Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-12-15 15:49:16

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#17001) bandus válasza deicide (#16992) üzenetére

bandus
(addikt)

Ez jo beosztas, tetszik. Azt hiszem a januart vegignyomom igy, mivel februar 1-ig nem dolgozom :) remelem ez megfelelo alapot ad majd a tovabbi munkahoz!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17002) deicide válasza bandus (#17001) üzenetére

deicide
(veterán)

1 hónap már látható eredményt fog hozni, hajrá!

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17003) t1 válasza bandus (#17001) üzenetére

t1
(addikt)

Nyomjad csak :)

Tegnap esti zabalás után ma sikerült összehozni ma egy szokásosnál alacsonyabb pulzusú futást : [link] :)

(#17004) concret_hp válasza bandus (#17001) üzenetére

concret_hp
(addikt)

ha hirtelen elkezdesz heti 70-80km-t futni abból nagyon hamar sérülés lesz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17005) bandus válasza concret_hp (#17004) üzenetére

bandus
(addikt)

5 alkalombol szerintem nem fog osszejonni nekem 70-80 km :) foleg igy, hogy jelenleg 9 perces atlagtempoval csorgok. Nem is ertem, szerintem vmi szervi rendellenessegem lehet, hogy ennyire visszazuhantam :U

(#17006) concret_hp válasza bandus (#17005) üzenetére

concret_hp
(addikt)

nekem most 6:50-7:00 tartozik a 142-143 átlagpulzushoz (belesétálva 150es pulzusnál), január-februárt heti 1 edzés meg egy félmaraton (kvár dombjai) kivételével így tervezem végigtolni, meglátjuk mire lesz elég.

amúgy aki kacsintgat triatlon felé, a kaposvári féltáv napján lesz 1/3 meg 2/3 maraton a desedán év végéig olcsó a nevezés, verseny után meg lehet sasolni mennyire fő le a kávé :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17007) borix válasza bandus (#17005) üzenetére

borix
(őstag)

A motiváció hiány ami miatt az ember képes elhanyagolni a futást szervi bajnak számít? ;]

(#17008) deicide válasza concret_hp (#17006) üzenetére

deicide
(veterán)

Pont a héten teszteltem pulzust én is, 5:58-as tempó (5km-ig bírtam ilyen lassan :) ), P126. Kicsit magas, de betudom a hidegnek és hogy jól be vagyok öltözve. Jó időben, laza ruhában ez nálad is jóval lejjebb lenne.

(#17009) bandus válasza borix (#17007) üzenetére

bandus
(addikt)

Ez fajt :D

(#17010) t1 válasza deicide (#17008) üzenetére

t1
(addikt)

Magas ? :D
Ha ilyen tempó mellet 135 alatt tudnék maradni màr örülnék, úgy hogy... ;]

(#17011) Danika256 válasza deicide (#17008) üzenetére

Danika256
(aktív tag)

Érdekes, nekem a hideg eddig csak segített. Ha úgy öltözök, hogy egy minimálisan fázzak is, érezhetően jobb a pulzus.Ezt most ki is használom, alapozásnál így élvezhetőbb a tempó, nem is beszélve a heti 1 tempós edzésről.Kíváncsi leszek mi lesz ha majd visszatér a jó idő, de az biztos, hogy bent a konditeremben, szobahómérsékleten nagyon nem ment.. :D

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket kívánok!

(#17012) t1 válasza t1 (#17010) üzenetére

t1
(addikt)

Ma reggeli tetszett már :D

[link]

Úgy néz ki valami megindult megint :)

[ Szerkesztve ]

(#17013) t1

t1
(addikt)

Gombi holnap akkor Hajag kupa ?

Hogy tervezed mész mint állat? :) Én nem fogom erőltetni :B ;] 80+ km-es hetem lesz ha lefutom holnap szerintem szépen lefog főni a kávé felfele úgy hogy amolyan túlélő futás lesz csak de ha nyomni fogod szurkolok neked, jön haver is velem talán egy szinten lehettek :)

(#17014) inf3rno válasza t1 (#17013) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Hát hajrá nektek (én most nem megyek), kíváncsi leszek az időkre! :-) Visztek GPS-es órát is?

(#17015) t1 válasza inf3rno (#17014) üzenetére

t1
(addikt)

Persze, anélkül ha futsz olyan mint ha nem is futnál :D ;]
Én tényleg lazára veszem felfele egy 6:00 alatti átlaggal szeretnék jönni lefelé meg 5:00 alattival.

(#17016) inf3rno válasza t1 (#17015) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Lesz az még jobb is, ha elkap a gépszíj... :-)

Én sajna nem tudtam készülni rá nyár óta, 16-on nem tudnék használható tempót menni, a 8-on meg nem akarok elindulni, mert az már nem akkora móka. Majd jövőre remélem jobban összejön. Nektek meg hajrá! :-)

(#17017) t1 válasza inf3rno (#17016) üzenetére

t1
(addikt)

Köszi :)
Nem kaphat el, figyelni kell ma , múltkor amikor elkapott beteg is lettem ezt szeretném elkerülni. Illetve erőm se lesz hozzá, a heti adagomat túl teljesítettem és még hátra van a verseny is szóval inkább csak a teljesítés a cél :)

(#17018) Polacheck

Polacheck
(HÁZIGAZDA)

Most konstatálltam, hogy a Polar Flow kapott Strava szinkronizálást. Ez csak nekem új?

less qq more pewpew!

(#17019) gombi01 válasza t1 (#17013) üzenetére

gombi01
(tag)

(#17013) t1:
Csak most olvastam amit írtál.
A verseny után már csak annyit fűznék hozzá, hogy nyomni nyomtam és én is lefőttem de már felfelé :)
76perc kellett ezzel 4. lettem így a dobogóról is lecsúsztam. (tavaly 73perc elég volt talán most magasabb volt a hegy?)

Úgy érzem sok volt a bejgli idén :))

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17020) t1 válasza t1 (#17017) üzenetére

t1
(addikt)

Nah hazaértem :)

Jó kis esemény volt, felfele sikerült tartanom amit elgondoltam bekerültem egy 3-as bolyba szépen elbeszélgettünk mire felértünk vissza felére tartogattam magamat ott is inkább az utolsó pár kmre így ezzel zártam a hetemet ami 82km lett :D
Jah és lett benne egy 1km és egy 5km PB is.
Sajnos lefele lecsúszott rólam a pulzusmérő öve nem szeretem ha túl szoros most lefele ő se szeretett volna rajtam maradni :(( :DD
[link]
[link]

Ha így haladok meg lesz a 300km decemberben :)

[ Szerkesztve ]

(#17021) Newboy911 válasza t1 (#17020) üzenetére

Newboy911
(tag)

Jól nyomod, ha így folytatod szép idény elé nézel.
Tényleg csak arra kell vigyáznod, hogy túl ne hajtsd magad.
Így tovább ! :C

(#17022) t1 válasza Newboy911 (#17021) üzenetére

t1
(addikt)

Köszönöm :)

(#17023) inf3rno válasza t1 (#17020) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Grat, szépen végigtoltad! :-)

@gombi01 :
Szerintem csak nagyon elterjesztettük itt a fórumban, hogy van ez a verseny, aztán túl sok jó futó ment rá. :-) Többen voltak, mint tavaly?

[ Szerkesztve ]

(#17024) gombi01 válasza inf3rno (#17023) üzenetére

gombi01
(tag)

(#17023) inf3rno:
Jah, jah :)
Pont tegnap jelentkezett be a futócimborám akivel szoktam edzeni, hogy eljönne velem megfutni a Hajag-ot. Már akkor tudtam, hogy nem leszek dobogós. Jól rám is vert 4 percet és 3. lett :)

Amúgy egyre többen vannak, általában jön egy-két honvédségi kiképzőtiszt (akik edzésképpen szokták futni Hajag-ot csak nem a domb aljától hanem Vp-ből :) )
Plusz futott országos hegyi- és terepfutó válogatott tagja is...

Mi egy 'laza' 4:30-al kezdtünk csak, hogy felmenjen a pulzus, úgy 3km-ig nyulazott a cimbi aztán rámszólt, hogy futni kéne :K
Annyit mondtam Neki, hogy kabbbe :) érd utol az első kettő gépet...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17025) eastsider

eastsider
(nagyúr)

Sziasztok,

nagyon durván toljátok :Y gratula mindenkinek :)

én jelenleg ott tartok, hogy heti 3 futást tudok beiktatni, 10k-k, 145-ös pulzussal. így már 8 perc alatti ezreknél tartok... ami még mindig lassú, és magas, de én nagyon élvezem...(25 vagyok)

Ti hogyan módosítanátok ezt az edzést? most már szerintem egy hónapja tolom, és nagyon tetszik, élvezem!
de kellene bele rövidebb / tempósabb, akármi? nem tudom hogy kéne variálni, Ti mit mondtok?

előre is köszönöm :)

(#17026) gombi01 válasza eastsider (#17025) üzenetére

gombi01
(tag)

Egyre figyelj ne tomcica-t kérdezd meg ;)

Szerintem alapozz tavaszig vagy amíg jó idő nem lesz, utána elkap a mester és véged lesz!

(#17027) inf3rno válasza gombi01 (#17024) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Jövőre talán már deicide meg tomcica is eljönnek, aztán legatterolnak mindenkit. :-) Szerintem annál jobb, minél színvonalasabb.

[ Szerkesztve ]

(#17028) inf3rno válasza eastsider (#17025) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Szerintem nyugodtan csináld így, esetleg ha kevesled, akkor növeld szép lassan a távot. Azt mondják a többiek, hogy tavaszig érdemes alapozni, és ilyesmiket futni, csak utána kell kigyorsítani. Jó futást! :-)

(#17029) deicide válasza inf3rno (#17027) üzenetére

deicide
(veterán)

Tegnap este még elgondolkodtam rajta, de nem. Inkább bringán csaptam szét magam. :DDD
Talán jövőre. :K

[ Szerkesztve ]

(#17030) inf3rno válasza deicide (#17029) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Deal. Én majd készülök, hogy legalább az első 2-3 km-en tudjam tartani a tempót. :-)

(#17031) deicide válasza inf3rno (#17030) üzenetére

deicide
(veterán)

Felfelé mondjuk hamar lefőne a kávé, ha 4 alattiakkal próbálkoznék, ott reálisabb a 4:15-4:20, aztán lefelé mehet, ami belefér. Milyen tempót ment a győztes?

(#17032) Newboy911 válasza gombi01 (#17026) üzenetére

Newboy911
(tag)

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Fuss ebben a tempóban amíg élvezed. :K
Tavaszra, ha jön a kigyorsítás úgy is elmegy majd a kedved :)
Komolyra fordítva, csak magadra figyelj. Ne foglalkozz az idővel, haverral
hogy neki milyen jól megy. És hosszú távon meg lesz az eredménye.

(#17033) eastsider válasza Newboy911 (#17032) üzenetére

eastsider
(nagyúr)

köszi mindenkinek :)
akkor folytatom!
már nem zavar, hogy mindenki otthagy a fenébe lihegve a szigeten, én meg hallgaton nyugiba a város zaját :D

(#17034) t1 válasza inf3rno (#17023) üzenetére

t1
(addikt)

Köszi :)
Egy picivel több is lett volna bennem, de nem akartam sérülést összeszedni majd máskor :)

Gombi

Jót mentél, gyalogláson nem sikerült tetten érned ;] mivel nem volt rá szükség :P
Zoli barátom ért utánad célba gondoltam, hogy hasonló tempót fogtok majd menni :)

Deicide

Kár, hogy nem jöttél kaptak volna egy jó ellenfelet a gyorsabbak :)
Az első 1:09:48-al ért célba ez olyan 4:20-as átlag tempó körül van ami azért nem gyenge főleg felfele :R

(#17035) tomcica válasza t1 (#17020) üzenetére

tomcica
(Topikgazda)

alakulsz :C

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#17036) t1 válasza tomcica (#17035) üzenetére

t1
(addikt)

Köszi, megéri csinálni :))

(#17037) gombi01 válasza eastsider (#17033) üzenetére

gombi01
(tag)

(#17033) eastsider:
az, hogy ki hagy le ne zavarjon, főleg ha alapozol. Engem számtalanszor kőröznek le amikor 'tempósan' tolom a 400-at a rekortánon... kijönnek a VEDAC futói és mintha állnék úgy száguldanak el mellettem :)

(#17034) t1:
a csúcsfordulónál ittam egy izót meg ettem egy csokit ott sasoltam kik van közel, láttam egy srácot gondoltam nem kéne sokat tökölnöm pedig olyan szép idő volt simán el tudtam volna napozgatni.
meglódultam lefelé ahol a haver faterja kedvesen bíztatott 'gyerünk Robi! lefelé a szar is gurul!'
figyelgettem és a nyomoban volt valaki, reménykedtem hogy nem rogyok meg annyira, hogy utolérjen.
Sikerült is leszakítani mert kb 3 percig nem ért senki utánam célba.

(#17038) t1 válasza gombi01 (#17037) üzenetére

t1
(addikt)

Gyorsak vagytok az a lényeg, remélem egyszer eljön az idő hogy megkergethetlek ;] ( egy jó pár év múlva :D )

(#17039) tomcica

tomcica
(Topikgazda)

gyorsasagi teszt nap,reggel 7.340tol,kisgatya,fagyott palya

bemelegites + 10x100m utan

200m - (R200) - 300m - (R300) - 200m - (R400) - 200m - (R200) - 200m - (R400) - 200m

26.34 - 44.38 - 27.04 - 27.45 - 27.53 - 27.47

ADTA ;]

az iden mar tobb ilyen sebesseg nem lesz,szerdan meg egy 10x400m de mar csak temposra (75-80koze)

'No matter how hard you train, Somebody will train harder. No matter how hard you run, Somebody will run harder. No matter how hard you want it, Somebody will want it more, I am that Somebody.' - Pre

(#17040) inf3rno válasza gombi01 (#17037) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Hehe, nekem tavaly volt így, hallottam, hogy valaki a nyomomban liheg, rákapcsoltam, de nem tudtam, hogy sikerült e lerázni, aztán amikor célba értem, se közel, se távol senki. Lehet csak behaluztam, mindenesetre jó motivátor. :D

(#17041) kiszi07

kiszi07
(senior tag)

Megjött a futócipőm. A méret jó, viszont felvettem és éresztem már, hogy érzékeny lesz a sarkamnál a cipő. Mennyit fussak benne? Hogy járassam be ?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17042) inf3rno válasza kiszi07 (#17041) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Én azt tanácsolom, hogy nagyon óvatosan fuss benne, és figyelj a sarkadra, nem e kezd el fájni vagy recsegni tőle. Ha sarok gondot okozott már, akkor tipikus, hogy az első 5-10 percben fáj vagy recseg a sarkad, utána bemelegszik, egy darabig jó, akár a teljes edzést végig tudod tolni. Előrehaladottabb stádiumban és/vagy hosszabb edzéseknél 10-20km után újra elkezd fájni, de akkor már annyira, hogy abba kell hagyni a futást. Lehet, hogy ugyanúgy jársz vele, mint én, hogy túl kicsi, vagy rossz sarok kiképzésű cipőt vettél, és szétviszi a sarkad. Ha bármi ilyet tapasztalsz vele, akkor jobban jársz, ha eldobod vagy eladod a cipőt, én kísérletezgettem vele, hátha jobb lesz, de csak rosszabb lett, nem éri meg az időt és erőfeszítést. Azt mondják sarok miatt érdemes egy számmal nagyobb cipőt venni, nem jó a teljesen passzentos, hát ezt nem tudom megerősíteni, a régi cipőm is ugyanekkora, azzal mégsincs ilyen sarok gond, soha nem is volt.

[ Szerkesztve ]

(#17043) kiszi07 válasza inf3rno (#17042) üzenetére

kiszi07
(senior tag)

Futottam benne 6,5 km-t 30 perc alatt. Nagyon kényelmes a cipő, utcaiban 45 a méretem, ebben pedig 46,5. Ilyet vettem ;]
ui: egyáltalán nem érzem, hogy kidörzsölte volna a lábamat, mikor itthon felprobáltam akkor nyomta...

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17044) inf3rno válasza kiszi07 (#17043) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Az enyém se dörzsölte ki, csak minden lépésnél ráütött egy kicsit az achillesemre a sarok rész. Az elején fel sem tűnt, aztán pár 10000 lépés után kezdett egyre fájdalmasabbá válni. Én is asics-et vettem akkorát mint a lábam, nem vált be. Van egy régi adidasom, az is akkora, hasonló a sarka is, de mégsem volt vele sose gond. Lehet, hogy a gél miatt ilyen, ami benne van, mert besüpped a saroknál, passz. Mindenesetre ilyen márkát se veszek többet.

[ Szerkesztve ]

(#17045) Newboy911 válasza tomcica (#17039) üzenetére

Newboy911
(tag)

Múlt héten futottam 10x 200 váltogatót (R200)-at 50mp-re, a pihenőket 60-ra.
A végén ment egy db maxra, 40mp lett. Van még hová fejlődni.

(#17046) kiszi07 válasza inf3rno (#17044) üzenetére

kiszi07
(senior tag)

Nekem tökéletes lett, nem csalódtam benne. (remélem) Egy jó 8 hónap után egész jó tempónak tűnt.. ;)

(#17047) ígyvanferi

ígyvanferi
(addikt)

Futott már valaki közületek Tiszakécskén? Az se baj, ha helybéli. Útvonaltippre lenne szükségem. Szerdától ott leszünk pár napot, gondoltam még idén futok egyet, és azt ott szeretném megtenni. A vízparton biztos hangulatos. Csak ugye nincs kütyüm, így előre meg kéne tervezni az útvonalat, hogy ne vesszek el nagyon. Térképet nézegetem én, de az azért nem ugyanaz.

(#17048) inf3rno válasza kiszi07 (#17046) üzenetére

inf3rno
(addikt)

Reméljük így is marad. :-)

(#17049) anorche1 válasza beltram (#16999) üzenetére

anorche1
(őstag)

Köszi, ma be is szereztem egy árnika krémet :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17050) inf3rno

inf3rno
(addikt)

Kerültek fel képek Hajag kupáról. Felismertek valakit? [link]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.