartanom. Ettől függetlenül jó cipő. Nagyon szeretem. A bokám pedig szokta ezeket, mert vegyesen futok legtöbbször. Csak érzem a kettő közti különbséget.

tomcica: inkább nem szeretném érezni, ahogy a tetején 1 cm szélesre fagyott 20 cm magas kiálló föld darabra ugrok egy minimalista cipővel mázsa felett :)

(#60015) bajnokpityu válasza LanyUs (#60014) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát sztem nem ezt irta elsősorban, de nem veszünk össze..

stefyY: ez is egy igen jó cipő sztem. vékony a talpa, nem holdjáró feeling, 2021ben két cipőt vettem összesen, ez volt az egyik. enyém meg piros :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#60016) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#59722) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Megjött a Floatride Energy 3, 45-öst rendeltem, az a méretem asicsból és sauconyból, viszont ez óriási lett, ha érdekel valakit akkor írjon, szívesen átadom beszerzési áron.

(#60017) stefyY válasza bajnokpityu (#60015) üzenetére


stefyY
őstag

Alig várom, hogy kipróbálhassam holnap, remélem osztani fogom a véleményed...a pirosról többen lebeszéltek, merthogy olyan pinkesnek tűnt képeken a felső része :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60018) bajnokpityu válasza stefyY (#60017) üzenetére


bajnokpityu
félisten

idézem tanult kollégáktól: a normális futó úgy néz ki, mint a papagáj.

nem pinkes! nem lehet, h kinai verziót vettek a haverok? :D

nekem ez volt az idei vásárlásom:
[link]

97kg, 195cm, vörös szakállas, tetovált :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#60019) HKorn válasza stefyY (#60013) üzenetére


HKorn
addikt

De szép, mindig ilyen zöldet akartam a Velocityből, csak ez sosem volt annyira akciós. De így is van kettő itthon :)

Run&Ride

(#60020) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#60016) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondhattam volna, hogy Reebokból érdemes fél számmal kisebbet nézni, mint általában a többi márkából, sorry :B (igaz ebből most nem volt választék, csak a 45-ös). Nekem épp jó a 45-ös, de következőre biztos 44,5-est választok.

(#60017) stefyY: az nem pink, ez a pink: [link]. Igaz csak kis részben. ;] Ja, látom közben bajnospityu is ugyanezt vette. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60021) stefyY válasza bajnokpityu (#60018) üzenetére


stefyY
őstag

:DDD

#60019 HKorn: Tessék melléjük venni egy zöldet is akkor már. :D

#60020 ígyvanferi: Ez akkor is szebb. :P

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60022) LanyUs válasza bajnokpityu (#60015) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze, hogy nem! :) Jelenleg összeteszem a két kezem, hogy megúsztam hosszabb kihagyás nélkül ezt a talp külső él fájdalmat. Borzasztó érzés volt, amikor 2 km után nem tud az ember tovább lépni. Tehát most öröm van :) Fusson Mindenki amiben csak tud és jólesik!
Látom milyen magas vagy :Y Nekem a Te jelenlegi súlyod a cél 192/107->192/97-98, de százzal kiegyezem, mert az szép kerek :)

Más: futás-gyúrás téma [link]

[ Szerkesztve ]

(#60023) HKorn válasza stefyY (#60021) üzenetére


HKorn
addikt

Amint 8000Ft lesz rendelem is! :D Pirosat annyiért vettem. Igaz a fehér meg 17 volt, de akkor nagyon kellett cipő és pont nem volt semmi nagy akció. Ennél drágábban nem is vettem még cipőt.

Run&Ride

(#60024) stefyY válasza HKorn (#60023) üzenetére


stefyY
őstag

Szólj nekem is, veszek hármat. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60025) HKorn válasza stefyY (#60024) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk annyiért már az utolsó 1 darabot adták, az is olyan, ha nem azonnal csíped el, 10 perc múlva nár nem lesz meg.

Run&Ride

(#60026) xy.zsolt válasza HKorn (#60025) üzenetére


xy.zsolt
őstag

1éve én is 8k-ért vettem a Li-ning-et....sajna a kötelező áfa miatt azóta már pénzbe kerül ez is :K így most 40EUR körül van alin....mondjuk ennyit is megér. Ha nem lesz helyben jó áron velocity nitro akkor a következő is ilyen lesz

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#60027) stefyY


stefyY
őstag


Kezd elég szürreális lenni. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60028) HKorn válasza stefyY (#60027) üzenetére


HKorn
addikt

Te mit csinálsz, hogy így megy felfelé? :D

Run&Ride

(#60029) stefyY válasza HKorn (#60028) üzenetére


stefyY
őstag

Ez remek kérdés. Most hajnalban voltam hetedmagammal egy laza, beszélgetős 11 kilin, 5:48-as tempóhoz jött ki 132-es átlagpulzus, aztán elcsodálkoztam én is, hogy ezt kiírta. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60030) tomcica válasza stefyY (#60027) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mielott teljesen levizelned mindenki bokajat,elmondom neked,hogy amikor tiszta nyers alapozast csinaltam <145,155-165,175 zonakban (175 epp csak rovid tempocskara erintve) az ora a sebesseg/pulzus alapjan dobott 72 vo2max-ot. Volt hogy 145bpm-el 4:10-es iramra is gyorsult kiveteles napon (altalaban 4:30-4:20 koruli volt a 145bpm).
DE 1:15-1:16-os felmaratontol gyorsabb nem ment.
Amikor a felso zonak tobbet dolgozom,verseny sebesseg,speci edzesek az ora 65 Vo2max-tol nagyobbat meg nem irt ki. A pulzus is 145bpm 4:30 kornyeke.Cserebe a felmaraton 1:14,es nehany valtast is le tudok kovetni,szoval versenyezni is lehet.Nem csak nyers idofelmero idealis korulmenyek kozott.
Amugy meg gratula szepen epited :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60031) stefyY válasza tomcica (#60030) üzenetére


stefyY
őstag

Azért az nem célom...mármint ahogy az elején fogalmaztál. S biztosan nem is valós ez a szám. Ettől függetlenül köszönöm, meg nyilván valamit mégiscsak jelent, de se olyan gyorsan nem tudok futni, mint pl. Te vagy néhányan itt a fórumon, de a maratontól is nagyon messze vagyok, ha az állóképességről van szó. Ergó nagyon ergya futó vagyok. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#60032) tomcica válasza stefyY (#60031) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak arra akartam ramutatni,hogy a nyers alapozos kondi csak felut,azt at kell vezetni verseny speci sebessegekbe.
Kb. mint amikor a testepito tomegel,ott van alatta az izom,de meg fedve van az egesz.Amikor elkez szalkasitani akkor valamennyi elveszik az izombol is,ami fedi az meg teljesen.
Nalunk is az alapozos sebesseghez jaro pulzus lehet picit magasabb lesz,de a felso zonakat is tudod futni. Ami ugye a lenyeg.
Kiveve ha 50km+ feletti versenyekre keszulsz,ott a sima aerob a versenyspeci edzes,azt kell kimaxolni tavra es gazdasagossagra (bpm/sebesseg)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60033) LanyUs válasza tomcica (#60032) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az amúgy probléma, ha a reggeli alapozós kört 125-140 tartomány helyett folyamatosan 140-150-es tartományban futom, mert van erő és "adja" nap van? Oka, hogy mostanában kezdi átaludni a 2 éves az éjszakát és pihenten ébredek 5-kor...

(#60034) tomcica válasza LanyUs (#60033) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van ertelme,foleg ha ugy erzed,hogy magatol jon es jol esik :K Sot neha ennek a futasnak a veget meg feljebb csavarod,mert jol megy annak is van ertelme.1-2km a vegen szepen fel 165-ig is akar.
Kell a valtozatossag az alapozas alatt is..pl nalad egy nap 125-140bpm,egy nap 140-150,egy-ket nap 125-140bpm,majd egy nap 150-160bpm,utana ismet egy-ket nap 125-140bpm.
A max sebesseget hetente erinteni kell,erre valo a rovid repulo gyorsito 50-100m nehanyszor megkuldve fokozosan,kozte akar seta v lassu kocogas.
Max sebesseget lehet erinteni lejton LEFELE is,erre azert ugyelj,mert a combokat igenybe veszi de rendesen,cserebe jo porgest ad :K
Az erot is illik erinteni hetente,nehany emelkedo tempos (nem sprint!) lefele akar seta v. kocogas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60035) xy.zsolt válasza LanyUs (#60033) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ha ezt éhgyomorral teszed akkor fogsz fogyni....legalábbis nálam a tekerésnél ez működik

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#60036) lovace válasza ígyvanferi (#59979) üzenetére


lovace
aktív tag

Szia!
Pont most tervezem pulzusmérő öv vásárlását és megakadt a szemem a bejegyzéseden. Ez a bike24.com megbízható bolt? Úgy látom, 3-6 nap alatt Magyarországon van a csomag, elég gyorsak az biztos!

(#60037) LanyUs válasza tomcica (#60034) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! :R Ez ilyenkor újra az a szint, ami félig-meddig örömfutás :) Imádom az építkezés ezen szakaszát... A fenti végül is már majdnem a LEVEL II. alapozás. Viszont ügyelve arra, hogy a pulzussal emelkedett napok után meglegyen a kellő pihenés.

xy.zsolt: úgy megyek, de nem terhelem a fórumot a témával, mert nem beszélnem kell róla, hanem tenni. Illetve a falatot épp nem tenni sehová :)

(#60038) Hi!King válasza tomcica (#60030) üzenetére


Hi!King
őstag

Polarnak is van hasonló mutatója, a running index, az is akkor megy lefelé, ha sokat futsz viszonylag alacsony pulzuszónában, illetve mivel nem tud mit kezdeni az intenzív edzésekkel, ahol közben is megy fel sokadik ismétlésre a pulzusod, ezért azonos időszakban is a lötyögősebb futásokra mutat többet.
Polarnak van egy másik vo2max becslése is, a fitness test (a RI-ről van ahol azt írják VO2 max becslés, máshol meg azt, hogy nem), az meg pihenési pulzusnál becsül.
Szerintem mindkettő rossz VO2max becslésnek, ha már nem laboros mérés, hanem becslés, akkor pont az intenzív, max pulzus közeli vagy legalább savasodási küszöbös edzések alapján lehetne becsülni.

(#60039) tomcica válasza Hi!King (#60038) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szerintem egy 7-12perces felmero tud Vo2max-ot mutatni :K abbol mar lehet viszonyitani,szamolgatni.
Megjegyzem a jo 7-12perces tempo meg nem lesz eleg 5K feletti tavokhoz :N oda erdekesebb az amit Agony figyel = LT kuszob. Meg ha nem is lehet precizen meghatarozni az a +- 5mp/km mar eleg hogy belojje az ember az edzeseit.
Tudni kell,hogy mit epit az ember,utana arra ra mit epit stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60040) ígyvanferi válasza lovace (#60036) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Teljes mértékben, a bringás topicban sok a jó tapasztalat velük (én még nem rendeltem innen).

(#60041) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

akcios compressport zoknik

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60042) ígyvanferi válasza tomcica (#60041) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó cucc, kb. egy hónapja vettem belőle két párat multinavigátornál aranyórában.
Most még kicsit talán túl szellős is, egy vékony felsőrészű cipőben a múltkori nagy szélben gyakorlatilag akadálytalanul fújt át az egész lábfejemen a hideg. Melegben ez elég jó lesz.
Ez a kedvenc feature-öm benne: Stability Wings oldalsó stabilizálófülek, amelyek amellett, hogy növelik a zokni erősségét és stabilitását, a modern és agresszív, teljesítményorientált megjelenésről is gondoskodnak." Kb. mint 1.2-es swiften a vasalódeszka szpojler, meg a lángnyelv matrica. ;]

(#60043) tomcica válasza ígyvanferi (#60042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja kerem marketing szoveg az van...viszont jo marka

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60044) emvy válasza tomcica (#60041) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezek kurvajok, marmint ugy altalaban minden Compressport cucc bejott idaig. Talan az ovvel van annyi gondom, hogy valami beleakadt (kulcskarika talan), es elszakadt a cerna valahol, es most foszlik.

Eh, nincs 45-os :(

while (!sleep) sheep++;

(#60045) ígyvanferi válasza emvy (#60044) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De van: [link] Ebben legalább illeszkedhetsz a topic mostanában pink, meg női futócipők vételével kialakuló dzsendersemleges szellemiségéhez. ;]

[ Szerkesztve ]

(#60046) emvy válasza ígyvanferi (#60045) üzenetére


emvy
nagyúr

Telleg, most talaltam meg. En eleve nem nezek ki tul noiesnek, szoval szoktam kompenzalni rozsaszin polokkal meg ilyesmikkel, a bordo abszolut belefer :D

while (!sleep) sheep++;

(#60047) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

tegnap aránylag gyenge voltam, és nem is ment a tempós futás pulzus kifejezetten alacsony volt, de az emelkedőkön csörlő kellett volna :)

ma is kicsit szúr a tüdő. hát nem pozitiv a párom tesztje? a hetet ne erőltessem, ugye?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#60048) emvy válasza bajnokpityu (#60047) üzenetére


emvy
nagyúr

ne

while (!sleep) sheep++;

(#60049) tomcica válasza bajnokpityu (#60047) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kovid ide-oda,amugy is erdemes odafigyelni a heti terhelesre :K ha zsinorban nehezek az edzesek,ha el-elfogy az ero (emelkedok jelzik) akkor lazabbra kell venni,vagy teljes pihenot beiktatni. Kis hengerezes,nyujtas,joga,pilates stb. belefer rovidebb es joleso nyugger tipusu.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#60050) stefyY válasza tomcica (#60049) üzenetére


stefyY
őstag

Látod, ez a bajom nekem is, nagyon érzem a bugit a lábamban, vinne is kifele ilyen gyönyörű időben, holott 27k lépésnél tartok ma már, a hónapban pedig közel 90 km futásnál, de kellene pihentetnem is, akármennyire érzem frissnek magam.


Ezeknek a kompressziós zokniknak milyen távon van értelmük? Mindig csak natúr futózokniban futok.


#60032 tomcica: Ezzel meg egyetértek és pont jön a tavasz is... :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.