Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) tomcica válasza Never79 (#61991) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha lenne hosszabb emelkedo 500-800m,akkor a felkeszulesben (plane ilyen versenyekre) lenne egyik heten felfele tempo (lefele konnyed),masik heten lefele gyors (felfele laza).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62002) LanyUs válasza tomcica (#62001) üzenetére


LanyUs
senior tag

A tempó mellett / de inkább még jobban térdgyilkos edzés ( számomra, de lehet másnak is ) az a lefelé gyors, ahol pörgetve folyamatosan tartod a tömeget.

(#62003) inf3rno válasza LanyUs (#62002) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sok kicsi gyors lépéssel kell sarokra érkezve. Olyan 4:00-ig úgy elmegy.

Buliban hasznos! =]

(#62004) tomcica válasza LanyUs (#62002) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo,de te MMA dijbirkozo sulyban vagy baszod,neked esszel kell barmit IS csinalni :K
Mi madarcsontuak elobb erezzuk a combot a meg-megkuldott sok lefelenel,amire is elsodlegesen valo az az edzes = comberosites.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62005) Peterhappy válasza LanyUs (#61999) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

Grat minden UB-snek, remek idoben remek idok szulettek!

(#62006) HKorn válasza Never79 (#62000) üzenetére


HKorn
addikt

Az mennyire rossz érzés lehet, amikor megdöntöd a pályacsúcsot, de pont van 1 futó, aki gyorsabb nálad, így nem te leszel az új csúcstartó.

Run&Ride

(#62007) tomcica válasza HKorn (#62006) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ettol csak egy rosszabb verziot tudok elkepzelni.
Amikor elso ferfikent ersz be,de versenyez Courtney Dauwalter is,igy abszolutban csak masodik vagy :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62008) Never79 válasza tomcica (#62004) üzenetére


Never79
tag

Jaja itt sem mindegy mekkora vagy.

Meg az is jó, mikor egy félig kidőlt fa alatt egy kisebb termetű simán átfut, neked meg már hajolni kell.

Hkorn: és előtte azért megnyertél 3 ultra versenyt :), szóval jó formában vagy. Ilyenkor érvényesül tomcica aláírása.

[ Szerkesztve ]

(#62009) HKorn válasza tomcica (#62007) üzenetére


HKorn
addikt

Na igen, az már totál szar lehet, azonnal érfelvágás a célban :D

Run&Ride

(#62010) bandus válasza tomcica (#62007) üzenetére


bandus
veterán

:)) Nagyon kemeny az a no, oriasi sportolo :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62011) tomcica válasza bandus (#62010) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyezem,O es Camille Herron :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62012) LanyUs válasza tomcica (#62004) üzenetére


LanyUs
senior tag

A traktorok összeszarták a tuti babakocsi Trail földes/füves útvonalam. Most jöttem és kb. 150% izommunkat és energiát elvitt így a 13 km. Aszfalt sima volt :( Tele az egész ilyennel és durvább barazdaval

(#62013) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Én végeztem az UB rám eső részével...

Kis felmérés... Vajon merre kell itt menni?

A kép jóval később készült, akkor még nem volt itt senki...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#62014) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Nah, az asztma gyógyszerre valszeg jóval korábban is szükség lett volna. Reggel újra megvolt a 3:07..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#62015) #76500480


#76500480
törölt tag

Kimentem szurkolni nekik [kép] :Bna nem a f.méregetés miatt, hogy le tudom előzni a 80-160km futásteljesítményt hordozó lábakat :N Minden elismerés hogy a 60 feletti futó is bevállalta ezt hosszútávot. :C Több autó volt az utakon mint versenyző, zavarásnak meg ma fejeződött be az IBCC 7kor. Száguldoztak utánfutóval, rajta a csónakkal. :o

[ Szerkesztve ]

(#62016) bandus válasza Vertigo18 (#62013) üzenetére


bandus
veterán

Fel a pinceszetbe :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62017) Vertigo18 válasza bandus (#62016) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, azért mutatnak a nyilak a pincészet előtti járdára... Ahol tovább is futottam, majd másfél kilométer után már sejtettem, hogy elbasztam. Így visszafelé volt egy 4:00-ás km-em is :D

És így lett a 15.2 km-es szakaszom 18 km. 4:49-es pacekkal.

Megkérdeztem a szervezőket, hogy hogyhogy arra mutatnak a nyilak, azt válaszolták, hogy véletlen volt, nem tudták már lekaparni. Amikor kérdeztem, hogy hogy lehet, hogy a fénykép készítésénél már kint álltak a szervezők és mindenkit felfelé irányítottak, de amikor én érkeztem, akkor nem volt ott senki, akkor azt mondták, hogy azért, mert nagyon gyorsan mentünk és túl korán érkeztünk a pincészethez, nem volt még ott senki sem. Hát kösz.

Egyébként az egész egy nagy káosz, konkrétan a fele ponton eddig nem tudtunk csipogni, mert nem volt csippantós eszköz. Így átadás van, aztán továbbfutás. Vicc...

Ami egyedüli bántó számomra, hogy 3. helyezettként vettem át a stafétát és a pincészetnél első voltam... :(

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#62018) bandus válasza Vertigo18 (#62017) üzenetére


bandus
veterán

sosem lehet minden tokeletes, ezert nam art elore megnezni merre megy az utvonal. Ez pl egyebkent is egy hires szakasz mert atfutsz a pinceszeten.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62019) tomcica válasza Vertigo18 (#62017) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az isten aldjon meg,csak eltevedtel ;] :DDD (legalabb a pinceszetben ittal volna,vagy valami hasznos)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62020) xy.zsolt válasza Vertigo18 (#61831) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Amit az ember predesztinál az sokesetben bekövetkezik.....alap :D Lottózhatnál is :))

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#62021) Vertigo18


Vertigo18
addikt

A dombok miatt 5:30-ra állítottam az előzetes pacekomat. 15 km-es futás végül 18 km lett, így 10 perccel csúsztam ki a nekem szánt időből úgy, hogy a pacekom 4:49 lett.

amikor rájöttem, hogy eltévedtem, toltam visszafelé egy 4:02-es pacekot :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#62022) inf3rno válasza LanyUs (#62012) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Részvétem. Nekem a kutyákkal szokták teleszaratni a kedvenc murvás utamat. Az se jobb. Utálok elveszteni egy útvonalat mások hülyesége miatt.

Buliban hasznos! =]

(#62023) inf3rno válasza Vertigo18 (#62017) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát sajnálom. A pincészet amúgy híres arról, hogy át kell futni rajta, és lehet borozni, legalábbis régebben így volt. Ugye nekünk könnyű dolgunk volt, mert nem mi voltunk az elsők, aztán csak mentünk a többiek után.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#62024) Vertigo18 válasza inf3rno (#62023) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, így visszagondolva lehet, hogy el lehetett volna olvasni az útvonalat. Viszont sok esze volt annak is, aki a pincészet előtti részt végignyilazta...

Meg tényleg óriási hiányosságok voltak.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#62025) bandus válasza Vertigo18 (#62024) üzenetére


bandus
veterán

en egyaltalan nem ereztem igy, meg egyszer sem. nem tudom, hogy ez a harmadik vagy a negyedik ub-m volt-e.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62026) inf3rno válasza Vertigo18 (#62024) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ez szervezési probléma, mert végig lehetett volna járni előtte, és az ilyen eltévedős részeket világosabbá tenni. Meg hát a csipogtató micsodát is lehetett volna tesztelni. Az enyémet anno betudtam a körülményeknek, hogy nem álltak ki a viharba integetni, hogy ott kell csipogtatni.

Buliban hasznos! =]

(#62027) inf3rno válasza bandus (#62025) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem pont olyan időpontban futhatott, amikor semmi nem működött normálisan. Aztán mire te jöttél, addigra helyrehozták.

Buliban hasznos! =]

(#62028) jimpo


jimpo
aktív tag

Nike-tagoknak: 25% kedvezmény jár, ha legalább két terméket veszel Használd a SPRING22 kódot fizetéskor. 2022.05.02. 9:00-ig érvényes (közép-európai idő szerint).

Stryd Next Gen

(#62029) Vertigo18 válasza inf3rno (#62027) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog... Összesen 19 szakaszon maradt el nálunk a csipogtatás, konkrétan azért, mert semmiféle szervező nem volt a helyszínen. Volt, ahol a sátor sem állt. Egy csomó videót csináltunk a váltásokról, mivel nem volt senki a szervezők közül, vagy aki volt, az csak tárta a kezét, hogy nincs csipogtató gépe...

De a legjobb a reggeli kezdésem volt, harmadik futóként, valahol a 25. km-nél (Révfülöp kelet) odaértem másfél órával korábban. Egy kiscsávó ült ott, aki a világát nem tudta és konkrétan 19 csapatot küldött el onnan, hogy ez a "Révfülöp nyugat", közben mutogatta a tábláját, amin tényleg az állt. Én koordináták szerint érkeztem, így biztos voltam benne, hogy jó helyen vagyok, csak számoltam, hány csapatot küldött el. Aztán, mikor már esedékes volt a váltótárs érkezése, akkor egyszerre megérkezett mindegyik elküldött csapat, hogy gyorsan melegítsenek, mert MÉGIS ez volt a Révfülöp kelet, csak a kiscsávó rossz táblát kapott...

Biztos vagyok benne, hogy irtózatos meló lehet egy ekkora versenyt leszervezni, csak ezért nem használom a "pocsék" szót a szervezésre...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#62030) inf3rno válasza Vertigo18 (#62029) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez azért ciki, mert már a sokadik ilyen verseny.

Buliban hasznos! =]

(#62031) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok! Passzív tábor képviseletében osztom meg első UB-m eredményét. 2 szakasz (15.61km Szigligettől 4:45 pace, új PB 10km és 15km-en, éjszaka 11.26km Akarattya, 4:57p). Fantasztikus élmény volt.
2019 Jan-ban kezdtem a futást +12 kg-al, 10 hónap szünettel FMig (maraton nagy álom) menve 40-n éppen túl gyerekek mellől. Sokat merítek innen. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#62032) inf3rno válasza Peetta14 (#62031) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratulálok! Szép teljesítmény! :C

Buliban hasznos! =]

(#62033) Zozo0525 válasza Peetta14 (#62031) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az szép. Gratulálok!

(#62034) sherlock82 válasza Peetta14 (#62031) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ügyes vagy ,

kitartást kívánok!

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#62035) tomcica válasza Peetta14 (#62031) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R bravoooo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62036) Peetta14


Peetta14
tag

Köszik, maratonra hogyan tovább? Mondjuk egy novemberi versenyre? Heti 3 futásom van átlagban (heti 30-45km között), interval-okkal, hétvégi hosszú (15-21km között) kéthetente jön össze. Hosszúkra kellene jobban rámenni?

[ Szerkesztve ]

(#62037) sherlock82 válasza Peetta14 (#62036) üzenetére


sherlock82
senior tag

Én azt gondolom heti 5 alkalom és a rendszeresség nagyon fontos.
Legyen benne szint is , szerintem az fontos.

Verseny előtti hetekben ha biztonságosan letudsz futni 30 - 35 km t nem lesz gond a versenyen se.
Kalcium, c vitmain, magnézium szedése legyen folyamatos.
A többit majd a többiek is megírják. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#62038) Vertigo18 válasza Peetta14 (#62036) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem kell gondolkodni rajta, holnap, minden felkészülés nélkül fuss egy maratont, ennyi! :D

Volt már ilyen! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#62039) HKorn válasza sherlock82 (#62037) üzenetére


HKorn
addikt

Én ugyan nem vagyok futóedző, de azt mondom, ha a verseny előtt biztonságosan le tud futni 42km-t, a maratonon se lesz gond. ;] :DDD

Run&Ride

(#62040) Peetta14


Peetta14
tag

Jóvan, így már könnyebb lesz :DD

(#62041) inf3rno válasza Vertigo18 (#62038) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én kacérkodok a gondolattal a májusi maratonnal, amire beneveztem. Mi baj lehet?! :DDD :DDD :DDD

Buliban hasznos! =]

(#62042) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#62029) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mikor rajtoltak, hogy ennyire nem volt még senki sehol? Nekünk már minden oké volt a délután fél 2-es rajttal. Egy pici eltévejedés jött össze az egyik tagnak, pont közeledve a Varga pincészethez. Bár nem ott, ahol neked, hanem még eggyel előbb Balatonrendesnél, ahol le kellett térni jobbra a szőlők közé, ott szaladt kicsivel tovább és a tőkék között kellett felfutnia a helyes útra. Az nem tudom mennyire a jelölés hiányossága. Stravan ahogy láttam, neked az rendben volt.
A balatonvilágosi váltóponton én nem csippantottam, mert ott a főút két oldalán álltak az emberek, parkoltak az autó, jöttek szemből, meg hátulról, kapu sem volt, szóval a 4:00-es tempónál sehogy se tudtam belőni még azt sem, hogy az út melyik oldalán kéne keressem a csippantós embert, úgyhogy ott átzúztam lassítás nélkül. Valaki mintha utánam kiabált volna, hogy erre-erre, de a f.sz sem fordul vissza. Azon a ponton mondjuk lehetne még javítani jövőre.

(#62043) HKorn válasza ígyvanferi (#62042) üzenetére


HKorn
addikt

Egyébként azt kommunikálták, hogy a csapatoknak nem is kötelező a csippantás. Nálunk amúgy totál hibátlanul ment minden, se eltévedés, se baki a váltásoknál. Pedig a korábbi években mindig akadt valami kisebb gikszer.

Szerintem egyébként a Staféta app nagyon jó volt, annak is nagy szerepe volt abban, hogy nem volt gond sehol sem.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#62044) inf3rno válasza HKorn (#62043) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem kötelező a csippantás, akkor jobb nem csinálni, mert időveszteség, ha megállsz miatta. Nekem nagyon tetszene, ha csinálna egy csapat fejkamerás felvételt, ahol a váltásnál átadják a fejkamerát a következő tagnak lassítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#62045) HKorn válasza inf3rno (#62044) üzenetére


HKorn
addikt

Nem kell megállni csippantás miatt, mi pl ezt a váltóponton átfutva csináljuk, max picit lassítunk, de ha eleve 6-os tempót futsz, még azt sem kell ugye :D

Fejkamerát macerásabb lenne átadni.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#62046) ígyvanferi válasza HKorn (#62043) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tudom, ezért sem aggódtam az elmarad váltás miatt. Egyébként a kezelők közül se mindenki volt ezzel tisztában, mert voltam olyan váltóponton, ahol két igen gyors futó is elszaladt csippantás nélkül, és jó sokáig kiabáltak utánuk, hogy de hát nem csippantottak. De ezek tényleg csak apróságok, nem volt itt igazán semmi gond.
Az app tényleg jó cucc, egyrészt a kísérők navigálását könnyítette meg nagyon (nem kellet pl. sakkozni a waze-ben, hogy most az UB21 az kezdőpont vagy végpont), meg persze a várható érkezés folyamatos frissülése is nagy segítség volt. Egyszer-egyszer egy rövid időre megkavarodtak az időpontok valamiért, de szerencsére az is csak rövid ideig volt. Ilyet nem tapasztaltatok? Nem az adott futó beírt tempójával számolt, hanem valami jóval lassabbal, ami semmivel sem volt szinkronban. Aztán pár perc után magától szépen helyreállt, nem volt belőle gikszer.

(#62047) HKorn válasza ígyvanferi (#62046) üzenetére


HKorn
addikt

Most, hogy mondod, egyszer volt olyan, hogy a várható értkezésre rosszabb időpontot írt, mint korábban, azt hittük a futó rontott a tempón, pedig nem. Az Excelhez képest sokkal jobb volt ez így is, tetszett.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#62048) sherlock82 válasza HKorn (#62039) üzenetére


sherlock82
senior tag

Ez is igaz. :C

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#62049) tomcica válasza Peetta14 (#62036) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hetvegi hosszut szepen minden alkalommal epitgesd egyre hosszabbra.Foleg igy,hogy kethetente megy egy olyan futas. 20km es kethetente nyujtod 2km-el szepen fel 30-35km-ig. Az ugy a verseny elott 3-4hettel epuljon ki. Utana mar csak szinten tartasz,rapihensz es mehet.Ez ugye laza,esetleg lazarol kozepes iram.
Melle egy felmaraton-10K sebessegu hosszabb resztavokbol allo edzes. Pl 10x1km...5x 2km...3x3km.
Tobbi laza km gyujtes + kis emelkedos munkat tegyel neha bele + kis max sebessegu rovid repuloket tegyel bele. Ezek nem komplett edzesek,csak laza km gyujtes vegen 5-10x 50-70m repulo gyorsulo. Masik alkalommal 5-10x rovid emelkedo megkuldve temposra,szinten laza km gyujteses napon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#62050) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Van egy kis akció és mindenféle méret is még: Gel-Cumulus 20, GT-2000 a CS-JW6BZF kupont használtam. Én meg vettem egy Novablast 2-t meg egy Endorphin Shift 2-t mert én voltak a méretemben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.