Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) myckey válasza myckey (#49000) üzenetére


myckey
veterán

Egyébként a láb elemelése a talajtól, még további izmokat vesz igénybe, extra koncentráció meg erőfeszítés. Könnyebb nem lesz tőle, az egyébként sem könnyű gyakorlat -mármint a húzódzkodás.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#49002) danielsz válasza emvy (#48974) üzenetére


danielsz
tag

Nem kamu, handbike-os versenyző.

(#49003) #76500480 válasza Studi (#48991) üzenetére


#76500480
törölt tag

Hetente leszoktam kefélni :C

156lépesütemre, 1,4m átl. lépéshosszra tudtok ajánlani valami más cipőt Pega helyett? Újabb próbára 37es a nyakánál szorosabbra fűzve nagyon "bevág". 36 os kimaradt az életemből( már azt is rosszabbnak írták) de "régen minden jobb volt" :O

(#49004) inf3rno válasza #76500480 (#49003) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#49005) tomcica válasza #76500480 (#49003) üzenetére


tomcica
Topikgazda

156-ot lepsz atlagosan? Nalam az mar szokdeles :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49006) danielsz válasza tomcica (#49005) üzenetére


danielsz
tag

Én most megnéztem, az órám szerint nekem 185-190 között van a cadence, sokaknak mondjuk jóval kevesebb.

(#49007) emvy válasza danielsz (#49006) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, ez tok egyedi. Allitolag a magasabb cadence jobb a terdnek meg a csiponek, en ezert szoktam ra (nekem kb. 165 a kocogos, 170 a laza, 178 a maratoni, 185 az mar ilyen 4:10).

while (!sleep) sheep++;

(#49008) inf3rno válasza emvy (#49007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem tipikusan 175-ös átlag szokott lenni 4:30-4:50 között félmaratoni tempón. Ha nagyon megküldöm akkor nagyon rövid távon 200-ig szokott felmenni 3:30 vagy alatta. Kocogás olyan 160-170 körül szokott lenni 5:15-6:30.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#49009) emvy válasza inf3rno (#49008) üzenetére


emvy
nagyúr

Rosszul emlekeztem. Itt a multkor FM:

Kek a lepeshossz, szurke a lepesszam. Szoval 188 atlagos lepesszam tartozik 4:18-es atlagtempohoz FM-on.

while (!sleep) sheep++;

(#49010) inf3rno válasza emvy (#49009) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én próbálkoztam egy időben azzal, hogy felpörgetem lassabb tempóra is, de valamiért ez a 175 van beállva, és ha nem figyelek, akkor ez jön automatikusan.

Buliban hasznos! =]

(#49011) Chuck Norris válasza Hi!King (#48998) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én amennyit tudok az egész témakörről, meg amit myckey is mondott, hogy a húzódzkodást szabályosan végrehajtani már alapból egy nagyon nehéz feladat, nagyjából egy éve jártam erősíteni hetente kétszer mire sorra került ez a gyakorlat, és elsőre konkrétan nullaszor tudtam magam szabályosan felhúzni, úgy 3 hónap múlva jutottam el 3x2-ig. Ezeknek a keretbe rakható rudaknak meg az a fő baja, hogy nem tudod olyan szélesen megfogni ahogy kellene.

(#49012) inf3rno válasza Chuck Norris (#49011) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Erőt negatív edzéssel tudsz a legjobban fejleszteni. Nem egy bonyolult dolog húzódzkodásnál. Felhúzod magad két karral, aztán visszafele lassan engeded, és egy karral próbálod megtartani közben. Kezdésnek ha nem megy a felhúzódzkodás sem, akkor felfele lehet lábbal segíteni és két karral visszaengedni. Ha már elég jól megy, akkor fokozatosan rá lehet állni erőállóképességre itt is egyre több ismétléssel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#49013) myckey válasza inf3rno (#49012) üzenetére


myckey
veterán

Egy karral, egy teljesen kezdő...azzal óvatosan, akár pozitív akár negatív is legyen a szakasz.
Segíteni azzal is lehet, hogy kikapcsolja az ember az alsótestet, ilyen olyan módon, amit írtam is, vagy beszerez egy powerbandet és arra áll fel, ez az ellenállás sokat levesz a testsúlyból/lök. A lábbal lendületvételnél pedig szintén óvatosan, a testnek a "rángatózás" kivitelezéséhez idomulni kell, ez a "kipping" nevezetű dolog...technika amit tanulni kell, és maga a művelet sem összehasonlítható azzal, mikor lapockából dolgoznak szabályosan a húzódzkodásnál. De persze rugaszkodni is lehet a talajtól, ha erre gondoltál.
Felső holtponton is tarthatja magát az ember, ha bírja....de ez is bizonyos mozgástartományban erősít, nem egészében.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#49014) inf3rno válasza myckey (#49013) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az egy kart úgy gondoltam, hogy azért a másikkal sem engedi el, csak azzal nem erőlködik. Sok helyen bordásfalra teszik fel ezeket, ott csak fellépdel, aztán eleve fentről kezd. A negatívnál egyáltalán nem lényeg, hogy hogyan jutsz fel, mert lefele történik az edzés lényegi része. Meg olyannak kell lennie lefele, hogy túl legyen terhelve, hogy ne nagyon tudd megtartani. Súlyzós edzésnél akár az 1 ismétléses súly dupláját is szokták használni negatív edzésre. A gond csak akkor van, ha nem gondolják át, hogy mi lesz, ha leért a súly.

Buliban hasznos! =]

(#49015) Chuck Norris válasza inf3rno (#49012) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Eleinte párban csináltuk, hogy a másik ember csak annyira segített, talpnál feltolva, hogy épp fel tudd magad szenvedni.

[ Szerkesztve ]

(#49016) myckey válasza inf3rno (#49014) üzenetére


myckey
veterán

Igen, negatív szakaszban más a terhelhetőség, ismerős. De, ezek a dolgok akármennyire is jól hangzanak... a testnek szokni kell az erőkifejtést, lehetőleg minél fokozatosabban, akár könnyítve de szabályosan, hogy a gyakorlat hatásfoka megmaradjon, és az elején a legkisebb problémát is minimalizálja az ember.
Aha, jó pár teremben van bordásfalon, majd mindenhol találkoztam bordásfalra szerelt húzódzkodóval, amerre jártam és volt ilyen : ) Izometrikus kivitelezésnél (felső holtpontos ) is sokat segített.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#49017) tomcica válasza emvy (#49007) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyedi,de azert,ha valaki nem 2meter magas akkor a 170 alatti cadence az ahogy a regi edzom mondana: "lusta lepesre" vall :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49018) emvy válasza tomcica (#49017) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát ahogy írom is, a versenytempó az 180 fölött van.

while (!sleep) sheep++;

(#49019) Hi!King válasza myckey (#49000) üzenetére


Hi!King
őstag

Igen, olyan, konkrétan ez:
https://www.decathlon.hu/pull-up-bar-70-cm-id_8353818.html
(Lemértem az ajtókat, kb. 88 cm, szóval ez a méret fér be oda a 68-95 cm-ével.)
Egyébként ahogy látom, mivel ez online készletes, nem áruházi, ezért még nem készítették össze a cipővel együtt, de majd csak meglesz, a cipő az egyáltalán nem sürgős, mert 4 van a leselejtezendővel együtt (azt majd kipróbálom bicajozásra).

Korábban kint próbálkoztam, jó esetben elsőre, és talán még másodikra fel tudtam magamat húzni, utána már csak negatív gyakorlatok mentek. Illetve szokott a szabatéri edzőparkokban lenni ilyen csigás gép, amin ülsz, és lefelé húzható a kar, az nyilván sokkal könnyebb.

A teljes mozgástartományig azért akarok eljutni, mert via ferratánál is előny ha fel tudom húzni magamat drótkötélbe vagy sziklába kapaszkodva, nyújtott karból indulva. Legtöbbet a sziklamászáshoz hasonlóan ott is lábra támaszkodással érdemes megoldani, de ez azért messze nincs minden lépésnél így. Idegesítő, hogy nem bírom el rendesen magamat, pedig már rég nem is vagyok nehéz.

(#49020) stefyY válasza tomcica (#49017) üzenetére


stefyY
őstag

Régen nem értettem, hogy nekem se akaródzott az átlag felmenni 160 fölé, aztán rájöttem, hogy a cipő is hibás. 186 magas vagyok, szóval azért nem rövidek a lábaim sem, tegnapi 4:44-es átlagomra 172-es cadencet hozott ki a garmin, múlt heti 4:35-ösömre is 174-et. 170 alá már nem is igen megyek.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#49021) Hi!King válasza emvy (#49018) üzenetére


Hi!King
őstag

Ma nekem 178 volt az átlag kicsit maraton tempó alatt bemelegítéssel, levezetéssel együtt, tegnap könnyű futással 172. Az volt az érdekes, hogy elfutottam egy csaj mellett, én épp 4:30 körüli tempóban, ő 5:30-6:00 körül futhatott ránézésre, de úgy szedte a lábát, hogy szerintem simán bőven 200 felett lehetett a lépésszáma.

(#49022) emvy válasza Hi!King (#49021) üzenetére


emvy
nagyúr

Parom 195 korul nyomja, asszem :)

while (!sleep) sheep++;

(#49023) xy.zsolt válasza emvy (#49018) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Pont ahogy a bringánál is....csak ott hajtókaronként (lábanként) 90CAD felett. Jó keringés kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49024) tomcica válasza Hi!King (#49021) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na igen,ez a masik veglet,ha nincs eleg ero a labban es csak porgeti,de nem eleg eros az elgrugaszkodas (meg nem emeli a terdet sem) akkor van ilyen 185+ cadence,de nem halad vele

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49025) xy.zsolt válasza tomcica (#49024) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Bringázásnál hosszabb távon a pörgetés a nyerő....futásnál nem tudom, csak arra emlékszem, hogy dombra fel én szaporábban lépkedtem kisebbeket anno

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49026) tomcica válasza xy.zsolt (#49025) üzenetére


tomcica
Topikgazda

dombra fel,na igen,ott jobb az aprozas :K de itt a sik futasra gondoltam.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49027) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ha furcsa mozgast,cadence-t akartok latni,akkor a japan noi maraton nehany resztvevojet ajanlom:
[link]

(sargaban a ROBOT...de mellette pirosban is van am lepesszam,foleg ha az elol futo afrikaiakat nezzuk)
MIndez mellekes,mert az egesz boly szarra verne 3km felett barmelyik tavon :P :DDD :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49028) Studi válasza tomcica (#49027) üzenetére


Studi
addikt

:Y Olyan, mintha neki lenne valami gond a karjával. Annyira nem tűnik természetesnek ez a mozgás.
Piroskának pörögnek a lábai rendesen. De a combkerülete sem olyan, mint az előtte futó gazellának! :D

(#49029) tomcica válasza Studi (#49028) üzenetére


tomcica
Topikgazda

brutalis milyen mozgassal,milyen tempokat tudnak kihozni magukbol...aze' kalap le :R :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49030) sutirablo válasza tomcica (#48994) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Köszi a valaszt! Szóval a 10/21k tempó fejleszthető egyszerre, de ha maratont is futnék azzal külön kéne foglalkozni. Vagy ez csak akkor igaz, ha nagyon ki lenne élezve?

(#49031) tomcica válasza sutirablo (#49030) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy szoktak a modern edzesmodszerekben,hogy a 10K/21K gyorsasagi edzest ad a ra epitett maratoni edzesnek...4het 10K/21K specifikus,utana johet a maratonos (lassabb,de mennyisegileg tobb).
Ugyanigy van az alapnal,ami a modern edzesnel valtozatos sebessegek rovid sprinttol a 3K tempon at a 10/21K tempokig + emelkedo erore,ezek az edzesek nem akkora mennyiseguek hogy naprol-napra ne lehessen megcsinalni oket,tehat 2-3 honapig el tud vele lenni az ember.Persze melle jar combos heti km is am :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49032) Studi válasza tomcica (#49029) üzenetére


Studi
addikt

Nem az a kemény, hanem hogy minden bizonnyal áll mögötte egy edző is, aki képes volt felismerni, hogy neki ez így megy, és ha megpróbálja "rendberakni" a mozgását, akkor meglassul, mint Uhrin Benedek bácsi kispatakja... Nagyon sok helyen próbálják a sportolók mozgását valami ideálishoz igazítani, sztenderdizálni, de nem mindig az a célravezető. :)

(#49033) Hi!King válasza Studi (#49032) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem vagyok nagy sportnéző, de eddig akárhányszor láttam profi maratoni futást, mindig volt az élmezőnyben 1-2 olyan futó, akinek valami sajátos mozgása volt, olyan, amire elsőre biztosan azt gondolnánk, ez így nem lehet hatékony. Pedig ha egy világverseny élmezőnyében ott tud lenni, akkor nem lehetséges, hogy ne lenne hatékony számára.

Meg az is meglepő tud lenni, hogy a profik futótechnikája sokszor a leggyakoribb, már-már közhelynek tekinthető tanácsoknak mondanak ellent, ilyen pl. a sarokra érkezés ellenjavallata. Olvastam, hogy a profi utcai futók több mint fele sarokra érkezik, ugyanakkor a profi pálya futók többsége lábtalp elejére érkezik.

(#49034) ígyvanferi válasza Hi!King (#49033) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az a baj, hogy sokszor egy kalap alá veszik az overstride-olást, meg általában a sarokra (a lábfej hátsó részére) érkezést. Ez a videó nagyon jól elmondja, mi a hiba ebben a gondolatmenetben.

(#49035) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

2hete térdfájdalom miatt abbakellett hagynom az éppen csak elkezdett futást....hülyén kezdtem, tanultam belőle, PONT. Most viszont úgy mozgok mintha tényleg annyinak érezném korban magam mint amennyi vagyok....és még így sem esik jól :( Remélem egyre jobb lesz mert ritkán adok fel dolgokat és ezt sem szeretném. Visszajöttek a régi 35 évvel korábbi emlékek (már a nicoflex illatára is, amit azóta sem éreztem) amikor 16-17 évesen még szinte száltam a levegőben. :) Szar érzés most így mozogni, na

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#49036) tomcica válasza Studi (#49032) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy igaz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49037) tomcica válasza xy.zsolt (#49035) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy szallni a levegoben (annyi energiaval,akkora lendulettel,olyan hormonszinttel) nem fogsz mar tobbet :N ha pihent a tested,ha edzett,ha nem :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49038) inf3rno válasza tomcica (#49027) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A sárga robot nagyon kemény. :D

Buliban hasznos! =]

(#49039) inf3rno válasza xy.zsolt (#49035) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem nehezebb megszokni a lassú, mint a gyors futást, türelmetlen vagyok ezen téren. Én is szívok sérülésekkel rendesen az utóbbi években. Azt tudom javasolni, hogy keresztedzéssel vezesd le a feles energiát, és próbálj ráerősíteni a futáshoz szükséges izmokra. Guggolás pl biztosan jó erre, ha már bírja a térded.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#49040) tomcica válasza inf3rno (#49039) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem ma van a Jim Walmsley fele 100km vilagrekord kiserlet? Remelem arra nem fuj igy a szep, reggel majdnem lekapott a bicajrol munkaba menet :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49041) ígyvanferi válasza tomcica (#49040) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De-de, délután 4-kor kezdődik a buli. live stream

(#49042) tomcica válasza ígyvanferi (#49041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na akkor ralesek, koszi. Herron neni (letsrun forumon Jaguar nicken ir) is ott lesz. :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49043) inf3rno válasza ígyvanferi (#49041) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na még 4 óra. :-)

Buliban hasznos! =]

(#49044) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
15k-ig el tudtok ajánlani futócipőt. Heti 3x max 20 perces lassú tempójú futásra kellene.
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#49045) Dottorei


Dottorei
tag

Minnyá fut a Hokás gyerek
Na ki ázott szarrá futás közben ma (még)?
Csaby: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

(#49046) ígyvanferi válasza Dottorei (#49045) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez valami dragrace pálya vagy hol fognak futni? Nem tűnik túl ingergazdagnak még nézni se. Mennyivel jobb volt mindkét nike rekordkísérlet: Monza versenypálya vagy a Práter Bécsben.

Én azt az alacsony építésű, 5 mm dropos Salmingot nem erőltetném heti 3x20 perc kocogáshoz, mégha pont 15 ezer Ft is. A szokásos tippem ilyenkor a Reebok Floatride Energy. Az is 15 peták. Szerintem jobb a legolcsóbb nike-nál is, amiket ennyiért vagy inkább drágábban kapni.

[ Szerkesztve ]

(#49047) tomcica válasza Dottorei (#49045) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Salming-salming-salming nem piiiiz erte :K dicserik is rendesen.
MOndjuk eleg minimal :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49048) tomcica válasza ígyvanferi (#49041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

morzsoljak a fiuk :R ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#49049) ígyvanferi válasza tomcica (#49048) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, a felét már le is csorogtál a kényelmes kis tempójukban. Mondjuk a 6 órán belüli 100K ez alapján nem lesz meg, "csak" a korábbi rekord megdöntése.

(#49050) Dottorei válasza ígyvanferi (#49049) üzenetére


Dottorei
tag

az a kis sérülés lehet zavaró, elég magasra kapkodja a lábát

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.