Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-12-15 15:49:16

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6901) tomcica válasza Zewa (#6899) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

[link]

[link]

ket cikk a taplalkozasrol,angolul

edzesnel 300 kaloria/orat olvasok mas helyen,persze a napi normalis kaloriabevitel mellett,mondjuk szerintem tobbet eget az ember 1 ora rendes edzes alatt 300 kalorianal,de lehet azert irjak igy deficitbe hogy ne legyen a testnek eleg cukor rendelkesere es elkezdje egetni a zsirt egyre gyorsabban elerve a szukseges energiat (ez ugye egy kulon muveszet evekig tanuljak a hosszutavfutok,illetve szoktatjak hozza a testuket,sok kritika is eri ez miatt a kortars ameriaki maraton futokat,mert rengeteg gel-t elpusztitanak egy maraton alatt - hogy energiahoz jussanak - ekozben az afrikai konkurencia szinte alig)

aki komolyabb turakat megy majd kiegeszit,mert en nem igazan eszek edzesen semmit,ha valami miatt 2 oranal tovabb tart az edzes (neha igen) akkor 1 muzliszelet es 700ml hipotonias ital most epp bigyotek cseresznyes

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#6902) concret_hp válasza tomcica (#6901) üzenetére

concret_hp
(addikt)

ironmanen 1500 kalória / órával számolnak, igaz 30 fok is van hozzá.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6903) tomcica válasza concret_hp (#6902) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

Igen,az mar korrekt,en kemeny edzesen kb 1000kaloriaval szamolok,de nem potlom ;) (csak utolag toltok be)

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#6904) raggg

raggg
(senior tag)

[link] - kis érdekesség. :-)

ragklaatPS

(#6905) tomcica válasza raggg (#6904) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

ez mekkora otlet,kreativ nagyon... :R

(#6906) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

massziv rekord a holgynek aki velem fut: 5K foldesuton = 4.49...4.53...4.47...4.53...4.37 = 24.01 massziv :D szep egyenletes tempot probaltam huzni,visszafogottabb elso ket kilometerrel,a legvegen kipreseltuk ami a "csobe" maradt...mondtam-e mar vagy sem,hogy MASSZIV :D :C

(#6907) raggg válasza tomcica (#6906) üzenetére

raggg
(senior tag)

Húha. Nem tudom meddig kell edzenem, hogy elérjek idáig, vagy egyáltalán fogok-e valaha idejutni. Szép!

ragklaatPS

(#6908) Zewa válasza tomcica (#6901) üzenetére

Zewa
(senior tag)

Köszönöm szépen a linkeket. Németül jobb lett volna de kis küzdés árán így is ok. :)

Most értem haza futásból, sajnos csak 10 km-re volt időm. Örülök, mert minimálisan ugyan, de fejlődöm. 54 perc lett. Sajnos kell az a kb 4 km mire belerázódom. Elmúlik az említett láb"görcsöm" illetve beáll úgy a tempóm hogy minden klappoljon. Ilyenkor lassabb vagyok mert 1-1 emelkedő után vissza kell vennem mert különben a lépem finoman bejelez hogy vegyek vissza. (132m szint van benne)

Ha nem vagyok túl indiszkrét ti milyen idősek vagyok? 22 évesen úgy gondolom hogy 5000m-en 24min egy hölgytől tényleg szép teljesítmény de férfiként, szerintem közel nem teljesíthetetlen. :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#6909) Apollo17hu válasza Zewa (#6908) üzenetére

Apollo17hu
(senior tag)

Valószínűleg nem a 24 percen van a hangsúly, hanem azon, hogy honnan indult. Tomcica nagyon jó programokat szokott összerakni a fejlődéshez.

(#6910) tomcica válasza Zewa (#6908) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

hat a 22 mar nem most volt,en 37 multam a holgy 36 mult :D (de ez a holgy 5K-ja,az enyem 16-17korul mozog,attol fugg a szezon melyik szakaszaban vagyok epp) igazabol en rovidebb tavokra elezem ki magam 800-1500 szemtelenkedve 3K-ig

a holgy pedig pont forditva fentrol jon felmaratonrol,szemtelenkedve a rovidebb tavokon ;)

[ Szerkesztve ]

(#6911) Perillustris válasza tomcica (#6910) üzenetére

Perillustris
(senior tag)

Komolyan nagyra tartalak, de ez semmi ahhoz képest, ami nemsokára történni fog. Jó páran nulla, igen, nulla perc alatt fogunk lefutni kb. tíz kilométert: BTTF :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#6912) tomcica válasza Perillustris (#6911) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

:D az igen...sot ha 1 ora all rendelkezesre akkor be lehet oda tolni akar 15km-t is

(#6913) concret_hp válasza Perillustris (#6911) üzenetére

concret_hp
(addikt)

ez mekkora jó, tudnám nem lopják el a bringámat, mgé elhet ki is mennék :D

(#6914) Perillustris válasza concret_hp (#6913) üzenetére

Perillustris
(senior tag)

Sajnos már csak ma olvastam el, biztos tudtunk volna autós fuvart szervezni neked. :K

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#6915) tomcica válasza Perillustris (#6914) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

hehe,ez a langolo kereknyom nagyon poenos

(#6916) concret_hp válasza Perillustris (#6914) üzenetére

concret_hp
(addikt)

közelről mentme volna, de annyira pont nem közelről h gyalog menjek, de végül győzött a fáradtság, regenerálódtam picit :)

lángoló nyom télleg király :D

(#6917) Perillustris válasza concret_hp (#6916) üzenetére

Perillustris
(senior tag)

...hát, amikor 1-kor ébresztett a telefon, alig tértem magamhoz, de megerőltettem magam és gyorsan elkészültem. Még egy képet megmutatok: a futás végén gőzölög a társaság:

Perillustris

(#6918) ted_mosby

ted_mosby
(senior tag)

14 évesen újra kondiba szeretném magam hozni , hogy visszatérhessek a focipályára. 3 év után. 11. kerületben lakom. Hova járjak futni,szerintetek ? :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#6919) Alg válasza ted_mosby (#6918) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

ELTE, 5vös5km körön a campuson, vagy BEAC pálya? Esetleg Duna-part kerékpárút, Kopaszi-gát?

"I love not man the less, but Nature more"

(#6920) cekkk

cekkk
(veterán)

Tegnap nálam volt az a z érzés, hogy akkor minden sikerülni :D

Sikerült is :D

Lefutottam 22km-t. Mivel valamiért bennem volt, hogy 21.9 a félmaraton, aztán rájöttem, hogy nem :D
Az utolsó 6-7km az nagyon nehezen ment. Tényleg embert próbáló volt és hát bele is kellett sétálni az első 15 az könnyen lassan szépen ment, de a vége az nehéz volt. Lehet nem is voltam még felkészülve rá, sőt több mint valószínű :)
De meg lett és ez a lényeg :D

Amikor haza jöttem ittam bigyótekes, löttyöt cseresznyés ízben, a gyomrom kilökte magából ;] , így eldöntöttem több ilyet sem iszom, mert amikor tényleg kellett volna a szervezetnek a utánpótlás akkor nem vette be, főleg ezt a mű dolgok ezek szerint :( Mondjuk a finom alma az jól esett utána :D

(#6921) Alg válasza cekkk (#6920) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Grat! :C

Én szerintem még pár napig pihentetem a hátamat...

(#6922) tomcica válasza cekkk (#6920) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

csapasd EZ AZ :D

(#6923) cekkk válasza tomcica (#6922) üzenetére

cekkk
(veterán)

Csapatom :D

(#6924) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

beinditottam ma a hetet,dupla edzes 15km reggel 8kor 1K resztavok,utana tusolas,joga/nyujtas konnyu ebed es 14tol 17km domb (nem gyors,de jo sok) most melo,este meg egy picit nyujtok h holnap labra tudjak alni,mert megy a het tovabb :D szoval nem unatkozunk itt delen mi sem,persze gyonyoru az ido,kisgatya es felmeztelen :K

(#6925) cekkk válasza tomcica (#6924) üzenetére

cekkk
(veterán)

Belém meg még most kezd visszatérni az erő :D
Étvágyam se sok volt ma, ma este megkínálom magam egy kis szalonnával tojással, kenyér nélkül :D

Itt is nagyon szép idő van, tegnap is olyan furcsán néztem azokat akik hosszú nadrágban pulcsiban, sapkában és sálban futottak :B

[ Szerkesztve ]

(#6926) tomcica válasza cekkk (#6925) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

egy fajta kondi es edzettseg kell ahhoz is,hogy egy ejjel alatt tudj regeneralodni,figyelj a testre oda,ha kell engedd h pihenjen...idovel meghalalja,es majd ugy birod tolni ahogy csak akarod :K

hat igen,nalunk is van aki reggel 8kor nagykabatban van,gondolom fazik,nem jo a verkeringes vagy csak el van puhulva...en meg vigan tolom kisgatyaban,mert ez meg boooven jo ido

(#6927) cekkk válasza tomcica (#6926) üzenetére

cekkk
(veterán)

Ma nem is megyek ki futni :D Bár lehet egy 5km még menne is. :D

Pont az jutott eszembe ma, amikor néztem egy jó kis crossfitt edzést a youtube-n és a csaj a végén elhányta magát mert olyan keményen nyomták, na ezt tegnap én is megtapasztaltam, bár nem tudom mennyit segített rá a bigyótekes vacak, eddig nem volt vele bajom, ezentúl nem iszom :D Ezt kellene kipróbálni :D

(#6928) tomcica válasza cekkk (#6927) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

per pillanat egy PEAK A-Z vitamint hasznalok,jo arban volt,igyekszem melle normalisan enni es eleg is

igen,egy jo ar/ertek aranyu izotonikus ital(por) johetne :K

[ Szerkesztve ]

(#6929) cekkk válasza tomcica (#6928) üzenetére

cekkk
(veterán)

Én abból a mega verziót használom :)
Bár nem napi 8 szemet, hanem 3mat :)
Lehet legközelebb ilyet veszek :)

Tudsz ilyen jó italport ami megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

(#6930) tomcica válasza cekkk (#6929) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

meg van szkajtek mega daily one-om is,de abbol nem szoktam az ajanlott napi 2x bevenni,csak egyet igy eleg 120 napra...neha cserelgetem oket,ahogy elfogy a doboz,tavaly bigyotek one-a-day-t hasznaltam 100napig,meg 2x volt vitaking multi liuid plussz is

azokat a nagyon draga csomagokat meg sosem probaltam,arra valahogy nem jut zse (animal pak,monster pak,multi pro plus stb.)

nem tudok sajnos

[ Szerkesztve ]

(#6931) Tomi_Sci válasza tomcica (#6930) üzenetére

Tomi_Sci
(őstag)

Ez az egyik legolcsóbb. [link]
Van benne sajnos taurin, de a tisztább cuccok (High5 Zero) drágábbak is.
Szerk: Nem por. :(

Akkor már én is kérnék tippet porcerősítőre. Az utóbbi időben elég keményen terhelem a lábam (bringa + úszás + futás), és a bal térdem megsínylette a dolgot. Ha figyelek rá nem fáj, de egy-egy részhajránál nem vigyázok eléggé, és belenyilall a fájdalom.
Vénykötelesség nélkül megúszom emberi árban?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#6932) Alg

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Intersporton adtak valami kis víz nélkül bevehető vitamin-port, most megkerestem, megnéztem miből van.

Aszondjahogy:

Kalciumot, D-vitamint és K-vitamint tartalmazó cukorgranulátum édesítőszerrel (rosszul kezdődik)

cukor, kalcium-karbonát(mészkő, avagy gipsz vazze), citromsav, aromák, aszpartam (ótejóég), kolekalciferol, fillokinon - utóbbi kettő elvileg a K- és D-vitamin

Ez

[ Szerkesztve ]

(#6933) tomcica válasza Tomi_Sci (#6931) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

az MSM + glukozamin + Hyaluronic + kollagen szokott lenni a szokasos kombo,megfejelve omega 3-al (gyulladas csokkentesre) esetleg szolomag kivonat/orlemeny szinten a gyulladas csokkentesere

ha viszont ropogas,keves kenes a gond akkor a barnakoles kurat javaslom

[link]

ebben a kovasav ami fontos,lassan toltodik be (lassan is urul) erre szanj ra jo par honapot,napi 10-15gr eleg

ps: a bigyotekes hipotonias italt tudjuk epp arrol szolt fent a szoveg,hogy nem toleralja a kollega gyomra,nekem mukodik egyelore

[ Szerkesztve ]

(#6934) raggg válasza tomcica (#6933) üzenetére

raggg
(senior tag)

A fenti sor nagyjából megfelel a proenzinek (meg gondolom a többi hasonló terméknek is) ha jól tudom. Az nem vényköteles, 90 szem 5 rongy kb (1 hónapra elég, 1 kúrára).

ragklaatPS

(#6935) cekkk

cekkk
(veterán)

ha egy izom rángatózik az mitől van? :D Mi kell neki, hogy abba maradjon? :D Nem pihente még ki magát?

(#6936) tomcica válasza cekkk (#6935) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

egy cseppett osszetettebb,lehet alacsony magneziumszint,lehet idegpalya faradas/tulterheles (magyarul stressz) ez a leggyakoribb....nehez kideriteni

piheneskor ugral v. terheleskor?

(#6937) cekkk válasza tomcica (#6936) üzenetére

cekkk
(veterán)

Pihenéskor :D

Bár most még vettem be plusz magnéziumot, és úgy érzem kicsit alább hagyott :D Néha elkezdi és utána abba is hagyja :D

(#6938) tomcica válasza cekkk (#6937) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

idovel ez lecsokken magatol

(#6939) cekkk válasza tomcica (#6938) üzenetére

cekkk
(veterán)

Lehet ma még rápihenek.

Sok volt nekem még ez a táv :)
Csak pont elkaptam mint ahogy te is szoktad, éreztem, hogy akkor sikerülni fog :DDD

(#6940) tomcica válasza cekkk (#6939) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

igen,tudom mirol beszelsz...vannak "olyan" napok...akkor barmilyen edzes is van az edzestervben,helyette TOLNI kell ezerrel :D

(#6941) Alg válasza tomcica (#6940) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Tolnám én is már a héten, nagyon benne van a lábamban ez a túrázós időszak, menne :) Holnap szerintem rápróbálok, hátha nem áll be megint a hátam (sajnos hétvégén kimarad a piros50, haza kell mennem...) - kéne egy 24 perc körüli 5K PB ;]

Egyébként vicces, de már ez alatt a 3 túrázós hét alatt is érezhetően erősödtem.

[ Szerkesztve ]

(#6942) raggg

raggg
(senior tag)

Annyira patent idő volt ma este a futáshoz, hogy a tervezett hosszabb, visszafogottabb tempójú futás helyett inkább az 5 km előtt lealáztam egy fixis kislányt az egyik nyugisabb mellékutcában. Hál'istennek azt már nem látta ahogy az utca végén bekanyarodva majdnem kiköptem a belem. Kicsit talán gyerekes de jól esett. :DDD

ragklaatPS

(#6943) tomcica válasza raggg (#6942) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

kell ez a kis verseny :D en is szoktam az elektromos bringak ellen...fel kell gyurni a gatyat,mert suhannak az oreglanyok veluk

(#6944) Alg válasza tomcica (#6943) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

:C :DDD

(#6945) deicide válasza raggg (#6942) üzenetére

deicide
(veterán)

:DDD Az ilyen azért jó érzés, nem? Fehérváron néha én is hagyok le bringást, de azért ritka.

Mostanában elhanyagoltam a futást, hát ideje egy laza 10K-nak így "reggel". :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6946) cekkk válasza deicide (#6945) üzenetére

cekkk
(veterán)

Látom nem tudtál aludni. :DDD

(#6947) deicide válasza cekkk (#6946) üzenetére

deicide
(veterán)

Jaja, hamar elaludtam tegnap, 3-ra megvolt a 7 óra alvás. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6948) cekkk válasza deicide (#6947) üzenetére

cekkk
(veterán)

Akkor nem tétlenkedsz te sem :)

(#6949) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

Egy "back-to-back"-nek nevezett jelen esetben 3napig tarto durva szettet csinaltam,elso nap dupla edzes 15km (benne 3 x 1000m resztavos kozepes tempoban es 2K ugyanez a tempo egyben) meg aznap 17km (benne emelkedok es szokdelesek jo sok) masodik nap szimpla edzes 20km (benne 3 x 1000m ez mar kopkodos es iramjatek 3 x 1500m 2-300m pihenovel de nem merve csak ugy erzesbol) ma pedig ismet dupla 13km (benne 7x400m + 200m resztavos versenyiram) es 15km iramjatek.

Innen piheno,este nyujtas...holnap full piheno es nyujtas 2x,majd figyelem h hogyan regeneralodok ebbol az extra terhelesbol.

(#6950) Alg válasza Alg (#6941) üzenetére

Alg
(addikt)
LOGOUT blog

Nah hát az 5K PB nem sikerült, valahol 3,5 körül úgy beszúrt az oldalam hogy meg kellett állnom kicsit sétálni...

Lett viszont 3K PB 14:26-al, meg cooper PB 2500-al... És a tempót szerintem bírtam volna még tovább, 170 körüli pulzussal mentem, szóval meglesz az a 25 perc alatti 5K még idén :)

Én bicajost nem előzgettem, csak kocsisort a városligeti hídon :U

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.