Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) tomcica válasza Zewa (#6899) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

[link]

ket cikk a taplalkozasrol,angolul

edzesnel 300 kaloria/orat olvasok mas helyen,persze a napi normalis kaloriabevitel mellett,mondjuk szerintem tobbet eget az ember 1 ora rendes edzes alatt 300 kalorianal,de lehet azert irjak igy deficitbe hogy ne legyen a testnek eleg cukor rendelkesere es elkezdje egetni a zsirt egyre gyorsabban elerve a szukseges energiat (ez ugye egy kulon muveszet evekig tanuljak a hosszutavfutok,illetve szoktatjak hozza a testuket,sok kritika is eri ez miatt a kortars ameriaki maraton futokat,mert rengeteg gel-t elpusztitanak egy maraton alatt - hogy energiahoz jussanak - ekozben az afrikai konkurencia szinte alig)

aki komolyabb turakat megy majd kiegeszit,mert en nem igazan eszek edzesen semmit,ha valami miatt 2 oranal tovabb tart az edzes (neha igen) akkor 1 muzliszelet es 700ml hipotonias ital most epp bigyotek cseresznyes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6902) concret_hp válasza tomcica (#6901) üzenetére


concret_hp
addikt

ironmanen 1500 kalória / órával számolnak, igaz 30 fok is van hozzá.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6903) tomcica válasza concret_hp (#6902) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen,az mar korrekt,en kemeny edzesen kb 1000kaloriaval szamolok,de nem potlom ;) (csak utolag toltok be)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6904) raggg


raggg
senior tag

[link] - kis érdekesség. :-)

ragklaatPS

(#6905) tomcica válasza raggg (#6904) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez mekkora otlet,kreativ nagyon... :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6906) tomcica


tomcica
Topikgazda

massziv rekord a holgynek aki velem fut: 5K foldesuton = 4.49...4.53...4.47...4.53...4.37 = 24.01 massziv :D szep egyenletes tempot probaltam huzni,visszafogottabb elso ket kilometerrel,a legvegen kipreseltuk ami a "csobe" maradt...mondtam-e mar vagy sem,hogy MASSZIV :D :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6907) raggg válasza tomcica (#6906) üzenetére


raggg
senior tag

Húha. Nem tudom meddig kell edzenem, hogy elérjek idáig, vagy egyáltalán fogok-e valaha idejutni. Szép!

ragklaatPS

(#6908) Zewa válasza tomcica (#6901) üzenetére


Zewa
senior tag

Köszönöm szépen a linkeket. Németül jobb lett volna de kis küzdés árán így is ok. :)

Most értem haza futásból, sajnos csak 10 km-re volt időm. Örülök, mert minimálisan ugyan, de fejlődöm. 54 perc lett. Sajnos kell az a kb 4 km mire belerázódom. Elmúlik az említett láb"görcsöm" illetve beáll úgy a tempóm hogy minden klappoljon. Ilyenkor lassabb vagyok mert 1-1 emelkedő után vissza kell vennem mert különben a lépem finoman bejelez hogy vegyek vissza. (132m szint van benne)

Ha nem vagyok túl indiszkrét ti milyen idősek vagyok? 22 évesen úgy gondolom hogy 5000m-en 24min egy hölgytől tényleg szép teljesítmény de férfiként, szerintem közel nem teljesíthetetlen. :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#6909) Apollo17hu válasza Zewa (#6908) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Valószínűleg nem a 24 percen van a hangsúly, hanem azon, hogy honnan indult. Tomcica nagyon jó programokat szokott összerakni a fejlődéshez.

(#6910) tomcica válasza Zewa (#6908) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hat a 22 mar nem most volt,en 37 multam a holgy 36 mult :D (de ez a holgy 5K-ja,az enyem 16-17korul mozog,attol fugg a szezon melyik szakaszaban vagyok epp) igazabol en rovidebb tavokra elezem ki magam 800-1500 szemtelenkedve 3K-ig

a holgy pedig pont forditva fentrol jon felmaratonrol,szemtelenkedve a rovidebb tavokon ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6911) Perillustris válasza tomcica (#6910) üzenetére


Perillustris
senior tag

Komolyan nagyra tartalak, de ez semmi ahhoz képest, ami nemsokára történni fog. Jó páran nulla, igen, nulla perc alatt fogunk lefutni kb. tíz kilométert: BTTF :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#6912) tomcica válasza Perillustris (#6911) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:D az igen...sot ha 1 ora all rendelkezesre akkor be lehet oda tolni akar 15km-t is

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6913) concret_hp válasza Perillustris (#6911) üzenetére


concret_hp
addikt

ez mekkora jó, tudnám nem lopják el a bringámat, mgé elhet ki is mennék :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6914) Perillustris válasza concret_hp (#6913) üzenetére


Perillustris
senior tag

Sajnos már csak ma olvastam el, biztos tudtunk volna autós fuvart szervezni neked. :K

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#6915) tomcica válasza Perillustris (#6914) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hehe,ez a langolo kereknyom nagyon poenos

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6916) concret_hp válasza Perillustris (#6914) üzenetére


concret_hp
addikt

közelről mentme volna, de annyira pont nem közelről h gyalog menjek, de végül győzött a fáradtság, regenerálódtam picit :)

lángoló nyom télleg király :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6917) Perillustris válasza concret_hp (#6916) üzenetére


Perillustris
senior tag

...hát, amikor 1-kor ébresztett a telefon, alig tértem magamhoz, de megerőltettem magam és gyorsan elkészültem. Még egy képet megmutatok: a futás végén gőzölög a társaság:

Perillustris

(#6918) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

14 évesen újra kondiba szeretném magam hozni , hogy visszatérhessek a focipályára. 3 év után. 11. kerületben lakom. Hova járjak futni,szerintetek ? :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#6919) Alg válasza ted_mosby (#6918) üzenetére


Alg
veterán

ELTE, 5vös5km körön a campuson, vagy BEAC pálya? Esetleg Duna-part kerékpárút, Kopaszi-gát?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6920) cekkk


cekkk
veterán

Tegnap nálam volt az a z érzés, hogy akkor minden sikerülni :D

Sikerült is :D

Lefutottam 22km-t. Mivel valamiért bennem volt, hogy 21.9 a félmaraton, aztán rájöttem, hogy nem :D
Az utolsó 6-7km az nagyon nehezen ment. Tényleg embert próbáló volt és hát bele is kellett sétálni az első 15 az könnyen lassan szépen ment, de a vége az nehéz volt. Lehet nem is voltam még felkészülve rá, sőt több mint valószínű :)
De meg lett és ez a lényeg :D

Amikor haza jöttem ittam bigyótekes, löttyöt cseresznyés ízben, a gyomrom kilökte magából ;] , így eldöntöttem több ilyet sem iszom, mert amikor tényleg kellett volna a szervezetnek a utánpótlás akkor nem vette be, főleg ezt a mű dolgok ezek szerint :( Mondjuk a finom alma az jól esett utána :D

(#6921) Alg válasza cekkk (#6920) üzenetére


Alg
veterán

Grat! :C

Én szerintem még pár napig pihentetem a hátamat...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6922) tomcica válasza cekkk (#6920) üzenetére


tomcica
Topikgazda

csapasd EZ AZ :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6923) cekkk válasza tomcica (#6922) üzenetére


cekkk
veterán

Csapatom :D

(#6924) tomcica


tomcica
Topikgazda

beinditottam ma a hetet,dupla edzes 15km reggel 8kor 1K resztavok,utana tusolas,joga/nyujtas konnyu ebed es 14tol 17km domb (nem gyors,de jo sok) most melo,este meg egy picit nyujtok h holnap labra tudjak alni,mert megy a het tovabb :D szoval nem unatkozunk itt delen mi sem,persze gyonyoru az ido,kisgatya es felmeztelen :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6925) cekkk válasza tomcica (#6924) üzenetére


cekkk
veterán

Belém meg még most kezd visszatérni az erő :D
Étvágyam se sok volt ma, ma este megkínálom magam egy kis szalonnával tojással, kenyér nélkül :D

Itt is nagyon szép idő van, tegnap is olyan furcsán néztem azokat akik hosszú nadrágban pulcsiban, sapkában és sálban futottak :B

[ Szerkesztve ]

(#6926) tomcica válasza cekkk (#6925) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy fajta kondi es edzettseg kell ahhoz is,hogy egy ejjel alatt tudj regeneralodni,figyelj a testre oda,ha kell engedd h pihenjen...idovel meghalalja,es majd ugy birod tolni ahogy csak akarod :K

hat igen,nalunk is van aki reggel 8kor nagykabatban van,gondolom fazik,nem jo a verkeringes vagy csak el van puhulva...en meg vigan tolom kisgatyaban,mert ez meg boooven jo ido

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6927) cekkk válasza tomcica (#6926) üzenetére


cekkk
veterán

Ma nem is megyek ki futni :D Bár lehet egy 5km még menne is. :D

Pont az jutott eszembe ma, amikor néztem egy jó kis crossfitt edzést a youtube-n és a csaj a végén elhányta magát mert olyan keményen nyomták, na ezt tegnap én is megtapasztaltam, bár nem tudom mennyit segített rá a bigyótekes vacak, eddig nem volt vele bajom, ezentúl nem iszom :D Ezt kellene kipróbálni :D

(#6928) tomcica válasza cekkk (#6927) üzenetére


tomcica
Topikgazda

per pillanat egy PEAK A-Z vitamint hasznalok,jo arban volt,igyekszem melle normalisan enni es eleg is

igen,egy jo ar/ertek aranyu izotonikus ital(por) johetne :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6929) cekkk válasza tomcica (#6928) üzenetére


cekkk
veterán

Én abból a mega verziót használom :)
Bár nem napi 8 szemet, hanem 3mat :)
Lehet legközelebb ilyet veszek :)

Tudsz ilyen jó italport ami megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

(#6930) tomcica válasza cekkk (#6929) üzenetére


tomcica
Topikgazda

meg van szkajtek mega daily one-om is,de abbol nem szoktam az ajanlott napi 2x bevenni,csak egyet igy eleg 120 napra...neha cserelgetem oket,ahogy elfogy a doboz,tavaly bigyotek one-a-day-t hasznaltam 100napig,meg 2x volt vitaking multi liuid plussz is

azokat a nagyon draga csomagokat meg sosem probaltam,arra valahogy nem jut zse (animal pak,monster pak,multi pro plus stb.)

nem tudok sajnos

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6931) Tomi_Sci válasza tomcica (#6930) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ez az egyik legolcsóbb. [link]
Van benne sajnos taurin, de a tisztább cuccok (High5 Zero) drágábbak is.
Szerk: Nem por. :(

Akkor már én is kérnék tippet porcerősítőre. Az utóbbi időben elég keményen terhelem a lábam (bringa + úszás + futás), és a bal térdem megsínylette a dolgot. Ha figyelek rá nem fáj, de egy-egy részhajránál nem vigyázok eléggé, és belenyilall a fájdalom.
Vénykötelesség nélkül megúszom emberi árban?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6932) Alg


Alg
veterán

Intersporton adtak valami kis víz nélkül bevehető vitamin-port, most megkerestem, megnéztem miből van.

Aszondjahogy:

Kalciumot, D-vitamint és K-vitamint tartalmazó cukorgranulátum édesítőszerrel (rosszul kezdődik)

cukor, kalcium-karbonát(mészkő, avagy gipsz vazze), citromsav, aromák, aszpartam (ótejóég), kolekalciferol, fillokinon - utóbbi kettő elvileg a K- és D-vitamin

Ez

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6933) tomcica válasza Tomi_Sci (#6931) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az MSM + glukozamin + Hyaluronic + kollagen szokott lenni a szokasos kombo,megfejelve omega 3-al (gyulladas csokkentesre) esetleg szolomag kivonat/orlemeny szinten a gyulladas csokkentesere

ha viszont ropogas,keves kenes a gond akkor a barnakoles kurat javaslom

[link]

ebben a kovasav ami fontos,lassan toltodik be (lassan is urul) erre szanj ra jo par honapot,napi 10-15gr eleg

ps: a bigyotekes hipotonias italt tudjuk epp arrol szolt fent a szoveg,hogy nem toleralja a kollega gyomra,nekem mukodik egyelore

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6934) raggg válasza tomcica (#6933) üzenetére


raggg
senior tag

A fenti sor nagyjából megfelel a proenzinek (meg gondolom a többi hasonló terméknek is) ha jól tudom. Az nem vényköteles, 90 szem 5 rongy kb (1 hónapra elég, 1 kúrára).

ragklaatPS

(#6935) cekkk


cekkk
veterán

ha egy izom rángatózik az mitől van? :D Mi kell neki, hogy abba maradjon? :D Nem pihente még ki magát?

(#6936) tomcica válasza cekkk (#6935) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egy cseppett osszetettebb,lehet alacsony magneziumszint,lehet idegpalya faradas/tulterheles (magyarul stressz) ez a leggyakoribb....nehez kideriteni

piheneskor ugral v. terheleskor?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6937) cekkk válasza tomcica (#6936) üzenetére


cekkk
veterán

Pihenéskor :D

Bár most még vettem be plusz magnéziumot, és úgy érzem kicsit alább hagyott :D Néha elkezdi és utána abba is hagyja :D

(#6938) tomcica válasza cekkk (#6937) üzenetére


tomcica
Topikgazda

idovel ez lecsokken magatol

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6939) cekkk válasza tomcica (#6938) üzenetére


cekkk
veterán

Lehet ma még rápihenek.

Sok volt nekem még ez a táv :)
Csak pont elkaptam mint ahogy te is szoktad, éreztem, hogy akkor sikerülni fog :DDD

(#6940) tomcica válasza cekkk (#6939) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,tudom mirol beszelsz...vannak "olyan" napok...akkor barmilyen edzes is van az edzestervben,helyette TOLNI kell ezerrel :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6941) Alg válasza tomcica (#6940) üzenetére


Alg
veterán

Tolnám én is már a héten, nagyon benne van a lábamban ez a túrázós időszak, menne :) Holnap szerintem rápróbálok, hátha nem áll be megint a hátam (sajnos hétvégén kimarad a piros50, haza kell mennem...) - kéne egy 24 perc körüli 5K PB ;]

Egyébként vicces, de már ez alatt a 3 túrázós hét alatt is érezhetően erősödtem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6942) raggg


raggg
senior tag

Annyira patent idő volt ma este a futáshoz, hogy a tervezett hosszabb, visszafogottabb tempójú futás helyett inkább az 5 km előtt lealáztam egy fixis kislányt az egyik nyugisabb mellékutcában. Hál'istennek azt már nem látta ahogy az utca végén bekanyarodva majdnem kiköptem a belem. Kicsit talán gyerekes de jól esett. :DDD

ragklaatPS

(#6943) tomcica válasza raggg (#6942) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kell ez a kis verseny :D en is szoktam az elektromos bringak ellen...fel kell gyurni a gatyat,mert suhannak az oreglanyok veluk

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6944) Alg válasza tomcica (#6943) üzenetére


Alg
veterán

:C :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#6945) deicide válasza raggg (#6942) üzenetére


deicide
veterán

:DDD Az ilyen azért jó érzés, nem? Fehérváron néha én is hagyok le bringást, de azért ritka.

Mostanában elhanyagoltam a futást, hát ideje egy laza 10K-nak így "reggel". :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6946) cekkk válasza deicide (#6945) üzenetére


cekkk
veterán

Látom nem tudtál aludni. :DDD

(#6947) deicide válasza cekkk (#6946) üzenetére


deicide
veterán

Jaja, hamar elaludtam tegnap, 3-ra megvolt a 7 óra alvás. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6948) cekkk válasza deicide (#6947) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor nem tétlenkedsz te sem :)

(#6949) tomcica


tomcica
Topikgazda

Egy "back-to-back"-nek nevezett jelen esetben 3napig tarto durva szettet csinaltam,elso nap dupla edzes 15km (benne 3 x 1000m resztavos kozepes tempoban es 2K ugyanez a tempo egyben) meg aznap 17km (benne emelkedok es szokdelesek jo sok) masodik nap szimpla edzes 20km (benne 3 x 1000m ez mar kopkodos es iramjatek 3 x 1500m 2-300m pihenovel de nem merve csak ugy erzesbol) ma pedig ismet dupla 13km (benne 7x400m + 200m resztavos versenyiram) es 15km iramjatek.

Innen piheno,este nyujtas...holnap full piheno es nyujtas 2x,majd figyelem h hogyan regeneralodok ebbol az extra terhelesbol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#6950) Alg válasza Alg (#6941) üzenetére


Alg
veterán

Nah hát az 5K PB nem sikerült, valahol 3,5 körül úgy beszúrt az oldalam hogy meg kellett állnom kicsit sétálni...

Lett viszont 3K PB 14:26-al, meg cooper PB 2500-al... És a tempót szerintem bírtam volna még tovább, 170 körüli pulzussal mentem, szóval meglesz az a 25 perc alatti 5K még idén :)

Én bicajost nem előzgettem, csak kocsisort a városligeti hídon :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.