Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) Alg válasza TheMarci (#6446) üzenetére


Alg
veterán

Szubméteres pontosságúak a professzionális eszközök, mostanában a kéktúra távját járják éppen be ilyenekkel, dew ezek úhy néznek ki, hogy hátizsákból kiáll még egy fél méteres antenna...

Mondom, órákkal nincs tapasztalaton, a garmin túragps-emből indulok ki, ami rossz műholdállás/időjárási helyzet esetén elég meredek dolgokat tud művelni ()például ilyet - ez mondjuk nem túl gyakori, a többi track nagyjából rendben van.

Ezért gondolom hogy futáshoz, ahol gyakran erdőben(lombkorona alatt), szurdokvölgyben, zegzugos kanyargós terepen is mész, jobb lehet a footpod, amit nem befolyásol semmilyen körülmény.

Na de most alvás, mert most értem haza házibuliból, benyomtam egy gyrost ;] és holnap(ma) fél 8kor kelés, indulás focitornára :DD

Szerk: télire meg beszereztem egy ilyet, marhajó, meglepően jól melegít. Holnap viszem is magammal. Futásra/aktív sportra állítólag a szintetikus anyagúak jobbak, a gyapjú/pamut csak nagyon hidegben.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6452) Aristeus


Aristeus
tag

Tegnap sikerült megtalálnom Dombóváron az ideális helyet a dombedzéshez. :)
5 kilométert kell futni, hogy elérjek oda, ahonnan kezdődik a móka. ;] Szóval pont jó.
Majd következik a domb:

Az endo szerint 5-600 méter alatt kb. 60m a szintemelkedés. Ami biztos, durván fel tudja kapni a pulzust. Sikerült is tegnap 191-ig felvinni már az első felfutásnál. :D
Az utolsó felfutásnál meg már a domb alján durván éreztem a vádlimat, égett az egész, de már csak azért is felmentem a tetejére.
A végére meg maradt megint csak 5K levezetőfutás haza, ami azt hiszem kellett is, mert ma nem érzek csak egy enyhe izomlázat.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#6453) tomcica válasza Aristeus (#6452) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tokeletes! Egy tanacs ha majd viszonyitani akarsz jol jon: merj meg egy felfutas konnyu iramban (pihent labra) es egyet eros iramban (de nem max,csak eros tempo). Amikor majd terheleses edzest akarsz csinalni dombon (ami telen kell hetente 1x legalabb) akkor ha nem is minden felfutast de ugy nagyjabol az iram belovesehez neha megmersz egyet-egyet.Igy majd tudsz csinalni konnyu hosszu dombedzest,de kontrollalt iramban (a konnyu idot megfutva ujra es ujra) vagy tudsz eros terheleses dobedzest csinalni szinten kontrollalt iramban (az eros iramot megfutva ujra es ujra).Persze itt is lehet varialni a pihenessel,h lefele kocogas legyen vagy csak seta,esetleg lent meg piheno ha kell.

Azert jok ezek a kontrollalt felfutasok,mert ha mondjuk csinalsz 5db-ot akkor elengedhetetlenul faradsz a tulso feleben es igyekezni kell tartani azt a ritmust amivel kezdtel.Ezt pedig ugy tudod ellenorizni ha le van merve es tudod a celidot (+- 5%)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6454) cekkk válasza tomcica (#6450) üzenetére


cekkk
veterán

Egyet értek veled. Hú de sokat kell még nekem is változtatnom és tanulnom :D

Nem jársz Pesten mostanság? :D :DDD

(#6452) Aristeus
Ez szép :D

Én is gondolkozom a domb edzésen, legközelebb a Gellért hegy van a Szabadság híd felől és ha ott futok fel a Citadellára az kb 800-1000 méter 240 méteres szint különbséggel :C :DDD
Nem tudom, hogy a térdeim, hogy bírnák, lehet, hogy holnap ki próbálom :D
Ha nem jelentkezem utána akkor szívroham vitt el hegyre menet közben :DD :DD

(#6455) tomcica válasza cekkk (#6454) üzenetére


tomcica
Topikgazda

majd januarban tervezek felmenni,habar sose tudni,na de akkor is csak egy nagybevasarlas erejeig,viszont ha a Westendbe is jo akkor siman megnezem a futoformadat es elmondom a velemenyem :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6456) cekkk válasza tomcica (#6455) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem jó mindenhol :D

Bár onnan már nincs messze a sziget :P :DDD De szerintem akkor nem is lenne rossz egy csoportos fórumos futó tali, ha jönne más is :)

(#6457) tomcica válasza cekkk (#6456) üzenetére


tomcica
Topikgazda

annyi ido tuti nem lesz...decathlon-spuri-westend a kombo..meg az ut is 3ora egyiranyba

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6458) cekkk válasza tomcica (#6457) üzenetére


cekkk
veterán

:(
Sajnos mi egy szobás lakásban lakunk, így most nem tudom felajánlani a szállásolást. De majd ha nagyobb lakásba leszünk akkor nagyon szívesen :D :K

[ Szerkesztve ]

(#6459) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma egy jo kis cross-fit volt, 1200m konnyu bemelegito futas + atmozgato torna = 15perc es 45 perc alatt a kovetkezo szettet kellett megcsinalni (a sorrend tetszoleges,pihenni annyit pihenhettel amennyit akartal)
66 x push up,66 x pull up,66 x sit up,66 x kettle bell swing 16kg-al,66 x thruster 30kg-al,66 x toes to bar, 66 x wall ball 2.5m.re 7kg-s labdaval,66 x box jump 48cm-re,66 x guggolas,66 x burpee

41 perc alatt sikerult,a burpee a vegen egyben :D eveztem meg 1000m-t levezetonek...eleg is volt

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6460) szki válasza Aristeus (#6452) üzenetére


szki
őstag

Klassz! Csak hajrá! :)
A dombedzés nagyon király! De lefele csak sűrű apró léptekkel fuss edzésen. Kímélni kell a térdeket.

Én meg egyből a német szőlőhegyek között futkorászok, ha kilépek a lakásból :) Sok az olyan meredek emelkedő, hogy inkább gyalogolnom kellene. A 12%-os emelkedők közúton teljesen átlagosak. A szőlőhegy ennél csak meredekebb :)
Ma viszont síkon, és a Majna partján futottam szép környezetben...
Egyik szőlőhegyről ilyen egy tájrészlet:

[ Szerkesztve ]

(#6461) tomcica válasza szki (#6460) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jo terepnek tunik...lehet tokeletesiteni a kondit :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6462) Aristeus válasza tomcica (#6453) üzenetére


Aristeus
tag

@tomcica: Köszönöm a tippeket. Lehet még egy időt ráadásnak mérni, a rekordot, a leggyorsabb időt a tetejére. :D Csak győzzem levegővel. ;]

@szki: Igen, lefelé nagyon sűrű, apró léptekkel közlekedtem, legalább 3-4 lépés volt másodpercenként.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#6463) tomcica


tomcica
Topikgazda

rendesen osszeszaporodott ma,foldes ut > 22km benne 5tol10ig 5K progressziv tempo 3.46..3.43..3.33..3.29..3.25...= 17.57 (3.35os atlag) 2km lassu atmozgato majd 3km ismet progressziv 3.55..3.40..3.23...10 x emelkedore szokdeles...10x 50m valtogato es konnyu futas,majd a vegen ismet 2km ez mar 4percessel

ossz idot nem mertem mert voltak ugye benne "aprosagok" de ha nincsenek valtogatok es szokdelles akkor ugy kb. 1.23-25 a 20km

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6464) gombi01


gombi01
tag

szki:
nagyon klafa hely!

Úgy néz ki végre sikerül egy lábamhoz/ra való cipőt vennem...
ASICS DS-RACER 9-et
Nagyon tartottam tőle mert versenycipő, nyilván kevesebb anyag van benne, de! ennek ellenére nagyon
jól csillapít és kényelmes, ma fel is avattam egy velencei tó körbe kocogással. Tavasszal 2ó47p körül most 2ó28p-ra sikerült a 28km.

Az idő kegyes volt, közel 100-an gyűltek össze, nagyon jó buli volt!!! (tavasszal 6-700 futóspori is eljön)
Bárcsak lenne még pár ilyen szép őszi idő idén tél előtt.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6465) Alg


Alg
veterán

Nekem hétvége most kimaradt :( Pedig ma akartam egy könnyű hosszút, de olyan bolondokháza van itt a liget környékén hogy inkább nem (Nemzeti Vágta), meg a fejem is fájt egész nap. Itthon volt egy kis erősítés saját súllyal azért.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6466) tomcica válasza gombi01 (#6464) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nekem is van egy szep kek 9es DS Racerem,eddig egyszer futottam benne,varja a sorat (meg birja a regi Kinvara addig kar elkezdeni hasznalni) kivancsi vagyok meddig fogja birni hiszen versenyre keszult nem napi edzesekre,de azer az Asics az asics,arrol hires h strapabiro (mint ahogy a mizuno is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6467)



addikt

Pega27 és Pega28-ból is 45.5-ös méretet hordtam és tökéletesen passzol a lábamra.

Próbáltam a boltban Pega29-et és abból meg tökre nyomott a 45.5-ös. Ez mitől lehet? Majdnem fel sem próbáltam, mert annyira biztos voltam benne, hogy jó lesz.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6468) gombi01 válasza (#6467) üzenetére


gombi01
tag

(#6467) Pá:
nekem is pont ez volt a sorrend pega27, 28, 29-es csak 44-es méretben de nem volt vele méretproblémám csak
most váltottam stabil cipőre (sajna kicsit pronál a jobb bokám..)

(#6466) tomcica:
beruházok egy DS-trainer 18-ra is remélem az is jó lesz (sajna a kinvara 2 nekem nem jött be eladtam...)

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6469) tomcica válasza gombi01 (#6468) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp most tervezem venni egy learazott kinvarat (ha minden igaz kettes,de lehet hogy egyes,nekem mindegy nagyon hasonlo a ketto szoval nalam mukodik) 15.500ft.Viszont az iden mar nem futnek benne,majd tavasztol ha jon a jo ido.
Telire a kovetkezo kombo varja a bevetest: hosszura es mindenesnek Saucony Ride 5,porgos tempokra es 400-as teli resztavokra DS Trainer,havas/mocskosra Saucony Xodus.
Esetleg amig ilyen jo ido van meg mehet a NB 890 (mint tegnap a 22km-re is) de csak ha iramot kell menni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6470) concret_hp


concret_hp
addikt

télire tudtok ajánlani valami jó cipőt?

egy adidas questar van most, de most éreztem hogy átfúj rajta a szél, szóval egy jó szeles -5 fokban már lehet nem vicces :D

van vmi jó oldal egyébként ahol össze van gyűjtve sok féle cipő, hoyg melyik milyen? (alapból sokszor tök nehéz kiguglizni, hogy 1-1 cipő neutrális-e, az egyéb infókról nem is beszélve)

szerk: elsején futottam először 6perc /km-n belül a 4.4km-s körömet, most kijött egy 22:59, azaz 5:13 / km :))

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6471) Alg


Alg
veterán

Ma hívtak hogy mehetek az óráért (Multinavigator, 5000-es utalvány is jár mellé, szóval majd még valamit nézni kell onnan, de nem most azonnal)

Nem tudom hogy alakul a mai napom, mikorra érek haza, de majd megnézem milyen pulzushoz társul a "kényelmes" 5:40-6:00 közötti tempóm, aztán kiderül hol tartok nagyjából...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6472) tomcica válasza concret_hp (#6470) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az olcsok kozul az Adidas Kanadia van a Hervisben is akar,de keszulj ra h durvan kemeny talpu teli terepcipo.Viszont arban jo.Nem GTX szoval azert beazik.Ott vannak a Saucony Xodus modellek,a regi mar akar 24ezer ft (az uj 32kornyeke) szinten beazik nagyobb esoben,de ez legalabb nem annyira merev,lehet benne konnyu tempot is futni akar hoban.Ez indketto neutralis cipo,azzal h az Xodus egy cseppet talan rendelkezik alatamasztassal,de nem sok van benne.

Asics Fuji szeria a regi jo arban van meg itt-ott 19.990 ft ha jol remlik Attack neven futott,szinten neutralis.Az ujak mar jooval dragabbak Trainer es Racer neven.

Nike Shield modellek,szinten nem olcsok Pega,Glide,Free.

Ha stabil cipo kell akkor a regebbi Saucony Omni TR v. Guide TR kell neked.Ja szoba johetnek meg a Salomon cipok foleg azok amelyek vegyes terepre vannak Mission,Shift es a Crossmax de ezek jo esetben is 25ezer forintok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6474) Alg válasza Alg (#6471) üzenetére


Alg
veterán

Na erről ennyit, fél 4-kor nagy össznépi meeting igazgatósággal, utána még egy a vezető aktuáriussal... lehet hogy az óráért sem tudok 6-ig elmenni, nemhogy még 1-1,5 órát futni :((( :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6475) stranger28 válasza Alg (#6474) üzenetére


stranger28
addikt

Verjed őket pofán, úgyis zsírdisznó mind, el tudsz futni. Sose jönnek rá ki volt. ;]

(#6476) probizz


probizz
tag

Mezítlábas futócipős tapasztalataitok vannak? Szoktam mezítláb futni, de tervezek venni egy ilyen cipőt is. Ebben kérnék tőletek útbaigazítást. Debrecenben nem találtam olyan boltot, ahol árulnának, ezért még nem volt ilyen a lábamon. Rendelni honnan érdemes? (Nagyjából már átnéztem a piacot és a márkákat, de jól jönnek ilyenkor a tapasztalatok.) Köszi!

(#6477) tomcica válasza probizz (#6476) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En egy Saucony Kinvara-t hasznalok ez 4mm (talp elso es hatso resze kozotti kulonbseg) "magas",letezik a Sauconynak egy 0mm-es modellje a Virrata (19.990 ft,Pestrol tudsz rendelni,egysegarban van ugyhogy altalaban mindenhol ennyi az ara)

Persze a tobbi markanak is van mezitlabas cipoje,a leghiresebb a Nike Freerun,kulonbozo szamokkal ellatva attol fuggoen h melyik "magassag" de en 25ezer alatt meg learazva sem lattam HU-ban.

Letezik egy 5ujjas csudacsuka a Vibram FiveFingers aranyarban,na az valoban mezitlabas ;)

Meg sok mas cipo Innov8 195...Under Armour RC, Adidas Adipure Gazelle es Adapt.

Sokan 5-10K-s versenycipot hasznalnak pl NB RC,Saucony A4-A5 es Fastwitch stb.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6478) tomcica válasza tomcica (#6477) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tapasztalatok: ha eleg eros a labfejed/inak/vadli akkor gyorsan at lehet allni a mezitlabas futasra...ha nem eleg eros akkor a futas mellett napi 10-15perc ugralokotel (labujjhegyen) valamint kulonbozo erosito gyakorlatok ajanlottak a futas mellett es ovatosan emeld a lab elso felen futott tavot,jobb lenne puhabb talajon az elejen (de egyenletes) mondjuk fuvon.
Kesobb viszont a konnyu terepen is edzetni kell,mert az apro tamaszto es kisegito reszeket is be kell erositeni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6479) probizz válasza tomcica (#6477) üzenetére


probizz
tag

Köszi a gyors és információ gazdag választ. Lényeges nekem a végig egyforma és nagyon vékony talp (mintha tényleg mezítláb lennék). Ennek az Adidas Adapt-nak utánaolvasok, mert kép alapján király lehet.

Füvön sokat futottam már mezítláb. Köszi a szakmai tanácsot is.

[ Szerkesztve ]

(#6480) tomcica válasza probizz (#6479) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A New Balance RC volt a labamon,igaz regi old-school modell,amikor keszult meg nem is letezett ez a mezitlabas hobort,de az pengeeles szerszam :D egy fogpiszkalot is ereznel benne a rekontanon futva.
Apropo versenycipok,leteznek szog nelkuli "szoges" cipok,foleg a terep verzioban (annyi a kulonbseg h van egy kis mintazat a talpon) a multkor lattam 25-30 dollarert kulfoldi webshopban,Saucony Kilkeny XC (van spike-szoges modell es sima,ott megvan a szog helye de be van dugaszolva) Na ezekben teljesen erezheted a talajt :K mondjuk nem tudom mennyire tartosak napi hasznalatra,gyanus h felul az anyag szakadna kislabujjnal stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6481) Alg válasza probizz (#6479) üzenetére


Alg
veterán

Hervisekben talán még van pár Merrell Trail Glove 25 ezerért - múlt héten volt még 5-6 pár a Mamutban biztos, főleg 42-43, és egy 46-os - felpróbáltam, nekem nagyon tetszett.

Illetve Innov8 a Multinavigator-nál van, lentebb linkelt valaki egy bemutató-napot is ahol kint lesznek és lehet próbálni.

Szerk: most értem haza, és még nem volt vacsi :((( :O

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6482) probizz válasza Alg (#6481) üzenetére


probizz
tag

Köszi az infókat. A debreceni Hervisben néztem 1 hete, akkor nem volt. Úgy néz ki, hogy megyek Bp-re 1-2 héten belül és akkor szétnézek vagy ha találok jó webshop ajánlatot, akkor rendelek.

tomcica: Csak sima talpúban gondolkozok. Versenyszerűen futsz?

[ Szerkesztve ]

(#6483)



addikt

Évek alatt soha nem volt vízhólyagom futástól, még hosszabb (20-30km) távok után sem. Sőt igazából 50km+ túrák után sem.

Amióta viszont odafigyelek, hogy ne sarokra érkezzek, hanem inkább lábujjhegyre, minden egyes futás után kb 20FT-os nagyságú vízhólyag lesz mindkét lábamon, már 5km után is.

Kb azon a ponton, amit a "szív" felirattal jelöl az ábra.

Ez mitől lehet? És mit csináljak, hogy ne legyen?

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6484) Alg válasza (#6483) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem nem fogja elég stabilan a lábadat a cipő, és leérkezéskor (kb pont oda érkezel) elcsúszkál.

Szorosabb fűzés, vastagabb, esetleg direkt futózokni (azoknak pont az első fele kicsit vastagabban párnázott)

Nekem focin volt ilyen, aztán mikor vettem egy sportszárat is a zoknira, megszűnt (nagylábujj tövénél nálam)

Szerk/más: Ha már nem tudtam ma sem futni, keresztedzés: felsőtest, kézisúlyzó. Bicepsz állva, oldalra kitartás, felülés, fekvő, ilyesmik. Jobb is lett a kedvem kicsit a 10,5 órás munkanap után.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6485) cekkk


cekkk
veterán

Ma voltam én is kint futni.
Tegnap bicajoztunk megmásztuk a Gellért hegyet meg mentünk a városba össze vissza. Ma úgy voltam vele, hogy futok egy laza 10Km-t. Amikor elkezdtem éreztem, hogy nem jó valami a combom mintha bedurranna, nehézzé válna 2Km után azt mondtam, hogy legyen csak ma 5, de akkor siessünk :D :DDD

A végére futottam két PB-t egy 3Km és egy Coper-t :DDD Érdekes, kint a hírfolyamban az endomondo, csak a 3Km-t írja a másikat nem, de a futás adatainál már igen :D
Majd nem elértem a leggyorsabb kilométeremet is, a telefon szerint 2 a webes felület szerint 3mp hiányzott :D

Összességében egy jót csapattam és jó volt, hogy megint megtudtam csinálni, hogy az utolsó előtti kilométerem volt a leggyorsabb és nem futottam el magam az elején :D :DDD

(#6486) concret_hp válasza tomcica (#6472) üzenetére


concret_hp
addikt

ő izé, nem terepcipőre gondoltam :R

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6487) tomcica válasza concret_hp (#6486) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor maradnak a Nike Shield modellek,azok sima cipok a teli igenybevetelre felkeszitve,meg most kellene levadaszni mert kesobb ismet felemelik az arukat (nyaron lattam pegat jol learazva,mert ugye a kutyanak sem kellett)

------
Vizholyag,vagy a cipot kell cserelni,vagy probalj valtoztatni a befuzesen,van a neten rengeteg kombinacio hogyan tudsz egy kicsit modositani a cipon a befuzese altal

-------
Versenyeztem sokat,mostanaban mar csak rekrealok,esetleg a fiatalokkal meg odaallok 1-2 korre ;) (csak hogy erezzek a torodest :P )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6488) gombi01 válasza (#6483) üzenetére


gombi01
tag

(#6483) Pá:

már linkeltem nem olyan rég (6273) egy videót pár cipőfűzési módról:
link
Próbálgasd hátha vmelyik teknika beválik,
de lehet a zokni túl meleg, nekem a kalenji 3pár/1000Ft-os a legjobban bevált (miden időben ezt hordom).

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6490) raggg válasza tomcica (#6487) üzenetére


raggg
senior tag

A hétvégén egy 20k-s menetben nekem is sikerült összeszedni egy vízhólyagot, mi több, rendesen elzsibbadt a lábam is (a talpam leginkább).. megálltam, kijjebb fűztem a fűzőt és rendben volt minden, de azért remélem nem lesz "megszokott"..

ragklaatPS

(#6491) t-bali3


t-bali3
senior tag

Két hét pihentetés után letoltam ma 5 km-et, utána picit megfájdult a térdem ezért leálltam. Holnap reggel kiderül mennyire fog fájni. Ha nem akkor még a héten megyek újra az tuti.

Közben gondolkodtam és szerintem nagy eséllyel az új cipőm miatt fájhat a lábam. Félek a rugalmas talpúakhoz szoktam, ez pedig eléggé versenyes. :(
Ezt abból gondolom, hogy mikor megállok szó szerint kattognak a térdeim egy percig séta mellett is. Ilyen eddig egyáltalán nem volt.

(#6492) deicide


deicide
veterán

Október 5-én megpróbálkozom egy 43km-es túrával, kocogva, 1250m szinttel. Ehhez azonban az övtáska már nem elég, annál több enni, innivalót kell vinnem. Tudnátok egy feszes hátizsákot mondjuk decathlonból ajánlani, amiben kényelmesen lehet terepen kocogni, nem lifeg a hátamon, stb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6493) gombi01 válasza deicide (#6492) üzenetére


gombi01
tag

(#6492) deicide:

43km terepen? hűha, az kemény lesz!
Én csak a SPAR maratont lőttem be célnak, de a terep + szint, KITARTÁS!
Legegyszerűbb ha felpróbálsz egyet a deca-ból ami passzol rád.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#6494) deicide válasza gombi01 (#6493) üzenetére


deicide
veterán

Igen, kemény lesz (de a sima maraton is durva), ennyit még sosem kocogtam, csak gyalogoltam. Az lesz akkor, hogy benézek és próbálgatok párat. A lényeg, hogy legyen pánt, amivel a mellkasom előtt össze tudom csatolni, akkor jól tart?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6495) deicide


deicide
veterán

Ez tetszik, elöl van rekesz a térképnek, telefonnak, hátul zseb a kocsikulcsnak, banánnak, energiaszeletnek, egyéb kajának és szívószálas. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6496) tomcica válasza deicide (#6494) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt is nezd meg hogy a karod hogy tud mozogni ha meghuzod magadon a taskat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6497) deicide válasza tomcica (#6496) üzenetére


deicide
veterán

Vagyis, hogy szabadon tud-e mozogni a kezem, nem súrlódik-e?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6498) tomcica válasza deicide (#6497) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pontosan...nehogy kenyszerzubbony legyen ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6499) Newboy911


Newboy911
tag

Sziasztok !

Kicsit el vagyok veszve, de a futás nem szünetel.
Egy hónapja egy hetet voltam a Mátrába, az utolsó napon elmentem egy hosszabb futásra.
Azóta a jobb lábamnál a combom hátsó részénél egy ínszalag meghúzódott.
Próbálom pihentetni, csak heti 20-25 Km futás.
A hétvégén lesz a Hírös félmaraton, oda már be vagyok nevezve, azt még végigtolom.
Utána pár hét futásmentes pihenőt tervezek.

@(#6492) deicide
Hol futod - kocogod azt a 43km-t ?
Novemberre nekem is be volt tervezve a Balaton maraton, de úgy néz ki arról le kell mondanom.
Viszont ez a hegyi futás - kocogás nagyon bejött.
Alig várom már hogy erőre kapjak és nekivágjak az első hegyi túrának -futásnak.
Már nézegetem a terepcipőket :)

(#6500) Alg válasza Newboy911 (#6499) üzenetére


Alg
veterán

Gondolom ebből a 45-öst tervezi :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.