Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) inf3rno válasza csiben1 (#18995) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szvsz nagy különbség van az útfelületek között. A kő a legkeményebb, utána jön a beton, majd az aszfalt, murva, földút, fű, sár, víz. Az első kettőt nem javaslom senkinek, nekem rövid szakaszokon is volt, hogy megfájdult tőlük a lábam. Az aszfalttal szerintem nincs gond, bár sokan azt sem ajánlják, mert szerintük mikrorepedések alakulnak ki az ínakban, amik miatt x év alatt elvesztik a rugalmasságukat, és szakadni fognak. Ők inkább a földút, max murva, amit ajánlanak. Én ebben nem igazán hiszek, és legtöbbször aszfalton futok, bár olyan 30%-ban elmegyek puhább utakra is.

A lúdtalppal szerintem mindenképp menj el orvoshoz, és csináltass egy személyre szóló betétet. A térded nem tudom, hogy mitől fáj, érdemes azt is kivizsgáltatni orvossal, ha már egyszer úgyis elmész hozzá a talpad miatt. Sokaknak fáj a térde a futástól, de én úgy tudom, hogy ez a stabil-neutrális dolog inkább bokafájdalmat szokott okozni, mert végülis arról szól, hogy érkezésnél bedől e a bokád vagy sem. Lehet, hogy ez a térdedre is hatással van, nem tudom, nem látok bele annyira. Sportorvos tudna erre válaszolni. Szerintem szüneteltesd addig a futást meg a cipőzést, amíg nem látott orvos, utána meg menj el ilyen futás vizsgálatra nyúlcipőbe vagy spuriba (azt hiszem talán mindkettőben van). Ott megmondják, hogy stabil vagy neutrális cipő kell a lábadra. További észrevétel, hogy a lábadnak szoknia kell az átállást a futásra. Ez senkinek nem megy egyik napról a másikra, sokszor több hónap munka kell ahhoz, hogy ne legyen izomlázad egy komolyabb edzés után. Ugyanez vonatkozik az ízületekre, inakra. Ezen kívül még ami szóba jöhet, hogy az álló munkától megy szét a térded. A fodrászomnak is valami hasonló baja volt, neki begyulladt valamilyen ízületi tasak vagy micsoda, ami a térdkalácsa mögött helyezkedik el, és műteni kellett.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19002) gombi01 válasza inf3rno (#18999) üzenetére


gombi01
tag

(#18999) inf3rno:
Gratulálok!
Elég változatos futópálya volt :)
Mondjuk azt a kacsamellet simán kihagytam volna, inkább futok üres gyomorral (max egy energia szelet vagy banán.)
Jó sokmindent megfigyeltél... nekem kb anniyra telik, hogy kilóméterjelző táblát észrevegyem és ránézzek az órámra amikor jelez, no meg a frissítőknél igyak vagy burogassak.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19003) Gergőke88 válasza Alg (#18985) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ez csak a szolnoki aruhazban megy?

(#19004) borix válasza inf3rno (#18999) üzenetére


borix
őstag

Gratulálok jobb körülmények kötött kevesebb emberrel még jobb lett volna. 1800-an a tihanyi versenyen nem semmi.

(#19005) Alg válasza Danika256 (#18997) üzenetére


Alg
veterán

1db 10-11km mindent bele ahogy csak bírom max pulzus környékén.

Ilyet ne, max 1-1 felmérőt néha, de inkább félmaratoni iramon 10km-t vagy 10k iramon 5k-t, esetleg a végén az utolsó 2-3 km-t fokozva

Gergőke88 szerintem igen, mivel zárási akcióként van kiírva

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19006) inf3rno válasza borix (#19004) üzenetére


inf3rno
nagyúr

@gombi01
Köszi!
Tanultam belőle, elhiheted, többet nem büfézek verseny előtt.
Vannak olyan részek, amikre alig emlékszem, csak utólag raktam össze a grafikonok alapján, hogy mi történt.

@borix:
Köszi!
Lehet, hogy jobb lett volna, nem tudom megítélni. Én teljesen elégedett vagyok ezzel az 1:50 körüli idővel is.

Buliban hasznos! =]

(#19007) kk831228 válasza csiben1 (#18995) üzenetére


kk831228
addikt

Miérzt hagyod abba a súlyzót...?? Én nem hagynám abba... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19008) csiben1 válasza inf3rno (#19001) üzenetére


csiben1
tag

Köszi szépen a hosszú választ. Elmegyek egy dokihoz és konzultálok vele, de lehet le kell tennem a városban való futásról.

You can walk straight through hell with a smile

(#19009) inf3rno válasza csiben1 (#19008) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nehéz megmondani. Ha esetleg a doki rosszat mond, azért érdemes lenne megkérdezni egy futós boltban is, hogy ők mit mondanak, miért fájhat a térded a futástól.

Buliban hasznos! =]

(#19010) Danika256 válasza Alg (#19005) üzenetére


Danika256
aktív tag

Okés, a max pulzust úgy is csak képletesen írtam, mert az alapozással nyert plusz pulzustartományt nagyon még úgy sem tudom kihasználni sebességben, a tüdőm sem bírja.

A résztávok milyenek legyen a 400m jobb vagy a 200m? Gondolom az sem mindegy milyen sebességű és milyen hosszú "pihenőt" tart köztük az ember. Jó lenne a lehető leghatékonyabban csinálni ezt is.

(#19011) Danika256 válasza csiben1 (#19008) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szerintem ez a futó térd szindróma. A lúdtalpasok alapból is jobban ki vannak téve ennek. segíteni csak úgy lehet rajta, hogy ez ember amennyire lehet próbál figyelni a helyes lábtartásra, persze nem könnyű :) Nálam a térdszorító vált be. A sima kék olcsóbbik is megfelel, kicsit kell hagyni kilazulni és tökéletes. Jó még a tépőzáras térdszorító öv is, az is csak pár ezer Ft.

(#19012) Alg válasza Danika256 (#19010) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem 400-nál rövidebb ne legyen, félmaratonhoz akár 1000m (r500) is lehet, de majd jönnek az okosabbak és kijavítanak ha nem így van

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19013) tomcica


tomcica
Topikgazda

Kimentunk a skacokkal reggel egy hosszu lazara,haaat 40km 3ora 09p vittem a hatizsakot (1 literes holyag van benne) 3 zselet,mindenkinek egy db,par szem szolocukor) elkapott a nap minket 8.40korul indultunk 9korul mar tuzott nagyon,ugy erzem kis napszuras is akad...mai jelszo: "mar (majdnem) tudok jarni"

150-158-as pulzus szepen 30km-ig ott viszont elkeszult a rendszer 170-75 korul ment a vege nem akart lejjebb menni,mondjuk ez volt a legkisebb gondunk :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19014) inf3rno válasza tomcica (#19013) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát nálatok így megy a lazulás. :DDD :N

Buliban hasznos! =]

(#19015) tomcica válasza inf3rno (#19014) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azert nem csinalnam meg meg egyszer az elkovetkezo napokban :N a tempo lassu volt,sokszor 4.30-rol kellett visszavenni 4.50-re (azon terveztunk csurogni) 30ig szepen is ment ez igy,hat latszik h ezekhez a hosszabbakhoz at kell epitkezni (izom,fej,verkeringes,energia felhasznalas stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19016) margithid


margithid
veterán

Van valakinek viszere? Nekem van, elég csúnya, de panaszmentes. Most mintha rendszeresen futnék kevésbé látszana...
Lehetséges hogy a futás jótékony hatással van rá?

(#19017) inf3rno válasza tomcica (#19015) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, nekem már félmaratonnál is valamennyire oda kell figyelni az erő beosztásra, egy teljes maraton meg gondolom szinte csak erről szól. Izom is inkább tolódik az erőállóképességről az állóképesség felé, meg természetesen kajálni kell közben, hogy ne éhezz el. Jó pihenést! :-)

Buliban hasznos! =]

(#19018) inf3rno válasza margithid (#19016) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem van, ugyanúgy látszik több év futás után is. Vadgesztenyés krémek jók rá elvileg. Gyakorlatilag én nem kenem.

Buliban hasznos! =]

(#19019) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben kijöttek a tihanyi eredmények: [link]
1:49:56 lett hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19020) margithid válasza inf3rno (#19018) üzenetére


margithid
veterán

Mütéten gondolkodom, de nem tudom érdemes-e mert állítólag kiújul..

(#19021) imyourfriend válasza inf3rno (#19017) üzenetére


imyourfriend
őstag

Személy szerint ezért kedvelem az 5-10km-es távokat, még szinte 10km-nél sem kell odafigyelni az erőbeosztásra túlzottan és lehet szabadon futni. Más kérdés ha egyszer kialakul egy biztos tempó valahol 4:10 környékén 10km-en és azt álmomból felkeltve is tudom futni akkor lehet hogy merészkedek hosszabb távokra, addig bőven megfelelnek nekem. :) Állóképesség terén talán kettlebell ami sokat segített, no meg hogy leadtam jópár kilót s ez sem utolsó szempont, igyekszik az ember.

(#19022) inf3rno válasza margithid (#19020) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Faternek műtötték. Gyakorlatilag kitépkedik a visszeret, szóval utána már nem tud kiújulni, legalábbis ugyanabból az érből biztosan nem. Próbáld ki inkább a vadgesztenyét szerintem: [link] elvileg a leveléből is lehet forrázatot csinálni, az is használ valamennyit, amíg nincs gesztenye. Van még diosmin [link], amire azt mondják, hogy jó visszérre.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19023) margithid válasza inf3rno (#19022) üzenetére


margithid
veterán

Olvastam valami injekciós kezelésről is, nem tudom az mennyire hatásos.
Ezt amit ajánlottál megnézem, köszi!

(#19024) szebe


szebe
őstag

[link]
Volt egy laza verseny a városban, 9,6-nak írták, 9,3 lett endo szerint. 2k-s előnevezésért kaptam egy decathlonos technikai pólót, már ezért megérte :D
Az első km-t borzasztóan elfutottam, pedig direkt figyeltem, hogy ne menjek a tömeggel. Szerencsére utána egy elég kényelmes ritmust sikerült futnom. Jó lenne valami hasonló tempót átmenteni az augusztusra csúsztatott félmaratonra :)
Ja, haver 30 alatti idővel nyert :DDD

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#19025) deicide válasza inf3rno (#19019) üzenetére


deicide
veterán

Szép munka! Mi a következő cél? :)

tomcica: te sem vagy komplett. :Y de hát ez visz előre. Nekem ma az alábbi lett a regenerálásnak indult görgőzésből. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19026) ígyvanferi válasza szebe (#19024) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Miből van a haverod, hogy 3:10-es tempóval fut ~10 km-t? :Y

(#19027) bandus


bandus
veterán

ttomcica, amikor itt mindenféle oregoni edzésmódszerre hivatkoztok, akkor ezt értitek alatta: [link]? vagy ez máshogy néz ki nálatok?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19028) szebe válasza ígyvanferi (#19026) üzenetére


szebe
őstag

BEAC-os atletabol ;)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#19029) tomcica válasza szebe (#19024) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na az ilyen 3.10 koruli ezrek valasztjak el a kisfiut a ferfitol :D szep-szep

mas,,,

Neeem ez sima koredzes,az oregoni az 200m eles iramon es 200m egy masik iramon (amin pihensz) na most tavtol fuggoen mas egy kozeptavos es mas egy hosszutavu futonal mind a 2x200m

Deicide tudna tola meselni

apropo Deicide,amikor ez a bakon valo bringa megy,akkor neked van ellenallas beallitva? (ha van hanyas? en +1 el tolom,erezzem h csinalok valamit)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19030) deicide válasza tomcica (#19029) üzenetére


deicide
veterán

Igen, 1%-ra állítom én is, mert még így is 100rpm a pedálfordulat, anélkül még több lenne.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19031) gombi01 válasza deicide (#19025) üzenetére


gombi01
tag

(#19025) deicide:
60-70km között mit is regeneráltál? A kerámia csapágyat a kerékpárban? :C

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19032) deicide válasza gombi01 (#19031) üzenetére


deicide
veterán

:DDD Az ott 2x5 perc 400W volt, izzott a görgő rendesen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19033) gombi01 válasza deicide (#19032) üzenetére


gombi01
tag

már lehet, hogy kérdeztem... de milyen keród is van?
tervezek most venni egy országútit, nem tudsz egy jót olyan 52-es méretben?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19034) tomcica


tomcica
Topikgazda

ujabban hetfore tettem a TELJES PIHENO napot,nagyon jo,mert mindenki rohan,mint a mergezett patkany,vagy huzza a belet (ha hosszu lett a hetvege :D ) en meg lazulhatok,semmi feszultseg...ezt igy megtartom

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19035) t1 válasza gombi01 (#19033) üzenetére


t1
addikt

Kelly's URC90 + egy kis módosítás :D

Ez pl egész korrekt : [link]
De használtan olcsóbban is ki lehet fogni egy ilyet :)
Jövőre szerintem nekem is megy a Fitness aztán jön az outi.

(#19036) bandus válasza tomcica (#19029) üzenetére


bandus
veterán

akkor ez is kiderült.

hétvégén nekünk is megvolt tihany, nem írnék olyan hosszú beszámolót, mint inferno :D
[link]

igazából ahhoz képest én nagyon elégedett vagyok, hogy 1:57 a legjobb fm időm eddig. most rosszabb időre számítottam a nagy szintemelkedés miatt, amire még rátett az eső is. plusz a mezőn lefutott 2-3 km nagyon igénybe vette a bokámat, vádlimat, az utolsó pár száz méteren igencsak rángatta a görcs. ez síkon szerintem beférhetett volna 2:00 alá. fel is dobott kicsit ez a verseny, így ami célt kitűztem az idei szezonra, az egy 1:50 alatti félmaraton lesz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19037) bandus


bandus
veterán

ha valaki pulzusmérő / gps vásárláson töri a fejét itt most elég jó kedvezmények vannak: [link]

8 EUR a posta azt hiszem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19038) gombi01 válasza deicide (#19032) üzenetére


gombi01
tag

deicide:
nem mondták, hogy a lányokat illik előre engedni?
ilyen udvariatlanságot (1:15-nél): kisfilm
szép lett volna ha átfutsz a szalagon :)

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#19039) deicide válasza gombi01 (#19038) üzenetére


deicide
veterán

Nagy show volt, 1km-el a vége előtt mondta Simona, hogy nyugodtan menjek el mellette, de mondtam, hogy nincs bennem több, aztán a sípályán felfelé még találtam némi energiát és elsprinteltem mellette. :DDD
Tudom, köcsög dolog, de nehogy má' egy csaj megelőzzön. Mégha egy csúcstartóról is beszélünk. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19040) bandus válasza gombi01 (#19038) üzenetére


bandus
veterán

uh, pelsőczy atti milyen időt repesztett :Y vele edzettem párszor még a beac-on, remek futó :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19041) inf3rno válasza deicide (#19025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Még nem tudom, holnapra terveztem én is regenerálódást, remélem azért nekem valamivel lájtosabb lesz, mint nektek. :DD

Buliban hasznos! =]

(#19042) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ha már így szóba került a regenerálódás, ti nem szoktátok gyengének érezni magatokat futás után 1-2 nappal? Nekem már egy lépcsőn felfutástól is alig maradt erőm reggel, mintha a ketyerém nem jól működne. Ez normális?

Buliban hasznos! =]

(#19043) Alg válasza inf3rno (#19042) üzenetére


Alg
veterán

Én pont erősebbnek érzem magam a szokásosnál egy erősebb futás után 1-2 nappal (nyilván ha nem volt semmi sérülés)

Mondjuk UB óta megint nem futottam, mostanra jött helyre lábam...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19044) tomcica válasza inf3rno (#19042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

siman,valamikor tavaly oktober elejen voltam utoljara pihent :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#19045) beltram válasza inf3rno (#19042) üzenetére


beltram
tag

Másnap egy erősebb edzés után még talán, de két nappal rá szerintem már nem szabadna, ha nem volt extrém az igénybevétel. Én tegnap 3 szigetkört vállaltam az adidas district battle run-on, nagyon jó móka volt (és kib. meleg). :)

pace be with you

(#19046) inf3rno válasza beltram (#19045) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát movescount 69 óra pihit ír, úgy, hogy a felénél lecsúszott a karperec, és jóval kevesebbet mért. :D Odatettem magam, na. :D Egyébként mostanra már elmúlt, tekertem egy kicsit, és semmi gond nem volt. Szerintem nincs köze a félmaratonhoz. Szokott néha ilyenem lenni, majd valamikor rászánom magam, és megnézetem kardiológussal, hogy minden rendben van e. 15 éve úgyis volt szívzörejem, azóta nem látott senki.

@Alg: Óvatosan kezdd el, legalább az első hónapban fokozatosan építkezzél, mert könnyen le lehet újra sérülni.
Hát nekem ez azért kimerítő volt. Izomláz nincsen, de érzem, hogy kifogytak a glikogén raktárak. Holnap meglátjuk, ha megszárad a cipőm a közös edzésig. Durva egy szaga volt verseny után. :Y

@tomcica :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#19047) Alg válasza inf3rno (#19046) üzenetére


Alg
veterán

Nagy sérülés nem volt, a görcs miatt 3 napig a vádlimban volt egy erős izomláz-szerű fájdalom, pénteken meg az egyik combomban éreztem egy kis húzódást (miközben az Andrássyn sétáltam :DDD )

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19048) bandus


bandus
veterán

az én regenerációm: [link]
sajna időben több nem fért bele, de meglepően kellemes út volt, még a nagy szél ellenére is. persze ez messze van a deicide féle regenerációtól :D

de végre teszteltem élesben az új bringás szemüvegem, beszabehu, nagyonjó, nagyonszép: [link] :Y
futáshoz is frankó lesz :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19049) kk831228 válasza bandus (#19048) üzenetére


kk831228
addikt

Annyiért legyen is besza - behu... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#19050) concret_hp válasza bandus (#19048) üzenetére


concret_hp
addikt

kár, hogy nem jó az 1. link :D

én valami 10Ł-ért rendeltem egy cserélhető lencsés leggagyibb bringás szemüveget lassan 3 éve , nem tudom elképzelni, miért jobb ami 10* annyiba kerül :D

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.