Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) norby_42 válasza tisn (#91999) üzenetére


norby_42
aktív tag

Erre én is kíváncsi vagyok, a cipők alapján a csúcsmodell minden márkából ;]

Eat pasta, run fasta

(#92002) stefi81 válasza tomcica (#91897) üzenetére


stefi81
tag

tomcica: Egyezem Novablast 1000km felett mar eleg fapad

Igen tudom, de a Kayano-hoz vagy a glider-hez képest még magasan a legpuhább.

Ma ezért is mentem egy pályára (majdnem) futni, ami nagyon jó élmény volt.
El is futottam magamat annyira akartam menni, pedig ma reggeltöl hasogatott a fejem. (bitos a front :D )
Igaz az igazi pályára nem lehet Nyirehyházán bemenni, csak a pálya körül van egy kis rekortán csik a halandóknak, de olyan érzésem volt hogy ott gyorsabb vagyok és nem ütődik szét a lábam becsapódáskor. Kb. 510m lehetett egy köröcske.
Amig nem lesz puha cipőm, megpróbálok bejárni ha tempór futást nyomok, mert a sérülést nem akarom kockáztatni.
5x800m 1p pihi (most csökkentettem 1,5p-röl ezért is zavarodtam össze)

(#92003) SpaceKombajn válasza tisn (#92000) üzenetére


SpaceKombajn
tag

és azzal lapítják ki az arra tévedő babakocsis futókat ;]

spacetime

(#92004) tisn válasza SpaceKombajn (#92003) üzenetére


tisn
addikt

nem, szerintem azt a babakocsis futok fogjak huzni egyik kezzel, a masikkal meg a babakocsit toljak :DDD

(#92005) Pttypang válasza tomcica (#91997) üzenetére


Pttypang
veterán

Kezdesnek gurithatom a traktorgumit magam elott felfele, kesobb mar huznom kell, ha tulelem?

Everybody lies.

(#92006) -Pepe- válasza tisn (#91999) üzenetére


-Pepe-
tag

Coros Pace 3 [link]

Nem viszem túlzásba! :B

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92007) tisn válasza Pttypang (#92005) üzenetére


tisn
addikt

mester szinten pedig hullahoppoznod kell :)

(#92008) tisn válasza -Pepe- (#92006) üzenetére


tisn
addikt

hasznald orommel, jonak nez ki :)

(#92009) Peterhappy válasza Pttypang (#92005) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tolhatod felfele, de akkor lefele elotte kell futnod ;)

(#92010) Peterhappy válasza -Pepe- (#92006) üzenetére


Peterhappy
őstag

Grat, jo szorakozast hozza!
Uj szintre emelheti az amugy is remek futasodat.

(#92011) Pttypang válasza Peterhappy (#92009) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem annyira szeretem a lefeleket, tenyleg fejlodhetnek benne. Nem igazan sikerulnek pihentetore, ahogy hajlitott labbal csillapitok, hogy ne trappoljak.
Aztan a lejto vegere faradtak a labak, meg ilyenek a szamok:

Everybody lies.

(#92012) -Pepe- válasza Peterhappy (#92010) üzenetére


-Pepe-
tag

Köszönöm nektek.
A tempó tartásában fog nagyot segíteni, meg nem kell küzdenem a pontatlan és hosszan keresgélő GPS-jellel.
Tom öreg edzője biztosan azt mondaná, hogy futni kell, nem az órát nézegetni. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92013) Alg válasza -Pepe- (#92012) üzenetére


Alg
veterán

Aztán majd ne lepődj meg ha a pontosabb GPS-el kicsit lassabb leszel -> rövidebbek lesznek a távok mint az összevissza kóválygó telefonnal voltak :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#92014) -Pepe- válasza Alg (#92013) üzenetére


-Pepe-
tag

A gyorsulást is biztosan hamarabb érzékeli. Ezért választottam ezt az órát, mert a GPS vevője nagyon jó.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92015) tomcica válasza norby_42 (#91998) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kedvenc sportja:
200 noi mell :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92016) -Pepe- válasza Alg (#92013) üzenetére


-Pepe-
tag

Még az is eszembe jutott, hogy a sebességből is levett, nem gyorsított. Lomha az érzékelője. A rövidítést aláírom, a sebességben nem vagyok biztos.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92017) tomcica válasza Pttypang (#92005) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felfele huzod...lefele meg elore guritjuk,te meg futhatsz utana WIN+WIN ;) (ha tuleled lesz beloled valami,ha nem akkor meg ugyse kar :D )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92018) tomcica válasza -Pepe- (#92006) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az egyik best-buy ora :K :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92019) tomcica válasza -Pepe- (#92012) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az oreg Bela-ba GPS-es orat nem is latott soha :N sot digitalis oraja se volt. Beallt a blokkba es leporgette a 200-400m v. 400m gatat,osz' annyi...a vegen az edzoje megmondta neha az idot (analog stopperrel merve a palya szelerol).
Mondjuk a gatnal megvolt,hogy hany lepesbol veszi,szoval precizen tudta ha leesett az 52mp-s gatas korrol ;)
Esokabatja sem volt,sot az edzos cuccok mind pamut anyagbol 60-70es evek.Cipo bor szoges,nehezebb volt mint most egy Rebel.
El sem tudom kepzelni,hogy egy friss Mondo rekontanon Nike Dragonfly szogesben mit ment volna 50mp 400 gaton ?! :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92020) xy.zsolt válasza Alg (#92013) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Reméljük nem az eddigi lassúja (5:00) lesz a valós gyors tempója ;] .....hiszen az összes derékszögű kanyart levágta eddig a mobilos gps szerint :P
LanyUs-t ilyen veszély szerintem nem fenyegeti, lévén többnyire pályán futott PB-ket.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92021) -Pepe- válasza xy.zsolt (#92020) üzenetére


-Pepe-
tag

Biztosan rosszul mér, de az átlagsebességet nem feltétlenül. Elképzelhető, hogy a levágásnál a valós tempót méri, de rossz helyre rajzolva. A kigyorsításnál biztosan alszik, mert nehezebben ugrik a számláló.
Majd kiderül, ha megjön az óra.
Amúgy meg mindegy, a lényeg, hogy futok. :K

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92022) xy.zsolt válasza -Pepe- (#92021) üzenetére


xy.zsolt
őstag

így van :K .....csak szívom itt a véred :DDD
Megdolgoztál már edzéseken egy jó óráért :K , használd egészséggel!

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92023) -Pepe- válasza xy.zsolt (#92022) üzenetére


-Pepe-
tag

Köszönöm, rendes vagy! Nem vettem komolyan. :)
Viszont külföldi oldalakt olvasgatva, elbizonytalanodtam. Nyilván a sebesség a megtett út és az idő hányadosa. Az időt csak jól méri, az adott, így neked lesz igazad.
Az a kérdés, hogy mennyivel? Mert van, ahol meg többet mér, olyan nagy a kilengés.
A Strava valamennyit korrigál az útvonalon.
A korrekció viszont a térképen nem látszik.
Most leizzadtam, bolhát ültettetek a fülembe, a végén egy papós 7perc/km tempó jön majd ki! :Y :DD
[link]

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92024) xy.zsolt válasza -Pepe- (#92023) üzenetére


xy.zsolt
őstag

.....az is 196 bpm-en:DD ;] :P
ami viszont szintén fontos, hogy tudni fogod végre a HR-t is :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92025) tomcica válasza -Pepe- (#92023) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy felenk mondanak: "Nem bun az a 7perces iram,csak szegyen" ;] :P valami nyugger oreglany csoportba beteszunk es kesz,nem lesz gond ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92026) -Pepe- válasza tomcica (#92025) üzenetére


-Pepe-
tag

Legalább a vakok között leszek a félszemű király! :C
Lany is ott van? :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92027) -Pepe- válasza xy.zsolt (#92024) üzenetére


-Pepe-
tag

Az nagyon fontos, azt fogom elsőnek kilőni. Főleg, hogy nem is pontos a csuklón mérő, valamint ennél az óránál ez nem erősség. Itt sem olvasok mást, csak a tévedéseket, ugrálásokat. Nem kell, nem azért vettem. :)

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92028) xy.zsolt válasza -Pepe- (#92027) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nézd, én a 3év alatt az első 2évben be sem kapcsoltam a HR monitort.....értsd úgy, hogy egy pillanatra sem....mondván úgyis érzem kb mennyi. :U Így utólag, majd 1év használat után azt kell mondjam, hogy ez hiba volt. Annyira meg biztos nem pontatlan a pánthoz képest, hogy emiatt ne használd :N (2-3bpm ide vagy oda nem lényeg). Kell a HR adat is az edzéstervezéshez. :K Ha pl azt javasolja Tom, hogy fuss 85%on akkor hogy? Amúgy pedig a pántos precíz méréspontosság sincs kőbe vésve, szerintem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92029) itouchfan válasza -Pepe- (#92027) üzenetére


itouchfan
senior tag

Azért ez így erős ferdítés... Az egyik, ha nem a leghasznosabb feature. :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#92030) -Pepe- válasza xy.zsolt (#92028) üzenetére


-Pepe-
tag

Azért csak tudom, hogy mikor fogy a levegő, vagy állnak be a lábaim, ha nem, az már baj.
Eddig is megvoltam nélküle, futok, mint sem elemzem magam. Amatőr vagyok, nem versenyző. A tempó kell, mert ahhoz igazodom majd, érzem mennyire fáradok és visszaveszek. Meg a résztávnál is jól jön. A távot meg csak szeretném tudni, ha már ennyit megyek, legalább tudom másnap, hogy mennyi volt az elég, vagy mennyi maradt bennem.
Óra nélkül ingadozott a tempóm visszanézve, ehhez kell, nem a pulzushoz. Ne fussam el idő előtt a végét, lássam mennyi kilométer után, mennyi energia maradt bennem.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92031) -Pepe- válasza xy.zsolt (#92028) üzenetére


-Pepe-
tag

Időhöz viszonyítva, mint régen. A pulzus kivonás is megdőlt az életkort tekintve.
4.30 mondjuk a maximum, akkor ahhoz mérten.
Nem szeretnék fals pulzusadatok alapján futni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92032) -Pepe-


-Pepe-
tag

Na ez már sokkal jobb, igaz súlya van.
[link]
[link]
Láttam régebben ilyet EKG-ben is, de azt most nem találom.
[link] Ez nem az, de a12 elvezetéses és pontos. A szívhiba is szűrhető vele, mikor az orvosnál nem jön elő, mert olyan is van.
Aztán ezt fokozva, ami már beutalós az érfestés, az mutatja meg igazán a koszorúerek állapotát.
Meg ez, ha nagyon precízek akarunk lenni. mozgás közbeni szívultrahang.
[link]

[ Szerkesztve ]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92033) xy.zsolt válasza -Pepe- (#92030) üzenetére


xy.zsolt
őstag

szerintem tévedsz....a hr érték pont jelzi azt is, hogy mennyi szuflád maradthatott még. Ha adott gyors tempón pl +5bpm-mel magasabb hr-t tapasztalsz a megszokottnál akkor az nem jó jel.....ergo visszább kell venni mielőtt le fő a kávé. 5bpm különbséget meg gyanítom nem veszel észre.

Nálam be van most állítva riasztásra a z4 teteje :K
Mondjuk tegnap még az előző z3-kor beállított 165bpm volt állítva....csipogott is menetközben szegény engem meg piszkosul bosszantott, mivel a km sebességét és a kigyorsítás kezdetét vártam a kijelzőn....nem a HR alarmot

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92034) tisn válasza tomcica (#92019) üzenetére


tisn
addikt

gatfutasnal ugy tudom szabalyos, ha ledontod, szerintem ott lanyusnek is lenne keresnivaloja, csak atrobog a babakocsival az osszes gaton :) ;] meg WR is osszejohet...

(#92035) tisn válasza -Pepe- (#92023) üzenetére


tisn
addikt

Most leizzadtam, bolhát ültettetek a fülembe, a végén egy papós 7perc/km tempó jön majd ki! :Y :DD

nem baj, ugy is szeretni fogunk. :K

(#92036) tisn válasza -Pepe- (#92027) üzenetére


tisn
addikt

szerintem ne kapcsold ki, legfeljebb, ha zavar nem nezed.

(#92037) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#92033) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szóval tegnap elég káoszos volt a futásom :O Említettem, hogy a fűzőm is kikötődött, de azt nem, hogy csak azért álltam miatta meg mert amúgy is sorompót kaptam volna 1 percre. 2km volt vissza a tempóból...azt bevállaltam volna kibomlott fűzővel is. Ehhez jött a 2/3 távon 45km/h-s oldalszél és a nonstop HR alarm .... szóval nem volt közel sem ideális az 56. BD RUN :(

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#92038) tomcica válasza tisn (#92034) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1-1 kakaos csigat teszunk ra :K :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#92039) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Én zárom a hónapot. Holnap láberősítő gyakorlatok, utána már nem megyek futni, csütörtökön meg pihenőnap. Péntektől aztán back to the business grinder ;)

216.5km lett a hónap. Ahhoz képest, hogy két hét kihagyás után, február 10-én kezdtem újra a futást, óvatos kocogásokkal, elégedett lehetek. Az elmúlt hét nap hat futást, összesen 108km-t hozott.
Ráadásul a mai ~16km-t a Kayanoban morzsoltam el, abban, amiben január végén megsérültem. Agyonlazítottam a cipőfűzőket, épp csak annyira húztam meg, hogy ne essen le a cipő lábamról, és remek volt benne futni. (Reméljük ez így is marad)

(#92040) -Pepe- válasza tisn (#92035) üzenetére


-Pepe-
tag

:R
soha nem hagyatkozol a szervezeted által küldött jelekre?
A levegő gyorsabb vétele, zihálás, az izmok fáradása.
Nálam ezek beváltak, jó kiismernie az embernek a szervezetét.
Növelve a tempót érezni ,hogy ez már kényelmetlen, majd úgy visszavenni.
Nem szeretnék ez esetben órára hagyatkozni. Az időhöz viszonyítva alakítom majd ki a sebességemet.
Itt már lehet finomhangolni, mert nem nagy tégla.
Úgy tervezetem, hogy mindig egy picit ráteszek és figyelem a hatást, ha nem jó vissza a kiindulási sebességre. Most látom, hogy a 4.50-5p a kényelmes, betegen, meg az efölötti volt. így van viszonyítási alapom. Futás közben nézem az órát és emelek, vagy elveszek. Az optimális balanszra megyek, aztán azt tartom. Ebbe még bejön a cipő esete is, mivel vannak, amik jó lassúak.
Hadd maradjon már meg ennyi misztikuma, hogy ne kelljen pulzust, kalóriát, meg vertikális kitérést számolgatni, csak futni jókat.
Érted Zsolt? Nem! :DDD
Mindegy, nem vagyunk egyformák és ez így van jól.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#92041) tisn válasza tomcica (#92038) üzenetére


tisn
addikt

azt a celba kell rakni, -5mp :)

(#92042) tisn válasza Peterhappy (#92039) üzenetére


tisn
addikt

az szep :)

(#92043) jimpo


jimpo
aktív tag

Munka utáni munka. Body Battery indulás előtt egy erős 9-es. :DDD
11.6 km Average 4:31/km 156 bpm 276 W 175 spm Benne: 6 + km ~ 300W

5 km 19:56 AVG 313 W 3:59 /km 177 spm 174 bpm 206 ms Air Power 5 % 1.42 m
Az Endorphin Pro 2 pörgött. Ez már kellett. :K
A következő két esti futás lazulós lesz. :B

Stryd Next Gen

(#92044) stefi81 válasza xy.zsolt (#92033) üzenetére


stefi81
tag

"ergo visszább kell venni mielőtt le fő a kávé."

Erről a tavaly nyári futásom jut eszembe, (akkor nagyon durván le főtt nekem) amikor már "profinak" éreztem magam a futásban.
Pont akkor kezdtem el olvasgatni a laktátrol és a pulzuszónákrol, de úgy voltam vele ez rám nem tartozik.
Már kb. 2x lefutottam a félmarcsit, mikor egy napon munka után gondoltam hogy elmegyek és futok egy hosszút és se kaja se viz, csak meleg. "legyen ma is egy FM abban már profi vagyok" Megindultam mint a meszes és néztem az órát hogy most magasabb a pulzusom, mint máskor de gőzöm se volt milyen tartományban vagyok csak futottam mint a bolond és azt hittem ezt a tempót simán birom végig. Majd 10km előtt mikor fordulni akartam elfogytam pillanatok alatt. Azt hittem 10k-t kell majd gyalogolnom haza,de erőtvettem és 1percel lassabban jöttem vissza mert haza kellett jutnom valahogy de az a szenvedés amit ott megéltem teljesen lesavasodva, azt nem kivánom senkinek. Aznap megéreztem rendesen hogy pulzust nem szabad figyelmen kivul hagyni ha hosszút futok. Majd jöttek a futós tesztek mennyi a max és hol lehet a laktátom milyen tempóval.
Szóval aznap megtalált engem is a pulzus, akit aznap kinevettem 10k-ig, de azóta tisztelem... :D

jimpo: Szép munka!

[ Szerkesztve ]

(#92045) norby_42 válasza tisn (#92041) üzenetére


norby_42
aktív tag

Vagy a babakocsi elejére;]

Eat pasta, run fasta

(#92046) norby_42 válasza tomcica (#92015) üzenetére


norby_42
aktív tag

Á, monogám típus vagyok, elég kettő :B

Eat pasta, run fasta

(#92047) norby_42 válasza -Pepe- (#92006) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szóval nem álltál be a Garmin tömegbe, nem csalódtam:C

Eat pasta, run fasta

(#92048) Pttypang válasza tomcica (#92017) üzenetére


Pttypang
veterán

Nyilvan ahogy setalok 200 metert, meglatom ezt

Everybody lies.

(#92049) mastodon


mastodon
aktív tag

Kezdő vagyok. Hogyan érdemes lépcsőházban lépcsőzve HIIT tréninget csinálni? Milyen pulzusig menjen vissza a következő felmenés előtt, meddig mehet fel a pulzus? Max 190. Most egy ilyet csináltam tesztnek, 7emelet 6x, 10 perc.

[ Szerkesztve ]

(#92050) tisn válasza Pttypang (#92048) üzenetére


tisn
addikt

Magaddal vitted ugye? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.