Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) HKorn válasza HKorn (#55933) üzenetére


HKorn
addikt

Na megjött a Saucony Triumph 19, összehasonlítva a Ride 14-gyel, egyértelműen puhább, kellemesebb. Ride 14 elég kemény ehhez képest. Korábban próbáltam Triumph 18-at, de az túlságosan párnázott volt, nehezebb is, a 19-esnél visszavettek ebből, fogyott is 30g-ot. Csak 10 g-mal nehezebb a Ridenál, ami elenyésző. Valszeg ez lesz a nekem tetsző csuka.

Run&Ride

(#56002) bajnokpityu válasza HKorn (#56001) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ti ilyen súlyokat megereztek?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56003) inf3rno válasza bajnokpityu (#56002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem nagyon, de azért van érezhető súly különbség a cipőim között.

Buliban hasznos! =]

(#56004) HKorn válasza bajnokpityu (#56002) üzenetére


HKorn
addikt

Ilyen 10-20g különbségeket egyáltalán nem

Run&Ride

(#56005) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ma futottam, és egész tűrhető a lábujjam és a futás is jól ment, úgyhogy ideje visszatérni. [link] [link] [link] Most kezelem magam illóolajokkal, és bármi legyen a bajom használ rá. Normál esetben ilyenkor lüktetve szokott fájni az állkapcsom 2-3 órát, ha sokat hagyok ki és újrakezdem, most viszont szinte semmi nem volt. A cukrot is sokkal jobban bírom, mint előtte. Mondjuk enyhén mérgező a cucc, de úgy döntöttem vállalom a kockázatot. Voltam vele fogorvosnál, szerinte minden oké az ínyemmel és a fogaimmal, menjek tovább szájsebészetre vagy fülorrgégére vagy neurológushoz. Egyre valószínűtlenebb, hogy én ezekkel fogok szórakozni, aztán hagyni, hogy harmadszor is megforgassák bennem a szikét...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#56006) ballazol


ballazol
senior tag

a jobb achillesem megint le akar szakadni
a balt pedig egyáltalán nem érzem
mi a fene van ilyenkor?
fussak mostantól a másik irányba? :DDD
ha erősen befűzöm, akkor a tizedik méternél annyira fáj, mert fogja a sarkam, hogy muszáj vagyok szinte teljesen visszalazítani a fűzőt... :F

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56007) Zozo0525 válasza inf3rno (#56005) üzenetére


Zozo0525
őstag

gratulálok. :R milyen illóolajok ezek?

(#56008) tomcica válasza ballazol (#56006) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak futasnal faj,vagy egyebkent is? Ha csak a futasnal,akkor bringazz es erositsd (excentrikus erosites). Ha faj egyebkent is,akkor meg kell varni,h a gyulladas lehuzodjon ilyenkor NEM szabad se nyujtani,se erositeni (terhelni).
Erdemes az edzesnaploban megnezni,h milyen edzesek soran jon elo. Emelkedo,gyors,faradt testre tul sok munka stb.
Erdemes megnezni az etkezest is,nehogy az legyen,h valami "lofej" allandoan fenntartja a gyulladast a testedben (mittomen gluten,laktoz stb...stb).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56009) tomcica válasza bajnokpityu (#56002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lassu es konnyed futasoknal nem erzodik,de egy versenytempon minden aprosag erzodik :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56010) venember83


venember83
nagyúr

Sokkal több csúsztatás már nem is fért volna a címbe: [link]

Se nem 16 ezren, sokan nem is futják, max. kocogják, s nem is körbe, hisz csomóan váltóban vesznek részt a versenyen, tehát csak egyes szakaszokat futnak le. :U

(#56011) inf3rno válasza Zozo0525 (#56007) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pannonhalmi levendula, menta, zsálya. Nagyjából erőben és mérgezőségben is ez a sorrend. Belsőleg normál esetben max napi 1-1 csepp ajánlott a levendulából és esetleg a mentából. Én olyan napi 5-10 cseppet viszek be elég jól elosztva, és inkább az ínyemet, orrot, garatot, ilyesmit dörzsölöm be vele, mint lenyelem, bár néha azt is. Jót biztosan nem tesz a májamnak, de egyelőre elmegy. Most tartok 4 napnál, addig folytatom, amíg teljesen el nem tűnik ez az egész gyulladásos mizéria vagy kórházba nem kerülök mérgezéssel. Meguntam a szarakodást. Még édeskömény olajat szereznék, de sajnos már csak ezeket árulják, mert ezt termesztik nagy területen. Maximum másik cégtől tudnék venni, de nehéz megfelelő tisztaságút találni. Külföldi van 1-2, ami elég tiszta valami elég kemény áron 10k/10mL.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#56012) inf3rno válasza ballazol (#56006) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem hajlékony a sarok merevítése, akkor dobd ki azt a cipőt a kukába, és vegyél egy normálisat, ahogy már 1 hónapja is írtam. Van néhány márka, amiknél ez típushiba, és az emberek egy része nem bírja őket. Az olcsóbbak közül a Saucony Ride ISO 2-t tudom javasolni, annak rendben van a sarka, és nekem kényelmes elől is, de persze lehet, hogy neked nem. A régi Ride-ok egy fokkal feszesebbek sarok szempontból, de azok se annyira rosszak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#56013) parandroid válasza venember83 (#56010) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, ezt a futás-kocogás dolgot ne erőltessük. Kipchogéhez képest akkor kb tomcica is csak hobbi-kocogó. Maradjunk annyiban, hogy aki nem sétál, az fut.

A létszámmal egyetértek. Illett volna megjegyezni, hogy mennyi az egyéni versenyző, és hányan futnak pontosan hány csapatban. Na nem mintha egy négyfős csapatban lefutni a távot nem lenne sportértékű, de tény, hogy ettől mind a négy csapattag nem “futotta körbe” a Balatont.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56014) Zozo0525 válasza inf3rno (#56011) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszönöm! :R :R :R
remélem megjavulsz

parandroid igazad van. mondjuk a 16,000 az hogy jött ki arra kíváncsi lennék

(#56015) inf3rno válasza Zozo0525 (#56014) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Benne van a pakliban. Tök jó lenne egyszer úgy futni, hogy nem fáj vagy gyulladt semmim, és tényleg csak erre kell koncentrálnom.

Buliban hasznos! =]

(#56016) sherlock82


sherlock82
senior tag

Ma reggel 4 km fokozó futás volt a porondon.
4:48 az első
és 4:21 az utolsó km idő

Szerdán cooper teszt a cégnél, szeretnék, jól teljesíteni. :K

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#56017) venember83 válasza parandroid (#56013) üzenetére


venember83
nagyúr

Oké, ezt csak azért említettem, hogy a cím kb. összes része kifogásolható, max. az nem, hogy mennyi a táv. :)

A váltó 4-től 13 főig terjedő csapatokat tartalmaz, utóbbi már azért eléggé messze áll az ultra kategóriától. Elnézést a kukacoskodásért, de az ilyen címek és cikkek szerintem borzasztóan félrevezetőek azok számára, akik annyira nincsenek kontextusban.

(#56018) tomcica válasza sherlock82 (#56016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Cooperre hosszabb a rendes alapos melegites, gyorsitok stb, mint maga a felmero. Ez az egyik titka, a masik h ne 800/1500-as sebessegen indulj meg, hanem 5K versrnysebesseg es szepen fokozd minden kilometernel. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56019) HKorn válasza venember83 (#56010) üzenetére


HKorn
addikt

Én is futok (bocs, kocogok) ma 18.5km-t, első UB-m lesz, izgi!

Run&Ride

(#56020) venember83 válasza HKorn (#56019) üzenetére


venember83
nagyúr

Hajrá, sok sikert! Mire számítasz 18,5 km-en?

Nem a résztvevők leszólása volt a célom, csak csípi a szemem a félrevezető újságírás. Szóval elnézést. Kérlek, ne sarkítsuk a futás/kocogás témára, hiszen (ahogy Marvin írta) a versenyzőkhöz képest itt mindenki kocog pl., s mint írtam, ez csak egy összetevője volt a kritikának a címmel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#56021) sherlock82 válasza tomcica (#56018) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm a tippet, megfogadom!
:C

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#56022) tomcica válasza HKorn (#56019) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezd meg a szebb csajok feneket helyettem is :K (ott kivetelesen nem hatrany,ha kocogsz :P ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56023) ballazol válasza tomcica (#56008) üzenetére


ballazol
senior tag

köszi szépen!
nem, semmi allergia, gyulladás
harminc évig nem futottam, csak partikon ugráltam hajnalig :)
fogok venni egy normálisabb cipőt is, csak előtte legyenek rendben a dolgaim :)
futás után fáj, 2-3 napig, minél többet pihenek, annál tovább :D
az első 20 percben fájt például hét elején a vádlim meg a bokám, aztán bejáratódott, és utána minden szuper volt
tegnap pedig már félig náthásan küldtem úgy le a 10km-t, hogy szinte fel sem tűnt (a 29. percben volt egy kisebb megrogyás, de akkor sem lassultam le)
ha nem romlik, akkor nem változtatnék
vegyesen táplálkozom, próbálok sokat pihenni, kb. ennyi :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56024) tomcica válasza ballazol (#56023) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Cipo is lehet ludas,meg a felulet amin futsz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56025) ballazol válasza inf3rno (#56012) üzenetére


ballazol
senior tag

Így lesz, köszönöm!!!
Amúgy teljesen oké a lábfejem, nem hiszem, hogy ha szűkebb elöl, az problémát okozna.
Mizuno-ból néztem azt a 33ezrest a decában (amikor még volt 44-es), az is tetszene...
Rámegyek majd erre. Jó árban kéne vadászni.
És persze a hideg időre is készülni kell. Az új városomban is szeretnék kültéren futni...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56026) Zozo0525 válasza ballazol (#56025) üzenetére


Zozo0525
őstag

ha szűk a cipő az tud galibát okozni.

(#56027) HKorn válasza venember83 (#56020) üzenetére


HKorn
addikt

2 szakasz van, 10,5 és 8km. 6:00 volt a céltempó, titkon szerettem volna a 60 perces 10k-mat megjavítani.

Nem tudom mi hozta ki belőlem, de 5:26-os átlaggal sikerült futnom a 10k-t, magam sem hittem el, pedig a nyúlcsajok mind leléptek előlem. :)

A 8k meg most jön, most épp a csapatautóban pihenek.

Run&Ride

(#56028) venember83 válasza HKorn (#56027) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem tudom mi hozta ki belőlem, de 5:26-os átlaggal sikerült futnom a 10k-t, magam sem hittem el, pedig a nyúlcsajok mind leléptek előlem.

Csak próbáltad utolérni őket. Hajrá-hajrá! :K Mindent bele még a záróetapra! Ezek az éjszakai futamok a csillebérci 24 órás bringaversenyeket juttatják eszembe. Bolond fiatalság... :))

[ Szerkesztve ]

(#56029) Zozo0525 válasza HKorn (#56027) üzenetére


Zozo0525
őstag

gratulálok

(#56030) tomcica válasza HKorn (#56027) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na bacod...ha van ott ilyen akkor nekem par het mulva nehogy 6:00-as edzotempokat emlegess :U szep futas :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56031) stefyY válasza ballazol (#56006) üzenetére


stefyY
őstag

Hasonlóan vagyok, csak a bal lábam, a sípcsontom környékén...a héten nem is voltam kint. :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#56032) ballazol válasza stefyY (#56031) üzenetére


ballazol
senior tag

én lenyomtam náthásan a péntekit is,
egyelőre taknyosan köhécselek, a hétfő is marad tengi-lengi (legalább gyógyulnak a lábacskáim :) ), aztán kedd-szerda magasságában már kiszenvedek, egy hülye nátha miatt nem oké egész heteket kihagyni..... :(((
persze, ha nagyon megvisel, akkor marad a kényszerpihi
Jobbulást Neked is!
Zozo0525: jó a méret, mintha rám öntötték volna :) majd nézek egy komolyabb csukát :) remélem, azzal komfortosabb lesz az élmény, mint ezzel a hatezer ft-ossal :U

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56033) HKorn válasza tomcica (#56030) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi szépen, többieknek is! Tényleg eddigi legjobb futásom volt, de azért be kell valljam, hogy 6 hetet készültem rá Garmin Coach-al, igaz 58 perces 10k cél volt beállítva, az 54:24-gyel asszem túlteljesítettem. Ráadásul 16 hetes lett volna a edzésterv, de nekem csak 6 hetem volt UB-ig :)

Run&Ride

(#56034) bajnokpityu válasza HKorn (#56027) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Najsz:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56035) tomcica válasza HKorn (#56033) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Erdemes megnezni mi az ami mukodik nalad (edzestervileg) es a kovetkezo ciklusban azon a vonalon folytatni :K (akar ezt a hetveget extra felmeronek szamolni es folytatni a 10hetet,ami meg hatravan.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56036) stefyY válasza ballazol (#56032) üzenetére


stefyY
őstag

Köszönöm, viszont! Hát jövő héten 30k lenne a Sparon, de így nem tudom, hogy mi lesz belőle... :(

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#56037) HKorn válasza tomcica (#56035) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, tervezem folytatni, mert tetszik, változatos és eredményes.

Run&Ride

(#56038) ballazol válasza stefyY (#56036) üzenetére


ballazol
senior tag

köszi!
1-2 napot pihenj :)
én holnap megyek, bár a nátha még csak 3. napja tart, de nem rosszabbodott az enyhe kaparó torok meg a néha csorgó "orr", úgyhogy óvatosan ledöcögöm a 10-esemet, még napközben, jóidőben :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56039) Fred23


Fred23
nagyúr

Voltam kocogni ma is, illetve tegnap, mert elmúlt éjfél. Bizseregnek a lábaim, a térdem nagyon enyhén fáj.
A végét élveztem, a többi most nem esett jól.
Kéne csucsukálni... :)

(#56040) venember83


venember83
nagyúr

Hét nap, hat futás, 64 km összesen, túl sok minőségi munka nem volt, de már annak is örülni kell, ha az ember eljut futni. Meg amíg engedik az embert egyáltlán futni/kimenni a lakásból. :))

(#56041) Zozo0525 válasza venember83 (#56040) üzenetére


Zozo0525
őstag

nálam csak 61 km a múlt hét, de ki tilthatja meg hogy menjünk futni? :D én tavaly is voltam végig a kijárási tilalom alatt nem kaptak el egyszersem :D

[ Szerkesztve ]

(#56042) Never79 válasza tomcica (#56022) üzenetére


Never79
tag

Én nézegettem. Vén kujjon lettem :D .
2 szakaszom volt Köveskál Salföld dimbesdombos 11.8 km 5:05 átlaggal, illetve Balatonkenese Balatonalmádi 12,1 km 5:08 átlaggal emlekedőkkel. Ezt a szakaszt eddig csak este futottam és esőben mind a 2x, utáltam is, de így világosban azért jobb volt :). 3 hete kezdtem el újra futni, ezért teljesen elégedett vagyok. Kicsit magasabb pulzuson nyomtam, mint az Fm pulzusom, 167 helyett 170 környéke, de nem savasodtam, csak a 2. szakasz végére éreztem picit.

HKorn gratula :)

(#56043) HKorn válasza Never79 (#56042) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, neked is gratula! Én is örülök, mert 2 nagyobb kényszerkihagyás után a korábbi formámat felülmúlva tudtam teljesíteni, így ez most új lendületet adott a további edzésekhez :)

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#56044) venember83 válasza Zozo0525 (#56041) üzenetére


venember83
nagyúr

Sajnos itt kicsit más a helyzet, mint Magyarországon, és anno a kijárási tilalmat is nagyon komolyan vették, s már megint elkezdték alaposan leszűkíteni a megengedett kijárási időszakot. Mindegy, attól még futni kell. :))

[ Szerkesztve ]

(#56045) tomcica válasza venember83 (#56044) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Merre elsz?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56046) venember83 válasza tomcica (#56045) üzenetére


venember83
nagyúr

Kolozsvár, Románia.

[ Szerkesztve ]

(#56047) tomcica válasza venember83 (#56046) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk Szerbia is eleg kemenyek a rendorok. Tavaly haraptak is a kijarasi alatt, de az iden mar nem mert a kormany kemenyiteni, mert pengeelen allt, h fellazad a nep. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56048) venember83 válasza tomcica (#56047) üzenetére


venember83
nagyúr

A minimálbér többszörösével egyenértékű pénzbüntetések repkedtek anno, utána persze alkotmányellenesnek nyilvánították egy részüket, fene tudja már, hogy itt mi várható. De a park futópálya részén remélhetőleg továbbra sem lesz kötelező a maszk, vagy legalábbis nem tartatják be az előírást, mert ősszel/télen semmit sem látok bepárásodott szemüveggel, szemüveg nélkül meg valószínűleg már a parkig sem jutok el, előbb elcsap egy autó az egyik kereszteződésnél/gyalogátkelőnél. :DDD

(#56049) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Hát, a külföldi rendőröket nem ismerem de az itteniek elől elfutok siman:DD

(#56050) xy.zsolt válasza Zozo0525 (#56049) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hamarosan viszont azokat kell majd futásra bírni

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.