Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) tomcica válasza -Pepe- (#73999) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Most mit mondjak erre? Fiatalsag = bolondsag ;]

En elmorzsoltam 24.5km-t benne bemelegites + 16km tempocska + 10x100m gyors/100m lassu + 3km mezitlab regeneralo a fuvon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#74002) jimpo válasza MPowerPH (#73997) üzenetére


jimpo
aktív tag

Nekem is el van csúszva...

Viszont én nem tolom túl a Magas Aerob zónát mint te. :U
" Garmin az folyamat olyan tempoban futtatna, ami nekem nem jo, lassunak tunik. Ilyen 9km/h -t ir 40 percre es hasonlok. "
Nem véletlenül ajánl neked lassút. :K Aki nem tud lassan futni, az igazán gyorsan se! ;]

Majd egy vonalba kerül minden, akkor lesznek PB-k remélem. A félmaratonit legalább 5 perccel lentebb kell tolnom kezdésnek. :C

parandroid
Félmaratont mikor romon van a test én se futnék. Majd amikor a csillagok együtt állnak hozzá, na akkor kell megküldeni. ;)

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#74003) tomcica válasza jimpo (#74002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez szerintem igy egy nagyon jo arany :K amikor majd verseny elotti elezes lesz,akkor megvaltozik ez a mutato,de abbol a fajta munkabol (magas aerobbol jo sok + anaerobbol is joval tobb) par het eleg szokott lenni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#74004) -Pepe- válasza xy.zsolt (#74000) üzenetére


-Pepe-
tag

A poén az, hogy még azt is kellet az elején, de elmúlt később, csak dobálós részen akart kikívánkozni. :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#74005) -Pepe- válasza tomcica (#74001) üzenetére


-Pepe-
tag

Az igen szép. A regenerálóhoz nem kell beiktatni egy-fél nap pihenőt legalább? Gondoltam eltelik egy nap, majd jön a lassú tempójú futás. Vagy minek az a felesleges nap, inkább még aznap letudva minden? :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#74006) tomcica válasza -Pepe- (#74005) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Holnap az egesz edzes (20km) regeneralo laza lesz :K ez a mai csak egy kicsit levezette a 100m-ek utani porgest ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#74007) jimpo válasza tomcica (#74003) üzenetére


jimpo
aktív tag

Tisztában vagyok vele. :R
Tavaly már Február 20.-án vége volt az alapozásnak... Akkor került mindegyik mutató az optimális értékre. Igaz a Magas aerob át is billent. :B

A Tejsavküszöb egy éve 170 üt/p Pulzusszám 4:27 Tempó (/km)
Most a héten 170 üt/p Pulzusszám 4:21 Tempó (/km)

Nem eget verő különbség, de még nem kezdődött el a tologatás, egy éve asszem már javában ment. Akkor az óra tanácsát követtem. :))

Majd lesz ez 4p /km körül is. :K
Bár igazából a 320W Critical Power legyen meg megint, az jobban izgat... :C

Ami annak tudatában hogy a Stryd Next Gen 1-3% -al magasabb Watt értékeket is mutat körülményektől függően, sima liba lesz. :DDD
Csak egy 3400m körüli Cooper kell és meg is vagyok, főleg ha sikerül közbe a teljesítményt is szinten tartani. :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#74008) Alg válasza jimpo (#74002) üzenetére


Alg
veterán

Nekem az anaerobot nagyon nehéz tartani, nem bírom a magas pulzust, 175 körül már haldoklom (bringán 170-től), 185-190 között lehet a max valahol. Egyszer, talán 5-6 éve kifutottam 195-ig a nemrég megdöntött régi 10k PB-m végén.
Ilyeneket ajánl rá a garmin mint a mai 7x1perc volt, nem mondom hogy jól esett az utolsó 2-3 ismétlés... alig tudtam utána hazakocogni. Igaz nem is ebédeltem előtte, egy könnyű reggeli volt csak, + tegnap kikészítettek melóval.
Egyébként ha van célversenyed beállítva, akkor a mozog ám az "optimális tartomány" is, attól függően hogy melyik szakaszában vagy a felkészülésnek. Baromi jó ám ez a célverseny + napi edzés opció, a kedvenc feature-öm az egész ökoszisztémában (persze ahhoz hog jól működjön, kell az egész boszorkánykonyha az alvásfigyeléstől a training readiness-ig... és igen, észrevettem hogy ha rosszul/keveset aludtam akkor a másnapi edzést megváltoztatta erős tempóról akár recovery-re is).

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#74009) jimpo válasza Alg (#74008) üzenetére


jimpo
aktív tag

Szokni kell a nyélgázt is. :K
Egyébként én sem vagyok sűrűn 190 bpm felett.
A 7x1 perces majd idővel könnyebb lesz picit, csak csinálni kell becsülettel. ;)

Nekem nincs és nem is lesz célversenyem, majd ha érzem az energiát akkor kipörgetem amit csak lehet adott távon. :))

training readiness nálam nincs. :(( Csak egy "régi" Fenix 6X PRO -t használok. :U
Még per pillanat én szoktam "felülírni a tervet", ja az tavaly sem nagyon volt. ;]

Igazából amúgy ahogy nézem jó lenne a 330W is új Critical Powernek. :C Csak figyelni kell rendesen, mert hajlamos vagyok túltolni az elejét. Ahol meg van miből pazarolni az energiát, így kevesebb marad a kritikus pillanatokra. :B

Stryd Next Gen

(#74010) Alg


Alg
veterán

Megtalaltam az idealis felmaraton PB versenyt :DDD
Maratoni tav is hasonlo, 200m+ / 1000m-

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#74011) itouchfan válasza Alg (#74010) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ez szép helyen van, de mi értelme? :F

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#74012) xy.zsolt válasza itouchfan (#74011) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát, hogy szép helyen van. Néztem a nevezési díjat 45-50€, de a számkiosztásnál csak 10€ ....ami fura. Elírás lehet vagy ez más versenyeknél is ennyivel olcsóbb az uccsó pillanatban? ...mert ennyit bőven megér egy szervezett körülmények között rendezett futáson a részvétel [link]

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#74013) Alg válasza xy.zsolt (#74012) üzenetére


Alg
veterán

Az plusz 10 euró lesz a normál nevezési díjon felül.
Amúgy ha azt nézzük hogy ebben benne van a póló, érem, tésztaparty akkor nem is vészes a 45eur

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#74014) xy.zsolt válasza Alg (#74013) üzenetére


xy.zsolt
őstag

igen az logikusabb, de nincs jól megfogalmazva :) És tényleg nem drága annyiért sem

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#74015) MPowerPH válasza jimpo (#74002) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez a beallitas a zonakra megallja a helyet?

Nem foglalkoztam meg vele, a maximumot a Garmin allitotta be.

Don't Tread On Me

(#74016) sajby válasza MPowerPH (#74015) üzenetére


sajby
senior tag

Azért kifutnàm egyszer a maxot.(legalább ellenőrzés celjàból) 😁
Joe Friel tesztet toltam eddig ilyen célra.

(#74017) Maximum1 válasza MPowerPH (#74015) üzenetére


Maximum1
őstag

Állítsd át %TK-ra, garminon van olyan hogy tejsavküszöb teszt.
Mikor max. pulzust érzékel automatán után állít, én így használom, 2 havonta futok egy tesztet.
Jól emléxem F6X-ed van, nekem is, az már tudja, csak egy pánt kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#74018) MPowerPH válasza sajby (#74016) üzenetére


MPowerPH
félisten

Garmin allitotta be, tekeres kozben, egy 18% -os hosszu emelkedo vegen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#74019) MPowerPH válasza Maximum1 (#74017) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pantom nincs, csak kolcsonbe volt nalam par napra, de nem tudom magamon elviselni sportolas kozben. :(

Don't Tread On Me

(#74020) itouchfan


itouchfan
senior tag

Na, hát kimentem egy hét után rápróbálni a lábamra (futótérd), a héten 3 nap full pihi után már volt úszás, egy 40 perc bringa görgőn, tegnap másfél óra bringa kint, teljesen jó volt, séta közben se fájt. Bemelegítés, futóiskola, első 2 km tök jól ment, vagy nem, vagy csak minimálisan éreztem, aztán 15 perc után elkezdett egyre erősebben fájni úgyhogy kemény 23 perc és bő 4 km után abbahagytam. Ennél jobbat reméltem, egész héten hengereztem, nyújtottam rengeteget, masszázs is volt, ez most nagy csalódás. :(

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#74021) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma nyílt terepen, földutas, dimbes-dombos, 10km futásom volt....6fok, 80kmh-s hideg szél....néhol vicces és emelkedőn pofaszélben küzdős volt....inkább vitorlázásnak nevezném :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#74022) bandus


bandus
veterán

oriasi szel van, ha ez igy marad delutanra kihagyom az erdot es atteszem holnapra az edzest :(

este rendeltem vegul ket wildhorse 8-at kihasznalva a nike.com akciot. ez az egyetlen nike cipom (a 4-es szeria alapjan) ahol kicsinek erzem a 42.5-et, es a 7-es szeriat probalva is inkabb a 43-as kellene. a biztonsag kedveert igy berendeltem mindket meretet, majd visszakuldom amelyik nem lesz jo :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#74023) xy.zsolt válasza bandus (#74022) üzenetére


xy.zsolt
őstag

na, ezt egyszerre írtuk.....sok sikert a délutánhoz :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#74024) jimpo válasza MPowerPH (#74015) üzenetére


jimpo
aktív tag

Biztos megállja.... De én nem foglalkozom nagyon vele, már ezekkel a zónákkal. :U

A max pulzust pedig jó lenne tudni... Ehhez tuti jobb a pulzuspánt, meg az előbb említett tejsavküszöb teszt miatt is. :K
Enélkül 220 - életkor = hozzávetőleges maximum
Nálam ez 220 - 29 = 191 bpm a matek szerint. Tavaly a maxom 195 bpm volt Cooper teszten. 12 perc ami a csövön kifér, de nem érdemes idejekorán ellőni a puskaport. :DDD

Ez a 100% -os pulzus ennek kellene a 70-75% -án futni, esetemben pl 136 - 146 bpm körül. Első perctől nem érdemes feltolni a pulzust addig, mert 5 kilométer után még mocorog felfelé. Főleg az elején.

A másik opció 180 - életkor = a maximum, amiben az edzés hét 80+ % -ában tartózkodni illik. Ha biztosra akarsz menni, akkor alá kell lőni 5 ütéssel. Vagy csak érinteni a kiszámított értéket néha... De egy tízessel lehet alatta. Esetemben a 141 bpm.

Én biztos ami biztos 140bpm heti átlagpulzussal operálok jellemzően, és ebben minden is benne van. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#74025) tomcica válasza jimpo (#74024) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez a 220-eletkor ez nagyon nem jo :N nalam 220 - 46 = 174,kozben mult heten toltam valtogatot 189-es pulzusig,nem ereztem hogy a legvege lenne.Tavaly 192 volt amit kifutottam,lehet meg ott is birtam volna picit porgetni,ha ugy kerte volna a helyzet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#74026) MPowerPH válasza jimpo (#74024) üzenetére


MPowerPH
félisten

En 36 vagyok. Meglatjuk, majd elkerem kolcsonbe a pantot ismetelten, mert az emlitett tesztet meg nem csinaltam meg.

Tegnap hazafele probaltam a pulzust 140 alatt tartani. Elso 3km -en 134-138 kozott mozgott, 5:30 -as atlaggal Aztan hirtelen ugrott egyet, es mar 160 volt ugy, hogy nem valtoztattam a tempon, hanem lassitottam 1km/h -t. Nem valtozott, es hogy oszinte legyek, nem ereztem valtozast, negativat. Maximum annyit, hogy sokkal robbanekonyabb lehettem volna, mint az elso 3km -en.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#74027) xy.zsolt válasza tomcica (#74025) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nálam sem stimmelhet a 220-55....Kb 10el több lesz az. Ha egyszer lesz egy nem mellkaspántos tűpontos szenzor akkor veszek....addig elég a megérzés is

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#74028) sajby válasza itouchfan (#74020) üzenetére


sajby
senior tag

Nálam mikor ilyen oldalsó fájdalom volt,1 hónap Aflamin kúra,meg utána még vagy 3 hónap lazábbság kellet,hogy megszűnjön a tünet.

(#74029) inf3rno válasza tomcica (#74025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is több, mint 15-el több a max.

Buliban hasznos! =]

(#74030) jimpo válasza tomcica (#74025) üzenetére


jimpo
aktív tag

Direkt írtam hogy hozzávetőleges. :U

MPowerPH
Egy futó Teljesítménydiagnosztikán meg tudják jobban határozni a zónákat. Laktátküszöb, anaerob küszöb, Max pulzust, VO2 MAX -ot, már ha épp jó formában van a test. :K

Viszont egy futócipő ára a vizsgálat, ami sanszos hogy fél évvel később más értékeket mutatna picit. Tehát érdemes akkor x havonta megismételni. :U

Egyébként ha kaptál pofaszélt, akkor simán lehet az tolta fel. 160-as pulzussal mindenki "robbanékonyabb" mint 140-essel. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#74031) tomcica válasza jimpo (#74030) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ertelek,de mennyire hozzavetoleges? 1-2-5 utes meg elfer egy edzesnel,de 10-20 utessel arrebb tenni a zonakat mar nagyon nem :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#74032) itouchfan válasza sajby (#74028) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ez nem hangzik túl jól. Gyógytornásznál, orvosnál voltál? Vagy Aflamin az vény nélkül is kapható?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#74033) sajby válasza itouchfan (#74032) üzenetére


sajby
senior tag

Doki irta fel,olyan szinten fájt a lábam vagy 7-8 éve,hogy 1 napot futottam 1 napot sántikáltam :D Akkor megnézte,gyógytornász nem volt.Hengereztem.Mikor elfogyott a bogyó utána is sokáig éreztem.30-40 perc után előjött futás után.De egyre halványabban.Januártól májusig elvoltam vele.Utána illant el.

[ Szerkesztve ]

(#74034) itouchfan válasza sajby (#74033) üzenetére


itouchfan
senior tag

Fu ez kemény, nem irigyellek, remélem én kevesebbel megúszom. :U Pláne hogy 5 hét múlva van egy 10 kilis verseny, április utolsó napján pedig a Börzsöny WTF trail 23 km/800 szint :F

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#74035) jimpo válasza tomcica (#74031) üzenetére


jimpo
aktív tag

Annyira, hogy a semmitől jobb! :DD
Egy szám, ami a képlet szerint kevesebb mint a valós max pulzus. De ez megint annyira egyéni hogy nagyon.

Értelem szerűen aki 30 éve fut, annak nem igen lehet képlettel meghatározni a max pulzusát. Egy fotelharcos számára meg jobb, mint zéró edzéssel kifutni a max pulzust. Mikor még lehet kocogni sem tud, meg telefosott búvárruha. :U

A zónás témára. Az elején ha alul terhel valaki, még mindig jobb mintha futná a tempócskát napról napra.
Ami sanszos hogy nem úgy van, mert akkor minden nap nincs "ereje" futni menni. Pedig csak túltolja az intenzitást. :))

Stryd Next Gen

(#74036) Peterhappy válasza MPowerPH (#74026) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha 3km után nem jött jelentős emelkedő, vagy széllökés pl, akkor lehet, hogy szimplán a mérés nem jó. Vagy addig volt magasabb, vagy utána tréfált meg és nem ugrott fel 160-ig.

Még a mellkaspántok sem tökéletesen pontosak, a csuklós mérés meg aztán végképp messze még a tökéletestől - még a legdrágább modellek esetében is, nem hogy az olcsóbbakéban.

Én Venu2-t használok, amiben a Fenix7-tel azonos szenzorok vannak. Szóval nem mondanám rossznak. Mégis rendszeresen megtréfál a HR mérés, mostanában alig-alig tudok arra támaszkodni.

(#74037) -Pepe-


-Pepe-
tag

Egy hangyányit megint keveredésben vagyok, most ismét cipő ügyben. Az világos, hogy miért vastag talpú versenycipőkben futnak versenyeken, az viszont nem, hogy intervallt miért?
Nézegettem videókat és meglepődve tapasztaltam, hogy a rekortánon edző kenyaiak sem vékony talpú, erre a célra kifejlesztett gyors edzőcipőkben futnak, hanem pl. versenycipőkben: Vaporflyokban, de volt aki Alphaflyban nyomta. Akkor pl. a ZoomX Streakfly, Air Zoom Rival Fly kinek készül, vagy minek, ha a vastag talpúak is ennyire gyorsak?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#74038) jimpo válasza -Pepe- (#74037) üzenetére


jimpo
aktív tag

Intervall edzésen a legkönnyebb felütni a talpat, azért a vastagabb cipő. Napi két futás mellett nagyon nem mindegy mennyire van szétcsapva a futómű.

Hogy miért Vaporfly, Alphafly?
Valószínűleg, ha profikról beszélünk akkor kapják a cipőt. Amit egy amatőr futó simán megörökölhet x kilométer után. :K Igazából a hab anyaga lényeges, nem is önmagában a cipő márkája. :U

Persze utóbbi csak elmélet. Az előbbit meg én is tapasztaltam már egy-egy keményebb edzés után. Meg kell gondolni mikor miben fut az ember, főleg ha csak aszfalt jut a talp alá. Rekortán a közelben nem található. :(((
A ZoomX Streakfly ugyanabból a habból van mint a Vaporfly, nincs benne karbon lap sem. Vékonyabb is, a drop sem olyan hangsúlyos benne. Nem is ajánlott maratoni távokig, csak 5/10 kilométerre. :))

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#74039) tomcica válasza -Pepe- (#74037) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hogy masnap ne bicegve kelljen reggel :K nem 2x 400m-rol van szo :N plane akik 5-10K es feletti tavokra keszulnek,ott 180-220km/het teljesen normalis,benne combos mennyisegu intervall es tempo,meg surun a hosszu futas sem a lassu fajta...na ott nem mindegy,hogy mennyire ved meg a cipo..kozben a sebesseg meg kell,mert nem maszatolhatnak a szurke zonaban sem,kb ezert

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#74040) -Pepe-


-Pepe-
tag

Azt értem, de egy átlag embernek, mint én gondolom a tempózáshoz elég lenne
ZoomX Streakfly is. Tom te is írtad valahol, hogy vékonyabb talpúban nyomod. Én sem 2X400-at nyomnék azért. Bár inkább a 200-at preferálom, meg a 100-at. Meg a másik, amit írtál, hogy jó időnként váltogatni a cipőket, hogy keményebb is legyen a lábon. Ráadásul az igazán gyorsak azok a vékonyabb talpúak. Én nem mennék természetesen annyit ez egyértelmű. 5k vegyes gyors bőven elég. 10k alatt elég lenne a Streakfly is gondolom én.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#74041) tomcica válasza -Pepe- (#74040) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Streakfly eleg mindenre IS :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#74042) HKorn


HKorn
addikt

Tegnap lakásban futottam zokniban 3km-t, fel-alá, faltól- falig. Egész jó volt ilyen kis regeneráló mozgatásnak. Mondjuk a zéró dropot érzem most :D

Run&Ride

(#74043) -Pepe- válasza tomcica (#74041) üzenetére


-Pepe-
tag

[link] Ez is hasonló.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#74044) tisn válasza tomcica (#74025) üzenetére


tisn
addikt

Ez a 220-eletkor ez nagyon nem jo :N nalam 220 - 46 = 174,kozben mult heten toltam valtogatot 189-es pulzusig,nem ereztem hogy a legvege lenne.

es nem csak az űrsiklóknál van így, képlet alapján nekem 170 lenne a max, de 185-ig simán felpörög a moci.

(#74045) ígyvanferi válasza -Pepe- (#74037) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Rövidebb résztávokon azért ott is előkerül a szöges, pl.: [link] vagy [link]. Ez mondjuk nem intervall, de itt is szöges van Luison, meg a nyulakon is.

[ Szerkesztve ]

(#74046) -Pepe- válasza ígyvanferi (#74045) üzenetére


-Pepe-
tag

Valóban, ezek jó példák az ellenkezőjére is. Chelimo valóban laposban fut. A szöges azért már húzós, azt inkább sprinteknél tudnám elképzelni.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#74047) -Pepe- válasza -Pepe- (#74046) üzenetére


-Pepe-
tag

Alaposabban nézve, mind szöges. Érdekes, hogy miképpen döntik el, hogy mikor melyiket veszik fel. Minek a függvénye és milyen rotációban. Mikor normál, mikor szöges.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#74048) -Pepe-


-Pepe-
tag

Alaposabban megnézve szögesben is van ZoomX habos, ez érdekes. [link]
Régről nem emlékeztem ilyenekre, vagy csak nem figyeltem. Csak kemény szögeseket láttam eddig. Mondjuk a Streakfly-t országúti versenycipőkhöz sorolja. Nagyon komoly a szögese, igaz ára is van rendesen. Bár egy átlag ember nem rongyolná le egyhamar.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#74049) -Pepe-


-Pepe-
tag

[link] Ez is betyáros. Pont nekem való lenne, mert nem sarkazok. Lábfejen vígan elszaladgálok.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#74050) tomcica válasza -Pepe- (#74046) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekunk anno addig nem is adtak szogest,amig nem tudtunk 25-27mp kornyeket 200meteren :K az oreg edzom meg meselte,hogy az O idejukben nem mehettel csak ugy fel az atletika palyara :N ki kellett erdemelni :K
Emlekszem az elso edzesemre,lementunk paran,hogy majd atletikara jarunk,esett az eso.Az edzom megmutatta az egyenesen az 50meteres vonalat,azt mondta 50x fussuk le gyorsan egyik iranyba,vissza kocogjunk...a tobbiek 10-20 utan hazamentek,en megcsinaltam es szoltam neki,hogy kesz vagyok. Azt mondta,jo,harom nap mulva gyere le edzesre.
(igaza volt 3napig menni alig birtam ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.