Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) cekkk


cekkk
veterán

Ma voltam bent a Duna házban lévő addidas outletben.
kb minden cipő 10-13 ezerrel olcsóbb a bolti árnál ami egész jó lehet.
Bár én nem ismerem az addidast és azt sem tudom milyen, valamint melyik cipő milyen lábra jó :D

(#6202) tomcica válasza cekkk (#6201) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amennyiben van nekik Adidas (adizero) Tempo cipojuk akar 5os regebbi vagy a zsirujj 6-os modell az enyhen pronalo es neutralis labra valo,szoval szinte mindenkinek jo - nyugaton kb 80-120euro uzlettol fuggoen - okvetlen szerezz be egyet :K

func93> jo kis Asics,majd egy beszamolot kerunk,ezt a modellt ugysem ismerem

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6203) concret_hp válasza cekkk (#6201) üzenetére


concret_hp
addikt

aréna plázában levő boltjukban van egy ilyen hogyishívják amire ha ráállsz megmondják milyen csuka kell.

sportsdirecten megnézhetet, ha megvan a konkrét típus, adidas outletes árnál is olcsóbb sok minden.

nekem questar van, de legközelebb másfélét veszek, valahogy nem az igazi :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6204) cekkk válasza tomcica (#6202) üzenetére


cekkk
veterán

100 kiló felett is jó? :D
Nekem inkább pronáló szupináló és neutrális lábam van :DDD Pont számomra készül a legkevesebb cipő :D

Mi futottam egy 5 Km-et 29:30 lett :D Kíváncsi lennék mi jönne ki belőlem, ha leadnék vagy 30 kilót :DDD

(#6203) concret_hp
A lábamat tudom, hogy milyen, hanem a cipőkről nem tudom, hogy milyen lábra jó :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6205) concret_hp válasza cekkk (#6204) üzenetére


concret_hp
addikt

sportsdirecten azt is meg tudod nézni soknál :)

szerk: jól van ezt a linket elmentem :D

amúgy nem vágom a futócipők dobozán miért nem tüntetik fel... múltkor betévedtem egy hervisbe, randomra megnéztem kb. 15 pár cipőt és egyik dobozán sem volt rajta.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6206) cekkk válasza concret_hp (#6205) üzenetére


cekkk
veterán

Csak félek, hogy nem jól van ki írva mivel a kedves addidas saját honlapján sem tünteti ezt fel :W :DDD
http://www.prodirectrunning.com/

Itt nézegetem :D Tomcica adta a linket régebben :D

[ Szerkesztve ]

(#6207) deicide válasza cekkk (#6204) üzenetére


deicide
veterán

Csak szólok, az 5km-ed 29:05 lett, nem 29:30 :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6208) cekkk válasza deicide (#6207) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm! :R

Közben rájöttem én is :D Félre néztem :D :DDD

(#6209) Perillustris válasza Grass (#6098) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ár/értékben jók, a Tchibo-s cuccok méginkább. :C

Perillustris

(#6210) tomcica válasza cekkk (#6204) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Tempo magasabb sulyt is elbir,szoval nem muszaj pihekonnyunek lenni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6211) cekkk válasza tomcica (#6210) üzenetére


cekkk
veterán

26 ezer körül láttam azt a cipőt, csak az pont az én lábamra nem jó, mert én sajna inkább supináló vagyok, a cipőimnek is külső része kopik :D
Csak kevés ilyen cipő van :B

(#6212) #72042496 válasza cekkk (#6211) üzenetére


#72042496
törölt tag

És a bokád tényleg kifelé dől, mert kopni kb. mindenkinek a külső része kopik.

(#6213) cekkk válasza #72042496 (#6212) üzenetére


cekkk
veterán

A lenyomat szerint majd nem teljesen neutralis. De semmi esetre pronáló.

(#6214) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
A rossz idő beálltával a bringát cserélném futásra, és egy belépő szintű cipőt keresek. Az Intersportban van Nike Revolution 2 10k-ért, erről mi a véleményetek? Sportsdirect szerint ez neutrális lábra való, kezdésnek be merjem vállalni úgy, hogy nem megyek el futószőnyeges mérésre (nagyon messze van)? Régen lúdtalpam volt, de ortopédián azt mondták, hogy szinte teljesen eltűnt. Az utcai cipőket kifelé járom el.
Sportsdirecten is nézegettem cipőket, de igazából nem tudom mi érné meg (+ szállítás), és ahogy néztem ez a cipő pl. drágább onnan. Az Intersport azért jöhet szóba, mert az az egyetlen bolt a környékemen, ahol próbálni is tudok.
Azért szeretnék mindenképp valami belépő, de márkás cipőt, mert 93 kg vagyok és nem szeretném tönkrevágni a térdem.
Köszi

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6215)



addikt

Segítsetek, tavasz óta nem tudok normálisan futni a térdem miatt. Eddig reménykedtem, hogy majd csak elmúlik, de most már kezdek aggódni.

Az van, hogy lemegyek futni és kb 2-3 km után elkezd sajogni a jobb térdem külső fele. Elég zavaró, de nem annyira, hogy meg kelljen állnom. Kb 10km le tudok nyomni. Aztán mindig másnapra úgy megfájdul, hogy járni is alig tudok és innentől kb 2-3 nap múlva teljesen "meggyógyul". Általában a teljes tünetmentesség után még egy hetet rápihenek mielőtt újra próbálkoznék a futással, de megint pontosan ugyanígy előjön 2-3 km után.
Mindez kényelmes kocogó tempóra igaz. 5p/km alatt gyakorlatilag nem tudok futni, mert szinte azonnal belenyilal.

Amióta ez van, a távok kb 70%-80%-át földúton futom (városban ez a max), a technikára is nagyon odafigyelek. Ha nem is tökéletes, biztos, hogy nagyságrenddel jobb, mint régebb.

Már 5+ éve futok és sosem volt ilyen problémám korábban, simán ment 20-30km ilyen tempó, vagy 10km gyors vágta végig aszfalton és nem is túl jó technikával, mindenféle fájdalom nélkül. Aztán egyik pillanatról a másikra jött ez, hogy 3km sem tudok már lefutni. :(

Cipőm már kezdi megadni magát, le is fogom cserélni, de nem hiszem, hogy ez a fő gond. Egyrészt mert a bal térdemmel minden ok, másrészt meg mert azért annyit nem számít, hogy most 10-ed annyit sem tudok futni egyik pillanatról a másikra, mint korábban.

Edzés után barna kölest és joint-x-et szoktam szedni, most már földúton futok, jó technikával, lassú tempóban, 1+ hét pihenőkkel. Tényleg nem tudom mit csinálhatnék még, hogy meggyógyuljak, de már kezd nagyon zavaró lenni. Hónapok óta nincs változás.

Orvoshoz érdemes elmenni ezzel? Tud bármi értelmeset csinálni vele?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6216) tomcica válasza Tomi_Sci (#6214) üzenetére


tomcica
Topikgazda

apropo sportsdirect = New Balance M790,Lunarglide regebbi 50font,NB 1260 60font (ha nehebb sulyu vagy,esetleg NIke VOmero v Structure) Nike Pega 28-29es ha pihepuha lagysag kell

azt a Revolutiont felejtsd el...kesobb megbanod,inkabb plussz 20euro posta es legyen egy Pega

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6217) Alg válasza Tomi_Sci (#6214) üzenetére


Alg
veterán

tomcica összefoglalóját ajánlom olvasásra :K :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6218) tomcica válasza (#6215) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen menj el sportorvoshoz,megtettel mindet (pihentetted tobbszor is) es megis kiujul,nezze meg nehogy tovabb romoljon - addig pedig minden mas keresztedzes mehet,hogy a pulzus porogjon :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6219) Alg


Alg
veterán

Kicsit összenéztem az első 100 km-emet...

Ez alatt szinte pontosan 1 percet javultam 5km tempóban (6:30 -> 5:30), pedig nem is futottam sokat, szűk 3 hónap alatt jött össze 16 alkalom és kicsit több mint 100 km (+volt még vagy 150km túra)

Avagy máshogy nézve 5km sok-sok rövid sétával -> 10km simán megállás nélkül

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6220) stranger28


stranger28
addikt

Sikeresen túlterheltem magam. Valami nagyon durván visszaesett a teljesítményem kb. mindenben. :( Nyilván pihennem kell most egy-két hetet, viszont esetleg nem tudtok valamit, ami még segíthetne?

(#6221) cekkk válasza stranger28 (#6220) üzenetére


cekkk
veterán

Esetleg EPO vagy növi hormon :P Bélánál megkapod Debrecenben ;] :P

Viccet félre téve, sok vitamin pihenés szauna masszáz.

(#6222) stranger28 válasza cekkk (#6221) üzenetére


stranger28
addikt

Majdnem írtam valamit. :D

Szauna jó neki? Életemben nem voltam még.

(#6223) cekkk válasza stranger28 (#6222) üzenetére


cekkk
veterán

A hideg szauna nagyon jó :D De baromi drága :D

Edzés után én az aktívba mindig bementem 1-2 körre szaunázni :D Szerintem érdemes kipróbálnod, bár ha soha nem voltál még az első szar lesz és nem fogsz levegőt kapni stb, de utána jó lesz az :D

(#6224) stranger28 válasza cekkk (#6223) üzenetére


stranger28
addikt

Szerintem ezt most kihagyom, inkább alszok egy hetet. :DDD

(#6225) cekkk válasza stranger28 (#6224) üzenetére


cekkk
veterán

Most kimerültél vagy fáj is valamid? Ha csak ki merültél akkor ne sírj itt mint egy fürdős ..., hanem pihenj :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#6226) stranger28 válasza cekkk (#6225) üzenetére


stranger28
addikt

Erre is írtam majdnem valamit. :D

(#6227) deicide


deicide
veterán

Kezdjük az elején, mi az a túledzés? ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6228) cekkk válasza deicide (#6227) üzenetére


cekkk
veterán

Hagyd rá, kétszer lemegy gyúrni közben lesi a csajokat meg egyszer pályára lófrálni aztán túledzette magát ;] :P :DDD

Fú mit kapok én ezért :D :DD

(#6229) deicide válasza cekkk (#6228) üzenetére


deicide
veterán

Van nálunk egy ilyen kolléga, aki direkt hívja ki mindig maga ellen a sorsot, mi úgy mondjuk, hogy "kell neki a fájás", Te is valami hasonló provokatőr lehetsz. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6230) stranger28 válasza cekkk (#6228) üzenetére


stranger28
addikt

Hogy legyen gombás a lábad. :D

(#6231) cekkk válasza deicide (#6229) üzenetére


cekkk
veterán

Ismerem a kollégát és tudom, hogy nem lazázza el a dolgokat, de szívni kell a vérét néha :P :DDD

(#6232) cekkk válasza stranger28 (#6230) üzenetére


cekkk
veterán

(#6233) func93


func93
senior tag

Segítségeteket szeretném kérni. Igazából nemrégen kezdtem el komolyabban futni viszont nincs edzéstervem. Mostanság 5km-es távokon szoktam indulni, de volt, hogy 10km. Most szombaton megint megyek egy 5km-re + okt. 12-én. Szóval ez lenne a kérdés, hogy-hogy készüljek. Fussak csak 5km-ket vagy esetleg többet?

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#6234) stranger28 válasza cekkk (#6232) üzenetére


stranger28
addikt

Gondolom tudod, hogy én melyik verzióra gondoltam a videóból. :DDD

(#6235) Tomi_Sci válasza tomcica (#6216) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi a választ!
A NB M790-nek még emészthető az ára. A Pega + 20 Euro kb. háromszor annyiba kerül mint a Revolution, szóval az ilyen megoldásokat kihagynám. :D Nem futnék benne hosszút, 5 - 10 km-eket.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6236) MacCaine válasza stranger28 (#6220) üzenetére


MacCaine
őstag

Könnyesre röhögtem magam a válaszokon. :DDD :DDD :DDD

Csak azért írok, hogy komoly ötlet is legyen: lehetséges, hogy túl alacsony a szénhidrátbeviteled a terheléshez. Hintáztasd meg egy kicsit, hátha segít.

(#6237) stranger28 válasza MacCaine (#6236) üzenetére


stranger28
addikt

400 gramm megy le, szóval több, mint fél kiló rizs. De azért megnézem, köszi. Nyomok be fehérkenyeret vénásan.

(#6238) cekkk válasza stranger28 (#6237) üzenetére


cekkk
veterán

Óh te egyél kakaós csigát :P Komolyan :D
deicide tud róla mesélni :K Egyébként vigyázzál a sok rizzsel mert ki gondolta volna cukor betegséget tud okozni. Szerintem váltogasd a szénhidrát forrásodat.

(#6239) stranger28 válasza cekkk (#6238) üzenetére


stranger28
addikt

De okos vagy. ;]

Vegyesen megy be teljes k. kenyérből, zabpehelyből meg rizsből. Példának írtam a rizst. De egyébként kajak kipróbálom most. Fél év tisztánkajálást most el fogok b@szni egy kakaóscsigával. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6240) cekkk válasza stranger28 (#6239) üzenetére


cekkk
veterán

Te írtad, hogy félkiló rizs vazze :P Ez jutott eszembe, ha már sport ;]
Nyomathatnál fehér lisztes dolgokat, tésztákat. Kell az is néha :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6241) stranger28 válasza cekkk (#6240) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD :DDD

Alesz. Úgyse hízok tőle. ;]

(#6242) cekkk válasza stranger28 (#6241) üzenetére


cekkk
veterán

Egy héten párszor kibírod ;]

(#6243) deicide válasza cekkk (#6242) üzenetére


deicide
veterán

Valamibe bele kell halni, inkább a fehér kenyér, mint a cigi. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6244) cekkk válasza deicide (#6243) üzenetére


cekkk
veterán

Így van :D :C

Cigiről én már 3 éve leszoktam és remélem ezentúl tünetmentes is maradok :DDD

(#6245) Revolit válasza cekkk (#6238) üzenetére


Revolit
senior tag

Ez azért nem annyira meglepő :P
Mert mi is a fehér liszt? Először is elvonják a szénhidrát dús részeket, és csak azt őrlik meg, merthogy a héj hamarabb romlik (meg megjegyezném ez eléggé értékes, pl gyógyszeripar... na meg a szervezetnek is szüksége lenne rá emésztéshez). És mi is a szénhidrát a növényben? Bezony, keményítő, ami nem más, mint összetett láncú cukor, merthogy a növény így tárolja a cukrot (az ember glükóz formájában). Ezt mi szépen felbontjuk egyszerű cukrokká (glükóz, fruktóz ha jól rémlik). Glükóz egyből megy a véráramba..
És itt jön a glycemic index (vagy mi a halál, szóval GI :) ), ez azt jelzi, hogy milyen gyorsan szívódik fel, a glükóz nyílván a 100 és mondjuk a zöldségek azok ilyen 20-30. Na, és most elárulom, hogy a sima kristálycukornak valamivel alacsonyabb a GI mint a fehér lisztnek! Bezony, a fehérliszt durvább mint a cukor... sokkal hamarabb lesz "sugar rush"-od tőle. Na így egyetek jó sok pékárut meg kenyeret (teljes kiőrlésű egy fokkal jobb, de az se az egészséges táplálkozás csúcsa).

No, én is szoktam enni néha kenyeret meg egyéb fehér lisztes terméket, de azért én igyekszem kerülni.
Amúgy lehet megcáfolni, egyébként se kémikus se biológus nem vagyok, úgyhogy lehet nem egészen szakszerűen írtam le, de a lényeg remélem érthető.

(#6246) stranger28 válasza Revolit (#6245) üzenetére


stranger28
addikt

Teljes kiőrlésűvel mi a baj?

(#6244) cekkk: Még ki se próbáltam azt a szart, undorító. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6247) cekkk válasza Revolit (#6245) üzenetére


cekkk
veterán

Teljesen érthető.

Akkor vissza a paeolit táplálkozáshoz vagy te pl milyen rendszerben eszel? :D

Én nem azt mondom, hogy csak azt kell enni, de az életet élvezni kell, és ha csak szigorú szabályok mentél eszel, és csak azt ami jó, nagyon megtud keseredni az ember élete. :O

(#6248) deicide válasza cekkk (#6247) üzenetére


deicide
veterán

Ezzel így vagyok én is, szeretek enni, kakaós csiga, fehér kenyér, zsíros kaja, kóla, leszarom. Azért edzek napi 2-2.5 órát, hogy azt ehessek, amit akarok és ennek ellenére fogyjak. Hogy nem egészséges, hát mi az? :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6249) Alg válasza stranger28 (#6246) üzenetére


Alg
veterán

Mindennel van valami baj - tomcica csinálja jól, ő nem eszik - az evés úgyis a gyengkéknek való ;] :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6250) stranger28 válasza Alg (#6249) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.