Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5701) Alg


Alg
veterán

Tegnap benéztem Aréna SportsDirect-be...

Jó nagy területen, jó zsúfoltan, szóval mennyiség az van :) márkásabb cuccok már kevésbé, inkább sajátmárkás (valami Karrimor) Futócipőből sajátmárkásból van választék, meg még New Balance-ból láttam viszonylag sokfélét (minimus viszont nem volt, pedig azt kerestem volna) - jó pont hogy lábtípus szerint is szét vannak választva a falon. Egyébként szerintem póló, zokni, ilyesmik miatt majd még visszanézek, pl. adidas technikai póló 5 ezer körül, Karrimor technikai 3 ezer. Zsákot is néztem, elég kicsi a választék és az is nagyrészt noname (vagy csak nem jó helyen kerestem)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5702) concret_hp válasza Alg (#5701) üzenetére


concret_hp
addikt

karrimor az nagyon nem a sportsdirect saját márkája :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5703) Alg válasza concret_hp (#5702) üzenetére


Alg
veterán

Elnézést, akkor my bad... annyira tele volt vele minden (szerintem a készlet fele) hogy ezt a következtetést vontam le, ezek szerint hibásan

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5704) cekkk válasza concret_hp (#5702) üzenetére


cekkk
veterán

De elég low budget márka, legalább is amit Debrecenben vettünk olcsó is volt meg le is kopott mindenről a felirat :DDD

(#5705) Alg válasza concret_hp (#5702) üzenetére


Alg
veterán

Na most utánanéztem, wiki:

Within 24 hours, by 9 March 2004, its assets were bought out for £5 million by Lonsdale Sports, part of the Sports Direct group of companies,[10][13][14] who broke up the company, sold the outlets (both YHA and Karrimor's own), retaining mainly the rights to the brand name,[...] and the company's intellectual property.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5706) concret_hp válasza Alg (#5705) üzenetére


concret_hp
addikt

jó az 1 dolog, de a hagyományo sértelemben nem a saját márkás cuccuk, úgy mint a teszkó színes mondjuk :)

rendeltem már tőlük 1-2 dolgot, szerintem teljesen jók: póló, futózokni, meg nadrág bár a zokni kezd bolyhosodni kicsit n-edik mosás után. felirat lekopást nem tudom, 1 rövidgatyám emg 1 bringás pólóm van ami már viszonylag sokat volt használva, egyikkel sincs semmi baj.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5707) cekkk válasza concret_hp (#5706) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem azt mondom, hogy nem jó, csak azt, hogy eléggé olcsó és olyan is :D Én is használom ,mert ennyiért nem nagyon kapnék máshol rövidnadrágot :D De nem is egy világmárka és nem is nagyon tartós. Én a túra cipőjét is kipróbáltam egy pár napon belül vittem is vissza és kértem a pénzt vissza :D

Valaki nem tud olyan helyet Pesten ahol telefontartó karszalagot lehet venni? Sajnos a kintről rendelés nem opció mert már elég ramaty állapotban van és az 1 hónap alatt mire ide ér, már tönkre is fog menni :D

Ma megnézem a nyugati aluljárójában, mert megyek a Westendbe, meg akkor kipróbálom a bigyótekes izotóniás italt is :D

A tegnapi futás az halál és nagy küzdelem volt, meleg is fáradtság is, ma is akarok menni meg holnap is és akkor 4*10KM lenne egymásután, péntektől hétfő estig pihenés és hétfőn ha nem lenne ilyen dög meleg akkor próbálnék egy 15Kmet kifutni magamból :DDD

(#5708) tomcica válasza cekkk (#5707) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Miert nem mesz nagyon koran pl. 4.30-5.00? Mondjuk nekem ez nem opcio,inkabb a melegben megcsinalom,en ilyen koran meg nem mukodom,az izuleteim se ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5709) cekkk válasza tomcica (#5708) üzenetére


cekkk
veterán

Mert ahhoz 8kor kb lekéne feküdni, és egész nap éhes lennék és zabálnék két pofára :D :DDD

De jó ez az esti is, a kör végén iszok és hűsítem magam, majd a legvégén megint iszok és hűsítem magam, de akkor is meleg van :D Meg majd ha csökken a hőmérséklet így jobban fogom bírni, hogy melegben is edzek, legalább is ezt vettem eddig észre magamon :D

(#5710) stranger28 válasza cekkk (#5709) üzenetére


stranger28
addikt

Mennyi bajod van. ;]

(#5711) cekkk válasza stranger28 (#5710) üzenetére


cekkk
veterán

Mint neked ;] :P

Na vettem karszalagot meg bigyótekes cseresznyés ilyen MHD-t. Ebből egy nyomás a 10ML? :D

De az írás nem megy nekem úgy látom :DDD Na ezért nem kelek fel korán :D

[ Szerkesztve ]

(#5712) stranger28 válasza cekkk (#5711) üzenetére


stranger28
addikt

Karszalagot?

Bigyótekes cucc elég jó, plusz ilyen melegben sport nélkül is elkélhet valami ilyen lötty.

2 nyomás kell fél liter vízhez.

(#5713) cekkk válasza stranger28 (#5712) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor karpánt :D

[link]

(#5714) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Ha már téma volt a reggeli futás. Mondom rápróbálok én is erre. Itthon vagyok szabin úgyhogy most vagy soha. 12km-et akartam futni olyan 8 óra után mentem ki a sportpályára. Ahogy elkezdtem nyomni mondom elég lesz ebből 10 is aztán 7 kili fölött befejeztem.
Ritkán csinálok ilyet de ez most nagyon szenvedés volt. Na meg ez az éhgyomorra futás nekem nem adja be.

(#5715) Alg válasza boygabi_ (#5714) üzenetére


Alg
veterán

Nekem is ez a fő gondom a reggeli futással. Felkelés után 1-2 óráig enni nem tudok, éhgyomorra meg futni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5716) deicide válasza Alg (#5715) üzenetére


deicide
veterán

Ebből a szempontból akkor szerencsés vagyok, ébredés után 1/2 órával már tolom a reggelit, hisz' egész éjszaka nem ettem :DDD
De hajnali edzés előtt néha csak pár szelet szalámit, sajtot szoktam enni, az pl egy velencei tó kör tekeréshez (45-50 perc) elég.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5717) stranger28 válasza deicide (#5716) üzenetére


stranger28
addikt

Jó neked, én 11-ig nem éhezek meg egyáltalán, pedig nem nagy vacsorákat tolok. Mondjuk tudok is bármit csinálni éhgyomorral. Viszont 6-7-kor csak kell egy reggeli a nagy könyv szerint, úgyhogy libatöméssel indul a nap. Egy élmény. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5718) deicide válasza stranger28 (#5717) üzenetére


deicide
veterán

Uhh, szar lehet úgy enni, hogy nem kívánod...
Most mondjuk leszoktam a reggeli edzésről, inkább esténként megyek 1.5 órát, mert akkor nem kell kapkodni, kényelmesebb.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5719) tomcica


tomcica
Topikgazda

rosszul alltok hozza ehhez a meleghez,ugy kell tekinteni ra mint egy extra gratisz terhelest edzes kozben (telen pedig a hora) igy egysegnyi ido alatt legyen pl. 1ora futas sokkal jobban le tudja az ember terhelni magat mert 30fok (vagy tobb) meleg van ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5720) cekkk válasza tomcica (#5719) üzenetére


cekkk
veterán

Én így tekintek rá, mert majd hűvösebben könnyebben és gyorsabban fogok tudni futni :D

Ma is megyek majd a szigetre :D :))

(#5721) deicide válasza tomcica (#5719) üzenetére


deicide
veterán

Hát, ne is mondd, tegnap szerviz miatt 15:30-kor kellett bemennem Fehérvárra Sukoróról bringával, nem fogom a legkedvesebb emlékeim között számon tartani a 45 perc bringázást 37 fokban, tűző napon :DDD
Aztán bementem a boltba és mire leadtam a bringát, egy szabályos izzadtságtócsa keletkezett alattam... :B

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5722) tomcica


tomcica
Topikgazda

mondanak a "gyuros" topicban>

BUZIK VAGYTOK TE MIND ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5723) stranger28


stranger28
addikt

Lehet hülye kérdés következik: 9,5 km/h az lassú kocogás?

Neten csak csomó gyökérséget találtam hirtelen. Femina meg ilyen szarok...

(#5722) tomcica: :DDDD

(#5718) deicide: Ki lehet bírni... teszek valami jó fajta muzsikát, aztán tolom lefele. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5724) concret_hp válasza stranger28 (#5723) üzenetére


concret_hp
addikt

hát attól is függ, hogy 200m vagy 10km a táv :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5725) tomcica válasza stranger28 (#5723) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az kb. 6perces ezrek,kifutasnakés regeneralo futásnak tökéletes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5726) kk831228 válasza cekkk (#5713) üzenetére


kk831228
addikt

Üdv!! Honnan vetted a karszalagot?? :U :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5727) cekkk válasza kk831228 (#5726) üzenetére


cekkk
veterán

Először Kínából, de az volt egy hónap mire megjött, most meg a nyugati aluljárójából azon a részen ahol az a nagy villogós turkáló is van. 2500 forint volt.

Tegnapi futás elmaradt sajnos :( :O

(#5728) stranger28 válasza concret_hp (#5724) üzenetére


stranger28
addikt

1 óráig, szóval ~9,5 km.

(#5725) tomcica: Igen, olyan 6 perc körüli. Mi az a kifutás? :DDD
Egyébként azóta megnézegettem, és elvileg ez még aerob. Csak valahol meg 5-6 km/h-t írnak aerobra, de az már gyaloglás. :U
Mindegy amúgy, mert még tudtunk beszélgetni, szóval valószínű baró. Mondjuk egy óra pontosabb lenne. Mennyi egy olcsó, de nem gagyi pulzusmérős?

[ Szerkesztve ]

(#5729) Alg válasza stranger28 (#5728) üzenetére


Alg
veterán

5-6km/h simán sétatempó, még terepen hegyen-völgyön is... :U (teljesítménytúráknak 4 körüli átlagtempóra szokták megadni a szintidőt)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5730) stranger28 válasza Alg (#5729) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor az 5-6 ilyen buziaerob. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5731) cekkk válasza stranger28 (#5728) üzenetére


cekkk
veterán

A biciklis topikban a srácok aldisat vettek pár ezerért, de szerintem a dechatlonos meg intersport saját márkásai is jók lehetnek.

(#5732) stranger28 válasza cekkk (#5731) üzenetére


stranger28
addikt

Köszi, megnézem.

(#5733) deicide válasza stranger28 (#5730) üzenetére


deicide
veterán

:DDD
Speciel nekem 7.5km/h a gyaloglótempóm és az is sián aerob, mert az olyan 120-as átlagpulzus környékén van.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5734) tomcica válasza stranger28 (#5728) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kifutas = levezetes

de jol irod,az lassu kocogas

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5735) cekkk válasza deicide (#5733) üzenetére


cekkk
veterán

Mert te egy idegen vagy mint István ;] :P :))

(#5736) deicide válasza cekkk (#5735) üzenetére


deicide
veterán

Csak öregek vagyunk, ennyi :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5737) tomcica válasza deicide (#5736) üzenetére


tomcica
Topikgazda

oreg,hehe :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5738) cekkk válasza deicide (#5736) üzenetére


cekkk
veterán

Öreg kecske nem vén kecske mi? ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#5739) stranger28 válasza deicide (#5733) üzenetére


stranger28
addikt

Konkrétan azt még nem mértem, de nekem ott még nem megy fel annyira. Pedig jó lenne, mert bitang sokat gyalogolok.

(#5734) tomcica: :R

[ Szerkesztve ]

(#5740) deicide válasza cekkk (#5738) üzenetére


deicide
veterán

Fúb****, megspóroltad nekem az ebédet :DDD

stranger28: mérd meg, 7.5-nél kell hogy 120 legyen, ha nem vagy 40 éves :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5741) cekkk válasza deicide (#5740) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt nem tudtam kihagyni :DDD :R :Y

(#5742) stranger28 válasza deicide (#5740) üzenetére


stranger28
addikt

Szerintem ennél a 9.5-nél van inkább 120, de kiderül, mert csak 6k az a Decathlonos valami és úgyis mennem kell övtáskáért meg valami gatyáért. Kinőttem a régit. ;]

(#5743) deicide válasza stranger28 (#5742) üzenetére


deicide
veterán

9.5km/h-val gyalogolni? Az kb a lehetetlen kategória, nekem legalábbis. :Y

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5744) szki válasza stranger28 (#5723) üzenetére


szki
őstag

1 óra alatt 9,5 km-t lefutni szerintem lassú kocogás. De kevesen tudnak egyáltalán futni. Pláne 1 órán keresztül. Így a nem futókhoz képest ez is szép!

(#5736) deicide: nekem az "öreg"-ről a 80 évesek jutnak eszembe. Tehát addig még van 40 évem, míg megöregszek! Meg a 182-185-ös félmaratoni versenypulzusom szerint is fiatal még a ketyegőm :)

Más:
10 nap kihagyás után ma futottam egy laza 10 km-t terepen. Jól ment, de semmi gyors tempóhoz nem volt kedvem. Össze kell ütnöm egy edzéstervet, hogy 3 hónap múlva csúcsformában legyek a Sárvári félmaratonra :D Heti 50 km futásra lesz remélem időm.

Szombattól atlétikai VB! :))

[ Szerkesztve ]

(#5745) tomcica válasza szki (#5744) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

jo hogy mondod,VB Moszkva nezeeeeem :C

apropo ha valaki tud netes streaminget ne vonakodjon megosztani,TV-m nincs :P

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5746) stranger28 válasza deicide (#5743) üzenetére


stranger28
addikt

Nem úúgy. :D Gyaloglással nem megy fel 120-ra a pulzus, szóval kocogni kell, így értem.

Lemérem már mennyi a gyaloglás.

(#5744) szki: Szerencsére megy már egy ideje ez, szóval jóság van. Amióta cipőm is van, még jól is esik. Kivéve, amikor túl sokat dumálunk és beszorul a levegőm. :DDD Érdekes, hogy mindig csak a jobb oldalon fáj. Ez másnál is így van?

[ Szerkesztve ]

(#5747) deicide válasza stranger28 (#5746) üzenetére


deicide
veterán

Jaaa, már azt hittem, hogy hypergyalogló vagy ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5748) szki válasza stranger28 (#5746) üzenetére


szki
őstag

(#5746) stranger28: Nem tudom, hogy a levegő szorul be, vagy a máj szúr be jobb oldalon. Nekem inkább a májam szokott jelezni. Valakinek bal oldalon a lépe rendetlenkedik. De egyszer pont versenyen a gyomrom szúrt be nagyon fájdalmasan a 13. km-nél. Perceket kellett sétálnom, hogy elviselhető legyen a fájdalom. Szerencsére nagyon ritka eset nálam, hogy bármim fájjon futáskor.

(#5745) tomcica : most nézem, hogy sok neves sprinter bukott meg doppinggal mostanában! Érdekes lesz ez a VB!

[ Szerkesztve ]

(#5749) stranger28 válasza szki (#5748) üzenetére


stranger28
addikt

Azért gondoltam, hogy levegő, mert csak most jött elő, hogy dumálgattunk közben. De lehet, hogy máj, ja.

(#5750) cekkk válasza stranger28 (#5749) üzenetére


cekkk
veterán

Látod, nem bírja a szervezeted a koxot, buta gyúrós vagy ;] :P :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.