Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) norby_42 válasza Peterhappy (#83998) üzenetére


norby_42
aktív tag

Á, már megfutottam az éves kvótámat Pesten :N

Eat pasta, run fasta

(#84002) Peterhappy válasza Peetta14 (#84000) üzenetére


Peterhappy
őstag

Egyetlen észérvet tudok felhozni: találkozhattok velem :D
Oké, érzem én, hogy ez inkább taszító, semmint vonzó információ, sosem voltam erős marketingből.

@Norby: Akkor keresnünk kell itt valami koncertet neked ;)

[ Szerkesztve ]

(#84003) tomcica válasza Peterhappy (#84002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rendes sorrel esetleg tudod csabitani a "nepet",ja meg fiatal lanyokkal :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84004) SirRasor válasza Peterhappy (#84002) üzenetére


SirRasor
őstag

Juteszembe, Szegedre is jöhettek félmaratonozni :)

VIII. Szegedi Jótékonysági Félmaraton
2023. 11. 26. 09:00 - Erzsébet liget

Lesznek rövidebb távok is.
Na van még 2+ hónap a felkészülésre: a 30km után ezt megpróbálom gyorsabban futni.

Make Love not war!

(#84005) norby_42


norby_42
aktív tag

Mentem egy tempósat, 8,2km, 5:27 átlag lett. Jó, ez bokatörős földút volt, 100m szinttel, de ez alapján beloövök egy 2 órán belül érkezést célnak jövő hétre. Ott az első 5 km fix 6:00-s tempó, a lányomat kísérem

Eat pasta, run fasta

(#84006) Peterhappy válasza tomcica (#84003) üzenetére


Peterhappy
őstag

Vezet, nem iszik, fiatal lánynak meg ott a sajátja ;)

(#84007) Peterhappy válasza SirRasor (#84004) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon tetszenek ezek a jótékonysági maratonok :R
Nekem nem nagyon lesznek most hétvégéim a Feleségem tanulmányai miatt... pedig nagyon szeretem Szegedet, és ezer éve nem jártam ott...

(#84008) Agony válasza SirRasor (#84004) üzenetére


Agony
aktív tag

Én már neveztem! :K

Nagyon jók szoktak lenni ezek az év végi szegedi félmaratonok... Itt találkoztam először élőben Tommal. :B

Start with a whisper, end with a scream!

(#84009) bajnokpityu válasza tomcica (#84003) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jó irány;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#84010) tisn válasza SirRasor (#84004) üzenetére


tisn
addikt

ez nem a rekortanon van ugye? akkor szerintem kimarad, betonon fusson, akinek ket anyja van :)

bar lehet a 3km az kibirhato, vagy az 1 :)

hopp megsem, szerintem wellnessezni viszem az asszonyt inkabb, pont ekkor van a szulinapunk :)

[ Szerkesztve ]

(#84011) Peterhappy válasza tisn (#84010) üzenetére


Peterhappy
őstag

Mindkettotoke? :) Ez de jo!
Egy baratom szuletesnapja is aznap van (fun fact, lakott is Szegeden), aznap mi is Ot fogjuk koszonteni.

(#84012) tisn válasza Peterhappy (#84011) üzenetére


tisn
addikt

nem, en egy nappal oregebb vagyok :)

(#84013) tomcica válasza Agony (#84008) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84014) norby_42 válasza tisn (#84012) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ügyes, így nem felejted el a szülinapját :K

Eat pasta, run fasta

(#84015) komlo654


komlo654
csendes tag

Női stabil futócipőt tudna esetleg ajánlani valaki? 10-15-20km-es távokra.

(#84016) parandroid válasza komlo654 (#84015) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Asics GT2000. De biztos, hogy stabil kell? Általában valami túlépítettebb neutrális elég. Ha gond van, akkor saját betéttel.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#84017) komlo654 válasza parandroid (#84016) üzenetére


komlo654
csendes tag

Nem nekem kell, hanem egy ismerősömnek. Volt lábdiagnosztikán a spuriba és megállapították hogy bokája befelé esik (pronál) mikor fut, kicsit a térde is. Olyan cipőket ajánlottak neki, mint a Saucony Guide 16, vagy a Hoka Arahi 6, de szeretné olcsóbban megúszni.
Én egy Puma Velocity Nitro 2-t használok, szerintem ez neki is jó lenne. Nagyon sok ismerősöm használ ilyen cipőt és még senki sem panaszkodott.

(#84018) tisn válasza komlo654 (#84017) üzenetére


tisn
addikt

en az arahit vennem :) sportplazan talal most 40k korul.

(#84019) Agony válasza komlo654 (#84017) üzenetére


Agony
aktív tag

Jók azok a cipők, csak nem a Spuriban kell venni, aztán olcsóbban megússza. :D
Amúgy New Balance Prism V2 is tök jó enyhén stabil cipő, akcióban simán fogható 20-30K között. Múltkor BestSecretről vettem 22.617 Ft-ért ingyen szállítással. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#84020) #76500480 válasza komlo654 (#84017) üzenetére


#76500480
törölt tag

Velocity Nitro semleges-enyhén stabil, több rétegű( dual-density) EVA es felette TPU hab. Hoka Arahi 6 hasonlo feleakkora droppal és 1 habréteggel.Érdemes ezt is figyelembe venni…Ember legyen a talpán aki el tud ezeken igazodni. :D

(#84021) parandroid válasza komlo654 (#84017) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdés, hogy mennyire pronáló? Ha nagyon, akkor speckó betét + neutrális cipő, ha csak kicsit, akkor valami jobban tartó tucatcipő is jó lehet, mint a Pegasus, vagy a Vomero. A kettő között meg bármi lehet. Ajánlhatunk mi itt akármit látatlanban, sokra nem megy vele.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#84022) komlo654 válasza #76500480 (#84020) üzenetére


komlo654
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a segítséget!

Hát igen egy autó vásárlása lassan könnyebb lesz, mint egy futócipő megvétele :DD

(#84023) komlo654 válasza parandroid (#84021) üzenetére


komlo654
csendes tag

Persze ez tiszta sor :D . Csak mivel én nem nagyon ismerek stabil cipőket ezért érdeklődtem itt ti hátha otthonosabbak vagytok ebben a témában. :D

(#84024) Studi válasza komlo654 (#84015) üzenetére


Studi
addikt

Ha Biatorbágy/Dunakeszi elérhető, akkor Nike React Infinity Run 3 FK, nem kifejezetten stabil, de mégis erősebben támasztott cipő. Párnázott, jól gördül a talpa, érdemes ránézni.

(#84025) komlo654 válasza Studi (#84024) üzenetére


komlo654
csendes tag

Végül a Pumára esett a választás, de köszi szépen! :D

(#84026) LanyUs válasza tisn (#84018) üzenetére


LanyUs
senior tag

tisn: Arahi 6 :R Bár azt beszéltük, hogy felpróbálod egy boltban előtte. Egy a lényeg! Első alkalommal a stabil talpa miatt picit érzed a betétet. De annyira minimálisan, hogy nem zavar és nem tör fel. Nem úgy, mint a szűk Bondi és társai -> nekem azok használhatatlan modellek. Annyira megszerettem ezt az Arahi modellt, hogy már nincs szívem felhúzni :) komlo654 is futhatna vele egy kört a szobában.

Volt pár nap hesszelés a családdal, de okosan beosztottam az edzést. Indulás előtt kedd reggel megtoltam az 5k-t, majd tegnap hazaérve kimentem a "Tom semmi látnivaló" edzésére -> amibe majdnem beledöglöttem. Reggel 07:40-kor reggeliztem egy olyan erőset, hogy csak 15-16 között jutott olyan állapotba a gyomrom, hogy futni tudjak :D
A negyedik ismétlés után azon agyaltam, hogy lesz ebből húsz :F Na meg Tom mondata járt a fejemben. Ez csak iparos semmi extra... Hát én rohadtul nem így éreztem. Volt fociedzés közben, a szülök meg azt nézték, hogy megőrültem-e :DDD

Minőség 3.Hét: 3km bemelegítés+ 20x400m ( 100-102s, 166-172hrm ) / 200m ( hrm < 145 ) + 4km levezetés 19.02 km 1:48:18 5:42 /km

Tomnak nincs strava, ezért ideteszem a képet. Megjegyzem a strava megint hasalt a gps adatokon, míg a sport tracker program tökéletesen logolt. A kettő program között 2,5 km különbség jött össze. Ilyenkor törlöm a strava edzést, de lementem a pulzust képként.

[ Szerkesztve ]

(#84027) xy.zsolt válasza LanyUs (#84026) üzenetére


xy.zsolt
őstag

inkább vegyél egy garmint :K ....úgyis venni fogsz, akkor meg mire vársz :)
A strava app + mobil combo ilyen precíz témához már kevés és kényelmetlen.....igaz, szelfiket a garmin nem tud :P

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#84028) tomcica válasza LanyUs (#84026) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha ez megnyugtat tegnapelott ment nalam 30x 400m (80m pihenovel!) + tegnap 12x 1000m (200m pihenovel) a szulok engem is neztek vegig :K 32fok volt a 400-nal,tegnap mar csak 30 kornyeke...nem is emlekszem mar mikor futottam 30fok alatti idoben talan valamikor majusban :U :F
Jut is eszembe,nekem a 4hetes elezesek soran a harmadik het volt a legnehezebb mindig.Ott mar utol-utolert a faradtsag,de meg nem lattam a veget. A negyedik heten mar mas a mentalis hangulat,ott mar tudja a "fej",hogy nem sok van hatra es konnyebbnek erzi (persze nem az :N ).

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84029) LanyUs válasza xy.zsolt (#84027) üzenetére


LanyUs
senior tag

Zsolt: jogos, gondolkodtam rajta! Plusz azokat lehet látni a sötétben is. Az én órám egy régi decathlonos [link] Fejlámpával szoktam megvilágítani. Viszont normál edzésre jó, mert az övem pontos hr adatokat küld, amit valami csoda folytán képes fogadni. Amíg működik az öv / óra kombó addig maradok ezen a gyagyi vonalon, ha beszarik, akkor is elgondolkodom, mert a feleségem iphone készüléke olyan tracket csinál, mintha céleszköz lenne :Y

Tom: 30-szor? Kezdesz kiengedni :) Emlékszem mesélted, amikor 100-szor futottál fel a 10m szintes dombra. Elképzelhetetlen számomra :D Azért más élmény Téged futni, mint atlétát, mint a szenvedő fejszerkezetű, lapos lépésű dromedárt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#84030) tomcica válasza LanyUs (#84029) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Boven eleg ez a precizitas..par pulzus utes,par mp itt-ott nem erdekes :N az az erdekes amikor odaallsz a versenyre es nyelgazon letolod (persze ha nem tevedsz el) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84031) tomcica válasza LanyUs (#84029) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100x100m az azert mas edzes ;) 30x400m megint mas :K
ma lesz egy kis domb,na nem annyi...de erintjuk.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84032) LanyUs válasza tomcica (#84031) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ja, hogy az "csak" 100m, igen az azért valóban más, mint a 400m, de a darabszám súlyos :) Én még nem tudom hány évet kell edzenem ahhoz, hogy egy 50-100 szintes dombra fel ne szálljon el a pulzus, de kivárom. Ez az élező hónap nagyon cuki, de azért a kényelmes pulzus kontrollos edzések jobban tetszettek :) "Kényelmesebb..."

(#84033) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok! Főleg tomcica hoz szól a kérdés de mástól is szívesen veszem a kritikát.
Szóval most csak heti 2-t tudok futni ezért azt gondoltam hogy egyik edzésen 1000meter 4:00/ 1000 5:00 majd ezt 2 hetente növelve 2x3x4x ezt az etapot . Utána a másik futás meg hosszabbak 10-15km között 5:30 5:45 körül 130-140 pulzus között.

Szóval nem készülök versenyre de még is legyen vmi progeszio a futásomba.

Jó ötlet ez így? Oké hétvégén még becsuszhat egy túra/bicikli túra

(#84034) tomcica válasza LanyUs (#84032) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Evente azert 2x 4het csak belefer :U belazulsz itt nekem a hajnali 85-87%-os tempocskakba,tiszta kenyelem :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84035) Never79 válasza LanyUs (#84032) üzenetére


Never79
tag

Az mit jelent, hogy 50-100 szintes dombra? Ennyi méter emelkedés van 1 km-ben? Amúgy a domb az ilyen. Vagy lassítasz vagy elszáll a pulzus. Főleg ilyen súllyal, amilyennel mi rendelkezünk. A kérdés az, hogy mennyire vagy edzett ilyen téren. Ha elszállt, de a síkon visszaáll normál értékre az okés, viszont ha nem, akkor puhány vagy.

Kérsz nem kényelmes pulzuskontrollos edzést? :D.

[ Szerkesztve ]

(#84036) tomcica válasza nepszter1 (#84033) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nezzuk csak,ha hetvegen van combos laza mennyiseg (tura,nezelodos bicaj stb. tobb ora,vagy akar fel nap is!) akkor a masik ket edzes lehet minosegi :K
Oraszamba gondolkodj ilyenkor a hetvegi laza hosszu "edzesed" 30%-a lehet het kozben az ossz 2 edzes.
Ergo ha mondjuk hetvegen osszecsurgott 5ora turazas,akkor 2x 45percet tolhatod minosegen het kozben.Na most ez a 2x 45perc hgy van leosztva az attol fugg mire keszulsz.
Az a ket edzes amit irtal az jo,de a mennyiseg annyi legyen ami belefer a 2x 45percbe (HA 5ora laza ment hetvegen,ha kevesebb akkor ovatosan het kozben a minoseggel :K )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84037) tisn válasza tomcica (#84034) üzenetére


tisn
addikt

belazulsz itt nekem a hajnali 85-87%-os tempocskakba,tiszta kenyelem :DDD

neha azert fejbevagnalak egy ananasszal :)
ez a srac a lelket is kihajtja, hogy megfeleljen az edzo banak, de jo szot, dicseretet alig kap, szinte csak oltast.

a dicseret minden gyerkocot sokkal jobban motival :B a 90kg-os 30 eves gyerkocoket is ;]

(#84038) tomcica válasza Never79 (#84035) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100x100m 9meteres szint emelkedessel van felenk,ez megkuldve becsuletesen fel-le kiad egy FM versenypulzust :K 180-185bpm nalam.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84039) tomcica válasza tisn (#84037) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Dehogynem kap dicseretet :K mar pusztan az is egy nagy dicseret,hogy megkapja a fullos terhelest...ha majd tul is eli + versenyen leadja,na akkor jar a piros pont. Addig csak ovatosan a vajszivu uzemmoddal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84040) LanyUs válasza tisn (#84037) üzenetére


LanyUs
senior tag

tisn: nehogy felvedd! Trollkodunk csak! :C Ha megdicsér azonnal kiengedek és a rendes futóedzéseknek vége :K Csak a fos marad belőlem, mert nincs miért hajtani. Kb. mintha betennéd a csokis mignont a mikróba 2 percre nyélgázon :D

Azért ha találkoznék Vele személyesen még az ölelés előtt megkérdezném, hogy Te csak futtatni jöttél vagy futni is fogsz? Az öltözőből végül is kijöttél :DDD

Never79: igen arra gondoltam, hogy 50-100m / 1 km. Azért kellene felfelé is szakítani, mert figyelgettem az élmezőny tempóját vagy akára futócimbim, Papi tempóját is és a 03:40-es tempó semmit nem lassult a 300m szint ellenére sem. Tolták ezerrel felfelé is. Én meg megérzem azért és a puzusom úgy kiakad, hogy csak na. Viszont igazad lehet, hogy 60 kg-ot felfelé megküldeni nem 95 kg. Úgy érzem, hogy ez a többlet zabálja az oxigént "feleslegesen".

[ Szerkesztve ]

(#84041) nepszter1 válasza tomcica (#84036) üzenetére


nepszter1
addikt

Vagy az is jó lehet hogy 2eros edzés után következik egy laza hosszabb? Ha esetlegesen hétvégén nincsen túra

(#84042) Peetta14


Peetta14
tag

Új kiegészítő, játékszer érkezett szül.napi ajándékként. Jó cucc, eléggé megmozgatja a törzset, lábat. Persze, kell vele gyakorolni bőven még.

(#84043) tisn válasza LanyUs (#84040) üzenetére


tisn
addikt

tudom, en is :)

(#84044) tomcica válasza nepszter1 (#84041) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen :K extra laza + extra hosszu,ha igy van a heted lebontva. Persze relativ az extra hosszu 4ora futastol tobbet nem mennek egyhuzamba,masnak meg ez rovid (lasd pl Chuck Norris kollegat)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84045) tomcica válasza Peetta14 (#84042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szinte latom is mar magam elott :K
[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#84046) Peterhappy válasza tomcica (#84045) üzenetére


Peterhappy
őstag

Petinek nincs ennyi haja ;)

@Peetta: grat, jopofa cucc, es marha jol nez ki.

(#84047) Never79 válasza tomcica (#84038) üzenetére


Never79
tag

:R

Én izomban vagyok puhapöcs szerintem. Már mennek a gyors szakaszok az előírt pulzuson, az ismétlések végére sem fáradok el annyira, magyarul nem köpöm ki a tüdőm, de ha tekernék még egyet a tempón, akkor a lábaim már "sírnának".

(#84048) Never79 válasza LanyUs (#84040) üzenetére


Never79
tag

Nekünk tuti ez, sőt a lefeléken sem vagyunk olyan könnyűléptűek, de ez van. El kell fogadni :) (vagy csontira/szálkásra fogyni). Az szokott még "bosszantani", hogy van olyan helyzet, hogy az alacsony futó simán átfér a kidőlt fa alatt, vagy nagyon minimálisan kell meghajolnia, én meg szenvedhetem át magam a magasságommal. Kizökkent egyből a ritmusból, utána vehetem fel újra a tempót.

(#84049) Never79 válasza Peetta14 (#84042) üzenetére


Never79
tag

Huh ez tényleg jó dolog lehet, gratu.

(#84050) taranis válasza LanyUs (#84026) üzenetére


taranis
addikt

Arahi trükkös jószág, boltban felpróbálva hibátlan, hazavittem, első futás eleje olyan, hogy fú, legjobb cipő eddig, majd a felétől elkezdett fájni a talpam közepének a belső része. 2-3 alkalom után egyértelmű lett, hogy ez a cipő nem ideális annak, akinek szélesebb a talpa, mert törni fogja a leírt helyen. Sajnos megváltam tőle, pedig amúgy nagyon bejött. Vettem belőle wide változatot is, csak az meg elől szélesebb, nem középen, így az is ment az apróra. Anyagilag nem volt jó kör, azóta csak GT-2000.

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.