Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Studi válasza stefyY (#68996) üzenetére


Studi
addikt

Yepp, félmaraton, 1:40-es célidővel. (azért ez elég optimista, 1:42 körül érzem inkább reálisnak, de meglátjuk)

[ Szerkesztve ]

(#69002) LanyUs válasza tisn (#68989) üzenetére


LanyUs
senior tag

Féltem a kérdéstől, mert nem tudom. A párom nem nyúl rá futáshoz, csak a cliftonokat hozzá még rekortán pályára is. Sétára tetszik neki. Puhasagot nem tudja megítélni, mert 62 kg. Attól félek ha valaki megveszi és mégis keveset csillapit, de közben térdes, akkor leírja a Hokat közben meg ott a Bondi és a Clifton széria, amit kihagy. Aszfaltra nagy tömegre a Bondi az tuti. Ez még nem jelenti azt, hogy ez nem jó ( én nem veszek belőle) nehogy úgy járjak mint a Shift 2 vel, ami a könnyebb fórumtársaknak jó, nekem viszont kemény. Arahi és Challenger vonalat is elengedem.

[ Szerkesztve ]

(#69003) stefyY válasza Studi (#69001) üzenetére


stefyY
őstag

:R

Lehet ott alkotni, sok sikert! 4 éve 2:40-en kívül értem be sérülés miatt, nem hogy 1:40... :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69004) Never79


Never79
tag

Megvolt az első futásom Arahi 6-ban (16 kili). Nem rossz cipő lesz számomra, általános edzésre szerintem jó. A keménysége Bondi és Gaviota között van. Egy hátrányát látom, csúszós, nyirkos időben, mint pl. a tegnapi is volt, nem tapad rendesen egy bizonyos tempó felett. 5:10-5:20 között még jó volt, 4:40 környékén már csúszkáltam. Szóval gyors lánycsoportban már nem biztos, hogy jó választás.

(#69005) tomcica válasza stefyY (#69003) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2:40 az egesz vallalhato ido maratonon ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69006) tomcica válasza Never79 (#69004) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk a gyors lanycsoport nem komplikalja tul,altalaban az aktualis Nike Pegasussal elvannak. Versenyen ZoomFly.Ennyi

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69007) LanyUs válasza Never79 (#69004) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez meglepő, mert aszfaltos cipők általában jól tapadnak a vizes betonon. A terepesek pedig kivétel nélkül csúszkálnak vizes aszfalton. Terepen természetesen fordítva. Hol próbáltad? Vizes aszfalt vagy terep? Amúgy nálam a Shift 2 még száraz rekortánon produkálta a csúszkálást :)

[ Szerkesztve ]

(#69008) Never79


Never79
tag

Nyirkos bicóút. Tehát nem olyan, mint mikor esik, hanem a köd miatt lesz nyirkos, párás.

(#69009) tisn válasza LanyUs (#69002) üzenetére


tisn
addikt

asszonynak neznem, nekem jo lesz a bondi :) (viszont neki a bondi is akcios (40-es meret))
sajna asszonynak is fos a terde, nem tudom mitol, o 6x kg, egesz eleteben normal bmi-s volt. kicsit utanam kezdett futni (~2 eve), nagyreszt salak, telen beton, es megis kinyiffant a tergye. nem jo ez a futi :((

(#69010) Zozo0525 válasza tisn (#69009) üzenetére


Zozo0525
őstag

futnak utánad a csajok? :D :D :D

(#69011) tisn válasza Zozo0525 (#69010) üzenetére


tisn
addikt

:C (amugy igen :D)

(szerk: amugy sokkal jobb idoket fut, szoval en futnek utana, ha nem maradnek le, mint a borravalo :D)

[ Szerkesztve ]

(#69012) jimpo


jimpo
aktív tag

Jelentem elindultak a következő generációs Stryd-ok. :C Még nem kaptam nyomon követési számot, csak egy levelet. :U

Végül más is rendelt gen3 -at?

Remélem a jövő héten ide is ér. :DD
Kicsit le vagyok maradva fórum fronton, de igyekszem felzárkózni. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#69013) tomcica válasza jimpo (#69012) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem maradtal le semmirol,szokasos akcios cipok vadaszasa,plane mert jon a fekete pentek.
Valamennyi futas,majd utana mindenki nyalogatja az aktualis "sebeit" ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69014) Alg válasza tomcica (#69013) üzenetére


Alg
veterán

Én éppen erre a nacira csorgatom a nyálam, de nem tudtam még megindokolni magamnak miért érne meg ~150 eurót... (tippre az ár ~fele a márkahype miatt van)

Viszont hasonlót nem nagyon találok mástól (szűk szabású de nem "tights", szélálló betét elöl, szellőzés megoldások).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#69015) tomcica válasza Alg (#69014) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy oregszem amondo vagyok,hogy tul rovid az elet arra,hogy xar dolgokat hordjunk (egyunk+igyunk stb.) szoval en azt mnodom VEDD MEG :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69016) Never79 válasza tomcica (#69013) üzenetére


Never79
tag

Én nem nyalogatom, én jól vagyok. Tudom, tudom, futok én rendesen? :B

(#69017) tomcica válasza Never79 (#69016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69018) LanyUs válasza tomcica (#69017) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát ez a Tom nagyon szigorú :) Betegen utolsó km-re leteszek egy 03:50-et és itt sebnyalogatóval jön :) . Jó tudom! A régi Tom most 3-4 év edzés után még azt mondaná, hogy további 3 év ilyen kitartó edzés és végre elkezdhetsz futni. Addig öltöző :C :C :C Mög ne lássalak :DDD

(#69019) jimpo válasza tomcica (#69013) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ha már akció, igaz nem cipő. :U
Garmin Forerunner 245 Music Aqua 87 790 Ft
Sima 245 is van 6 ezer forinttal olcsóbban is. Bár nem feltétlenül érdemes spórolni, a zene az jó. :DDD Oké nem szokványos szín, de van Garmin Forerunner 255S Light rózsaszín 114 990 Ft :C A többi szín elfogyott...
Coros Pace 2 White with nylon band 74 000 Ft, ami még olcsóbb is. Igaz egyiket sem ismerem... :N

Esetleg pici occó Garmin Forerunner 25 fehér/Rózsaszín 28 396 Ft ;] Ez nem tudom mire jó, további infó itt. :))

Ez sem cipő akció!
Bodyselect Black Weekend "Rengeteg termékre biztosítunk 10-40% kedvezményt november 18-20. között!"
A fehérje továbbra is ajánlott tőlük. :K A Málnás és Epres még gyümölcsöt is tartalmaz, nem csak aromát! Van ízesítetlen fehérje is, bármibe akár tömény ízűt "hígítani". :R

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#69020) tomcica válasza LanyUs (#69018) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van mar,nehogy valami megfazast betegsegnek hivjunk :U ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69021) #76500480


#76500480
törölt tag

Sokan szeretik olvasni ezt az oldalt. [link] Valami ritka sz.rnak írják az új Turbot, máshol azért ködösítenek : új generáció 2019hez képest puhább, hétköznapibb stb… Itt leírják, hogy mennyire kemény, majdnem edzőtermi, kocogós cipőnek ajánlják 150$ért, sima 39es jobb vétel. Akinek meg versenyre az máshol “keresgéljen” :U

#jimpo: FR255 nagy ugrás a 245hoz képest. Első óránál, hosszútávra, megéri kicsengetni a másfélszeres árat.
Stryd 3gen 110k zergen. “Mocskok” valamiért elvették a Top szintet tőlem(460eFt/500e 40e Ft vásárlás szükséges) így nem tudom megmondani hogy mennyi kedvezmény járna a legtöbb termékből. :N

(#69022) tibcsiworld válasza Alg (#68981) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Köszi. Éjszakás után hajnali 5:30-kor mentem. 120-al kocogtam, 140-el melegítettem, és 150-155-el ment a félmérfölt. Nem mentem 159 fölé. (Nálam a max eddig talán 169 volt)

Egyetlen baj, ami már megtörtént, hogy valami gombbal az előfutásról egyből továbblépett (FR 245 music) a magic Half-Mile-ra, de akkor után lehoztam még, amit "tovább léptettem" valahogy.

Köszi az irodalmat is. A mobilra is tolja a videókat az öreg, de angolul. Az írottat majd bedobom fordítóba. :)

(#69023) tomcica válasza #76500480 (#69021) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en is igy hallottam az uj Turbo-t :K ki is hagyom,johet Novablast 3 vagy ha kemeny kell Streakfly

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69024) -Pepe-


-Pepe-
tag

Én is itt hagyok egy linket, akciós motyóról. Állítólag jó kabát.
[link]

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69025) Zozo0525 válasza -Pepe- (#69024) üzenetére


Zozo0525
őstag

72 mátyás? hát nem tudom ez nekem azért nem tűnik annyira tuti akciónak :Y

(#69026) -Pepe- válasza Zozo0525 (#69025) üzenetére


-Pepe-
tag

111 petákról? Szerintem sem. Ingyé' kell! :D

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69027) jimpo válasza #76500480 (#69021) üzenetére


jimpo
aktív tag

110 ezerért én sem újítottam volna... :B A 215 juró már barátibb. :K
A régit meg elviszi a cica. ;] :R Így főleg megéri. ;)
Ha minden igaz decemberben lesz lehetősége még majd kedvezményesen rendelni, akinek már van régebbi modell. STRYD Community :C

Stryd Next Gen

(#69028) -Pepe- válasza jimpo (#69027) üzenetére


-Pepe-
tag

Jó dolog benne, hogy kommunikál a telefonokkal is. Akinek nincs órája annak is jó választás.
Nekem pl. a pulzusmérés amúgy sem hiányzik. Egyre többet olvastam a Watt alapú edzésről.
Meggyőzött.

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69029) LanyUs válasza tomcica (#69020) üzenetére


LanyUs
senior tag

Na ezt a Tomot szeretem, aki levág a szikláról ha nem adsz bele mindent :D Viszont makacs ez az ovis cucc ezért a hétvégi hosszúbabedobomafelezőtegyenlő 10km :U 150hrm alatt... Majd fut a fórum helyettem :R

(#69030) tomcica válasza -Pepe- (#69024) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az egyik legjobb :K karoltve a Salomon Bonatti Pro-val (en ezt vettem learazva tavasszal,de az Inov8 is szoba johetett volna,ha akkor akcios)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69031) tomcica válasza LanyUs (#69029) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd tolom,habar nalam is a rovidebb vasarnap van soron. 22km 3:55-4:05 kornyeke...elso 6km egyedul az lehet picit porgosebb is,amit epp majd ad a reggel,de utana 16km az kb 4:00-as.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69032) norby_42 válasza LanyUs (#69029) üzenetére


norby_42
aktív tag

Megcsinálom helyetted, ha hosszra elég. Tempóban nem vagyunk egy súlycsoport :(

Eat pasta, run fasta

(#69033) LanyUs válasza norby_42 (#69032) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze, hogy elég! Van Nálad szint bőven :R A tempó edzése csak akarat kérdése, bárki aki itt elkezdi hónapokon belül már mellettem vagy előttem lohol ( sok még az a 98kg ). Sok energia mozgatni.
Azért azt észrevettem a közös futások alkalmával, hogy a gyors pályafutók kicsit lassulnak bokafordito terepen, mert nem szoktak hozzá. Ha emelkedő sincs soha, akkor minimálisan az is fogja őket. Összességében egy szintes terepen nekem is nagyobb élmény futni velük, mint amikor folyamatosan leköröznek a rekortánon :D

(#69034) tomcica válasza LanyUs (#69033) üzenetére


tomcica
Topikgazda

te csak heverd ki azt a szaj- es koromfajast vagy mi kapott el :DD kozben jo ez az ovatosabb epitkezes,utana mehet a terv szerint tovabb (ugye ha lazabb het jon megint akkor NEM potolunk semmit :N megy a tervezett lazabb het!)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69035) Zozo0525 válasza tomcica (#69034) üzenetére


Zozo0525
őstag

Peronoszpóra lehetett
1 hétig én sem voltam jól. valami izomfáradtság.... mindegy ma egy laza 9 km.(vagy 6 mert elfelejtettem időben elindítani az órát :D ) és ha a straván 6 van akkor a többi nem is volt

[ Szerkesztve ]

(#69036) jimpo válasza jimpo (#69019) üzenetére


jimpo
aktív tag

MERU Sportcare akció
" Szerezd be most MERU sportkozmetikumaidat, bemelegítő krémjeidet, vagy a közönségkedvenc Magnézium Olaj Spray-t , és fogadd örömmel ajánlatunkat: 2022.11.18-21-ig, 6000 forint feletti rendelés esetén ingyenesen házhoz is szállítjuk csomagodat. " :C

Izomlazító Fürdősó és Lábáztató Só - Rozmaring és Wintergreen részemről ajánlott, épp kezdett elfogyni. :U

Ma valami hosszút 15+km tervezek futni, benne 18x400/400. Majd meglátom hogy megy, igaz kemény 3 °C lesz a csúcs hőmérséklet az időkép szerint. :Y
Tavaly nem csináltam komolyabb edzést ilyen hőmérsékleten. :B
Megint jobban felöltözök majd a kelleténél és ledepózóm a ruhát és a frissítőt valahová. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#69037) tomcica válasza jimpo (#69036) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam csutortokon volt ilyen hideg,17km benne 20x 400m a penzum...alapsan bemelegitettem 3x repulo gyorsito,majd az elso kettot ovatos telies uzzemmodban 80mp es 79mp...utana 75-77re bement a tobbi minden extra eroltetes nelkul.
Szoval esszel kell amikor hideg az izom stb. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69038) -Pepe- válasza tomcica (#69037) üzenetére


-Pepe-
tag

Mennyit szoktál pihenni a 400-ak között? Lesétálod, vagy kocogsz közben?

Run fasta, eat cipőpaszta

(#69039) tomcica válasza -Pepe- (#69038) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Regen 400m konnyed futas volt (az kb 4:30-4:20-as iram) de tavasszal valtoztattam,mert kivettem minden olyan futast ami kiveheto. Igy lett kb 80m kocogas :K
Ha nem kotozkodne a lab akkor 400m piheno lenne a sebesseg attol fuggoen,hogy epitkezes vagy elesites van 4:30-4:20 az epitkezes... 4:00-3:45 az elesites (ez utobbi komoly atlagpulzust dob az egesz edzesre :B )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69040) LanyUs válasza tomcica (#69034) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nincs mit bepótolni! Hétfő ment a 10db erős 100s/400m pihi 200m 150hrm alá majd csütörtök az 5db 04:30 km pihi 500m hrm 140 alá. Olyan szinten alkalmazkodni látszik a test, hogy azon is gondolkodtam hamarosan maradhat folyamatosan a legerősebb hét. De lehet túl korai és pont ez a lassú víz partot mos viszi egyre lejjebb a pulzusom. Minden esetre hosszúban 5k felé is pozitív a hatás annak ellenére, hogy most nem futok fokozó edzést 04:50-rol 04:10-re. Érdekes... Hajrá Mindenkinek :R

(#69041) tomcica válasza LanyUs (#69040) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Telen nem gyorsitanam :N inkabb novelnem a darabszamot szepen. Tavasszal kontra,csokkentenem a darabszamot es picit gyorsitanam.

Felmero tempot viszont mennek 4-6hetente ami egybefutas,esetleg enyhe fokozos. Nem kell nyelgazon,de ilyen becsuletes 90%-s erobedobas legyen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69042) tomcica válasza tomcica (#69041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

400-al fel szabad menni 14-16db-ig siman minden gond nelkul,a porgsebb tipusu futok akar 20db-ig is.
1km-el fel szabad 6db-ra menni,aki hosszutavos tipus annak akar 8-10db-ra is :K
Persze ezt ugy kell felepiteni,hogy ezt erezd epitkezel,szinte mar unalmas iparos futas.
Egyben futva majd nem lesz az ;) lab megszokja a gyorsabb futomozgast,de fejben,pulzussal es tudovel birni kell a folyamatos temponal.A ket vilag azert mas.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69043) jimpo


jimpo
aktív tag

Nyúlcipőbolt akció
" Black Rundays indul! Ha most nem találsz neked valót nézz vissza később, egészen november 27-ig! "
:Y
ASICS MAGIC SPEED 35 990 Ft 41,5 42 42,5 43,5
ASICS HYPER SPEED 22 990 Ft 43,5
A Hyper Speedből lecsaptam az egyetlen 42,5 méretet. :C Rendeltem is hozzá egy krémet, csak hogy ingyen legyen a szállítás. :U
ASICS NOVABLAST 2 30 990 Ft van több méret is :K
SAUCONY ENDORPHIN PRO 2 39 990 Ft 43 és 46 méret
Tessenek nézelődni.
Részemről befejeztem, már nincs mit elköltenem. :B

Stryd Next Gen

(#69044) stefyY


stefyY
őstag

8 perc mínusz a PB-ből. :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69045) Chuck Norris válasza stefyY (#69044) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok :C

(#69046) #76500480


#76500480
törölt tag

[kép] Chip idő persze sz.rabb lett ahogy 4:08’ km átlagot(PB) sem hoztam. :DDD Tegnap este 8kor nem kellett volna 15km-ert(195W 1:02h) evezni :C :U StefyY grat az időhöz :R magasra tetted a lécet!

ui: Annyian voltak, hogy a busz mögött kellett “slagozni” 25db toitoira sorba álltak…

[ Szerkesztve ]

(#69047) stefyY válasza #76500480 (#69046) üzenetére


stefyY
őstag

Te is itt voltál...? Nem kizárt, hogy előztük is egymást valahol... :DDD Gratulálok! :R

Chuck Norris: :R :R

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#69048) tomcica válasza stefyY (#69044) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaaaaaz igeeeen :C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69049) tomcica válasza #76500480 (#69046) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R gratula oda is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#69050) Zozo0525 válasza stefyY (#69044) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az igen!
Gratulálok :C :C :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.